Lalki ze zdjęcia fameirana

Lalki z Foamiran - kolejne fascynujące hobby dla potrzebujących pracy z magicznym materiałem

Foamiran nie tak dawno temu przyjechał do Rosji, ale już podbił wiele potrzebujących. Ten wyjątkowy, nowoczesny materiał daje wiele okazji do realizacji szerokiej gamy kreatywnych pomysłów, i nie jest zaskoczeniem, że amatorzy tworzą piękne i niezwykłe rękodzieło od sławi każdego dnia coraz bardziej. Lalki Foyamir są bardzo szeroko stosowane w scrapbookingu.

W naszym kraju najpopularniejszym obszarem pracy z fonamirem (lub krótszym razem z fom) jest tworzenie kwiatów. Jakie piękne rzemiosło nie tworzy mistrzów tych kolorowych arkuszy!

Pupa fuchucha - od Hiszpanii po Rosję

Ale tworzenie lalek z Foma w Rosji nie jest tak popularne, jak na przykład w Hiszpanii. Większość zdjęć i filmów z opisami procesu tworzenia lalek i akcesoriów dla nich w Internecie w języku hiszpańskim, dla lalek foyiran mają również specjalną hiszpańską nazwę - fofucha.

Te lalki są dość osobliwe, nie są przeznaczone do gier, ale służą jako urocze pamiątki lub ozdabiają wnętrze. Prawdopodobnie główna różnica w porównaniu z lalkami wykonanymi innymi technikami - specjalne proporcje (przesadna duża głowa i stopy w stosunku do ciała), a ta cecha czyni je niezapomnianymi, jasnymi i zabawnymi, nadaje lalkom wesoły i żarliwy charakter. Na poniższym zdjęciu znajdują się przykłady wyglądu lalek fofucowych od hiszpańskich mistrzów:

Jeśli już próbowałeś pracować z fameiranem i masz doświadczenie w tworzeniu kwiatów i innych rzemiosł, stworzenie takiej lalki będzie kolejnym krokiem w opanowaniu tego niezwykłego materiału. W dalszej części artykułu powiemy Ci, jak zrobić lalkę z fameiran własnymi rękami, a także kilka lekcji wideo, które pomogą ci zrozumieć specyfikę tego fascynującego procesu.

Jak zwykle, przed rozpoczęciem pracy, ustalimy, jakie materiały będą potrzebne. Po pierwsze, od razu zauważymy, że irański cienki foma, który jest tak dobry dla kwiatów, nie nadaje się dla lalek. Lepiej jest przyjmować bardziej gęste arkusze o grubości 2-3 mm. Ponadto, oprócz zwykłych zestaw narzędzi do pracy z POF, trzeba barów głośności dla głowy i nóg - często używają piłek piankowych, które można znaleźć w sklepach towarów do robótek.

 • Pistolet do klejenia
 • Papier, ołówek, linijka do rysunku technicznego
 • Kulki z tworzywa piankowego - 3 sztuki o różnych średnicach (7,5 cm, 5 cm i 4 cm)
 • Gęsty phaamiran 4 różne kolory - kolory włosów, butów i ubrań według uznania autora, ale na pewno będziesz potrzebował naturalnej barwy dla części ciała lalki.
 • Kije Bamukovye
 • Żelazo

Najpierw przygotowujemy i wycinamy z tła wzory detali lalki:

 1. I przejdźmy do pracy. Podobnie jak wszystkie rzemiosła wykonane z Foma, lalka jest tworzona przez części, które następnie łączą się. Zacznijmy od głowy.
 2. Aby to zrobić, weź największą piłkę i umieść ją na stojaku (odpowiedni jest szyjka butelki).
 3. Najpierw zrobimy sobie włosy. Bierzemy czoło przeznaczone na włosy (mamy je czarne), wycinamy prostokąt o odpowiednim rozmiarze, podgrzamy go na żelazku i zawijamy w kulkę i utrwalamy za pomocą kleju, i odcinamy nadmiar. To samo musi być zrobione z kolorowym tłem ciała w drugiej połowie piłki:
 4. Zwykle nie da się tego zrobić idealnie gładko, więc nierówności połączenia zamykają elementy fryzury.
 5. Teraz zróbmy ciało. Z kulki o średnicy 4 cm odcinamy nieco więcej niż połowę i wkładamy kulkę do części ciała, przyklejonej w kształcie stożka, a z drugiej strony przyklejamy kulkę solidnym fomem, tak jak zrobiliśmy to z głową.
 6. Teraz nogi. Okładamy pałeczki bambusowe wokół kawałków foiurinu, przyklejamy je.
 7. Odrębnym bardzo interesującym etapem jest produkcja obuwia.
 8. Najpierw trzeba przygotować formy z pianki, są one mocowane z części kul 4 i 5 cm w następujący sposób.
 9. Wierzch buta jest wklejony w kolorze miąższu, nadwyżki fomy są starannie przycięte.
 10. Następnie podeszwa jest wycinana i wklejana. Niewłaściwe połączenia są ukryte pod dekoracyjnymi detalami.
 11. Teraz można ułożyć głowę, nogi i ciało. Bambusowe kije nóg utknęły w styropianie kuli, z której powstał pień, podobnie, używając bambusa z ciałem, głowa łączy się.
 12. Teraz lalka może być ubrana w sukienkę i przyklejona do uchwytów.
 13. Jako fryzura lalka będzie miała ogon, w tym celu przycinamy długość pożądanego koloru na pół i przecinamy go w cienkie paski.
 14. Powstały ogon jest połączony z głową za pomocą kleju.
 15. Teraz przejdź do najbardziej przyjemnej zabawy - dekorując pupę drobnymi szczegółami. W naszym przypadku będzie to łuki na włosach, sukienkach i butach, i możesz wymyślić coś własnego.
 16. Pozostaje narysować naszą lalkę. Oczy można malować ręcznie farbami akrylowymi i cienkim pisakiem lub używać szablonu, aby oczy wyglądały tak samo. Warianty oczu dla lalek.

I tak się stało z nami:

Pupa jest gotowa! Mamy nadzieję, że proces tworzenia pierwszej lalki z Fomy przyniósł przyjemne emocje, a ty powrócisz do tego rodzaju kreatywności. Oferujemy kilka klas wideo dla lalek z Foma.

Wzory lalek z foamiranu: klasy mistrzowskie dla początkujących

Foamiran jest znany wielu jako materiał do sztucznych kwiatów, ale będziemy mówić o jego innym zastosowaniu. Niektórzy needlewomen używają go do tworzenia zabawek wewnętrznych. W tym artykule dowiesz się: jaka grubość materiału nadaje się do tego, jak zrobić zabawkę, a także zobaczyć wzory lalki. Od fayamiranu dostajesz niesamowite, jasne i, co bardzo ważne, praktyczne elementy wyposażenia wnętrz. Opieka nad nimi jest łatwa, w przeciwieństwie do lalek tekstylnych pochłaniających kurz. Nie boją się wilgoci, nie wypalają się, można je przetrzeć wilgotną ściereczką. Produkty wykonane z takiego materiału wytrzymają wiele lat.

Który foiaran jest odpowiedni dla lalek?

"Foam" dosłownie tłumaczy się jako "foam9raquo;. Część słowa "Iran9raquo; pojawił się, gdy kraj ten ustanowił masową produkcję i dostawę tego materiału. Foamiran ma synonimy: bibelot, plastikowy zamsz, spieniona guma do ręcznych wyrobów.

Wewnętrzne lalki z Revolusa mają nazwę "Faufucci". Można je rozpoznać po ogromnych głowach i charakterystycznych stopach. Produkty mają jasne stroje i piękne pomalowane twarze. Malują oczy farbami, piórami helowymi lub markerami.

Jako podstawę fofuci należy stosować kęsy z tworzywa piankowego: kule, stożki. Od fameirana robią księżniczki Disneya, bohaterki rosyjskich opowieści ludowych, tancerze, krasnoludy, elfy, wróżki i inne postacie. Fantazja mistrza nie ogranicza się do niczego. Oczywiście praca wymaga wzorców. Lalki z foyamiranu pojawiają się pod lekką ręką artystów, którzy rysują piękne modele produktów. Spróbuj i Ty, zainspirowany poniższymi instrukcjami i wzorami! W rzeczywistości nie jest to trudne, a nawet nastolatek będzie w stanie sobie z tym poradzić. Nie bez powodu foiram jest polecany jako praktyczny i przyjazny dla środowiska materiał do kreatywności dzieci.

Monofunkcyjny foamiran: klasa mistrzowska do robienia wnętrzarskich zabawek.

Aby stworzyć lalkę, potrzebujesz:

 • półkula wykonana z tworzywa piankowego (średnica 13 cm);
 • piankowy stożek o wysokości 10 cm;
 • kulki polistyrenowe o średnicy 6 cm i 4 cm;
 • gruby foiaran (2 mm) w różnych kolorach;
 • Grubość pianki 8 mm (zielony, żółty, czerwony lub ulubione kolory).

Prace rozpoczyna się od produkcji głowy. Weź dużą piankową kulkę i sprawdź ją. Zobaczysz pasek z klejenia preformy piankowej. Zabierz ją na punkt orientacyjny. Użyj uchwytu na kuli, aby reprezentować połowę łuku okręgu. Odchodząc od środka o 1 cm, narysuj drugi łuk. Oba muszą zbiegać się w jednym punkcie. Następnie narysuj kolejny łuk, tak aby obejmował jedną czwartą piłki.

Wytnij część pianki między drugim a trzecim znaczkiem. Teraz w środku należy zwrócić uwagę na nos lalki. W górnej krawędzi wyciąć ostry kąt - to będzie czoło lalki. Weź papier ścierny i wygładź twarz, aż powierzchnia stanie się całkowicie gładka.

Aby wykonać dolne części nóg, weź mniejszą kulkę. Odetnij części boczne. Szlifuj obrabiany przedmiot papierem ściernym.

Następnie owijamy produkt nad choinką. Praca nie wymaga wzoru. Lalki Foyamir mogą być tworzone z prostymi wzorami warunkowymi, ponieważ materiał dobrze się rozciąga. Aby stworzyć głowę, potrzebujesz dwóch kawałków gęstej beżowej pianki. Z przodu twarzy będziesz potrzebował kawałka cztery razy większego niż pianka. Z tyłu szyi mniejszy kawałek.

Piankowa plastikowa kula umieszczona na szklance lub stojak na jajka. Arkusz spienionego pianki ogrzewa się żelazkiem. Mocno pociągnij za przedmiot. Zrób to z wysiłkiem. Materiał idealnie przybiera formę przedmiotu obrabianego. Szyja też jest opracowana. Kulę należy trzymać w ręku, aby nie pozostały żadne ślady ze stojaka.

Obejmujemy również stopy cielistą, cielistą stopą i spienioną półkulą - zieloną.

Dziewczyna powinna mieć długie włosy. Do tych celów odpowiedni jest cienki pianiran o stonowanej żółtej barwie. Twoja lalka do woli może być brązowowłosa lub rudowłosa. Pociąć materiał na paski o szerokości 4-5 cm, z których każdy musi być pocięty na dwie części. Paski zamieniają się w grzywkę. Każdy pasek powinien być mniejszy niż około 5 cm.

Pasemka sklejają błyskawiczne paski klejowe, zaczynając od dołu i do korony. Teraz musimy wykonać huśtawkę lalkową z paska materiału o szerokości 2,5 cm, mierzymy długość huku. Przyklej go i przyciąć włosy nożyczkami. Shevelyru pleciony w jednym lub dwóch warkoczach i zapieczętowany paskami z kolorowego foyamiranu.

Wykonujemy chusteczkę. Można go przyciąć do oka - bez wzoru. Lalki wykonane z fameiranu są jasne i eleganckie dzięki bogatym odcieniom materiału. Ich głowy można ozdobić czapkami, piórami, pięknymi spinkami do włosów.

Na przykładzie naszych zabawek zobaczysz, jak łatwo jest robić sukienki dla lalek z fameirana. Ten proces jest interesujący, ponieważ nie ma ograniczeń co do kreatywności. Będziesz musiał wybrać kolory materiału, wymyślić styl i wystrój. Sukienki dla lalek foyamir można wykonać przy użyciu gotowych wzorów lub zaprojektować własne. Fakt, że jest to dość proste, można zobaczyć, patrząc na zdjęcie, które znajduje się poniżej. Strój składa się z prostych figur geometrycznych.

Jaka jest grubość sukienki, aby być pianiranem? Dla początkujących jest to przydatna informacja. Główna część stroju wykonana jest z materiału o grubości 2 mm. Na rękawach lepiej jest użyć cienkiego foiramana (0,5 mm). To pozwoli im wyglądać bardziej naturalnie.

Klasa mistrzowska: budujemy wzór sukienek

Weź arkusz papieru i owiń go wokół piankowego stożka. Zwróć uwagę na długość stroju i obwód w miejscu, w którym pas będzie się znajdował. Wytnij rodzaj wzoru z papieru i przenieś jego zarys na foirian. W razie potrzeby sukienkę można ozdobić plecionką z cienkiego materiału.

Przechodzimy do produkcji rąk i rękawów. Weź gruby drut i przewierć stożek prosto. Na końce drutu przymocuj dłonie foyamiran w kolorze ciała. Otwory na dłonie muszą być rozgrzane na żelazku, aby palce zwinęły się do środka.

Rękawy rysują na papierze oko. Wytnij je z foyamiranu. Jeśli istnieje chęć, dekorujemy rękawy oplotem. Półfabrykaty, które są przedstawione na poniższym zdjęciu, są złożone na pół i zapięte w obszarze rąk.

Rysy twarzy zabawek są rysowane ręcznie. Poniżej znajdują się szablony, na podstawie których można ozdobić twarz lalki.

Teraz musimy przywiązać głowę do naszej dziewczyny. Możesz to zrobić za pomocą wykałaczki lub drutu. Wkładamy jedną końcówkę do głowy i wkładamy drugą do stożka. Poradź krawędź gorącym klejem z pistoletu.

Wzór lalki z foamiran

Poniżej znajduje się wzór księżniczki Zofii.

Robienie lalek z pianiranu jest twórczym i fascynującym procesem. Żadna lalka nie jest taka jak druga, ponieważ twarze są rysowane ręcznie. Spróbuj stworzyć unikalną zabawkę wewnętrzną dla siebie lub jako prezent. Teraz wiesz, do czego jeszcze nadaje się. Klasa mistrzowska w tym artykule jest przeznaczona dla początkujących potrzebujących.

Lalki z Foamiran: mistrzowska klasa dla początkujących z wzorami

Foamiran jako materiał do robótek ręcznych w Rosji przyszedł stosunkowo niedawno, ale doświadczeni mistrzowie już nauczyli się go umiejętnie wykorzystywać w swojej pracy. Najczęściej ten materiał jest używany jako element scrapbookingu, nieco rzadziej - dla różnych rzemiosł. Spójrz na te dzieła robótek niezwykle piękne, a kwiaty wydają się ożywać. Ale dzisiaj chcielibyśmy pokazać, jak lalki wyglądają od fameirana. Kursy mistrzowskie oferowane w tym artykule pomogą Ci z łatwością je wykonać.

Jak zrobić lalkę z Foamiran: cechy pracy z materiałem

Plastikowy zamsz, biesiadnik, pianka - to najbardziej popularne nazwy fameirana. Produkują ten niesamowity materiał w kilku krajach: Iranie, Chinach, Turcji. Gęstość spieniania często zależy od kraju producenta. Grubsza jest produkowana w Chinach, idzie do robienia lalek i dużych ręcznych artykułów. Iran i Turcja produkują delikatny i delikatny foiran, jego needlewomen są wykorzystywane do dekoracji, ozdoby i scrapbooking.

Dlaczego zaczęli używać plastikowego zamszu? Odpowiedź jest prosta: po podgrzaniu materiał jest w stanie lekko się rozciągnąć, co ułatwia nadanie mu pożądanego kształtu. Jest to jednak tylko jedna z wielu zalet Fomir, obejmują one również:

 • duża paleta kolorów i możliwość samo-kolorowania, a także, co jest bardzo ważne w produkcji lalek, obecność pastelowych odcieni;
 • Foamiran dobrze trzyma daną formę i łatwo nadaje się do formowania nawet z ciepła ludzkich rąk;
 • materiał nie ulega deformacji w przypadku wilgoci, nie obawia się wysokiej temperatury i naprężeń mechanicznych.

Aby pracować z foyamiranom, nie musisz kupować żadnych dodatkowych urządzeń. Wszystko czego potrzebujesz to nożyczki, cios, pistolet termiczny z klejem i linijką. Jeśli masz już wymagany zestaw narzędzi, sugerujemy rozpoczęcie klasy mistrzowskiej dla początkujących w tworzeniu lalek z fameirana.

Lalka z foyamiranu: klasa mistrzowska z wzorami

 • kolorowe płyty foyamiranu (naturalne, czarne, czerwone, z nadrukiem);
 • 3 kulki piany: 1 szt. - 75 mm, 2 szt. - 50 mm, 3 szt. - 40 mm;
 • bambusowy kij;
 • termo-broń;
 • nożyczki;
 • ołówek;
 • władca.
 1. Przede wszystkim musisz wyciąć wszystkie potrzebne szczegóły do ​​pracy z arkuszy foamiranu.
 2. Robienie lalki zaczyna się od głowy. W tym celu na stojaku umieść kulkę z pianki o średnicy 75 mm.
 3. Ogrzać arkusz foiramane żelazkiem przez 20 sekund.
 4. Teraz umieść ciepły arkusz na piankowej kulce i obiema rękami pociągnij krawędzie w dół. Krawędzie arkusza powinny sięgać połowy piłki.
 5. Wytnij ekscesy fameirana i powtórz wszystkie akcje z jednolitym kolorem.

 • Następnie przyklej obie kulki spienionego szkła do kuli. Nie uzyskasz idealnie gładkiego stawu, więc zrób dekorację kawałków foyamiranu, jak pokazano na rysunku.
 • Teraz odciąć piłkę o średnicy 40 mm nieco więcej niż połowę.
 • Następnie wygnij kształt ciała w kształcie stożka i włóż piłkę do otworu. Lekko dociśnij arkusz foamiranu, aby uzyskać bardziej płaski kształt.
 • Następnie należy przykleić część piankową za pomocą nacięcia na majtki.
 • Przechodzimy do formowania nóg. Aby to zrobić, kleju na bambusowe kije foyamir miąższ koloru.
 • Do produkcji obuwia pociąć połówki i bok kulki 50 i 40 mm. Zamocujcie się klejem topliwym.

 • W ten sam sposób, jak i na głowie, przyklej buty za pomocą solidnego prześcieradła fameiran.
 • Aby zrobić podeszwę, wypróbuj buty na czarnej piance z pianki i zaznacz żądany rozmiar markerem.
 • Wytnij niezbędne części i przymocuj je na podeszwie za pomocą gorącego kleju.
 • Zwróć uwagę, że masz kilka wad, są one ukryte tak jak na głowie lalki, chowamy się pod wykończeniem.
 • Aby ukryć nieregularności na samej podeszwie, przyklejamy buty do czarnego, foliowego arkusza.
 • Po przygotowaniu nóg i ciała, zbieramy wszystkie kawałki razem.
 • Głowę lalki umieszcza się na wykałaczce i mocuje na ciele.
 • Teraz naprzemiennie przyklej ubrania dla lalek i rąk.
 • Nierówności na stawach nóg i butów są ukryte pod cienkim paskiem foyamiran w kolorze miąższu.
 • Potem zaczynamy robić włosy. Aby to zrobić, złóż czarną wstążkę na pół i pociąć ją na cienkie paski.

 • Zdobądź paski w ogonie i przyklej je do głowy.
 • Uzupełniamy lalkę drobnymi detalami, wklejamy łuk na jego włosy, buty i sukienkę.
 • Zwykłe pióro do rysowania żelu.
 • W pełni rozwinięta lalka z Fameirana jest gotowa.
 • Niezbędne materiały:

  • nożyczki;
  • termo-broń;
  • arkusze foyamiranu w 2 kolorach;
  • przyciski;
  • kompostownik;
  • taśma.
  1. Na początek przygotowujemy wszystkie szczegóły ze wzoru.
  2. Teraz w detalu numer 2 musimy zrobić dziury na sznurowanie.
  3. Aby to zrobić, użyj specjalnego otworu dziurkacza i napraw otwór za pomocą przycisków.
  4. Następnie na kawałku tworzywa piankowego przyklejamy część pod numerem 1.
  5. W ten sam sposób zamocuj część 2, nakładając klej tylko na krawędź obrabianego przedmiotu.
  6. Zasznurowujemy snickerów za pomocą wstążki i przyklejamy język do buta (detal nr 3).
  7. Ostatnim krokiem wzdłuż krawędzi przedmiotu obrabianego jest przyklejenie pasków w następującej kolejności: część # 4 i # 5.
  8. Ostatni szósty szczegół jest przyklejony do tyłu trampki.
  9. Piękne i stylowe buty dla lalek gotowe.

  Jak widać, dość łatwo jest pracować z fameiranem i nie będzie to trudne nawet dla początkujących. Gotowe dzieło można zostawić w pamięci lub zaprezentować jako pamiątkę na wakacje. Ten niezwykły prezent zaskoczy i ucieszy odbiorcę, ponieważ będzie wyjątkowy w swoim dziele sztuki.

  Drodzy czytelnicy, chętnie przyjmiemy waszą wdzięczność, a także krytykę i wszelkie uwagi. Razem tworzymy tę stronę lepiej.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.

  − 1 = 3