Nazwa kategorii

Kup ostrzałkę do pił łańcuchowych

Contents

Jak wybrać odpowiednie narzędzie do ostrzenia pił łańcuchowych?

Maszyna do ostrzenia pił łańcuchowych pozwala przyspieszyć i uprościć procedurę ostrzenia krawędzi tnących łańcucha tnącego. Piła łańcuchowa jest nieodzownym narzędziem w realizacji prac związanych z wykorzystaniem drewna. Podczas przycinania drzew i krzewów piły tnące nie mogą obejść się bez użycia łańcuchowych pił łańcuchowych. W procesie intensywnej eksploatacji łańcuch tnący szybko zaczyna się zużywać. Aby przywrócić narzędzie, łańcuchy pił łańcuchowych są zaostrzone. Najwygodniej jest przeprowadzić taką operację odzyskiwania za pomocą szlifierki do łańcuchowych pił łańcuchowych. Wielu właścicieli pił łańcuchowych zastanawia się, jak prawidłowo wyostrzyć łańcuchy pił łańcuchowych. Aby wiedzieć, jak prawidłowo wyostrzyć łańcuchy pił łańcuchowych własnymi rękami, powinieneś wiedzieć, jakie rodzaje maszyn istnieją i jaka jest zasada ich działania.

Zanim wyostrzysz łańcuchy pił łańcuchami własnymi rękami, zaleca się obejrzenie wideo o prawidłowym wykonaniu operacji. W przypadku braku doświadczenia w gospodarstwie ostrzenia narzędzi lub braku chęci do zakupu sprzętu, który może być przeprowadzony do ostrzenia pił łańcuchowych w wyspecjalizowanych ośrodkach usługowych, których adresy można znaleźć Sprzedawca łańcuchową na jego zakup.

Urządzenie i zasada działania różnego rodzaju urządzeń szlifujących

Narzędzie do szlifowania łańcuchów łańcuchowych wygląda jak zwykła jednostka szlifująca lub tnąca, w której tarcza tnąca jest zastąpiona tarczą przeznaczoną do szlifowania. Podstawą szlifierki jest specjalna rama z elementami mocującymi i głowicą do zawieszania, na której zamocowana jest tarcza szlifierska.

Zasada działania maszyny jest następująca: łańcuch tnący jest zamocowany w specjalnych szczękach zaciskowych na ramie nośnej, a tarcza robocza jest z kolei doprowadzana do zębów roboczych. Każde ostrze piły jest przetwarzane osobno, ale proces jest bardzo szybki.

Używanie szlifierki pozwala nie tylko przywrócić ostrość elementom piły, ale także wyprostować elementy łańcucha. W tym celu najmniejszy ząb zostaje pobrany jako próbka, a wszystkie pozostałe elementy pił są dopasowane do jego rozmiaru. Ta sama wielkość elementów tnących umożliwia równomierne rozłożenie obciążenia wytwarzanego podczas działania pilarki łańcuchowej, co zapobiega występowaniu pęknięć elementu roboczego w słabych obszarach.

Zastosowanie niektórych modeli maszyn pozwala nie tylko na ostrzenie piły łańcuchowej własnymi rękami, ale także na wyostrzenie tarcz tnących wykorzystywanych w urządzeniu do cięcia, narzędziach ogrodniczych i innych narzędziach.

Odmiany maszyn przeznaczonych do ostrzenia pił łańcuchowych

Istnieje kilka kategorii szlifierek, główne kategorie to:

Każda z tych kategorii ma pewne zalety i wady.

Cechy działania automatów

W maszynach z automatycznym sterowaniem stosowane są specjalne tarcze szlifierskie. Wśród funkcji maszyny znajduje się taki, który pozwala dopasować łańcuch w zatrzaskach pod żądanym kątem. Bardzo często taki sprzęt jest wyposażony w dodatkowe urządzenia, które pozwalają rozszerzyć funkcjonalność sprzętu i zwiększyć efektywność pracy.

Sprzęt automatyczny ma następujące parametry:

 • moc;
 • prędkość wrzeciona;
 • poziom hałasu w jednostce;
 • waga jednostki.

Koszt automatycznego wyposażenia zależy od parametrów technicznych urządzenia, modelu maszyny i producenta urządzenia. Koszt takiego sprzętu może wahać się w granicach od 1400 do 20 000 rubli.

Zaletą automatycznych urządzeń jest pełna automatyzacja procesu ostrzenia łańcucha tnącego. Od osoby w procesie szlifowania wystarczy zainstalować łańcuch w urządzeniu i włączyć go.

Wadą korzystania z tego sprzętu jest szybkie zużycie łańcucha, co wymaga częstej wymiany. Z reguły wymiana części piły łańcuchowej musi zostać przeprowadzona po kilku ostrzeniu.

Cechy działania ręcznego wyposażenia do ostrzenia pił piły łańcuchowej

Ręczne szlifierki do ostrzenia pił łańcuchowych dzielą się na 2 rodzaje:

Maszyny ręczne charakteryzują się tymi samymi parametrami technicznymi, które są charakterystyczne dla urządzeń automatycznych, z wyjątkiem charakterystyki mocy i prędkości obrotowej wrzeciona. Wynika to z faktu, że wszystkie procedury ostrzenia są wykonywane w trybie ręcznym.

Cena takiego sprzętu może wynosić od 500 do 6000 rubli.

Zaletą takiego wyposażenia jest taniość urządzenia, uzyskanie najwyższej jakości szlifowania narzędzia, brak konieczności łączenia z siecią energetyczną.

Wady takiego sprzętu to:

 • pracochłonność operacji;
 • długi czas trwania procedury;
 • trzeba zdobyć umiejętności w pracy z urządzeniami.

Wykorzystywanie maszyny do ostrzenia piły łańcuchowe wymagają własne ręce osoby wykonującej tę operację, zdolność do określenia optymalnego kąta i stopień wyostrzania, a ponadto przy użyciu ręcznego urządzenia należy niezwłocznie oczyszczone jednostki ze sprężonym powietrzem. Po wyszczerbieniu ogniw, ładowanie łańcucha do czystego oleju silnikowego zajmuje godzinę.

Jeśli jest wystarczająco dużo odpowiedniego doświadczenia i umiejętności, właściciel w trakcie używania może użyć pliku do wyostrzenia łańcuchów pił łańcuchowych. Jeśli masz doświadczenie w pracy z tym narzędziem, możesz uzyskać wystarczająco wysoką jakość ostrzenia krawędzi tnących ogniw.

Jak dokonać właściwego wyboru przy zakupie szlifierek?

Po zakupie szlifierki koszt sprzętu jest często głównym kryterium wyboru modelu. Koszt sprzętu, który jest jednym z głównych kryteriów, nie stanie się czynnikiem decydującym dla kapitana. Przy zakupie maszyny do ostrzenia pił łańcuchowych należy zwrócić uwagę na cały zestaw wskaźników, które decydują o wyborze. Najważniejsze wskaźniki są następujące:

 • typ wrzeciona;
 • montaż urządzeń;
 • moc instalacji;
 • dostępność dodatkowych funkcji i dostosowań.

Prędkość obrotowa trzpienia wrzeciona dla różnych modeli urządzeń może się zmieniać w szerokim zakresie od 3000 do 7500 obr./min. Prędkość obrotowa wału wrzeciona wpływa na wydajność urządzenia. Wraz ze wzrostem prędkości obrotowej zwiększa się prędkość ostrzenia krawędzi tnących elementów tnących.

Konfiguracja sprzętu wpływa na szybkość konfiguracji urządzenia. Możliwość regulacji kąta ostrzenia pozwala zminimalizować liczbę reinstalacji łańcucha.

Moc napędu urządzenia wpływa na wydajność i czas normalnej pracy maszyny. Im wyższa intensywność pracy urządzenia, tym wyższa moc napędu urządzenia.

Obecność dopfunkcji i urządzeń w urządzeniu pozwala poprawić jakość krawędzi skrawających i bezpieczeństwo maszyny. Dodatkowe funkcje obejmują mielenie na mokro, obudowy i ekrany paleniskiem zespołu regulującego naciąg łańcucha zapewniającą układ chłodzenia połączeń w trakcie przetwarzania, system zapewniający automatyczny imadło zaciskowe.

Najpopularniejsze modele szlifierek

Najpopularniejsze wśród konsumentów są maszyny następujących producentów:

Z maszyn produkowanych przez Sthila najpopularniejszym modelem jest Sthil hos.

Ta maszyna, oprócz łańcuchów, jest w stanie szlifować tarcze do wycinarek i większości narzędzi ogrodowych. Urządzenie nie jest wyposażone w urządzenie obrotowe, nachylenie silnika i wrzeciona jest ustawione zgodnie z zaleceniami Sthil. Ta maszyna nie jest zalecana do stosowania podczas szlifowania łańcuchów wykonanych ze składników węglikowych.

Firma Oregon produkuje urządzenia, które korzystnie wypadają w porównaniu z poprzednim modelem, z dostępnością mocniejszego napędu i bardziej rozbudowanego pakietu. Nowoczesny model Oregon 519789 ma ulepszoną konstrukcję szczęk zaciskowych, która upraszcza pracę z urządzeniem. Szczęki zaciskowe urządzenia mają funkcję ruchu poprzecznego. W komplecie z producentem maszyn oferuje kilka tarcz ściernych, które mają inną średnicę. Te tarcze są przeznaczone do szlifowania różnych typów łańcuchów. Napęd tego urządzenia ma prędkość obrotową 2800 rpm i moc 214 watów. Waga urządzenia wynosi 6 kg.

Sadko produkuje kilka modeli tego sprzętu. Najpopularniejszym modelem jest Sadko SCS-85 PRO. To urządzenie ma zwiększoną moc napędu. Maszyna jest automatyczna i ma specjalny przycisk, który pozwala dostosować głębokość ostrzenia. W konstrukcji maszyny znajduje się specjalne koło, które zapobiega wstecznemu ruchowi łańcucha. To koło zapewnia ścisłe zaciśnięcie elementu piły, gdy głowica szlifująca dotyka go.

Makita produkuje kilka różnych modeli urządzeń do szlifowania przeznaczonych do ostrzenia piły łańcuchowej. Kupując sprzęt od tego producenta, konsument otrzymuje sprzęt wysokiej jakości, który będzie trwał długo. Sprzęt tej firmy ma obniżony poziom hałasu i pewien stopień uniwersalności. Za pomocą tego urządzenia można szlifować i szlifować różnego rodzaju łańcuchy.

Maszyny do ostrzenia i nitowania łańcuchów pił

Wcześniej czy później nawet najlepsza piła łańcuchowa wymaga ostrzenia elementów tnących łańcucha. Ponieważ za pomocą narzędzi ręcznych proces ten może się zmienić w pracochłonne i żmudne zadanie, lepiej do tych celów używać specjalnych maszyn do ostrzenia pił łańcuchowych.

Maszyna do ostrzenia pił łańcuchowych CHAMPION C6500

Wybierz, aby porównać

Ręczna maszyna do ostrzenia CHAMPION C6500 pozwala na szlifowanie pił łańcuchowych benzyn i pił elektrycznych bezpośrednio na szynie prowadzącej. Jest kompaktowy, łatwy w użyciu i nie wymaga konserwacji. 00 r.

Wybierz, aby porównać

Przenośna maszyna elektryczna CHAMPION C2002 do ostrzenia łańcuchów tnących zasilana jest przez źródło 12 V, co pozwala na używanie go nawet w terenie, jeśli jest odpowiednia bateria lub akumulator samochodowy.

Maszyna do ostrzenia pił łańcuchowych FORWARD FCSS-100/500

Wybierz, aby porównać

Maszyna elektryczna FORWARD FCSS-100/500 przeznaczona jest do ostrzenia pił łańcuchowych elektrycznych i benzynowych pił łańcuchowych. Prosty i łatwy w użyciu.

Maszyna do szlifowania łańcuchów pił REZER EG180-C

Wybierz, aby porównać

Maszyna elektryczna REZER EG180-C przeznaczona jest do ostrzenia pił łańcuchowych benzynowych i elektrycznych pił łańcuchowych o różnych rozmiarach. Wyposażony w silnik o mocy 180 W i zamontowany na odlewanej metalowej ramie. W komplecie dwie ściernice.

Maszyna do ostrzenia pił łańcuchowych VORTEX SZTS-200

Wybierz, aby porównać

Maszyna elektryczna VYHRY SZTS-200 przeznaczona jest do ostrzenia pił łańcuchowych pił łańcuchowych elektrycznych i benzynowych o najróżniejszych rozmiarach standardowych. Wyposażony w silnik elektryczny o mocy 200 W. Prosty i łatwy w użyciu.

Wielofunkcyjny szlifierka do maszyn CALIBRE EZS-65MF

Wybierz, aby porównać

Maszyna elektryczna CALIBRE EZS-65MF przeznaczona jest do ostrzenia noży, nożyczek, wiertarek, dłut, dłut i wszelkiego rodzaju ostrzy. Jest wyposażony w szybki i jednocześnie niezwykle ekonomiczny silnik o mocy zaledwie 65 W.

Maszyna do ostrzenia pił łańcuchowych CHAMPION C2000

Wybierz, aby porównać

Maszyna elektryczna CHAMPION C2000 przeznaczona jest do ostrzenia pił łańcuchowych benzynowych i elektrycznych pił w warunkach domowych. Charakteryzuje się łatwością użycia i bardzo oszczędnym zużyciem energii.

Maszyna do ostrzenia pił łańcuchowych CALIBRE EZS-130M

Wybierz, aby porównać

Maszyna elektryczna serii CALIBRE EZS-130M "MASTER9raquo; Przeznaczony jest do ostrzenia pił łańcuchowych elektrycznych i benzynowych pił łańcuchowych. Łatwy w utrzymaniu i obsłudze.

Wybierz, aby porównać

Nitownica mechaniczna REZER RS-515 przeznaczona jest do mocowania nitów na wszelkiego rodzaju łańcuchach benzynowych i elektrycznych pił. Dzięki nieciagonemu procesowi nitowania proces roboczy jest prawie bezgłośny. Dostarczany w komplecie z nitami i całkowicie gotowy do użycia.

Zagryzarka REZER CB-514

Wybierz, aby porównać

Mechaniczna nitownica REZER CB-514 przeznaczona jest do usuwania nitów z wszelkiego rodzaju łańcuchów pił spalinowych z napędem benzynowym i elektrycznym przy minimalnym wysiłku. Niepowleczona metoda nitowania zapewnia prawie bezgłośną pracę. Kowadło i dwa piercing w zestawie.

Maszyna do ostrzenia pił łańcuchowych HAMMER SPL150

Wybierz, aby porównać

Maszyna elektryczna HAMMER SPL150 jest przeznaczona do ostrzenia pił łańcuchowych benzynowych i elektrycznych pił o najróżniejszych standardowych rozmiarach. Charakteryzuje się prostotą użytkowania i niezwykle ekonomicznym zużyciem energii.

Maszyna do cięcia CHAMPION C1510 / C188

Wybierz, aby porównać

Ręczna przecinarka CHAMPION C1510 przeznaczona jest do usuwania nitów z wszelkiego rodzaju łańcuchów. Posiada wytrzymałość, niezawodność i prostotę. Pozwala usunąć nity, starając się o ten minimalny wysiłek.

Maszyna do nitowania CHAMPION C1511 / C189

Wybierz, aby porównać

Nitownica ręczna CHAMPION C1511 przeznaczona jest do montażu nity na każdym rodzaju łańcucha tnącego. Stosuje nie naciągniętą metodę nitowania, więc proces roboczy jest prawie bezgłośny.

Maszyna do ostrzenia pił łańcuchowych REZER EG200-C

Wybierz, aby porównać

REZER EG200-C przeznaczony jest do profesjonalnego ostrzenia łańcuchów benzynowych i elektrycznych pił łańcuchowych o różnych rozmiarach. Wyposażony w niezawodny silnik asynchroniczny o mocy 200 W, mechanizm szybkiego pazurka i podświetlenie LED. W zestawie ściernica.

Maszyna do szlifowania łańcuchów pił REZER EG235-CN

Wybierz, aby porównać

REZER EG235-CN przeznaczony jest do profesjonalnego ostrzenia łańcuchów benzynowych i elektrycznych pił łańcuchowych o różnych rozmiarach. Wyposażony w niezawodny silnik asynchroniczny o mocy 235 W, szybko działający mechanizm pazurkowy i podświetlenie LED. W komplecie dwie tarcze szlifierskie.

Maszyna do ostrzenia pił łańcuchowych CHAMPION C2001

Wybierz, aby porównać

Maszyna elektryczna CHAMPION C2001 PRO przeznaczona jest do profesjonalnego ostrzenia pił łańcuchowych pił elektrycznych i benzynowych. Wyróżnia się wysoką jakością użytych materiałów, zasadnością i niezawodnością projektu.

Maszyna do ostrzenia pił łańcuchowych CALIBRE EZS-220

Wybierz, aby porównać

Maszyna elektryczna CALIBRE EZS-220 przeznaczona jest do ostrzenia pił łańcuchowych elektrycznych i benzynowych pił łańcuchowych. Jest bezpretensjonalny w obsłudze i wygodny w obsłudze.

Maszyna do ostrzenia pił łańcuchowych CALIBRE EZS-130

Wybierz, aby porównać

Maszyna elektryczna CALIBRE EZS-130 przeznaczona jest do ostrzenia pił łańcuchowych elektrycznych i benzynowych pił łańcuchowych. Jest bezpretensjonalny w obsłudze i łatwy w obsłudze.

Maszyna do szlifowania łańcuchów pił REZER EG85-CN

Wybierz, aby porównać

Elektryczna szlifierka do łańcuchów tnących REZER EG85-CN wyposażona jest w niski poziom hałasu i bardzo ekonomiczny silnik o mocy 85 W. Dla komfortowej pracy w warunkach niedostatecznego oświetlenia zapewnione jest oświetlenie LED obszaru pracy. W komplecie dwie ściernice.

Maszyna do ostrzenia pił łańcuchowych HAMMER SPL105

Wybierz, aby porównać

Elektryczna maszyna do ostrzenia pił łańcuchowych HAMMER SPL105 jest instalowana bezpośrednio na zaostrzonym zestawie pilarek. Może być zasilany nie tylko z sieci 220 V, ale także z zapalniczki samochodowej, dzięki czemu można jej używać w terenie przy całkowitym braku instalacji elektrycznej.

Dzisiaj, aby utrzymać takie narzędzie jak piła łańcuchowa, w stanie roboczym wystarczy uzyskać maszynę specjalnie zaprojektowaną do ostrzenia elementów tnących. Tego typu urządzenia mogą być używane zarówno w domu, jak iw przedsiębiorstwie. Zasada działania maszyny do ostrzenia pił łańcuchowych nie jest szczególnie trudna. Przede wszystkim musi być zamocowany na powierzchni roboczej stołu w stanie półświetlnym. Imadło zaciskowe jest przymocowane do łoża maszyny, po czym silnik z dyskiem roboczym jest ręcznie obniżany do nieruchomego łącznika. Podobnie, każde łącze jest stałe i na przemian zaostrzone. W przypadku różnych łańcuchów maszyn, z reguły przewidziana jest jedna lub druga zmiana kąta wyostrzania połączenia z dokładnością do jednego stopnia. Możliwe jest opanowanie sprzętu domowego nawet dla początkujących, wszystkie działania są proste i intuicyjnie zrozumiałe. W przypadku dużych prac w przedsiębiorstwach lub w specjalistycznych warsztatach zaleca się instalację automatyczną pilarki do łańcuchów tartacznych bez ręcznego podawania koła ściernego. Jak pokazuje praktyka, jeśli istnieje maszyna domowa lub automatyczna, znika konieczność wymiany starych łańcuchów na nowe i adresowania specjalistów, co z pewnością skróci czas i dodatkowe koszty.

Kopiowanie informacji z witryny i jej ponowna publikacja

Szlifierki do łańcuchów

Szlifierka tarczowa Rezer EG 180-C

Szlifierka tarczowa Rezer EG 85-CN

Maszyna do ostrzenia łańcuchów Maszyna raspielochny REZER CB-514

Maszyna do ostrzenia łańcuchów Maszyna do ostrzenia łańcuchów do łańcuchów Union TSS-60013

Maszyna do ostrzenia łańcuchów Champion C2002

Maszyna do ostrzenia łańcuchów Forward FCSS-100/500

Szlifierka okrągła Kaliber EZS - 220

Maszyna do ostrzenia łańcuchów Diold MZS-01

Maszyna do ostrzenia łańcuchów Vortex SZTS-200

Maszyna do ostrzenia łańcuchów Diol MZ-0,13

Szlifierka tarczowa Sturm BG60016

Szlifierka okrągła Calibre EZS-130

Piła łańcuchowa jest nieodzownym narzędziem w każdej farmie. Z jego pomocą, piłowanie pni, wycinanie drzew, przygotowanie drewna. Piła z intensywnie używanym narzędziem musi zostać zmielona, ​​aby przywrócić wydajność roboczą narzędzia. Jako wygodne narzędzie konsumenci używają maszyny do szlifowania łańcuchowych pił łańcuchowych. Dzięki jego zastosowaniu osiągają:

 • Usługa rozszerzenia urządzenia;
 • Ulepszenia wydajności;
 • Oszczędź czas.

Aby zrozumieć prawidłowe podejście do używania maszyny do ostrzenia łańcuchów tnących, które przywracają krawędź tnącą, uzyskaj informacje o dostępnych typach produktów w połączeniu z funkcjonalnością. Podobny sprzęt jest podobny do piły wyposażonej w tarczę szlifierską. Dysk jest zamontowany na ramie wyposażonej w wiszącą głowicę z zestawem zacisków.

Mocowanie części piłowej odbywa się w maszynie do ostrzenia pił łańcuchowych za pomocą tak zwanego imadła obrotowego. Podczas procesu szlifowania dysk szlifierski jest naprzemiennie doprowadzany do powierzchni każdego zęba. Grubość tarczy szlifierskiej wynosi 3,5 mm.

Kryterium wyboru takiej techniki jest często jej cena. Ale ważniejsze jest, aby kierować się jego właściwościami technicznymi: prędkością wrzeciona, w połączeniu z mocą jednostki, jej montażem i średnicą koła do ostrzenia.

Zalecamy zakup maszyny do ostrzenia łańcuchów w sklepie internetowym. Komfort wyboru zależy od możliwości bezpłatnej konsultacji przez całą dobę z profesjonalnymi menedżerami, wyboru i płatności w wygodny sposób, bez wychodzenia z domu lub biura, w tym z dostawą produktów.

Obecnie istnieje wiele kompaktowych modeli szlifierek do pił o niskiej wadze i jednocześnie wysokiej niezawodności w pracy. W ich wyposażeniu wyróżniamy odporną na wstrząsy obsadę lamelową wraz z pyłoszczelnym przełącznikiem. Konsument ma możliwość niedrogiego kupienia wygodnego i regularnego ostrzenia piłek jako dobrej alternatywy dla używania pliku. Ostrzenie ręczne wymaga profesjonalizmu i pewnych umiejętności i zajmuje dużo czasu. Zastosowanie maszyny daje wiele korzyści, od bezpieczeństwa narzędzi po wysoką produktywność. Maszyny są wyposażone w przezroczystą osłonę ochronną, która nie zmniejsza widoczności operatora i służy do ochrony przed cząstkami ściernymi.

Czas pracy

Informacje

Promocje

Informacje na temat modelu mają charakter faktyczny i nie stanowią oferty publicznej (art. 437 kodeksu cywilnego Federacji Rosyjskiej), ponieważ nie zawierają wszystkich istotnych istotnych warunków umowy.

Dodaj komentarz

53 + = 56