Nazwa kategorii

Zdjęcie kultywatora

Ręczny kultywator do daczy - ułatwi ci pracę

Dużo pracy przy obróbce wierzchniej warstwy gleby poprzedza wytwarzanie dobrej rośliny uprawnej lub odpowiedniego rodzaju trawnika domowego. Kopanie, bronowanie, obluzowywanie, niszczenie brył ziemi, usuwanie chwastów i ich korzeni, kopanie roślin okopowych - wszystko to jest konieczną, ale fizycznie ciężką pracą.

Wymaga plusu wszystkich znaczących kosztów czasu.

Aby ułatwić pracę i zwiększyć produktywność, stworzono różne typy kultywatorów ręcznych do uprawy w daczy - benzyny, elektryczne, ręczne, lekkie i ciężkie.

Zalety ich zastosowania są ogromne - mobilność, zdolność do przetwarzania ciężko dostępnych gruntów ciężkiego sprzętu, zwiększając kilkakrotnie prędkość pracy. Jakość uprawy ziemi jest wielokrotnie zwiększana w porównaniu z użyciem narzędzi ręcznych - łopaty lub soki.

Wybór mini kultywatora, kultywator do ogrodu, elektryczny do letniej rezydencji i ogrodu, instrukcja do letniej rezydencji zależy od rodzaju proponowanych prac:

 • Ciągłe przetwarzanie górnej warstwy ziemi - kopanie lub podnoszenie.
 • Zwyczajna kępka - do leczenia miejscowego.
 • Przygotowanie przedsiewne - obluzowywanie, kruszenie brył, kontrola chwastów.
 • Niektóre typy kultywatorów ułatwiają proces ekstrakcji roślin okopowych z ziemi, na przykład ziemniaków.

Według rodzaju napędu kultywatory to: benzynowy, elektryczny lub ręczny. Wydajność (powierzchnia obrabianego obszaru podzielona przez czas, który upłynął) zależy bezpośrednio od mocy napędu i szerokości roboczej dyszy.

Podręcznik do letniej rezydencji

Przy wszystkich uniwersalnościach, dla każdego rodzaju prac, zbliża się rodzaj ręcznego kultywatora mechanicznego do letniej rezydencji. Dzięki mocnemu i ciężkiemu motoblokowi trudno będzie nim zarządzać na wąskich łóżkach w szklarni, a ręczny proszek do pieczenia jest niecelowy do użycia na dużych objętościach.

Na terenie o powierzchni 5-6 hektarów możliwe jest zarządzanie ręcznym lub lekkim aparatem elektrycznym.

Jeśli obszar jest większy - nie można obejść się bez kultywatora silnikowego.

Jeśli witryna ma dużą liczbę kwiatów i krzewów, pamiętaj dostępnych jest kilka kultywatorów ręcznych różnych typów.

Aby uzyskać więcej informacji na temat kultywatorów do domów wakacyjnych, zobacz wideo:

Kultywator ekstraktor korzeniowy pomoże Ci w zwalczaniu chwastów i kopaniu małych dołków dla sadzonek. Zasada działania: dzięki zaostrzonym zębom spiralnym, poprzez obracanie bramy urządzenie jest "wkręcane" w ziemię. Niewielki obszar kontaktu z podłożem pozwala na to przy minimalnym wysiłku.

Eliminator upraw korzeniowych

Aby to zrobić, wystarczy wykonać nie więcej niż pół obrotu wokół osi. Po penetracji, używając rączki i wału jako dźwigni, ziemia wraz z korzeniami chwastów jest wydobywana na zewnątrz. Zarządzaj nią bardzo łatwo, wydajność jest wysoka.

Bardzo udana (a przy tym - prosta) konstrukcja ma podręcznik kultywujący do dawania tornado. Wysokość bramy jest łatwo regulowana, co sprawia, że ​​wygodnie jest pracować dla osoby o dowolnej wysokości i nie tworzy dużego obciążenia z tyłu. Wykazał doskonałe wyniki w przetwarzaniu ziemi o różnych stopniach twardości.

Wybierz modele, które pochodzą z różnych załączników roboczych. W przyszłości niezbędne produkty można zakupić osobno.

Kultywator ręczny benzyna (lub kultywator silnikowy) będzie najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem. Rozszerz zakres korzystania z różnych wymiennych załączników i załączników.

W sprzedaży ogromny wybór modeli - od lekkich (10-50 kg) do ciężkich motobloków (do 500 kg), osiągi już są bliskie minitraktorowi.

Benzyna

Jeśli zdecydujesz się nie kusić tanich modeli nieznanych producentów - mogą pojawić się dalsze problemy z konserwacją i zakupem części zamiennych. Przyjrzyj się dobrze sprawdzonym markom, na przykład takim firmom jak: Tarpan, Patriot, Champion, Texas, Viking, Cayman.

W przypadku ręcznych kultywatorów do domków cena może być różna od 10 do 40 tysięcy rubli (kultywatory benzynowe) i osiągają do 150 tysięcy rubli na blokach silnika.

Kultywator ręczny elektryczne - łatwiej i łatwiej utrzymać kolegę z benzyny. Głównym celem jest poluzowanie podłoża. Zalety:

 • niska waga;
 • Prostota w zarządzaniu;
 • niski poziom hałasu;
 • brak gazów spalinowych;

Wizualnie widoczny na zdjęciu:

Elektryczne

Wybierając, nie ścigaj potężnych modeli - zresztą pełnoprawny "pracownik terenowy" nie wyjdzie z tego. Zwróć uwagę na lekkie, niedrogie modele, na przykład Loplosh, Mantis, z którymi łatwo poradzi sobie kobieta lub starsza osoba.

Wady są przywiązanie do źródła energii elektrycznej. Źle nadaje się do obróbki powierzchni z nie pociętą trawą. Ze względu na stosunkowo małą pojemność, jest w stanie poluzować jedynie miękką, piaszczystą ziemię lub oczyszczoną czarną ziemię.

Kultywator obrotowy wykonany ręcznie dla daczy (lub gwiazdy) służy do poluzowania gleby i grud po orce, zmieszaniu ziemi z nawozami i usuwaniu chwastów. Zasada działania: na wale roboczym pod kątem prostym zamocowane są "ramiona", na których końcu znajduje się krawędź tnąca.

Wozidła quarry w rodzinie ciężarówek stoją oddzielnie. Oto artykuł o pierwszym z gigantów Belase 75710.

Ciężarówka MAZ 5551 jest produkowana przez Mińsk Automobile Plant od ponad trzech dekad, od 1985 roku. MAZ 5551 to manewrowość, praktyczność i niezawodność.

Łamacze są karani, jednym z nich jest ewakuacja pojazdu. Oto, co musisz zrobić, jeśli Twój samochód jest holowany przez lawetę.

Takie elementy są nieco wzdłuż całej długości koła, a w rzucie bocznym przypominają gwiazdkę. Stąd nazwa. Dzięki napędowi benzynowemu lub elektrycznemu koła zębate obracają się szybko (niezależnie od prędkości jazdy), poluzowując ziemię.

Evezdachny

Kultywator ręczny gwiazda bez napędu mechanicznego, ma parę małych kółek podporowych. Dołączony jest również nóż, który (jeśli zwrócony do ziemi) podczas ruchu odcina trawę i korzenie chwastów.

Natychmiast po zakupie lepiej jest zastąpić uchwyt dłuższą - będzie o wiele łatwiej pracować.

Produkcja kultywatora własnymi rękami

Najprostszy kultywator wykonany ręcznie na daczy zrobić w kilka godzin z tego, co wydawało się, służyło ich niepotrzebnym szczegółom. Będziesz potrzebował:

 • Rurki lub narożniki metalowe.
 • Przednie koło (bez gumy) od motoroweru, ale lepsze od motocykla.
 • Stalowy pasek ma 50 cm długości i 2 mm grubości. Idealnie pasuje zużyty nóż z elekrorabanka.
 • Ładunek - możliwe jest użycie tarczy metalowej lub żeliwnej, części słupa żelbetowego lub żelazka transformatorowego.

Rama jest łatwiejsza do złożenia za pomocą elektrycznego spawania - dzięki temu będzie sztywniejsza i bardziej niezawodna. Pasek stali wzdłuż dłuższego boku jest szlifowany pod kątem 40-50 stopni. Naprawiamy koło i instalujemy ładunek - kultywator jest gotowy.

Taką konstrukcję można złożyć na podstawie roweru. W tym przypadku obciążenie nie będzie wymagane, ale konieczne będzie zastosowanie nieco więcej wysiłku w przejściu. Aby nóż łatwiej wszedł w ziemię, spawać go pod małym kątem.

Z metalu o grubości 3-4 mm zagina ramę w kształcie litery "n". Przygotowane 4 rękawy o długości 40 mm. I najbardziej pracochłonna część - dla każdego rękawa, wzdłuż obwodu, zgrzewane są 5-7 długości zaostrzonej armatury o długości około 10 cm, uchwyt - im dłuższa, tym łatwiej będzie działać.

Taki mechanizm jest idealny do łamania grudek ziemi, po minięciu minitraktora lub pługa. Na wierzchu ramy znajduje się nóż. Głębokość jego wejścia w ziemię może być regulowana przez zestaw otworów. Obracając kultywator nożem na ziemię, otrzymujemy kolejne świetne narzędzie do zwalczania chwastów.

Jedyny problem występuje wtedy, gdy występują kręcone chwasty (na przykład powój), ich pędy są nawijane na "jeże", i muszą być one usuwane od czasu do czasu. W każdym razie okazuje się to znacznie szybsze niż sapa.

Wybierając kultywator, oprócz specyfiki samej witryny, nie zapomnij rozważyć, kto będzie z nią pracował przez większość czasu. Jeśli jest to kobieta lub nastolatek, najlepszym wyborem jest model elektryczny. Dla młodego człowieka dobrze jest rozgrzać się z kultywatorem ręcznym bez napędu.

Właściciele dużych działek powinni rozważyć zakup kultywatora silnikowego, a nawet bloku silnika.

Ręczny kultywator ogrodniczy - narzędzie pierwszej potrzeby

Co to jest kultywator ręczny? To urządzenie do uprawy ziemi za pomocą urządzeń mechanicznych i siły rąk. Jak różnorodne jest dzieło troski o łóżka i klomby kwiatowe, a także wiele narzędzi ręcznych tworzonych własnymi rękami i w sposób przemysłowy. Uważa się, że jest to kultywator do ręcznego nakładania zrywaków gleby, z chwytem nie większym niż 20 cm, na długim lub krótkim uchwycie.

Nawet najbardziej technicznie nasycony obszar nie będzie dobrze zadbany, jeśli nie przejdzie on ręką człowieka z wąskim narzędziem, które poluzuje ziemię obok roślin i kwiatów, rozbije skorupę glebową i odsłoni, wyrwie korzenie chwastów. To narzędzie nazywa się ręcznym kultywatorem i jego przeznaczeniem:

 • poluzuj glebę, usuwając ją ze skorupy i nasycając powietrze tlenem;
 • wyciąć bruzdy pod sadzeniem roślin, a następnie posypać nową roślinę;
 • aby ratować rośliny kulturowe przed sąsiedztwem chwastów;
 • Wykonaj wygładzenie powierzchni z łamaniem grudek - aby się przebić.

To nie wszystkie funkcje kultywatorów. Narzędzie z wygodnym uchwytem, ​​czasami z uchwytami i kołem, służy do traktowania ziemi na równi z kultywatorami na trakcji elektrycznej lub benzynowej.

Odmiany kultywujących organów roboczych

Zawsze w pracy ręczny kultywator do letniej rezydencji, taki jak na zdjęciu.

Wśród wielu kształtów i rozmiarów narzędzi, są one podzielone na kilka typów w zależności od formy i funkcji narządu pracy. Tak więc, widły z zakrzywionymi rogami, owijając korzenie wszechobecnej trawy pszenicznej, zostały wynalezione stosunkowo niedawno i nazwane "Tornadem" dla efektu zwalczania złośliwych bylin.

Z nowych narzędzi można zauważyć płaskiego cięcia inżyniera Fokine, z trójstronnym wyostrzeniem wąskiego paska stali narzędziowej. Mają prostokątną rękojeść, regulowany kąt do pracy i mogą wyciągać wszelkie chwasty z wąskiej szczeliny. Loopy w kształcie takich zrywaczy - polochniki wycinają korzenie na głębokości i nie przewracają górnej warstwy gleby, utrzymując na powierzchni ściółkę. Z drugiej strony, do poluzowania górnej warstwy potrzebne są kultywatory ręczne.

Kultywatory obrotowe służą do rozluźniania, pielenia. Są skuteczne, wymagają niewielkiego wysiłku, aby napędzić astrologa. Miniaturowe groty strzałek na zakrzywionych prętach są doskonałymi zrywakami, często są instalowane na własnoręcznie wykonanych narzędziach z kołami na ręcznej trakcji.

Tak więc, zgodnie z formą działającego organu, dzielą się kultywatorzy;

 • płaskie krajarki i pętle;
 • postrzępione, o płaskim, ostrym i przetartym końcu, od jednego do siedmiu ogniw;
 • Obrotowy, z zestawem obracających się gwiazdek;
 • Proste pionowe pręty - narzędzia grabiące.

Niektóre modele łączą dwie funkcje, na przykład obrotowy kultywator ręczny ze ściegiem pętelkowym.

Znany producent preparatu Baikal EM-1 do ulepszania gleby, stworzył narzędzie do uprawy gleby. Płaskie krajalnice płaskie o różnych szerokościach, zmontowane w zestaw. Ich różnica - zespół jest zaostrzony po obu stronach, a wydajność pracy podwaja się. Uchwyty do tych płaszczyzn są wybierane osobno. Celem jest odcięcie korzeni chwastów, które zniszczą skuteczne mikroorganizmy.

Każdy mieszkaniec marzeń, że ma zawsze odpowiednie narzędzie na wyciągnięcie ręki. Dlatego kupują i tworzą własne projekty oparte na znanych formach, ale zmieniając rozmiar, wysokość klamki, szerokość uchwytu.

Jak zrobić ręczny kultywator własnymi rękami

Każdy może przymocować dyszę do uchwytu. Proponujemy zbudowanie ręcznego kultywatora własnymi rękami z nieodpowiedniego roweru i środków improwizowanych. Koło najlepiej pobrać z nastoletniego roweru turystycznego z szeroką krawędzią. Używa się tylko przedniego koła z widelcem. Część roboczą na ramie można wykonać w dowolny sposób - zęby w 2 rzędach, gwiazdkach lub płaskiej pętli. Najważniejsze jest to, że w domowej kultywatorze ręcznym rama powinna być solidna z kotwami usztywnień, złączami z uchwytami wykonanymi z prostego lub klejonego drewna. Zamiast drewna można stosować lekkie rury wykonane z metali nieżelaznych. Wygodny i lekki zryw jest niezbędny do obróbki szerokich odstępów między rzędami, kołowych kręgów drzew.

Kolejnym nie mniej skutecznym narzędziem ręcznym będzie ręczny kultywator obrotowy. Główne węzły na rysunku:

 • elementy robocze lub dyski koła zębatego - 1;
 • osie do mocowania roboczych gwiazdek - 2;
 • przepusty do zbierania węzła - 3;
 • łączące uchwyty, duże i małe - 5, 4;
 • Pręt ramy, który wchodzi w rurę i jest połączony z poprzecznym uchwytem - 6,7, 8.

Dyski są kuliste, są tworzone przez formację. Ale z takim samym sukcesem można skorzystać z manualnych "jeży", a przy ich pomocy zebrać działający narząd. Pomocny będzie szczegółowy rysunek ręcznego kultywatora własnymi rękami.

Wśród wzorów samokształtujących się stad znajdują się pełnoprawne motobloki stworzone na bazie pił łańcuchowych i innych pojazdów mechanicznych. Wartość tych samodzielnie wykonanych urządzeń dla właściciela polega na tym, że używał improwizowanych narzędzi i stworzył narzędzie dla swoich potrzeb. Z drugiej strony, koszt modeli fabrycznych nie zawsze pozwala na zakup kultywatora od znanego niezawodnego producenta. Jak jeszcze możesz zmontować kultywator ręczny własnymi rękami, obejrzeć wideo:

Zapoznajemy się z kultywatorami produkcji fabrycznej

Jeśli rolnik nie ma możliwości stworzenia sobie niedrogiego efektywnego asystenta, to zrobili to inżynierowie z Ukrainy. Bez silnika, z jednym kołem i uchwytami, prosta konstrukcja ułatwia pracę na budowie. Jedna z 6 jednostek roboczych jest podłączona do gniazda. Dlatego urządzenie nazywa się uniwersalnym ręcznym kultywatorem, a wstrząsarka ma 6 w 1.

Zważyć urządzenie 9,5 kg, obsługa jest dobra, z kultywatorem, że ręce żeńskie mogą z łatwością sobie poradzić. Szczegóły przedstawione na zdjęciu reprezentują narzędzia robocze:

 1. Hiller, który jest głównym narzędziem roboczym. Cięcie bruzd, grabienie ziemniaków odbywa się za pomocą podnośnika. Ale jest w komplecie z ripper dysku, który wykonuje tę samą funkcję, jak hiller.
 2. Kuter z zainstalowanymi nożami typu "brzytwa", który przecina korzenie chwastów, jest dostosowywany wzdłuż rzędów roślin.
 3. Kultywator służy do rozluźniania, ścinania trawy. To narzędzie dostosowuje nachylenie osiowe i głębokość opuszczania do podłoża.
 4. Jest pług, służy do cięcia bruzd podczas siewu nasion w ziemi.
 5. Poluzuj ziemię podczas tworzenia skorupy z gwiazdkami, które są zawarte.
 6. W zestawie znajduje się bruzdownica z markerem. Węzeł służy do siewu.

Konstrukcja fabryczna nie wytrzymuje prac na ciężkich mokrych obszarach. Dlatego w odpowiedziach mistrzów jest rada, aby wzmocnić ramę mocującą koło i wzmocnić uchwyty za pomocą dwóch sztywnych poprzeczek. Uchwyty muszą być lekko przedłużone i bardziej komfortowe.

Warto zwrócić uwagę na projekt mistrzów Winnicy. Został nazwany bez żadnych dodatków - Hand cultivator "Universal earth shaker 5 in 1". Produkt kosztuje 450 UAH, w tłumaczeniu na rosyjski pieniądze 3000 rubli.

Na ramie nośnej można alternatywnie zamontować następujące narzędzia:

W rezultacie istnieje ramka o wymiarach 64x30x30 cm z dołączonym urządzeniem. Jaśniejszy przyrząd stanie się nieodzownym pomocnikiem przy sadzeniu i hodowaniu, pieleniu i rozluźnieniu ogrodu.

Jesteśmy przyzwyczajeni do uzyskania żniwa dzięki ciężkiej pracy. Zasady inteligentnego rolnictwa oferują kolejne. Nie kopać ziemi bez potrzeby, to łamie jej strukturę. Nie poluzuj górnej warstwy głębiej niż 5 cm z tego samego powodu. Nie chwaszczajcie łóżek aż do ostatniego chwastu. Chwastuj glebę częściej i więcej i używaj w niej użytecznych mikroorganizmów. Praca stanie się łatwiejsza, a więcej zbierzesz.

Kuter wyczyści górną warstwę roślinności, pokroi korzenie i strzały bruzdy strzała. Aby podnieść ziemię, aby odżywiać się powietrzem, jest zryw i kultywator. Zniszczą skorupę po podlaniu lub deszczu. Dostarczone znaczniki pomagają dostosować szerokość zamocowania dysz. Pług i uchwyt do bruzdy są niezastąpionymi narzędziami sprężynowymi.

Kultywator ręczny zawiera części wykonane z wysokiej jakości stali. Wytrzymała konstrukcja w kształcie kila determinuje głębokość uprawy. Uchwyty są łatwe w obsłudze i trwałe. Zestaw narzędzi jest optymalny, a wymiary są takie, że kultywator przejdzie do dowolnego przedziału.

Model ręcznego kultywatora - wideo

Jeśli masz pytanie, możesz go poprosić w komentarzach do poniższego artykułu!

Nasi eksperci odpowiedzą na twoje pytanie w najbliższej przyszłości (1-2 dni), zasubskrybujcie komentarz na czas, aby otrzymać powiadomienie o odpowiedzi!

Witam, gdzie można kupić i za jaką cenę obrotową gwiazdę kultywatora. Dziękuję.

W Twojej okolicy znajdują się sklepy lub targi ogrodowe z działem sprzedaży specjalistycznego sprzętu ogrodniczego. Ceny w różnych regionach są różne, a my po prostu ich nie śledzimy.

Jakie jest niezbędne wyposażenie dla kultywatorów silnikowych

Kultywator silnikowy jest specjalnym urządzeniem, które pozwala na poluzowanie i pielenie ziemi oraz usuwanie szkodliwych chwastów. Ta technika będzie przydatna w bramce, dzięki czemu nie będzie stałego bólu pleców spowodowanego ciężką pracą w ogrodzie. Poniżej kilka przydatnych wskazówek - jak wybrać osprzęt do kultywatorów silnikowych, co trzeba o nich wiedzieć, plusy i minusy takich jednostek.

Jak wybrać przystawki do kultywatorów silnikowych

Kultywatory silnikowe wyróżniają się rodzajem silnika, elektrycznym lub benzynowym. Główną zaletą silników elektrycznych jest przyjazność dla środowiska i ekonomiczność, z wysokimi narzędziami pracy. Z drugiej strony, taki kultywator jest ograniczony do długiego kabla do źródła zasilania. Dlatego są one stosowane w małych obszarach.

Kultywatory benzynowe są mocniejsze niż elektryczne. Jednak są one znacznie gorsze w gospodarce. Jedną z wad silnika benzynowego jest częste rozpadanie się, które powstaje w wyniku tworzenia się osadów węglowych.

Waga i rozmiar kultywatora jest stosunkowo niewielka, dlatego jest przechowywana razem z innymi maszynami ogrodowymi. Masa kultywatorów zaczyna się od 15 kg. Funkcja urządzenia obejmuje rozcinanie koryt, hilling roślin, odchwaszczanie upraw i borowanie gleby. Aby korzystać z dodatkowych funkcji kultywatora, konieczne jest stosowanie załączników: hiller, pług, nożyczki.

Podczas korzystania z dodatkowego wyposażenia, więcej pracy odbywa się przy mniejszym nakładzie pracy, zwłaszcza w porównaniu do pracy fizycznej. Zastosowanie kultywatorów ułatwia obsługę działek gospodarstwa domowego. Zastosowanie tych urządzeń w różnych dziedzinach klasyfikuje kultywatory jako urządzenia wielofunkcyjne.

Na podstawie modelu kultywatora stosowany jest standardowy zestaw urządzeń - redlica, rototiller, pług lub aktywny frez. Ponadto, jeśli to konieczne, można zainstalować dodatkowe osprzęt: pług, kultywator, kosiarka, podnośnik, siewnik zbożowy, szczotka obrotowa, koparka do ziemniaków, przyczepa, łopata do odśnieżania. Urządzenia te powinny zmechanizować procesy ręczne i znacznie ułatwić pracę rolników.

Dlatego przy doborze kultywatora uwzględniane są parametry techniczne ciągnionego wyposażenia, jego asortyment i kompatybilność z kultywatorami innych modeli. Aby rozwiązać problem zakupu załączników, musisz zrozumieć, jakie prace zostaną wykonane.

Na przykład, jeśli chcesz zmechanizować proces sadzenia i pielęgnacji ziemniaków, będziesz potrzebował sadzarki do ziemniaków, hogera i kopaczki do ziemniaków. Jeśli konieczne jest ułatwienie siewu, należy pomyśleć o zakupie siewnika warzyw.

Przy zakupie załączników dla kultywatorów należy pamiętać, że każde narzędzie jest wykonane dla konkretnego modelu. Dlatego przede wszystkim warto zapoznać się z zestawami sprzętu, które poszerzą możliwości zastosowania tej techniki. Zwiększanie funkcjonalności urządzenia powinno odbywać się stopniowo.

Jakie dodatkowe wyposażenie dla kultywatorów jest potrzebne w gospodarstwie?

Najczęściej używane dodatkowe wyposażenie dla kultywatorów: przyczepa, pług, podnośnik, adapter siedzenia, łączniki, uziemienie.

Do transportu różnych ładunków potrzebne są przyczepy do kultywatorów. Masa przewożonego towaru waha się od 250 do 500 kg i zależy od modelu kultywatora. Dla wygody kierowcy przyczepy są wyposażone w siedzenia.

Uprawa pługów służy do orki na dużych działkach. Za pomocą pługa można też kopać i sadzić ziemniaki. Jeśli jest prawidłowo ustawiony, podczas orki pług sam wejdzie głębiej na wymaganą głębokość. Nie będzie to wymagało specjalnego wysiłku fizycznego.

Użyj hogera, aby kultywator rozdrabniał ziemniaki i tworzył bruzdy podczas siewu warzyw. Hillers są produkowane jedno- i dwurzędowe.

Gniazdo adaptera przekształca kultywator w minitraktor. Jest to tylna oś z zainstalowanym siedzeniem kierowcy i zaczepem do holowanego wyposażenia.

Kombajn ziemniaczany do kultywatora silnikowego

Do dodatkowego zamocowanego wyposażenia można również nosić koparkę do ziemniaków - ułatwi to czyszczenie ziemniaka; kosiarki zawieszane - to urządzenie kosi trawę; sadzarka do ziemniaków - ułatwi czyszczenie ziemniaków; polonnik - pomoże w pieleniu naw bocznych; pług śnieżny - szybko i skutecznie oczyszcza śnieg; mechaniczny pędzel - to urządzenie usunie śmieci; pompy - szybko wylać ziemię.

Aby uzyskać załączniki do kultywatora - aby dokonać cennego zakupu dla swojej farmy. Specjalne wyposażenie znacznie zwiększa wydajność pracy i powoduje mniejszy stres fizyczny u rolników.

Aby pracować z załącznikami, nie potrzebujesz specjalistycznej wiedzy i specjalnych umiejętności. Wysoka wydajność i łatwość użycia kultywatorów pozwala skutecznie i szybko rozwiązywać zadania na działce.

Kultywator z załącznikami wybór zdjęć

Cześć, Jaki jest koszt motobloków? 6,5-7 ls. z silnikiem innym niż chiński? koszt odchylany, wszystko to?

Teraz ceny skaczą od dolara, radziłbym szukać sezonowej sprzedaży, lub kupić BU zazwyczaj sprzedają cały zestaw

Czy można wybrać załączniki do patriotycznej gardenii kultywującej.

Tak, oczywiście w sklepach internetowych ich trzonek, ale jest ciekawiej zrobić samemu.

Witam proszę mi powiedzieć, czy istnieje kartoyelesazhalka dla kultywatora chemrion a ilu nie szukał nie można znaleźć? jeśli istnieje adres

Kupiliśmy dodatkowe wyposażenie dla kultywatora Krot MK 100. Zgarniliśmy ziemię i pług.

Dodaj komentarz

19 + = 21