Nazwa kategorii

Gdzie umieścić rzeczy

Stare rzeczy do postawienia? Gdzie sprzedawać i gdzie rozdawać stare i niepotrzebne rzeczy?

Większość ludzi prędzej czy później staje przed faktem, że gromadzą stare rzeczy. "Gdzie umieścić?" - to główne pytanie w tej sprawie. Dotyczy to w szczególności szafy. Przy zamawianiu porządku w szafie kobiety rozumieją, że nie mają nic do założenia, ale drzwi nie są właściwie zamknięte z powodu obfitości strojów. Choć przez długi czas odkurzali półki, nie można ich wyrzucić za rękę. Aby podjąć decyzję o środkach kardynalnych, kobiety muszą wołać o zdrowy rozsądek i siłę woli. Ale jeśli decyzja o pozbyciu się niepotrzebnych śmieci zostanie podjęta definitywnie, warto natychmiast przejść do działania.

Pamiętanie przeszłości jest lepsze dzięki ciepłu, ale przykro, że stare rzeczy nie są tego warte. Jeśli ubrania nie były używane przez długi czas, jest mało prawdopodobne, że coś się zmieni w najbliższej przyszłości. Ponadto, aby kupić coś nowego, najpierw musisz zrobić miejsce.

Jeśli rzeczy już straciły swoją prezentację i są "udekorowane" 9raquo; dziury lub zadrapania, lepiej natychmiast wysłać takie produkty na składowisko. Ale w przypadku, gdy ubrania są dobrze zachowane, ale po prostu z jakiegoś powodu przestały lubić, warto rozważyć inne opcje, w których można umieścić stare rzeczy.

Jeśli przyzwoite zbieranie niepotrzebnych rzeczy jest zbierane w domu, można je przekazać krewnym lub przyjaciołom. Być może znajdą coś odpowiedniego dla tego "bogactwa" 9raquo;

Myśląc nad pytaniem: "Stare rzeczy. Gdzie umieścić? ", Ludzie przede wszystkim przypominają sklepy z prowizjami. Dziś jest to jeden z najczęstszych sposobów na pozbycie się niepotrzebnych rzeczy, które przynoszą niewielki dochód.

Wybierając sklep z ubraniami, warto porozmawiać z personelem i poznać warunki dostawy. Musisz także zapytać, jak powinno wyglądać państwo. Jeśli to możliwe, należy usunąć wszystkie usterki i umyć ubrania. W niektórych punktach odbioru recepcja odbywa się w określone dni i godziny. Ten punkt również warto wyjaśnić.

Po tym, jak inspektor towarowy dokona inspekcji rzeczy, określi ich cenę. Każdy sklep ma swoje minimum i maksimum, więc wszystkie kwestie są omawiane z wyprzedzeniem. Umowa została sporządzona w dwóch egzemplarzach. Z reguły personel informuje o sprzedaży we własnym zakresie, ale do celów reasekuracji bardziej wskazane jest, aby klient regularnie dzwonił do sklepu. Pieniądze za sprzedane towary muszą zostać wystawione w określonym terminie, określonym w umowie. W przypadku zaginięcia lub uszkodzenia produktu, prowizja nalicza stratę.

Istnieją sklepy specjalizujące się w sprzedaży obsługiwanego sprzętu. Ale musi być w dobrym stanie. Cóż, jeśli instrukcje i opakowanie zostaną zachowane, sprzęt będzie droższy do oceny.

Wiele domów ma dużą liczbę książek, które gromadziły się przez wiele lat. Z reguły czytali wszystko przez długi czas, ale to wstyd, że je wyrzucają. Taki skarb będzie wdzięcznie przyjmowany przez biblioteki: powiat, miasto lub szkołę. Przed przekazaniem literatury warto ją sporządzić.

Nie rezygnujcie z takiego prezentu dla pacjentów szpitali i mieszkańców domów starców. Jeśli nie chcesz wydawać książek za darmo, możesz zdefiniować czysto symboliczną kwotę.

Praktycznie w każdym mieście odbywa się okresowa sprzedaż książek, więc ich "eksponaty"; możesz go tam dołączyć. Ostatnio Bukroksing cieszy się także dużą popularnością.

Każda mama zgodzi się, że ilość odzieży i butów dziecięcych rośnie w przyspieszonym tempie. Dlatego pytanie: "Stare rzeczy do zrobienia?" Szczególnie dla nich jest istotne. Niektórzy rodzice wolą przechowywać ubrania w garażach i domkach, ponieważ dłonie nie wyrzucają takich uroczych i wzruszających produktów. Dzieci bardzo szybko wyrastają z ubrań, więc prawie wszystkie są w doskonałym stanie.

Roztropne mumie próbują zaoszczędzić pieniądze i mają nadzieję, że ubrania będą przydatne dla drugiego lub trzeciego dziecka. Ale ta opcja jest uzasadniona tylko wtedy, gdy uzupełnienie planowane jest w najbliższej przyszłości.

Najbardziej twórczym sposobem jest dawanie starym rzeczom nowego życia. Aby to zrobić, musisz opanować podstawowe rodzaje robótek i ponawiać produkty zgodnie z wymaganiami i preferencjami. Ta metoda jest dobra ze wszystkich stron, ale nadal ma wadę: nie każda matka ma czas na takie zmiany. Ponadto rzecz zostanie zachowana, ale śmieci nie będą mniejsze. Różne rzemiosła wykonane ze starych rzeczy zajmą dużo czasu, a potem znowu trzeba pomyśleć o tym, gdzie można stawiać stare rzeczy.

Jeśli są bliscy przyjaciele lub krewni z dziećmi, którzy są nieco młodsi, możesz zaprosić ich do aktualizacji garderoby w ten sposób. Ale warto robić to tylko wtedy, gdy istnieje pewność, że nie będą się obrazić i nie będą uważać się za "żebraków"; W przeciwnym razie lepiej zadbać o swoje nerwy i nie angażować się.

Zastanawiając się, gdzie umieścić rzeczy dla dzieci, pojawia się logiczna odpowiedź - sprzedać! Dziś można to zrobić na różne sposoby: przypisując prowizję, ogłoszenie w lokalnej gazecie lub zamieszczając w Internecie, składając wniosek o aukcję lub wymyśl swoją własną metodę.

Szanse na dołączanie rzeczy w ten sposób są bardzo duże, poza tym wciąż możesz zarobić. Warunki płatności i dostawy muszą być omówione z wyprzedzeniem, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

Fundusze i punkty przyjmowania używanych rzeczy

Jeśli ludzie nie chcą po prostu wyrzucić wszystkiego, czego nie potrzebują, szukają odpowiedzi na pytanie: "Gdzie powinniśmy stawiać stare rzeczy?" SPb, Moskwa i inne duże miasta Rosji mają dziś liczne punkty odbioru rzeczy w celu ich późniejszego rozpowszechnienia wśród potrzebujących w ramach różnych wydarzeń charytatywnych.

W Internecie stworzono uniwersalne platformy, które akceptują wszystko, wszystko. Rzeczy są przekazywane bezpośrednio do rąk, a właściciel ma możliwość ustalenia, czy dana osoba naprawdę potrzebuje konkretnej rzeczy.

Sklepy internetowe i grupy w sieciach społecznościowych

Internet rozwija się z dużą szybkością, więc odpowiedź na pytanie: "Pozbywamy się niepotrzebnych. Gdzie umieścić stare rzeczy? "Jest oczywiste. Musisz je sprzedać bez wychodzenia z domu. Internet to idealna przestrzeń do stworzenia własnego biznesu, w którym wszystkie rzeczy zostaną sprzedane w krótkim czasie.

Aby jednak użytkownicy wiedzieli o produkcie, konieczne jest prawidłowe zorganizowanie procesu, nie zapominając o reklamie. Istnieje kilka opcji sprzedaży.

 • Tablice ogłoszeń. Ta metoda nie jest już pożądana, tak jak poprzednio, ale nie warto całkowicie usuwać jej z kont. Podawanie reklam jest bardzo proste i szybkie, musisz tam określić wszystkie cechy produktu.
 • Aukcje. Ta metoda jest skuteczna i wydajna. Na sprzedaż możesz wystawić dowolny produkt, przypisując mu jego cenę. Zaletą aukcji jest to, że nie trzeba dzwonić do ludzi. Użytkownicy wiedzą, że możesz kupić towary wysokiej jakości w przystępnej cenie, więc okazują zainteresowanie.
 • Fora. Na forach tematycznych zawsze można znaleźć kogoś, kto skorzysta z oferowanych usług. Po rejestracji musisz powiedzieć członkom forum, które przedmioty lub sprzęt są sprzedawane, opisać, w jakim stanie są. Zaletą tej metody jest to, że nie trzeba wydawać pieniędzy na reklamę, ale odpowiedź każdego zainteresowanego użytkownika zajmie trochę czasu.
 • Sklepy internetowe. Jeśli ktoś martwi się o pytanie: "Stare rzeczy - gdzie umieścić?", Jest mało prawdopodobne, że ma własny sklep internetowy. Możesz zaoferować na sprzedaż niepotrzebne rzeczy właścicielowi platformy transakcyjnej. Być może będzie zainteresowany dodatkowymi zyskami. Ale w tym przypadku rzeczy powinny być wysokiej jakości. Tylko wtedy takie zdanie będzie miało sens.
 • Sieci społecznościowe. Zastanawiając się, gdzie sprzedawać i gdzie rozdawać stare i niepotrzebne rzeczy i ubrania, warto pamiętać o popularności sieci społecznościowych. Dzisiaj prawie każda osoba ma konto, dzięki czemu możesz umieścić reklamę na swojej stronie. Kampania reklamowa będzie rekrutować więcej "lubi" 9raquo; i "classes9raquo;. Przyczyni się to do tego, że informacje będą widoczne nie tylko przez przyjaciół, ale także przez innych użytkowników.

Co nie jest brane pod uwagę w komisji?

Istnieją pewne ograniczenia dotyczące akceptacji towarów. Szczegóły warto poznać bardziej szczegółowo w wybranym punkcie sprzedaży. Z reguły sklepy nie akceptują: bielizny i pościeli, artykułów osobistych, lekarstw, pończoch, medali, a także sprzętu gazowego. Wszystkich innych niuansów należy się nauczyć od personelu, ponieważ niektóre z komisji zgłaszają swoje żądania.

Gdzie umieścić niepotrzebne ubrania lub gdzie będą zagwarantowane twoje stare rzeczy?

Co zrobić z tymi wszystkimi rzeczami? Wiele osób boryka się z tym problemem podczas każdego wiosennego sprzątania. Po prostu nie jest jasne, gdzie umieścić te rzeczy, które nie są już używane. Szkoda rzucić je na wysypisko, sprzedaż jest kłopotliwa i są przechowywane przez wiele lat na balkonach, w spiżarni i na półpiętrze.

Jednak twoje stare rzeczy mogą skorzystać, więc najlepiej jest skontrolować swoje kosze i zdecydować, jak sobie poradzić z całym zgromadzonym dobrem, którego już potrzebujesz.

Dlaczego zaśmiecanie jest konieczne i dlaczego powinniśmy rezygnować z niepotrzebnych rzeczy?

Mądrość ludowa mówi, że po usunięciu starego uwolnisz przestrzeń na coś nowego. Zwykle wyrzuca się ubrania ciężko chorego pacjenta po wyzdrowieniu lub rzeczy osobistych związanych z byłym drugim połową, kiedy się rozwiedzie. Wszystko, czego nie używasz przez ponad rok, można uznać za śmieci, tylko ty tego nie potrzebujesz, a ktoś bardzo się przydaje.

Gdzie możesz dawać swoje stare rzeczy?

Istnieją różne miejsca, w których otrzymasz od ciebie stare rzeczy do wykorzystania w przyszłości lub do przetworzenia. Znajdź je dzisiaj, nie jest problemem.

O czym należy pamiętać przy rozluźnieniu:

 • nie wszystkie rzeczy są akceptowane przy przenoszeniu używanych - nie będą akceptowane w oficjalnych instytucjach społecznych, mimo że są całkowicie bezpłatne, a prywatne środki nie będą powiązane z taką własnością;
 • coś podlega ponownemu przetworzeniu, co oznacza, że ​​twoje stare rzeczy dostaną drugie życie;
 • niektórych rzeczy nie można po prostu wyrzucić - trzeba je oddać do recyklingu.

Jakie rzeczy mogę dać schronieniu?

Przede wszystkim istnieje chęć przekazania dziecku rzeczy za darmo, z których dzieci już dorastały, do schronienia lub sierocińca, lub zabrano do szpitala na odmrożenia. Ale tylko surowe zasady owych instytucji społecznych jasno dostarczają listę rzeczy, które można wziąć od dobrodziejów i przekazać dzieciom. Jest to przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa i ochrony zdrowia małych dzieci. Nie obrażaj się, jeśli nie otrzymasz pewnych rzeczy w schronisku.

Społeczne instytucje dziecięce z pewnością chętnie sponsorują pomoc w postaci nie noszenia ubrań i butów dziecięcych, elektroniki i sprzętu komputerowego, zabawek. Ale niekoniecznie miękkie, ale z łatwo zmywalnych materiałów.

Co dawać uchodźcom i ubogim?

Mniejsze wymagania dotyczące składu pomocy humanitarnej dla bezdomnych i uchodźców. Zazwyczaj taka pomoc będzie chętnie przyjmowana jako dar w kościele. Należą odzież sezonowa i buty (najbardziej potrzebne to w zimie), ciepłe koce i ręczniki, płytki obozowy, termos i tak dalej. D. dla biednych dzieci w poręczny ubrania żadnych dzieci i produkty do pielęgnacji niemowląt, a także łóżeczka, wanienki, krzesełka dla dzieci karmienie itp.

Jako pomoc humanitarną możliwe jest wysłanie podobnego zestawu do obszarów katastrofy, na przykład po katastrofie lub działaniach wojennych, ponieważ częściej ludzie muszą żyć od zera, jeśli ich domy dotknięte są takimi sytuacjami kryzysowymi.

Aby ułatwić gromadzenie pakietu niezbędnych rzeczy, wystarczy wyobraź sobie, co zajmie osoba, która straciła dom, kto wędruje ośrodków i schronisk społecznych, gdzie będzie rozpocząć życie w pustym i obcym pokoju, z którego przechodzi się do drugiego pokoju, czy to ma sens, aby przeciągnąć wiele rzeczy z nimi.

Jakie rzeczy można poddać recyklingowi i recyklingowi?

Jeśli zrozumiesz, że istniejące zepsute ubrania po prostu nie mają gdzie się przyczepić i na pewno nie znajdziesz nowych właścicieli, musisz zadbać o ich eliminację przy minimalnych stratach dla środowiska. Nie wystarczy pociągnąć paczki od nudnych i przestarzałych ubrania do śmietnika: bardziej prawdopodobne byłoby wszystko na wysypisko, gdzie pozostanie przez kilka lat, po prostu rozkładających. Ale możesz użyć nawet pozornie bezużytecznych rzeczy z większą korzyścią.

Jeśli są Państwo zainteresowani tym, gdzie znajdują się punkty zbiórki baterii w Moskwie, sugerujemy przeczytanie tego artykułu.

Różnica między recyklingiem a usuwaniem

Podczas przetwarzania starych rzeczy może się okazać coś innego. Odzież do recyklingu obejmuje takie obszary, jak:

 • odzyskiwanie i ponowne wykorzystanie;
 • używać jako materiałów do kreatywności;
 • używać do innych celów, na przykład do czyszczenia, jako szmaty lub śmieci dla zwierząt w schroniskach.

Centra recyklingu do przetwarzania i recyklingu odpadów włókienniczych są gotowe do odbioru odzieży i tkanin od ludności, której nie można ponownie wykorzystać jako drugiej ręki lub dla kreatywności. Wszelkie szmaty tutaj mogą przekształcić się w odpowiednie surowce dla przemysłu. Są sortowane i szlifowane w celu wytworzenia włókien, które są całkowicie odpowiednie do dalszego użycia.

Co otrzymuje się z tkanin podczas przetwarzania starych rzeczy?

W wyniku przetwarzania odzieży otrzymuje się regenerowane włókno tekstylne, który z kolei jest surowcem do produkcji szerokiej gamy produktów. Materiały włókninowe (na przykład pokrycie dla roślin) są wytwarzane z takiego zrekonstruowanego włókna, jak również z przędzy metalowej, z której następnie są ponownie wytwarzane wyroby włókiennicze. Ponadto stare ubrania z recyklingu służą jako surowce do otrzymywania filcu technicznego, materiałów dźwiękoszczelnych, wykładzin podłogowych i materiałów wykładzinowych w przemyśle meblarskim. Możliwości zastosowania takiego półproduktu z włóknem są dużo, a wszystkie z nich przyczyniają się do czyszczenia śmieci naszego miasta.

Gdzie mogę uzyskać tekstylia do recyklingu i przetwarzania w Moskwie?

W stolicy ponad 60 punktów odbioru starych ubrań, w tym szmaty. Możesz przynieść rzeczy tutaj w każdych warunkach. Wybierz dogodne centrum recyklingu lub pomoc społeczną w pobliżu domu.

 • Sklep H&M przyjmuje każdą odzież w każdym stanie i po sortowaniu decyduje o jej losie. W nagrodę otrzymasz zniżkę na kolejny zakup w tym sklepie z ubraniami. Odbiór odbywa się we wszystkich sklepach sieci, ich adresy można znaleźć na stronie internetowej firmy, w prawie każdej dzielnicy stolicy znajduje się taki punkt sprzedaży, np. Dział H&M znajduje się w centrum handlowym "Metropolis" na Leningradskoe shosse, 16.
 • Społeczeństwo dużych rodzin przyjmie do dystrybucji między potrzebującymi ubraniami dla dzieci w różnym wieku i dorosłych, a także książek i zabawek. Biuro tej organizacji non-profit znajduje się w Rasskazovka, pod adresem: Borovskoe shosse, 48, budynek 1, pokój. 15.
 • W Moskwie 29 szpitali przyjmuje również produkty dla dorosłych sezonowo, zwłaszcza w przypadku odzieży męskiej i obuwia. Adres w stolicy: Plac Szpitala, 2.
 • Centrum usług społecznych Dorogomilovskiy na bieżąco gromadzi ubrania i zabawki odpowiednie dla skarpet z rodzin o niskich dochodach. Adres: ul. Studencheskaya, 42, budynek. 1-2.

Są inne punkty odbioru starych rzeczy w Moskwie. Stosunkowo kompletną listę można znaleźć na stronie internetowej Greenpeace w projekcie "Drugie życie rzeczy".

Tak, problem dotyczy głównie odzieży damskiej. To żałosne. Ciągle słyszę decyzję "zabrać do kościoła". Okazuje się, że wielu ludzi jest sklasyfikowanych, co według moich szacunków powinno być rozprowadzane w pomieszczeniu wielkości dużego sklepu odzieżowego. Z każdym kościołem. Ale nie ma ich. Dlatego podejrzewam, że duchowni biorą to wszystko na śmietnik.

Najłatwiej jest powiesić na ścianach ogrodzenia w pobliżu miejsca zbiórki śmieci. Nigdy nie zostań dłużej niż pół godziny.

Najważniejsze - nie układaj w stos, ale delikatnie ułóż lub zawieś.

Szkoda, że ​​dla każdej organizacji, która może brać rzeczy (a może nie), trzeba dostać kilka godzin ... Kiedy rzeczy są kilkoma torbami, jest to trudne. Zwłaszcza jeśli rzeczy nie są dziecinne, a nie męskie, a nie ciepłe i nie duże. Nikt ich nie potrzebuje, mimo że nie mają w nich dziur. Łatwiej jest młotkować i pozostawić je do dalszego zbierania kurzu. Lub zanieś go do najbliższego kosza. Na zmęczonym bydle, takim jak ja, nie ma sił, które mogłyby zrujnować dzień na wycieczkach z torbami: (A szkoda, czekam, kiedy w każdym miejscu będą centra przyjmowania niezbędnego kurzu!

Dzień dobry. Nigdy nie miałem żadnych problemów ze starymi rzeczami: zawsze oddaję moje dzieci przyjaciołom i krewnym, noszę swoje rzeczy w dobrym stanie do ośrodków rehabilitacji społecznej lub uchodźców, przynosimy rzeczy męskie do kościoła. Mamy też w mieście kubki, w których emeryci robią hafty - zawierają stare skórzane torby, stringi, buty - robią zdjęcia ze skóry.

Odzież i inne artykuły gospodarstwa domowego mogą być przewożone do kościoła, schronienia, sierocińca, gdzie otrzymają drugie życie. Tak, a Europejczycy odsprzedają nam swoją używkę. Wcześniej szmaty były przekazywane na składowiskach materiałów nadających się do recyklingu wraz z makulaturą. W Moskwie jest wiele punktów odbioru, a w regionach takich nie ma, a zatem nie myślimy o zagrożeniach związanych z materiałami syntetycznymi dla środowiska.

Dzień dobry. Nigdy nie miałem problemu ze starymi ubraniami. Daję wszystkie prezenty dla dzieci moim przyjaciołom lub krewnym, oddaję swoje ubrania centrum rehabilitacji społecznej lub uchodźcom (imigrantom), mężczyzna został zabrany do kościoła. Mamy też koło w mieście, w którym emeryci zajmują się robótkami ręcznymi. Tam rozdaje stare skórzane paski, torby, buty - z nich tworzą obrazy.

Gdzie umieścić niepotrzebne rzeczy

W każdym domu, prędzej czy później zgromadzić ogromną ilość niepotrzebnych rzeczy, które nie jest jasne, co zrobić: czy wyrzucić lub oddać, lub do kraju, do podjęcia ... Jak pozbyć się tego ciężaru jeszcze mocnej, ale oczywiście niepotrzebnych rzeczy?

Na początek otwórz wszystkie szafki i wyładuj z nich absolutnie wszystko. Będziesz miał ogromny stos ubrań. Teraz przejdź do rzeczy: powoli, metodycznie przejrzyj to bogactwo i posortuj je. Pierwszy stos trafi do tych rzeczy, które przynajmniej raz założyłeś w zeszłym roku. Drugi - fakt, że nie nosisz więcej niż rok (i jest mało prawdopodobne, że będziesz nosić, jak mówią psychologowie).

Druga "niepotrzebna" kupa rzeczy prawdopodobnie będzie czymś więcej. Znajdziesz w niej na wpół zapomniane koszulki, dżinsy, swetry, które przenosiłeś wiele razy z miejsca na miejsce w nadziei, że się przydadzą. Nadszedł dzień, kiedy pozbędziesz się tych rzeczy.

Wskazówka 1 - Niepotrzebne rzeczy mogą być PODANE

Jeśli przed tobą - całkowicie całe, a nawet nie bardzo stare rzeczy, których po prostu nie chcesz już nosić, daj je komuś. Pamiętaj: prawdopodobnie masz siostrę, siostrzenicę, przyjaciela, kolegę lub sąsiada, który nosi taki sam rozmiar jak ty. Może nie zrezygnuje z bluzki, której koloru nie lubisz, ale będzie w porządku? Mojego przyjaciela przekazał takie rzeczy jej matki, a ona zabrała je do pracy: współpracownicy z radością zdemontowali spódnice i bluzki dla swoich córek.

Wskazówka 2 - Możesz ZMIENIĆ niepotrzebne rzeczy

Zdarza się, że gromadzisz zupełnie nowe rzeczy, których nie zamierzasz nosić: dali je lub kupowali przy sprzedaży bez zastanowienia. Proponuję kilka koleżanek, aby zorganizować „Święto zamian” Zbierzcie się w jeden weekend z kimś z domu, rozłożyć wszystkie te skarby, a także z zespołem, „incydent” Jestem pewien, że każda rzecz znajdzie swojego właściciela.

Wskazówka 3 - Niepotrzebne rzeczy mogą zostać ZWRÓCONE

Wiele osób uwielbiających igraszki, po złapaniu fali "pokojówki", daje nowe życie starym rzeczom z zachwytem. Głównie dotyczy to odzieży jeansowej: produkuje doskonałe spodenki, mini spódniczki, sarafany, torby, poduszki, torebki, a nawet miękkie zabawki.

Wskazówka 4 - Wysyłamy niepotrzebne rzeczy do twojej daczy

Silne trochę stare dżinsy, ciepły sweter lekko wydłużone, bolonevaya kurtki, koszule drutach ... Wszystkie te rzeczy mogą sprawić, ty i twoja rodzina dobrą obsługę, jeśli masz dom i jesteś tam regularnie zdarzają. Natychmiast umieść takie rzeczy w osobnej torbie i przy pierwszej okazji zajmij miejsce nowego "zwichnięcia".

Porada 5 - Oddaj niepotrzebne rzeczy dla DOBRYCH INNYCH

W Twoim mieście, na pewno, istnieje organizacja ochrony socjalnej, fundusz emerytalny, "Czerwony Krzyż", dom opieki lub dom dla osób niepełnosprawnych. Zadzwoń lub idź, zapytaj: czy zaakceptują całe, ale nie nowe rzeczy? Dla innej babci, emeryt, ciepły sweter z "katyshkas" i wydłużone łokcie będą mile widzianym nabytkiem.

Nie masz czasu i nie masz ochoty korzystać z usług socjalnych? Następnie idź ze starymi ubraniami przynajmniej do najbliższego kościoła: wiedzą, kogo zadowolić nowymi ubraniami, dużą rodziną, samotną starą osobą niepełnosprawną lub bezdomnym biedakiem.

W skrajnych przypadkach wystarczy złożyć wszystkie te rzeczy w duży pakiet i zabrać je na podwórko. Zostaw obok ławki lub pojemników na śmieci, a następnego ranka opakowanie nie będzie tam: rzeczy zostaną szybko uporządkowane przez tych, którzy naprawdę ich potrzebują.

Tylko pamiętaj, aby uporządkować sprawy: niech będą czyste i jeśli to możliwe naprawione.

Olga Moiseeva dla magazynu kobiet "Prelest"

Jednym z głównych składników atrakcyjności jest piękno włosów.

Wszelkie prawa zastrzeżone © magazyn dla kobiet "Prelest" 2004-2017

Wszystkie materiały na stronie Prelest.com, niezależnie od formy i daty zamieszczenia na stronie, mogą być używane tylko za zgodą właścicieli witryny. Reprodukcja materiałów z Prelest.com nie jest możliwa bez pisemnej zgody redakcji.

Materiały umieszczone w sekcji "Relacje" nie są polecane do oglądania osobom poniżej 18 roku życia.

Dodaj komentarz

50 − = 40