Nazwa kategorii

Lalki są domowej roboty

Jak zrobić lalkę z tkaniny? Jak zrobić lalkę własnymi rękami w domu

Szukasz nowego hobby lub po prostu zdecydowałeś się spróbować w innej formie kreatywności? Chcesz dowiedzieć się, jak zrobić lalkę z tkaniny? Artykuł opisuje szczegółowo proces i podaje wzorce. Wybierz swoją ulubioną opcję. Szyć z dziećmi. Ten fascynujący proces może przekształcić się w codzienną przyjemną działalność.

Hobby dla siebie lub kreatywność z moją córką

Robienie pamiątek własnymi rękami jest zawsze przyjemne. Umiejętność szycia jest przydatną umiejętnością. Jeśli zdecydujesz się znaleźć nowe hobby, powiedz córce, jak zrobić lalkę własnymi rękami w domu. Jeśli jesteś zainteresowany dzieckiem, możesz spędzić czas razem z korzyścią, wymyślaniem różnych postaci i uosabiając je w szacie.

Niezbędne materiały i narzędzia

Aby zrozumieć, jak zrobić lalkę własnymi rękami w domu, powinieneś się nauczyć, jak to zrobić. I potrzebujesz:

 • Tkanina dla ciała w beżowym lub białym odcieniu. Lepiej jest brać naturalny materiał (perkal, perkal, satyna) lub używać rajstop kapronowych.
 • Herbata, kawa do barwienia białej tkaniny, jeśli nie możesz znaleźć odpowiedniego tonu.
 • Wata, sintepon lub inny materiał do pakowania.
 • Materiał na ubrania.
 • Papier do wzoru, ołówek.
 • Szablon.
 • Nici, igła, szpilki.
 • Szwalna kreda do nakładania konturów.
 • Nici do haftowania rysów twarzy lub farb ze szczotkami i klejem PVA w tym samym celu.
 • Artykuły dekoracyjne do ozdabiania ubrań.
 • Maszyna do szycia, ale możesz również użyć ściegu ręcznego.

Liczba materiałów i ich lista będą zależeć od wybranego sposobu tworzenia produktów.

Jak zrobić lalkę własnymi rękami: technologia produkcji

Cały proces można podzielić na dwa etapy:

W pierwszym kroku należy wykonać następujące czynności:

Ubrania są robione osobno, ale w przypadku lalek wewnętrznych zwykle nie można ich usunąć. Można go zszyć bezpośrednio do podłoża lub nawet przykleić. Najważniejszą i odpowiedzialną rzeczą jest stworzenie ciała. Wykonuje się go jak w oddzielnych częściach i na przykład głowicę razem z tułowiem, kończynami wraz z ciałem.

Wypychając części syntheponem należy pamiętać, że gęstość głowy powinna być większa niż u nóg. Zbyt ciasno, aby wypełnić kończyny, nie będą one praktycznie wygięte, z powodu których nie będzie możliwe posadzenie lalki. Gdy szyja nie jest wystarczająco pełna, głowa może spaść. Należy to również wziąć pod uwagę. Jeśli po raz pierwszy coś nie wyszło, nie denerwuj się. Wszystko przychodzi z doświadczeniem.

Warto zwrócić uwagę na mały niuans na temat realizacji szwów. Niektórzy marnują je, zanim odetną szczegóły z klapy, a następnie sięgną po nożyczki i niemalże blisko szwu, omijając kontur. Możesz to zrobić w tradycyjny sposób. Na złożonych zakrzywionych konturach cięcia są wykonywane w taki sposób, że tkanina nie kurczy się po złożeniu i wypycha element na przednią stronę.

Trudno wyłowić długie i wąskie szczegóły nóg i dłoni, co jest charakterystyczną cechą popularnych lalek wewnętrznych. Warto użyć ołówka lub patyka, z uwzględnieniem minimalnych szwów.

Teraz wiesz, jak zrobić lalkę z tkaniny: najpierw zrób głowę, potem resztę ciała, a na koniec wykonaj strój. To najciekawszy, fascynujący etap twórczy, ale musisz przejść przez resztę.

Jak uszyć lalkę własnymi rękami: mistrzowska klasa na głowie

Lalki najczęściej zaczynają szyć z tym elementem. Głowa wykonana jest z tkaniny lub z wyciętego materiału z rajstop kapronowych. W pierwszym przypadku dwie części są szyte po niewłaściwej stronie. Przez lewy otwór wyrób jest wylewany, wypełniony sinteponem. W drugiej wersji wata jest natychmiast wrzucana do nylonowej "torby". Za pomocą dokręcania tkanki nicią w określonych miejscach można ułożyć relief twarzy. Jeśli chcesz naturalności i objętości, możesz nawet użyć dolnej części plastikowej butelki jako podstawy. Wystarczy dodać wacik na okrągłość policzków i brody.

Jeśli zdecydujesz się zrobić głowę perkalu lub innych naturalnych tkanin, ale nie znaleźliśmy odpowiedni odcień, wziąć biały materiał i barwieniem kawy lub herbaty z naturalnych pigmentów tworzyć własne pożądany odcień. Kawa daje ciemniejszy kolor.

Technologia barwienia polega na tym, że białą tkaninę opuszcza się do gorącego roztworu (wlewu) naturalnego składnika, który utrzymuje się w niej aż do ochłodzenia. Jest wyciągany, zawieszany lub układany na płaskiej powierzchni, dzięki czemu nie ma rozwodów, przed całkowitym wysuszeniem, prasowaniem. Po tych zabiegach otrzymasz odpowiedni odcień, który dzięki ostatniej operacji nie będzie rozmazany.

Tkaninę lepiej jest malować dużymi plamami w rondlu dla jednolitego koloru, ale na początku warto spróbować zrobić to na małym kawałku. Herbatę należy zawsze filtrować, w przeciwnym razie pojawią się plamy z liści herbaty. W naparze można nie tylko trzymać, ale także gotować przez około 0,5 minuty.

Cechy twarzy są zazwyczaj malowane kolorami. Odpowiedni akryl. Aby pigment nie wpadł do tkaniny, konieczne jest zalanie niezbędnych miejsc klejem PVA. Drugi sposób - do haftowania oczu, warg, nosa, aby uformować z tkaniny z powodu farszu. Możesz przykleić zakupione plastikowe oczy. Ta opcja jest zwykle stosowana, gdy lalka jest zrobiona w postaci postaci w świecie zwierząt (koty, zające).

Włosy są wykonane z nici z muliny, przędzy na drutach lub innego dostępnego materiału. Jeśli masz starą perukę z niepotrzebnej zabawki dziecka, możesz ją wypróbować. Zazwyczaj włosy najpierw zbiera się w uczesaniu, a następnie delikatnie przylega do głowy.

Teraz nauczyłeś się, jak robić lalki z tkaniny, ale nadal musisz je ozdabiać. Pewny obraz tworzą nie tylko rysy twarzy, ale także ubranie. Podstawę dowolnej postaci można wykonać za pomocą jednego szablonu. To znacznie przyspieszy proces. Odmień twoje postacie będą tylko ubraniami. Szyjemy jedną sukienkę, drugą sukienkę, trzecią sukienkę w majtki i koszulę (to będzie lalek). Sukienki mogą być tematyczne lub można używać strojów narodowych. Jak już wspomniano, odzież zwykle nie jest ustalona, ​​więc można ją nawet przykleić, a nie przyszyć do podstawy.

Jeśli robisz lalki wewnętrzne do swojego domu, wybierz jakąś ogólną ideę, na przykład kucharze nadają się do kuchni, do sypialni - wróżek lub księżniczek. W salonie można ustawić postacie w strojach narodowych. Jeśli robisz prezenty dla przyjaciół i krewnych, wybierz postać zgodnie z określonym zawodem osoby, dla której zaprojektowano pamiątkę. Tak więc, można dostać lalkę-master, malarz, kierowca itd Śmieszne lalki z tkaniny w postaci zwierząt .. koty, psy, owce, kozy, niedźwiedzie i myszy, króliki.

Postacie robią i po prostu w formie uroczych zwierząt bez rozciągniętych proporcji ciała.

Teraz nauczyłeś się jak wyrabiać lalkę z tkaniny, widziałeś, jak różnorodne mogą być pomysły na ich projekty. Możesz zająć się takim zajęciem nie tylko interesującym hobby, ale zacznij robić pamiątki na sprzedaż. Teraz towary w stylu ręcznym są bardzo popularne, szczególnie w przypadku lalek wewnętrznych. Mogą dyskretnie urozmaicać pomieszczenie, nadać mu niepowtarzalny styl i radość. Kupujący na swoich produktach można znaleźć przez Internet na specjalnych platformach tematycznych, w serwisach społecznościowych lub możesz wystawić produkty na sprzedaż w sklepie z pamiątkami swojego miasta. Istnieją nawet takie sklepy, które specjalizują się w konkretnym rodzaju produktów lub realizują tylko ręczną pracę lokalnych rzemieślników.

Nauczyłeś się jak zrobić lalkę z tkaniny. Jest to łatwe, jeśli masz gotową próbkę, kilka wzorów wzorów części ciała i ubrań. Wybierz pomysł, który Ci się podoba. Zamień interesującą działalność w rodzinne hobby.

Jak zrobić lalkę szybko i łatwo w domu

Jeśli jesteś kobieciarzem, z pewnością pragniesz zadowolić swoją ukochaną, stworzoną przez siebie nową rzecz. Dzieci uwielbiają zabawki wykonane własnymi rękami, ponieważ są przyjemne w dotyku i, co najważniejsze, wykonane z miłością.

Jako materiał można używać starych niepotrzebnych ubrań (rajstopy, spódnice, T-shirt, koszula, sukienki, spodnie, kombinezony, kurtki, spodnie, spodenki, kurtki, piżamy, spodnie, sweter, dżinsy, płaszcz, kurtka, sukienkę, strój kąpielowy, koszulka, skarpetki a nawet płaszcz).

Po wybraniu materiału rozpocznij lekcję od szczegółowego opisu całego procesu.

Jak szybko i łatwo zrobić lalkę własnymi rękami w domu

Mając w swoim arsenale szczegółowe lekcje od doświadczonego mistrza, można szybko i łatwo uszyć lalkę tekstylną nawet początkującemu. Aby to zrobić, musisz zaopatrzyć się w cierpliwość i niezbędne narzędzia (szmatki, nici, igły, nożyczki, kredki, wzór). Przy takim minimalnym zestawie możesz stworzyć dowolny model, który Ci się podoba.

Jak uszyć lalkę z rajstopu kapron (zdjęcie krok po kroku)

Rozpoczynamy produkt od najtrudniejszych - od głowy.

Dla niego będzie potrzebować kawałek cięcia cielisty rajstop, syntepon złom swoje stare kurtki lub poduszki (chociaż można kupić nowy w sklepie - to nie jest drogie w ogóle) i dwie igły do ​​cerowania i nawlec cielisty.

Bryła sinteponu umieszczona jest w torbie kapronu, przed nią inna mniejsza piłka utknęła z przodu - na nosie. Najpierw uformuj mostek nosa z igłą i nicią. Następnie musisz zrobić wnękę na jedno nozdrze. Po prostu sprawdź drugie nozdrze.

Dokręcić nosek od dołu za pomocą pętli. Zwiększ jedno nozdrze, a następnie drugie. Teraz, po zaprojektowaniu wylewki, należy zwiększyć policzki poprzez dolne nacięcie w worku - blisko szyi.

Po włożeniu wypełniaczy po każdej stronie dyszy należy włożyć niewielką kiełbasę w okolice warg. Włączamy drugą igłę do pracy i tworzymy kąciki warg oraz wnęki dla oczu - oczodołu. Między narożnikami warg rozciągają się pętla - uśmiech.

Podczas pracy nie trzeba przycinać nici - wszystkie szczegóły muszą być wykonane "jednym westchnieniem. W trakcie pracy wypełniacz należy wyprostować, układać bardziej równomiernie lub zbierać w odpowiednich miejscach. Dolna gąbka jest również formowana za pomocą oczek.

Gdy wargi są haftowane, igła jest usuwana do oczodołów, tak że zaczynają wyglądać jak "łodzie", a nie punkty, jak to było na samym początku. Igła powinna zostać wyjęta na środek górnej wargi, aby usta były łukiem.

Mistrz chwyta czarujący uśmiech swojego przyszłego stworzenia za pomocą brwiowego krawata - kącików ust. Z drugiej strony robią to samo.

Możesz osiągnąć uśmiech, który lekko otwiera usta. Teraz musisz nieco wydłużyć mostek nosa.

Oczy dla lalki można kupić w specjalistycznym sklepie do robótek lub wymienić na malowane guziki. Możesz przykleić się wokół wałka gałki ocznej z kapronu, który imituje powieki.

Jedna peruka wystarczy dla dwóch poczwarek, jeśli zostanie rozerwana na osobne paski, z których składa się. Pasek jest skręcony "ślimakiem" i przymocowany nicią. Następnie ta "muszla" jest przyszyta na czubku głowy. Pozostałe paski, jeden po drugim, są mocowane wokół ślimaka, przyszytego igłą. Włosy mogą być ozdobione kokardkami i spinkami dla małych kobiet mody.

Najpierw musisz zrobić ramkę dla tułowia, która pomieści całe ciało. Jeśli poczwarka ma być pół metra, to drut będzie wymagał około trzydziestu metrów. Po połączeniu go w niezbędny sposób, "szkielet" musi być w niektórych miejscach przymocowany taśmą izolacyjną lub taśmą samoprzylepną.

1. Również w przypadku drzew palmowych należy wykonać ramkę, która jest owinięta w sintepon. Małe kwadratowe kawałki, odcięte od rajstop, będą służyć jako skórka do rąk.

2. Nylonowe pończochy naciąga się na każdą szczotkę i wiąże węzłem na nadgarstkach.

3. Palec i gwóźdź są już uformowane w znany sposób.

Dłonie są przykręcone do szkieletu szkieletu, głowa też. Następnie ciało zostaje uformowane przez owinięcie drutu syntezonem. Kapron pokrywa również resztę ciała, pachy są uformowane za pomocą nici i igieł, miejsca łączenia rąk i rąk są ukryte.

Jeśli chodzi o lalkę do szycia, sukienkę zna każda kobieta, więc na tym etapie możesz dać upust fantazji.

Istnieje wiele opcji dla szczeniąt tyldy, a wszystkie one zadziwiają swoimi różnymi uroczymi obrazami - tylko piękno wśród nich nie jest! Te cudowne produkty to nie tylko zabawki. Od wielu lat lalki tyldy są ozdabiane przez miliony ludzi na całym świecie, a to nie jest zaskakujące, ponieważ ich fani postrzegają te małe wróżki i anioły jako talizman i urok.

Aby uszyć dowolną lalkę, potrzebujesz wzoru. Przygotuj również niezbędne materiały i narzędzia.

Do pracy należy przygotować niezbędne materiały i narzędzia:

 • Przede wszystkim, jeśli chodzi o tworzenie takich lalek, będziesz potrzebował wzoru (możesz go po prostu wydrukować z komputera);
 • Naturalna tkanina w kolorze kaprala lub beżu do szycia tułowia;
 • wypełniacz (holofayber, sintepon, wata);
 • Szprycha lub drewniany kij (aby pomóc sobie z wyściółką);
 • tkaniny do stroju;
 • wstążki, koronki, guziki i pozostałe ozdoby;
 • farba akrylowa lub ołówek i rumieniec;
 • materiał do tworzenia włosów (nici, przędzy, nici - opcjonalnie).

Zacznijmy więc od mistrzowskiej lekcji na temat szycia tyldy w filiżance.

 1. Wybierz wzór, w zależności od tego, którą lalkę chcesz uszyć - małą lub dużą. Wydrukuj go i przenieś na tkaninę o cielistym kolorze (tkanina powinna być złożona na pół, stroną do dołu w środku).
 2. Następnie należy ułożyć przesunięty szew tak, aby przebiegał wzdłuż dolnej części korpusu tyldy.
 3. Weź wypełniacz i włóż lalkę. Po całkowitym rozdzieleniu paczki, uszyć produkt. Uchwyty muszą być przyszyte do ciała prawie przy szyi.
 4. W przypadku sukienki weź dwie tkaniny o prostokątnym kształcie i złóż je razem (na zewnątrz). Przetłumaczyć tkaninę sukienki na tkaninę, przyszyj po bokach. Następnie musisz wyprasować dodatek na górze ubrań i małych narożnikach po bokach. Obróć sukienkę, chodź po niej żelazko i połóż na lalce. Najpierw zszyj go z przesuniętymi szwami (wzdłuż krawędzi rąbka i gardła), dobrze dokręcając nitkę. Również z kołnierzem. Następnie uszyć go na stałe.
 5. Volosiki do tej lalki lepiej zrobić z przędzy ciągniętej, a twarz - do pomalowania farbami akrylowymi i rumieńcem. Na włosach załóż małą różę i przyszywaj czubek tyldy do ust.
 6. Teraz potrzebujesz pięknej filiżanki. Rozłóż jej spód klejem i umieść tam lalkę. Aby ją zawiesić, załóż małą pętlę.

Aby twoje anioły dostały nogi, które można wygiąć, najpierw wypełnij je do połowy, a następnie wykonaj ścieg i dopiero wtedy kontynuuj dopełnianie do końca. Wszystkie szczegóły są lepiej wypełnione pomagając sobie drewnianym kijem lub igłą do robienia na drutach. Uzupełnij obraz swojego tildoszok o różne elementy, nadając mu indywidualność i niepowtarzalność: podaj długopisowi serce, bukiet kwiatów, stylową torebkę, koszyk lub książkę.

Lekcje wideo etapami "jak zrobić szmacianą lalkę"

Aby sprawić przyjemność dzieciom może być taka piękna zabawka o bardzo realistycznej twarzy. Piękna twarz z fałdami i przepiękna sukienka nie pozostawi obojętnym.

Ponadto możesz wymyślić piękną torebkę, majtki, buty.

Butelka z gorącą wodą na czajniczku z tkaniny do kuchni - klasa mistrzowska dla początkujących

Jako ozdoba - narodowy strój narodowy Rosji, a materiał - kapron.

Jeśli nie wiesz jak uszyć ubrania dla lalek Barbie, lalalupsi, baby bon, evert aftery hai, monster hai w naszym artykule "Jak uszyć sukienkę dla lalki" znajdziesz wiele cennych i przydatnych informacji.

Lalki są domowej roboty

Każde dziecko postrzega świat poprzez przedmioty, które go otaczają od urodzenia. Meble, ubrania, naczynia i, oczywiście, zabawki, którymi dziecko się bawi, w ten czy inny sposób działają na psychikę i inteligencję dziecka. Dlatego, od tego, co otacza dziecko w jego dzieciństwie, zależy od tego, jaką osobą stanie się w przyszłym życiu. Wielu dorosłych pamięta ich ulubiona zabawka, a dla niektórych staje się szczęśliwym talizmanem, który towarzyszy im i całemu świadomemu życiu.

Lalka jest jedną z najstarszych zabawek, która odgrywa dużą rolę w rozwoju każdego dziecka. Lalka własnoręcznie wykonana, niewidzialnie połączony z osobą, powtarza nie tylko wygląd osoby, ale także niesie część duszy jej twórcy.

Jaka jest osobliwość domowe lalki? A czym różni się od zwykłego kupionego w sklepie? Główną różnicą jest to, że zakupiona lalka ma już gotowy wyraz twarzy i charakter, który jest trudny do zmiany. Dla wielu dzieci ta lalka nie wydaje się być żywa, bo ona tylko się uśmiecha, ale nie śmieje się ani nie płacze.

Domowe lalki znacznie bardziej przydatne dla rozwoju wyobraźni dziecka. Neutralna ekspresja ich twarzy popycha wyobraźnię dziecka do przedstawienia lalki uśmiechniętej lub smutnej w zależności od własnych pragnień. Rozwojowi wyobraźni sprzyja także brak niektórych niezbędnych elementów fabuły gry. Rozwija umiejętność znajdowania niestandardowych aplikacji dla zwykłych rzeczy.

Domowe lalki mają inny poziom wyrafinowania. Na przykład tradycyjny lalka moto, można to zrobić razem nawet z małym dzieckiem.

Lalka Tildu, szkieletowa lalka lub lalka z rajstop, można tworzyć z dziećmi wiek szkolny.

Ale tworzenie plastikowych lalek i produkcja lalek Reborn, które wyróżniają się bardzo realistycznymi detalami - to lekcja dla mam. Proces tworzenia takich lalek jest bardzo żmudny, długotrwały i wymaga pewnych umiejętności.

Wybierając własną lalkę do gry Należy pamiętać, że dla dziecka w każdym wieku, lalka stworzona przez człowieka. Im młodsze dziecko, tym mniej szczegółowe może być poczwarka. Im starsze dziecko, tym ciekawsze będą lalki z drobnymi szczegółami.

Domowe lalki dla dzieci poniżej 3 lat

Najbardziej pierwsza lalka dla rocznego dziecka wystarczy mieć głowę, ręce, nogi. Na przykład tradycyjna szmaciana lalka wykonana z szmat i przędzy jest bardzo przydatną zabawką dla dziecka. Dla małych dzieci jest również odpowiedni wypchana lalka i laleczka z brodą.

Nadziewane lalki wykonane z naturalnych materiałów - bawełny, jedwabiu, wełny, dzięki czemu lalka będzie ciepła i miękka. Dzieci dużo się uczą za pomocą dotyku, więc prosta zabawka lalki na pierwszy rzut oka da dziecku wiele nowych wrażeń - inną strukturę materiału, gęstą głowę i miękkie nogi, różne kolory tkaniny.

Nosowe poczwarki wykonywane są najczęściej bez twarzy. Dziecko wymyśli odpowiedni nastrój dla zabawki. I, oczywiście, dziecku spodoba się główny detal tej lalki - guzki, które mogą być gryzione, zwłaszcza podczas ząbkowania.

Domowe lalki dla dziecka powyżej trzech lat

Szycie lalki, na którym można nosić ubrania, będzie dobrze działać dla dzieci od 3 lat. Podczas wykonywania tej lalki ważne jest zachowanie podobieństwa do ludzkiego ciała. Głowa lalki jest wypchana bardziej gęsto niż ciało i klamki z nogami. Możesz również ustawić kolor oczu, włosów i skóry dla lalki tak, jak dla dziecka. Lepiej, jeśli od lalek do włosów będzie można tworzyć proste fryzury, tkać warkocze.

Domowa lalka skłania swojego mistrza lub kochankę do działania - chcę uszyć sukienkę dla lalki, zawiązać bluzkę, zrobić łóżeczko lub dom.

Lalki dla młodszych uczniów

Dla dzieci w wieku szkolnym, proces tworzenia własnej lalki, nie gra z nią. Prostota lalki szmacione lub karkowe całkiem możliwe dla dziecka w wieku szkolnym. Niezależnie lub z pomocą dorosłych może on zrobić swoją lalkę, wkładając w nią swoją duszę. Robienie lalek z rodzicami Jest to okazja do lepszego poznania się, zrozumienia i zbliżenia.

Kup dzisiaj lalkę nie stanowi problemu - w sklepach są to tworzywa sztuczne, guma i plusz, ale lalka wykonana własnoręcznie - Jest wyjątkowy! Może przynieść wiele radości, tak jak w samym procesie tworzenia, a podczas zabawy z nim, a być może dlatego, stanie się ulubioną zabawką dziecka.

Wow, jak się zmieniają rzeczy! Kiedy w pewnym momencie pojawiły się pierwsze lalki w sklepach, popyt na nie był po prostu szalony. Teraz, kiedy zdobycie lalki nie stanowi problemu, preferowane są zabawki wykonane w ten sposób, że są o wiele bezpieczniejsze niż te sprzedawane na półkach sklepowych.

Pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy, gdy wspomina się o lalkach własnej roboty, są szkolne lekcje pracy. Teraz, niestety, w szkołach takie zadania nie dają, a przecież tworzenie lalek własnymi rękami rozwija dziecięcą wyobraźnię. W dawnych czasach robiono lalki i szczenięta z drobnymi kawałeczkami materiału i wszelkimi rodzajami dzianin na "robocie". Czas więc pamiętać dzieciństwo i uczyć dzieci.

Dodaj komentarz

68 − 67 =