Nazwa kategorii

Jak wybrać profesjonalną poradę w kabinie prysznicowej

Jak wybrać prysznic? Porady dotyczące wyboru prysznica

Jeśli myślisz o tym, jak wybrać kabinę prysznicową, rady profesjonalisty zdecydowanie nie są przesadą. W praktyce udowodniono, że większość współczesnych młodych ludzi jest skłonna do kupowania prysznica, a nie kąpieli. Czasami są one instalowane razem. Nabycie kabiny jest odpowiedzialnym zajęciem, należy wziąć pod uwagę nie tylko maksymalną cenę, jaką jesteście gotowi zapłacić za sprzęt, ale także rodzaj przyszłego zakupu. Wszystko to należy obliczyć na podstawie cech lokalu, dla którego jest on nabywany. Ważnym krokiem w wyborze będzie pomiar ciśnienia w systemie, ponieważ odgrywa on ważną rolę w adekwatności funkcjonowania danego modelu.

Piękno kabiny prysznicowej polega na wszechstronności wnętrza. Doskonale pasuje do każdego, nawet najbardziej egzotycznego wnętrza, zachowując ważne funkcje.

Sklepy hydrauliczne oferują ogromny wybór produktów. Wśród nich wiele modeli kabin prysznicowych. Z różnorodności oczu zabrakło, więc pytanie, jak wybrać dobry prysznic staje się najpilniejsze. Dla wygody wprowadzono klasyfikację warunkową. W rzeczywistości istnieją tylko dwa rodzaje montażu: monolityczne i prefabrykowane. Monobloki są dostarczane do domu w gotowej formie, a drugie są gromadzone bezpośrednio w miejscu instalacji. Rozważając rodzaj konstrukcji, rozróżnia się następujące opcje:

 • Typ zamknięty. Takie kabiny mają paletę, ściany, kilka wbudowanych drzwi i sufit. Pełny projekt jest hermetyczny i ma wiele dodatkowych funkcji, które przynoszą dodatkowe bonusy. W zmontowanej formie nakładany jest na nogi, dzięki czemu można przesuwać kabinę i zmieniać wnętrze według potrzeb.
 • Typ otwarty. Innymi słowy - prysznic. W przeciwieństwie do poprzedniej wersji ma tylko paletę i kilka ścian z drzwiami. Najczęściej są one montowane w rogu łazienki, czasami można zobaczyć prysznic stojący pod ścianą, ale ta opcja jest bardziej odpowiednia dla wyjątków od zasad. Typ otwarty jest bardzo wygodny dla małych pomieszczeń. Dużą wadą jest ograniczona funkcjonalność. Jednak dla tych, którzy wolą prosty prysznic bez nadmiaru, ta opcja pozwala zaoszczędzić znaczną ilość pieniędzy.

Najczęściej spotykane jest połączenie kabiny prysznicowej z łazienką. Optymalna obudowa łączy w sobie płytką wannę (około 40 cm) i prysznic. Producenci często zapewniają im dodatkowe funkcje, dzięki którym zabiegi wodne są przyjemniejsze i bardziej użyteczne. Te kabiny są prezentowane w różnych opcjach, różnią się instalacją kabiny nad łazienką (krawędzią, środkiem lub obwodem). Wśród nich można znaleźć zarówno otwarte, jak i zamknięte. Jak wybrać odpowiednią kabinę prysznicową? Na ich życzenie i niezbędną paletę.

Paleta jest jedną z najważniejszych części projektu. Od kształtu i wymiaru zależą bezpośrednio zewnętrzne cechy kabiny prysznicowej i sposób montażu. Ważny jest główny materiał. Dzięki niemu ustala się komfort i bezpieczeństwo zainstalowanych urządzeń sanitarnych. Aby określić, jak wybrać kabinę prysznicową z łazienką, musisz zdecydować, co chcesz uzyskać w wyniku. W ten sposób palety można podzielić na wysokie i niskie.

Jeżeli patelnia ma wysokość ściany od 10 do 35 centymetrów, nazywa się ją wysoką lub głęboką. Ta opcja doskonale zastępuje mini-wannę. Ta paleta jest również wygodna w przypadku zatkania. On sam zbierze nadmiar wilgoci, nie pozwoli, by wypłynął na podłogę. Jednakże, jeśli w domu znajdują się osoby niepełnosprawne lub te, które mają trudności z przekroczeniem wysokich boków, może to stanowić istotną barierę dla komfortowego użytkowania. W niektórych kąpielach zrobić mały krok, co sprawia, że ​​wygodnie jest wejść pod prysznic, ale do modernizacji należy poświęcić co najmniej ćwierć metra kwadratowego.

Niskie palety są odpowiednie dla tych, którzy zastanawiają się, jak wybrać kabinę prysznicową bez dzwonków i gwizdków. Dzięki maksymalnej wysokości ściany wynoszącej 20 centymetrów są wygodne, praktyczne i kompaktowe. Jako instalację można użyć niskiego cokołu, który można zainstalować bezpośrednio na podłodze. Płaska paleta - nie jest najlepszą opcją dla tych, którzy mają ciągłe zapychanie kanalizacji lub słabe działanie zlewu.

Kształt palety - główny punkt estetyczny w kwestii wyboru prysznica. Porada specjalisty jest przeszkodą w montażu. Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że paleta jest nie tylko ozdobą, ale także skomplikowanym projektem technicznym. Producenci zadbali o to, aby większość brodzików można było zainstalować w dowolnej części pomieszczenia. Należy wyjaśnić, czy wybrany model jest wariantem uniwersalnym. Jeśli wymiary Twojej łazienki pozostawiają wiele do życzenia, zainstaluj kabinę w rogu. W tym przypadku lepiej jest dać pierwszeństwo formie asymetrycznej lub półkolistej.

Podstawowe formy kabin prysznicowych:

Jeśli zdecydujesz się na globalny eksperyment w swojej łazience, rozważ niekonwencjonalny model, ale uważnie zapytaj konsultanta, jak wybrać prysznic z głęboką tacą o nietypowym kształcie, abyś nie musiał później zwracać zakupu.

Podstawowe materiały używane do produkcji palet

Jak wybrać kabinę prysznicową o jakości spełniającej wymagania, z jakiego wykonano paletę. Współcześni producenci preferują akryl, ale wśród wszystkich odmian są modele ze stali, żeliwa i kamienia. Każdy z nich ma zalety i wady.

Ogromną zaletą modeli akrylowych są wysokie parametry higieniczne. Zanieczyszczenia nie są absorbowane w materiale, waga produktu jest niewielka. Minusem jest to, że akrylu nie można czyścić środkami ściernymi, ponieważ można porysować powierzchnię. Pomimo możliwości odzyskania, znacznie komplikuje to proces operacyjny.

Palety wykonane ze stali pokryte są emalią. Zaletami są wysoka wytrzymałość i niski transfer ciepła. Minus - w dźwiękach wody podczas wzięcia prysznica. Miękki materiał grzmotuje przed strumieniem wody na palecie.

Modele wykonane z ceramiki sanitarnej nazywane są ceramiką. Słyną z większej siły i praktyczności. Istotną wadą jest kruchość materiału. Od słabego uderzenia może odejść kawałek lub może pojawić się zadrapanie. Ponadto ceramika sanitarna i wyroby sanitarne to zimne metale. Przed zabiegiem wodnym zaleca się podgrzać je strumieniem gorącej wody. To najrzadszy rodzaj prysznica.

W przeciwieństwie do żeliwnych wanien, palety z tego materiału nie są poszukiwane ze względu na wysoką politykę cenową i znaczną wagę.

Najbardziej szlachetni i pretensjonalni są produkty wykonane z kamienia naturalnego. Niemal niemożliwe jest spotkać takie modele w magazynie. Ale jeśli chcesz wyposażyć swoją toaletę w paletę z kamienia - staniesz się idealnym klientem dla elitarnych sklepów. Ogromna zaleta w urodzie, wytrzymałości, trwałości, estetyka ustępuje, gdy dowiadujesz się o cenie takiego wyrafinowania.

To nie wszystkie opcje wyboru prysznica. W przypadku łazienki palety są często wykonywane ręcznie. Aby to zrobić, będziesz potrzebował zaprawy cementowej, płytek i bloków.

Wielkość kabiny jest ważnym czynnikiem w kwestii wyboru kabiny prysznicowej. Porada profesjonalisty: przyjrzyj się modelowi, w którym rozmiar pozwala z powodzeniem umieścić go na dostępnej powierzchni, nie szkodząc ciału żadnej cery. Zgadzam się, procedury wodne powinny być wygodne i przyjemne, więc prysznic powinien być jak najdłuższy. Istnieją standardowe rozmiary, które różnią się znacznie od siebie i są łatwo wybierane dla indywidualnych potrzeb tych, którzy zastanawiają się, jak wybrać kabinę prysznicową do domu. Idealnie, jeśli jest w nim miejsce, aby odejść od strumienia wody.

Jak wybrać rozmiar prysznica, oczywiście wpłynie na wolną przestrzeń. W przypadku najmniejszych mieszkań można zatrzymać się na małych modelach, których rozmiar nie przekracza 100 * 100 centymetrów. Istnieje mniej modeli oznaczonych numerów, ale są one niewygodne w użyciu. Minimalna wartość to 90 * 90 centymetrów.

W przypadku standardowych łazienek stosuje się modele średniej wielkości, których rozmiar wynosi 130 * 130 centymetrów. Ta opcja jest najbardziej poszukiwana. Łączy w sobie zwartość i łatwość użycia. W kabinach prysznicowych tej wielkości znajduje się niewielka półka do siedzenia lub przechowywania kosmetyków oraz najbardziej niezbędny zestaw funkcjonalny.

Posiadacze dużej przestrzeni mogą sobie pozwolić na pełnowymiarowe modele. Ich rozmiar jest do 170 na 180 centymetrów. Zasadniczo kabiny tej wielkości są wyposażone we wszystkie możliwe opcje.

Wysokość kabiny najczęściej odpowiada standardom sufitu. Najniższe - 170 centymetrów, najwyższe - około 250. Aby dokładnie określić wysokość, warto zajrzeć do paszportu technicznego konkretnego modelu. Wskazuje rozmiar pionu lub wielkość pomieszczenia, w którym zostanie zamontowana kabina prysznicowa.

W każdym projekcie prysznicowym, czy w budce, czy w rogu, są drzwi. Zastanów się, jakiego rodzaju drzwi będziesz wygodniej używać i przejdź od tego podejścia do kwestii wyboru kabiny prysznicowej do łazienki. W sumie wyróżniono dwa typy: przesuwne i wahadłowe. Według ilości: jedno-, dwu-, trójlistne. Ze względu na oszczędność miejsca, liść najczęściej umieszcza się na rolkach, które otwierają drzwi, płynnie przesuwając je wzdłuż ścian kabiny. Ten rodzaj drzwi jest uważany za najbezpieczniejszy.

Jeśli masz szczęście i jesteś właścicielem luksusowych apartamentów, możesz sobie pozwolić na zainstalowanie prysznica z wahadłowymi drzwiami. Do ich swobodnego przemieszczania potrzebna jest przestrzeń. Ponadto musi istnieć miejsce, w którym osoba może się poruszać w łazience, więc ta opcja jest niedopuszczalna w przypadku standardowych apartamentów. Ta opcja może być zalecana tym, którzy zastanawiają się, jak wybrać prysznic do prywatnego domu z dużą kwadraturą i kilkoma łazienkami.

Po instalacji należy sprawdzić gładkość i szczelność klap. Poprzez odpowiednio umieszczone drzwi woda nie powinna przepływać ani przepuszczać zimnego powietrza. Ponadto, niezależnie od opcji otwierania i zamykania, obrys powinien być gładki i łatwy. Mówienie o poprawnej instalacji jest możliwe tylko wtedy, gdy drzwi otwierają się i zamykają z lekkim ruchem dłoni.

Istnieją dwa rodzaje materiałów, z których wykonane są drzwi i ściany: z tworzywa sztucznego i szkła hartowanego. Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać niedrogą kabinę prysznicową, a następnie wybierz pierwszą opcję, jest znacznie tańsze.

Szklany futerał wyróżnia się wytrzymałością i wytrzymałością. W przypadku uderzenia lub innego fizycznego oddziaływania szkło prawdopodobnie przetrwa. Konieczne jest, aby być przygotowanym na to, że za taką kabinę lub za rogiem zostanie wydane dużo pieniędzy. Jeśli chcesz stworzyć stylowy prysznic w łazience, użyj kamiennych palet i szklanych, całkowicie przezroczystych ścian. Takie wnętrze będzie prawdziwym dziełem sztuki i zadowoli właściciela.

Plastikowe drzwi i ściany nie są tak trwałe. Nie są tak silne w porównaniu z poprzednią wersją. Oprócz niskich kosztów, tworzywo sztuczne ma jeszcze jedną istotną zaletę: producenci kabin prysznicowych oferują szeroki wybór faktur, aby zapewnić bezproblemowe dopasowanie ścian do wszystkich wnętrz.

Zarówno elementy szklane, jak i plastikowe mogą mieć matowe wykończenie. Szkło może być przechowywane przez długi czas w jego pierwotnej postaci, a tworzywo sztuczne w końcu zaczyna żółknąć, są zadrapania i silnie zjedzone związki znajdujące się w wodzie, szczególnie ze zwiększonym pH. Jeśli dotkniesz na pytanie, jak wybrać odpowiednią kabinę prysznicową dla grubości obudowy, to optymalna grubość ściany od 5 do 7 centymetrów, zakup szklanych drzwi i ścian o grubości poniżej 3 milimetrów nie jest wskazany.

Każdy konsument chce używać tylko wysokiej jakości kabin prysznicowych. Jak wybrać producenta, któremu możesz zaufać? Współczesny rynek oferuje ogromną liczbę opcji, z których korzystają oczy. Aby nie pomylić wyboru kabiny prysznicowej, profesjonalnym doradcą jest wybór produktu od znanych, sprawdzonych producentów. W sklepach sanitarnych roi się od produktów firm krajowych i importowych. Produkowane w Rosji są nieco tańsze niż zagraniczni towarzysze. Statystyki pokazują, że kabiny znanych światowych firm Jacussi i Albatros cieszą się dużym zainteresowaniem, więc cena takich modeli będzie znacznie wyższa. W średnim przedziale cenowym można znaleźć krajowe "Aquapol" i Atlantis.

Po zastanowieniu się, jak wybrać kabinę prysznicową do domu i zainstalować ją, nadszedł czas, aby dowiedzieć się właściwej opieki dla nowego nabycia.

Podobnie jak w przypadku każdego osprzętu hydraulicznego kabina powinna być ściśle monitorowana i serwisowana na czas. Odpowiednia pielęgnacja wymaga nie tylko taniego, narażonego na ciemnienie i zanieczyszczenia produktów, ale także drogich modeli. Opieka nad prysznicem jest skomplikowana przez dużą ilość wody i różnych zanieczyszczeń. Nie jest tajemnicą, że dbanie o łazienkę jest najtrudniejszą rzeczą przy właściwym czyszczeniu całego mieszkania lub domu. Staraj się wykonywać działania zapobiegawcze, aby nie musieć zmagać się ze starą kobietą, która została ukąszona przez brud, wymazując ręce. Ponadto nie ma mieszaczy zagranicznych do wody o takiej sztywności, dlatego niektórzy właściciele mają poważne problemy.

Zapobieganie jest najlepszym lekarstwem na problemy

Wytrzyj po prysznicach ścian i tacy specjalnym narzędziem i wytrzyj suchą szmatką. Nie jest to wcale trudne i nie trzeba wycierać suchych plam z mydłem. Metalowe części budki należy również poddawać leczeniu co najmniej raz w tygodniu za pomocą specjalnego środka przeciwzapalnego. Wyłącz światło w chwili opuszczenia kabiny, co wydłuży żywotność żarówek.

Tak więc, jeśli chcesz umieścić prysznic w swoim mieszkaniu lub prywatnym domu, dokładnie przeanalizuj system zaopatrzenia w wodę i miejsce odpowiednie do instalacji. Wybierz kategorię cenową. Następnie przejdź do wyboru wymiarów, palet i materiałów korpusu. Na życzenie można wybrać modele wyposażone w różne dodatkowe funkcje: hydromasaż, deszczownicę, ogrzewanie, saunę fińską, a nawet aromaterapię.

Jak wybrać prysznic: cenne porady dla profesjonalistów, profesjonalne porady

Kabiny prysznicowe stały się teraz bardziej przystępne niż wcześniej. Dlatego wiele osób, kiedy zaczynają odnawiać łazienkę, instaluje je. Na rynku wybór takich urządzeń jest świetny, dlatego musisz najpierw zrozumieć ich odmiany.

Poznaj porady profesjonalistów, jak wybrać najlepszy prysznic do swojego mieszkania, dowiedzieć się, co to jest w ogóle i na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Zalety i wady różnych typów

Podobne projekty mogą być różnych typów. Każdy z nich ma swoje zalety i wady. Zostały one opisane bardziej szczegółowo poniżej.

Zwyczajne bez dodatkowych funkcji

Najprostsza konstrukcja tego rodzaju jest uważana za taką, która nie ma żadnych dodatkowych funkcji. Jego głównym celem jest prysznic. Z reguły takie urządzenia są kanciaste. Oni zajmują mało miejsca, dzięki czemu można je zainstalować nawet w małych łazienkach.

Najważniejszą zaletą tego projektu jest niedroga cena. Dlatego takie kabiny osoby, które nie chcą przepłacać za wybór funkcji, bez którego w zasadzie można się obejść bez.

Konstrukcje parowe, takie jak mini-sauny, pozwalają stworzyć atmosferę łaźni parowej. Wilgotność jest wysoka, do 100%, ciepło jest znacznie łatwiejsze do przeniesienia niż w kąpieli. Produkty tego rodzaju wykonane są z metalu, płytek, szkła i plastiku. Istnieją modele przeznaczone dla dwóch osób, a także zaprojektowane dla całej firmy - 5-6 osób.

Ich główną różnicą jest potężny generator pary. Dla niego wymaga oddzielnego okablowania wysokiego napięcia, ponieważ zużywa dużo energii elektrycznej.

Podobne urządzenie ludzie, którzy uwielbiają kąpiel wybierają, ale nie mają okazji często jej odwiedzać. Dzięki temu projektowi udaje im się parować w domu.

Modele z ogrzewaniem i zbiornikiem na wodę

Takie struktury są używane na obszarach podmiejskich. Woda w zbiornikach może być podgrzewana naturalnie, ze słońca. Ale nowoczesne urządzenia są wyposażone w zbiornik z TEN. Jego podłącz się do sieci 220 V.. Ta kabina pozwala na podgrzanie wody w dogodnym momencie, kiedy będzie to konieczne.

Wymiary podobnych produktów mogą być różne, podobnie jak objętość zbiornika wody. Im więcej osób korzysta z prysznica, tym większy powinien być zbiornik. W sprzedaży są różne modele takich kabin, więc wybór właściwego nie będzie trudny.

Takie modele mogą mieć dwa rodzaje hydromasażu:

W tym przypadku Strumienie wody znajdują się na dole i bokach wanny. Są ułożone w określonej kolejności. Sam masaż przeprowadzany jest przez warstwę wody. Dysze wytwarzają wielokierunkowe strumienie z bąbelków wody i powietrza. Ich siłę można regulować.

Pionowy hydromasaż jest wykonywany przez strumienie wody, które wychodzą z dysz umieszczonych na specjalnej zębatce przymocowanej do ściany kabiny.

Cóż, jeśli dysze są obrotowe. Następnie strumień można skierować do pożądanego obszaru, co pozwala na masaż pewnej części ciała.

Producenci wymyślili specjalne modele dla osób niepełnosprawnych, które ułatwiają osobom niepełnosprawnym pranie. Oczywiście dla nich jest wiele specjalistycznych kąpieli.

Ale takie produkty są drogie i bardzo kłopotliwe, wymagają one konwersji łazienki, co pociąga za sobą dodatkowe wydatki. Osoba niepełnosprawna na wózku inwalidzkim żyjąca samotnie, zmiana w kąpiel, nawet specjalistyczną, jest niezwykle trudna.

Prysznic to wspaniała alternatywa. Osoba niepełnosprawna, trzymając się poręczy, łatwo peresyadet od wózka do specjalnego wygodnego fotela bokserskiego. Będzie mógł sięgnąć bez pomocy elastycznej duszy i innych urządzeń. Dlatego dla takich ludzi takie modele są prawdziwym zbawieniem.

Jak prawidłowo podłączyć prysznic do rury wodnej i jakie rury do wyboru rury wodnej przeczytać w specjalnych recenzjach.

Z innymi zaawansowanymi funkcjami

Wiele drogich modeli ma wiele innych przydatnych funkcji:

 1. Tropikalny prysznic - dzięki specjalnej dyszy najmniejsze kropelki wody spadają na skórę, przypominając ciepły letni deszcz. Ten tryb jest pożądany przed pójściem spać, ponieważ sprzyja on lepszemu odprężeniu.
 2. Aromaterapia - pozwala cieszyć się przyjemnym aromatem podczas zabiegu. Jest to możliwe dzięki przechodzeniu pary i wody przez pojemnik wypełniony pachnącym balsamem.
 3. Wentylacja - W niedrogich modelach ułatwia oddychanie, aw elitarnych modelach - poprawia efekt tropikalnego prysznica lub kąpieli.
 4. Kontrastowy prysznic - to przemiana zimnej i ciepłej wody. Ta procedura jest przydatna do stwardnienia, wzmacnia system nerwowy, wzmacnia, dlatego lepiej jest używać go rano.
 5. Chromoterapia - Diody LED, montowane w suficie kabiny prysznicowej, malowane w różnych kolorach strumienia wody. Ta funkcja doskonale wpływa na układ hormonalny, pracę narządów wewnętrznych, skórę, poprawia nastrój.
 6. Sterowanie głosowe - Dostępne tylko w dołach premium. Można polecić własny głos: podgrzej wodę lub aktywuj jedną z funkcji.

Większość kabin prysznicowych jest wyposażona w takie przydatne drobiazgi:

 • odbiornik radiowy;
 • telefon;
 • lustra;
 • oświetlenie górne i boczne;
 • półki na akcesoria kąpielowe;
 • poręcz;
 • siedzenie;
 • dozowniki detergentów.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Aby kabina prysznicowa była wygodna w użyciu, ważne jest, aby wiedzieć, na które parametry należy zwrócić uwagę w celu dokonania zakupu. Wtedy nie będzie problemów z wykorzystaniem konstrukcji, a akceptacja duszy przyniesie tylko pozytywne emocje.

Dla członków całej rodziny, w tym dzieci i dorosłych, pudełko o prostokątnym kształcie o wymiarach 90x90 cm. Z reguły problemy z szerokością dotykają struktur kątowych.

Jeśli zdecydujesz się na zakup właśnie takiej kabiny, kierować się konstytucją największego członka rodziny. Powinien być wygodny podczas mycia.

Wybierając produkt, musisz się upewnić nie będzie kołatać na jego łokciach. Aby to zrobić, szerokość modelu musi mieć niewielki margines. Wtedy żaden z członków rodziny nie będzie miał problemów z boksowaniem.

Ściany kabin mogą być wykonane z tworzywa sztucznego lub szkła. Pierwsza opcja będzie tańsza, ale nie jest najlepszy, ponieważ z biegiem czasu materiał ciemnieje i traci swój pierwotny połysk i przejrzystość.

Szklane ściany są wykonane z bezpiecznego hartowanego szkła, więc Nie martw się, że nagle się złamią. Taki materiał jest łatwy do czyszczenia, nie utknął, nie ściemnia. Szkło może być nieprzezroczyste, przezroczyste, podbarwione lub wzorzyste, więc wybór jest dość bogaty.

Podobnie jak w przypadku palet, mogą one:

 1. Żeliwne - praktyczne i trwałe. Powłoka emaliowana przez wiele lat zachowuje estetyczny wygląd, jest łatwa do czyszczenia, nie obawia się efektów działania środków czyszczących, nie ulega porysowaniu.

Wady - ciężka waga, co utrudnia niezależną dostawę produktu do miejsca instalacji. Ponadto żeliwo wymaga czasu na rozgrzanie.

 • Stal - trwała i odporna na zużycie. Ale mają one minus - hałasują podczas pracy. Krople wody dryblują na palecie, co nie jest zbyt wygodne.
 • Akryl - najbardziej popularne. Materiał ten jest plastyczny i lekki, dlatego nadaje się do produkcji konstrukcji o dowolnym kształcie. Transport takich produktów nie powoduje problemów. Akryl może szybko się rozgrzać, drobne zadrapania, które się na nim pojawiają, można łatwo usunąć przez szlifowanie.

  Wadą takich produktów jest nieistotna stabilność do wpływów mechanicznych. Pod ciężkim człowiekiem paleta się ugnie.

 • Ceramiczny - są rzadkie, ponieważ ważą dużo i są dość kruche. Jeśli coś takiego spadnie na taki przedmiot, może pęknąć.
 • Sztuczny marmur - są drogie, ale mają największą siłę. Takie projekty nie boją się zadrapań, zmian temperatury, środków czyszczących. Ich odporność na zużycie jest znacznie wyższa niż w pozostałej części.
 • Montaż palet, jego kształt i rodzaj powierzchni

  Jeśli paleta jest głęboka, to do jej instalacji Wymagana jest metalowa rama wyposażona w regulowane podpory. Niska paleta jest przyklejona pianką montażową. To prawda, że ​​niektórzy ludzie nie przyłączają go wcale, co jest złe.

  Palety mogą mieć różne kształty:

  Najbardziej śliska jest stalowa paleta. Dlatego lepiej jest, aby był szorstki lub pofałdowany. Istnieją nowoczesne kabiny z powłoką antypoślizgową.

  Jeśli nadal kupujesz gładką paletę, włożyć gumową matę lub specjalną drewnianą kratę. Najbezpieczniejsze produkty to sztuczny kamień i akryl.

  Jak i jakie rury do wyboru dla ciepłej podłogi dowiedzieć się z tego artykułu.

  Która struktura jest lepsza - otwarta czy zamknięta?

  Kabiny są otwarte i zamknięte. Pierwszy nie ma sufitu. Oni ograniczone tylko do ścian bocznych. 2-3 boki wychodzą na ściany łazienki, a reszta to własne ściany konstrukcyjne.

  Zwykle są to modele klasy ekonomicznej tylko zestaw podstawowych funkcji. Zaleca się instalowanie ich w małych mieszkaniach, ponieważ są kompaktowe.

  Zamknięte struktury nazywane są kabinami prysznicowymi. Mają własne ściany ze wszystkich stron i dach. Takie produkty są droższe i mogą być wyposażone w wiele różnych funkcji. Szczególnie dobrze wyglądał w przestronnych pokojach.

  Drzwi tych konstrukcji mogą być:

  • przesuwne - Optymalne, jeśli kabina jest mała i zainstalowana w małej łazience, ponieważ nie potrzebują dodatkowej przestrzeni do otwierania;
  • zamiatanie - wygodny w obsłudze, ale do otwierania niezbędna jest niewielka przestrzeń przed kabiną; czasem otwarte w środku;
  • wahadło - nadaje się tylko do pojemnych pudełek, ponieważ ich instalacja wymaga dużo miejsca; są bardzo rzadkie;
  • «akordeon"- skrzydło drzwi składające się z oddzielnych elementów, tworzące się jak książka lub akordeon; Nadaje się do ciasnych pomieszczeń, ponieważ nie wymaga wolnego miejsca do otwierania.

  W tym filmie możesz dowiedzieć się więcej na temat:

  Co jest lepsze: kąpiel, prysznic lub pudełko (łącznie)?

  Wybierając sprzęt do łazienki, wiele osób myśli o tym, co lepiej wybrać: wannę, kabinę prysznicową czy kombinację pudełek? Kąpiel pomaga się zrelaksować, ale zajmuje dużo miejsca i wymaga znacznego przepływu wody. Kabina prysznicowa pozwala szybko wziąć prysznic, zajmuje mniej miejsca. Jeśli podoba Ci się zalety wanny i kabiny, wybierz kombinację. Ma wiele zalet:

  • optymalna dystrybucja przestrzeni łazienkowej;
  • rozszerzenie dodatkowych funkcji: hydromasaż, radio itp .;
  • możliwość wykonywania różnych procedur wodnych;
  • ergonomia i estetyczny wygląd.

  Jaki rodzaj kabiny najlepiej kupić pośród wielu opcji? Każdy właściciel będzie mógł wybrać, co mu się podoba, biorąc pod uwagę wszystkie zalety i wady te lub inne typy kabin prysznicowych. Nie trzeba się spieszyć, ponieważ takie projekty nabywane są przez długi czas.

  Brak pokrewnych postów.

  I my zainstalowaliśmy się w daczy, tak dużo czytaliśmy, pomogliśmy w twoim artykule, ale wybraliśmy tę kabinę, ponieważ podobała nam się wygoda i cena.

  Dodaj komentarz Anuluj odpowiedź

  Moskwa, 1-st ulica Yamskogo Field, 9/13 +7 (499) 322-91-67

  Przegląd 14 rodzajów najlepszych kabin prysznicowych

  Kabiny prysznicowe to funkcjonalne konstrukcje, które służą do prysznica, przyczyniają się do relaksu ciała i przywracania siły. Wybierając produkty, zwracaj uwagę na wymiary, wagę, funkcjonalność i łatwość użytkowania.

  • Patrzymy na rodzaj kabiny. Otwarte konstrukcje to prysznic, uzupełniony o paletę, drzwi i ściany boczne. Doprowadzanie wody odbywa się za pomocą prysznica i dysz do hydromasażu.

  Druga opcja to zamknięta kabina składająca się z palety, ścian bocznych i drzwi, które są hermetycznie zamknięte. Takie produkty mają drugą nazwę - kabiny prysznicowe.

  • Zwróć uwagę na rodzaj otwierania drzwi. Są kołyszące się i przesuwające (otwarte na zasadzie garderoby). Drzwi przesuwne są bardziej funkcjonalne, ale szybko się psują ze względu na kruchość mechanizmów rolkowych.
  • Materiał. Produkty z żeliwa są trwałe i niezawodne, mają grube ściany, ale nagrzewają się przez długi czas. Palety stalowe mają niską izolację akustyczną, emalia jest z czasem usuwana.

  Akryl najczęściej stosuje się do produkcji palet, materiał ten szybko się nagrzewa, jest łatwy do czyszczenia. Zaletą produktów akrylowych jest możliwość szlifowania zadrapań i uszkodzeń.

  Palety ceramiczne są stabilne, ale są bardzo delikatne, więc trzeba się z nimi obchodzić bardzo ostrożnie. Sztuczny marmur wyróżnia się wysoką wytrzymałością i odpornością na zużycie.

  Materiał ten jest odporny na agresywne środowisko, łatwe w utrzymaniu. Szklane kabiny prysznicowe są popularne, mają piękny wygląd i stylowy wygląd.

  Inna opcja - palety wykonane z fajansu sanitarnego, charakteryzujące się stabilnością, długą żywotnością. Brak szkła i fajansu jest kruchością.

  • Ważnym kryterium jest forma konstrukcji. Do najpopularniejszych należą modele kwadratowe i prostokątne. Na rynku są palety w formie wielościanu, sektora koła, owalu, muszli, mają stylowy wygląd i są przyciągane przez piękny wygląd.
  • Wybierz przestronne kabiny prysznicowe, ale równie ważne jest to, że są kompaktowe i przenośne. Od wymiarów często zależy prostota instalacji.

  • Zwróć uwagę na funkcję hydromasażu, która pozwala Ci się zrelaksować i pozytywnie wpłynąć na Twoje zdrowie.
  • Sprawdź wymiary palety. Optymalne opcje to 80 na 80 lub 90 na 90 cm. Prysznicowe prostoliniowe palety nadają się do zamkniętych konstrukcji, zaokrąglone palety wymagają, aby drzwi miały wklęsły kształt.
  • Koniecznie spójrz na materiał, z którego wykonane są prowadnice: plastik, stal, aluminium. Części z tworzywa sztucznego zostaną w końcu poluzowane, a cały system przesuwny będzie musiał zostać wymieniony.
  • Zwróć uwagę na głębokie palety (25-35 cm), możesz ręcznie wymazywać duże przedmioty.
  • Należy zwrócić uwagę na wyposażenie termostatu kabiny, należy przeprowadzić ścisłą kontrolę zmian temperatury.
  • Wśród ważnych funkcji - aromaterapia (dodatek olejków eterycznych podczas kąpieli pod prysznicem), system wentylacji (pozwala usunąć parę z prysznica), ozonowanie (oczyszczanie i odświeżanie powietrza).

  • Rozważane są produkty funkcjonalne, które mogą łączyć układ lewostronny i prawy.
  • Nowoczesne kabiny są często wyposażone w elektroniczny panel sterowania i wyświetlacz.
  • Zwróć uwagę na projekt wzoru, wybór wykończenia zależy od twoich preferencji. Kabina prysznicowa musi pasować do ogólnej stylistyki pomieszczenia.
  • Wśród dodatkowych funkcji, które nie są obowiązkowe: chromoterapia, wbudowany odbiornik, radiotelefon, odtwarzacz DVD.

  Najlepsza kabina prysznicowa z łazienką

  Hydromasażowy box o wyjątkowym wyglądzie idealnie nadaje się do nowoczesnego wystroju łazienki. Produkt z głęboką tacą, w której można wziąć kąpiel.

  Oprócz głównych funkcji (hydromasaż, masaż stóp, prysznic tropikalny), stosowane są również dodatkowe: wbudowane radio, zestaw głośnomówiący, podświetlenie.

  Konstrukcja jest duża, sposób montażu jest montowany na ścianie, dlatego może być zainstalowany tylko w dużych łazienkach. Produkt składa się z dwóch rodzajów niebieskiego szkła: lustrzanego i stonowanego.

  • wymiary wynoszą 170 na 88 na 128 cm;
  • wysokość palety wynosi 45 cm;
  • kształt - prostokątny;
  • typ drzwi - przesuwne;
  • zarządzanie elektroniczne;
  • funkcje (whirlpool pionowy, tropikalny prysznic, oświetlenie, wentylacja, wbudowane radio);
  • zestaw (głowica prysznicowa, półki ze stali nierdzewnej, siedzisko).

  • wygodna kontrola elektroniczna;
  • głęboka i wysoka paleta;
  • przestronna konstrukcja;
  • dobra wentylacja;
  • podświetlenie;
  • funkcjonalność;
  • piękny wygląd;
  • przemyślany sprzęt.
  • wielkogabarytowa konstrukcja zajmuje dużo miejsca.

  Najlepsza kabina prysznicowa z sauną

  Prosta konstrukcja z prawą konfiguracją składa się z dwóch części: kabiny prysznicowej i sauny. Model jest stylowy i nowoczesny.

  Konstrukcja wyposażona jest w 8 dysz, które służą do masażu akupunktury. Wygodna obsługa dzięki elektronicznemu panelowi sterowania. Dostawa obejmuje stojak prysznicowy, konewkę, mikser ceramiczny.

  • lokalizacja - prawo;
  • materiały (drewno, szkło);
  • zarządzanie elektroniczne;
  • Wymiary - 180 na 120 na 220 cm;
  • funkcje (górny tropikalny prysznic, piekarnik elektryczny, sauna fińska, masaż akupunktury, radio, klepsydra, termoekograf);
  • sprzęt (stojak prysznicowy, konewka, mikser ceramiczny, miarka);
  • kolor (biała ramka, przezroczyste szkło).

  • funkcjonalność;
  • wykonana jest z wysokiej jakości i trwałych materiałów;
  • wygodny sprzęt;
  • przestronna konstrukcja, dużo wolnej przestrzeni;
  • stylowy wygląd.
  • tylko praworęczny układ;
  • zajmuje dużo miejsca.

  Najlepsza kabina prysznicowa z generatorem pary

  Efekt łaźni tureckiej nie tylko rozładuje napięcie nerwowe, ale również da dobry nastrój. Kabina o przemyślanym designie ma wszystko, czego potrzeba: siedzisko, półkę, głowicę prysznicową.

  Produkt jest bardzo funkcjonalny. Szkło akrylowe i hartowane są stosowane jako materiały. Prosta kontrola mechaniczna.

  • typ - zamknięta kabina narożna;
  • sterowanie - mechaniczne;
  • materiały (paleta akrylowa i ściany tylne, drzwi ze szkła hartowanego);
  • wysokość palety - 170 mm;
  • funkcje (łaźnia turecka, hydromasaż pionowy, plecy i hydro-masaż macicy);
  • kolor profilu to białe, przezroczyste szkło;
  • sprzęt (mikser, włącznik, głowica natryskowa, 6 dysz pionowych, siedzisko, półka, kopuła).

  • funkcja hydromasażu;
  • udany kompletny zestaw;
  • jest wyposażony w kopułę;
  • oszczędność miejsca, umieszczenie konstrukcji w rogu;
  • stylowy wygląd.
  • wielkogabarytowa konstrukcja.

  Najlepsza kabina prysznicowa z głęboką paletą

  Półokrągła kabina prysznicowa wykonana jest z hartowanego szkła odpornego na uderzenia o grubości 4 mm. Taca akrylowa w kolorze białym z metalową ramą wytrzymuje duże obciążenia, wzmocniona włóknem szklanym.

  Aluminiowy profil kabiny w kolorze matowym wygląda stylowo, łatwo się czyści, ponieważ ślady wody są praktycznie niewidoczne na tej powierzchni. Zestaw dostawy obejmuje tacę z syfonem, dwoma uchwytami i rolkami.

  • materiały (gorące szkło, akryl, aluminium);
  • grubość szkła - 4 mm;
  • wysokość palety wynosi 45 cm;
  • kolor profilu - chrom, matowe okno witrażowe;
  • sprzęt (dwa uchwyty, rolki, paleta, syfon).
  • funkcjonalna paleta;
  • materiały o wysokiej wytrzymałości, które wytrzymują duże obciążenia;
  • sprzęt wysokiej jakości;
  • dodatkowa przestrzeń dzięki półkolistemu kształtowi;
  • łatwość użycia i troska.
  • Mechanizmy wałków z czasem ulegają awarii.

  Najlepszy prysznic dla osób niepełnosprawnych i starszych

  Projekt jest przeznaczony do użytku przez osoby niepełnosprawne i osoby starsze. Produkt jest dostępny w trzech rozmiarach, w szerokiej gamie opcji kolorystycznych. Głowica prysznicowa i paleta nie wchodzą w zakres dostawy i są sprzedawane osobno.

  • grubość szkła - 8 mm;
  • materiał profilowany - aluminium;
  • opcje kolorystyczne: chrom matowy, nikiel błyszczący i inne;
  • rodzaj drzwi - składane obrotowo i składane;
  • jest wykonywany w następujących rozmiarach: 100 na 200, 120 na 200, 140 na 200 cm;
  • montaż (profil montażowy, dwustronna rączka, uchwyt uchwytu, składane siedzisko ścienne, drzwi).

  • szeroki wybór akcesoriów;
  • wygodne drzwi;
  • wyposażenie w niezbędne akcesoria;
  • szkło o wysokiej wytrzymałości i odporności na zużycie;
  • wydanie towarów w trzech rozmiarach;
  • piękny design, różne warianty kolorystyczne szkła.
  • głowica prysznicowa i paleta nie wchodzą w skład zestawu, będą musiały być kupowane osobno.

  Najlepsza kabina prysznicowa Pentagon

  Kształt kabiny prysznicowej przyczynia się do powstania dodatkowej przestrzeni, wygodnego układu półek. Konstrukcja wykonana jest ze szkła o wysokiej wytrzymałości, drzwi są szczelnie zamknięte.

  Uniwersalne rozmieszczenie produktu zapewnia instalację kabiny po lewej lub po prawej, w zależności od rodzaju pomieszczenia. Model wyposażony jest w termostat regulujący dopływ i mieszanie zimnej i gorącej wody.

  • rodzaj drzwi - huśtawka;
  • kształt kabiny jest pięciokątny;
  • uniwersalna lokalizacja;
  • materiały (szkło, akryl, sztuczny marmur);
  • kolor profilu - chrom;
  • wymiary - 212 x 90 x 90 cm;
  • grubość szkła - 5-6 mm;
  • wyposażone w termostat;
  • zestaw (uchwyt prysznicowy, konewka, nogi, paleta, uchwyty, mikser, wąż prysznicowy).

  • kontrola temperatury;
  • magnetyczne uszczelki na drzwiach;
  • Trwałe i odporne na zużycie szkło;
  • produkt jest wyposażony w paletę;
  • udany kompletny zestaw;
  • dogodny układ półek;
  • piękny wygląd zewnętrzny (rysunki na witrażu, szkło matowe).
  • model bez dachu.

  Najlepsza zamknięta kabina prysznicowa

  Zamknięta konstrukcja z obudową na całą ścianę zapewnia wygodny prysznic. Do produkcji wykorzystywane są materiały wysokiej jakości.

  Konstrukcja jest funkcjonalna, zapewnia wysokiej jakości wentylację, dostępna jest funkcja hydromasażu. Drzwi tego typu przesuwają się, ale przy mechanizmach rolkowych należy zachować ostrożność.

  • typ - ogrodzenie o zamkniętych ścianach;
  • forma - ćwiartka koła;
  • wysokość palety - 16 cm;
  • 2 drzwi przesuwne;
  • materiał - szkło przezroczyste;
  • grubość szkła - 6 mm;
  • wymiary - 90 na 215 na 90 cm;
  • zarządzanie elektroniczne;
  • Górne oświetlenie;
  • funkcje (tropikalny prysznic, wentylacja, hydromasaż, radio);
  • wyposażenie (półki, siedzisko, lustro, głowica prysznicowa).

  • wysokiej jakości materiały i akcesoria;
  • podświetlenie;
  • wygodna kontrola za pomocą panelu elektronicznego;
  • całkowicie zamknięty projekt;
  • system wentylacji;
  • funkcjonalność;
  • dobry sprzęt;
  • kruchość mechanizmów rolkowych.

  Najlepszy prysznic ze szkła

  Szklany prysznic z dwoma przesuwanymi drzwiami - wygodny i praktyczny. Matowy kolor szkła hartowanego z powodzeniem łączy się z kolorem profilu. Konstrukcja wyposażona jest w niską paletę.

  • wysokość palety - 15 cm;
  • drzwi przesuwane;
  • rodzaj kabiny - otwarty;
  • wymiary to 800 na 800 przy 2000 mm;
  • forma - ćwiartka koła;
  • grubość ścianki - 4 mm;
  • materiałem witrażowym jest matowe szkło matowe;
  • kolor profilu jest satynowy.

  • elegancka forma konstrukcji;
  • wysokiej jakości obudowa;
  • dogodna konstrukcja drzwi;
  • udana kombinacja kolorów;
  • wystarczająco dużo wolnego miejsca.
  • nie są wyposażone w pokrywkę;
  • mała grubość ścianki.

  Najlepsza kwadratowa kabina prysznicowa

  Kwadratowa kabina prysznicowa wprowadzi oszczędność i elegancję do łazienki. Takie projekty dobrze wyglądają w małych pomieszczeniach.

  Produkt wykonany jest ze stopu aluminium i szkła hartowanego. Kilka opcji kolorów do wykończenia profilu i szkła. Rolkowe mechanizmy drzwi przesuwnych zamykane są chromowanymi zaślepkami, które chronią je przed zabrudzeniem.

  Kabina jest uszczelniona elastycznymi uszczelkami.

  • rodzaj drzwi - przesuwne;
  • kształt - kwadratowy;
  • układ kątowy;
  • Wymiary: 80 na 80 na 185 cm, 90 na 90 na 185 cm;
  • profile kolorów: biały, chrom;
  • wersje kolorystyczne ścian: przezroczyste, nieprzezroczyste, grafitowe, brązowe;
  • grubość szkła wynosi 4-5 mm.

  • specjalna powłoka Easy Easy Clean;
  • kompaktowy rozmiar;
  • oszczędność miejsca dzięki kątowemu rozmieszczeniu;
  • niezawodna ochrona mechanizmów rolkowych;
  • ścisłe linie, odpowiednie do nowoczesnych stylów.
  • Mechanizmy rolkowe po pewnym czasie ulegają awarii.

  Najlepsza mała kabina prysznicowa

  Konstrukcja jest całkowicie zamknięta, z przesuwanymi drzwiami. Produkt ma kształt ćwiartki półkola, wygląda stylowo i elegancko. Grubość szkła odpornego na uderzenia wynosi 5 mm. Produkt jest wyposażony w zestaw prysznicowy i wygodne półki.

  • Wymiary - 80 na 80 na 215 cm;
  • forma - ćwiartka koła;
  • niski widok palety (wysokość - 14 cm);
  • zamknięta konstrukcja;
  • lokalizacja - kątowa;
  • rodzaj drzwi - przesuwne;
  • grubość szkła - 5 mm;
  • kompletny zestaw (zestaw natryskowy, półki).

  • oszczędność miejsca w łazience;
  • materiały wysokiej jakości i odporne na zużycie;
  • całkowicie zamknięty projekt;
  • różne opcje kolorów;
  • niezawodność techniczna.
  • niezbyt przestronna konstrukcja.

  Najlepsza prostokątna kabina prysznicowa

  Prostokątna, kompaktowa konstrukcja z niską paletą, wyposażona w drzwi przesuwne. Grubość szkła wynosi 6-8 mm. Produkt jest funkcjonalny: tropikalny prysznic, tylny hydromasaż, radio Fm, łaźnia turecka, system wentylacyjny.

  Projekt uzupełniony jest konewką, półką, uchwytami, mikserem. Wygodna obsługa za pomocą panelu dotykowego.

  • zamknięta kabina, obudowa pełnościenna;
  • prostokątny kształt;
  • kątowy układ prawostronny;
  • wysokość palety - 15 cm;
  • 2 drzwi przesuwne;
  • kontrola dotykowa;
  • Górne oświetlenie;
  • grubość szkła - 6-8 mm;
  • wymiary - 120x220x90 cm;
  • materiały (szkło, stal nierdzewna);
  • funkcje (hydromasaż grzbietu, prysznic tropikalny, radio, łaźnia turecka, wentylacja);
  • kompletny zestaw (konewka, mikser, długopisy, półka).

  • jasne oświetlenie, chromoterapia;
  • wyposażony w wyświetlacz, wygodną kontrolę dotyku;
  • wzmocnienie palety za pomocą syfonu i ramy;
  • oszczędność miejsca;
  • dobry system wentylacji;
  • Zestaw natryskowy wykonany jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej.
  • umieszczenie tylko po prawej stronie.

  Najlepszy prysznic bez brodzika

  Piękny i stylowy prysznic idealnie pasujący do wnętrza małego mieszkania. Produkt wykonany jest z trwałego szkła o grubości 6 mm. Szerokość konstrukcji regulowana jest przez stabilizator (do 1150 mm).

  Kabina o uniwersalnym położeniu, która pozwala zainstalować ją po lewej i prawej stronie. Istnieje kilka rodzajów witraży.

  • długość - 1200 mm;
  • szerokość - 970 mm;
  • wysokość - 2000 mm;
  • materiał - szkło przezroczyste;
  • grubość szkła - 6 mm;
  • kolor - chrom;
  • lokalizacja (prawo i lewo);
  • jest wyposażony w stabilizator.

  • bezpieczne szkło z powłoką aktywną DP;
  • wytrzymałość, odporność na zużycie;
  • możliwość montażu konstrukcji bez palety;
  • regulacja szerokości kabiny dzięki stabilizatorowi;
  • orientacja uniwersalna (lewa i prawa strona);
  • stylowy design, różnorodność witraży.
  • konstrukcja bez drzwi.

  Najlepsza kabina prysznicowa bez dachu

  Do budowy konstrukcji stosowane są materiały wysokiej jakości: mechanicznie uszkodzony profil, szkło o wysokiej wytrzymałości.

  Model jest stabilny, wysokość nóg jest regulowana. Konstrukcja jest niezawodna technicznie i bezpieczna, ze specjalną powłoką antypoślizgową.

  • typ sterowania ręcznego;
  • rodzaj konstrukcji - otwarty;
  • drzwi przesuwne;
  • materiały (szkło nieprzezroczyste i przezroczyste, chromowany profil aluminiowy, paleta akrylowa);
  • wysokość palety - 15 cm;
  • wymiary - 90 na 90 na 225 cm;
  • układ kątowy;
  • zestaw (zestaw natryskowy, syfon, półki).

  • regulowana wysokość stopy;
  • powłoka antypoślizgowa;
  • zakwaterowanie narożne, oszczędność miejsca w łazience;
  • wysokiej jakości materiały i akcesoria;
  • stylowy i ergonomiczny kształt.
  • bez oświetlenia.

  Najlepsza kabina prysznicowa na letnią rezydencję

  Konstrukcja ramy z narożnika, malowana farbą proszkową. Ściany ramy są pokryte tkaniną z powłoką PVC odporną na wilgoć i wiatroszczelność. Zbiornik jest wykonany z tworzywa sztucznego.

  Kabina łatwo składa się i składa, więc wygodnie ją przenosić. Zastosowano metodę ogrzewania elektrycznego, konstrukcja wytrzymuje temperatury do 50 stopni.

  Produkt jest montowany tylko na zewnątrz. Wysokiej jakości i praktyczne wyposażenie pozwala na korzystanie z kabiny o maksymalnej funkcjonalności.

  • Konstrukcja jest wyposażona w czujnik automatycznego wyłączania w temperaturze powyżej 50 stopni;
  • rodzaj kabiny - składany;
  • moc nagrzewnicy elektrycznej - 1,25 kW;
  • wymiary: 80 x 160 x 220 cm;
  • materiał zbiornika - plastik;
  • elektryczna metoda ogrzewania;
  • kompletne (rama prysznicowa, powłoka PCV, plastikowa beczka z ogrzewaniem, konewka, kran, łączniki).

  • przenośność, konstrukcja jest łatwo rozkładana;
  • jakościowe wykonanie ramy;
  • kontrola temperatury;
  • sprzęt wysokiej jakości;
  • odporność na wilgoć i wiatr z powłoki PCV.
  • daje innym modelom wytrzymałość i trwałość.

  Który prysznic najlepiej kupić

  Wybierając projekt, zwracamy uwagę na funkcjonalność produktu. Wśród najbardziej funkcjonalnych: Atlantis, POTTER, ALBATROS. Te kabiny są wyposażone w prysznic ze strumieniem deszczowym, saunę, łaźnię turecką, hydromasaż.

  Dla osób niepełnosprawnych odpowiedni jest model ONYX, a Petromash Sadovy dla domu.

  W rankingu są otwarte projekty (Bolu) i zamknięte (Luxus, Aquanet, Timo). Istnieją modele oddzielne i kątowe. Wśród kabin z przesuwanymi drzwiami prowadzącymi Atlantis, KO&PO, z huśtawką - IDO Showerama.

  Stylowy wygląd zewnętrzny ma kabiny prysznicowe Atlantis AKL, RADAWAY, Sansa. Praktycznie wszystkie modele wykonane są ze szkła o wysokiej wytrzymałości.

  Najlepsze modele to najbardziej funkcjonalne Atlantis, POTTER, ALBATROS.

  1. Atlantis AKL 1107
  2. POTTER B-901 (R)
  3. ALBATROS T09 R97
  4. Sansa S 100/45
  5. 606,2 ONYX SPRINZ
  6. IDO Showerama 49850-19-909
  7. Luxus 023D
  8. KO&PO 7122 TKANINA
  9. RADAWAY CLASSIC C
  10. Aquanet GT-230
  11. Timo Helka L / R
  12. Spacer typu Aquaform Soul
  13. Bolu Prizmas BL-100
  14. Ogród Petromash

  Dodaj komentarz

  + 89 = 98