Nazwa kategorii

Krzewy Kwitnące Krzewy

Najbardziej bezpretensjonalny i piękny dekoracyjny krzew do letniej rezydencji i ogrodu

Na wsi nie da się obejść bez dużych bylin. Piękne ozdobne krzewy do dawania i ogrodu dzień po dniu tworzą niepowtarzalną atmosferę, pomagają podzielić przestrzeń na strefy, określają charakter strony. Krzaki mają miejsce w żywopłocie i układzie krawężników. Rośliny o różnych rozmiarach i kształtach - to doskonałe tło wieloletnich kwiatów i flag, a także jaskrawe dekoracje dla całego ogrodu.

Jakie są krzaki? Dziś wielu właścicieli oferuje wiele:

 • uprawy ozdobne i liściaste;
 • rośliny, w różnych okresach dekorujących ogród z jego kwitnieniem;
 • wysokie skały;
 • okrywowa lub niskie krzewy ogrodowe.

Soczyście kwitnąca lub niesamowita różnorodna kolorystyka rośliny jest bardzo duża, ale wybierając rośliny ozdobne do domków, zwraca się uwagę nie tylko na ich piękno, ale także na złożoność pielęgnacji. Im mniej pracy potrzeba do uprawy, tym dłużej krzew zachowuje żywy wygląd, tym bardziej jest on cenny dla rezydenta letniego.

Tak bezpretensjonalna i jednocześnie niezwykle skuteczna roślina to wiele. Wśród nich są te, które można znaleźć w każdym ogrodzie i niezasłużenie zapomniane krzewy. Opisy i zdjęcia z nazwami ozdobnych krzewów na domki będą dobrą pomocą przy wyborze najcenniejszych roślin.

Piękne krzewy na domki: zdjęcia z imionami

Niezniszczalne wrażenie pozostawiają krzewy, pokryte wiosną lub latem czapkami kwiatów. Jeśli stworzysz katalog zdjęć najbardziej bezpretensjonalnych krzewów na domki, pierwsze strony będą zawierać odmiany bzu ogrodowego, chubushnik, ze względu na podobieństwo zapachów często określanych jako jaśmin.

W maju ogrody i wiejskie działki w Rosji pokryte są liliowymi, różowymi, purpurowymi i białymi chmurami.

Kwitnie bzy, spektakularne krzewy:

 • wysokość do trzech metrów;
 • o spiczastych sercowatych lub szerokich soczewkowatych liściach;
 • z pędami pokrytymi szaro-brązową korą;
 • z kwiatostanami racemose od prostych lub podwójnie aromatyzowanych pachnących kwiatów w różnych kolorach.

W przyrodzie jest kilkadziesiąt gatunków bzu. Kultury i hybrydy są wiele razy większe. Wszystkie rośliny dobrze zimują w środkowym paśmie. Wysokie, piękne krzewy przedstawione na zdjęciu są preferowane do nasłonecznionych miejsc i łatwo rosną na każdej glebie.

Aby zachować dekoracyjność na czas, usuń wyblakły pędzel, wytnij wzrost korzenia i stopniowo odmładzaj dorosłe krzewinki bzu.

Jaśmin ogrodowy lub, bardziej poprawnie, kwiaty chubushnik nieco później niż liliowy. W ogrodzie i na daczy piękny krzew ozdobny rozsiewa wykwintny zapach, w białych, prostych lub półpełnych kwiatach znajdujących się na końcach licznych pędów przyciągają widoki i setki owadów zapylaczy.

Istniejące odmiany Chubushnik różnią się od siebie pod względem kwitnienia, kształtu i wielkości korony. Wyprowadzono nawet różnobarwne krzewy tego gatunku. W tym przypadku wszystkie rośliny są bardzo odporne, nie są podatne na ataki szkodników i rzadko są dotknięte chorobą.

Podobnie jak liliowy, chubushnik wymaga przycinania po kwitnieniu, a pędy, które osiągnęły wiek 5 lat, są również wycinane w celu odmłodzenia. Wspieranie formy pomoże usunąć korzenie i przerzedzenie buszu.

Zdjęcia tych najbardziej bezpretensjonalnych krzewów za dawanie niezmiennie powodują falę podziwu. Bardzo różny wygląd, kąkony pokryte są białymi lub różowymi kwiatami, uderzając ozdobnymi liśćmi i dzielą się na dwie duże grupy. Rośliny kwitnące wiosną masowo pokryte są kwiatowymi czapkami, które szybko się kruszą. Latem rozpoczyna się kwitnienie innych gatunków, przekształcając ogród na długi czas.

Ze względu na obecność zarówno zwartych form i dużych odmian spiraea pomagają w tworzeniu żywopłotów, są one niezbędne w nasadzeń grupowych, ale także same nie zgubią się na stronie, stając się jej jasną ozdobą.

Z tradycyjną troską, krzewów ozdobnych na wsi czuć się świetnie w słońcu i półcieniu, osiedlić się na stronach z dowolnego światła, luźnej ziemi.

Najbliżej spokrewniony ze spiraea jest również ashberries górski, nie pozostawi obojętnym ogrodnikowi, chętnie kwitnącym krzewiastym kulturom. W zależności od odmiany wysokość krzewu z rzeźbionymi liśćmi przypominającymi jarzębina waha się od metra do dwóch. W pierwszej połowie lata zaczyna kwitnąć, co trwa do 3 tygodni. W tej chwili puszysta korona krzewu pokryta jest białymi kępkami kwiatostanów. Jesienią pojawienie się krzewu zmienia się wraz z kolorem liści, który staje się jasno-złoty od jasnozielonego.

W środkowym pasie ozdobne krzewy na chałupy, których zdjęcia i imiona podane są w materiale, doskonale hibernują bez schronienia i nie są kapryśne nawet przy minimalnej dbałości. Ryabinnik nie jest wyjątkiem. Jednak im lepsza roślina na budowie, tym większe ryzyko jej wzrostu.

Aby ograniczyć tworzenie się korzeni, podczas sadzenia, kopać w łupek, plastikową krawężnik lub gęste geowłókniny.

Vesicleberry ma wiele zalet. Na zdjęciu najbardziej bezpretensjonalny krzew letni domek od wiosny do jesieni, i będzie jego dekoracja dzięki:

 • gęste dekoracyjne liście w kolorze zielonym, złotym lub fioletowym;
 • spektakularne kwitnienie, które ma miejsce w pierwszej połowie lata;
 • Pojawia się na miejscu białych owoców Corollas czerwono-purpurowych.

Pęcherz moczowy, związany z alkoholem, ashberry górskim, irge i innymi krzewami ozdobnymi, jest absolutnie bezpretensjonalny, charakteryzuje się szybkim wzrostem i łatwą konserwacją. Roślina o najbardziej spektakularnych formach chroni piękno na słońcu iw cieniu, ale krzewy z fioletowymi liśćmi najlepiej sadzić na otwartych działkach.

W maju zaczyna się kwitnienie japońskiej pigwy. Owoce tej rośliny przypominają prawdziwego pigwy, ale są znacznie mniejsze i twardsze. Są jadalne. Krzew, którego wysokość waha się od 0,5 do 2 metrów, nie jest jednak ceniony jako drzewo owocowe, ale jako roślina ozdobna.

Piękny krzew owocowy do ogrodu i ogrodu ma szeroką korę, pokrytą twardymi, wydłużonymi liśćmi ciemnozielonej barwy. Szczyt dekoracyjności wynika z pojawienia się dużej ilości żółci, pomarańczy lub, w zależności od odmiany, dużych czerwonych kwiatów.

Japońska pigwa jest mrozoodporna, kochająca światło, nie boi się suszy i fryzur, toleruje sadzenie na jakiejkolwiek, nawet kwaśnej glebie. Niektóre rośliny w drugiej połowie lata kwitną wielokrotnie.

Niebieska wiciokrzew z jadalnymi wczesnymi owocami jest popularną rośliną ogrodową. Jednak przy dekorowaniu miejsca często zapomina się o innych rodzajach krzewów, z których wiele jest niezwykle dekoracyjnych i bezpretensjonalnych.

W warunkach rosyjskich krzaki wiciokrzewu obecnego, tatarskiego, wiciokrzewu i innych gatunków czują się wspaniale. Rośliny o wysokości od półtora do trzech metrów grubo polizały. Młode zielenie i pędy mają niebieskawy odcień. W czerwcu krzewy pokryte są rurkowymi białymi, żółtawymi, różowymi i pomarańczowymi kwiatami, które wydzielają delikatny aromat. Po ich więdnięciu pojawiają się czerwone, pomarańczowe lub ciemne owoce.

W kraju krzew ozdobny korzenia się w słońcu iw cieniu. Dobrze czuje się na każdej glebie, dając wzrost do 50 cm na rok.

Trylobat migdałowy (Luizjana)

Jasną ozdobą tego miejsca będzie roślina z migdałami o trzech płatach. Ozdobny krzew lub małe drzewo o wysokości do 3 metrów kwitnie przed pojawieniem się liści, pokryte jasną chmurką prostych lub półpełnych kwiatów. Corollas można pomalować na różowo, bordo, koral. Otwarcie w maju, liczne kwiaty siedzą ciasno na pędach, więc korona wydaje się całkowicie różowa.

W środkowym pasie rośliny mogą zamarzać, więc młode migdały są osłonięte na zimę, a miejsca chronione przed wiatrem są wybierane do sadzenia.

Jeśli na terenie znajduje się wiele cieni, wiele krzewów ozdobnych na wsi czuje się uciśnionych, słabo rośnie i kwitnie. Uratować letniego mieszkańca będzie odcień hortensji. Jest równie dobra w pojedynczym sadzeniu i w grupie. Kuliste lub rozłożyste krzewy hortensji, dzięki staraniom hodowców, letnimi mieszkańcami dajcie kwiatostany białe, różowe, niebieskie i zielone, które można podziwiać w ogrodzie, pokroić i osuszyć.

Kultura wyróżnia się długim kwitnieniem, wszechstronnością użycia i możliwością dostosowania do cienia. Hortensje preferują kwaśną glebę i obfite podlewanie.

Bezpretensjonalne krzewy na domki: zdjęcia i nazwy pięknych roślin

Bujne kwitnienie krzewów w daczy zawsze przyciąga uwagę i sprawia, że ​​miejsce jest "wyjątkowe". Ale płatki nieuchronnie bledną, a zielenie łączą się z ogólnym tłem i nie są już tak atrakcyjne.

Wykorzystane w projektowaniu krzewów były interesujące latem i jesienią, oprócz roślin kwitnących konieczne jest sadzenie ozdobnych i liściastych i oryginalnych plonów owocowych. Jeśli się rozglądasz, okazuje się, że nazwy pięknych krzewów dla kraju, jak na zdjęciu, są bardzo duże.

W środkowych lasach Rosji można znaleźć niesamowity krzew z żebrowanymi pędami, jasnymi owocami, ozdobiony niezwykłą pomarańczowo-różową owocostanią i liśćmi, które jesienią są pomalowane w jaskrawoczerwone i fioletowo-fioletowe odcienie. To europejskie wrzeciono jest mało wymagającą rośliną, która może ozdobić wzgórze lub stać się atrakcją w grupie innych krzewów.

Obecnie bardzo popularne są pełzające odmiany liści wrzeciona z zielonymi lub cętkowanymi liśćmi. Wysokość wrzeciona Fortune, na przykład, nie przekracza 20 cm, kultura ta będzie równie przydatna pod koronami drzewek ogrodowych, pod wysokimi, pięknymi krzewami w kraju lub, jak na zdjęciu, wśród kamieni i traw wieloletnich.

Mówiąc o najlepszych krzewach do projektowania obszaru podmiejskiego, nie można ignorować lamparta śnieżnego. Ta roślina liściasta do wysokości jednego metra nie uderza w jaskrawe kolory lub barwne liście. Główną atrakcją lamparta śnieżnego jest bardzo długi kwitnący i dekoracyjny biały lub różowy owoc, który utrzymuje się na gołych gałęziach nawet w zimie. Latem pędy są gęsto pokryte różowawymi małymi kwiatami i jajnikami o różnym stopniu dojrzałości.

Na środkowym pasie, przedstawionym na zdjęciu bezpretensjonalny, krzewy na chałupy, zgodnie z nazwą, ani zamrożenie, ani śmierć od suszy jest przerażające.

Najlepszym miejscem do sadzenia są słoneczne obszary lub przezroczysty cień obok innych ozdobnych bylin lub jako część żywego krawężnika.

Porzeczka dla wielu ogrodników to ulubiona i cenna roślina owocowa. Ale nie wszyscy wiedzą, że oprócz białej, czarnej i czarnej porzeczki są jeszcze inne ciekawe odmiany.

Uderzający przykład - złota porzeczka, która bez wysiłku nie tylko zapewni właścicielowi witryny obfite zbiory pysznych jagód, ale także ozdobi ogród. Wiosną duży krzew o rozłożystym grzbiecie o wysokości do 2,5 m najpierw pokrywa się gładkim ulistnieniem trzy- lub pięciopalczastym, a następnie gałęzie posypuje się licznymi żółtawo-pomarańczowymi rurkowymi kwiatami zebranymi w szczotki. Doskonały miód, złota porzeczka przyciąga wiele owadów na terenie, a jego kwitnienie trwa do 3 tygodni.

W lipcu śpiewają jasne, brązowo-złote lub prawie czarne słodkie owoce, które lubią zarówno dzieci, jak i dorośli. Bliżej jesieni, liście na krzaku nabierają najpierw koloru pomarańczowego lub różowoczerwonego, a następnie szkarłatnego, karminowego i fioletowego, który utrzymuje się aż do samego śniegu.

Kaliny nie można nazwać naprawdę bezpretensjonalnym krzewem, ale jej piękno i zalety jagód opłacają wysiłek potrzebny do dbania o roślinę. W ogrodach rosyjskich można zobaczyć zarówno dekoracyjne gatunki kaliny, jak i zwyczajne, równie niezwykłe okazy. Wiosną i wczesnym latem krzew kaliny jest dosłownie pokryty eleganckimi białymi wieńcami i bujnymi czapkami kwiatostanów. Kwitnienie trwa do dwóch tygodni.

Jasnoczerwone owoce wspólnej kaliny pojawiają się bliżej jesieni, wtedy kolor liści zaczyna się zmieniać, która zmienia kolor z zielonego w karmazynowy.

Zaletami kultury są mrozoodporność, stabilne kwitnienie, zdolność przystosowania do słońca i cienia, a także dekoracyjny przez cały sezon wegetacyjny.

Jednak z ogólną bezpretensjonalnością, kalina wymaga uwagi ze względu na konieczność stałego podlewania i ochrony przed szkodnikami. Ten piękny krzew ozdobny do dawania i do ogrodu bardzo "lubi" dla mszyc, które z Kaliny łatwo zadomowić na innych blisko spokrewnionych roślinach.

Liczne zdjęcia bezpretensjonalnych krzewów dla domków o tej nazwie są eksponowane przez rośliny, bardzo niepodobne do zewnątrz. Wynika to z faktu, że "dogrose" jest nazwą zbiorową, łączącą dziesiątki gatunków kultywowanych i dzikich róż.

Wszystkie one, w przeciwieństwie do odmian ogrodowych i hybrydowych, są bezpretensjonalne i hojnie dzielą się swoim pięknem i pożytecznymi owocami z letnim właścicielem. Na miejscu obowiązkowym znajduje się miejsce na pomarszczoną różę z prostymi lub podwójnymi kwiatami o średnicy do 8 cm, słodko-korzennym zapachem i kolorem we wszystkich odcieniach od białego do gęstego różu. Ten krzew jest pomarszczony, zwany krzakiem, dużymi liśćmi i spłaszczonymi owocami z soczystym pomarańczowym miąższem i masą dojrzewających nasion wewnątrz.

Krzewy ogrodowe, odnoszące się do róż w parku, mają uniwersalny cel, kwitnie od maja do końca lata. Dzięki temu i żółtym liściom w kolorze jesieni krzew jest dekoracyjny od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Róża pomarszczona pięknie rośnie na wszystkich rodzajach gleby, nie zamarza w zimie, a regularne przycinanie jest łatwo zachowane w określonych granicach.

Nie mniej ozdobny sizaya róża, z purpurowo-srebrnymi liśćmi, różowe kwiaty i jadalne jaskrawoczerwone owoce. Krzew do 2 metrów wysokości kwitnie w środku lata, bez strat, czeka na ciężkie zimy i nie boi się suszy.

Roślina światłolubna nie jest wymagająca dla płodności gleby, ale obawia się stagnacji wody i słabo reaguje na zwiększoną kwasowość gleby.

Irga jest dobrze znana właścicielom daczy z Uralu i Syberii, ale nie będzie mniej interesująca dla tych, którzy dbają o piękno tego miejsca w innych regionach kraju. Roślina o wysokości od 2 do 5 metrów wyróżnia się nie tylko swoją zimotrwalością. Leśno kwitnące wiosną, Irga jest doskonałą rośliną miodową.

Zebrane w białym lub mlecznym cieniu kwiaty wypełniają cały krzew, a przez drugą połowę lata zamieniają się w placers okrągłych, stopniowo dojrzewających owoców. W tym czasie krzew jest pomalowany we wszystkich odcieniach różu, fioletu i fioletu.

Proste, owalne lub prawie zaokrąglone liście Irgi wiosną i latem mają kolor ciemnozielony z fioletowym refleksiem, który jesienią zastępują świąteczne karminowe, pomarańczowe, szkarłatne i fioletowe barwniki.

Owoce Irgi są smaczne i zdrowe, dlatego odporny na suszę krzew, który nie obawia się mrozów, często uprawia się jako owocowy. Ale bogate kwitnienie i jasne jesienne liście sprawiają, że jest to cenna roślina ozdobna.

Kolejny krzew o korzystnych owocach, głóg od dawna jest ceniony jako cenna roślina do projektowania krajobrazu. Oprócz odmian o zwykłych, białych kwiatach, dziś popularne są okazy różowe, proste i frotte.

Głóg kwitnący przekształca ogród w czerwcu, a bliżej jesieni krzewy pokryte są czerwonawo-fioletowymi owocami. Wysoki, piękny krzew daczy, jak na zdjęciu, jest dobry zarówno w przypadku samotnego sadzenia, jak iw grupie, obok innych krzewów i roślin zielnych o mniejszych rozmiarach.

Aby zasadzić głóg, wybierz dobrze oświetlone obszary z luźną ziemią. Bez pracochłonnej pielęgnacji roślina będzie zadowolona przez wiele lat z doskonałym wyglądem i hojnymi zbiorami.

Lista godnych uwagi roślin ozdobnych nie kończy się na wymienionych wyżej nazwiskach i zdjęciach pięknych krzewów na domki. Wciąż bardzo wiele kultur może udekorować miejsce, nie wymagając od letniego rezydenta ani codziennej ochrony i pracochłonnych trosk. Doskonałym przykładem jest migracja berberysu z lasu. Jasna forsycja rozświetli kwietnik. Niezapomniane wrażenie na widzach ma spektakularna akcja, irga i aronia. Wybór jest ogromny, a dzięki ostrożnemu podejściu nawet początkujący mogą wybrać rośliny do swoich potrzeb.

Najpiękniejsze kwitnące krzewy do ogrodu

 • Wyświetl pełny obraz

Jak wybrać kwitnący krzew do ogrodu

Krzewy tolerujące cień

Krzewy owocowe

Jak pięknie ozdobić krajobraz

Trudno sobie wyobrazić wiejską działkę bez różnych kwitnących krzewów. W końcu są one w stanie nie tylko ozdobić ogród, ale także przynieść owoce, które mogą być następnie wykorzystane jako elementy dekoracyjne, a nawet leki.

Wielu ogrodników zastanawia się, gdzie umieścić ten lub inny krzew i jak prawidłowo połączyć grupę krzewów, które chcesz sadzić na miejscu. Wszystkie te niuanse trzeba przemyśleć z góry, aby rośliny mogły rozkoszować się ich sezonem kwitnienia.

Jak wybrać kwitnący krzew do ogrodu

Główne kryteria, dla których konieczne jest wybranie buszu do wylądowania na stronie:

 • Właściwości dekoracyjne. Trzeba z wyprzedzeniem pomyśleć o tym, jak ten lub inny krzew będzie wyglądał na terenie i jak będzie on połączony z innymi roślinami. Wśród różnorodnych gatunków roślin łatwo jest wybrać krzew do swoich potrzeb, biorąc pod uwagę najbardziej różnorodne cechy: kształt liści i kwiatów, różnorodność odcieni, a nawet aromat. Możesz wybrać kompozycję kilku krzewów, których kwitnienie zostanie zastąpione jedna po drugiej.
 • Wysokość i kształt łodyg krzewów również odgrywa dużą rolę. Na przykład w przypadku niewielkiego obszaru można zbliżyć się do kompozycji z wysokich, a nie szerokich krzewów, które zwięźle pasują do przydzielonej im przestrzeni.
 • Cechy opieki. Przed zakupem tego lub tego krzewu ważne jest, aby wziąć pod uwagę jego preferencje klimatyczne i zwrócić uwagę na troskę, która będzie musiała zostać przeprowadzona za rośliną. Na przykład, jeśli krzew krzak jest sadzony na słonecznym miejscu, jest mało prawdopodobne, że podoba mu się jego kwitnienie i szybki wzrost.

Najpiękniejsze zimowe krzewy odporne na mróz do ogrodu:

 • Bzu to bardzo popularny i bardzo lubiany krzew osiągający wysokość do trzech metrów. Jednak bz może być cięty i kształtowany do pożądanego kształtu. Kwitnie bzy na początku lata.
 • Spirea to wysoki krzew, który może osiągnąć dwa metry wysokości, ale niektóre odmiany można nazwać niewymiarowymi. Roślina jest dość rozległa, ponieważ kwitnie na całym obszarze buszu. Kwiaty ściągają gałęzie, mając z reguły biały kolor. Okres kwitnienia przypada na wiosnę i lato.
 • Hortense uwielbiał ogrodników z dużymi kwiatostanami. Należy jednak pamiętać, że krzew ten należy kosić dwa razy w roku: wiosną i jesienią. Hortensja kwitnie latem.
 • Buddleus jest rzadko spotykany w ogrodzie, ale zasługuje na uwagę, ponieważ krzewy kwitną dość długo - od lata do połowy jesieni. Roślina może osiągnąć trzy metry wysokości, dzięki czemu można ją przyciąć do pożądanego kształtu.

Dwoma ważniejszymi kryteriami wyboru krzewu do sadzenia na długi okres są tolerancja cienia i przynależność do roślin wieloletnich. Takie krzaki mogą zakrywać brzydkie miejsca w ogrodzie, a także ozdabiać obszar wokół budynków.

Najpopularniejsze typy:

 • Działanie ma niewielkie rozmiary i zaczyna kwitnąć wczesną wiosną. Kwiaty o białym i różowym odcieniu cieszą oko, a gałęzie można przyciąć, nadając pożądany kształt.
 • Wisteria odnosi się do wysokich roślin, ponieważ jego wysokość może sięgać 18 metrów. Małe kwiaty bzu mają bardzo przyjemny aromat. Kwitnienie ma miejsce w okresie letnim.
 • Veigela to niski krzew, ledwie osiągający metr wysokości. Kwiaty jasnoróżowego odcienia zaczynają pojawiać się od środka wiosny i mogą trwać aż do pierwszych przymrozków.

Te krzewy są również uważane za odporne na zimę, ale nadal zaleca się izolowanie ich za pomocą lapnika. Jeśli głównym celem sadzenia jest konstrukcja żywopłotów, przyjdą na ratunek szybko rosnące krzewy

Najczęstsze rodzaje szybko rosnących krzewów:

 • Kizil, oprócz funkcji dekoracyjnej, przyniesie owoce, które można spożywać. Krzew może osiągnąć wysokość do pięciu metrów, a jego rozprzestrzenianie wymaga szybkiego przycinania i kształtowania.
 • Turn to także szybko rosnący i owocujący krzew. Osiąga trzy metry wysokości. Kwiaty przełomu mają bardzo przyjemny migdałowy smak, a owoce mogą być spożywane po pierwszych przymrozkach.
 • Berberys kontynuuje łańcuch krzaków owocowych. Wysokość berberysu może być poprawiona przez prawidłowy wybór odmiany. Roślina tworzy grubą nieprzekraczalną ścianę, którą należy uformować w odpowiednim czasie.

Aby połączyć przyjemny widok na miejsce z pożytkiem dla ciała, konieczne jest zasadzenie kilku krzaków owocowych w ogrodzie. Z reguły te krzewy są często sadzone przez ogrodników-amatorów.

Najpopularniejszymi krzewami owocowymi, które bardzo lubią uprawiać ogrodnictwo są:

 • Wiciokrzew to wysoki krzew rosnący do 2,5 metra długości. Roślinom można nadać pożądany kształt. Krzew rośnie jednak bardzo wolno, więc jest odcięty po 5-7 latach od posadzenia. Owoce wiciokrzewu są bardzo przydatne dla organizmu.
 • Kalina to kolejny przedstawiciel wysokiego krzewu. Kwitnie latem, a kulisty kształt kwiatostanu wygląda dobrze na miejscu. Owoce kaliny są zachowane na krzaku aż do pierwszych opadów śniegu.
 • Malina i jeżyny - wszystkie znane krzewinki owocowe. Różnią się one samozapyleniem, więc nie ma sensu sadzić różnych odmian tych roślin w jednym miejscu. Rosnące krzewy bardzo szybko i wymagają corocznego przerzedzania.
 • Agrest - jeden z najbardziej bezpretensjonalnych krzewów owocowych, który nie wymaga szczególnej pielęgnacji. Jedynym słabym punktem jest niska odporność na mróz i niechęć do obfitego podlewania.

Istnieją ogólne zasady dotyczące pielęgnacji krzewów, które powinny być przestrzegane:

 1. Najbardziej udany okres sadzenia i przesadzania krzewów to jesień. Podstawową zasadą jest dotrzymywanie terminów. Jest to ważne, ponieważ roślina musi być w stanie dostosować się i zapuścić korzenie przed wystąpieniem przymrozków.
 2. Szczególną uwagę należy zwrócić na przygotowanie gleby. Oznacza to całkowite usunięcie chwastów i wykopanie gleby.
 3. Pogłębianie do sadzenia powinno odbywać się z rezerwą, aby można było prostować korzenie rośliny, unikając zagnieceń.
 4. W dolnej części wnęki można umieścić górny opatrunek z kompostu lub torf zmieszany z nawozem.
 5. Jeśli krzew się rozprzestrzenia i będzie wymagał podwiązek, możesz roztropnie ustanowić podporę pośrodku podestu.
 6. Ważne jest, aby nie przekraczać dopuszczalnych odległości między sadzonymi krzewami.
 7. Podsumowując, trzeba obficie podlewać krzew, a także można go obcinać.

Konieczne jest przywiązanie szczególnej wagi do przygotowania krzewów do zimowania. Obejmuje następujące etapy:

 • Przycinanie
 • Czyszczenie gleby i górny opatrunek
 • Ochrona przed szkodnikami

Przycinanie obejmuje pozbycie się suchych i chorych gałęzi, a także nadanie roślinie kształtu. Ta procedura powinna być przeprowadzona w następujący sposób:

 • Usuń suche i połamane gałęzie.
 • Wtedy możesz zacząć usuwać słabe pędy.
 • Przycinaj gałęzie, które wznoszą się i rosną pod kątem prostym.
 • Plasterki są traktowane z sosem ogrodowym.
 • Odcinane gałęzie palą się.

Aby oczyścić glebę, wystarczy poddać recyklingowi ścięte gałęzie, ponieważ opadłe liście staną się dobrym nawozem. Wyjątkiem jest obecność chorych roślin na stronie. W takim przypadku wszystkie opadłe liście i rośliny nieuleczalne powinny zostać usunięte. Do nawożenia dobrze jest stosować nawozy mineralne, które są przenoszone pod krzaki.

Rozpoczęcie procesu nawożenia jest możliwe pod koniec okresu letniego.

W celu ochrony krzewu przed szkodnikami i mrozami można zastosować następujące metody:

 • Bandaż pnia krzewu z strzępami papieru kraft, i umieścić lapnik na górze.
 • Użyj siatki ochronnej wokół trzonu rośliny.

Prawidłowe przygotowanie roślin do zimowania jest gwarancją łatwiejszego zakończenia tego trudnego okresu, dając gwarancję, że wszystkie krzewy przetrwają i będą cieszyć się swoim pięknem przez następny rok.

Kilka pomysłów, aby pięknie narysować fabułę:

 • Uważa się, że krawężniki są dobrze połączone z roślinami iglastymi. Możesz tworzyć z nich bardzo udane kompozycje grupowe.
 • Dobrą kombinację można osiągnąć łącząc żółte i czerwone odcienie liści.
 • Wegel można sadzić, tworząc alpejskie wzgórze lub obok drzew.
 • Do projektowania pawilonów i ogrodzeń dobrze nadają się kędzierzawe krzewy (na przykład winnica lub liana).
 • Aby pokryć ziemię nisko zielonym dywanem, nadaje się Gaulterian.
 • Hortensja doskonale nadaje się do dekorowania krawężników i komponowania kompozycji grupowych.
 • Aby zbudować żywopłot, możesz użyć szybko rosnących krzewów (takich jak dereń lub berberys).
 • Aby zaakcentować każde miejsce na stronie pomoże kaliny lub bzu, wyglądają dobrze nawet w samotnych nasadzeń.
 • Punktem kulminacyjnym ogrodu może być krzew w sposób symboliczny przycięty.
 • Często projektanci krajobrazu odwołują się do kompozycji z krzewów.
 • Przy pomocy dobrze skomponowanych kompozycji krzewów można wyróżnić różne strefy w ogrodzie: pokonać mały ozdobny staw, pięknie ułożyć pergolę i ścieżki, postawić płot, aby ukryć bezstronne miejsca na terenie.
 • Możesz wykonać różnego rodzaju kompozycje z krzewów, które będą miały ten sam kształt korony (na przykład okrągłej) lub specjalnie umieścić krzewy, które drastycznie różnią się kształtem i szerokością liści.
 • Właściwą kombinacją jest skład kompozycji, biorąc pod uwagę długość krzewów. Z reguły znajdują się one od najwyższego do najniższego, bez mieszania w dowolnej kolejności.

Ogromna liczba różnych krzewów daje pełną swobodę wyobraźni. Wśród nich można wybrać najbardziej uwielbione rośliny i stworzyć niepowtarzalne kompozycje, które ozdobią ogród, przyciągając uwagę wszystkich. Należy jednak pamiętać, że każdy krzew wymaga właściwej i terminowej pielęgnacji, ponieważ jest to zadatek zdrowych, pięknych i silnych roślin.

Więcej informacji można znaleźć w wideo:

 • Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodawać komentarze

Interesujące w ogrodzie i ogrodzie

Forum zawiera pytania bez odpowiedzi, pomaga uczestnikom, a oni ci pomogą.

Na żywo

(c) 2012 - 2018 MegaOgorod.ком - Dziennik ogrodników i ogrodników.

Wybierz najlepsze krzewy kwitnące do podania

W kształtowaniu krajobrazu działki ogrodowej ważną rolę odgrywa kompetentna aranżacja i połączenie różnych roślin. Prawidłowo wybrane kwitnące krzewy do ogrodu zachwycą oko i ozdobią je od wiosny do późnej jesieni. Za pomocą krzewów można urozmaicić krajobraz ogrodu, podzielić terytorium i dodać do niego nowe akcenty. Przy wyborze rośliny należy wziąć pod uwagę jej wysokość, czas kwitnienia i osobliwości sadzenia krzewów. Popyt ze strony ogrodników cieszy się krzewami, które kwitną na wiosnę, gdy ozdabiają fabułę swoją kwiecistą, podczas gdy inne rośliny dopiero się budzą.

Duża część wyboru krzewów zależy nie tylko od preferencji ogrodnika, ale także od właściwości gleby, klimatu i roślin, które już rosną na miejscu.

Japońska pigwa odnosi się do skarłowaciałych krzewów. Ta ciepłolubna roślina czuje się dobrze w regionach o łagodnym klimacie, ale toleruje mrozy nawet do -30 ° C. Ozdobne krzewy japońskiej pigwy są używane do trawników i krawężników.

Owoconośna pigwa zaczyna się 3-4 lat. Owoce dojrzewają we wrześniu i październiku, mają kształt gruszki, ale częściej przypominają jabłka w kolorze zielonym lub pomarańczowym.

Buddlea rośnie w tropikalnych szerokościach Azji, Afryki Południowej i Ameryki. Chociaż lubi ciepły klimat umiarkowany, ale może wytrzymać mrozy do -20 ° C. Zimą nadziemna część pędów zamarza, ale w przyszłym roku nowe pędy dorastają do 1,5 m długości. Gałęzie są zielone, cienkie, żebrowane. Liście owalne, ciemnozielone, do 25 cm długości. Kwiaty mogą być fioletowe, białe, fioletowe, w zależności od rodzaju buddlei. W trosce o krzewy bezpretensjonalne. W dni suche należy je podlewać i karmić w okresie kwitnienia. Przed zimą liście i pofałdowane liście powinny zostać odcięte, ziemia powinna być pokryta torfem i suchymi liśćmi. Buddle rozmnaża się z nasionami lub sadzonkami.

Weigel to krzew z rodziny wiciokrzewów. W naszym kraju czeka na nas wczesny, przyjemny i targowy Middendorf. Kwitnie krzew dwa razy w roku: od maja do połowy czerwca i od końca sierpnia do początku października. Podczas kwitnienia wigil jest obficie pokryty kwiatami. Lubi słoneczne tereny lub mały półcień.

Zwykły wrzos często można znaleźć na działkach ogrodowych. Jest to mały krzew o wąskich czworościennych liściach. Rośnie do 1 metra wysokości. Heather ma wiele odmian, które różnią się koloryzacją liści i kwiatów. Kwiaty są w kształcie kielicha zebrane w kwiatostany racemose. Kwitnie wrzos w lipcu i sierpniu i cieszy oko bujnymi kwiatami do późnej jesieni, więc jest uważany za krzew, kwitnący jesienią. Uwielbia kwaśną glebę, słońce i półcień. Powinieneś obficie podlewać, gdy kwitnie wrzos. W północnych regionach, gdzie mroźne zimy, trzeba je obficie podlewać przed zamarznięciem gleby i schronieniem na zimę. Będzie dobrze, jeśli rozdrabnisz liście, pokruszoną korę, trociny lub igły.

Wyhoduj krzewy warstwami powietrza. Aby to zrobić, wybierz najdłuższy oddział przed przycinaniem i ugnij go do ziemi, mocując go za pomocą kołka. Kilka miesięcy później młody wrzos zostaje starannie odkopany i przeszczepiony w wybrane miejsce.

Powszechnie stosowane w projektowaniu krajobrazu powój. To wieloletnie krzewy o długich pędach (mogą osiągnąć 2 metry). Pędy rozprzestrzeniają się lub zwijają, tworząc baldachim kwitnienia. Kwiaty przypominają kształt dzwonu i znajdują się na krótkich szypułkach o kątach liści 1-3 szt. Kolor kwiatów od śnieżnobiałego do bladego różu, niebieskiego, liliowego, w zależności od gatunku powójki. Krzew prawie nie wymaga pielęgnacji i normalnie toleruje susze i mróz. Ale jeśli zapewnisz mu nawadnianie i nawożenie, możesz osiągnąć bujny rozkwit przez całe lato.

Hibiscus należy do rodziny Malviv. Wciąż jest znany jako chińska róża.

Pomimo obfitości gatunków hibiskusa, wszystkie mają wspólne cechy. Liście w pobliżu krzaków są petiolate, karbowany. Kwiaty - duże, proste lub frotte, są niebieskie, żółte, szkarłatne, ciemnoczerwone, liliowe, fioletowe i fioletowe. Są kwiaty z krawędzią na krawędzi. Owoce w postaci pięciolistkowego pudełka z nasionami. Aby hibiskus normalnie się czuł, trzeba regularnie poluzować glebę, usunąć chwasty i rozcieńczone mocno zagęszczone krzaki. Od czerwca do jesieni dwa razy w miesiącu należy stosować opatrunek górny. Rasy mnożą się przez warstwy, przeszczep, sadzonki lub nasiona.

Hortensja - piękny dekoracyjny krzew lub małe drzewo z dużymi jasnymi kwiatostanami. Należy do rodziny Hortensów i ma około 70 - 80 gatunków. Liście są owalne, duże. Zakres kolorów jest zróżnicowany: biały, kremowy, różowy, ciemny fiolet, niebieski i czerwony. Kwiatostany mają kształt parasola, wiechy lub kuli. Owoce w formie pudełka, w którym znajdują się małe nasiona. Krzew hortensji osiąga 3 metry wysokości i ma okrągły kształt. Troska o krzew nie jest trudna. Wymaga podlewania miękką ciepłą wodą, karmienie jesienne, przygotowanie do mrozu.

Jaśmin ogrodowy lub chubusznik często spotykany w parkach miejskich i ogrodach. Wielu ogrodników używa żywopłotu jako żywopłotu. Krzew o małych liściach, cienkich łodygach i małych białych kwiatach. Jaśmin ogrodowy to roślina, która kocha światło. W cieniu kwiaty stają się płytkie, a gałęzie zaczynają się rozciągać. Owoce to małe pudełka z małymi zmianami. Chubushnik różni się mrozoodpornością i zwykle cierpi z powodu suszy. Jaśmin kwitnie od końca maja do sierpnia.

Fingerback - niski krzew do 1,5 m wysokości. Kwiaty pięciornika o różnych odcieniach: różowy, biały, kremowy, pomarańczowy i żółty. Kwiaty są zbierane w kwiatostanach tarczycowych, które zdobią roślinę od maja do września. Wszystkie rodzaje macek jak dobrze oświetlone miejsca. Gleba będzie pasować luźne, pożywne, słabo kwaśne. Kwaśną glebę preferuje jedynie arktyczna pajęczyna.

Rodzaj Camellia ma do 80 gatunków, w tym zimozielone krzewy i drzewa. Liście krzewu są osobną dekoracją. Są owalne, spiczaste, zrośnięte u nasady. Kamelia kwitnie 2-3 lata po posadzeniu. Kwiaty w różnych odcieniach. Każdy kwiat nie blaknie przez około miesiąc. Na tym niesamowitym krzaku kwiaty pojawiają się na końcach pędów. Kamelia jest bardzo wymagającym krzewem, dlatego aby hodować ją na miejscu, będzie potrzebowała dużego doświadczenia i wiedzy w zakresie techniki rolniczej i uprawy tej rośliny. Rozmnażanie krzewów za pomocą sadzonek, dla których wybiera się pędy z bieżącego roku.

Magnolia - zimozielony lub liściasty krzew ozdobny. Często sadzi się je same lub całe aleje. Kwiaty krzewu są duże, pachnące, białe lub kremowe, jednopunktowe. Płatki są ułożone w 2-4 okręgi. Owoce to szyld sosnowy z małymi nasionami w kształcie czarnym i trójkątnym.

Liliowy - rodzaj krzaków z rodziny. Liście bzu są odwrotne, przeważnie całe, ale mogą też być podzielone, opadające na zimę. Kwiaty, w zależności od gatunku, białe, liliowe lub różowe, zbiera się w wiechach, którymi kończą się gałęzie. Karczoch w pobliżu kwiatu jest mały i krótki, dzwonkowaty w kształcie czterech zębów. Korony z długą rurą cylindryczną (rzadko w lila Amurskiego - z krótkiej rury) i płaską chetyrehrazdelnoy kończyny. Owocem jest suche pudełko z małżami. Istnieje wiele gatunków bzów, ale bzy są powszechne. Jest bardzo wytrzymały i odporny na choroby i szkodniki.

Spirea należy do rodziny Rosy. Blossom spirea rozpoczyna się na początku maja. Kwiaty są małe, z długimi włóknami pręcików, dzięki czemu stają się puszyste. Kwiaty są zbierane w kwiatostanach o kształcie piramidy, tarczycy lub stożka. Kolor zależy od odmiany i może być różny od białego do różowego. Podczas kwitnienia krzew staje się jak delikatny obłok z powodu mnóstwa kwiatostanów, a gałęzie przyjmują skuteczną opadającą formę. Dla wzrostu krzewów ozdobnych będzie żyła luźna żyzna gleba, dobrze oświetlone miejsce bez stagnacji wody i trzykrotny górny opatrunek.

Różanecznik - jeden z najpiękniejszych kwitnących krzewów, który można znaleźć w ogrodach i parkach. Liściaste lub zimozielone - na wiosnę są całkowicie zakopane w kwiatach i cieszą oko zielonymi liśćmi. Liście różnią się wielkością i kształtem, siedzące lub petiolate, zastępca, całą, rzadko ząbkowany, owłosione, i tak dalej. D. Kwiaty z dużymi, lekko ubij złą różowy, żółty lub purpurowo-fioletowe w racemes lub formie kwiatostan corymbose. Owoce są pięciolistkowym pudełkiem z nasionami.

Rośnie rododendron może być praktycznie na każdym miejscu. Jest bezpretensjonalny i łatwy w utrzymaniu. Podlewaj 2-3 razy w tygodniu, w suchą i gorącą pogodę, spryskaj liście. Warto jednak pamiętać, że nie można poluzować gleby wokół buszu, ponieważ korzenie znajdują się blisko powierzchni.

Forcisia należy do rodziny drzew oliwnych, kwitnie wczesną wiosną z jasnymi żółtymi kwiatami. Kucie krzewów do wysokości trzech metrów. Kora szorstkiej tekstury i szaro-brązowy odcień. Liście są proste, chociaż u niektórych gatunków występują również potrójne. Kwiaty w formie dzwonów o jaskrawym żółtym kolorze. Krzew kwitnie wczesną wiosną i kwitnie do trzech tygodni. Owocem jest pudełko z uskrzydlonymi nasionami.

Najlepiej sadzić krzewy na miejscu, w zależności od cech klimatu, rodzaju gleby i pożądanego okresu kwitnienia. Jeśli poświęcisz odpowiednią uwagę opiece nad roślinami, będą one zadowolone przez cały okres kwitnienia dzięki pięknym i pachnącym kwiatom, które ozdobią Twój ogród.

Lubię uprawiać goździki. Kup nasiona tego kwiatu w dobrym sklepie, tutaj :.

I dlaczego kruszarka do ziarna Niva znajduje się na liście? Są lepsze!

wiele błędów biologicznych i geologicznych: na przykład napisano, że glina jest zwykle zakwaszana.

Świetny artykuł, mnóstwo świetnych wskazówek! Jestem teraz w Tajlandii i złamała mi się głowa, czy istnieje jakiś sens.

Zdrastvujte! Mam na imię Andrew. Chcę nauczyć się uprawiać arbuzy i melony na sprzedaż według standardów hektarowych. .

 • © 2018 Agronomu.com
 • Poufność

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów zamieszczonych na stronie jest dozwolone pod warunkiem, że link do agronomu.com

Portal redakcyjny nie może dzielić się opinią autora i nie jest odpowiedzialny za materiały autorskie, za autentyczność i treść reklam

Dodaj komentarz

+ 7 = 15