Łóżko półtora rozmiaru

Co musisz wiedzieć: rozmiar 1,5 łóżko

Wybierając łóżko, należy wziąć pod uwagę zarówno jego wymiary, jak i jakość materiałów, z których jest wykonany. Meble sypialniane są produkowane zgodnie z międzynarodowymi standardami. Niemniej jednak trzeba spojrzeć na informacje o producencie - aby nie było żadnych niespodzianek. Ponadto przy wyborze łóżka należy wziąć pod uwagę nie tylko standardową szerokość łóżka, ale także kilka innych parametrów.

Szerokość łóżka sypialnego ciężarówki i jej inne parametry

Oprócz standardowej szerokości należy zwrócić uwagę na to, jaka jest wysokość ramy, a także panel przedni i tylny. Jeśli w strukturze tych ogólnie pod warunkiem.

Europejscy producenci stosują się do następujących wartości:

 • Szerokość wynosi 140-160 cm;
 • Długość wynosi 200-210 cm;
 • Wysokość z materacem - 50 cm.

Standardowa szerokość łóżka do spania w połowie rubla 140-160 centymetrów

Ale na przykład amerykańskie marki mają inne standardy. A wszystko dlatego, że tam i system pomiarowy jest inny. Różni się od europejskiego systemu metrycznego, w Wielkiej Brytanii i krajach Ameryki Północnej używa angielskiego systemu - stopy i cale. I łóżko w półtorej łożu jest według innej klasyfikacji.

 • Mały podwójny: szerokość to 122 cm, a długość to 190 cm.
 • Podwójne: szerokość wynosi 137,2 cm, a długość 190 cm.
 • Król (duży): szerokość 150 cm i długość 200 cm.

Wysokość od podłogi w tym przypadku nie jest regulowana, wszystko zależy od modelu. To oznaczenie służy do opisu poszczególnych liczb.

Wysokość łóżka w sypialni: od czego to zależy

Wysokość może nawet przekształcić standardowe łóżko. Jeśli łóżko jest po prostu wysokie ze względu na nogi, nie ma żadnych dodatkowych funkcji, a w małym pomieszczeniu taka wysokość będzie zbędna. Jeżeli dno łóżka jest wyposażone, na przykład, w systemy przechowywania, wybór staje się warunkowy. Wtedy dość często mała sypialnia pozbywa się szafy, zostawiając łóżko z szufladami lub poziome szafy - dziś jest to bardzo cenione.

Łóżka z hydraulicznymi amortyzatorami mogą być również używane w pokojach dziecięcych, ponieważ nastolatek może samodzielnie regulować wysokość łóżka

Ale należy wziąć pod uwagę, że pudła również potrzebują wolnej przestrzeni, aby można było je łatwo wysunąć. Dlatego, jeśli masz do czynienia z bardzo małą sypialnią, opcja ta prawdopodobnie zostanie porzucona.

Ale łóżka z mechanizmami podnoszącymi - to zupełnie inna sprawa. Ponieważ łóżka te są wyposażone w amortyzatory hydrauliczne, nawet nastolatek podniesie łóżko dłońmi i ustawi je w pożądanej pozycji. Uzyskiwanie dostępu do dużej przestrzeni dyskowej. To łóżko może być nawet umieszczone blisko ściany.

Rozmiary 1 łóżka: jakie są

Warto oczywiście zastanowić się, czy potrzebujesz ciężarówki. Być może jedno łóżko zaspokoi twoje prośby. Na przykład pojedyncze łóżko jest szczególnie popularne w Chinach, a jego rozmiar jest więcej niż skromny - szerokość to tylko poduszka.

W krajach zachodnich łóżka pojedyncze są wygodniejsze (w zwykłym sensie) 120-150 cm, ale jeśli te łóżka można nazwać łóżkami pojedynczymi, to od dawna nazywamy je ściółką.

Wybierając łóżko, należy zwrócić uwagę na jego szerokość, ponieważ jeden z nich ma tylko 40 centymetrów mniejszy niż dwupokojowy

To prawda, że ​​nadal nazywają je singlem. A jeśli metka wskazuje, że łóżko, nie w pośpiechu, aby przejść dalej - najprawdopodobniej jest to, co trzeba, wystarczy spojrzeć na stary znajomy, ale, jak się okazuje, nie jest całkiem prawo nazwa.

Przy okazji, wielu uważa, że ​​takie przeprojektowanie nazwy to nic więcej jak ruch marketingowy. Sędzia dla siebie, podwójne łóżko jest szersze o 40 cm pojedyncze, oczywiście, wielu kupujących powie - tak dobrze, ten, kupimy podwójny na raz. Właśnie tego chciał sprzedawca.

Pół-łóżko: rozmiary i rodzaje

Najdłuższa ciężarówka ma szerokość zaledwie 110 cm, a najszersza - 160 cm. Oczywiście różnica w pół metra jest większa niż znacząca.

Jeśli produkty mają duże wymiary, uważa się je za podwójne.

 • Z bocznym grzbietem;
 • Z mechanizmem podnoszącym;
 • Nadmuchiwane;
 • Z szufladami.

Dziś bardziej popularne drewniane łóżka niż metal

Rama łóżka może być metalowa lub drewniana. Modele metalowe są często wykonane z malowanego lub chromowanego metalu. Kucie jest często używane do kutych części.

Drewniane łóżka są standardem w szerszym zakresie. Dziś coraz popularniejsze łóżka to dość prosta dekoracja w stylu minimalistycznym.

Rysunek łóżka do spania w półtorej pozycji

No i zdarza się, że łóżka nie kupują i robią samodzielnie. A jeśli znasz stolarstwo, warto spróbować zbudować łóżko.

Co więcej, dziś można znaleźć w internecie gotowe i gotowe rysunki, a także różne usługi do obliczania wymiarów i samodzielnego rysowania rysunku.

Na przykład, ustawiasz usługę na 120x190 i daje ona gotowy rysunek dla wszystkich podanych parametrów. Skalujesz go i zaczniesz działać. To znacznie upraszcza proces.

Pojedyncze łóżka (wideo)

Wielkość łóżka różni się w zależności od miejsca, w którym kupujesz łóżko, od którego kupujesz, iw jakim celu, faktycznie, dostaniesz łóżko. I pamiętaj, że jako taka nie ma ciężarówki, są pojedyncze i podwójne, a ciężarówka to trochę retro koncepcja.

Pomyślny wybór wygodnego łóżka!

© 2017, homeli.ru. Kopiowanie jest dozwolone tylko z odniesieniem wstecznym do źródła

Kopiowanie jest dozwolone tylko z odniesieniem wstecznym do źródła

Wielkości łóżek: pojedyncze, półtora, podwójne

Wybierając meble do sypialni, wielkość łóżek decyduje nie tylko o wrażeniu, jakie powstanie wnętrze, ale także o dobrym samopoczuciu tych, którzy na nich spoczną. Odpowiedni rozmiar jest kluczem do dobrego nocnego odpoczynku i głębokiego snu.

Tak zwane standardowe rozmiary łóżek są obliczane na podstawie danych dotyczących średniego wzrostu i kompletności osoby. Spać to był spokojny, konieczne jest, że łóżko było większe niż wzrost o co najmniej 20 cm na szerokość. - Pojęcie jednostki, ale średnio, uważa się, że zgięte kolana w pozycji „na boku” nie powinien powiesić, natomiast z powrotem w górę krawędź jest nie mniejsza niż 15 cm Średni wzrost jest podejmowane równa 170 cm, i jest uważana za standardową długość 190 cm, średnia szerokość waha się w zależności od liczby osób śpiących w nim, ich potrzeby, jak również kraju producent .. normy europejskie i amerykańskie znacznie Otley ayutsya.

Rozmiar łóżka w sypialni: zasady wyboru

Szerokość łóżka jest podzielona na cztery grupy. Ponadto produkują i niestandardowe modele o zwiększonej szerokości i różnorodności kształtów - półokrągłe, okrągłe, kwadratowe, owalne.

 • Pokój jednoosobowy (jednoosobowy / 1-osobowy). Szerokość zazwyczaj wynosi od 80 do 100 cm.
 • Półtora (ekstra długi pojedynczy / 1,5-osobowy). Szerokość od 120 do 160 cm.
 • Podwójne łóżko (pełne / 2-osobowe). Szerokość od 160 do 200 cm.
 • Królewski rozmiar (rozmiar króla), w ludzi o nazwie trzy sypialnie. Szerokość większa niż 200 cm.

Aby określić, jaki rozmiar jest odpowiedni dla ciebie, musisz zastanowić się, jak spokojny jest twój sen, czy chcesz "rozłożyć się" we śnie. Mała szerokość nie pozwoli Ci się wyspać, jeśli w łóżku są dwie osoby. Zbyt wiele dla jednego jest również złe, oprócz tego, że jest niewygodne, wybór ten pociąga za sobą zwiększone wydatki na pościel i zwiększoną siłę roboczą do prania i prasowania.

Wskazówka: Połóż się na plecach, podłącz dłonie do klatki piersiowej opuszkami palców. W tej pozycji od łokcia do brzegu łóżka powinno pozostać co najmniej 10 cm, zmierz wynik - to minimalna szerokość dla Ciebie.

Wysokość łóżka to kolejna bardzo ważna wielkość, która decyduje o wygodzie i komforcie.

 • Od 20 do 30 cm - niski;
 • Od 40 do 60 cm - średnia wysokość;
 • Od 70 do 90 cm wysokości.

Rozmiary łóżek według tego parametru nie są regulowane iw dużej mierze zależą od stylu, w jakim są wykonane. Na przykład, dla pokoju w stylu mauretańskim odpowiednie jest niskie łóżko i lepiej jest umieścić sypialnię w stylu angielskim na wysokim łóżku.

Jednak wygodę użytkowania określają nie style wnętrza, ale fizjologiczne cechy danej osoby. Dla niskich i wysokich ludzi potrzeba różnych wysokości, inaczej siadanie i wstawanie z łóżka będzie niewygodne. Im starsza osoba, tym trudniej mu usiąść, aby starsi ludzie byli podchodzeni przez wysokie (ale nie przesadnie wysokie!) Łóżka, młodzi mogą wybierać stylowe niskie modele.

Średnia wysokość jest uważana za standard i łatwy w obsłudze dla każdego, ale jeśli masz bardzo duże (lub, wręcz przeciwnie, mała) wzrost lub mają wspólne problemy, spróbuj przyciąć na wysokość złoża „sam” - salon, trzeba budować swoje stopy na podłodze, bez nóg zgięty w kolanach.

Rada: Wysokość łóżka składa się z wysokości podstawy i grubości materaca, więc jednocześnie z zakupem łóżka warto kupić dla niego materac.

Standardowe rozmiary łóżek: jedna sypialnia dla jednej

Uważa się, że najbardziej odpowiednią opcją dla osób śpiących samotnie jest pojedyncze łóżko. Jego długość nie różni się od długości dla podwójnych analogów, a szerokość jest znacznie mniejsza. Osoba, której wzrost i waga nie odbiega znacząco od średnich wartości, poczuje się komfortowo w tym łóżku, a jej niewielkie wymiary pozwolą zaoszczędzić miejsce na inne meble, co jest szczególnie cenne w małych sypialniach. Standardowy rozmiar łóżka pojedynczego ma 100 cm szerokości i 190 cm długości.

Jeśli pozwala na to rozmiar pomieszczenia, umieszczając szersze łóżko - "pół rubla" może być uzasadnione, jeśli często rzucacie i obracacie we śnie lub po prostu lubicie, kiedy jest dużo miejsca.

Szerokość "polutorok" w naszym kraju waha się od 120 do 160 cm, zaś 120 - rozmiar pojedynczego łóżka "jeden", ale za 160 cm jest już swobodnie umieszczonym małżeństwem. W Europie standard różni się od rosyjskiego, gdzie "semitort" to łóżko o szerokości 140 - 160 cm, podczas gdy nazywa się Double, czyli "double" - łóżko dla dwojga. Niestandardowe rozmiary, łóżka pojedyncze muszą być zamawiane dla osób, których wzrost jest znacznie wyższy od średniej. Ludzie o normalnym wzroście, ale o zwartej sylwetce lub o nadwadze, wystarczy wybrać szersze łóżko.

Wymiary podwójnego łóżka: sypialnia dla dwojga

Wielkość półpełnego łóżka umożliwia wygodne spanie dla dwóch osób. Oczywistym plusem - oszczędność miejsca, w sypialni będzie dodatkowa szafa, małe biuro domowe lub kącik do odpoczynku i czytania. Maksymalny rozmiar "półtora" pokrywa się z minimalnym rozmiarem łóżka podwójnego, co umożliwia rozważenie granicy między nimi raczej warunkowo.

Standardowy rozmiar łóżka podwójnego zaczyna się od 160 cm szerokości i jest praktycznie nieograniczony. W sprzedaży można znaleźć produkty o szerokości 2,5 m. Należy wziąć pod uwagę, że szerokość to szerokość materaca położonego na podstawie, a nie wszystkie elementy konstrukcyjne samego łóżka.

"Rodzinne" łóżka mają największy zakres szerokości, a co za tym idzie największy wybór możliwych rozmiarów. Ich zmiana odbywa się co 5 cm, więc wybór odpowiedniego rozmiaru łóżka z 2 sypialniami nie jest trudny - zawsze możesz znaleźć opcję pasującą zarówno do projektu, miejsca, w którym się znajdujesz, jak i wygody nocnego odpoczynku.

Średnia wysokość tego łóżka, wraz z wysokością prostego materaca, wynosi zaledwie pół metra. Jeśli używasz materaca ortopedycznego ze sprężynami, całkowita wysokość to 60 - 75 cm, z materacami wykonanymi ze spienionego materiału - 5 cm niżej.

Łóżka w dużych rozmiarach: opcje

Jeśli wybór rozmiaru łóżka z 1 sypialnią determinuje szerokość zależy od odczuć jednej osoby, to w sypialni małżeńskiej wybór zależy od dwóch, a także od interakcji między nimi. Czasami, według wszystkich standardów, łóżko jest wystarczająco przestronne, a ludzie nie mogą się wyspać. W takich przypadkach możesz wybrać większe łóżko. Czasami można spotkać się z błędną opinią, że rozmiar euro jest dużo większy niż standard łóżka podwójnego. Różnica jest jednak tylko w definicjach samego standardu.

Potrzebujesz naprawdę dużego łóżka? Zwróć uwagę na modele o nietypowych kształtach, na przykład owalne lub okrągłe. Najmniejsze okrągłe łóżko ma średnicę 220 cm, a jest ich więcej - wszystko zależy od pragnień i możliwości finansowych. Aby sypialnia mogła harmonijnie pomieścić okrągłe łóżko, jego wymiary powinny odpowiadać wielkości pomieszczenia i wykończenia - aby pasowały do ​​stylu wnętrza. Byłoby absurdalnie wyglądać jak okrągłe łóżko w etno-wnętrzu lub w nowoczesnym strychu. Nie pasuje również do stylu skandynawskiego. Ale w art deco lub orientalnych kierunkach jest całkiem odpowiednie.

Wskazówka: Łóżka o dużych rozmiarach wymagają dużych sypialni - w przeciwnym razie nawet najbardziej elegancki model będzie wyglądał nędznie. Wybierz łóżko zgodne nie tylko ze stylem wnętrza, ale także z obszarem pokoju.

Poniższy rysunek pokazuje układ łóżka z wymiarami, zarówno wewnętrznym (miejsce do spania), jak i zewnętrznym, dla tego konkretnego modelu. W zależności od projektu wymiary zewnętrzne mogą się różnić, w przeciwieństwie do szerokości materaca, nie są standaryzowane.

Europejskie standardowe rozmiary łóżek

Znaleziono literówkę? Wybierz fragment i wyślij go, naciskając Ctrl + Enter.

Wielkości łóżek: pojedyncze, półtora, podwójne

 • Jeśli chodzi o spanie, nie wystarczy po prostu podnieść wysokiej jakości drewniane łóżko, położyć elastyczny materac, dzięki czemu jest ono przyjemne w dotyku przez pościel. Ważne jest, aby urlopowicze mogli wygodnie zmieścić się na jego powierzchni, aby nogi się nie zawiesiły lub nie przestraszyła ogromnej przestrzeni. Dzisiaj porozmawiamy o tym, jakie są wielkości łóżek i jak wybrać spośród nich idealną opcję.

  Wybór łóżka, w zależności od jego wielkości, będzie musiał wziąć pod uwagę kilka aspektów jednocześnie. Rozważmy każdą z nich po kolei.

  Ponieważ meble powinny zmieścić się w pomieszczeniu, nie ma nic skomplikowanego. Wstępnie należy zarezerwować miejsce na przyszłe łóżko w sypialni i oszacować - czy takie rozwiązanie jest dogodne. Dotyczy to zwłaszcza małych pomieszczeń, w których konieczne jest racjonalne wykorzystanie każdego metra kwadratowego. Po ustaleniu wyboru dokonaj pomiarów przydzielonego terytorium - ta informacja będzie potrzebna w sklepie.

  A jednak wygoda nie jest w pokoju, ale na łóżku, więc kolejną wartością do ustalenia jest wielkość właścicieli. Nie bierze się pod uwagę ludzkiego wzrostu i wielkości, dodali zapasowego 20-30 cm. Są to minimalne parametry, biorąc pod uwagę, że nie można się martwić o nieprzyjemnych „niespodzianek”, jak wisi na krawędzi dłoni.

  Aby określić odpowiedni rozmiar, przejdź bezpośrednio do sklepu - jest to bardziej skuteczne niż jakiekolwiek obliczenia. Należy położyć się na łóżku, a dłonie spasować, tak aby końce palców dotknęły, a łokcie zostały umieszczone. Jeśli powieszą, oznacza to, że siedzenia na łóżku nie wystarczą podczas skręcania.

  Nawet idealne łóżko nie jest odpowiednie dla osób aktywnych we śnie. Na przykład niektórzy często zmieniają położenie ciała, inni kłamią, rozkładając kończyny. Tacy właściciele w każdym przypadku muszą wybrać meble szersze, co zapewni miejsce dla niekontrolowanych ruchów, zwłaszcza w parach.

  Jak określić rozmiar łóżka?

  Ale to nie zatrzymuje pracy z liczbami. Przy niezbędnych parametrach dla przyszłych mebli, możesz przyjść tylko do producenta mebli, który zbuduje idealną opcję. Sklep będzie musiał wybrać spośród prezentowanego asortymentu, zwracając uwagę na kilka wskaźników.

  Materace i pościel są wybierane po zakupie łóżka, aby idealnie pasowały do ​​parametrów. Zwróć uwagę na producenta - zależy to od kompatybilności elementów.

  Chodzi o to, że systemy miar różnią się w różnych częściach świata. Są tylko dwa z nich: angielski, który jest używany w USA, a metryczny jest charakterystyczny dla krajów europejskich. Amerykańskie firmy określają rozmiary w calach, a włoskie - w centymetrach.

  Problem polega na tym, że podczas konwersji uzyskuje się niewygodne liczby. Na przykład, długość 80 cali i szerokość 60 cali zamieni się odpowiednio w 203,2 i 152,2 cm. Jest mało prawdopodobne, aby znaleźć materace o takich parametrach.

  Wskaźnik ten nie wpływa znacząco na wygodę, chociaż ktoś bliski lub z dala od podłogi może zawstydzić - wszystko indywidualnie. W zwykłych sytuacjach wysokość jest bardziej prawdopodobna z uwagi na aspekt estetyczny, pomagając dopasować meble do wnętrza.

  Najczęściej są więc łóżka z takimi wskaźnikami: niski (20-30 cm), średni (40-60 cm), wysoki (70-90 cm).

  Oczywiste jest, że w pomieszczeniu o niskim suficie tylko niskie lub, w skrajnych przypadkach, przeciętne łóżko może "dogadać się". A zadowoleni właściciele przestronnych nieruchomości mogą sobie pozwolić na dowolną opcję.

  Do wnętrza w stylu minimalizmu charakteryzuje się przyziemne meble. Ale klasyk nie toleruje skromności - łóżko w tym przypadku powinno wyglądać jak królewskie łoże, a wysokość tutaj odgrywa ważną rolę.

  Na początek zauważamy, że ten wskaźnik, podobnie jak szerokość, odnosi się nie do szkieletu produktu, lecz do materaca. Odpowiednio, rozmiar samego łóżka będzie większy niż te jednostki.

  Aby ustalić odpowiednią długość mebli, Priplyusuet do wzrostu kapitału własnego na poziomie 30 cm dla osoby o przeciętnych wymiarach jest dość popularne modele - .. 190 i 200 cm jest znacznie mniej producenci wytwarzają produkty o długości 195 cm.

  Ale wysoki nabywca potrzebuje więcej miejsca na spokojny sen. W takich przypadkach trzeba szukać łóżka o dwóch metrach. Jednak zawsze możesz zamówić produkt z indywidualnymi parametrami, płacąc dodatkowo.

  Główną postacią, która nas interesuje, jest szerokość struktury. Postępując w ten sposób, łóżka są trzech rodzajów: pojedynczej, półtora i podwójnej.

  Uważa się, że jedna osoba na komfortowy sen wystarcza na 60 cm. Do tego wskaźnika producenci dodają 10 cm - minimalny rozmiar pojedynczego łóżka jest gotowy. Nawet osoba dorosła może spać w takim łóżku bez odczuwania dyskomfortu lub braku przestrzeni podczas snu. Ale najbardziej wygodną opcją jest model 90 cm, a jednocześnie standardowe rozmiary łóżka pojedynczego w Europie są nieco większe i wynoszą 90-100 cm.

  Kompaktowe łóżka średniej i dużej wysokości często mają wbudowane pod ramą pudła przeznaczone do przechowywania pościeli. Takie modele są często wykonywane w formie składanego krzesła lub coupe-bed, co oszczędza miejsce w małych pomieszczeniach.

  Te łóżka - coś na kształt pośredniej opcji pomiędzy pojedynczym a podwójnym. Nie wystarczy spać samemu, ale to już za dużo dla jednej osoby.

  Szerokość trzy czwarte łóżka waha się od 120 do 160 cm, ale tylko przy wyższej stawce będzie pasować do pary dorosłych, którzy chcą zaoszczędzić miejsce w małej sypialni.

  "Polutorka" - doskonałe rozwiązanie dla osób o aktywnym śnie lub dużych rozmiarach. Ale małżeństwo z tymi samymi problemami lepiej jest zwracać uwagę na podwójne gatunki.

  Należy zauważyć, że ponownie standard krajowy różni się od przyjętego za granicą. Tam półtora łóżka to te większe niż 140 cm.

  Granica między poprzednim a tym typem jest raczej arbitralna: maksymalna szerokość półtora-stopy pokrywa się z minimalną podwójną. Począwszy od 160 cm, projekty dla kilku osób nie mają wyraźnego górnego limitu, chociaż rzadko na wyprzedaży są te, które przekraczają dwa metry.

  Ale Europejczycy, podobno, jak luksus i przestrzeń, więc produkują podwójne łóżka o szerokości od 180 cm do 200 cm, które nazywane są "królewskimi".

  Co ciekawe, ale to podwójne łóżka mogą różnić się formą. Oprócz standardowego prostokąta są kwadratowe, owalne, a nawet okrągłe. Ten ostatni wygląda szczególnie luksusowo w przestronnej sypialni, a jednocześnie ma największe możliwe wymiary.

  Należy pamiętać, że w pokoju można umieścić łóżko o szerokości 200 cm tylko wtedy, gdy ściana za łóżkiem ma więcej niż 3,5 m, ponieważ po obu stronach mebli muszą znajdować się co najmniej 70 cm korytarzy.

  Ostrożni rodzice mogą napotkać pewne trudności przy wyborze łóżka dla dziecka. Dzieci bardzo szybko dorastają, w związku z czym przestrzeń rekreacyjna powinna wzrastać proporcjonalnie do ich wzrostu. Oczywiście, możesz myśleć naprzód i kupić model standardowych rozmiarów - tak samo dziecko kiedyś się urośnie. Ale nie wszystkim spodoba się ta opcja. Doceniający producenci oferują produkty kilku kategorii o różnych proporcjach:

  1. Łóżka dla noworodków i dzieci w wieku przedszkolnym - wymiary 120 cm x 60 cm.

  2. Modele dla dzieci w wieku szkolnym - wymiary 160 cm x 80 cm.

  3. Łóżka nastoletnie - o wymiarach 180 cm x 90 cm.

  Wszystkie przedstawione modele są bardzo warunkowe ze względu na nierównomierny rozwój dzieci. W tym samym czasie dla rosnącego dziecka ważne jest, aby było wystarczająco dużo miejsca, aby uniknąć upadków podczas poruszania się.

 • Leave a Reply

  Your email address will not be published.

  + 50 = 60