Nazwa kategorii

Łóżka dziecięce dla chłopców

Maszyna do łóżeczka dla chłopca - 30 zdjęć

Maszyna do spania z pewnością ucieszy zarówno myślącego myśliciela, jak i małego wesołego faceta i szkodliwy kaprys. W tym będzie zabawa z przyjemnością zasnąć. Łóżko dla każdego chłopca będzie miłym zaskoczeniem.

Maszyna do łóżeczka dla chłopca

Obecnie istnieje ogromny asortyment takich modeli, więc czasami wybór nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Wybierając łóżko na pierwszym miejscu, musisz zwracać uwagę na jego jakość, nie tylko atrakcyjny wygląd. W końcu zależy to od tego, jak długo będzie obsługiwać swojego małego właściciela. Zwróć uwagę na samo łóżko. Musi być koniecznie niezawodne i wygodne. Tylko w tym przypadku twój syn będzie czuł się komfortowo i komfortowo w tym łóżku, zarówno podczas czuwania, jak i podczas snu.

Ważne jest to, że z jakiego materiału zrobione jest łóżko. Wszystkie materiały użyte do produkcji muszą być ekologiczne i zgodne z normami bezpieczeństwa. Aby się upewnić, zapytaj sprzedawcę o dostępność odpowiednich certyfikatów, z których można uzyskać szczegółowe informacje i wykorzystane materiały oraz ich poziom bezpieczeństwa. Ważnym czynnikiem jest brak niebezpiecznych mechanizmów i ostrych zakrętów w łóżku.

Dzisiaj łóżka w samochodzie mają zupełnie inną konfigurację. Na przykład są takie modele, które są wyposażone w świecące reflektory, podświetlenie, które są podświetlane z pilota zdalnego sterowania. Przygotuj dziecko, że wybór nie będzie łatwy!

Łóżka samochodów są dziś prezentowane w szerokiej gamie modeli. Są na przykład takie łóżka, jak: ogień, łóżko piętrowe, autobus, wyścigi itp. Mogą mieć inny kolor i różne atrybuty, takie jak spoiler, obracające się koła itp.

Jeśli chodzi o wielkość łóżek samochodów, wtedy są różne: 80 * 210 cm, 90 * 190 cm, 80 * 180 cm i 80 * 160 cm. Wybór zależy od wzrostu dziecka.

Samochód dla dziecka dla chłopca - zdjęcie

Pamiętaj o sobie jako o dziecku. Wtedy nie mogłeś nawet marzyć o takich rzeczach! Daj swojemu dziecku szansę smakowania prawdziwego dzieciństwa!

Łóżka dziecięce dla chłopców

Łóżka dziecięce dla chłopców są nie mniej jasne i oryginalne niż łóżeczka dla małych księżniczek. Istnieje wiele modeli, rozwiązań kolorystycznych i oryginalnych pomysłów na projekt, wystarczy wybrać właściwy.

Łóżka pojedyncze to najbardziej tradycyjny wybór dla mebli do sypialni. Nie zajmują dużo miejsca, często mają ściany boczne, niskie i, co najważniejsze, można je regulować wzdłuż i zużywać do 12 lat lub dłużej. W przypadku pokoju nastolatków jest to niemal jedyna dopuszczalna opcja. Kupując pojedyncze łóżko dla niemowląt, pamiętaj, że muszą one być niskie i mieć boczne ściany.

Jeśli pokój jest mały i dwoje dzieci śpi w nim, łóżka piętrowe są prawie jedyną słuszną decyzją przy wyborze łóżka. Z reguły chłopcy lubią te łóżka, ale niestety są potencjalnie niebezpieczni. Na wyższych piętrach dzieci mogą spać tylko od 6-8 lat i tylko te, które nie poruszają się dużo podczas snu.

Pożądane jest, aby klatka schodowa była wyposażona w szerokie stopnie, poręcze, oświetlenie i była pochylona. Zejście i wspinanie się po takiej drabinie będzie bezpieczniejsze i wygodniejsze. Dwupiętrowe łóżko można przekształcić w dom, namiot, stację kosmiczną, autobus lub statek piracki.

Modele dwupoziomowe są podzielone na trzy typy:

 • Z jednym łóżkiem, które znajduje się zarówno na dolnym, jak i górnym piętrze. Pierwszy poziom może być zaprojektowany dla obszaru roboczego, drugi - jako miejsce dla gier. Nadaje się do małego pokoju, w którym mieszka jedno dziecko.
 • Z dwoma łóżkami jedno nad drugim - takie łóżko można wybrać dla dwójki dzieci.
 • Trzyosobowe łóżko, dwa łóżka znajdują się na parterze - opcja ta jest idealna dla trójki dzieci.

Łóżka z dwoma piętrami mają swoje wady, z których głównym jest wysokość. Dziecko śpiące na wyższym poziomie może czuć się niekomfortowo. Ponadto, sufit zapewnia słabą cyrkulację powietrza, co również przyczynia się do rozwoju niespokojnego snu.

Jest to bezpieczniejsza alternatywa dla zwykłego dwupiętrowego łóżka. W nocy dwoje dzieci (lub jeden z rodziców, jeśli to konieczne) może bezpiecznie spać na dwóch łóżkach, a po południu pierwszy poziom można usunąć, aby łóżko było pojedyncze. W takim przypadku oba poziomy mogą być używane niezależnie od siebie. Dzisiaj, modele te są poszukiwane, ponieważ krajowi producenci oferują różne konfiguracje ze stołów przesuwnych, szuflady, schody, różne ozdoby, z miękkim zagłówkiem.

Kanapy odpowiednie dla dorosłych dzieci. Te miejsca do spania są kompaktowe, mają miejsce do przechowywania, łatwo zmieniają się w sofę lub fotel. A kiedy dziecko dorośnie, taka sofa może stać się gościem.

Dziecięce sofy i fotele-łóżka często mają jasną dziecięcą tapicerkę, są kompaktowe, w zmontowanej formie oszczędzają miejsce. Są jednak trudniejsze do czyszczenia, nie zawsze łatwo je rozłożyć i zebrać. Kolorowy i dziecięcy design dziecięcych sof i foteli nadaje się tylko do tymczasowego podkładu, ponieważ już niebawem dziecko może je "przerosnąć".

Jeśli chodzi o młodzież, dla nich sofy i fotele są całkiem do przyjęcia. W końcu mogą rozmontować i złożyć własne łóżko, a za dnia z takimi meblami mogą przyjmować przyjaciół, relaksować się, bawić i czytać książki z wygodą.

Podstawą większości łóżeczek dla chłopców są trwałe i przyjazne dla środowiska materiały: metal, naturalne drewno i deseczek z różnymi rodzajami powłok i wykończeń: fornir, emaliowane lub laminowane.

Jako dekorację wykorzystano tworzywa sztuczne i materiały o podstawowym wyglądzie, z freskami lub nadrukiem fotograficznym.

Uważa się, że łóżko z drewna - najbardziej niezawodne rozwiązanie. Jednak zakup takich mebli może poważnie wpłynąć na budżet rodzinny - to meble są uważane za najdroższe na rynku.

Lepiej wybrać wzór z płyty MDF: wielu kupujących dostrzega wysoką wytrzymałość materiału w przystępnej cenie.

Wielkość łóżka powinna być dobrana na podstawie wieku i wzrostu dziecka. Duże meble będą wydawać się niewygodne dla małego chłopca.

Najczęściej wybierają następujące rozmiary łóżek dla chłopca:

 • 80 × 160 cm lub 80 × 180 cm (przeznaczone dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat);
 • 190 × 90 lub 80 × 210 (odpowiednie dla nastolatków w wieku od 10 do 16 lat).

Najbardziej optymalne są następujące łóżka kolorów dla chłopców:

Z kontrastowym kombinacje podstawowych tła, akcesoriów i tkanin mogą tworzyć jasne plamy koloru ożywić wnętrze pokoju, sprawiają, że jaśniejsze i bardziej oryginalne.

Wybierając miejsce do cumowania, najczęściej dziecko zatrzymuje się na niestandardowych wzorach, które przyciągają uwagę swoją jasnością i oryginalnością. Należą do nich modele, których wygląd przypomina samochód, pociąg lub samolot. Może to być bed-house, ciężarówka, meble w stylu marynistycznym.

Nietypowe projekty mają wiele charakterystycznych cech:

 1. Oryginalny projekt;
 2. Bogactwo detali (okna, koła, kierownica);
 3. Ciekawe elementy symulujące prawdziwy transport (świetlne reflektory, wibracje, dźwięk silnika);
 4. Obecność pojemników do przechowywania.

Łóżka w kształcie maszyn mają szeroki zakres cen. Koszt zależy od złożoności projektu: prosty będzie kosztować znacznie mniej, typy z podświetleniem - droższe.

Wnętrze pokoju dziecięcego powinno być harmonijne. Kupując niestandardowe łóżko, musisz wcześniej pomyśleć o innych meblach i akcesoriach, które uzupełnią ogólny obraz. W przeciwnym razie niezwykły projekt może wyglądać komicznie.

Małe oryginalne łóżka są mniej funkcjonalne, najczęściej mają prostą konstrukcję. Duże modele mają dodatkową przestrzeń do przechowywania i różne elementy projektu (np. Światła, dźwięki samochodu).

Nie kupuj takiego łóżka, jeśli powierzchnia pokoju dziecięcego jest bardzo mała. Projekt jest wystarczająco duży, więc wymaga wolnej przestrzeni.

Najlepiej, jeśli dziecko uczestniczy w procesie wyboru nowych mebli. Ona powinna polubić chłopca: dzięki temu możliwe będzie wygładzenie doświadczeń, które zwykle przeżywają dzieci, kiedy zmieniają swoje miejsce.

 1. Konieczne jest zaangażowanie dziecka w wybór nowych mebli, materaca i pościeli. W związku z tym okres przejściowy od łóżeczka do łóżka będzie łatwiejszy i bardziej interesujący.
 2. Lepiej nie łączyć ruchu dziecka z nowym łóżkiem z wydarzeniami takimi jak pierwszy dzień w przedszkolu lub z narodzinami brata / siostry. Lepiej zrobić to wcześniej, na przykład kilka miesięcy przed wydarzeniem.
 3. Jeśli dziecko niespokojnie śpi, lepiej kupić niskie łóżko.
 4. Meble wykonane z płyty wiórowej, MDF, płyty pilśniowej muszą być wykonane z wysokiej jakości materiału z klasą emisji formaldehydu E1.

Wybierając piętrowe łóżko dla synów, lepiej jest pomyśleć o wystroju pokoju. Nie wszystkie modele pasują do wnętrza. Nawet jeśli naprawdę lubisz meble, w pokoju może wyglądać nieco inaczej, elementy dekoracyjne powinny być ze sobą połączone. Ogromne znaczenie ma materiał, z którego wykonane jest łóżko, kolor i wzór produktu. Dwupiętrowe łóżka różnią się rozmiarem: są wysokie i niskie, szerokie i wąskie.

Równie ważna i funkcjonalność łóżka. Należy zdecydować, czy łóżko będzie używane tylko jako miejsce do cumowania, czy też będzie to kolejna strefa gier (najlepiej kupić łóżko na poddaszu).

Ogromna różnorodność modeli projektowych pozwala wybrać dokładnie taki projekt, który pasuje do dziecka, ale istnieje kilka obowiązkowych wymagań:

 • Łóżko nie powinno być wąskie, aby dziecko nie spadło podczas snu;
 • musi koniecznie mieć grzbiet, najkorzystniejsze są półokrągłe i prostokątne warianty.

Wielu rodziców zwraca szczególną uwagę na jakość i design łóżka, ale niestety nie wszyscy pamiętają, że jego lokalizacja nie jest mniej ważna.

Być może najtrudniejsze jest pytanie, jak umieścić łóżko w pokoju dziecinnym, a tak naprawdę organizacja łóżka wpływa na zdrowie i wigor dziecka.

Łóżko dla dziecka to najważniejsze meble, które reprezentują cały świat marzeń i fantazji. Powinno to być nie tylko wygodne i bezpieczne miejsce, powinno wypełniać ich życie radością i jasnymi kolorami. To, co otacza dziecko w pierwszych 2-3 latach życia, ma ogromny wpływ na jego rozwój i postrzeganie świata.

Łóżko dla dziecka to nie tylko gwarancja zdrowego snu, ale także ważny warunek tworzenia kreatywnych umiejętności i wiedzy o otaczającym świecie. Dlatego z wielką odpowiedzialnością należy podejść do wyboru tych mebli i miejsca, w którym jest najlepiej umieszczone.

Lokalizacja mebli znacznie wpływa na proces zasypiania, spokój ducha i dobre samopoczucie. Łóżeczko dziecięce powinno być umieszczone w taki sposób, aby dziecko mogło zobaczyć każdego, kto wchodzi do jego pokoju. Ale nie umieszczaj go przed drzwiami, ponieważ doprowadzi to do braku równowagi energetycznej, która wpływa na zły i ponury nastrój rano. Najwyższe pozycje: ściana boczna i pokój po przekątnej.

Jeśli nie ma innego wyjścia, jak tylko postawić łóżko tuż przed drzwiami, pamiętaj, że powinno być wystarczająco wysokie.

Ogromne znaczenie ma pozycja głowy dziecka podczas snu. Jeśli postawi głowę we właściwym kierunku, będzie zdrowy, ale bezsenność, choroba i koszmary senne wskazują niewłaściwą pozycję.

Idealną opcją jest spać głowę na północ, ponieważ w tej pozycji dziecko leży dokładnie wzdłuż linii pola magnetycznego, co gwarantuje spokój i dobre zdrowie.

Wschód ma również korzystny wpływ na dziecko, zapewniając dobry wzrost i rozwój.

Jeśli dziecko śpi na zachodzie, staje się bardziej aktywne i emocjonalne. Ta pozycja jest odpowiednia dla utalentowanych dzieci o wielkim potencjale twórczym.

Źle, jeśli podczas snu głowa dziecka skierowana jest na południe. Może to powodować zły niespokojny sen i częste choroby. W tej sytuacji można przymocować małe lusterko na zewnętrznej stronie łóżka - to łagodzi niekorzystne efekty.

Małe dzieci są bardzo wrażliwe na negatywne obszary, więc podczas snu mogą nieumyślnie zająć właściwą pozycję. Bardzo często matki odkrywają, że we śnie dziecko chodzi po łóżku lub przewraca się na głowę. Konieczne jest śledzenie jego ruchów i przesuwanie łóżka w odpowiednim kierunku.

Jeśli dziecko nie śpi dobrze, często budzi się lub płacze we śnie, konieczne jest rozłożenie łóżka na drugą stronę, być może jest to rozwiązanie problemu.

Dla spokojnego snu, chłopiec musi nie tylko położyć łóżko we właściwym kierunku, ale także wypełnić przestrzeń obok niego po prawej stronie. W dziedzinie snu nie powinno być luster, ponieważ są one często przyczyną koszmarów i bezsenności. Lustro powinno być tak umieszczone, aby łóżko nie odbijało w nim światła. Dotyczy to również telewizora.

W łóżku nie powinno być ostrych rogów, ponieważ emitują one ujemną energię. W przyszłości mogą być źródłem wielu chorób.

Przestrzeń pod łóżkiem dziecka powinna być zawsze wolna, ponieważ tworzy szkodliwą zastałą energię.

Nic nie powinno być umieszczone nad łóżkiem, ponieważ przyczynia się to do złego snu i zaburzeń nerwowych. Istnieje wiele stylowych mebli, które znajdują się nad szufladami i półkami łóżka, ale to może przekształcić się w fobię i spowodować, że dziecko będzie się obawiać przeciążenia.

Wiek jest najważniejszym kryterium przy wyborze projektu pokoju dziecięcego. Oczywiście sypialnia czterolatka będzie znacznie różniła się od sypialni z 14 lat.

W tym wieku ważne jest, aby wnętrze przedszkola zawierało następujące szczegóły:

 • jasne odcienie;
 • jasne akcenty;
 • obowiązkowe "pole" dla gier;
 • poczucie komfortu;
 • chronione meble.

Te momenty należy obserwować i stosować podczas tworzenia pokoju dla dziecka. Szczególną uwagę należy zwrócić na bezpieczeństwo mebli.

W tym wieku dziecko zaczyna wykazywać osobowość. Chłopiec jest aktywny, ciekawy. Jeśli pozwala na to powierzchnia podłogi - możesz zainstalować dowolne urządzenia gimnastyczne (liny, pierścienie). W tym wieku dzieci bardzo chętnie wyrażają się kreatywnie. Konieczne jest stworzenie warunków do praktycznego rysowania i modelowania. Podczas tworzenia pokoju nie należy zapominać, że w tym wieku większość czasu spędza chłopiec w trybie gry.

Ten wiek można nazwać przejściowym. Dziecko jest nadal gotowe poświęcić cały swój wolny czas na gry i inne zajęcia, które lubi, ale jednocześnie ma już pewne obowiązki. Obejmuje to prace domowe otrzymane w szkole. Dlatego ważnym punktem w projektowaniu pokoju dla chłopca w wieku 7-8 lat powinien być podział na strefy. Idealnie - obszar gry w pomieszczeniu powinien być wyraźnie podzielony.

W tym wieku prawie każdy chłopiec ma swoją ulubioną postać (postać z filmu, sportowiec, postać z kreskówki). Możesz go użyć do zaprojektowania pokoju dla dziecka. Najważniejsze, żeby nie posunąć się za daleko, inaczej w takim pokoju dziecko szybko zmęczy się ulubioną postacią. Możesz zostawić jedną ścianę pokoju na tematyczny rysunek (można go wydrukować na specjalnej tapecie) i dodać 2-3 przedmioty do wnętrza, na przykład łóżko w stylu twojej ulubionej postaci.

Im starsze dziecko, tym bardziej rozwija się jako osoba. W tym wieku, jasne poglądy na życie, pewne interesy już zostały utworzone, wybrano krąg przyjaciół. Możesz wyposażyć przestrzeń w pomieszczenie z boiskiem sportowym (wielu chłopców w wieku dojrzewania zaczyna wykazywać zainteresowanie sportem) lub stworzyć pokój dla określonego hobby chłopca (rysunek, modelowanie, muzyka).

Okres dojrzewania to czas szybkiego wzrostu i powstania organizmu. Ergonomiczny stolik, odpowiednio dobrane krzesło, łóżko z dobrym materacem - przy wyborze mebli powinieneś zwrócić na to uwagę.

Wszelkie prawa zastrzeżone, 14+

Kopiowanie materiałów na stronie jest możliwe tylko po zainstalowaniu aktywnego linku do naszej strony.

Łóżko dla chłopca

Wybór łóżka dla dziecka jest odpowiedzialnym zajęciem. Bardzo ważne jest, aby wziąć pod uwagę wszystkie parametry przed zakupem, aby łóżko było tak wygodne i funkcjonalne, jak to tylko możliwe.

Kupując łóżko w pokoju dla chłopca, należy wziąć pod uwagę całą listę wymagań.

Bardzo ważne jest, aby łóżko dla chłopca było uzupełnione o urządzenia do przechowywania. Przez 10-12 lat przydatne będą duże szafki, a przez 4 lata będziesz potrzebował pudła podłogowego do składania zabawek. Przechowywanie rzeczy w pokoju dziecięcym można udekorować na różne sposoby: standardowe szafki, komody i szafki podłogowe z szufladami.

Miejsce do spania, niezależnie od konstrukcji łóżka, powinno być tak bezpieczne, jak to tylko możliwe. Od 2 lat należy wybierać łóżka z naturalnego drewna naturalnego o zaokrąglonych rogach lub wyposażone w specjalne plastikowe lub miękkie dodatki tekstylne.

Kupując łóżko piętrowe dla dwojga dzieci, należy sprawdzić siłę schodów i krawędź górnej koi na miejscu. Nawet przed zakupem musisz wyraźnie wiedzieć, czy jest szansa, że ​​twoje dorosłe dziecko nie spadnie.

Kupuj łóżka dla dzieci tylko w dobrze znanych i sprawdzonych sklepach meblowych. Dobry producent zapewni swojemu nabywcy gwarancję jakości swojego produktu. Średnio okres gwarancji na łóżeczko dziecięce waha się od 2 do 5 lat i zależy od materiału bazy.

Łóżko dla chłopca w każdym wieku powinno być bardzo silne. Przez 6-7 lat ta chwila jest bardzo istotna, ponieważ w tym wieku chłopcy są bardzo mobilni i często wskakują na swoje łóżka. Dlatego zawsze pytaj sprzedawcę o wagę śpiącej struktury.

Tego punktu nie należy tracić z oczu, ponieważ rozwiązanie kolorystyczne łóżka zależy nie tylko od nastroju, ale także od rozwoju dziecka. Dla dzieci preferowane są spokojne odcienie światła: biały, beżowy, niebieski. W przypadku starszych dzieci możesz wybrać projekty wielokolorowe lub łóżka z wzorami i naklejkami.

Jeśli twoje dziecko nie ma już swojego wieku, może je zabrać do sklepu, a on spróbuje wybrać kolor do swojego łóżka. Szczególnie ważny jest kolor łóżka w przypadku, gdy kupisz go od razu dla trzech chłopców. W takim przypadku bardzo trudno będzie zadowolić wszystkich.

Dla każdego wieku istnieją standardy dotyczące długości i szerokości łóżka. Jeśli kupujesz łóżko przez 8 lat, to zastanów się, że uczeń w końcu zamieni się w wysokiego nastolatka. Oczywiście, możesz zmienić łóżko we właściwym czasie, ale najlepiej jest wziąć łóżko na podwyższenie, tak aby dziecko spało w tym samym łóżku przez kilka lat.

Powinieneś także wziąć pod uwagę skład swojego dziecka. W przypadku dużych dzieci standardowe łóżko może nie być odpowiednie.

Czynnik ten można przypisać drugiemu. Zazwyczaj łóżka są wykonane w formie prostokąta, ale jeśli w przedszkolu jest dużo miejsc i chcesz je ozdobić w oryginalny sposób, możesz kupić sypialną strukturę w kształcie koła lub owalu. Ostatnio bardzo popularne stały się łóżka dla chłopców o najróżniejszych formach: domy, łodzie, samochody itp.

Jeśli Twoje dziecko jest już niezależne, możesz łatwo zapytać, jak widzi swoją sypialnię. Potem możesz iść z nim do sklepu po łóżko w stylu morskim lub kosmicznym.

Możliwe, że twoje mieszkanie jest urządzone w jednym stylu i chcesz maksymalnie przybliżyć wnętrze przedszkola do generała, to jest też wiele opcji: klasyczne, vintage itp.

Jednym z głównych czynników, ponieważ wynik zakupu bezpośrednio zależy od niego. Jakiekolwiek są pragnienia, zbyt wysoki koszt może powstrzymać się od zakupu któregokolwiek z rodziców. Koszt składa się z materiałów, projektu, projektu itp. Jeśli uważasz, że wszystko to jest warte deklarowanej ceny, odważnie kup łóżko. Nie poddawaj się sztuczkom sprzedawców i nie kupuj zbyt drogich lub zbyt tanich modeli.

Dla najmłodszych dzieci głównym materiałem do produkcji jest drewno naturalne, ponieważ jest najbezpieczniejsze i jednocześnie drogie. Dla starszych dzieci łóżka są wykonane z tworzywa sztucznego, płyt wiórowych lub metalu.

Metal jest najbardziej wytrzymały, a drewno jest najbezpieczniejszym materiałem. Z tworzywa sztucznego powstają najbardziej oryginalne modele. Zastanów się, co jest dla Ciebie ważniejsze i wybierz odpowiedni projekt.

Odmiany nietypowych wzorów

Łóżka dla dzieci są bardzo różne: pojedyncze, transformatorowe, podwójne itp. Każdy z nich może być zaprojektowany w taki sposób, że z normalnego łóżka może stać się prawdziwym arcydziełem.

Bardzo ciekawe łóżko dla chłopca i dziewczyny. Istnieje wiele opcji takiego projektu:

 • Klasyczne łóżko, wbudowane w drewnianą ramę domu.

Bed-loft, na dnie którego znajduje się chata.

Przestronne łóżko, wykonane jak prawdziwy dom.

Wszystkie modele łóżek są wykonane z drewna i pomalowane na różne kolory.

Bardzo piękny model o chłopięcym wyglądzie. Istnieją dwa warianty takiego łóżka: realistyczne łóżko, wykonane jak prawdziwy samolot i zwykłe łóżko z kokardkami w postaci samolotu pasażerskiego.

Takie modele są nie tylko piękne, ale także bardzo praktyczne, ponieważ mają w zestawie różne szafki i półki. Pomimo faktu, że łóżka w kształcie samolotu sprzedawane są w zdemontowanej formie, bardzo trudno jest złożyć ten model za pomocą instrukcji.

Jedna z najpopularniejszych chłopięcych opcji. Jaki chłopiec nie marzył o byciu dzielnym kapitanem lub nieustraszonym piratem? Styl morza w projektowaniu łóżka reprezentują odcienie morza i rysunki, a także oryginalne dekoracje sypialne, urządzone w formie statku.

Łóżko to nie tylko pełne miejsce do spania, ale także cały system do odtwarzania i przechowywania rzeczy. W razie potrzeby można z łatwością zamówić łóżko dla chłopca zarówno w postaci klasycznego, jak i pirackiego statku z drabiną linową, masztem i innymi atrybutami morskimi.

Ta opcja zadowoli każdego chłopca, a zwłaszcza małego miłośnika samochodów z wózkami.

Bardzo interesujący wariant łóżka dla chłopca uzupełniają fototapety z wizerunkiem ogromnej ciężarówki.

Unrealistically realistyczny model ciężarówki jak absolutnie jakiegokolwiek chłopca. To łóżko łączy w sobie wiele funkcji. Na takim łóżku możesz spać, bawić się i przechowywać swoje rzeczy i zabawki. Ma duże wymiary, ale w swej funkcjonalności zastępuje wszelkiego rodzaju meble dziecięce.

Uważa się, że zamki są losem małych księżniczek. Jednak producenci oryginalnych mebli dziecięcych tak nie uważają, dlatego oferują wiele opcji na chłopięce łóżka dla chłopców:

 • Łóżko w kształcie zamku rycerskiego łączy w sobie ciekawy podkład na drugim poziomie i miejsce do gier na dole. Możesz wspiąć się na górę za pomocą drabiny, ale projektanci tego modelu mogą zejść za pomocą zjeżdżalni.

 • Jasny i maksymalnie funkcjonalny model łóżka w formie średniowiecznego zamku przeznaczonego do spania dwóch chłopców naraz. Oprócz konstrukcji sypialnej znajdują się szafki do przechowywania, zdobione w formie wież.

Od dzieciństwa chłopcy lubią samochody i ścigają się. Dlatego nic dziwnego, że prawie wszyscy chłopcy chcą mieć łóżko, które wygląda jak samochód z kreskówek. Ten model jest bardzo wygodny i piękny i pasuje do każdego wnętrza pokoju dziecięcego.

Zakup łóżka dla dziecka różni się znacznie od zakupu podobnego wzoru dla osoby dorosłej. Jeśli dla siebie w wyborze możemy kierować się tylko naszymi pragnieniami, to dla dzieci należy wziąć pod uwagę wiele niuansów.

Przy zakupie łóżka bardzo ważne jest, aby wybrać właściwe wypełnienie: materac, pościel, poduszki, koce itp. Z tego, co wybierzesz dla swojego dziecka, zależy od jego zdrowia i komfortu podczas snu. Bez względu na wiek syna wybierz zestaw do łóżek z naturalnymi wypełniaczami i właściwościami ortopedycznymi.

Bardzo ładne i wygodne modele łóżek dla chłopców z miękkim zagłówkiem. Wraz z łóżkiem można kupić dodatkowy zestaw, który ma miejsce do pracy i ścianę do przechowywania ważnych rzeczy dla dzieci.

Nie mniej interesujące są narożniki z łóżkiem i stolikiem, które łączą wszystkie funkcje sypialni dziecięcej.

Projektowanie pokoju dziecięcego jest nie tylko interesującym, ale również bardzo ważnym zajęciem, dlatego należy traktować je ze specjalnym zrozumieniem i znajomością niektórych szczegółów. Biorąc pod uwagę projekt pokoju dziecięcego, weź pod uwagę fakt, że dla różnych grup wiekowych to coś bierze z siebie.

W młodym wieku dziecko potrzebuje cichego i przytulnego pokoju, w którym nie ma nic zbędnego, a wszystko, co niezbędne jest wykonane z materiałów przyjaznych dla środowiska.

Kilka chwil w projekcie przedszkola dla małego chłopca:

 • Spokojna tapeta odcień;
 • Minimum jasnych akcentów;
 • Obecność przestronnego miejsca do gier;
 • Bezpieczne meble: zaokrąglone rogi, niskie łóżeczko, stół, półki, taborety, odpowiadające wzrostowi dziecka.

Wszystkie te momenty są brane pod uwagę w przykładach fotograficznych:

 • Dziecięce kolory w kolorze zielono-pomarańczowym, przeznaczone dla dzieci w wieku 1-3 lat. Wewnątrz znajduje się łóżeczko dziecięce i łóżeczko dla małego dziecka. Zupełnie wszystkie meble wykonane są w małej wersji z naturalnego drewna i nie mają ostrych narożników. W środku znajduje się miękki dywan i zabawki dla rozrywki dziecka.

 • Pokój w kolorze brązowo-pomarańczowym. Jasny brzoskwiniowy odcień doskonale łączy się z ciemniejszym odcieniem czekolady. Minimalna ilość wystroju w postaci papierowych kul i ptaków, bezpieczne meble o niewielkich rozmiarach, miękkie krzesło dla matki i otomana są bardzo dobrze dobrane.

Całkiem ciekawy wiek dla dziecka. W tym okresie kształtuje się charakter chłopca i manifestuje się osobowość. Dlatego w projektowaniu sypialni musisz już skupić się na preferencjach dziecka. W tym wieku dzieci mają bardzo różne zainteresowania, dlatego bardzo ważne jest wyposażenie nie tylko miejsca do spania, ale także miejsca na zajęcia: rysunek, modelowanie itp. W przypadku aktywnych gier powinno być dużo miejsc, ponieważ pięcioletnie dzieci są bardzo mobilne.

 • Niebiesko-zielona sypialnia dla chłopca ma 3-5 lat. Umiarkowanie jasny, a przy tym spokojny kolorystyka: biały sufit, niebieskie ściany z małymi przeróżnymi paskami, drewniane szafki i półki, niebieskie łóżko. Jeśli przyjrzysz się uważnie, zobaczysz jasne akcenty, takie jak obraz Błyskawicy McQueena z kreskówki taczki na szafce, a także naklejki i plakat Engry Beards. Te jasne plamy pokazują, że chłopak, który mieszka w tej sypialni, kocha najbardziej.

 • Jasne i stylowe dziecięce dla chłopca przedszkola. Wnętrze jest bardzo kolorowe i wykonane zgodnie z życzeniami chłopca: jasne atrybuty wyścigowych samochodów sportowych są wyraźnie o tym "rozmawiane". Funkcjonalność pomieszczenia na wysokości. Jest w nim absolutnie wszystko: łóżko, miejsce pracy, szafka, krawężnik, półki z zabawkami i wystarczająco dużo miejsca na aktywne gry.

Wiek przejściowy, ponieważ w tym okresie dziecko staje się bardziej odpowiedzialnym i wytrwałym uczniakiem. Teraz bardzo ważne jest zaprojektowanie komfortowego i przestronnego miejsca na zajęcia. O miejscu gier również nie zapomnij. Bardzo dobrze w pomieszczeniu na przestrzeni 7-8 lat, wyraźnie oddzielając strefę gier od miejsca pracy.

Przykładowe projekty pokoi dla młodszych uczniów:

 • Wygodne i wielofunkcyjne przedszkole, które wyraźnie wyznacza miejsca do nauki i snu za pomocą drewnianej konstrukcji. Miejsce do spania jest wyposażone na drugim poziomie, a dno konstrukcji zajmują obszerne szafki. Po lewej stronie znajdują się szuflady i półki na książki, a także oddzielny stolik do zajęć. W takim miejscu dziecko będzie spokojne i interesujące.

 • Jasne tematyczne dziecięce dla przyszłości piłkarza. Pokój jest wyraźnie podzielony na trzy strefy: dla klas, gier i snu. Pierwsza strefa składa się z funkcjonalnego stołu i wygodnego krzesła; Druga strefa ma wystarczająco dużo miejsca na grę z piłką, dla której istnieje specjalna krata; do łóżka jest łóżko z szufladami, oryginalnie zdobione dekoracyjnymi bramami do piłki nożnej. Bardzo ciekawie urządzone posadzki: podłoga pokryta jest miękkim dywanem w kształcie zielonej trawy, co zwykle dzieje się na boisku piłkarskim.

To dość sprzeczny wiek, kiedy dziecko przechodzi ze stadium dziecięcego w bardziej świadome życie. W tym wieku rozwinęła się postać dziecka i pojawiły się stałe zainteresowania, co jest ważne w aranżacji pokoju dziecięcego.

Kilka ciekawych opcji dla jednego i dwóch chłopców:

 • Oryginalny pokój dziecięcy dla dorosłego chłopca w niebiesko-czerwonym odcieniu. Prawie wszystkie atrybuty są tworzone w odniesieniu do ulubionego przedmiotu dziecka: samochód osobowy, zainstalowany w zaimprowizowanym garażu z domem na drugim piętrze, dekoracyjna stacja benzynowa, jasne flagi. W takim miejscu dziecko nigdy nie poczuje się niekomfortowo.

 • Dziecko dla dwóch chłopców w tonacji o niskim tonie. Bardzo przestronne i funkcjonalne, ponieważ jest wystarczająco dużo wolnego miejsca, szafki i miejsce do pracy.

Zaprojektuj pokój dla chłopca-nastolatka

Najtrudniejszy wiek dziecka. W tym okresie chłopiec już dawno wyszedł z dzieciństwa i praktycznie stał się dorosłą młodością. Projektując pokój dla nastolatka, należy polegać wyłącznie na jego pragnieniach i potrzebach, w przeciwnym razie ryzykujesz, że nie będziesz zadowolony z twojego dziecka.

 • Pokój dla nastolatka - muzyka w dość ciemnych kolorach z jasnymi akcentami w postaci plakatów i zdjęć. Wygodne miejsce do spania i ergonomiczne miejsce pracy, minimum mebli - to sekret udanego projektu pokoju nastolatków.

 • Mały, ale przytulny pokój. Brak jasnych kolorów (z wyjątkiem jasnego akcentu na ścianie w postaci graffiti) i ergonomiczne meble, to główne zalety pokoju dla nastolatka.

Dla chłopców w wieku powyżej 12 lat pokój powinien być miejscem samotności i odpoczynku, w przeciwieństwie do młodszego pokolenia, który gra i rozwija się przez większość czasu w ich sypialni. Nastolatki spędzają większość czasu z przyjaciółmi poza domem lub w szkole, rozważ to, a twoje dziecko będzie ci wdzięczne.

Wszelkie prawa zastrzeżone, 14+

Kopiowanie materiałów na stronie jest możliwe tylko po zainstalowaniu aktywnego linku do naszej strony.

Dodaj komentarz

91 − 88 =