Nazwa kategorii

Domek dla lalek z pudełka własnymi rękami

Domek dla lalek z własnymi rękami po wyjęciu z pudełka i meblami na śmieci

Naprawdę podobał mi się ciekawy i jednocześnie praktyczny pomysł stworzenia domu lalkowego własnymi rękami ze zwykłych domowych śmieci. Ten dom po wyjęciu z pudełka spotkał mnie na jednym blogu Mamkovskogo i od razu chciałem się nim podzielić.

Pomysł jest bardzo praktyczny, ponieważ dom jest zrobiony ze wszystkiego tego plastiku i gruzu, który znajduje się w życiu codziennym.

Dom dla lalki wykonany jest z pudełka. A reszta rzemiosła dla lalek - meble i inne przedmioty we wnętrzu wykonane są z plastikowych słoików, kubków, pudełek. Inne detale wnętrza są po prostu malowane markerami.

Meble dla lalek własnymi rękami

Meble dla lalek z tektury są wykonane własnoręcznie, akcesoria są rysowane markerem. Kąpiel jest zwykle częścią mydelniczki. Zlew jest metalową częścią przycisku świecy.

Dekorujemy klej jasną tapetą z papieru dekoracyjnego, zawieszamy zasłony z kolorowej tkaniny, jasne dywaniki, z kubków i słoików wykonujemy niezbędne meble do lalki własnymi rękami - mamy bardzo wesoły miniaturowy dom własnymi rękami.

Przy okazji, jeśli przyjrzysz się bliżej meblom wykonanym przez siebie w tym projekcie, możesz wydzielić kilka oryginalnych pomysłów. Na przykład krzesła kuchenne w stylu Art Nouveau wykonane są ze zwykłych plastikowych przezroczystych szkieł, stół wykonany jest z pudełka z dyskami.

Pomiędzy ścianami skrzyni znajduje się oświetlenie diody, puszka od girlandy i jest umieszczana w zaimprowizowanych pomieszczeniach do sufitu. W kuchni to oświetlenie jest pokryte półprzezroczystą drugą częścią z mydelniczki.

W salonie oświetlenie pokryte jest pustymi w środku kulkami z dziurami - powstał elegancki nowoczesny żyrandol. Sofa dla lalek jest łatwa do zrobienia poprzez wklejenie pudełka za pomocą szmatki.

Nawiasem mówiąc, elegancki balkon z grillem z sitka do herbaty do zaparzania herbaty, z nogami od wykałaczek i parasolem koktajlowym jest dość rzeczowy.

Mały stolik z korka z szampana i, oczywiście, krzesło z metalowej części korka z szampana. Kto nie wie, jak zrobić takie miniaturowe krzesła z drutu z korka z butelki szampana.

Okna i drzwi, podobnie jak wiele innych rzeczy w domu, są pomalowane białym markerem, dachówka również okazała się dobrze z markerem. Okna zdobią małe sztuczne kwiaty, więc wyszło bardzo malowniczo.

Tyle ciekawych pomysłów na rzemiosło lalek z własnymi rękami z wszelkiego rodzaju improwizowanych materiałów, śmieci domowych - mam nadzieję, że znajdziesz coś dla siebie. Ponadto doskonałe pole do rozwoju wyobraźni u dziecka. Czy rzemiosło z dziećmi i rozwijać. Wesoła twórcza praca.

Jak zrobić domek dla lalek z pudełka?

Jak możesz zrobić domek dla lalek z pudełek? Dziecko chce domu, zaproponowałem, że zrobię to sam, a nie kupię. Kto już zrobił takie rzemiosło? Jakie są pomysły?

Zrobiłem taki dom. Przykleiłem trzy boki do boków, tak aby ich górna część była po ich stronie. To był dom na trzech piętrach. Wyciągnęła dodatkową taśmę klejącą i przykleiła na wierzchu resztki gęstej tapety. Wcześniej przecinaj okna. Można uczciwie powiedzieć, że podłoga na podłogach była mocno pochylona.

Dom dla lalek z pudełek to bardzo dobre rozwiązanie dla małej księżniczki i jej rodziców.

Po pierwsze, nie musisz wydawać przyzwoitej kwoty na zakup tego rodzaju zabawki.

Po drugie, Możesz stworzyć siebie tworząc wnętrze w każdym pokoju tego domu.

Istota budowy tego domu jest prosta.

 1. Każdy pokój jest osobnym pudełkiem.
 2. Dla małych lalek odpowiednie są pudełka z podszewek. Dla takich jak Barbie, duże pudełka.
 3. Aby stworzyć dom - wystarczy przymocować pudełka do siebie za pomocą kleju, zszywacza lub taśmy dwustronnej, tak jak tego potrzebujemy. Dla okien wycinamy otwory.
 4. Dekorujemy pokoje i dekorujemy meblami. Na ścianach można wkleić resztki tapet, powieszać zdjęcia (wycinki z czasopism), na zasłonę lub na przyborach z organzy.

Istnieje wiele wariantów tworzenia takich domów od największych po kompaktowe, które można zmieścić nawet w najmniejszym pomieszczeniu.

Oto takie opcje na wspaniałe domki, jeśli pozwala na to powierzchnia pokoju.

Dobra opcja, zajmuje mniej miejsca w pokoju, ale jest przestronna do zabawy z lalką - jeśli pudełka są ze sobą połączone, tj. Powierzchnia podstawy domu w jednym pudełku.

Opcja otwartego domu. Jest to wygodne, ponieważ można go rozmontować i wyczyścić. Zasada wytwarzania - jak w projektancie.

Kompaktowa wersja domu. Widziałem interesujący wariant tworzenia domu. Do długiej tkaniny z tkaniny szyte są płaskie taśmy lub taśmy. W te wstążki są następnie osadzone w podłogach z tektury. Ten dom można łatwo złożyć, łatwo przechowywać i można zabrać go na wycieczkę.

Przedmioty mebli mogą być również wykonane z różnych pudełek, nawet pudełek zapałek.

Jako dziecko, domek dla lalek moich marzeń wyglądał tak (nawet jeśli pochodzi z pudełka)))))

Teraz myślę, że ta opcja będzie wygodna, ponieważ można ją zdemontować i usunąć.

Najpierw musisz nauczyć jaką lalkę ma Twoje dziecko Jeśli Barbie potrzebuje pudełka, a Bratz jest mniejszy, potrzebujemy: 3 pudełka jedna długa i dwie pozostałe połówki, kolorowy papier, lalki, klej i podwójna szkocka. Na wierzchu kleju zakładamy długie pudło, dwa inne pudełka przyklejamy taśmą samoprzylepną, odrywamy folię ochronną i kleimy papier, w pokojach wklejamy papier, aby zrobić tapetę, we wszystkich pokojach wkładamy marionetkowe meble, nasz dom jest gotowy.

Amina 9 lat szczęścia i studiów

Ostatnio odpowiedział na podobne pytanie. Tworzenie domu dla lalek z pudeł jest bardzo proste. Moja córka zrobiła dom na trzech piętrach. Wymagało to trzech pudełek tego samego rozmiaru. Położyła je na sobie i skleiła. Następnie, za pomocą papieru do pakowania i tapety, zaprojektował ściany i podłogę w domu (wkleił je). Wyciąć okna, zrobić małe zasłony z małych kawałków materiału. To wszystko jest gotowe, jest małe - do aranżacji mebli.

Tak, nie należy kupować, ale zrobić dom dla lalek samodzielnie, po prostu z pudełka o takim rozmiarze, jakiego potrzebujesz. Ponadto możesz przyciągnąć dzieci do tej lekcji, będą one nie tylko interesujące, ale także przydatne do ogólnego rozwoju wyobraźni i kreatywnych umiejętności.

W kilku filmowych kursach mistrzowskich na temat tworzenia małych domów dla lalek z pudełek:

Jeden z najprostszych sposobów na zrobienie domu z lalek z tektury. Aby wziąć kartonowe pudełko do klejenia wewnątrz i na zewnątrz przez obojami.Kryshu też wyciąć z kartonowych prążków vvide, na szerokość i długość pudełka, wyłączy się trójkąt, ściany i dach są gotowe. Wtedy możesz zacząć dom, aby podzielić na pokoje.

Domy z lalkami własnymi rękami ze sklejki, skrzynek i innych materiałów

Każda mała dziewczynka marzy o swoim domu dla lalek. Obecnie można je znaleźć w sklepach hurtowo, ale wszystkie są tego samego typu i kosztowne. Z tego artykułu dowiesz się, jak zrobić oryginalny domek dla lalek, nie wydając dużych pieniędzy. Taki dom stanie się wyjątkowy, dziecko będzie mogło go wyposażyć tak, jak chce. Cała Twoja rodzina może świetnie się bawić, tworząc własne arcydzieło.

Istnieje wiele różnych klas mistrzowskich do robienia domów dla lalek. Materiały są pobierane w tym samym czasie: sklejka, płyty gipsowo-kartonowe, laminat, pudełka, półki na książki, teczki na dokumenty. To wciąż daleki od pełnej listy oferowanych materiałów. Przednia ściana domu albo nie jest w ogóle wykonana, albo jest wykonana w postaci otwieranych drzwi. Jest to konieczne dla wygody gry. Proponujemy wybrać to, co jest dla Ciebie odpowiednie i zacząć pracę.

Możliwość zrobienia domu dla lalek dla dziewczynek z drewna jest jedną z najbardziej popularnych. Niewątpliwymi zaletami tego domu są jego wytrzymałość i trwałość. Łatwo jest ozdobić zarówno z zewnątrz, jak i od środka. Jednak do produkcji drewnianych domów będzie potrzebna męska pomoc.

Jeżeli dom jest zbudowany jakościowo, nie będzie odróżniał się od zakupionego domu. Rysunki do budowy takiego domu możesz zrobić samemu, ale możesz już użyć. Do tego domu można zrobić kółka, a następnie stanie się mobilny.

 • Laminat lub sklejka, grubość lepiej wybrać nie mniej niż 7 mm;
 • układanka elektryczna;
 • klej - stolarstwo, PVA;
 • samoprzylepna folia, którą przykleimy do podłogi w naszym domu;
 • tapety, są przydatne do wklejania ścian w pokojach;
 • prosty ołówek;
 • ruletka.

 1. Wycinamy ściany domu z arkuszy sklejki, zgodnie z wymiarami na rysunku.
 2. Zauważamy, gdzie znajdują się okna i drzwi, i je wycinamy.
 3. Przy pomocy kleju stolarskiego montujemy strukturę jak pokazano na rysunku. Możesz użyć małych kołków dla niezawodności projektu.
 4. Zrób dach. Wklej go tekturą falistą i farbą imitującą gonty.
 5. Przyklej gotowy dom na kawałek sklejki, większy niż podłogi w domu. To da mu większą stabilność. Na sklejce, która pozostaje po bokach domu, możesz zrobić trawnik.
 6. Teraz wklejamy ściany w pokojach tapetą, podłogi z filmem.
 7. Organizujemy meble.
 8. Dekorujemy wnętrze za pomocą tkanin: zasłony na oknach, dywaniki, obrusy na meble.

Mastur-klasa do zrobienia domek dla lalek z wyglądu sklejki w następnym wideo.

Wymagane rysunki z filmu wideo, patrz poniżej.

Wielu z nas, po naprawach, ma kawałki płyt gipsowo-kartonowych, które nie są już potrzebne. Dlaczego by ich nie wpuścić, ciesząc się ich małą księżniczką? Z tego można zrobić wspaniały dom dla lalek.

Dom płyt gipsowo-kartonowych ma wiele zalet, między innymi: łatwość w obsłudze, łatwość obsługi. Nawet jeśli nie pomalujesz ścian domu po montażu, nadal będą wyglądać schludnie ze względu na jego biały kolor. Istotną wadą tego domu jest jego kruchość. Trzeba nacisnąć trochę na dowolnej stronie małego domu, ponieważ tam, a następnie się zepsuje.

Aby stworzyć dom z płyt gipsowo-kartonowych, możesz użyć powyższego schematu, lub możesz po prostu zrobić przekroje poprzeczne, aby zaoszczędzić miejsce w pokoju dziecinnym. Te przegrody oddzielają pokoje między sobą, nie będą miały zewnętrznych ścian i dachu.

Z dużych arkuszy płyt gipsowo-kartonowych można wykonać wysokiej jakości piękny mały dom. Zobacz następne wideo dla klasy mistrzowskiej.

Jeśli masz w domu arkusze pianki do pakowania, możesz zbudować dom z nich. Do pracy będziesz potrzebował:

 • arkusze z tworzywa piankowego;
 • pistolet do klejenia;
 • wykałaczki;
 • drewniane władcy;
 • kije bambusowe;
 • tektura falista;
 • kawałki tapety;
 • farba akrylowa;
 • gąbka z gumy piankowej;
 • kawałki listew przypodłogowych;
 • niezbędne akcesoria do wnętrza: dywany, zasłony, meble i wszystko, co potrafi Twoja wyobraźnia.

 1. Na początek musisz pomyśleć o tym, jaki będzie twój dom i zrobić rysunek. Aby zaoszczędzić miejsce w mieszkaniu, dom może być zbudowany na wysokości.
 2. Pocimy pianę zgodnie z rysunkiem. Jest to wygodne, aby zrobić to za pomocą gorącego noża, aby pianka się nie rozpadła.
 3. Zastanów się, gdzie będziesz okna i drzwi, możesz zrobić klatkę schodową między piętrami. Wytnij niezbędne otwory.
 4. Zaczynamy montować dom. ЗRzeź jest podzielona na pół. Będziemy ich potrzebować, aby stworzyć bardziej solidną strukturę. Przyklejamy arkusze pianki pistoletem samoprzylepnym, uprzednio łącząc je za pomocą połówek wykałaczki.
 5. Do wzmocnienia podłogi i sufitu używamy patyków bambusowych z chińskich serwetek. Przyklej kije do płyt piankowych jako belki. Następnie arkusze przeznaczone do stropów podłogowych można przykleić do ścian bocznych.
 6. Pośredni klej do schodów osobno. Może być wykonana z pianki lub drewnianych linijek. Jako barierkę używamy wykałaczek. Następnie wklejamy ukończoną klatkę schodową.
 7. Dach można przykleić z pianki lub tektury falistej. Płytki można naśladować, tnąc tekturę małymi kawałkami i klejąc ją, a następnie barwiąc.
 8. Na zewnętrznej ścianie można zrobić balkon. Jest przyklejony z pianki, używamy pałeczek bambusowych
 9. Na zewnątrz pomaluj dom farby akrylowe z konwencjonalną gąbką.
 10. Ściany pokoi pokryte są tapetą, podłogi wyłożone są wykładziną. Od listwy sufitowej wycinamy listwy przypodłogowe i parapety okienne i przyklejamy je. Tworzymy przytulność za pomocą zasłon w oknach.
 11. Organizujemy meble, które można również przykleić z pianki i zaprosić nowych najemców.

Dekoracja domu może być bardzo różnorodna. Możesz użyć przezroczystego plastikowego pudełka, zrobić wydruki podwodnego świata i umieścić akwarium w domu. Możesz drukować zdjęcia, układać obrusy na stołach, dodawać lalki do zabawek. Niech Twoja wyobraźnia objawi się w pełni, a otrzymasz najcudowniejszy domek dla lalek dla dziewczynek.

Z półki na książki lub półki można zrobić doskonały domek dla lalek. Jest to bardzo łatwe do zrobienia, ponieważ masz już gotowe podstawy. Aby udekorować dom, użyj kartonu, tapety, papieru samoprzylepnego i papieru do pakowania.

Połącz się z tym procesem twórczym i swoją córką. Może działać jako projektantka w swoim domu dla lalek.

Jeśli dom zostanie umieszczony nieruchomo pod ścianą, możesz zrobić dach domu za pomocą czarnej taśmy, oddzielając kontury. W ten sam sposób przyklej komin. Jeśli to konieczne, zmień kolejność w innym miejscu, taśma może być bezpiecznie odpięta bez uszkodzenia tapet w pokoju. Meble dla lalek możesz kupić już gotowe lub pokazać swoją wyobraźnię i zrób to sam.

Ze starej szafki lub komody

Twoja córka prosi o dom dla lalek, a w garażu stara komoda zbiera kurz? W starych, już niepotrzebnych meblach, możesz oddychać drugim życiem. Ciesz się swoim dzieckiem, robiąc dom dla lalek ze starej szafki lub komody. Takie domy są bardzo wygodne dla tych, którzy mają dzieci bawiące się dużymi lub wysokimi lalkami.

Przede wszystkim musisz znać wysokość lalek. Ma to na celu zapewnienie, że lalki mogą znajdować się w pomieszczeniach w pełni rozwiniętych. Może być konieczne połączenie 2 półek, usunięcie niepotrzebnych partycji. Pracuj starannie, starając się nie łamać wewnętrznych ścian szafki lub skrzyni. Na miejscu rozbiorów, które usunęliśmy, nie będzie potrzeby pustki. Można go uszczelnić cienkimi listwami dopasowanymi do rozmiaru.

Po odczekaniu, aż klej całkowicie wyschnie, nałóż ściany komody cienką warstwą szpachli. Następnie skrzynia powinna zostać wypolerowana, a następnie stanie się gładka i gładka. Za pomocą wyrzynarki możesz wycinać okna.

Ostatnim etapem będzie projekt twojego domu. Na zewnątrz można go pomalować. Najprawdopodobniej będziesz musiał pomalować je na kilka warstw, aby pomalować stary kolor klatki piersiowej. Ściany wewnątrz można wkleić tapetą, kolorem, opakowaniem lub papierem samoprzylepnym. I możesz je po prostu namalować. Organizujemy meble, zawieszamy obrazy i lustra na ścianach, zasłony, rozprowadzamy dywany i zapraszamy lalki do parapetów. Teraz w pokoju twojej córki lalki będą zawsze sprzątane!

Opcja budżetowa na wykonanie domu dla lalek to tektura falista. Z jego pomocą możesz stworzyć piękną zabawkę, która będzie długo podobać się Twojej dziewczynie.

 • Tektura falista do ramy domu;
 • ozdobny karton do dekoracji domu;
 • Wzory części, które będą zależeć od wielkości Twojego przyszłego domu; zamiatanie;
 • materiały piśmienne: ołówek, linijka, gumka, nożyczki;
 • nóż, farba, pędzel, markery;
 • pistolet do klejenia;
 • kolor, opakowanie i samoprzylepny papier;
 • tkanina;
 • elementy wystroju - koraliki, kryształy, kamienie, sztuczne kwiaty.

Zaczynamy tworzyć dom:

 1. Jeśli masz duży arkusz tektury falistej, możesz zastosować do niego skan. Rozmiary powinny być dobrane w zależności od wielkości domu. Jeśli nie ma dużych arkuszy, to każda część musi być wycięta osobno. Nie rób przedniej ściany.
 1. W celu wygodnego złożenia tektury konieczne jest wykonanie rowka w położeniu składania, a następnie za pomocą linijki. Jeśli wszystkie detale zostały wycięte, wklejamy je w połączenia kartonu.
 2. Wytnij i przyklej wewnętrzne ścianki działowe. W takim domu są po prostu niezbędne. Będą wykonywać funkcję przewoźnika.

Budowa jest złożona. Możesz kontynuować projektowanie.

Wewnątrz ściany lepiej wkleić papier dekoracyjny lub ściereczkę. Więc ukrywasz szwy w miejscach klejenia. Na zewnątrz ściany można udekorować według własnego gustu: farby, kleju. Wyremontuj dom za pomocą koralików, cyrkonii, kamyczków lub innych elementów według własnego uznania. Zwróć uwagę na fakt, że elementy wystroju dobrze trzymają się na tekturze, inaczej podczas gier dom straci swoją atrakcyjność.

Rozmieść meble i zaproś dziecko do zabawy.

Kursy mistrzowskie dotyczące tworzenia domku dla lalek z tektury, patrz poniżej.

Bardzo prosty do zrobienia domek dla lalek z pudełkami. Dla niego będziesz musiał odebrać odpowiednie pudełka do rozmiaru. Rozmiar zależy od wysokości lalek, dla których ten dom jest wykonany. Liczba pudeł zależy od liczby pokoi, które zamierzasz zrobić. Jedno pudełko to jeden pokój. Taki dom może być wykonany jako wieżowiec, przyklejając pudła jeden na górze. Pozwoli to zaoszczędzić miejsce w pokoju.

Konieczne jest przymocowanie pudeł razem, tak aby jego górna część znajdowała się na boku, odsłaniając wewnętrzną przestrzeń pokoju. Możesz to zrobić na różne sposoby: używając zszywacza, kleju, dwustronnej taśmy klejącej. Wytnij okna. Dekorujemy dom zgodnie ze swoim smakiem. Dostarczamy meble i uszczęśliwiamy dziewczynę nową zabawką, za którą wydaliście minimum pieniędzy i energii.

Jeśli w pokoju dziecięcym nie ma wystarczająco dużo miejsca, możesz zrobić składany domek dla lalek.

Spójrz na kolejne warsztaty, które szczegółowo opisują proces tworzenia pięknego domku dla lalek po wyjęciu z pudełka.

Świetny dom z pudełek jest dość łatwy! Obejrzyj poniższe filmy, aby dowiedzieć się więcej.

Jeśli w pokoju dziecięcym nie ma wystarczająco dużo miejsca, możesz zrobić składany domek dla lalek.

Do tego domu potrzebujemy 4 foldery na dokumenty. Każdy folder w środku jest wklejony z pięknym papierem - będzie to tapeta na ściany. Zadekoriruyte przypina teczkę ściereczką, czyniąc z niej rodzaj zasłony. Wydrukuj na wewnętrznych elementach drukarki i wklej na ściany. Dom jest gotowy. Pozostaje otworzyć foldery i umieścić je pionowo. Dodaj niezbędne meble.

Opcja 1

Mobilna wersja domu może być składanym domem z tkaniny. W razie potrzeby można go zwinąć i wyjąć, zajmując bardzo mało miejsca.

Do jego produkcji potrzebujemy gęstego materiału na tylną ścianę. Długość musi być obliczana na podstawie liczby pięter i wysokości lalek. Szyć prostokątną podstawę. Następnie szyjemy kieszenie, w które wkładamy tekturę - to będzie podłoga naszych pokoi. Do dwóch rogów kieszeni szyjemy wstążki lub wstążki. Pozostaje nam tylko zszyć jedną kieszenią nasze prostokąty podstawy, a rogi wstążkami powinny znajdować się po drugiej stronie. Teraz podnosimy podłogę w pokojach za pomocą wstążek i naprawiamy ją, szyjąc wstążki do podstawy. Użyj taśmy, aby wykonać uchwyt, za który powiesisz swój dom na hakach. Aplikacje tkanek mogą być użyte do dekoracji tylnej ściany i rozpoczęcia gry.

Mały dom-torba - ta wersja domu jest bardziej odpowiednia dla małych lalek.

Materiały do ​​produkcji:

Wymiary na rysunkach podano w calach. 1 cal = 2,54 cm.

Z plastikowej siatki wycięliśmy detale do naszego domu. Każda część jest owinięta waty i wyłożona tkaniną, którą wybrałeś. Teraz razem uszywamy wszystkie szczegóły.

Na bocznych częściach domu szyć guziki i pętle. Szyjemy uchwyty do torebki i odbierzemy dom. W tym domu wszystkie twoje ulubione lalki twojej córki zawsze będą z nią!

Możesz zrobić książkę domową dla lalek z filcu. Zobacz poniższy film wideo, aby zrealizować ten pomysł.

Jak widać, istnieje wiele opcji tworzenia domów dla lalek. Możesz zmieniać domy poprzez oświetlenie w pokojach. Możesz myśleć o windzie, która będzie przewozić lalki z podłogi na podłogę ...

Domy dla lalek na proponowanych opcjach mogą być wykonywane nie tylko dla dziewcząt, ale także dla chłopców. Wszystko będzie zależeć od wybranego projektu. Dla chłopców może to być garaż, parking lub na przykład zamek. Włącz wyobraźnię, zrób dom dla dziecka i ciesz się przyjemnością, z jaką gra ...

Kolejny proces tworzenia pięknego domu dla lalek można zobaczyć w następnym wideo.

A w kolejnym filmie zobaczysz przegląd gotowych domów wykonanych samodzielnie.

Wykończenie domu dla Barbie:

Wszelkie prawa zastrzeżone, 14+

Kopiowanie materiałów na stronie jest możliwe tylko po zainstalowaniu aktywnego linku do naszej strony.

Dodaj komentarz

2 + 5 =