Nazwa kategorii

Łóżko dziecięce dla dziewczynek

Wybór łóżka dla dziewczynki: wystrój dziecka dla dziewczynki i wskazówki dotyczące wyboru łóżka (22 zdjęć)

Córka już się rozrosła, więc czas kupić nowe łóżko? Dowiedzmy się, na czym się skupić, wybierając łóżka dla dziewcząt w różnym wieku.

Łóżko w formie niedźwiedzia dla dziewczynki Łóżko w pokoju dziecięcym dla dziewczynki

Materiał łóżka dziewczyny jest najważniejszy

Główną rekomendacją przy wyborze łóżka dla dziecka jest preferencja dla najbardziej naturalnych produktów. Najlepszym rozwiązaniem jest łóżko wykonane z naturalnego drewna. Zaletą drzewa jest jego trwałość i przyjazność dla środowiska. Najczęściej występujące na rynku meble nowoczesne łóżka z olchy, dębu, sosny. Ważne jest, aby wybrać łóżko, w którego produkcji użyto tylko certyfikowanych emalii i innych rodzajów powłok. Więc możesz uzyskać gwarancję ich nietoksyczności.

Wiosenne dziecko z łóżkiem i meblami w jednym stylu Łóżko dla dziewczynki i dom dla dzieci w tym samym czasie

Istotna wartość to fundament jakości materaca. To świetnie, jeśli w wybranym łóżku używany jest system sprężyn, na którym kładzie się materac. Takie pręty są idealnie rozłożonym obciążeniem na całym obszarze, co zapewnia najbardziej dokładną pozycję kręgosłupa.

Łóżko w jasnym pokoju dziecinnym w żółtych odcieniach Różowe łóżko w sypialni dla dziewczynki Zdjęcie

Bezpieczeństwo i wygoda łóżeczka dla dziewczynki

Jeśli chcesz wybrać łóżeczko dla dziewczynki poniżej 10 lat, pamiętaj o bezpieczeństwie łóżka. Unikaj modeli łóżek z nierównościami i ostrymi narożnikami. W tym wieku preferuj łóżka dziecięce ze zderzakami.

Łóżeczko dla dziewczynki z bocznym zdjęciem Łóżko dla dziewczynki o nietypowym kształcie w postaci drzewa

Podnosząc rozmiar, weź pod uwagę, że komfortowy sen jest możliwy tylko wtedy, gdy łóżko jest o pół metra większe niż wzrost śpiącego. Dlatego, aby nie zmieniać pościeli co cztery lata, kup model z marginesem długości lub szukaj opcji z możliwością zwiększenia długości.

Wybieramy właściwą długość łóżeczka dla dziewczynki Lato w przedszkolu: łóżko dla dziewczynki z motylem na wezgłowiu

Łóżko dla dziewczynki w małym pokoju

Jeśli pomieszczenie dla dziewczynki ma skromny rozmiar, można podnieść łóżko z pudełkami, mogą włożyć ubrania, pościel, rzeczy i dziecięce zabawki. Można również rozważyć opcję łóżek z mechanizmem podnoszącym. Pod tymi łóżkami znajduje się pojedyncze, solidne pudełko, w które można włożyć coś, trzeba nieco podnieść sypialnię.

Wysokie łóżko dla dziewczyny z miejscem pracy pod nią Łóżko dla dziewczynki z szufladami zdjęcie

Ostatnio pojawiła się kolejna wspaniała alternatywa - łóżko transformatorowe. W nocy dziecko będzie miało pełne wygodne miejsce do spania, a po południu dzięki mechanizmom podnoszącym może stać się zwykłą szafką, biurkiem lub komodą. To znacznie zwiększy wolną przestrzeń dla gier dla dzieci.

Rozkładana sofa dla dziewczynki Transformator łóżko dla małego pokoju dziecięcego

Wybierz łóżko dla małej księżniczki

Dziewczyny uwielbiają otaczać się bajką, ponieważ w dzieciństwie kształtuje się ich kobiecość i rozwija się koncepcja piękna. Dlatego, tworząc wnętrze w pokoju dla córki, trzeba ją wygodnie, harmonijnie i atrakcyjnie aranżować.

Łóżeczko dla dzieci w sypialni dla małej księżniczki Łóżko dla księżniczki w małej sypialni

Teraz producenci oferują ogromną liczbę opcji łóżek. Na przykład we wnętrzach zaprojektowanych w stylu pałacu można wybrać oryginalne łóżko w formie autokaru.

Łóżko w formie autokarem na zdjęcie dziewczyny Wróżka dla dziewczynki na zdjęciu

Modele łóżek z baldachimami, które tworzą atmosferę bajkowego charakteru, są bardzo popularne. Ponadto czasza spełnia nie tylko funkcję dekoracyjną, ale także praktyczną. Tak więc, jeśli czasza jest zamknięta, możesz chronić dziecko przed promieniami wczesnego słońca. Z psychologicznego punktu widzenia, w łóżkach z baldachimem dziecko czuje się tak bezpiecznie, jak to tylko możliwe.

Łóżko dla dziewczynki z baldachimem Pokój dziecięcy z łóżkiem dla dziewczynki od Milli Willi Rose

Wybór łóżka dla nastolatka

Jeśli chcesz kupić łóżko dla nastolatki, słuchaj jej preferencji i upodobań, w tym wieku bardzo ważne jest, aby wziąć pod uwagę opinię gospodyni pokoju. Rodzice muszą się martwić o wygodny materac wysokiej jakości i praktyczną podstawę, a dziewczyna powinna wybrać styl pokoju i kolor tapicerki.

Łóżko dla nastoletniej dziewczyny w różowym pokoju dziecięcym Łóżko dla fotografii nastoletniej dziewczyny

A oto film z wieloma opcjami na łóżeczko dla dziewczynki. Być może znajdziesz tam ciekawe pomysły.

Łóżko dla dziewczynki - 55 opcji (zdjęcia)

Dekorując pokój dziecięcy nie ma żadnych nieistotnych szczegółów, a o wiele ważniejszy jest wybór łóżek.

Dzisiaj chcemy wziąć pod uwagę główne parametry i cechy, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie łóżka dla dziewczynki.

Chcemy zacząć od ogólnych parametrów, które są istotne w przypadku łóżeczek dziecięcych, bez względu na płeć dziecka.

 1. Po pierwsze, zwróć szczególną uwagę na materiały, z których wykonane są meble. Preferowane powinny być naturalne materiały. W szczególności najlepszą opcją będzie naturalne drewno - na przykład olcha, sosna, brzoza itp. Drzewo jest oddychające, przyjazne dla środowiska, naturalne i jednocześnie trwały materiał.
 2. Po drugie, ważna jest konstrukcja. Bardzo dobrze, jeśli w wybranym modelu będzie układ prętów sprężystych w podstawie, na której układany jest materac. Te pręty rozkładają obciążenie na całym obszarze i zapewniają prawidłowe i wygodne ustawienie kręgosłupa.
 3. Po trzecie, jeśli chodzi o łóżeczko dla młodej księżniczki do 10 lat, należy zadbać o bezpieczeństwo łóżka. Staraj się unikać wybierania łóżka, w którego projekcie występują ostre rogi i nierówności.
 4. Po czwarte, przy wyborze łóżeczka dla dziewczynki, oprócz parametrów estetycznych, należy zwrócić uwagę na jego funkcjonalność. W szczególności bardzo wygodne modele, z wbudowanymi dolnymi skrzyniami, które mogą być używane do przechowywania pościeli, zabawek lub innych rzeczy.

Główne aspekty techniczne i zalecenia dotyczące wyboru łóżka dla dziewczynki, którą sprawdziliśmy, a teraz możesz przejść do najbardziej przyjemnego - to wybór jego projektu.

Łóżko dla dziewczynki według wieku

Nie jest tajemnicą, że dziewczyny, jak małe księżniczki, lubią otaczać się bajeczną atmosferą. W dzieciństwie kształtuje się ich kobiecość i wytworność, a także rozwój poczucia piękna. Dlatego też, tworząc wnętrze pokoju dla małej damy, konieczne jest nie tylko uczynienie go wygodnym, ale także postarać się, aby był harmonijny i atrakcyjny, a łóżeczko dziecięce może stać się jednym z centralnych elementów kompozycji.

Współcześni producenci oferują nam wiele możliwości tworzenia łóżek dla dziewczynek. Na przykład może być wykonany w formie prawdziwego autokaru i przy odpowiednim wystroju wnętrza, pokój będzie wyglądał jak pałac. Ponadto takie łóżko będzie wygodne nie tylko do snu, ale także do gier fabularnych.

Łóżka z baldachimem są bardzo popularne wśród dziewcząt i ich rodziców. Tworzą także atmosferę bajkowej magii. A jeśli w tym samym czasie weźmiesz wschodni akcent we wnętrzu, wtedy poczujesz się jak bajeczna wschodnia księżniczka. Ponadto czasza może spełniać nie tylko funkcje dekoracyjne, ale także całkiem praktyczne.

Dzięki temu, że jest zamykany, możesz chronić dziecko przed wczesnym światłem słonecznym lub sztucznym oświetleniem. Tak, i pod względem psychologicznym dziecko będzie czuć się bardziej chronione i wygodne za miękkimi zadaszkami czaszy.

Jeśli chodzi o dziewczynę po 5 roku życia lub nastolatkę, bardzo ważne jest, aby słuchać jej opinii i życzeń. Nie zapominaj, że pokój dziecięcy to miejsce, w którym dziecko powinno czuć się dobrze, a środowisko powinno wywoływać tylko pozytywne emocje. Dlatego, jeśli to możliwe, przedyskutuj opcje z wyprzedzeniem i spróbuj dowiedzieć się, czego chce ta mała dziewczynka. Jeszcze lepiej, zabierz go ze sobą do sklepu.

Jeśli chodzi o nastoletnią dziewczynę, to w ogóle, bez jej udziału, psycholodzy nie polecają kupować, ponieważ w tym wieku bardzo ważne jest, aby dziecko zostało uznane za jego opinię i traktowało go jak dorosłego.

Wybierz łóżko dla dziewczynki: oryginalne modele od 3 do 16 lat

Piękne i stylowe łóżko sprawi, że pokój dla dziewczyny będzie delikatny i przytulny, a kluczem do dobrego snu jest wygodne łóżko. Dlatego też wybór miejsca do cumowania należy traktować poważnie, zwłaszcza jeśli chodzi o zakup mebli dla dziecka. Projekt powinien być nie tylko piękny, ale także wygodny i funkcjonalny. Wybór łóżka dla dziewczynki jest najlepszy w sklepie: dziecko będzie mogło leżeć na proponowanych opcjach, oceniając wygodę materaca i piękno produktu. W takim przypadku wszyscy będą zadowoleni z zakupu: zarówno rodzice, jak i dzieci.

Jak wybrać łóżeczka dla dziewczynek: zalecenia ogólne

Głównym parametrem, który należy wziąć pod uwagę przy zakupie łóżka, jest jego wielkość. Wymiary śpiącego muszą odpowiadać wieku dziecka.

Dla dziewcząt od roku do trzech lat odpowiednie są łóżeczka o wymiarach 120 × 60 cm; od trzech do pięciu lat - 140 × 70 cm lub 160 × 70 cm Dla uczennicy lub nastolatka należy zakupić modele o szerokości od 80 do 150 cm i długości od 180 do 200 cm.

Podnosząc łóżko dla dziewczynki, musisz wziąć pod uwagę jego bezpieczeństwo, praktyczność i wygodę

Podczas wybierania powinieneś spojrzeć na inne parametry:

 • Materiał osnowy i tapicerki, jeśli są dostępne (produkt powinien być mocny i trwały, a tkanina - gęsta);
 • Cechy konstrukcji (w niewielkim pomieszczeniu można kupić łóżko na poddaszu lub przesuwany fotel);
 • Brak ostrych rogów i innych wystających detali;
 • Projekt (wybrany w odniesieniu do wnętrza pokoju i osobistych preferencji dzieci).

Optymalne kolory dla małych łóżek będą różowe, liliowe, żółte i beżowe. Takie odcienie przyczyniają się do rozluźnienia nerwowej psychiki dziecka. Nie kupuj mebli z baśniowymi postaciami: prędzej czy później znudzą się nawet Twoi ulubieni bohaterowie. Możesz ozdobić pomieszczenie dekoracyjnymi naklejkami, które można łatwo usunąć bez szkody dla powierzchni.

Kupujemy łóżeczka dla dziewczynek od 3 lat: wymagania

Łóżeczka dziecięce są wymieniane, gdy dziecko rośnie. Pierwszym etapem jest porzucenie kołyski z poręczami na rzecz wygodniejszego projektu. Zdarza się to w wieku trzech lat.

Dla dziecka łóżko powinno być wygodne i mieć praktyczny kształt

Wymagania dotyczące nowego łóżeczka dla małego dziecka pozostają takie same:

 • Wygodny projekt;
 • Korzystanie z bezpiecznych materiałów;
 • Mała wysokość.

Nie kupuj dwupoziomowej struktury, jeśli dziecko aktywnie kręci we śnie. Zwykłe łóżko powinno zostać dodane z nierównościami.

Dla trzyletniego dziecka, mała pojedyncza biała lub różowa kanapa będzie doskonałą opcją. Ten projekt może mieć drewniane lub kute ściany, które dodadzą wnętrzu "rodzynek". Niektóre łóżka tego typu są wyposażone w pudła do przechowywania, które również są ważne: dziewczyna z dzieciństwa powinna być przyzwyczajona do porządku.

Łóżka dla dziewczynki od 5 lat: jasne akcenty we wnętrzu

W wieku pięciu lat dzieci mają już swoje preferencje, które aktywnie wyrażają. Niektórzy lubią postaci z kreskówek, inni - atmosferę magicznych światów. Dlatego dla dziewczynek w tym wieku można kupić oryginalne łóżka, dzięki czemu można je przenieść do ulubionej bajki.

Wybierając łóżko, ważne jest, aby wziąć pod uwagę preferencje dziecka

Najbardziej popularne i interesujące opcje:

 • Piękny dom lub autokar;
 • Łóżko w kształcie dyni;
 • Kanapa w kształcie zwierzęcia;
 • Castle Princess, pałac lub ogród (kompleksy sypialne).

Wybierając kształt łóżka, należy wziąć pod uwagę jego funkcjonalność. Pożądane jest, aby miejsce do spania było wyposażone w różne szuflady. Jeśli jest takie łóżko, czasami nie ma potrzeby oddzielnej szafki.

Niezwykły projekt powinien pasować do wnętrza pokoju. Należy to przemyśleć z góry. Aby stworzyć pełny obraz, możesz dodać różne elementy dekoracyjne, które można łatwo dołączyć: zdjęcia na ścianach, piękne zasłony.

Funkcjonalny domek dla dziewcząt lub dziewcząt

Łóżko lub strych jest bardzo popularny wśród dzieci w każdym wieku. Ten produkt jest odpowiedni dla jednego dziecka i dwóch: zależy od rodzaju konstrukcji.

Udekoruj pokój dla dziewczyny i uczyń ją wspaniałą dzięki pięknemu i funkcjonalnemu domowi

Charakterystyczne cechy tego łóżka to:

 • Wszechstronność (odpowiednia dla dzieci w wieku od 8 do 16 lat);
 • Funkcjonalność (to nie tylko miejsce do spania, ale także miejsce do pracy, szafa i plac zabaw);
 • Zwartość (zajmuje mały obszar, biorąc pod uwagę wszystkie funkcje struktury).

Wybierając łóżko na poddaszu, należy zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonany. Sprawdź również wszystkie akcesoria i schody pod kątem wytrzymałości. Nie należy przymykać oczu na braki: wpływa to na bezpieczeństwo dziecka.

Bed-house ma kilka odmian, więc aby wybrać najlepszą opcję, biorąc pod uwagę cechy pokoju nie jest trudne. Małe pokoje dziecięce mogą być wyposażone w sypialny kompleks dwóch łóżek, jeden nad drugim. Dla jednego dziecka idealnym rozwiązaniem jest zainstalowanie poddasza z miejscem do pracy i zabawy.

Łóżko dla nastoletniej dziewczyny z baldachimem: wygodne łóżko

W okresie dojrzewania dziewczynki często preferują duże łóżko z baldachimem. Prosta konstrukcja nie przeszkadza, aby to miejsce do spania było uważane za naprawdę przytulne i luksusowe łóżko.

Dla nastoletniej dziewczyny doskonałym rozwiązaniem będzie łóżko z baldachimem

Wybierając materiał na czaszy, należy wziąć pod uwagę wiek dziewczyny:

 • Przezroczysta lekka tkanina będzie odpowiadać zarówno małym księżniczkom, jak i dorosłym, ale jednocześnie młodym;
 • Ciężki gęsty materiał lepiej jest wykorzystać do dekoracji łóżka nastolatka (mała dziewczynka może czuć się niekomfortowo w tak "ponurym" stroju).

Szmatkę można przymocować do główki łóżka (jeśli jest wysoka) i do specjalnego profilu wbudowanego w sufit.

Jako miejsce dla dziewczyny możesz skorzystać z innych opcji dla nastolatków. Na przykład sofa lub przesuwany fotel. Takie meble mają niewielkie wymiary i piękną tapicerkę, która pasuje do romantycznych ludzi.

Łóżko ortopedyczne dla dziewczynki

Wszystkie działania rodzicielskie mają na celu rozwój dziecka i wzmocnienie jego zdrowia. Wybór łóżka nie będzie wyjątkiem. Idealną opcją dla nastolatka jest materac ortopedyczny. Jego specjalna konstrukcja pozytywnie wpływa na zdrowie i dobre samopoczucie dziecka.

Materac ortopedyczny pozwala zachować prawidłową pozycję ciała podczas snu. Z tego powodu kręgosłup nie jest zakrzywiony, ale krew krąży po całym ciele.

Aby dziecko było wygodne i wygodne do spania, możesz kupić sofę ortopedyczną

Sofy z takimi materacami są przeznaczone do codziennego użytku. Mają niezawodny mechanizm i wytrzymują duże obciążenia, bez deformacji w czasie.

Jak wybrać łóżko dla dziewczynki (instrukcja wideo)

Łóżko dla dziewczynki powinno różnić się nie tylko wyrafinowaniem, ale także siłą. Bez względu na to, jak wielkie jest pragnienie dekoracji pokoju córki, bezpieczeństwo należy najpierw rozważyć. Kup produkt tylko po testach: możesz odwiedzić dowolny sklep z meblami i wraz z dzieckiem sprawdzić projekt pod kątem zgodności ze wszystkimi wymaganiami. I oczywiście zapytaj dziewczynę: w końcu zasypia każdej nocy w swoim nowym łóżeczku.

Dodaj komentarz

25 − = 19