Nazwa kategorii

Jak wybrać materac

Jak właściwie wybrać materac - ocena najlepszych modeli 2018

Zanim wybierzesz materac, musisz zdecydować o jego sztywności, wielkości łóżka (dziecięce, podwójne, pojedyncze), poznać producenta. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę inne kryteria wyboru: wypełniacz, rodzaj konstrukcji, zdrowie kupującego. Komfortowy materac zapewnia komfort snu, doskonałe samopoczucie i dobre samopoczucie przez cały następny dzień.

Jakie są materace do łóżek?

W wielu sklepach wysokiej jakości materace prezentowane są w dużej ilości. Nie martw się, a zakup odpowiedniego produktu pomoże Ci poznać różnice między tymi produktami. Wszystkie rodzaje materacy do łóżek różnią się w zależności od następujących kryteriów klasyfikacji:

 • wiosną i bez sprężyn;
 • przez wypełnienie: lateks, kokos, wełna, włosy końskie;
 • dwustronny, jednostronny;
 • ortopedyczne, anatomiczne.

Materace do łóżka podwójnego

Naucz się, jak wybrać odpowiedni materac do łóżka podwójnego, koncentrując się na wysokości najwyższej pary, pozostawiając do 15 cm zapasów. Maksymalna długość podwójnego siedzenia wynosi 190-200 cm, szerokość 160-200 cm, a grubość zależy od wypełnienia. Nowoczesne podwójne produkty pochodzą z bloków zależnych i niezależnych sprężyn, należy je wybrać, biorąc pod uwagę masę ciała małżonków. Są materace bez sprężyn, wypełnione włosiem końskim, lateksem lub kokonem.

W przeszłości pozostawiono pasiaste materace bawełniane z czasów Związku Radzieckiego, dziś rozważane są wysokiej jakości materace z naturalną warstwą. Doskonała opcja - połączone modele, z włóknem kokosowym wewnątrz i warstwą lateksu na górze. Sztywność materacy jest trzech rodzajów: miękka, średnia, twarda. Te ostatnie są przydatne dla dzieci, ludzi, z bólami kręgosłupa. Miękkie rodzaje materacy do łóżek są odpowiednie dla osób starszych, średnio twardych - opcja uniwersalna.

Tapicerka powinna dobrze wentylować powietrze, wchłaniać i odparowywać wilgoć. W tym celu często stosuje się żakard, który ma piękny wygląd, zapewnia doskonałą wentylację dzięki perforacji. Modele z obustronną tapicerką są bardzo popularne, zapewniają ciepło podczas snu w sezonie zimowym i komfortowy wypoczynek podczas letnich upałów.

Wszystkie rodzaje materacy ortopedycznych są podzielone na sprężyny i bez sprężyn. Najlepsze są modele z blokiem sprężyn, które nie zależą od siebie, gdzie każdy z nich jest umieszczony w indywidualnym przypadku, jest sprężany oddzielnie od pozostałych, co zapewnia produktowi wyjątkowe właściwości ortopedyczne. Dzięki tej jakości produkt przyjmuje postać ciała śpiącego. Modele, w których nie ma sprężyn, mają wysokie właściwości ortopedyczne dzięki zastosowaniu wysokiej jakości pościeli: włókna kokosowego i lateksu.

Zapoznaj się z najlepszymi markami materacy do spania przed dokonaniem zakupu, aby wybrać model o korzystnym stosunku jakości do ceny. Marki, wśród producentów takich produktów, to firmy:

W sklepach internetowych wiodących producentów znajdziesz przegląd oferowanych produktów, informacje o ich kosztach, sprzedaży, rabatach, możesz zobaczyć, jak wygląda produkt, uzyskać porady i porady od specjalisty, zamówić dostawę towarów pocztą. Często w tych sklepach znajdują się udziały, w których można kupić materac po cenie nieco wyższej niż koszt zakupu.

Które materace są uważane za najlepsze

Sklepy specjalistyczne mają ogromny wybór produktów do łóżka, więc może być trudno zrozumieć, na przykład, który materac kupić. Na podstawie opinii ekspertów w tej dziedzinie, opinii użytkowników i uproszczenia wyboru kupującego, zestawiono ocenę najlepszych materacy. Pierwsze pięć obejmowało następujące modele:

 • Ascona Victory;
 • Ascona Fitness Arena;
 • Ascona Balans Smart;
 • Ormatek Optima Light Bonnel;
 • Dreamline Eco Strong.

Który materac do wyboru - sprężynowy lub bez sprężyn

Pomóż wybrać sprężynowy lub sprężynowy materac może porównać cechy takich produktów między sobą:

 1. W produktach typu sprężyn gromadzi się pył, pojawiają się roztocza. W modelach bez sprężyn wypełnionych włóknem kokosowym, lateksami nie żyją.
 2. Tapicerka modeli bez sprężyn - perforowana, wilgoć z materaca wyparowuje. Sprężyny innych produktów rdzewieją z upływem czasu.
 3. Okres użytkowania produktów wiosennych - do 10 lat, bez sprężyn - do 15 lat.

Jaką sztywność powinien mieć materac

Znając podstawowe cechy materacy, możesz łatwo wybrać dla siebie niedrogi odpowiedni model. Jednym z ważnych czynników przy zakupie takiego produktu jest wskaźnik sztywności. Jak wybrać materac, zaczynając od tego kryterium? Najważniejszą rzeczą, na której powinieneś polegać, jest Twoja waga, wiek i problemy z kręgosłupem. Dzieci i młodzież w wieku poniżej 18 lat lepiej wybierają sztywny materac bez sprężyn, wypełniony włóknem kokosowym.

Osoby z dużą masą ciała lub bólem w kręgach szyjnych również powinny zwracać uwagę na produkty o zwiększonej sztywności. Kupujący z bólem kręgosłupa piersiowego i tymi, którzy są w średnim zakresie wagowym (60-90 kg) powinni preferować modele o średniej twardości. Starsi i szczupli ludzie są bardziej odpowiedni dla miękkich materacy.

Uważa się, że najlepsze materace do spania są ortopedyczne. Wysoka jakość w tej kategorii charakteryzuje się modelami bez sprężyn, posiadającymi wnętrze wypełniacza do włosów (włosie końskie), włókna kokosowe, lateks, wełnę lub bawełnę. Zaletą takich produktów jest również brak konstrukcji metalowych, które z upływem czasu stają się niewystarczające, często są wybierane do łóżeczka dziecięcego.

Produkty anatomiczne prawie nie różnią się od produktów ortopedycznych. Powtarza kontury ludzkiego ciała, pomaga utrzymać prawidłową pozycję kręgosłupa. Jedyna różnica między nimi to stopień sztywności, anatomiczne łóżka są bardziej miękkie, wygodniejsze. Ich najlepszym przedstawicielem jest materac wodny, którego żywotność może być krótka, ponieważ łatwo przebić.

Jak wybrać materac do łóżka podwójnego

Prawidłowy wybór materaca do łóżka zapewni pełny, komfortowy sen. Najpopularniejszy model takich produktów nosi nazwę "Bonnel", zdarza się z zależnymi i niezależnymi blokami sprężyn. Pierwszy rodzaj konstrukcji polega na połączeniu ze sobą sprężyn, dzięki czemu produkt jest trwały i trwały. Tak, i są stosunkowo tanie.

Jedyny minus - nie pasują do ludzi, których waga jest bardzo różna. Cięższy małżonek przechyli produkt i ten, który będzie łatwiej przewrócić się do środka. Jak wybrać materac dla takiej rodziny? Mogą doradzić produkty z niezależnymi sprężynami, gdy jeden się podniesie lub skręci, drugi niczego nie poczuje. Są drogie, ale wytrzymają wiele lat i zapewnią komfortowy sen.

Jak wybrać materac ortopedyczny

Prawidłowy wybór materaca ortopedycznego zależy od budowy, zdrowia i wieku kupującego. Osoby cienkie i starsze powinny zwracać uwagę na miękkie modele materaca, które mogą z łatwością powtarzać zakręty ciała. Dla osób o średniej wadze i bólu w okolicy lędźwiowej bardziej odpowiednie są modele z niezależnymi sprężynami i mieszanym wypełniaczem. Właściciele wagi ciężkiej, osoby poniżej 25 lat i ci, którzy cierpią z powodu bólu kręgosłupa, lepiej kupić produkty o wysokiej sztywności, blok sprężyn niezależnych od siebie.

Decydując, która firma wybrać materac, należy opierać się nie tylko na rankingu znanych marek. Zapoznaj się z opiniami, cenami i okresami gwarancji dla oferowanych towarów, przeczytaj informacje o materiałach, technologii produkcji. Należy pamiętać, że firmy produkujące łóżeczka dziecięce oferują szerszą gamę produktów w tym zakresie. Po określeniu Twoich potrzeb i życzeń, zawęzisz zakres potencjalnych firm i łatwo możesz określić, który materac lepiej kupić.

Ostateczna cena za materace kształtowana jest w zależności od wielkości, wewnętrznego wypełnienia, materiału obiciowego, jakości materiałów użytych do produkcji, rodzaju konstrukcji. Wpływa na koszt produktu i regionu sprzedaży, więc cena w St. Petersburgu i na przykład w Lipetsk może się różnić. W Moskwie cena materacy do łóżek wynosi:

Jak wybrać materac do łóżka

Budząc się w złym stanie zdrowia, wielu nawet nie podejrzewa przyczyny tej dolegliwości. Bóle głowy, bóle kręgosłupa lub szyi - oto kilka objawów złej nocy. Jakość snu bardzo wpływa na zdrowie danej osoby. I to zależy od pościeli.

Przede wszystkim dotyczy materaca. Produkt niskiej jakości może powodować różne choroby. Dlatego zanim wybierzesz materac do łóżka, musisz wiedzieć, jak zrobić to poprawnie.

Wcześniej większość ludzi miała wiele problemów ze starością. Zasadniczo były to choroby kręgosłupa, a na ulicach często spotykały się zgarbione staruszki. A wszystko dlatego, że miejsce do spania było niewłaściwie zorganizowane. Jako ściółkę zastosowano sakiewkę z sianem, piórami lub suchymi liśćmi.

Z czasem zaczęto wytwarzać produkty wiosenne. Ale byli daleko od współczesnych modeli. Teraz produkcja akcesoriów do spania nie stoi w miejscu. Ciągle następuje poprawa, która umożliwia wybór odpowiedniego produktu.

Istnieją 2 rodzaje produktów: wiosna, bez sprężyn. Sądząc po nazwach, od razu widać, jaka jest ich różnica. Materace pierwszego rodzaju, w zależności od cech konstrukcyjnych, są 2 rodzaje: z zależnymi i niezależnymi sprężynami.

W pierwszym wariancie używane są spirale połączone ze sobą. Wykonuj je ze skręconego sztywnego drutu. Koszt takich produktów jest niewielki, ale nie ma specjalnego komfortu.

Modele z niezależnymi sprężynami są oddzielnymi, sklejanymi "workami", w których znajdują się cylindryczne sprężyny. Wygoda takiego fundamentu zależy od liczby "worków". Im więcej z nich, tym lepiej.

Materace sprężynowe są znacznie bardziej różnorodne.

W zależności od wypełniacza, występują one w następujących postaciach:

 • Lateks. Są one wytwarzane metodą pienienia się gorącego mleka gumowego w specjalnej postaci. W rezultacie otrzymuje się porowaty materiał z powietrznymi "plastra miodu". Z powodu wysokiej temperatury na powierzchni produktu powstaje skórka. Przechodzi wilgoć, ale nie pozwala jej wyparować. Dlatego ich żywotność nie przekracza 5 lat. Lateks jest materiałem naturalnym. Dlatego takie modele są bezpieczne dla środowiska;
 • Produkty wykonane ze sztucznego lateksu. Produkcja pozwala na włączenie naturalnego lateksu, ale nie więcej niż 20%. W kroju ten materac przypomina gąbkę o różnych rozmiarach porów. W procesie produkcyjnym nie stosuje się wysokich temperatur, co zapobiega tworzeniu się gęstej powierzchni. Dzięki temu możliwy jest proces dwustronnej przepuszczalności wilgoci;
 • Pianki poliuretanowe. Jako wypełniacz jest gruba piana. Tanie, krótkotrwałe, ale przyjazne dla środowiska;
 • Produkty z kokosem kokosowym. Naturalny wypełniacz zapewnia dobrą sztywność podłoża. Ma doskonałe zdolności wentylacyjne. Tanie modele wykorzystują klej, który może wywoływać alergie;
 • Z holofiberem. Pomimo tego, że jest to materiał syntetyczny, jest bezpieczny dla środowiska i odpowiedni dla alergików. Ze względu na brak pożywki w takich modelach bakterie i grzyby nie rozmnażają się;
 • Woda. Te modele mają znaczną wagę. Podczas snu woda wewnątrz jest rozprowadzana pod naciskiem ludzkiego ciała. Dzieje się to nierównomiernie. Dlatego teraz zaczęto produkować materace wodne z kilkoma komorami. Wadą takich produktów jest konieczność podłączenia do prądu, regularnej wymiany wody i "strachu" przed ostrymi przedmiotami;
 • Powietrze. Składa się z komory wypełnionej powietrzem. Ścigaj go kompresorem. W tym samym czasie urządzenie emituje niewielki hałas. Każdy użytkownik może dostosować sztywność takiego produktu do własnych preferencji.

Są to najczęściej używane wypełniacze. Jako wypełniacz mogą być również używane pomniki, stratofayber, włosy, glany.

Jak wybrać materac dla dziecka

Kupowanie pościeli dla dziecka jest równie ważne jak dla osoby dorosłej. W procesie dorastania dzieci tworzą ważne narządy.

Szczególnie ważne jest pytanie: jak wybrać materac dla noworodka, ponieważ większość czasu spędzają w łóżku. Zazwyczaj, wybierając produkt, używa się go, dopóki dziecko nie ma 2-3 lat.

 • Ekologiczna kompatybilność. Wybierając model bez sprężyn, szczególną uwagę zwraca się na wypełniacz. Musi być naturalny i hipoalergiczny. W materacu sprężynowym pomiędzy sprężynami i górną pokrywą, obecność gęstej warstwy jest obowiązkowa. Bez tego baza zostaje szybko zdeformowana;
 • Sztywność. Zbytnie miękka podstawa dla dziecka jest niepożądana. Dlatego modele nie sprężynowe z wypełniaczem wykonanym z gumy piankowej nie są odpowiednie. Nie wiem, jak wybrać materac dla noworodka, koncentrując się na sztywności. Weź dwustronny model. Jedna strona takiego produktu wykonana jest z kokosa i jest przeznaczona dla noworodków. Druga strona wykonana jest z łagodniejszego materiału, takiego jak holofayber i jest przeznaczona dla dzieci w ciągu roku;
 • Oddychalność. Aby zapobiec gromadzeniu się wilgoci w materacu, który przyczynia się do rozprzestrzeniania się grzyba, musi wpuścić powietrze. Dlatego produkty wykonane z naturalnego lateksu dla dzieci nie są odpowiednie.

Podnosząc pościel dla noworodka, młodzi rodzice pytają, jaki rozmiar materaca wybrać? Produkt zajmujący obszar większy niż konieczny ulegnie deformacji.

Podczas używania mniejszego modelu powstają szczeliny, w których dziecko może się zablokować. W przypadku dzieci, które mogą już stać na nogach, należy wziąć pod uwagę wysokość produktu, tak aby sam nie mógł wstać z łóżka.

Który materac jest lepszy dla dorosłych? Tutaj nacisk kładzie się na cechy fizjologiczne i istniejące choroby.

Kryteria wyboru w tym przypadku są następujące:

 • Wiek. Uważa się, że dopóki człowiek nie osiągnie 25 lat, tworzenie się kręgosłupa nie ustaje. W związku z tym bardziej pożądane jest, aby młodzi ludzie spali na twardym łóżku. Ci, którzy są starsi i nie mają chorób kręgosłupa i pleców, wybór sztywności zależy od życzeń;
 • Waga. Im cięższa osoba, tym sztywniejszy powinien być materac. Osoby o wadze do 60 kg mogą wybierać nawet miękkie produkty. Ci, którzy przeważają znak 90 kg, wymagają twardej powierzchni do spania;
 • Choroby. Osoby z tendencją do alergii powinny zwracać uwagę na modele hipoalergiczne. Wśród wypełniaczy najbardziej odpowiedni jest holofayber. Najczęściej zastanawiają się, jak wybrać materac ortopedyczny, osoby z chorobami pleców. Tutaj nie możesz udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wybór odbywa się indywidualnie.

Jak wybrać materac dla osób z chorobami pleców

W zależności od choroby wybiera się sztywność podstawy.

Gdy osteochondroza powinna unikać skrajności i wybierać materace o średniej twardości.

Osoby ze skoliozą są przeciwwskazane w miękkich produktach. Najbardziej odpowiednie modele to lateks.

Cierpiący na przepuklinę krążków międzykręgowych podczas zaostrzenia powinien spać na miękkim podłożu. Przez resztę czasu bardziej pożądane jest stosowanie bardziej sztywnych modeli. Dlatego lepiej wybrać podwójny materac.

Niepożądane jest spanie na ciężko chorych na zapalenie korzonków. Są to odpowiednie modele z blokiem sprężynowym o średniej sztywności.

Zdrowie i dobre samopoczucie są ważniejsze niż pieniądze. Dlatego przy wyborze materaca cena powinna być na ostatnim miejscu. Na początku, po wybraniu twardego podłoża może wystąpić dyskomfort. Z czasem minie. Ponadto twardy fundament posłuży jako środek zapobiegawczy w przypadku chorób kręgosłupa.

Chcemy, abyś dokonał właściwego wyboru i zobaczył na swoich materacach tylko kolorowe i dobre sny!

Który materac najlepiej wybrać - przydatne porady

Znaczenie pełnego noclegu jest trudne do przeszacowania. Jednym z jego warunków - wysokiej jakości pościel, w szczególności materac. Obecnie produkowanych jest wiele nowoczesnych modeli, różniących się rodzajem, wypełniaczem, przeznaczeniem. Dowiemy się, który materac jest lepszy do wyboru, pomogą w tym opinie ekspertów i opinie kupujących.

Zanim dowiemy się, który materac jest lepszy do wyboru, rozważ ich odmiany. Istnieją dwa rodzaje "pościeli" do łóżka - bez sprężyny i wiosny.

W materacach sprężynowych wsparcie ludzkiego ciała zapewniają metalowe spirale o różnym stopniu sprężystości. Produkty są podzielone na dwa typy - z zależną jednostką sprężynową i niezależną.

Jednostka zależna (system Bonnel) - siatka składająca się z dużej liczby skręconych dwustożkowych sprężyn cztero- lub pięciokrotnych, połączonych ze sobą za pomocą sztywnej ramy. Na 1 m2 kanwach znajduje się 100-150 dużych spiral.

 • prostota produkcji;
 • niska cena;
 • przystosowalność do znacznych obciążeń.
 • kruchość;
 • ostre krawędzie;
 • niska odporność na korozję metalu;
 • gromadzenie się w pyle i rozmnażanie pasożytów owadów;
 • obwisanie poszczególnych części płótna;
 • brak ortopedii;
 • fluktuacje w całym materacu i skrzypienie, gdy ciało się obraca.

Blok niezależny (system Pocket Spring lub inne jego modyfikacje) składa się z zestawu sprężyn, z których każdy jest zapakowany w oddzielny futerał z tkaniny. Spirale mają cieńszą średnicę niż w bloku zależnym. Każdy z nich ma od 6 do 9 zwojów. Na 1 m 2 płachtach znajduje się 220-260 sprężyn. W różnych obszarach materaca stosuje się elementy o nierównej sztywności, aby zapewnić najbardziej prawidłowe podparcie ciała.

 • Sprężyny nie ocierają się o siebie i nie skrzypią;
 • nie ma efektu fali - tylko te spirale, które są pod ciśnieniem są skompresowane;
 • wytrzymałość;
 • efekt ortopedyczny;
 • zachowanie długiej formy.
 • ryzyko uszkodzenia konstrukcji, jeśli przeskoczysz lub położysz się na łóżku;
 • możliwa korozja metalu i gromadzenie się kurzu wewnątrz;
 • stosunkowo wysoka cena.

Materace bez sprężyn nie zawierają elementów metalowych. Wykonane są z jednego (monoblok) lub kilku rodzajów materiałów, ułożonych w warstwy lub sekcje. Wypełniacze mają takie cechy, jak elastyczność, elastyczność i przepuszczalność powietrza. Najczęściej używane są lateks, kokosowe włókna kokosowe, pianka poliuretanowa, włosie końskie, suszone wodorosty i tak dalej.

 • komfort;
 • jednolite wsparcie ciała;
 • nie ma efektu fali;
 • niska alergenność (w większości przypadków);
 • wytrzymują ciężar do 140 kg (ograniczenie masy zależy od materiału);
 • bezgłośność;
 • wytrzymałość;
 • nie akumuluj elektryczności statycznej.
 • Stopień elastyczności jest niższy, a sztywność wyższa niż w modelach sprężynowych;
 • specyficzny zapach;
 • wysoki koszt;
 • mogą występować obniżenia w kształcie ciała.

Porada: Materace z systemem "Bonnel" powinny być wybrane jako opcja tymczasowa (dla gości, przy daczy). Do stałego użytku bardziej odpowiednie są produkty z niezależną sprężyną i sprężynowymi, szczególnie w przypadku problemów z kręgosłupem.

Materac sprężynowy wypełniony lateksem i kokosowym kokosem

Dowiedzenie się, jakiej sztywności lepiej wybrać materac, warto pamiętać, że wskaźnik ten zależy w dużym stopniu od wypełniacza. W produktach sprężynowych umieszcza się go między blokiem metalowym a tapicerką, bez sprężyn jest to główny materiał. Funkcje wypełniacza - redystrybucja obciążeń, pochłanianie wilgoci, zapewniający określony stopień twardości i przewodności cieplnej.

 • Filc - warstwy bawełny połączone lateksem. Plusy - długowieczność, przyjazność dla środowiska. Przeciw - wysoka cena za jakość materiału. Termo-tłoczony filc odpada szybko.
 • Mrugnięcie - włóknina z włókien syntetycznych i naturalnych. Plusy - przyjazność dla środowiska, niska cena. Przeciw - kruchość (przykleja się do brył).
 • Włosie końskie z ogonów i grzywy. Zwykle jest impregnowany lateksem. Plusy - przepuszczalność powietrza, elastyczność, trwałość. Przeciw - wysoka alergenność.
 • Bawełna - poluzowane włókna bawełny. Plusy - przepuszczalność powietrza, higroskopijność, przewodność cieplna, hipoalergiczność. Minusy - mogą się zagubić w bryłach.
 • Wełna owiec lub wielbłąda. Plusy - utrzymywanie ciepła, przepuszczalność powietrza, właściwości lecznicze. Przeciw - wysoka alergenność.
 • Wodorosty, suszone i wplecione w siatkę. Plusy - efekt relaksacji, para jodu, średni poziom twardości. Przeciw - wysoka cena, specyficzny smak.
 • Włókno kokosowe - włókna zewnętrznej części orzecha kokosowego. Plusy - długowieczność, niska alergenność, odporność na wilgoć (szybko schnie). Minusy - wysoka cena, sztywność.
 • Lateks naturalny - spieniony sok z hevea (drzewo kauczukowe). Plusy - elastyczność, elastyczność, anatomia, odporność na duże obciążenia, zachowanie kształtu, trwałość. Przeciw - wysoka cena.
 • Lateks to polimery sztucznie spienione. Zalety są takie same jak naturalny odpowiednik, a także niska cena. Minus to specyficzny zapach.
 • Pianka poliuretanowa jest porowatą włókniną syntetyczną. Zalety - niska alergenność, średnia twardość, wytrzymałość, odporność na wilgoć, przystępna cena. Wady - krótkie życie z materiałem niskiej jakości.
 • Memoryfoam to rodzaj pianki poliuretanowej z "efektem pamięci". Wypełniacz przybiera postać ludzkiego ciała, "zapamiętuje" je i przechowuje w przyszłości. Plusy - zapobiega powstawaniu odleżyn, zapewnia prawidłowy mikrokrążenie krwi, łagodzi napięcie mięśni. Przeciw - wysoka cena, musisz przyzwyczaić się do materaca.

Najlepszymi właściwościami konsumenckimi są kombinacje wypełniaczy, na przykład lateks + włókna kokosowe. Ponadto opcje "zima - lato" są wygodne, gdy warstwa "ciepła" (wełna) znajduje się po jednej stronie, a "zimna" (bawełna) po drugiej.

Szukając odpowiedzi na pytanie, który materac jest lepszy do wyboru i jak to zrobić, sądząc po opiniach specjalistów, należy zwrócić uwagę nie tylko na rodzaj konstrukcji i wypełniacza, ale także na materiał pokrowca. Jego zadaniem jest ochrona wnętrza produktu przed wilgocią i zanieczyszczeniami.

Pokrywy mogą być usuwalne i nie można ich usunąć. Pierwsza jest bliżej wypełniacza, druga jest łatwiejsza do czyszczenia. Wykonane są z tkanin naturalnych (bawełna, len, wełna) i syntetycznych. Materiały naturalne mają wysoką przewodność cieplną i higroskopijność, ale trudniej jest się nimi zająć niż sztucznymi. Najlepszy ze wszystkich, gdy produkt łączy naturalne i syntetyczne włókna (syntetyki powinny być mniejsze).

Pokrywy są dodatkowo impregnowane specjalnymi substancjami, które odstraszają kurz, wilgoć i zwiększają wytrzymałość. Według ekspertów najlepszą tapicerką do materacy jest żakard.

Zastanawiając się, który materac ortopedyczny najlepiej wybrać, należy zrozumieć istotę tego pojęcia. Produkt ortopedyczny zapewnia wsparcie kręgosłupa w fizjologicznej (płaskiej) pozycji. Materac powtarza kontury ciała i nie pozwala na ugięcie lub zgięcie kręgosłupa. W rezultacie wszystkie kręgi, mięśnie i więzadła są rozładowywane.

Ważne: Zdolność do prawidłowego podparcia ciała zależy nie tylko od projektu materaca, ale także od parametrów osoby. Wybierz pościel indywidualnie.

Rozwiązując problem wyboru właściwego materaca ortopedycznego należy wziąć pod uwagę wzrost, wagę, wiek, preferencje i kondycję układu mięśniowo-szkieletowego przyszłego właściciela.

 • Osoby o materacach o dużej wadze, ze wzmocnionymi sprężynami niezależnymi lub bez sprężyn, z grubą warstwą włókna kokosowego.
 • Ciency mężczyźni i kobiety powinni preferować materace wykonane z lateksu lub miękkiej sprężyny bez przekładek, co zwiększa sztywność.
 • Przy średniej budowie lepiej wybrać modele z niezależnymi sprężynami lub kombinacją włókna kokosowego i lateksu.
 • W młodym wieku preferowane są najbardziej sprężyste opcje. Niemowlęta pasują do łóżka z wypełniaczem kokosowym, które są dobrze wentylowane. Starsze dzieci i młodzież potrzebują modeli o średniej twardości wykonanych ze sztucznego lub naturalnego lateksu.
 • Osoby w podeszłym wieku to zalecane materace o niskiej i średniej twardości.
 • Producenci materacy wskazują, do której maksymalnej masy są obliczani. Warto wziąć produkt z marżą wagową.

W przypadku problemów z układem mięśniowo-szkieletowym należy wziąć pod uwagę następujące niuanse:

 • Jeśli boli cię lęk, bardziej nadają się modele, które przyjmują kształt ciała;
 • w schorzeniach kręgosłupa piersiowego preferowane są twarde materace;
 • Maksymalny efekt ortopedyczne, które są wymagane osteochondroza kręgosłupa i innych chorób mają produkty z niezależnych źródeł i grubości sprężynowe lateks co najmniej 17 cm;
 • Nie wybieraj zbyt twardego materaca bez zalecenia lekarza, nie zapewnia on naturalnej pozycji kręgosłupa i wywiera nacisk na poszczególne strefy, zaburzając krążenie w tkankach miękkich.

Wybierając materac w sklepie, powinieneś zawsze leżeć na nim, Aby ocenić jego sztywność, elastyczność i komfort. Ponadto należy zmierzyć łóżko za pomocą taśmy mierniczej, aby nie stracić z rozmiarem. Podkładka powinna być maksymalnie 2-3 cm większa od materaca. Długość materaca powinna przekraczać wysokość osoby o 15 cm.

Decydując, która firma najlepiej wybrać materac, należy zwrócić uwagę na reputację. Nie trzeba oszczędzać na kupowaniu, ponieważ łóżka są kupowane przez długi czas i mają bezpośredni wpływ na dobre samopoczucie.

Najpopularniejsze popularne marki rosyjskie i międzynarodowe:

 • "Ascona" (Rosja). Produkuje modele uniwersalne, a także wyjątkowe rozwiązania. Askona Silver - materac z trzema strefami wiosennych bloków, jonami srebra i białek jedwabiu. Askona Mediflex - pościel dla osób potrzebujących rehabilitacji w związku z chorobami układu mięśniowo-szkieletowego.
 • Ormatek (Rosja). Najbardziej znaną serią materacy sezonowych są łóżka dwustronne o różnych stopniach sztywności. Ponadto popularność materacy lateksowych, sprzedawanych po stosunkowo niskiej cenie.
 • "Konsul" (Rosja). Produkuje różne rodzaje materacy. Najpopularniejsze modele tworzone są na bazie niezależnych sprężyn, jako wypełniacz używają lateksu i włókna kokosowego.
 • Primavera (Włochy). Produkuje wysokiej jakości materace ortopedyczne z różnymi wypełniaczami. Gwarancja na produkty wynosi 12 lat.
 • Studio-Moderna (Słowenia). Jest producentem szeroko reklamowanych materaców bez sprężyn Dormeo. Przy ich tworzeniu stosuje się niedrogie, zaawansowane technologicznie syntetyczne wypełniacze.

Jeśli masz pytanie, twardy materac lepiej wybrać, opinii pokazują, że najbardziej trwałe i wysokiej jakości produkowane „Ascona” marki „Ormatek”, „Konsul», Primavera, Atmosfera, Sleepeezee, Vegas.

Wybór materaca to trudne zadanie. Przy jej rozwiązywaniu należy brać pod uwagę nie tylko opinie specjalistów i konsumentów. Ważne jest, aby sprawdzić wygodę produktu na sobie, a także wziąć pod uwagę parametry ciała. W przypadku problemów z układem mięśniowo-szkieletowym wskazane jest skonsultowanie się z lekarzem. Będzie mógł doradzić optymalny stopień sztywności materaca.

Plusy i minusy sufity napinane w łazience

Mechanizmy przekształcania sof - które z nich najlepiej wybrać?

Co zrobić, jeśli sąsiedzi zostali zalani z góry i gdzie się udać?

bardzo dziękuję za lekcję wideo! wszystko jest bardzo przystępne i zrozumiałe. dokonałem wyboru, poszukam sklepów)

Dzięki za artykuł!

Kupiłem nowe łóżko, trzeba było wybrać materac. Przeczytaj ponownie wiele artykułów przed wyborem. Naprawdę chciałem, aby zakup się powiódł i nie było potrzeby zmiany niczego. Wybierz długi czas

Cóż, ogólnie rzecz biorąc, mój mąż i ja po przeczytaniu wszelkiego rodzaju opinii i zaleceń, zdecydowaliśmy się wypróbować materac od Belabedding. Materac "Artemis", który kupiliśmy, po prostu nie może być porównany do naszego "starca", leżącego z nami pięć lat na łóżku. Miałem bezsenność, ból w dolnej części pleców.

Wyszukiwanie było tego warte.

I kupiliśmy materac Prada od Bellabeding. I sądząc po tym artykule, gdzie mówi się o wszystkich zaletach materacy ortopedycznych - nie bez powodu dokonali takiego wyboru!

Na pewno przydatny artykuł, ale zrobiłem mój wybór na korzyść vodomatras dla mnie nie fundamentalnie zmienić materac co 3-5 lata, a takie jak idę przez 15-20 lat przy prawidłowej konserwacji. Podobało mi się również wpływ snu na wodzie, mam problemy z kręgosłupem, a materac nie daje punktów napięcia (ciśnienia), ja spać wygodnie i nigdy nie naciska i kręgosłup jest rovnenko bez zginania i szczypanie. Lubię też pochwalić się moją wodną rurą Ruby, taką jaka jest teraz. Ogólnie rzecz biorąc, subektivno lepsze na materac, nie znalazłem, a teraz bardzo zadowolony z wyboru.

Wybierając materac dla dzieci, w pełni zaufany doradca w salonie - to bardzo inteligentny młody człowiek poradził, kompetentnie, kilka modeli odpowiednich dzieciaków. Ponadto mamy dzieci w różnym wieku - moja córka ma 2 lata, a mój syn ma 15 lat. To jest jedno i to samo w każdym przypadku. Za radą konsultanta, nawiasem mówiąc, w Ascona kupna, mają zawsze istnieje dobra obsługa, kupiłem 2 materace w serii Mediflex dzieci - Berry dzieci - to dzieciaki do 3 lat i wiśnia dzieci - to dla dzieciaków 12 lat. Bardzo zadowolony z zakupu i faktu, że bardzo uważnie obserwowaliśmy zakup. Odpowiedział na wszystkie pytania.

Mamy materac Ascona, taki jak na jednym ze zdjęć, z warstwami kokosowego włókna kokosowego i lateksu. Wygodny. Nie działa. Nie odwracaj się. Ale lubię twardsze materace, więc kupiłem ten. I jeszcze jeden mały minus, jest dość ciężki, ale gdy nie trzeba go odwracać, oznacza to, że nie jest tak krytyczny.

Niedawno kupiliśmy model materaca Formula w Ascona, sztywność jest powyżej średniej, ładunek na jedno łóżko wynosi 140 kg. Materac z siedmioma strefami sprężyn, każdy w osobnej pokrywie. Dwie warstwy pianki, dwie warstwy kokosa. Materac jest zabrany ze zniżką. Bardzo zadowolony z jakości produktu i ceny.

Plyusanu na rzecz materacy Ascona. Przez ponad trzy lata zabraliśmy zarówno niemowlę, jak i córkę do przedszkola. Nadal śpimy na nowych materacach. Bardzo wygodne, nic już nie miażdży ani nie skrzypi.

Dodaj komentarz

+ 62 = 67