Nazwa kategorii

Transformator łóżko piętrowe

Dziecięce łóżko piętrowe-transformator

Znajdź ciekawe i funkcjonalne meble do pokoju małego dziecka - zadanie nie jest łatwe. Doskonały wybór to produkty, które nie zajmują dużo miejsca i są wystarczająco kompaktowe, na przykład transformator z łóżkiem piętrowym.

Łóżko rozkładane będzie dobrym wyborem dla łóżka dla dwójki dzieci. Bardzo chętnie śpią na takich meblach. Posiadanie najwyższego piętra sprawia, że ​​te modele są atrakcyjne dla dzieci, które lubią czuć się w odosobnieniu.

Prostota uporządkowania jest niewątpliwą zaletą łóżka transformatora - rano można go szybko przykryć kocem lub kocem.

Istnieją zwijane modele. W takim przypadku, jeśli dziecko nie lubi odpoczywać na drugim piętrze, można je zdemontować. Następnie są już dwa oddzielne łóżka. Po pewnym czasie, kiedy dziecko przyzwyczai się do nowego miejsca do spania, możesz złożyć dwa piętra.

Takie funkcjonalne produkty idealnie pasują do szerokiej gamy wnętrz. Różnorodna paleta kolorów pozwala wybrać łóżko dla każdego gustu.

Niewątpliwą zaletą wyboru transformatora łóżkowego jest przystępna cena. Kupowanie takiego produktu jest bardziej opłacalnym zakupem niż kupowanie dwóch oddzielnych łóżek.

Nowoczesne modele mogą być z szufladami, a nawet biurkami. Takie rozwiązanie nie tylko pomaga zaoszczędzić miejsce w małym pokoju dziecięcym, ale także pozwala zaoszczędzić budżet rodzinny.

Dwupiętrowe łóżka wyglądają imponująco nawet w najprostszym wnętrzu. Funkcjonalność produktu nie powoduje efektu zatłoczonej przestrzeni. Różnorodne rozwiązania konstrukcyjne elementów dekoracyjnych transformatorów łóżkowych umożliwiają wybór modelu na każdy gust. Jednolite produkty idealnie pasują do różnorodnych wnętrz.

Istnieje wiele różnych rodzajów transformatorów łóżkowych. Mogą być w różnych kolorach i wzorach. Możesz zamówić nawet modele z postaciami przedstawionymi na podstawie kreskówek i bajek. Takie łóżka z pewnością ucieszą dzieci!

Jeśli pokój dziecięcy ma niewielki obszar, możesz zwrócić uwagę na szafę. To rozwiązanie pozwala znacznie zaoszczędzić miejsce w pokoju. Konstrukcja produktu składa się z części stacjonarnej i przesuwnej. Szafka z półkami jest częścią nieruchomego elementu łóżka. Wysokość i liczbę półek można dowolnie wybierać.

Niektóre produkty zawierają również biurko, które łatwo przekształcić w sypialnię. Takie składane modele pozwalają zaoszczędzić dużo miejsca w pokoju dziecięcym. Na powierzchni roboczej biurka można postawić komputer. To rozwiązanie pomaga matkom w sprzątaniu i świetnie wygląda we wnętrzu.

Jeśli rodzina ma dzieci w różnym wieku, to również dwukondygnacyjne podwójne modele są doskonałe. Zwykle pierwszy poziom takich produktów oznacza wygodne łóżeczko dla dziecka w pierwszych miesiącach życia. Na drugim poziomie znajduje się zwykłe łóżeczko dziecięce, na którym może spać starsze dziecko. Takie produkty będą doskonałym wyborem dla rodzin z ograniczonym budżetem rodzinnym.

Według lekarzy takie łóżka wpływają również korzystnie na relacje między matką a starszym dzieckiem po przybyciu dziecka do rodziny. Mama może spędzić ten sam czas z zarówno starszym dzieckiem, jak i dzieckiem.

Dla maluchów, którzy boją się schodów i śpią wysoko na górze, zrobią to chowane łóżka. W takich produktach górny podkład po prostu toczy się na dnie. Pozwala to na umieszczenie obu dzieci naraz. Istotną wadą tego projektu jest kruchość. Kiedy próbujesz igraszki i aktywnie wskakujesz na takie modele łóżek, mogą szybko się zepsuć.

Do produkcji łóżek najczęściej stosuje się kombinację kilku materiałów. Produkty wykonane są z drewna, tkanin i metalowych wstawek. Do dekoracji można użyć różnych plastikowych elementów. Wszystkie materiały muszą być dobrej jakości i przyjazne dla środowiska.

Łóżka z drewnianych macierzy są bardziej trwałe i trwałe. Nawet przy długotrwałym użytkowaniu zachowują dobry wygląd. Łóżka można pomalować na różne kolory. Elementy dekoracyjne są wybierane na życzenie klientów. Wybór koloru produktu i sprzętu jest również wskazany z góry. Możesz wybrać łóżka o odpowiednim rozmiarze iz materiałów, które lubisz.

Naturalne materiały mają wysokie bezpieczeństwo ekologiczne.

Dąb, orzech i sosna są najczęściej używane do wytwarzania produktów. Te łóżka mają zwiększoną wytrzymałość i mogą wytrzymać znaczną wagę. Nawet jeśli matka położyła się obok dziecka, taki produkt nie pęknie i pozostanie w konserwatorze przez długi czas.

Ogromna liczba różnych pięknych modeli często prowadzi rodziców w całkowitym zamieszaniu. Wybierz najbardziej funkcjonalne z nich, które również są dość mocne i doskonale uzupełniają wnętrze pokoju dziecięcego.

Wśród najpopularniejszych modeli:

"Karina-Lux". To jest dwupiętrowy model. W razie potrzeby można go łatwo przekształcić w dwie oddzielne koje. Możesz łatwo zdjąć spódnice. Długość produktu to 2 metry, a szerokość 90 cm. Możesz również dodać drabinkę pionową, szafki pod łóżkiem, a także panele boczne.

"Duet-8". Możesz zamówić od razu w kilku poziomach wykończenia. Pod obydwoma łóżkami znajdują się szafki do przechowywania rzeczy dziecięcych. Schody łatwo zamieniają się w komodę. Długość łóżka wynosi 185 cm, a szerokość 75 cm. Boki można przymocować do dolnej przestrzeni, którą można łatwo usunąć w razie potrzeby.

"Przyjaciele". To prawdziwy przesuwany plac zabaw. Górna koja pozostaje nieruchoma. Dół - z łatwością przekształcony w dwie oddzielne małe sofy. Produkt wykonany jest z naturalnych materiałów.

Zanim w końcu zdecydujesz, skorzystaj z poniższych wskazówek:

Pamiętaj, aby poprosić sprzedawcę o dokumenty, w którym jest wskazane, z jakich materiałów powstaje ten produkt. Wybierz łóżka tylko z naturalnych materiałów. Łóżka niskiej jakości mogą szybko załamać się, a nawet przyczynić się do urazów u dziecka.

Sprawdź wszystkie elementy złączne i mechanizmy mocujące ruchomych części złoża transformatora. Stosowanie słabej jakości tworzywa sztucznego często prowadzi do tego, że uchwyty lub boki łóżka ulegają szybkiemu zepsuciu.

Zdecyduj z wyprzedzeniem o modelu. Zastanów się, który produkt będzie dobrze wyglądał w pokoju dziecięcym. Zdecyduj, czy łóżka będą chowane czy nie. Opracuj kilka odpowiednich opcji naraz.

Spróbuj wybrać modele biorąc pod uwagę wiek dziecka. Nie kupuj łóżka przez dłuższy czas. Aby przewidzieć, jak dziecko dorośnie w ciągu kilku lat, po prostu nie jest możliwe! Zbyt duże łóżko może powodować obrażenia i upadki.

Wybierz produkty z materacami ortopedycznymi. Takie łóżka przyczynią się do bardziej zdrowego snu. Dzieci z różnymi chorobami kręgosłupa, takie produkty zrobią najlepiej.

Postaraj się wybrać łóżka, które można łatwo umyć i przetworzyć. Dzieci często malują dowolną powierzchnię lub lubią malować na nich. Takie kreacje artystyczne są dość trudne do prania. Wybierz produkty z powłoką hydrofobową.

Odwiedź kilka sklepów, w których prezentowane są te produkty. To uratuje cię przed spontanicznym zakupem. Niektóre centra handlowe często organizują promocje i oferty sezonowe. W tej chwili możesz zrobić bardzo opłacalny zakup i zaoszczędzić sporo budżetu rodzinnego.

Dla małych dzieci, produkty o niskiej jakości - wysokość nie większa niż 120 cm Dla starszych dzieci i młodzieży można wybrać wyższe łóżka. Zwykle mają wysokość 180 cm.

Zwróć uwagę na okres gwarancji. Wszystkie fabryki i firmy dbające o swoją reputację gwarantują, że naprawy zostaną przeprowadzone w przypadku awarii produktu w okresie gwarancyjnym. Zazwyczaj okres gwarancji na takie produkty wynosi 8-12 miesięcy.

Funkcjonalne łóżka-transformatory - to doskonały wybór łóżka w małych pokojach lub dla rodzin z kilkorgiem dzieci. Są wygodne, dobrze wyglądają we wnętrzu pokoju dziecięcego, a także całkiem do zaakceptowania pod względem ceny.

Dziecięce łóżko-transformator - w następnym filmie.

Wszelkie prawa zastrzeżone, 14+

Kopiowanie materiałów na stronie jest możliwe tylko po zainstalowaniu aktywnego linku do naszej strony.

Dziecięce łóżko piętrowe-transformator

Małe powierzchnie mieszkań i pokoi dziecięcych zmuszają rodziców do eksperymentowania z meblami, oszczędzania przestrzeni i wybierania modeli wielofunkcyjnych. Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem będzie dziecięcy piętrowy transformator.

Bezwarunkową i główną zaletą dwupiętrowego łóżka dla dzieci jest możliwość zajęcia jednego łóżka wygodnym układem dwójki dzieci. Ponadto wiele starszych dzieci po prostu uwielbia górne piętro, ponieważ tam można poczuć własną przestrzeń, myśleć o minionym dniu i być całkowicie chronionym przed małym bratem lub siostrą.

Wygodne łóżko piętrowe i pod względem czyszczenia, ponieważ wiele dzieci nie lubi spędzać z nim czasu, co, jak widzisz, może być o wiele przyjemniejsze. Wszystkie opcje piętrowe, oprócz modeli składanych, wystarczy pokryć narzutą, a schludny wygląd jest już gotowy.

W razie potrzeby górna koja może być całkowicie usunięta lub podzielona na dwa równorzędne łóżka. Jest to bardzo wygodne w momencie adaptacji dziecka, a także, gdy po zakupie okazało się, że dziecko wciąż boli spać samotnie na górze.

Oprócz oszczędności w jednym łóżku, wiele łóżek piętrowych - transformatory są również wyposażone w biurko, szafki, krzesła, a nawet zjeżdżalnię. Wszystko to dziecko jest przechowywane w jednym miejscu, co jest bardzo wygodne w jednopokojowym mieszkaniu, gdy dla każdego członka rodziny chcę wyposażyć się w indywidualne miejsce.

Meble piętrowe różnią się wyglądem i funkcjonalnością. Powinny być wybierane zgodnie z obszarem pokoju dziecięcego i dostępnością innych mebli.

Nie każde łóżko piętrowe jest przeznaczone dla dwóch małych dzieci. Istnieją również transformatory, których celem jest przede wszystkim oszczędność miejsca. Projekt "łóżko + szafka + stół" składa się z dwóch części:

Stacjonarna część konstrukcji ma w swoim arsenale szafkę lub półki na życzenie klienta. Ruchomy element zawiera podkład, przekształcony w biurko. Co zaskakujące, dziś na biurku można ustawić monitor w pozycji stacjonarnej, co znacznie ułatwia proces czyszczenia.

Ponadto, w niektórych modelach, zaprojektowanych dla jednego dziecka, łóżko jest przenoszone na górę, a na dole znajduje się strefa gier i pracy. Stół na kółkach może z łatwością odsunąć się od konstrukcji, poruszać się po pokoju, aw razie potrzeby oczyścić i absolutnie niezauważalny.

Dzisiaj projektanci udoskonalili projekt "szafy + łóżko + stół" dla jednego dziecka w modelu dla dwójki dzieci. Drugie miejsce do spania jest dogodnie usytuowane na dachu szafki. To niespodziewanie oszczędza miejsce, jednak dziecko na szczycie okazuje się być w niezbyt korzystnej pozycji. Na przykład, jeśli wysokość szafki jest wystarczająca, dziecko na górnym poziomie może czuć się komfortowo tylko leżąc. Wybierając tę ​​opcję, ważne jest, aby skorelować rozmiar łóżka z wysokością sufitu.

Istnieją inne modele stworzone specjalnie dla rodziców dwojga dzieci z małą różnicą wieku. Górna kondygnacja jest przeznaczona dla starszego dziecka i reprezentuje klasyczny widok dwukondygnacyjnego łóżka. Dolna część to łóżeczko odpowiednie dla noworodka. Dodatkowo klatka piersiowa jest wyposażona w skrzynię, która, gdy noworodek się rozwija, jest usuwana, a śpiący staje się dłuższy. Jak mówią psychologowie, ta opcja pozwala nie oddzielać starszego dziecka od matki i łagodzić stresu od pojawienia się w rodzinie drugiego dziecka.

Jeśli dzieci są wysokie z boku łóżka piętrowego, to dla starszych dzieci idzie na drugi plan. Najważniejsze jest stylowy wygląd przedszkola, jego komfort. Dwukondygnacyjny sofa-transformator - znalezisko dla rodziców dorastających facetów.

W złożonej formie design nie różni się niczym od klasycznej wygodnej i miękkiej sofy, w formie rozwiniętej widać stalową pionową drabinkę i mocne metalowe elementy mocujące.

Obawiam się, że niektórzy faceci spali na wysokości - to prawdziwy problem, z którym rodzice muszą się zmierzyć po wykupieniu łóżka. Jednak nie ma powodu, aby rezygnować z projektów oszczędzających miejsce. Dziś producenci mebli wymyślili bezpieczny projekt, dopuszczony w przedszkolach, - pół-warstwowe lub rozkładane łóżka. Niższe miejsce do cumowania się tutaj wywraca spod górnej. Mają one jednak również wadę, na przykład mechanizmy nie mogą wytrzymać obciążeń nadmiernie aktywnych facetów, którzy lubią skakać na łóżkach.

Jednak w przypadku niektórych pokoi i instalacji łóżek piętrowych znacznie zjada przestrzeń, pozostawiając dla strefy gry minimalną strefę. W takich przypadkach przyjdź z pomocą składanych łóżek lub łóżka-garderoby.

Za pomocą mechanizmu składania śpiący po południu podnosi się do ściany, zajmując pozycję pionową i reprezentując układ z pudłami lub lusterkami. Z reguły na bokach łóżek łóżko jest wyposażone w pojemne szafki i półki umożliwiające wygodne umieszczanie małych dzieci.

Producenci wprowadzili modele składane do perfekcji, ponieważ dziś są one bardziej popularne niż kiedykolwiek wcześniej. Mocowania są mocne, a konstrukcje nie boją się ładunków. Ich koszt jest znacznie wyższy niż w przypadku konwencjonalnych modeli dwupoziomowych.

Mimo to, składane łóżeczka powodują rodziców i pewne wątpliwości. Na przykład istnieje obawa, że ​​łóżko w pozycji pionowej spadnie na dziecko, nie będąc w stanie wytrzymać obciążenia. Producenci zapewniają wytrzymałość modeli pod warunkiem, że łóżko znajduje się przy łożysku wielkiej ściany.

Nie warto oszczędzać, aby podjąć decyzję o zakupie tej praktycznej opcji. Fakt, że meble o niskiej jakości z czasem mogą zacząć się rozluźniać i skrzypić.

Nic dziwnego, że w szerokiej gamie modeli rodzice są łatwo zdezorientowani. Niektóre opcje są bardzo popularne i stają się wyborem ogromnej liczby matek i ojców.

Apartament Karina to klasyczny piętrowy transformator. Jego konstrukcja składa się z dwóch sekcji, która pozwala, jeśli to pożądane, zamienić dwupoziomową wersję na dwa pełne łóżka. Borty są usuwane.

Mówiąc o wielkości, warto zauważyć imponującą szerokość i długość śpiącego. Tak więc, na długości dwóch metrów, szerokość wynosi 90 cm, dzięki czemu nawet osoba dorosła może z łatwością zmieścić się w miejscu do spania. Czynnik ten jest szczególnie ważny przy dostosowywaniu dziecka do łóżka piętrowego, a także przy projektowaniu pokoju dziecięcego nastolatka. W kompletnym zestawie widać górne i dolne wysokie boki, wykonane w formie regałów, pionowych schodów i dolnych skrzynek o płytkiej głębi.

Właściciele modelu są zadowoleni z ich nabycia, jednak zaleca się stosowanie go dla starszych dzieci, ponieważ pionowa drabina jest niebezpieczna dla dzieci. Ponadto model wykonany jest w stylu minimalizmu, który może nudzić dzieci, ale proszę o ich spokój i neutralność wśród nastolatków.

Transformator-łóżko "Duet" jest wykonywany przez producentów w kilku wersjach wykończenia i jest modelem półobrotowym. W przeciwieństwie do łóżka "Duet-2" i innych opcji, model pod rysunkiem 8 ma małe pudełka u dołu górnej i dolnej koi, wygodną, ​​pochyłą klatkę schodową.

Długość łóżka to 185 cm, a szerokość - 75 cm. Jest idealny dla nastolatków. Na szczycie górnej koi, boki pełne osiągają maksymalną wysokość, u stóp - spadają do minimalnego punktu. Dolna koja jest wyposażona w odłączaną półkę poruszającą się wzdłuż szyn w zależności od położenia dziecka.

Użytkownicy Duetu zwracają uwagę na zalety i wady projektu, a korzyści są znacznie większe. Tak więc, przy pomocy modelu, nie trzeba stawić czoła lękowi dzieci śpiących na wysokości. Wygoda drabiny z ogranicznikami po bokach zapewnia bezpieczne zejście nawet w stanie pół-śniedzenia. Półki pod górnymi i dolnymi siedzeniami pozwalają dzielić rzeczy dzieci, zapewniając każdemu z nich przestrzeń. Koszt modelu jest stosunkowo niski.

Wady obejmują niektóre źle pojęty staw między górnym i dolnym koi. Ostrożne matki przykrywają je rolkami koców, chroniąc głowę dziecka leżącego na dnie, przed uderzeniami we śnie.

Praktycznym i oryginalnym rozwiązaniem dla osób chcących stylowo wyposażyć nie tylko miejsce do spania, ale także miejsce do zabawy będzie dziecięcy transformator-łóżko "Przyjaciele".

Górna koja jest stacjonarną stałą częścią, dolna jest łatwo przekształcana w ładną altankę z mini-sofami. Jak to się dzieje?

Miejsce do spania, zlokalizowane od dołu, podzielone jest na trzy części. Środkowa część podnosi się, tworząc stół, a poduszki z tej strefy stają się wygodnymi miękkimi oparciami na sofy.

Łóżko "Przyjaciele" wykonane jest z ekologicznego materiału sosnowego masywu. Taka decyzja decyduje o wysokiej jakości i pięknie całej konstrukcji.

Meble do spania są różne i mogą wynosić 80 cm lub 90 cm na 190 cm. Wybierz tę opcję w zależności od wielkości pokoju dziecięcego, a także wieku dzieci.

Ciekawe rozwiązania we wnętrzu

Dwusekcyjny transformator łóżko z możliwością umieszczenia łóżek indywidualnie dopasowuje się idealnie do pokoju dziecięcego w stylu minimalizmu.

Składane łóżko piętrowe z miękkimi bokami i bogatym kloszem pościeli sprawia, że ​​pokój dziecięcy jest jasny i stylowy.

Półpełne łóżko "Duet-8" pozwala rozprowadzać rzeczy dzieci w małej, zajmowanej przestrzeni. Odcień bielonego dębu w połączeniu z wenge pasuje niemal do każdego wnętrza dziecięcego pokoju.

Wszelkie prawa zastrzeżone, 14+

Kopiowanie materiałów na stronie jest możliwe tylko po zainstalowaniu aktywnego linku do naszej strony.

Transformator z łóżkiem piętrowym: rodzaje, urządzenia i reguły wyboru

Właściciele małych mieszkań, w obliczu problemu racjonalnego wykorzystania przestrzeni, zwracają szczególną uwagę na meble kompaktowe i wielofunkcyjne. Na przykład, miejsce do spania przekształcane z szafy pozwoli zaoszczędzić miejsce w małym pokoju.

Dwukondygnacyjne szafy we wnętrzu: zalety i funkcje

Wielofunkcyjne meble nadają się do luksusowego studia, przytulnego salonu i jednopokojowego apartamentu. Dwupoziomowa szafka nocna jest zamaskowana na meble z cegły, więc przed położeniem się spać należy przekształcić wbudowane łóżko za pomocą mechanizmu składania.

Rodzaje garderoby:

 • System "2 w 1" łączy szafkę i dwa identyczne miejsca do spania znajdujące się na wysokości około 130-160 cm od siebie.
 • System "3 w 1", w którym do dolnej kondygnacji łóżka przymocowana jest sofa, używany jest w postaci wygodnej sofy. Spanie na pierwszym piętrze łóżka chowa się w piórniku, ale w rozłożonej formie spoczywa na kanapie.

Rozmiar szafki, w której ukrywają się meble, zależy bezpośrednio od wymiarów podkładu i parametrów mechanizmu rozkładania. Oba łóżka są umieszczone równolegle do siebie. Średnio wysokość szafki wynosi około 2,5 - 2,7 metra, czyli zajmuje całą ścianę od podłogi do sufitu. Do wysokości łóżka piętrowego (około 160 cm) dodaje się szerokość koi i antresolę do przechowywania rzeczy.

Składane łóżko piętrowe to system dwóch pojedynczych łóżek połączonych schodami i identycznym systemem transformacji. Zalecana szerokość miejsca do spania dla dzieci i nastolatków wynosi 70-90 cm, dolna koja ukryje się w przestrzeni między piętrami, natomiast drugie piętro będzie musiało być podniesione.

Zalety łóżka w szafie:

 • Znakomita oszczędność miejsca. Wizualnie pokój nie jest zagracony, ponieważ śpiący przez większą część dnia jest ukryty w specjalnym piórniku.
 • Mechanizm podnoszący zapewnia uproszczony tryb transformacji. Aby złożyć i ułożyć dwupoziomową konstrukcję, dzieci mogą samodzielnie.
 • Łóżko nie musi być zmieniane za każdym razem. Miejsce do spania ukryte jest razem z pościelą, która jest bezpiecznie przymocowana do konstrukcji.
 • Podstawa wykonana jest z lameli, dzięki czemu zastosowanie materaca ortopedycznego znacznie poprawi komfort łóżka.

W przeciwieństwie do tradycyjnych łóżek piętrowych, system "dwa w jednym" nie może zostać zdemontowany na części składowe. Transformator jest całkowicie zdemontowany. Klasyczna konstrukcja pozwala na usunięcie górnej warstwy, po otrzymaniu dwóch konwencjonalnych łóżek. Usuń drugie piętro szafki łóżko jest niemożliwe, chociaż dolnej podkładu można używać bez rozłożenia górnej pryczy.

Mechanizm składania transformatorów łóżek piętrowych

Transformator z łóżkiem piętrowym w szafie jest przesuwany za pomocą mechanizmu podnoszącego. W celu składania i rozkładania synchronicznego producenci zalecają stosowanie obrotowego połączenia poziomów.

Istnieją dwa rodzaje mechanizmów podnoszących:

 • Włoski system na sprężynach może wytrzymać obciążenia od 50 do 120 kg. Po dociśnięciu sprężyny są rozciągane, kompensując ciężar złożonego łóżka. Blok skręconych sprężyn nadaje się do poziomych i pionowych systemów składania. Jest niezawodny i trwały.
 • Niemiecki system amortyzatora gazowego może wytrzymać 20 tysięcy cykli przemieszczania, co stanowi około 50 lat codziennej pracy. Cichy i gładki amortyzator gazowy staje się gwarancją nienagannej obsługi. Moc podnośnika gazowego obliczana jest z uwzględnieniem wymiarów nabrzeża. Jeśli mówimy o dwupoziomowym łóżeczku dziecięcym, wystarczy mieć sprzęt o pojemności 1400N lub 1600N na każde łóżeczko.

Mechanizm amortyzatora gazowego powinien być o 400-600 N mocniejszy dla łóżek formowanych w układzie pionowym, dlatego korzystniejsze jest stosowanie go w dwuwarstwowych konstrukcjach składających się poziomo. Zbudowany w szafie, łóżko piętrowe na urządzeniu sprężynowym będzie trwać dłużej, ponieważ w układzie mechanicznym jest mniej części, które mogą ulec uszkodzeniu pod wpływem tarcia.

Jak mają spać koje dwupiętrowego łóżka-garderoby, jak wybrać

Parametry pracy mebli zależą od zastosowanego mechanizmu podnoszącego, ale jakość łóżka wpływa na komfort spania. Małe dzieci często skaczą na łóżku, więc jego podstawa musi wytrzymać zwiększone obciążenia.

Jakie są parametry wyboru miejsca postoju?

Meble należy dobierać odpowiednio do wzrostu i ciężaru. Ponieważ wymiary i limity obciążenia wpływają na pojemność roboczą mechanizmu transformacji, konieczne będzie również skorygowanie dla wieku śpiącego. Dwukondygnacyjne łóżko transformatorowe nie jest tanią przyjemnością, dlatego na etapie jego przejęcia konieczne jest zbadanie nie tylko parametrów biometrycznych. Konieczne jest zwrócenie uwagi na samą konstrukcję produktu.

Dolna podstawa łóżka piętrowego - szafa

Najbardziej popularny rozmiar koi to 70x190 cm. Ten pojedynczy wariant jest idealny dla nastolatków i dorosłych. W złożonej formie głębokość szafki wynosi około 60 cm, ponieważ konieczne jest ukrycie nie tylko materaca z podstawą, ale cały system transformacji. Zalecana grubość materaca wynosi 20 cm.

Miejsce do spania znajduje się na ortopedycznej podstawie składającej się z latofleksów. Charakteryzuje się niską wagą, doskonałymi właściwościami anatomicznymi i efektem sprężystości. Solidna podstawa nie jest zalecana do łóżek piętrowych, ponieważ znacznie zwiększy ciężar konstrukcji, to znaczy, że potrzebne będą potężne i drogie mechanizmy podnoszące.

Fasada dwupoziomowej składanej łóżka-garderoby

Podnoszone łóżko piętrowe jest skomplikowanym projektem, opartym na przemyślanej kombinacji technologii do produkcji mebli gabinetowych i tapicerowanych. Elewacje wykonane są z kompozytów lub szeregu różnych rodzajów drewna. Druga opcja jest droższa, ale użycie przyjaznej dla środowiska matrycy wydłuży żywotność mebli.

Projekt dwukondygnacyjnego łóżka składanego:

 • Ściany boczne wykonane z litego drewna, płyty MDF lub płyty wiórowej o szerokości od 20 do 60 cm służą jako piórnik do łóżka po złożeniu. Są sztywno przymocowane do ściany i podłogi, ponieważ służą jako podstawa do montażu pozostałych elementów mebli.
 • Górne i dolne łoże mechanizmu sprężynowego lub amortyzatorów gazowych jest przymocowane do ścian bocznych.
 • Przesuwane lub wbudowane schody pozwalają na poruszanie się między poziomami łóżka. W trybie szafkowym stopnie pełnią funkcję półek.

Ponadto szafka łóżka wyposażona jest w różne półki. Po złożeniu mogą służyć do przechowywania różnych rzeczy (książek, sprzętu gospodarstwa domowego, przedmiotów kolekcjonerskich i dekoracyjnych). Kiedy łóżko jest rozłożone, półki zamieniają się w nogi wsporcze łóżka.

Szeroka różnorodność pod względem dekoracji pozwala klientom wybrać same meble. Wśród popularnych opcji są podświetlane materace ortopedyczne lub panele plazmowe, ale zastosowanie takich elementów dekoracyjnych i funkcjonalnych znacznie zwiększa koszt produktu.

Jak przekształcić łóżko piętrowe-szafa

Mechanizm transformacji jest łatwy w obsłudze, dlatego 2 na 1 łóżko piętrowe jest używane zarówno przez dorosłych, jak i dzieci. Materac z pościelą jest bezpiecznie przymocowany do podstawy. Do tego celu służą specjalne paski. Nie trzeba wyjmować materaca podczas składania.

Proces dekompozycji składa się z następujących etapów:

 • Dolna koja przechodzi w tryb uśpienia. Do tego konieczne jest pociągnięcie za sobą kolana, które jest starannie zainstalowane na nogach przekształconych z półek.
 • Górna koja jest obniżona.
 • Podniesione szyny i płoty chronią przed upadkiem z drugiego poziomu.
 • Dodatkowa drabina jest zainstalowana.

Przemiana mebli zajmuje kilka minut. Poradzić sobie z podobnym zadaniem może nawet małe dziecko. Mechanizmy mocowania należy dokładnie sprawdzić przed uruchomieniem łóżka składanego. Drabina musi spoczywać na podłodze. Materac mocowany jest za pomocą pasów i płotów. Nie powinien przesuwać się po powierzchni podstawy.

Wbudowane łóżko szafy - uniwersalne rozwiązanie do aranżacji małego apartamentu lub studia, wykonane w stylu minimalizmu. Pojedyncze łóżka są często używane jako dodatkowe łóżko dla gości. Przestronne podwójne modele są odpowiednie dla małżonków, a dwupoziomowe struktury będą idealne dla dzieci w wieku od 6 do 18 lat.

Dodaj komentarz

1 + 8 =