Nazwa kategorii

Okrągły szklany stolik

Stół do jadalni ze szkłem - stylowy wybór do kuchni

Spraw, aby Twoja kuchnia była piękna, stylowa i wygodna, którą każdy marzy. Jednym ze sposobów wyróżnienia się jest postawienie szklanego stołu w kuchni. Takie meble nie są trywialne i piękne, ale mają swoje osobliwości.

Zalety stołów szklanych

Pierwszą i najważniejszą zaletą szklanego stołu jest niezwykły i stylowy wygląd. Nikt temu nie zaprzecza. Drugi ważny plus ma również związek z projektem - przezroczysty lub prawie przezroczysty blat nie zagarnia przestrzeni. Jest bardzo duży popyt w małych kuchniach.

Szklany stolik w kuchni jest prawie niewidoczny

Istnieją inne zalety:

 • Wysoka wytrzymałość i odporność na wstrząsy.
 • Szkło nie obawia się zmian temperatury, wilgotności. Można nakładać zarówno na zimno, jak i na gorąco bez ograniczeń.
 • Nie je brudu. Wszelkie zanieczyszczenia można zetrzeć szmatką i detergentem (do kuchni lub szkła specjalnego).
 • Materiał spełnia wymagania ochrony środowiska i przeciwpożarowej.
 • Duża liczba opcji projektowych.

Szkło może być również nieprzezroczyste

Kilka słów osobno o sile i niezawodności. Jeśli obawiasz się, że szklany stół może pękać lub pękać, nie martw się. Są one wykonane ze specjalnego szkła odpornego na uderzenia (hartowanego lub laminowanego triplex), które jest łamane tylko w wyniku uderzenia młota. Więc nie rób tego z garnuszkiem, talerzem, filiżanką. Aby złamać filiżankę lub talerz, umieszczając go zbyt ostro, jest to możliwe. Ale stół nie cierpi z tego powodu.

Bardzo dużo, ale są minusy. Zasadniczo są one związane z funkcjami operacji. Niektórzy właściciele takich mebli nie chcą ich zmieniać i wszyscy są szczęśliwi, ale komuś na pewno się to nie podobało z powodu funkcji. Oto problem:

 • W przypadku niektórych rodzajów szkła trudno jest się nim zająć. Pokazują ślady palców, kurzu. Są to referencje właścicieli stołu jadalnego wykonanego z czarnego szkła. Na ciemnej gładkiej powierzchni widać wszystko. Trochę lepiej - z przezroczystym szkłem, ale wymagana jest również regularna opieka. Najlepiej z matowym lub fotograficznym nadrukiem. To są najbardziej praktyczne gatunki.

Szkło wymaga specjalnej troski

Za szorstką powierzchnią nie jest tak trudno się opiekować

Chodzi o defekty. Warto powiedzieć, że nie wszystkie z nich są postrzegane jako coś poważnego. O "zimnym" mówi tylko kilka osób z dwudziestu. Trudności z odejściem zauważają także tylko nieliczni. Niemniej jednak, jeśli nadal myślisz o tym, czy kupić szklany stolik w kuchni, rozważ opinie tych, którzy z niego korzystali.

Na początek porozmawiajmy o formie blatów. Szklany stolik w kuchni może być:

 • Round. Wygląda stylowo, ponadto ze względu na brak narożników jest całkowicie bezpieczny z punktu widzenia obrażeń. Ale nie można go odłożyć na ścianę, cofając się tylko o 60-80 cm, więc kuchnia powinna być przestronna. W równych rozmiarach z kwadratem, ludzie za nim są umieszczani więcej.

Okrągły szklany stolik w kuchni - doskonały do ​​przestronnych pokoi

Modele owalne są przestronne i stylowe

Modele prostokątne - opcja prawie uniwersalna

Kwadratowe modele szklanych stołów nie są tak powszechne

Najbardziej, być może, rzadko - trójkątne stoły ze szkła

Jeden z modeli składanych stołów do kuchni ze szkła

Jeśli chcesz mieć prostokątny lub kwadratowy szklany stolik w kuchni, wybierając model, zwróć uwagę na zaokrąglone rogi. Im gładsza linia, tym lepiej. Szkło jest bardzo twardym materiałem i łatwo zranić. Nic poważnego nie może się wydarzyć, ale będą siniaki z kolizji. Dlatego, jeśli masz małe dzieci, rozważ opcję szklanego blatu w ramie z bardziej miękkiego materiału (są też takie modele). Idealnie - drewno, ale plastik również nadaje się. Nie jest to warte tylko w metalowej ramie: zmiana jednego twardego materiału na inny nie ma sensu.

Trochę więcej szczegółów na temat szkła, które służy do tworzenia stołów. Grubość szkła zależy od jego rodzaju. Gaza jest wykonywana z 6 mm grubości, triplex - od 8 mm. Z wyglądu może to być:

Czarne szkło - stylowe, ale bardzo kłopotliwe w pielęgnacji

Jeśli mówimy o praktyczności, to najłatwiejszym rozwiązaniem jest szklany stolik w kuchni z fotograficznym nadrukiem. Na rysunku ślady nie są tak widoczne. Ale takie meble nie pasują do wszystkich stylów. Nie jest zbyt trudno zadbać o matę lub piaskowany rysunek. Ich "szorstkość" przyczynia się do tego, że kurz i odciski palców nie są zauważalne. Jednolite i przezroczyste blaty są najbardziej wymagające w pielęgnacji. Ale są specjalne środki, po przetworzeniu, które nie pozostają odcisków palców, a kurz na powierzchniach nie kumuluje się.

Materiał, kształt i liczba nóg

Nogi do szklanych stołów kuchennych wykonane są z różnych gatunków drewna. Mogą być proste, rzeźbione. Szklany stolik z drewnianymi nogami dobrze pasuje do pomieszczeń, w których już jest wykończenie wykonane z drewna podobnego koloru. Jeśli na wykończeniu nie ma drewna, lepiej jest szukać modeli z metalowymi nogami. Nawiasem mówiąc, stanowią one większość.

Od kształtu "nóg" zależy od percepcji wizualnej

Nogi do stołów szklanych wykonane są ze stali nierdzewnej, pokrytej niklem, chromowanej. Czasami w przypadku modeli budżetu używać rur z tych materiałów, ale częściej nogi są wykonane specjalnie. Jakie kształty nie są w rzeczywistości w połączeniu z przezroczystym blatem, pod wieloma względami decydują o wyglądzie i stylu mebli.

To samo wnętrze z innym modelem stołu

Niezależnie od tego, która forma nie jest wsparciem, nawet przed zakupem, należy sprawdzić stabilność. Wygląd, wygląd, ale także praktyczność powinny być na wierzchu. Dlatego spróbuj obrócić stół, ładując jedną ze stron. Jeśli się nie uda, stół nie zachwieje się pod żadnym warunkiem - wszystko jest w porządku, jest niezawodne i bezpieczne.

Jak wybrać styl

Patrząc na zdjęcie, widać, że szklany stolik w kuchni wygląda inaczej. Rolę odgrywa kształt blatu, kolor szkła, materiał i kształt nóg. Jeśli masz kuchnię lub jadalnię urządzoną w określonym stylu, musisz również znaleźć ten mebel w tym samym stylu. Przeanalizujemy najpopularniejsze style dekoracji wnętrz w ostatnich latach.

Niewiele znajdzie interesujące opcje. Konieczne jest, aby były one połączone z sytuacją

Ten styl ma dwie cechy: dużo szkła i metalu, proste przezroczyste linie, proste kształty, brak rysunków. Dominujące kolory - biały, szary, jasny beż, ożywiają wszystkie jasne akcesoria lub elementy mebli. Zgodnie z tą koncepcją szklany stół w stylu high-tech może być wykonany z przezroczystego lub szarego blatu. Jest tak, jeśli tabela nie jest częścią akcentującą. Inna opcja - od jasnego monofonicznego szkła bez rysunków, jeśli jest tylko "podkreśleniem" wnętrza.

Metalowe, surowe formy - takie są high-tech

Jasne lub czarne szklane stoły idealnie pasują do białej, błyszczącej kuchni. Ale przy takim wyborze pamiętaj - potrzebujesz stałego i dokładnego czyszczenia: zarówno biały połysk, jak i czarne szkło nie tolerują najmniejszego śladu kurzu i brudu. Nawet odciski palców są widoczne na nich.

Nogi tego stołu są z błyszczącego metalu. Forma jest lakoniczna. Składane szklane stoły z przezroczystymi blatami idealnie pasują do opraw. Hi-tech - to styl, w którym "kawałki żelaza" są po prostu "w temacie".

O dziwo, ale w miękkich i romantycznych stołach kuchennych z Prowansji również dobrze pasują. Ale tutaj jest nieco inne podejście do wyboru modeli. Ten styl charakteryzuje się obecnością drewna, kutych wyrobów metalowych. To z takimi elementami i musimy szukać mebli.

Do kuchni w stylu prowansalskim nadaje się szklany stół z drewnianymi nogami z blatem w drewnianej ramie. Szkło - matowe lub mleczne, być może - białe, delikatne liliowe lub delikatnie liliowe. Wybór kolorów zależy od konkretnego przypadku. I najbardziej uniwersalna opcja - z mlecznym szkłem. Tutaj, w tym przypadku, należy wyrzeźbić nogi, ponieważ styl prowansji jest etniczny, takie "dekoracje" są charakterystyczne dla niego.

Inną opcją jest szklany stół z kutymi nogami. Ten wystrój łączy się również ze stylami orientacji etnicznej.

Oczywiście, krzesła powinny być takie same, więc trzeba poszukać zestawu - szklanego stołu z kutymi nogami i krzesłami. Jeśli blat jest prostokątny, wzdłuż długiej ściany można postawić ławkę.

Loft - noworoczny styl dekoracji pomieszczeń, którego główną cechą jest celowe zaniedbanie niektórych detali. Najczęściej jest to mur ceglany bez wykończenia, otwarte części systemów inżynieryjnych - rury, skrzynki wentylacyjne.

Zwykle wybiera się wygodne, stylowe, wygodne miękkie meble o prostej lakonicznej formie. Część mebli jest złożona z elementów rurowych, sztucznie starzone (lub naprawdę stare) drewniane elementy meblowe mogą być obecne, niektóre z przedmiotów mogą być nietypowymi przedmiotami. Na przykład półkę lub krzesło można zmontować z rur wodociągowych i desek. Płyty wyglądają tak, jakby nie zostały w ogóle przetworzone lub zapomniane, aby wymienić farbę. Ogólnie rzecz biorąc, mieszanka szyku i "stylu włóczęgi". Okazuje się, że interesująca mieszanina.

Ten stół z grubego szkła będzie w stylu loftu nie jest zły

Jeśli mówimy o szklanym stole w kuchni, to w stylu loftu będzie przezroczysty blat z celowo szorstkimi nogami. Może to być surowa talia, chaotyczna kupa "niepomalowanych" rur. Jako pomysł można rozważyć bazę zbudowaną z cegieł. Ogólnie coś takiego.

Nowoczesne - to styl, który nie będzie problemem, jeśli trzeba wybrać szklany stolik w kuchni. Ten styl jest dekoracyjny i wykwintny. Kolory to popioły pokryte popiołem: szaro-niebieskie, wyciszone liliowe, kolor zwiędłej róży, biały i beżowy. Są one podkreślone kontrastującymi kolorami lub czarnym i brązowym. W przypadku mebli, starego drewna, wyrobów metalowych (w szczególności kucie), szkło jest dopuszczalne. Właśnie to, z czego zwykle wykonuje się szklany stolik w kuchni.

W stylu Art Nouveau wiele stołów szklanych będzie dobrze wyglądać

W stylu modernistycznym charakterystyczne są ornamenty roślinne, dzięki czemu mogą być również w projekcie stołu, co w przypadku kucia nie jest trudne. Inne opcje to prosty stół i nietypowe krzesła. Jedną z metod tego kierunku są kontrasty. Możesz więc przenieść ostrość na nietypowe krzesła, a szklany stolik w kuchni będzie zwykle częścią wystroju. Ogólnie rzecz biorąc, wybór odpowiedniego modelu dla tego stylu projektu nie będzie tak trudny.

Szklany stolik w kuchni: zdjęcia interesujących modeli

Szkło w drewnianej ramie wygląda bardzo dobrze

Wygląd i styl szklanego stołu stawia podstawę

Można również użyć bardzo grubego szkła

Okrągłego szklanego stołu w kuchni nie można przyłożyć do ściany

Do lakonicznych wnętrz typu minimalistycznego - proste formy

Aby ją odebrać, konieczny jest natychmiast kompletny zestaw: szklany kuchenny stół i krzesła

Okrągłe stoły często pochodzą z jednym wsparciem

Oryginalność we wszystkim ...

Dla małej kuchni szklany stół jest prawie zbawieniem

Stylowy, prosty, skuteczny

Szklane stoły z kutymi nogami i krzesłami w tym samym stylu

Przesuwany szklany stolik

Na półce poniżej możesz umieścić piękne elementy dekoracyjne

Ten model będzie dobrze w kuchni w stylu Art Deco

Szkło i drewno - dobre połączenie

Kształtki prostokątne są nadal najbardziej popularne

Drukowanie zdjęć - możesz nawet przenieść własne zdjęcie do blatu stołu

Z metalowymi rurami też wygląda dobrze

W nowoczesnych wnętrzach stoją szklane stoły

Szkło w połączeniu ze szlachetnym drzewem nie wygląda tak "zimnie"

Szklany przesuwny stolik we wnętrzu kuchni

Najnowsze trendy mody narzucają zasady dekorowania kuchni. Zamiast stołu jadalnego bardziej funkcjonalne i stylowe modele pochodziły z drewna. Dzisiaj porozmawiamy o przesuwanych szklanych stolikach do kuchni, których zdjęcia znaleźliśmy w dostatku. Będzie wiele interesujących modeli!

W tym artykule dowiesz się:

 • jakie rodzaje stołów szklanych i ich projekty ślizgowe istnieją;
 • Jak połączyć taki stół z wnętrzem kuchni;
 • jak dbać o szklaną powierzchnię.

Nowoczesne fabryki mebli oferują szeroką gamę szklanych stołów do kuchni.

Udekoruj dowolne wnętrze blatu z przezroczystego, matowego, wielobarwnego, lustrzanego szkła. Zobacz piękne modele z imitacją naturalnego kamienia, z rysunkiem, nadrukiem fotograficznym lub geometrycznymi elementami w kolorze złota, brązu, miedzi.

Różnorodność połączonych struktur - szklane blaty z chromowanymi nogami, na kamiennym cokole, z drewnianym substytutem, z elementami kutymi lub w metalowej ramie.

Dodatkowe dolne szklane półki - do stylowego projektowania i przechowywania małych urządzeń kuchennych, pilotów, serwetek, czasopism, gazet itp.

W piwnicy znajdują się wazony z niskimi roślinami, doniczki z owocami, przezroczyste kamyki, ikebany, różne śliczne małe rzeczy.

Wybierając szklany przesuwny stół kuchenny, pamiętaj o rozmiarze kuchni.

Właściciele dużych mieszkań i domów z przestronnymi przestronnymi kuchniami mają oczywiście gdzie sprzątać. Ale w małych kuchniach można zoptymalizować przestrzeń i wykorzystać kompetentnie każdy centymetr powierzchni.

Tak, przesuwne stoły kuchenne - prawdziwy dar niebios dla każdego domu!

W złożonej formie taki stół zajmuje niewiele miejsca, co jest potrzebne dla małej rodziny. A jeśli oczekujesz gości, po prostu rozbuduj strukturę do rozmiarów świątecznych.

Prostokątne szklane stoły

Szklany stolik w kształcie prostokąta jest prawdopodobnie najwygodniejszy do codziennego użytku. Można go postawić na ścianie lub przenieść do środka kuchni lub salonu.

Ponadto jest to bardzo praktyczny pomysł na małą, wąską lub przez kuchnię.

Po kolacji taborety są ukryte pod stołem, a krzesła są mocno popychane. Miękka mała sofa będzie także miejscem do oglądania telewizji, pracy przy komputerze i dodatkowego łóżka.

Jest kompaktowy, ale przestronny! W małych kuchniach można zaoszczędzić miejsce i dobrze pasuje do każdego wnętrza

Rodzina dwojga ludzi postawi kwadratowy szklany stół w rogu, z trzech osób - zepchniętym na ścianę lub okno. A jeśli nie ma oddzielnego stołu w salonie, to można go przenieść z kuchni, ponieważ jest on ułożony w prostokątny model.

Do tego modelu łatwo jest wybrać krzesła i akcesoria dekoracyjne, tace i maty stołowe.

Okrągłe szklane stoły kuchenne

Okrągły stół wygląda bardzo wytwornie i sprawi, że przestronna kuchnia będzie bardziej stylowa.

Oczywiście nie ustawisz stołu w okrągłym kształcie w kącie i nie przesuniesz go do ściany. Może pomieścić 3-4 osoby przy okrągłym stole. Rozciąga się w środku i zmienia się w owalny kształt.

Gdzie mogę zobaczyć okrągły szklany przesuwny stół kuchenny?

W domu, w którym są małe dzieci. Taki stół nie ma narożników, dziecko nie uderzy, wygodnie będzie usiąść i zbliżyć się do mojej matki.

A jednak, uwaga dla rodziców - jeśli stół jest obsługiwany przez jedną nogę, może nie być wystarczająco stabilny.

Najbardziej wygodną i estetyczną opcją jest blat z trzema nogami.

U miłośników rodzinnych i przyjacielskich spotkań. Podczas okrągłego stołu zmieszczą się wszystkie domostwa i goście, będzie wystarczająco dużo miejsca dla wszystkich, nie będą nikogo umieszczać "na rogu".

Istnieje wiele dyskusji na temat owalnych stołów kuchennych. Czy owalne modele hartowanego szkła są wygodne i praktyczne?

Wszystko zależy od obszaru pokoju i liczby osób, które spotykają się w kuchni.

Wnętrze jadalni jest bardziej szanowane i godne szacunku, jeśli szklany owalny stół zostanie umieszczony w środku i uzupełniony krzesłami. Jeśli kuchnia jest wyposażona w wyspowy zestaw kuchenny, stół umieszcza się bliżej ściany.

Mleczno-białe stoły ze szkła hartowanego są bardzo popularne wśród gospodyń domowych. Biała powierzchnia pasuje do wszystkich stylów wnętrza i harmonizuje z różnymi modnymi dekoracyjnymi elementami.

Przezroczysty blat da lekkości, trochę nieważkości. Blaty nasyconych kolorów (jasny czerwony, pomarańczowy, zielony) będą wykonane z przyciemnianego szkła. Nawiasem mówiąc, matowe szkło ma zielonkawy odcień. Są to cechy produkcji.

Chcesz udoskonalić kuchnię, dać domowi luksus i pompatyczność? Wybierz stół kuchenny z czarną błyszczącą powierzchnią.

Czarno-białe kolory mebli kuchennych można rozcieńczyć spektakularnym akcentem kolorystycznym - przezroczystym lub półprzezroczystym blatem jasnym i nasyconym kolorem. Czarny blat można uzupełnić białymi krzesłami.

Dodaj do wnętrza rodzynki - kieliszek z fotograficznym nadrukiem, ciekawe obrazy, napisy. A może zdjęcie z rodzinnego archiwum lub zdjęcia z miejsc odpoczynku i podróży?

Obrazy nie zostaną uszkodzone, nie zostaną usunięte i nie znikną, ponieważ film z obrazem jest nakładany na blat od tyłu.

Co mówią psychologowie? Pomarańczowy, zielony kolor w kuchni podnosi nastrój i zwiększa apetyt. Ale fioletowe i brązowe barwy nie powinny być przedmiotem wielkiego zainteresowania.

Czy trzymasz się jednego stylu w swoim wnętrzu?

Dla klasyków i prowansalistów wybieramy szklany stolik z drewnianą podstrukturą lub metalowymi nogami.

Odpowiednie są również klasyczne drewniane krzesła tapicerowane skórą.

Wiejski styl wiejski uzupełni szklany stolik w drewnianej ramie.

Wspaniale będzie wyglądać na starą lub obrobioną na surowo stołówkę, z wiklinowym podkładem i kutymi nogami.

Szklany stolik zajmuje honorowe miejsce w kuchni high-tech. W końcu główną cechą tego kierunku jest obfitość kolorów szkła i metalu, bieli i szarości (czasami czarnych).

Zatrzymaj swój wybór na modelu stołu z przezroczystym blatem i aluminiowymi nogami. Surowe formy, proste linie i nic zbędnego.

Jeśli szkło wprowadzi trochę chłodu i sztywności do atmosfery kuchni, do wnętrza wnętrza dodaj ciepłe naturalne materiały.

Na przykład drewniane krzesła, tapicerka z miękkiego materiału, chusteczki higieniczne, podstawki.

Odważne nowości od projektantów - stoły o neutralnym odcieniu i kolorowe krzesła do nich.

Jakiego rozmiaru potrzebujesz kuchennego stołu?

Zasada jest prosta - przy stole obiadowym powinna pasować cała rodzina, ale także zostawić więcej miejsca.

Tak więc, zgodnie z ustalonymi od dawna zasadami, jedna osoba powinna mieć około 60 cm szerokości, a na środku stołu powinno być miejsce na naczynia i przedmioty do serwowania.

Cóż, i długość stołu jadalnego jest liczona na podstawie ogólnego kwadratu kuchni i jak często wszyscy przechodzicie do wspólnego stołu.

Na przykład tabela o prostokątnym kształcie, o standardowych wymiarach 150 x 90 cm, jest odpowiednia dla rodziny składającej się z 4 lub 6 osób.

Przy okrągłym stole, o średnicy 110 cm, mogą zmieścić się nie więcej niż 4 osoby. Jeśli wybierzesz średnicę 130 cm - już 6 osób usiądzie.

W takim przypadku krzesła lub stołki powinny być swobodnie odsunięte i nie dotykać innych mebli ani urządzeń.

Często, szukając kuchennego stołu, klienci, myśląc o kolorze i rozmiarze, zapominają o tak ważnym parametrze, jakim jest liczba nóg przy stole.

Ile nóg może znajdować się przy stole? Który model jest wygodny i preferowany?

Klasycznym przykładem są cztery nogi. Te standardy zostały już zweryfikowane w czasie.

Jedna noga - jako główna podstawa - to bardzo stabilny model. Przy tym stole wygodnie jest siedzieć, nogi się nie potykają i nie uderzają o nogi stołu.

Kolejna piękna, wygodna i funkcjonalna opcja - trzy nogi. Z reguły są to okrągłe, półokrągłe stoły.

Stół ma dwie nogi podstawy. Chociaż ten projekt wygląda kompaktowo i stylowo, nadal nie jest bardzo funkcjonalny. Po bokach stołu przez długi czas nie będziesz siedzieć - po prostu nie masz gdzie postawić stóp.

Czego dokładnie nie doradzamy, więc to są filmy wideo. Wzór na rolkach ma zastosowanie tylko w szklanych stolikach, ale nie w kuchni.

Zastanawiałeś się, jak podnieść krzesła na szklaną powierzchnię?

Projektanci przestrzegają takich zasad we wnętrzu: kombinacji form i materiałów.

Do prostokątnego stołu krzesła o kwadratowej formie są lepsze i owalne - okrągłe. Jeśli nogi stołu są drewniane, to krzesła są drewniane, jeśli kute nogi są ozdobne, krzesła są wykonane z takiego materiału.

Na co jeszcze zwracamy uwagę przy zakupie?

Oczywiście jakość szkła!

Zwykle grubość blatu wynosi 10-15 mm, powierzchnia z góry powinna być bez pęknięć, wiórów i zadrapań, a wewnątrz - bez pęcherzyków powietrza, pustek i różnych wtrąceń.

Nie zapomnij sprawdzić elementów złącznych, akcesoriów, uszczelki między blatem a podparciem, zwłaszcza połączeń między szkłem, metalem i drewnem.

Jeśli blat stołu zostanie umieszczony w ramie, musisz sprawdzić, czy opona szczelnie leży.

Jeśli w twoim domu są dzieci, wybierz stoły z zaokrąglonymi narożnikami. Lub z drewnianą lub stalową ramą wokół krawędzi. Więc będzie bezpieczniej.

W pielęgnacji szklanych powierzchni wszystko jest proste: używamy miękkich gąbek i serwetek z mikrofibry, detergentów w kremie i czystej wody.

Nawet jeśli lepkie plamy, wyschnięty tłuszcz lub stary brud na stole nie ulegają czyszczeniu, nie używaj ściernych suchych proszków. Możesz zdrapać blat i zepsuć jego wygląd na zawsze.

Odciski palców, ślady talerzy i kubków na powierzchni są zawsze zauważalne i dają nieporządny wygląd całej kuchni. Dlatego czyszczenie będzie musiało być wykonywane częściej.

W supermarketach, sklepach z narzędziami, dużo funduszy na opiekę ze szkła. Aerozole, pasty, spraye, specjalne serwetki, kompozycje i impregnaty.

Pod krawędzią drewnianej lub metalowej ramy może zbierać się okruchy - odkurzacz zrobi to lepiej niż jakakolwiek serwetka.

Surowo zabrania się cięcia nożem na szybie. Użyj deski do krojenia!

Ponadto, nie można umieścić na gorąco, tylko usunięte z ognia, naczynia na szklanym stole. Kup sobie kilka pięknych trybun pod gorącym.

Nie będzie zbędnym przypominanie, że stół kuchenny nie jest deską do prasowania. Szklany blat nie nadaje się do gorącego żelaza.

Szklanej powierzchni nie można uderzyć, z siłą, aby umieścić na niej kubki, szklanki, patelnie.

Jeśli szklany stolik powoduje szlifowanie i trzeszczenie w wyniku kontaktu z naczyniami i sztućcami, serwetki, pojemniki na napoje i tory będą tłumić nieprzyjemne dźwięki. Jako opcja - na pokrycie stołu z pięknym obrusem.

Taki delikatny niuans - wielu narzeka, że ​​podczas posiłku pod szklanym blatem widać nogi siedzącej i podłogi. Aby to zrobić, masz już serwetki, dekoracyjne podstawki i gąsienice.

Nie zapomniałeś, że twój stół kuchenny ślizga się?

Nawet jeśli często nie masz uczty i nie gromadzisz gości, czasami trzeba rozłożyć stół. Żeby nie było kurzu i brudu.

Jeśli potrzebujesz przesunąć lub przesunąć szklany stolik, nie ciągnij go na podłogę, lepiej jest lekko go podnieść, transformator przesuwny wcale nie jest łatwy. Zmontuj lub zdemontuj stół na suchej i czystej podłodze.

Tak wiele modeli, kształtów, faktur i kolorów szklanych stołów kuchennych. Od klasyków i awangardy, od białych do niezwykłych, od ścisłych po fantazyjne!

Eksperymentuj z nowościami, dekoruj wnętrze, zbieraj nowych przyjaciół przy nowym szklanym stole!

Szklane stoły do ​​kuchni: modele nowej generacji

Stół do jadalni - to nie tylko mebel, niosąc potrawy z paszami i pić jadalnię - miejsce cała rodzina gromadzi, komunikować się, a nawet gry planszowe. Drewniane, plastikowe, szklane stoły do ​​kuchni istnieją w wielu modyfikacjach i rozmiarach, otrzymują najkorzystniejsze recenzje. Szkło okrągły stół, zwłaszcza w stosowanych wzorcach, piękne i ergonomiczne, nie może być brudna lub porysowana, nie kryje w sobie małą przestrzeń kuchni. Należy jednak pamiętać o głównej właściwości szkła i nie dopuścić do uderzenia lub odkształcenia stołu.

Szklany okrągły stół w kuchni

Okrągły stół z idealnie płaskim szklanym blatem, przymocowany do metalowej ramy przez otwory, jest odpowiedni w każdej kuchni, w której jest wystarczająco dużo miejsca. Wszelkie meble kuchenne łączone są ze szklanymi przedmiotami. Taka tabela może być zdejmowany lub składane z powodu kruchości i małej elastyczności szkła, tak, że nie znajdują się na miniaturowych kuchnie restauracyjne, w których grupy nie są dostępne. Każdy szklany produkt jest kruchy i niewiarygodny, ale nie dotyczy to szklanych stołów.

Szklane meble wykonane są z grupy solidnych hartowanych szyb o grubości 1-1,5 cm

Zalety szklanego stołu są oczywiste:

 • Piękny widok, stół zawsze wygląda jak nowy;
 • Niezwykłe doznania u ludzi przy stole, widzenie własnych stóp i seksu;
 • Prostota pielęgnacji, niewrażliwość powierzchni stołu na wilgoć i chemikalia;
 • Wytrawiony lub spiczasty wzór nadaje blatowi piękny wygląd, taki stół z wzorem nie potrzebuje obrusu;
 • Szkło jest chemicznie obojętne, nie emituje gazów obraźliwych i szkodliwych, takich jak meble wykonane z tworzyw sztucznych na bazie drewna;
 • Okrągły stół nie rzuca cienia, w kuchni ze szklanymi meblami jest znacznie lżejszy niż jakikolwiek inny;
 • Twardej powierzchni szkła nie można zarysować ani zdeformować gorącymi naczyniami, takimi jak plastikowe lub lakierowane drewno;
 • Niemal każda grupa mebli jest połączona ze szklanymi stołami;
 • Szkło może mieć różny odcień i przezroczystość, z dowolnym wzorem, w niektórych przypadkach może powodować asocjację z kamieniami szlachetnymi.

Stół ze steli z przezroczystym blatem można udekorować, wybierając projekt tematyczny na dowolną uroczystość lub wydarzenie

Z drugiej strony, szklane meble mają pewne wady:

 1. Szklane meble wymagają częstej i starannej pielęgnacji, nawet odciski palców i dłonie są wyraźnie widoczne i natychmiast nadają produktowi nieporządny wygląd;
 2. Szkło jest kruche, a zniszczony stół nie może być naprawiony, ponieważ rozpada się na małe kawałki;
 3. Gdy naczynia są umieszczone na szklanym stole, wydaje głośny dźwięk, nie jest przyjemny dla wszystkich;
 4. Takie stoły są bardzo technologiczne i nie zawsze mogą być wykonane na zamówienie.

Dlatego szklane elementy grupy mebli kuchennych wymagają specjalnego traktowania. W każdym razie osoba w takiej kuchni porusza się z gracją i ostrożnie. Żeby wytrzeć stół, oczywiście nie pasuje do tłustych poplamionych szmatek kuchennych, szklane meble wymagają osobnych chusteczek i specjalnych produktów na bazie alkoholu.

Nie opierać się o szklane meble, opierając się o nie.

Stoły do ​​szkła kuchennego małe (wideo)

Dekoracyjne szklane stoły z obrazem do kuchni

Nie zawsze szklane stoły są wykonane z przezroczystego blatu.

W zależności od gustu właściciela, blat może być:

 • Przezroczyste;
 • Mleko szklane;
 • Z matową powierzchnią;
 • Kolor;
 • Z zastosowanym ornamentem lub wzorem.

Jako dekorację na szkle można zastosować ornament lub natrysk

Żywe odcienie szkła przyczepione do grupy różnych metali dodanych do etapu gotowania szkła. Szczególnie drogie modele naśladują weneckie witraże ze wzorem, światło, przechodząc przez kolorowe szkło, kapryśnie koloruje przestrzeń w kuchni.

Stoliki stołowe mogą być wykonane z różnych materiałów:

 • Okucia żeliwne są zwykle kute, z lokami i wzorami;
 • Tytanowe szare detale sprawiają, że stół jest lekki i trwały
 • Niklowane nóżki i zapięcia są charakterystyczne dla stołów na kółkach;
 • Drewniane meble nadają stołowi monumentalny charakter.

Okrągły lub owalny szklany stół jest zwykle otoczony ramą zewnętrzną o grubości 10 do 15 centymetrów.

Stół do jadalni w kuchni to szkło z krzesłami

Stoły do ​​jadalni i stoliki do kawy z różnych rodzajów szkła można uzupełnić szklanymi krzesłami. Szczególnie odpowiednie grupy szklanych krzeseł do okrągłego stołu. Zazwyczaj krzesła wybierają, koncentrując się na stylu, w którym wykonywany jest zamiennik. Fotele szklane są często wykonane nie ze szkła właściwego, ale z przezroczystego plastiku, ponieważ krzesło, w przeciwieństwie do stołu, musi mieć pewną elastyczność.

W jadalni ze szklanym stołem krzesła mogą być wykonane z dowolnego materiału

Oczywiście, wybór krzeseł szklanych trzeba zapytać o pełnym obciążeniu na ten temat, jako dodatkowy ciężar z gości może odgrywać trick na niego.

Szklane krzesła i półki są odpowiednie tylko w kuchni. Salony, które nie są umeblowane.

Stoły do ​​jadalni do kuchni ze szkła (wideo)

Tak więc, szklane stoły, przezroczyste lub wzorzyste zyskał dużą popularność wśród mebli kuchennych dla jej pięknego i niezwykłego wyglądu, zwartość, zdolność, aby zawsze zachować elegancką i „nowy” wygląd, konsekwentnie otrzymał wyróżnieniem nabywców. Nowoczesne rodzaje szkła meblowego są wystarczająco mocne, a stół jest bezpieczny zarówno w planie ekologicznym, jak i traumatycznym. Do stołów szklanych można kupić szklane lub plastikowe krzesła. Należy pamiętać, że serwowanie przedmiotów po zainstalowaniu na takim stole powoduje głośne hałasy, a odciski palców i dłonie stają się niemal natychmiast widoczne. Dlatego okrągły stół do jadalni powinien być utrzymywany w czystości.

Dodaj komentarz

47 − 44 =