Nazwa kategorii

Łóżka dla nastoletnich dziewcząt

Łóżko dla dziewczynki - 55 opcji (zdjęcia)

Dekorując pokój dziecięcy nie ma żadnych nieistotnych szczegółów, a o wiele ważniejszy jest wybór łóżek.

Dzisiaj chcemy wziąć pod uwagę główne parametry i cechy, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie łóżka dla dziewczynki.

Chcemy zacząć od ogólnych parametrów, które są istotne w przypadku łóżeczek dziecięcych, bez względu na płeć dziecka.

 1. Po pierwsze, zwróć szczególną uwagę na materiały, z których wykonane są meble. Preferowane powinny być naturalne materiały. W szczególności najlepszą opcją będzie naturalne drewno - na przykład olcha, sosna, brzoza itp. Drzewo jest oddychające, przyjazne dla środowiska, naturalne i jednocześnie trwały materiał.
 2. Po drugie, ważna jest konstrukcja. Bardzo dobrze, jeśli w wybranym modelu będzie układ prętów sprężystych w podstawie, na której układany jest materac. Te pręty rozkładają obciążenie na całym obszarze i zapewniają prawidłowe i wygodne ustawienie kręgosłupa.
 3. Po trzecie, jeśli chodzi o łóżeczko dla młodej księżniczki do 10 lat, należy zadbać o bezpieczeństwo łóżka. Staraj się unikać wybierania łóżka, w którego projekcie występują ostre rogi i nierówności.
 4. Po czwarte, przy wyborze łóżeczka dla dziewczynki, oprócz parametrów estetycznych, należy zwrócić uwagę na jego funkcjonalność. W szczególności bardzo wygodne modele, z wbudowanymi dolnymi skrzyniami, które mogą być używane do przechowywania pościeli, zabawek lub innych rzeczy.

Główne aspekty techniczne i zalecenia dotyczące wyboru łóżka dla dziewczyny, którą sprawdziliśmy, a teraz możesz przejść do najbardziej przyjemnego - to wybór jego projektu.

Łóżko dla dziewczynki według wieku

Nie jest tajemnicą, że dziewczyny, jak małe księżniczki, lubią otaczać się bajeczną atmosferą. W dzieciństwie kształtuje się ich kobiecość i wytworność, a także rozwój poczucia piękna. Dlatego też, tworząc wnętrze pokoju dla małej damy, konieczne jest nie tylko uczynienie go wygodnym, ale także postarać się, aby był harmonijny i atrakcyjny, a łóżeczko dziecięce może stać się jednym z centralnych elementów kompozycji.

Współcześni producenci oferują nam wiele możliwości tworzenia łóżek dla dziewczynek. Na przykład może być wykonany w formie prawdziwego autokaru i przy odpowiednim wystroju wnętrza, pokój będzie wyglądał jak pałac. Ponadto takie łóżko będzie wygodne nie tylko do snu, ale także do gier fabularnych.

Łóżka z baldachimem są bardzo popularne wśród dziewcząt i ich rodziców. Tworzą także atmosferę bajkowej magii. A jeśli w tym samym czasie weźmiesz wschodni akcent we wnętrzu, wtedy poczujesz się jak bajeczna wschodnia księżniczka. Ponadto czasza może spełniać nie tylko funkcje dekoracyjne, ale także całkiem praktyczne.

Dzięki temu, że jest zamykany, możesz chronić dziecko przed wczesnym światłem słonecznym lub sztucznym oświetleniem. Tak, i pod względem psychologicznym dziecko poczuje się lepiej chronione i wygodniejsze za miękkimi zadaszkami czaszy.

Jeśli chodzi o dziewczynę po 5 roku życia lub nastolatkę, bardzo ważne jest, aby słuchać jej opinii i życzeń. Nie zapominaj, że pokój dziecięcy to miejsce, w którym dziecko powinno czuć się dobrze, a środowisko powinno wywoływać tylko pozytywne emocje. Dlatego, jeśli to możliwe, przedyskutuj opcje z wyprzedzeniem i spróbuj dowiedzieć się, czego chce ta mała dziewczynka. Jeszcze lepiej, zabierz go ze sobą do sklepu.

Jeśli chodzi o nastoletnią dziewczynę, tutaj, na ogół, bez jej udziału, psycholodzy nie polecają kupować, ponieważ w tym wieku bardzo ważne jest, aby dziecko zostało uznane za jego opinię i traktowało go jak dorosłego.

Łóżka dla nastoletnich dziewcząt

Adolescencja jest szczególnym i wyjątkowym czasem w relacji "dziecko-rodzic". Dlatego biorąc pod uwagę układ mieszkania lub domu, ważne jest, aby wziąć pod uwagę życzenia i preferencje dziecka przy dekoracji swojego pokoju. W końcu, na przykład, nie każda dziewczyna widzi w sobie księżniczkę i pozostaje zapalonym fanem różowo-liliowego stylu we wnętrzu.

Pamiętaj też, że pokój dziecięcy powinien być tak przestronny, funkcjonalny i praktyczny, jak to tylko możliwe. Nie wypełniaj całej wolnej przestrzeni meblami i elementami dekoracyjnymi. Dekorując pokój dziecięcy, lepiej przestrzegać kilku zasad: przestronnych, bezpiecznych, funkcjonalnych, niezawodnych i praktycznych. Wszystkie zakupy powinny być skoordynowane z dzieckiem, a nawet robić je razem.

Łóżko - mebel, bez którego nie ma jednej przestrzeni życiowej, w tym pokoju dziecka okresu dojrzewania.

Jak wiadomo z badań naukowych, każda osoba spędza jedną trzecią swojego życia na śnie. Sen pomaga przywrócić siłę i odpoczynek, wzmacnia system odpornościowy, ma korzystny wpływ na rozwój fizyczny i aktywność mózgu. Dlatego śpiący powinien być tak wygodny i wygodny, jak to tylko możliwe. To miejsce do spania jest odpowiedzialne za jakość snu dziecka.

Łóżko lub sofa? Materac ortopedyczny czy zwykły materac? Jakiego rozmiaru powinno być łóżko? Jaki jest najlepszy sposób na cumowanie? Którą markę preferować? Jakie cechy techniczne należy wziąć pod uwagę przy wyborze? Jest wiele takich pytań. I praktycznie każdy rodzic napotyka trudności przy wyborze łóżka w pokoju dziecinnym.

Do tej pory sporo firm zajmuje się produkcją mebli dziecięcych. Rynek mebli reprezentowany jest przez szeroką gamę modeli, w których dostępne są zarówno dość tanie opcje, jak i bardzo drogie luksusowe łóżka. Przede wszystkim kupujący zaczyna od swoich możliwości finansowych. Jednak czasami tanie nie oznacza złego, a wręcz przeciwnie, drogie towary nie zawsze są gwarancją jakości, praktyczności i trwałości.

Wybierając meble w pokoju, dziewczyny muszą szukać najbardziej optymalnych opcji, które będą odpowiadały życzeniom dziecka i będą trwać dość długo. Na przykład, przed dokonaniem zakupu wskazane byłoby przyjrzenie się prezentowanemu asortymentowi towarów w sklepach meblowych lub salonach, aby zapoznać się z zaletami i wadami poszczególnych modeli.

Łóżko dla nastolatki ma wiele zalet, między innymi następujące czynniki:

 • Naturalność. W produkcji mebli dla dzieci preferowane jest drewno naturalne, które jest nietoksyczne i nie powoduje reakcji alergicznych.
 • Ekologiczna kompatybilność. Wszystkim produktom dla dzieci muszą towarzyszyć certyfikaty jakości zgodnie z międzynarodowymi normami i standardami.
 • Bezpieczeństwo. Brak ostrych narożników, otwarte wystające części z metalu, drewno lub ostre tworzywo sztuczne, nierówne powierzchnie, nieobrobione drewno - powinno to być meble do pokoju dziecięcego.
 • Szeroka gama modeli. Oryginalne projekty (w szczególności modele dwupoziomowe, transformatory łóżek i inne).
 • Różnorodność wzorów.
 • Funkcjonalność. Wysokie zapotrzebowanie w ostatnich latach łóżka z szufladami i półkami, gdzie można ukryć zabawki, książki, pościel, a nawet ubrania.
 • Praktyczność i niezawodność.
 • Wytrzymałość i wysoka żywotność (według informacji od firm produkcyjnych).
 • Możliwość dokupienia łóżka z materacem (ortopedyczne, standardowe, twarde lub, odwrotnie, na miękkiej podstawie).
 • Pełne łóżko.
 • Jednoczęściowa podstawa (materac) do spania, co jest szczególnie ważne dla rosnącego ciała dziecka.

Firmy meblarskie starają się uwzględnić wszystkie życzenia współczesnego społeczeństwa. Z tego powodu na dzień dzisiejszy wybór mebli (w tym łóżek) nie ma granic. Każdy kupujący może wybrać produkt, który w 100% będzie odpowiadał jego gustom i życzeniom.

Łóżka dla nastolatek przedstawione są w następującym asortymencie asortymentu:

 1. Klasyczny lub tradycyjny zestaw do sypialni - duże łóżko z drewnianym lub metalowym zagłówkiem;
 2. łóżeczka z mechanizmem podnoszącym;
 3. łóżko na podeście;
 4. rozkładana sofa lub rozkładane łóżko;
 5. modele pojedyncze lub podwójne;
 6. łóżko z baldachimem;
 7. łóżko piętrowe z dwoma łóżkami;
 8. łóżko na poddaszu (łóżko znajduje się na wyższym poziomie, a dolna część może być wypełniona różnymi szufladami, półkami, stołem itp.)

Nowoczesna produkcja mebli zapewnia nabywcy możliwość zakupu łóżek z różnych materiałów. Koszt produktów, wytrzymałość, trwałość, praktyczność i niezawodność - wszystko to zależy bezpośrednio od rodzaju użytego materiału. Ramy łóżek dla dorastających dzieci są następujących typów.

Jedno drzewo wyróżnia się wysoką siłą i praktycznością. Drewno jest jedynym całkowicie naturalnym produktem. Kupując łóżko z litego drewna, konsument kupuje wysokiej jakości i trwały mebel. Najbardziej trwałymi produktami będą dąb lub buk. Meble klasy Elite wykonane są głównie z wenge lub teaku. Również w produkcji mebli są szeroko stosowane takie gatunki drzew jak sosna, brzoza, olcha, wiśnia, orzech i inne. Niedrogie skały sztucznie uszlachetnione za pomocą barwienia lub licowania.

Najczęściej w produkcji stali lub aluminium. Stalowe łóżka są bardzo ciężkie, więc absolutnie niewłaściwe jest kupowanie takich produktów do pokoju dziewczynki. Aluminium jest lekkim metalem, ale jest podatne na odkształcenia. Alternatywnie, lepiej jest preferować połączenie stali / aluminium z szeregiem drewna. Rama takiego łóżka wykonana jest z drewna, a metal służy do dekoracyjnego zagłówka i poręczy.

Płyty drewnopochodne są szeroko stosowane w produkcji mebli. Taniość materiału jest kluczowym czynnikiem, który wpływa na wysoki popyt na tego typu meble. Istnieją trzy rodzaje prasowanych płyt (płyta wiórowa, płyta pilśniowa i płyta MDF), które są oparte na mączce drzewnej, wiórach lub włóknach. Wewnątrz taki materiał jest pusty, dzięki czemu meble mają niewielki ciężar. Wysoka popularność elementów wyposażenia wnętrz z prasowanego drewna wynika z niskich kosztów, szerokiej gamy modeli i wzorów.

Istnieje opinia, że ​​płyty drewniane są niebezpieczne dla zdrowia, ponieważ uwalniają formaldehyd. Jednak innowacyjne technologie i techniki umożliwiają przetwarzanie drewna tak ostrożnie, aby chronić człowieka przed negatywnymi skutkami wszelkich oparów.

Nowoczesna produkcja pozwala na wykonanie mebli w różnych kolorach. W przypadku mebli wykonanych z metalu najbardziej powszechny jest odcień stali. Jednak metal łatwo jest zabarwić, więc dziś nikt nie jest zaskoczony łóżkiem, na przykład jasnym pomarańczowym lub bogatym fioletem. Do malowania mebli dziecięcych używa się nietoksycznych farb, których jakość i bezpieczeństwo potwierdzają specjalne certyfikaty.

Łóżka z płyt drewnianych mogą być również w różnych wariantach kolorystycznych. Elewacje takich mebli są fornirowane, które można imitować pod drewnem, stalą lub pomalować na dowolny kolor.

Meble wykonane z naturalnego drewna mają szczególny styl i urok. Kolor zmienia się od jasnobrązowego do prawie czekoladowego. Meble z białego i mahoniu są wysoko cenione.

Ogólnie przyjmuje się, że wszystkie dziewczyny uwielbiają różowe. Jednak, jak pokazuje praktyka, opinia ta jest błędna. Oprócz różnych odcieniach różu, dla nastoletnich dziewcząt meble pokojowe pasuje biały, beżowy, fioletowy, jasnożółty, blady zielony, turkusowy, kawę i inne dźwięki. Nastoletnie dzieci tak nieprzewidywalne, nie zdziw się, jeśli łóżka po wybraniu pokoju, dziecko będzie wolą czarną barwę.

Często, wraz z łóżkiem w pokoju dziecka, rodzice mogą zadbać o zestaw kilku mebli. W takim przypadku pokój będzie wyglądał bardziej harmonijnie i klimatycznie. Jeden kolor i jeden styl sprawią, że pokój będzie bardziej przytulny.

Dziś salony meblowe oferują swoim klientom nie tylko duży asortyment mebli, ale także różne dodatki do nich. Często razem z łóżkiem dostajemy materac. Równoczesny zakup łóżka i materaca pozwoli Ci wybrać najbardziej odpowiednie opcje dla siebie nawzajem. Istnieje również wiele sklepów, w których konsumentom oferuje się duży wybór produktów tekstylnych pochodzenia domowego. Tutaj możesz poszukać kompletu pościeli, narzuty na łóżko, baldachim (jeśli jest taka potrzeba), poduszek wewnętrznych.

Najtrudniej jest kupić coś w przedszkolu. Gdy dziecko jest małe, rodzice kierują się własnymi preferencjami. Ale kiedy dzieci dorastają i osiągają wiek dojrzewania, powinieneś skonsultować się z nimi. I nie zawsze opinia matki lub taty zbiega się z życzeniami dziecka, musimy szukać kompromisu. Jeśli dorośli koncentrują się na jakości, praktyczności i funkcjonalności, wtedy dzieci są odpychane przez emocje i odczucia. Dlatego najbardziej optymalną opcją do zakupu mebli w pokoju nastolatka jest wspólna wyprawa do sklepu.

Niektórzy producenci mebli oferują produkty, na które klienci zwracają uwagę w zależności od wieku dziecka. Możesz więc przyjrzeć się modelom łóżek dla dziewcząt w wieku 12, 13, 14 i 15 lat.

Piękne rozwiązania w aranżacji wnętrz

Styliści-dekoratorzy wnętrz pomieszczeń różnicują koncepcje "pokoju dziecięcego" i "pokoju nastolatki". Małe dzieci uwielbiają wszystko, co wspaniałe i magiczne. Dlatego ich pokoje mogą być udekorowane w formie ilustracji znanych baśni lub kreskówek. Jeśli mówimy o młodzieży, warto pamiętać, że jest to okres uważany za najtrudniejszy w kształtowaniu relacji między dorosłymi a dziećmi.

Najlepiej skonsultować się z córką, gdy widzi jej pokój. Czasami może to być przestronny pokój z ogromnym łóżkiem na środku pokoju. Niektórzy, wręcz przeciwnie, wolą styl minimalistyczny, dlatego wolą rozkładaną sofę lub nowoczesne łóżko piętrowe. Jednak wiele dziewcząt nadal ma małą księżniczkę, która z przyjemnością spać będzie na wygodnym łóżku z baldachimem.

Wszelkie prawa zastrzeżone, 14+

Kopiowanie materiałów na stronie jest możliwe tylko po zainstalowaniu aktywnego linku do naszej strony.

Jakie są nastoletnie łóżka (zdjęcie). Jak wybrać łóżko dla nastolatka

Łóżko to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia pokoju każdej osoby. Od jakości snu zależy pojemność robocza i nastrój przez cały dzień. Dla dziecka dobrze dobrane łóżko to także zdrowie. Krótki, z opadającym materacem, może zrujnować jego postawę. Zwykle jest kilka łóżek dla dziecka. Najpierw leży w kołysce, potem ma łóżeczko dziecięce z elementami gry i rysunkami.

Ale teraz dziecko urosło niezauważone i stało się nastolatkiem. Ma już małe łóżeczko. Czas kupić nowy. Ale jak nie popełnić błędu w wyborze? W końcu, nastoletnie łóżka są prezentowane w sklepach w dużym asortymencie.

W sklepach można kupić tanie łóżka i produkty na zamówienie. Prosty pojedynczy lub półtorej. Możesz znaleźć wielofunkcyjne produkty o złożonym designie. Możesz nawet zamówić model swojego projektu lub zgodnie z własnymi wymaganiami. Kryteria jakości łóżek obejmują:

Bezpieczne łóżko to produkt wysokiej jakości. Do jego produkcji wykorzystuj najlepsze materiały. Tutaj wiele zależy od materialnego stanu kupującego. W końcu droższe łóżko, tym lepiej.

Ale wśród niedrogich produktów można znaleźć całkiem niezawodny. Konieczne jest nie tylko spojrzenie na wygląd, ale także sprawdzenie wszystkich połączeń, integralności drewnianych elementów i elementów konstrukcyjnych.

Zastosowanie ochronnej ściany bocznej pomaga uniknąć upadku z łóżka.

Lepiej kupić produkt sprawdzonych producentów.

Łóżko dla nastolatka powinno dobrze pasować do reszty mebli i dekoracji pokoju. Być może są także dziećmi i trzeba je wymienić. Przedyskutuj z dzieckiem plan rekonstrukcji swojego pokoju. W końcu musi w nim żyć i powinien czuć się swobodnie.

Łóżka dziecięce powinny być wygodne dla Twojego dziecka.

Powinien łatwo dostać się do łóżka. Śpiący powinien być wygodny.

Wiele uwagi należy poświęcić jakości materaca. Do tego trzeba nie tylko patrzeć na łóżko, ale poprosić o pozwolenie i położyć się lub przynajmniej usiąść na nim. W końcu, czasami lubiany model domu nagle okazuje się nieodpowiedni do snu.

Często łóżka sprzedawane są bez materaca. Następnie musisz kupić osobno. Lepiej zwrócić uwagę na wersję ortopedyczną.

Materiały, z których wykonane jest nastoletnie łóżko, muszą być przyjazne dla środowiska. To drzewo, metal, niektóre rodzaje plastiku.

Powlekanie poliuretanu nie jest dobre przez dziesięć dni. Następnie materiał krystalizuje i jest uważany za bezpieczny.

Sprawdź, z czego zbudowane są elementy konstrukcji, jest dość trudne. Konieczne jest przynajmniej sprawdzenie, czy wydziela silny nieprzyjemny zapach.

Istnieją nastoletnie łóżka:

Takie nastoletnie łóżka są wygodne i łatwe w montażu.

Pasują one do wnętrza pokoju. Mogą być jak dorośli, czyli tradycyjni. Ale częściej dzieci wybierają bardziej nowoczesne modele oryginalne. nastolatki łóżko z szufladami na łóżku i osobistych, obfitość dodatkowych szafek nie tylko upiększyć wygląd łóżku, ale także uczynić go bardziej funkcjonalnym.

Ciekawym rozwiązaniem dla rekreacji przez wiele lat pozostaje łóżko piętrowe. Oszczędza miejsce w pokoju i może odgrywać inną rolę, w zależności od liczby dzieci i ich skłonności.

Jeśli jest dwoje dzieci, to dla każdego z nich jest miejsce na takim łóżku. Powstały nawet modele dla dzieci z rodzicami. Często te nastoletnie łóżka można w razie potrzeby rozłożyć na dwa piętrowe łóżka.

Ale także jednemu dziecku łóżko piętrowe nie przeszkodzi. Na drugim piętrze znajdzie się łóżko (łóżko na poddaszu). A pierwszy może być wyposażony w miejsce do nauki i odpoczynku. Tam zmieści się biurko do pisania lub komputer, obok - różne szafki i pudełka na zabawki i różne przedmioty osobiste. Takie nastoletnie łóżka (zdjęcia potwierdzają te słowa) nazywane są transformatorami. Są bardzo różnorodne, często ze względu na swój design, stosowane są odważne rozwiązania projektowe.

Takie nastoletnie łóżka są po prostu skazane na zadowolenie dzieci. W końcu dzięki ich pomocy można uświadomić sobie wieczną skłonność do gier i ruchu. Jest nieodłączna nie tylko dla dzieci, ale także dla nastolatków.

Wymagania dotyczące takich łóżek są znacznie wyższe niż w przypadku jednopiętrowych. W końcu, jeśli coś się zepsuje, dzieci mogą być traumatyzowane. Jeśli kupisz łóżko nawet nieznacznie, to weź to nie warto. A podczas pracy konieczne jest ciągłe monitorowanie jej stanu.

Zazwyczaj dwupoziomowe nastoletnie łóżka mają specjalne boki zapewniające bezpieczny sen. Ich wysokość powinna wynosić co najmniej 30 cm. Schody na wyższe piętro są zaprojektowane dla wzrostu dziecka i mają dogodny stopień między stopniami. Ponadto służy do nadania wytrzymałości strukturze łóżka. Aby to zrobić, sama drabina musi być odpowiednio zamocowana.

Są modele, które zamieniają drabinę w szafkę. Pod każdym krokiem jest szuflada. A sama drabina idzie na boki lub dookoła łóżka.

Nastoletnie łóżko dla dziewczynki i chłopca nie jest szczególnie różne. Różnice mogą przejawiać się w kolorze i wystroju. Łóżko nastoletnie dla dziewczynki zwykle wygląda bardziej elegancko. Często ma miękkie plecy lub zagłówek i dekoracyjne poduszki.

Standardowe wymiary łóżek dla nastolatków są następujące: długość 190 cm, szerokość 120 cm, wysokość zazwyczaj 40 cm.

Metalowa lub drewniana rama z wygiętymi drewnianymi listwami wspierającymi kręgosłup. Przedłużają żywotność materaca, wpuszczają powietrze. Ich ilość jest wprost proporcjonalna do jakości.

Najlepszym materiałem jest drewno. Może to być dąb, sosna, jesion, olcha. Łóżka z tego materiału są wygodne, niezawodne, piękne. Ale cena jest wysoka. Modele tańsze mogą być z płyty MDF lub płyty wiórowej. Czasami drzewo łączy się z tymi materiałami. Mogą również służyć dziecku przez wiele lat.

Im więcej mebli w różnych dodatkowych pudełkach, półkach, schodach, cokołach, szafkach, tym bardziej zadowoli nastolatków.

Dodaj komentarz

6 + 1 =