Nazwa kategorii

Łóżko w stylu loftu

15 poddaszy z łóżkami, które każdy może polubić

Czy nie jest fajnie mieć łóżko w stylu loftu w domu? Podobnie jak wszystkie inne meble, łóżko powinno być zwarte i nie zajmować dużo miejsca, szczególnie w małych pomieszczeniach, w których nie można się nawet obrócić.

To łóżka na poddaszu zajmują drugą kondygnację, która może być przydatna przy takiej oszczędności miejsca. Ponadto takie ułożenie łóżka jest bardzo nietypowe i spowoduje dziką radość dla gości.

Posłuchaj, mamy dla ciebie 15 zdjęć po prostu uroczych łóżek na poddaszu. Może chcesz jednego z nich.

Łóżka w stylu loftu

Co słyszysz, gdy wypowiadasz słowo "poddasze"? Krótkość, trochę arogancji i prostoty w tym samym czasie. I dowiedziawszy się, że to słowo jest tłumaczone jako "strych", wydaje nam się zaniedbaną pustą przestrzenią, przyciętą nieobrobioną cegłą, drewnianymi lub metalowymi sufitami i podpórkami przypominającymi industrialną przeszłość.

Rzeczywiście, ten styl pojawił się 80 lat temu w Stanach Zjednoczonych, kiedy właściciele fabryk i producenci zamknęli swoje przedsiębiorstwa z powodu kryzysu finansowego. Puste strychy fabryczne wkrótce zaczęły zajmować kreatywną inteligencję z wielką fantazją i pustą torebką.

Dziś ten styl coraz częściej znajduje się we wnętrzach mieszkań i domów prywatnych. Jak wykonać nowoczesne meble w tym stylu, w szczególności łóżko?

 • Zastosowano pierwszą cechę stylu loft tylko naturalne materiały - drewniana rama, metal, cegła, szkło, kamień w projekcie pokoju jako całości i koja, w tym.
 • Drugi - minimum partycji. Łóżko i łazienka mogą stać w odległości spaceru od siebie. Ale w tym samym czasie poddasze lubią wielopoziomowe zakwaterowanie. Drabina często prowadzi do łóżka.
 • Trzeci - prostota, minimum rzeczy, brak pretensjonalnych wykończeń. Materac może leżeć na paletach, które będą również służyć jako pudełka na buty lub ubrania. Nieostrożność w projekcie sprawi, że łóżko z litej sosny będzie stanowić akcent przyciągający uwagę.
 • Czwarty - wygoda i komfort. Ten styl pozwala na jakiekolwiek stwierdzenie łóżek na solidnej drewnianej podstawy, metalowa rama, na kapsuły, co ważniejsze, materac był wygodny, lekki oświetlony wymaganą przestrzeń, a łóżko leżał miękki dywan.
 • Po piąte - do projektowania łóżka i pokoju jako całości naturalne kolory: cegła, odcienie żółtego, zielonego, ciemnoniebieskiego, szarego, czarno-białego.
 • Szósty - Nie próbuj ukrywać rur, rozpór, podłóg. To wyjątkowa szyk tego stylu. Elementy metalowe będą uzasadnieniem Twojej metalowej ramy łóżka.
 • Po siódme - w pokoju brutalnego kawalera lub ludzi kochających wolność, daj się okpić: dodaj jeden element, który nie pasuje do utworzonego obrazu. Połóż na łóżku, przykryty szkockim szkocką kratą w kolorze czerni i cegieł, pomarańczowy rzemień w kształcie serca-zabawki. Ten pojedynczy element sprawi, że Twoi goście będą patrzeć na Ciebie w nowy sposób. Ale tylko jeden element i tylko połączone kolory.

W zależności od wielkości łóżko może być pojedyncze lub podwójne.

 • 80-100 cm jest wielkości pojedynczego materaca. Ale różni producenci wytwarzają produkty na własną skalę.
 • Podwójne materace mają szerokość 140-160 cm, a długość modelu jest następująca: przedszkolaki będą miały 160 cm długości, nastolatki - 190 cm, dorośli - ponad 190 cm.

W miejscu łóżka w pokoju "poddasze" może być:

 • na podium, który jest wykonany z konstrukcji metalowych, drewnianych masywów lub palet (palet);
 • w niszy - łóżko może być całkowicie lub częściowo ukryte za pomocą ekranu lub fałszywych paneli lub po prostu stać w ścianie pogłębiającej;
 • na strychu - aby zaoszczędzić miejsce w małym pokoju lub oryginalnym projekcie, łóżko można umieścić na drugim poziomie, można wspiąć się po schodach;
 • w środku, będąc głównym elementem wystroju;
 • pod sufitem na wyciągu.

Zgodnie z projektem ramy "poddasze" - łóżko może być:

 • na nogach, podczas gdy drewniane podstawy wyglądają jak domowa, ciepła opcja, a metalowe nogi mają tendencję do minimalizmu;
 • koja - najczęściej używany w pokojach dziecięcych; jako pierwszy poziom może pełnić funkcję łóżka, a także biurko, szafę lub plac zabaw (łóżko z domem);
 • kanapa - nadaje się do małych pomieszczeń lub do łączenia kuchni i sypialni;
 • platforma - jest metalową lub drewnianą ramą, która może być skórą otwartą lub drapowaną, futrem, tkaniną;
 • mobilny - ten model może być wykonany niezależnie od palet i kółek meblowych, w razie potrzeby można go łatwo przemieszczać dookoła pomieszczenia (na przykład podczas zbiorów);
 • pływający - łóżko jest przymocowane do sufitu czterema linami i tworzy pełne zanurzenie w morskiej atmosferze, lekkie palety doskonale poradzą sobie z funkcją ramy;
 • szafka - Łóżko jest wyżej niż zwykle, bo pod nim są szuflady na rzeczy;
 • palety ułożone jedna na drugiej, pozwoli umieścić materac na górze, a po bokach będą to wygodne półki na rzeczy, buty lub książki;
 • szybować - jest genialny rozwiązanie, które sprawi, że strych przytulne i tajemnicza: platforma w centrum, ustawić jeden lub więcej nóg - podpory, tak że nie można było zobaczyć z boków, należy ustawić dolną oświetlenie dekoracyjne i cieszyć się efektem wyprodukowany;
 • chowany - łóżko jest zainstalowane na kółkach i znajduje się pod głównym łóżkiem o średniej wysokości, stosowanym jako dodatkowe łóżko;
 • pod sufitem - wariant bardziej skomplikowany pod względem technicznym, ponieważ przez pewien czas spada on na podłogę za pomocą urządzeń mechanicznych lub elektrycznych, w innym czasie podnosi się do sufitu;
 • podium - to na przykład drewniane potężne belki, zamocowane w pojedynczym monolicie, który może być znacznie większy niż materac i umieścić na sobie lampki nocne, książki, szklanki, to znaczy działać jak stolik nocny.

Zagłówek może być w klasycznej wersji lub nieoczekiwanym znalezisku projektu.

Na twoim podium - a następnie weź kawałek krzywej deski na szerokość z cokołem i wysokością 50-100 zobacz, czy pokryć go lakierem, czy pozostawić w naturalnym kolorze - zależy od otaczającego otoczenia. Przybij go do ściany, a twój zagłówek jest gotowy. Jeśli rama jest pokryta skórą lub tkaniną, wykonaj taki sam zagłówek.

Pionowe listwy o różnych lub równych wysokościach, z różnych lub identycznych rodzajów drzew, zestrzelone na jednym płótnie lub z przerwami to tylko twoja osobista dekoracja nabrzeża. Z tych samych stojaków lub pojedynczego kawałka drewna można wykonać ramkę do zdjęć. Często zdjęcie czarno-białe jest zawieszone nad łóżkiem, ale nie jest to konieczne.

Naturalny zagłówek może być szorstką ceglaną ścianą lub zgrubnie obszyty kamieniem. Jedna taka ściana wystarcza, by wskazać styl.

Jeżeli łóżko jest wykonane z metalowej ramy, uzasadnionym rozwiązaniem będzie zagłówek wykonany z metalu: rury o prostych łukach, prostokątny arkusz z nitami lub łatami imitującymi.

Podobnie jak cała konstrukcja, zagłówek może być sztucznie postarzany, porysowany i oderwany od farby. To w pełni odpowiada naszemu stylowi. Aby nadać zagłówkowi atmosferę antyczną, można drukować rysunki, napisy, symbole symbolizujące lata 40. XX wieku.

Kolejnym elementem łóżka na poddaszu jest czasza. Ponieważ w pomieszczeniach mieszkalnych na poddaszu nie używano zasłon, to twórcza bohemia prowadząca nocny tryb życia próbowała ukryć się przed porannym słońcem, próbując baldachimu. W zależności od położenia łóżka, czasza może pochodzić z gęstej grubej tkaniny lub lekkiego materiału tekstylnego. Łóżko na poddaszu można całkowicie zasłonić mini-kurtyną, aby stworzyć osobistą przestrzeń.

Samo łóżko jest zwykle pokryte monochromatyczną tkaniną o metalicznym kolorze, jeśli taka jest obecna w dekoracji lub meblach. Szkocka pled lub miękka skórka zwierząt z drewna ozdobi łóżko drewnianą ramą.

Niezwykle, ale ciekawy może wyglądać pościel i narzuta na duży jasny kwiatowy nadruk. To jedyny akcent, na który ten styl może sobie pozwolić. Na rozkładanej sofie umieść kilka poduszek z kluskami w kontrastowym kolorze i fakturze.

Nie zapomnij o nocnym dywaniku. Może to być produkt o niskim poziomie klucza i krótkim stosie. Albo szydełkowane kolorowe dywaniki w całym pokoju, jak w rustykalnym domu, imitacja lub naturalna skórka zwierząt.

Jeśli cała świta wiąże się z szorstkością i brzydkimi materiałami i wykończeniami, to dlaczego nie spróbować zrobić własnego łóżka w stylu "poddasza"?

Najprostszą opcją byłby szkielet palet, o którym kilkakrotnie wspominaliśmy dzisiaj. Ich zaletą jest łatwość transportu do obudowy, minimum materiałów budowlanych i łatwość montażu.

Do produkcji potrzebujemy oddzielnych drewnianych listew o określonej długości lub gotowych palet (palet) z rynku budowlanego, młotka, gwoździ, papieru ściernego do obróbki okładzin, lakieru lub farby, pędzla. Procedura:

 1. Przetwarzać listwy papierem ściernym, pokryć olejem lnianym (podkładem), malować lakierem lub farbą.
 2. Palety będą budować razem (ich liczba zależy od wielkości łóżka).
 3. Wykonaj zagłówek dla każdej z opcji opisanych powyżej.
 4. Umieść materac i pościel.
 5. Użyj bocznych otworów palet jako pudeł.
 6. Z szafek lub całych palet, ustaw stolik nocny.
 7. Nie zapomnij o lampach: ścianie lub podłodze.

Bardziej fizycznie trudna opcja - łóżko drewnianej belki. Wszystko, czego potrzebujesz, to zebrać kilka kawałków kłód na strychu. Belka ma kwadratowy kształt, więc musi być ciasno umieszczona na miejscu proponowanego łóżka i przymocowana drewnianą listwą lub metalowymi zszywkami. Najprostsza metalowa rama będzie wymagać zastosowania spawania lub otworów na śruby. Można to zrobić, ale lepiej wyjść z mieszkania.

Tak, taki stosunkowo młody styl daje nam tyle wspaniałych pomysłów. Zmusza nas do tworzenia, marzenia i bycia wolnym w naszych myślach.

Wydaje się, że łóżko jest zrobione z bali, ale dziś jest to elitarne meble. Zasypiając na takim łóżku, poczujesz się jak zwycięzca. Wznosząc się na szybującym łóżku, poczujesz się jak magik. Wspinając się po drabinie lub sztucznym kamieniu na łóżko na poddaszu, będziesz wspinaczem.

A wszystko to z powodu tego nieprzewidywalnego i różnorodnego stylu "poddasza".

Jak zrobić łóżko własnymi rękami w stylu "poddasza", zobacz następny film.

Wszelkie prawa zastrzeżone, 14+

Kopiowanie materiałów na stronie jest możliwe tylko po zainstalowaniu aktywnego linku do naszej strony.

Łóżka w stylu Loft: 15 pomysłów na małe apartamenty

Mieszkanie w małym mieszkaniu jest bardzo przytulne i jest bardzo niewygodne, zwłaszcza jeśli w rodzinie jest wielu ludzi, ale nie ma miejsca. W takich przypadkach narodził się pomysł łóżek w stylu loftu, który nadaje się do każdego miniaturowego miejsca z dużymi sufitami. Początkowo apartamenty na poddaszu w amerykańskim rozumieniu tego słowa oznaczały przebudowane fabryki i magazyny w mieszkaniach, z ceglanymi ścianami, dużymi oknami i 7-metrowymi sufitami. Poddasze to wynalazek dla każdego mieszkania z wysokimi sufitami. Wygodny, stylowy, ciekawy i taki piękny wynalazek, przy okazji.

Gdyby nie ten oryginalny aneks, w tym małym pokoju zmieściłaby się tylko kanapa i stolik.

2. Łóżko nad łóżkiem i "dowolna drabina jest dobra"

Ci, którzy dekorowali górną część tych wbudowanych półek z łóżkiem (i małym kącikiem artystycznym) oczywiście nie zawracali sobie głowy klatką schodową - starą drabiną, dlaczego nie?

Czy kiedykolwiek widziałeś łóżko bardziej strome niż to? Miniaturowy drewniany dom jest prawdopodobnie ulubionym miejscem tego szczęśliwego dziecka. Tego nie należy nakłaniać do wieczornego spania.

tylko jak fajnie. dobrze kochanie, chciałbym tego sam :))

Oto kilka pomysłów na raz: zarówno mała szafka pod łóżeczkiem, jak i wzgórze, wzdłuż którego można się czołgać i dodatkową ochronę liny na brzegach łóżka, aby rodzice mogli spać spokojnie.

Tutaj kluczową rolę odgrywają nie wysokie pułapy, ale dziwne wymiary tego małego pokoju, który wymaga dla siebie mebli o dziwnych wymiarach. Drewniana tronowa platforma na podwyższeniu z półkami u dołu idealnie pasuje.

i jak to działa?

Marzenie wszystkich wspinaczy i bardzo aktywnych dzieci.

W porządku, jest to bardzo wygodne i oszczędza miejsce, ale zobacz, jak wygląda spektakularnie!

9. Niski strych w orientalnym stylu

Nawet kilka centymetrów powyżej poziomu podłogi może zwolnić dużo wolnej przestrzeni do przechowywania płyt winylowych i odtwarzacza, jak na przykład na tym zdjęciu. Ogólnie rzecz biorąc, wygląda tak fantastycznie, że trudno sobie wyobrazić, że to nie jest klasyczne łóżko, ale tylko parę desek, materac i zwykłe zasłony.

To nie tylko łóżko, to cała mini-sypialnia pod sufitem. Fajnie, co?

11. Domek z zabawkami + łóżko na dachu

I szczęście dla jakiegoś dzieciaka ...

12. Gotowe łóżko na poddaszu ze sklepu

Nie wszystkie wysokie szopki są wykonywane samodzielnie lub na specjalne zamówienie, są również gotowe. To na przykład z IKEA nie jest takie złe.

13. Magiczny poddasze pod sufitem

Bajecznie, jest po prostu fantastyczny! I dookoła, i domowej roboty ogród ... z takiej sypialni i nie chcę wychodzić. Dlaczego?

Ten lubił się szaleńczo)

14. Bezpiecznie ukryte łóżko

Dla tych, którzy nie lubią tego na swoim kocowym bałaganie na łóżku, wszyscy zwracali się do niego. Wygodne łóżko na poddaszu jest ukryte za półkami i nie jest tak łatwo je znaleźć! + Wszystkie książki będą na wyciągnięcie ręki.

Na podeście można zrobić nie tylko łóżko, ale cały pokój. Połowa to sofa, połowa to biuro. Co jeszcze jest potrzebne do szczęścia?

A które z tych pomysłów chciałbyś zobaczyć w domu? Udostępnij w komentarzach!

tylko jak fajnie. dobrze kochanie, chciałbym tego sam :))

bardzo fajne pomysły!

Ten lubił się szaleńczo)

O tak, to też jest moje ulubione!)

i jak to działa?

Wisi pod sufitem, a następnie w jakiś sposób spada bezpośrednio na miejsce drewnianego wezgłowia na ścianie). Istnieje podobna różnica w stosunku do łóżka w szafie, gdy łóżko jest przechowywane pionowo i pod szafką, a następnie ciągnięte - rozkłada się poziomo. )

To jest mieszkanie Vincenta Karthaisera. Łóżko jest specjalnie zaprojektowane dla niego, a zagłówek opiera się o ścianę i powstaje stół.

Dodaj komentarz

61 + = 63