Nazwa kategorii

Skrzynie z litego drewna

Skrzynia z litego drewna

Pokój z meblami z naturalnego drewna zawsze wygląda przytulnie i wygodnie. Znakomita dekoracja w połączeniu z bezpieczeństwem środowiskowym i długą żywotnością sprawia, że ​​meble z tablicy są prawie poza konkursem. Komody odgrywają istotną rolę w produkcji mebli gabinetowych.

Naturalny materiał na komody

Bardzo popularne są skrzynie brzozowe i sosnowe, dębowe i bukowe, orzechowe i olchowe o różnych kolorach.

Już od czasów starożytnych znane są lecznicze właściwości sosny, które wydzielają wyjątkowy aromat, który pozostaje nawet w meblach. Skrzynia tego drzewa, dzięki fakturze, ma oryginalny ornament.

Istnieją opcje na skrzynie sosnowe z węzłami, które podkreślają ich naturalną naturę. Szanujące się półki, korpus i szuflady wykonane są tylko z drewna.

Meble z dębu wszystkie bez wyjątku służą przez wiele lat. Jest bardzo wytrzymały i praktyczny. Jeśli komoda wykonana jest na zamówienie, może być pokryta pożądaniem klienta lakierem lub naturalnym olejem. Jest jeszcze inna cenna jakość takich mebli - wysoka odporność na wilgoć.

Skrzynie w projekcie pokoju

Producenci oferują komody do salonu i sypialni, do szafek, przedpokoju i pokoju dziecięcego. Te bardzo funkcjonalne meble, łączące szafkę i szafkę, są mobilne i montowane na ścianie, oprócz najbardziej różnorodnej formy: okrągłej i owalnej, prostokątnej i kanciastej. Skrzynie są wydawane, zarówno w nowoczesnym stylu, jak i klasycznym, o różnych wysokościach, długościach głębokości. Jednak najlepsze meble do domu to te, które są wykonane na zamówienie, ponieważ spełnia wszystkie Twoje wymagania.

Dziecięca komoda z litego drewna

Skrzynki z litego drewna dla dzieci są po prostu niezastąpioną rzeczą dla młodej rodziny z małym dzieckiem. Będziesz w stanie ułożyć na półkach wiele dziecięcych ubrań i łatwo we właściwym czasie znaleźć wszystko, czego potrzebujesz.

Kupując komodę z szufladami, otrzymujesz bardzo kompaktową rzecz z łatwym w użyciu stołem. Mając taką komodę, zaoszczędzisz dużo czasu, a powijanie dziecka zamieni się w radość.

Zazwyczaj komoda dziecięca z tablicy ma delikatne kolory i łatwo pasuje do wystroju dziecięcego pokoju. Wraz z dojrzałością dziecka i komodą, gdy dziecko z przyjemnością wkłada tam swoje ulubione bibeloty.

Komoda z litego drewna

Bardzo trudno wyobrazić sobie sypialnię bez komody, zwłaszcza w małym mieszkaniu. Mając wiele szuflad o różnych rozmiarach, niszach, półkach i blatach, rozwiąże wiele problemów związanych z przechowywaniem rzeczy. Używając blatu jako toaletki, możesz nałożyć na nią swój makijaż lub perfumy lub po prostu przynieść kwiaty, aby przynieść świeżość do wnętrza pokoju. Na przykład komoda z lustrem z tablicy może czasami zastąpić szafkę do przechowywania, więc ta rzecz jest pojemna.

Skrzynie te są imponujące i bogate. A obecność okrągłych nóg wprowadzi do sypialni ducha arystokracji. Korzystając z komody we wnętrzu mieszkania, będziesz mógł wizualnie zmienić jego wymiary. Wysoka i wąska komoda wykonana z litego drewna, ustawiona na przykład w niskim salonie, sprawi, że będzie wydawać się wyższa. I zupełnie inny efekt z tego dostajesz w wysokim pokoju. Komoda świetnie wygląda w rogu pokoju. Nawiązując do mgławicowych mebli, uwolni cię cenny obszar pokoju.

Projektanci zwracają szczególną uwagę na sprzęt. Wykonany jest ze szkła, metalu lub innych materiałów, ale niekoniecznie w stylu samego produktu.

Jeśli zdecydujesz się kupić komodę z litego drewna, tak, aby służyła Ci dłużej niż rok, pamiętaj, aby zwracać uwagę na niezakłócone wysunięcie szuflad, grubość tylnej ściany, brak pęknięć i obecność tekstury drzewa.

Kopiowanie informacji jest dozwolone tylko z bezpośrednim i indeksowanym odnośnikiem do źródła

Komody

Często wydaje się, że w małym pomieszczeniu nie można stworzyć sytuacji funkcjonalnej. Niemniej jednak profesjonalni projektanci osiągnęli ciekawe rezultaty, zamieniając zwykłe meble w przemyślany temat sztuki. Doskonałym przykładem są skrzynie z litego drewna. Mają apel zewnętrzny i długą żywotność, jednak istnieją inne cechy, które mogą zainteresować konsumentów.

Faktem jest, że komody zajmują niewielki obszar. Ze względu na swoją wielkość były używane we wnętrzach mieszkań miejskich. W końcu populacja nie miała wystarczającej ilości wolnego metra kwadratowego, więc chcieliśmy wygrać je, wybierając przynajmniej odpowiednie meble dla naszej własnej sytuacji.

To prawda, że ​​komoda ma zwiększoną funkcjonalność. Są używane do przechowywania rzeczy, więc nie daj się zaskoczyć mnóstwem głębokich pudełek, często pozwalając na opuszczenie masywnych szafek. Mebel wygląda na niewielki i niewygodny z zewnątrz, ale cały czas okazuje się być przeciwieństwem.

Należy zauważyć, że wielu projektantów proponuje odwoływanie się do tradycyjnych wzorów. Nic dziwnego, że oryginalne przedmioty pojawiają się regularnie przed kupującymi, na przykład skrzyniami z litego drewna. Przez pewien czas zniknęli z pola widzenia kupujących, a teraz znów zyskały popularność, zyskując kilka interesujących szczegółów.

Skrzynie z litego drewna: naturalne materiały powracają w modzie (24 zdjęcia)

Ozdobą każdego domu są meble. Do Twojego wnętrza było wyjątkowe, warto korzystać z skrzyń z litego drewna. Istnieje wiele ich odmian. Spróbujmy to rozgryźć razem.

Komoda to dla nas dość znane meble. Mogą oczywiście różnić się nie tylko rozmiarem, ale również stylistyką i wzornictwem. Podstawową różnicą jest materiał, z którego wykonane są meble.

Skrzynia z litego drewna może być wykonana ze skał:

Te gatunki drewna są bardzo plastyczne w rękach mistrza, można z nich robić prawdziwe dzieła sztuki.

Skrzynie z naturalnego drewna są popularne, ponieważ są wykonane z materiałów przyjaznych dla środowiska, które nie powodują alergii i podrażnień. Meble wykonane z drewna, zwłaszcza naturalnego, zawsze wygląda szlachetnie i bogato, uważane są za znak niezawodności, prestiżu i jakości.

Proces technologiczny wytwarzania obejmuje szuflady preform logów, piłowania, sortowanie, suszenie w czystym powietrzu w specjalnej komorze suszącej (w celu osiągnięcia określonego poziomu wilgotności), składania i obróbki przedmiotów obrabianych, montaż, malowanie, dekoracji, opakowania. Wszystkie elementy są objęte i przetwarzane przez nieszkodliwe środki, które w żadnym wypadku nikomu nie zaszkodzą. Wszystkie chemikalia stosowane w produkcji są testowane, dlatego komoda z litego drewna będzie całkowicie bezpieczna.

Specyfiką produkcji jest to, że wszystko odbywa się ręcznie. Wymaga to znacznego wysiłku i pieniędzy. Dlatego meble z litego drewna są dość drogie. Ale te komody z tablicy są na pewno warte swojej ceny.

Większość mebli wykonanych jest na zamówienie kupującego i dlatego są one wyraźnie kontrolowane przez producentów. Dzięki temu Twoje zamówienie idealnie wpasuje się w projekt pokoju i spełni wszystkie wymagania i standardy.

O tym, jak wybrać wysokiej jakości meble z naturalnego drewna, w szczególności z tablicy, wszyscy potencjalni nabywcy myślą. To pytanie jest szczególnie ważne. Jeśli kupujący chce kupić komodę z drewna, to chce, aby wszystko było na najwyższym poziomie.

Aby nie natrafić na słabo wykonane, źle wykonane meble, należy zwrócić uwagę na takie szczegóły:

  • Produkt nie powinien się zataczać, skrzypić.
  • Powierzchnia powinna być gładka, bez otworów i wystających odprysków.
  • Produkt musi być odporny na temperatury i wilgoć.
  • Zwróć uwagę na elementy złączne i części.

Pamiętaj, że nie możesz zrobić komody z solidnego kawałka drewna. Meble takie wymiary tworzą, łączące detale.

Jako klient masz prawo sprawdzać swoją przyszłą komodę na wszystkich etapach produkcji. Nie bój się prosić o szczegóły dotyczące właściwości technologicznych wybranego drewna.

Pierwszym rodzajem komody z tablicy, którą rozważymy, jest sosnowa komoda. Meble z tego typu drewna mają wyjątkowe właściwości, "oddychają" i po prostu cieszą oko.

Drewno sosnowe ma żółtobrązowy kolor z jasnoróżowymi rozwodami, ledwo zauważalne, więc kredens jest idealny do jasnego i przestronnego pokoju z wieloma oknami i dużą ilością światła. Na przykład sypialnia dziecięca jest dobrym rozwiązaniem.

Ważne jest, aby producent wybrał odpowiednią sosnę. Miał rosnąć w suchym, piaszczystym terenie. Jeśli wyrośnie gdzieś w bardzo wilgotnym miejscu, drewno się rozdzieli, będzie miało brzydko luźną strukturę, będzie trudne do wyschnięcia. Ogólnie rzecz biorąc, bez prezentacji.

Komoda sosnowa będzie miała dużą wytrzymałość. Z należytą starannością potrwa to wystarczająco długo. Jeśli to konieczne, musisz być lakierowany i pokryty specjalnym środkiem przeciwko szkodnikom, tak aby skrzynia nie straciła połysku i koloru, pozostając nietknięta przez długi czas.

Meble z drewna sosnowego mają przyjemny aromat, który zabezpiecza fitociny, uważane za lecznicze. Tak więc ten rodzaj mebli będzie nie tylko piękny, ale także użyteczny. Jest polecany osobom z astmą i chorobami układu oddechowego.

Komoda sosnowa ma unikalny wzór z rocznych pierścieni w kolorze słonecznego miodu. Jest całkowicie bezpieczny, lekki, łatwy do zainstalowania i przenoszenia. Komody wykonane z tego materiału mogą być zdobione, postarzone lub patynowane. Nawet przykryć lakierem - wygląd będzie zupełnie inny!

Główną zaletą skrzyni sosnowej w cenie. Sosna to zwykłe drzewo, więc zapłacisz głównie za przetwarzanie drewna i samą produkcję mebli.

Meble dębowe z zamierzchłych czasów stały w domach naszych przodków. I nie na próżno. Produkty dębowe mają wyjątkowe właściwości, nadają się do każdego wnętrza i wyglądają pięknie. Meble dębowe przez cały czas uważane były za klasykę. Teraz sytuacja jest dokładnie taka sama. Dębowa komoda będzie służyć przez dziesięciolecia, zachowując jej podstawowe cechy i nie tracąc z oczu. Takie meble wizualnie pokażą Twój gust i poczucie stylu.

Dąb jest gęstym, mocnym i mocnym drewnem. Meble są trwałe i niezawodne przez wiele stuleci. Ma różnorodne kolory, zawiły wzór, głęboki, atrakcyjny wygląd.

Zaletą w produkcji jest lepkość drewna, jest łatwo zginana, bardzo gęsta, sama w sobie jest odporna na gnicie dzięki garbnikom. Komodę dębową można z łatwością ozdobić decoupage lub sztucznym starzeniem, szczególnie drobnym rzeźbieniem i giętymi częściami.

Skrzynia z litego dębu ma pozytywną energię. Zapach drewna poprawia dobre samopoczucie i zdolność do pracy. Dlatego wolą używać go przy wyposażaniu biur.

Ceny skrzyń dębowych są dość demokratyczne. Taka doskonałość, jak skrzynia dębowa, oznacza wszystkie pieniądze, które za nią dajesz. Meble z dębu mogą stać się pamiątką rodzinną, ponieważ z należytą starannością nie będą nosić.

Rosyjska prostota w całej okazałości

Brzoza jest ulubionym drzewem, narodowym symbolem naszego kraju. Niemniej jednak, również z brzozy produkują meble, które pod względem wyglądu nie są w żaden sposób gorsze od dębu.

Klatka piersiowa brzozy różni się odrobiną czułości. Będzie pasował również do projektu pokoju dziecięcego lub przestronnej jadalni. Meble brzozowe uzupełnią wizerunek Twojego mieszkania lub domu, przyniosą odrobinę spokoju i satysfakcji.

Tworzenie takich mebli jest dość problematyczne. Powód tkwi w samym drewnie brzozy. Chociaż ma wysoką gęstość, nie może wytrzymać rozkładu, wysycha przez długi czas, trudno go pokolorować. Ale mimo tych niedociągnięć producenci są w stanie przetworzyć brzozę, aby nie była ona gorszej jakości niż dąb lub sosna. Szczególnie popularna jest brzoza karelska. Ma niezwykły różowy kolor, nietypowy dla tego drzewa.

Cechy obróbki drewna doprowadziły do ​​tego, że na przykład skrzynia z szufladami z brzozy będzie trudna do odróżnienia od skrzyni z popiołem. Meble wykonane z brzozy mogą być wykonane w dowolnym kolorze, według uznania klienta. Dlatego ten rodzaj drzewa jest często używany do symulacji produktów z droższych ras szlachetnych.

Meble z brzozy są dobre dla lakierów i powłok polerskich. Pamiętaj, że nie należy wkładać skrzyni brzozowej do słabo wentylowanego pomieszczenia lub pomieszczeń o dużej wilgotności. Wilgoć spowoduje utratę struktury drzewa, meble ulegną deformacji, utracą swój wygląd, zaczną gnić.

Meble z brzozy mają właściwości przeciwgrzybicze i bakteriobójcze. Ma korzystny wpływ na ogólny stan człowieka. Ostatecznie jej wygląd jest po prostu przyjemny, ponieważ drzewo jest dość giętkie, w razie potrzeby komoda może być bogato zdobiona lokami, drobnymi szczegółami, elementami artystycznymi.

Meble z litego drewna są ekologiczne, nie zawierają elementów syntetycznych i szkodliwych substancji. Jest to praktyczne, będzie trwać przez wiele lat. Wygląda estetycznie, pasuje do każdego projektu, nawet najnowocześniejszego. Komody z litego drewna - to wygodne, funkcjonalne, wszechstronne meble, które stworzą niepowtarzalną atmosferę przytulności i domu.

Uwielbiam meble z szyku, wygląda tak solidnie i szlachetnie

Meble z tablicy, moim zdaniem, są zbyt ciężkie.

ale podobał mi się projekt tego mebla, myślę, że z jakością nie ma problemów !!

W mojej sypialni mam skrzynię buku. Jest niesamowicie piękny, jako dzieło sztuki)

Dodaj komentarz

93 − 86 =