Nazwa kategorii

Jak wybrać pompownię do prywatnego domu

Przepompownie wody pitnej do prywatnego domu

Nie każdy właściciel prywatnego domu może pochwalić się posiadaniem centralnej rury wodnej. W związku z oddaleniem domków i osiedli domków od komunikacji miejskiej, kwestia pozyskania i zainstalowania osobistej przepompowni jest poważna. Taki system pomoże dostarczyć wodę z dowolnego źródła bezpośrednio do domowych urządzeń sanitarnych.

Jak działa pompownia dla prywatnego domu?

Automatyczna przepompownia, chociaż jest skomplikowanym mechanizmem, ale działa na prostej zasadzie: jednostka pobiera płyn ze studni lub studni i wpycha go do zbiornika magazynowego w domu. Poziom wody w zbiorniku jest regulowany specjalnym czujnikiem, dzięki czemu oszczędzana jest energia. Działa on w następujący sposób: gdy występuje niedobór cieczy, sprzęt pompujący włącza się niezależnie i napełnia zbiornik, a pozostały czas urządzenia pozostaje w spoczynku. Stacje pomp zaopatrzenia w wodę dla prywatnego domu są zewnętrzne i podwodne.

Przepompownia powierzchni do studni i studni

Jednostka pompująca (powierzchnia) jest przeznaczona do pracy z płytkimi głębokościami (do ośmiu metrów). Urządzenie doskonale współpracuje ze skażoną wodą i nie obawia się przedostania się powietrza do układu. Główną wadą urządzenia jest obecność wysokiego poziomu hałasu, z uwagi na to, co musi być zainstalowane w kasecie lub specjalnym załączniku. Powierzchniowe samozasysające stacje pomp zaopatrzenia w wodę do prywatnego domu podzielone są na:

 1. Odśrodkowe. Niezawodne maszyny, wypompowujące ciecz z głębokości do dziewięciu metrów, co pozwala pracować ze studniami, sprężynami i studniami.
 2. Vortex. Pompy są często używane do zwiększania ciśnienia wody w systemie. Działają na płytkich głębokościach.

Zalety pomp powierzchniowych:

 • zwartość;
 • łatwa instalacja pompy wodnej;
 • dostępność do mechanizmu podczas konserwacji;
 • stosunkowo średni koszt.

Zatapialne stacje pomp do zaopatrzenia w wodę

Takie urządzenia mogą podnosić wodę z głębokości 50 metrów. Główną cechą - stacja pomp wody jest umieszczona bezpośrednio w studni lub studni. Fakt ten ujawnia oczywistą wadę - konserwacja i obsługa powodują pewne trudności z powodu niedostępności sprzętu. Głęboki aparat jest drogi, ale ma wiele oczywistych zalet. Wśród nich:

 • długi okres użytkowania;
 • pracować z dużymi głębokościami;
 • duży wybór maszyn o wymaganej wydajności i ciśnieniu;
 • instalacja kapitałowa;
 • cicha praca;
 • istnieje ochrona przed przegrzaniem;
 • niezawodność systemu.

Jak zainstalować stację wodną w prywatnym domu

Głównym kryterium instalacji pompy jest obecność mocy, w zależności od tego wybiera miejsce montażu. Najlepszym rozwiązaniem jest zbudowanie kesonu (podziemnego pomieszczenia nad studnią lub studnią), w którym będzie zlokalizowane urządzenie. Ważnym punktem jest instalacja "pokoju" poniżej głębokości zamarznięcia ziemi. W przeciwnym razie pompa będzie musiała być przestawiana na okres zimowy w ogrzewanym pomieszczeniu. Niektóre czynniki, które należy wziąć pod uwagę podczas instalowania maszyny i rurociągu:

 1. Konieczne jest ustawienie pompy, biorąc pod uwagę odległość maksymalnego zaopatrzenia w wodę zgodnie z paszportem urządzenia.
 2. Pomieszczenie (dom, keson, piwnica), w którym znajduje się pompownia domu, powinno być ciepłe i dobrze wentylowane.
 3. W prywatnym domu konieczne jest zbudowanie dźwiękoszczelnego pudła, jeśli autonomiczny zespół pompujący wytwarza głośny hałas.

Co powinno być wysokiej jakości stacją wodociągową

Wybierając przepompownie wody do prywatnego domu, oprócz głównych typów aparatów, należy zwrócić uwagę na niektóre ważne parametry. Są to:

 1. Wysokość podnoszenia wody. Jest to ważne kryterium przy wyborze pompy, ponieważ należy wziąć pod uwagę nawet pośrednie poziome sekcje układu zasilania wodą.
 2. Produktywność. Współczynnik określający ilość płynu, która będzie podawana w jednostce czasu. Wydajność obliczana jest w zależności od rodzaju urządzeń, ich liczby i średnich wartości zużycia wody przez hydraulikę (litry na minutę).
 3. Odległość od wlotu wody do pompy. Jak blisko będzie system do źródła płynu.
 4. Pojemność akumulatora. Jednym z ważnych kryteriów przy zakupie pompy. Należy wybrać na zasadzie: im większy rozmiar akumulatora, tym więcej cieczy pozostanie w rezerwie po odcięciu zasilania. Jednak ten czynnik znacząco wpływa na cenę.
 5. Materiał produkcji. Stacje pomp do doprowadzania wody do prywatnego domu mogą mieć stalową, plastikową (polipropylenową) lub żeliwną obudowę. Najlepszym wyborem jest maszyna ze stali nierdzewnej, jednak jest najdroższa.

Gdzie kupić i ile jest pompowni dla studni i studni

Znajdź i zakup żądaną pompownię do zaopatrzenia w wodę do prywatnego domu może być w sklepach sprzedających urządzenia gospodarstwa domowego, przedstawicielstwa firm produkcyjnych, a także na stronach internetowych. Niektóre popularne modele:

 1. Jambo 60 / 35P-24. Produkuje ten model użytkowania powierzchni, odpowiadający ważnemu kryterium "ceny jakości", rosyjskiej firmy Gileks. Urządzenie domowe wykonane jest z tworzywa sztucznego, głębokość pracy wynosi 35 metrów, maksymalny przepływ wody wynosi 60 litrów. Koszt modelu wynosi 8500 rubli.
 2. SB 3-35 M. Model pochodzący od niemieckiego producenta pomp Grundfos. Posiada wysoką wydajność, cichą pracę, głowicę 35 metrów. Pompa głębinowa do studni wykonana jest ze stali nierdzewnej. Cena tego urządzenia wynosi 18 000 rubli.
 3. Innox 1000. Reprezentant włoskiej technologii pomp wodnych marki Ergus z wysoką oceną. Mocna instalacja o głębokości zanurzenia do ośmiu metrów. Charakteryzuje się wysoką mocą (1000 W), stabilną nieprzerwaną pracą, zwartością. Możesz kupić tę pompę w cenie 11 000 rubli.

Wideo: jak zainstalować domową stację pomp

Victor, 36 lat: Niestety, w naszej wakacyjnej wiosce nie ma centralnego zaopatrzenia w wodę, ale płyn jest potrzebny stale. Na ratunek przybyła stacja pomp z Gileksa. Po zainstalowaniu takiego urządzenia nie mam już żadnych problemów z zaopatrzeniem w wodę. Ta pompa doskonale radzi sobie z pracą, nie hałasuje, daje dobrą głowę.

Andrei, lat 54: Przez długi czas korzystałem z osobistej automatycznej stacji pomp w wiejskim domu. Jest to doskonała opcja dla wszystkich, którzy kochają wygodę - nieprzerwany dopływ wody jest po prostu niezbędny w domku, szczególnie w lecie. W końcu trzeba podlać kwiaty, wziąć prysznic, umyć naczynia. Radzę wszystkim, aby pompowali włoską firmę Ergus.

Anton, 25 lat: Bardzo często konieczne jest zapewnienie przepływu cieczy do budynku, w którym nie jest prowadzone centralne zaopatrzenie w wodę. Najlepszym sposobem dla mnie było zakupienie pompowni wody do prywatnego domu. Wszystkie koszty instalacji urządzenia w czasie są opłacane przez osobisty komfort. Przed dokonaniem zakupu dokładnie wykonałem wszystkie pomiary do mojego Dzhekaka.

Jak wybrać pompownię do prywatnego domu

Coraz więcej osób decyduje się na wyjazd z miasta, przynajmniej w sezonie letnim. I odpowiednio od razu stawiają czoło ważnemu zadaniu: jak zapewnić domowi wodę.

Pompownie są używane tylko do użytku, więc nie są to wcale zaskakujące pytania:

 • co to jest - przepompownia?
 • strony pozytywne i negatywne: czy warto?

W tym artykule odpowiemy szczegółowo na te i inne pytania.

Przepompownia jest potrzebna do zapewnienia czystej wody, w przypadkach, gdy nie ma scentralizowanego systemu zaopatrzenia w wodę. Oznacza to, że to urządzenie pomaga wydobywać wodę ze studni, zbiornika, studni.

To pozwala używać ich nie tylko do filtrowania, ale także do zaopatrywania prywatnego domu w oczyszczoną wodę. Podstawą urządzenia jest pompa. Ale tam, gdzie praca została doprowadzona do automatyzmu, oprócz niego są czujniki ciśnienia, zbiornik wody, wąż, adapter, akumulator hydrauliczny, manometr. W zależności od producenta i zadań, sprzęt może się różnić. Na przykład do codziennego użytku wystarczy użyć stacji z dwiema pompami, ale to nie wystarczy dla przemysłu.

Stacja pomp pompowała wodę ze studni do zbiornika. Pompa, napełniając zbiornik wodą, automatycznie przestaje działać, kod osiągnął ekstremalnie wysokie ciśnienie. Jeśli woda jest używana w małych ilościach, to bez włączania pompy, pochodzi ona ze zbiornika. A także przepompownia automatycznie rozpoczyna pracę, gdy tylko osiągnie ekstremalnie niższe ciśnienie w zbiorniku.

System pomp ma swoje zalety:

 • Najbardziej oczywistym z nich jest automatyzm pracy.
 • Możesz łączyć dostarczanie wody w domu i na przykład w ogrodzie lub gospodarstwie.
 • W przypadku awarii zasilania zawalenie wody nie nastąpi, ponieważ pompownia jest "zaopatrzona" w wodę.
 • W porównaniu z innymi systemami - taniość i zwartość urządzenia.
 • Hałaśliwa praca. Jest tylko jedno wyjście z tego: instalacja w odległości od domu. Nie wszyscy mają taką możliwość.
 • Niewielka głębokość zasysania: większość stacji ma ograniczenie do ośmiu metrów.

Po pierwsze: przepompownie dla domu wiejskiego można podzielić według rodzaju ich umieszczenia:

 • Zatapialne: umieszczone w wodzie. Studnie lub studnie.
 • Powierzchnia: wirowa, wielostopniowa, z zewnętrznym wyrzutnikiem.

Na jakie cechy powinienem zwrócić uwagę?

 1. moc pompy.
 2. Głębokość ssania.
 3. Produktywność.
 4. Wysokość poboru wody.
 5. Zużycie energii przez instalację.
 6. Bateria: objętość.

Aby zapewnić stały dopływ wody w domu na jednym piętrze, rodzina dwóch lub czterech osób będzie pasować do akumulatora hydraulicznego o pojemności piętnastu litrów. Moc pompy w tym przypadku nie powinna przekraczać 1,2 kW / h.

W przypadku domu wielokondygnacyjnego potrzebna jest pompa o większej mocy. Również wybór pojemności akumulatora zależy od liczby lokatorów, czy istnieje farma, ogród warzywny i tak dalej.

Jeśli woda znajduje się obok powierzchni, warto wybrać pompy powierzchniowe działające na głębokości ośmiu metrów. W przypadku, gdy woda jest "głęboka", bardziej odpowiednia jest pompa zanurzeniowa ze zintegrowanym wyrzutnikiem. Pompa ze zdalnym wyrzutnikiem jest mniej hałaśliwa, ale nie można go zamocować w studniach z glinianym dnem, ponieważ szybko ulegają zanieczyszczeniu.

Pompownie mają uderzająco różne ceny. Przyczyny leżą zarówno w marce, jak iw cechach i materiałach. Mniej głośna stacja pomp będzie droższa. Średnio cena pompowni waha się od dziesięciu do dwudziestu.

Dobre stacje domowe to niemieckie urządzenia: Karcher, Gardena i Grundfos. Wyróżniają się wysoką wydajnością, bezpieczeństwem pracy. Ale cena, jaką mają, nie jest mała. Prawda jest najtańsza także dla Niemców. Stacje pomp firmy Metabo można kupić około sześciu tysięcy.

Od krajowych producentów konieczne jest przydzielenie firmy "Dzhielek". Są idealnie dopasowane do kategorii ceny i jakości.

Bardziej szczegółowo przeanalizujemy kilka marek.

Zalety przepompowni tej firmy:

 • Precyzyjne doprowadzanie wody przy odpowiednim ciśnieniu.
 • Główne części wykonane są z wysokiej jakości metali. Dlatego urządzenie nie podlega korozji.
 • W przypadku awarii, automatyka wyłączy pompownię. Po rozwiązaniu problemu rozpocznie się tryb pracy.

Koszt pompowni tej firmy wynosi 16 tysięcy rubli.

Stacja pomp Grundfos MQ 3-45. Koszt 24200 rubli.

Firma sprzedaje przepompownie dla przemysłu i sektora prywatnego.

Ich główną zaletą jest możliwość dostarczania wody na dużą wysokość. Zestaw takich stacji zawiera pięć lub więcej pomp.

Koszt urządzeń tej firmy jest przeciętny - od 10 tysięcy rubli.

Jak już wcześniej mówiliśmy, jest to produkt rosyjski. W porównaniu z zagranicznymi analogami jest to proste. Cena nie jest wysoka - można znaleźć opcje od 4000 tysięcy rubli, a przepompownie tej firmy są niezawodne.

Gilex Jambo 70/50 P-24.

Rosyjska produkcja. Tu kupujący może być zainteresowany nie tylko ceną - od 3000 tysięcy za przepompownię. Ale objętość zbiornika wynosi do 50 litrów. W tym samym czasie napełniając 120 litrów na minutę.

Produkcja: Włochy, Chiny. Pozytywne aspekty:

 • podnosząca się woda ponad 20 metrów.
 • Niezawodność, długa obsługa.
 • Stosunek jakości do ceny. Możesz znaleźć model 8 tysięcy rubli.

Sprzęt pompujący jest prezentowany w dobrym wyborze, ma swoje pozytywne i negatywne strony. Nie zastanawiaj się, która stacja pomp jest odpowiednia dla konkretnego przypadku. Oprócz niezawodności w użyciu musi "odzyskać" koszty związane z jego pozyskaniem, instalacją i eksploatacją.

Nawet jeśli wybierzesz najwyższej jakości i niezawodne urządzenie pompujące, może z czasem przestać działać. Większość awarii jest eliminowana bez wywoływania kreatora.

 • Pompa jest głośna, ale woda nie podnosi się. Jest to powszechny problem dla stacji pracujących w trybie ręcznym. Przyczyny awarii: zanieczyszczenie części urządzenia pompy: filtr, zawór zwrotny. Może to być również brak wody między studnią a pompownią.

Po prostu wyczyść filtr i wlej wodę do rury przez otwór pompy. W drugim przypadku należy obniżyć pompę poniżej.

 • Okresowo niezależnie włączane i wyłączane. Przyczyny: w zbiorniku nie ma odpowiedniego ciśnienia, membrana oddzielająca powietrze i wodę jest uszkodzona, przełącznik ciśnienia nie działa. Konieczne jest sprawdzenie zbiornika pod kątem pęknięć. Spawanie na zimno wyeliminuje pęknięcia. Jeżeli przekaźnik lub membrana uległa uszkodzeniu, muszą zostać zmienione.
 • Pompa nie wyłącza się. Powód: przełącznik ciśnienia. Usuń przekaźnik i wyczyść go z soli.
 • Pompa jest głośna, ale nie pobiera wody. Przyczyny: w sieci elektrycznej - niskie napięcie. Przepompownia przez długi czas nie działała, na przykład takie problemy zdarzają się po zimie. Awaria skraplacza.

Większość recenzji na ten temat jest promocyjnych. Firmy oferują i analizują tylko ich przepompownie. Ten film wideo "Wybór pompowni" także z firmy budowlanej, ale mężczyźni z trzyminutowego filmu opowiadają najważniejsze rzeczy o przepompowniach: z czego składają się i według jakich kryteriów należy wybrać pompownię do domu. Informacje są bardziej praktyczne. Ten film jest odpowiedni dla osób, które po raz pierwszy stoją przed zakupem przepompowni.

"Wszystko o pompach. Jak wybrać pompę i jakie są pompy ». Ten film jest również mały: 4 minuty. Mówi więcej o rodzajach przepompowni. Oprócz konwencjonalnych przepompowni dostępna jest również drenaż. Informacje zawarte w filmie są bardziej szczegółowe, ale jest niewiele praktycznych informacji.

Oprócz licznych recenzji, głównie o charakterze reklamowym, sieć ma wiele filmów szkoleniowych, jak naprawić samą pompownię.

Wybór i instalacja przepompowni dla prywatnego domu

Życie z dala od scentralizowanego zaopatrzenia w wodę i kanalizacji stwarza wiele niedogodności domowych. Ale jeśli jest studnia lub studnia, stacja pomp dla prywatnego domu uratuje sytuację. Rurociągi kanalizacyjne do kanalizacji w domu i podniesienie wody z jelit łączą się w jeden system. Zapewnia to stałe ciśnienie w systemie. Jeśli pompa po prostu pompuje wodę ze studni do zbiornika, pompownia reprezentuje układ, w którym działanie mechanizmu jest sterowane przez automatyczny system utrzymujący przepływ i ciśnienie w zasilaniu wodą.

Wyposażenie pomp i zasada działania

Zdjęcie pokazuje sprzęt i schemat podłączenia pompowni do prywatnego domu. Zestaw zawiera:

 • pompa:
 • zbiornik-akumulator lub zbiornik ciśnieniowy;
 • manometr;
 • przełącznik ciśnienia;
 • automatyzacja sterowania.

Sprzęt dobierany jest z uwzględnieniem maksymalnego parsowania wszystkich żurawi, obciążenia szczytowego. Konieczne jest, aby wiedzieć, że parametry, głowa i wydajność pompy są współzależne. Dostępność automatyzacji upraszcza konserwację systemu zaopatrzenia w wodę. Przepompownia dla prywatnego domu jest zainstalowana w pomieszczeniu gospodarczym lub studni w pobliżu studni. W tym samym miejscu odbywa się układ obwodu.

Pompownie produkcji zagranicznej, w zależności od wydajności, kosztują 400-500 dolarów.

Pompa w opakowaniu jest wybrana nie tylko dla mocy i wysokości słupa, ale także dla projektu:

 1. Pompa ze zintegrowanym wyrzutnikiem podniesie wodę z 45 metrów. Woda jest wepchnięta do akumulatora z powodu wyładowania w rurze. Pompa pracuje głośno, może być zainstalowana w kesonie lub w jednostce domowej.
 2. Pompa ze zdalnym wyrzutnikiem pracuje cicho, ponieważ urządzenie znajduje się na linii ssawnej poniżej. Ale pompa taka może być czystą wodą bez zawiesiny.
 3. Pompa bez wyrzutnika służy do podnoszenia wody z głębokości 10 metrów. Urządzenia działają cicho, są niedrogie.

Pojemność pod wodą, wraz z pompą, może być samodzielnym akumulatorem lub akumulatorem hydraulicznym. Zbiornik jest zainstalowany na wysokości, aby zapewnić stabilne ciśnienie w układzie. Poziom jest regulowany przez pływak. Warto taki napęd jest niedrogi, ale ryzyko zalania pomieszczenia w przypadku awarii pływaka jest wysokie.

Akumulator ma małą objętość, jest kontrolowany przez czujnik ciśnienia. Kompaktowa pojemność nie wymaga specjalnego umieszczania.

Najlepszym rozwiązaniem jest stacja pomp do prywatnego domu z akumulatorem hydraulicznym.

Praca stacji jest kontrolowana przez automatykę. Po uruchomieniu systemu pompa uruchamia się, woda wchodzi do akumulatora, wypełnia system. Po osiągnięciu wymaganego ciśnienia w rurociągu, automatyka wyłącza pompę. Ciśnienie w przewodzie wody jest utrzymywane przez zbiornik akumulacyjny. Ciśnienie w zbiorniku jest regulowane przez producenta w zakresie 2-3 bar. Ciśnienie w linii jest monitorowane za pomocą manometru. Jest to zasada działania pompowni.

Producenci oferują dużą linię urządzeń. Nie zawsze użytkownicy wybierają stację. Tak więc, dla letnich mieszkańców o sezonowym życiu, pompa jest bardziej odpowiednia. Aby stworzyć komfortowe warunki w wiejskim domu bez przemyślanego systemu zaopatrzenia w wodę jest niemożliwe. Jak wybrać pompownię do prywatnego domu? Konieczne jest określenie zapotrzebowania na wodę i głębokość warstwy wodonośnej, odległość od studni do przepompowni. Wymagane będą dane z paszportu studni:

 • głębokość dołu;
 • statystyczny poziom lustra;
 • dynamiczny poziom wody.

Natężenie przepływu wody z żurawia jest ustalane z szybkością 4 l / min z kranu i 12 l / min pod prysznicem. Wydajność pompy nie powinna być znacznie wyższa niż potrzeba. Wysoka wydajność zwiększa koszty, zużycie energii. Istnieje możliwość osuszenia studni.

Statystyki pokazują, że rodzina 4 osób potrzebuje stacji o pojemności do 4 cu. m na godzinę, z głową 50 m. 20-litrowy akumulator poradzi sobie z zadaniem. Systemy pompowania gospodarstw domowych mają moc od 0,6 do 1,5 kW.

Instalacja przepompowni w prywatnym domu musi spełniać następujące wymagania:

 • zapewnić pojemność 2-6 cu. m / godzinę;
 • objętość zbiornika magazynowego musi zapewniać rezerwę w przypadku przerwy w zasilaniu;
 • zapewnia ochronę przed suchobiegiem;
 • mieć wygodną metodę sterowania - automatyczną, ręczną lub zdalną.

Producenci pompowni

Wszystkie zagraniczne przepompownie powinny być podłączone do sieci elektrycznej wyłącznie za pośrednictwem regulatora napięcia. Sprzęt elektryczny europejskich producentów przeznaczony jest do zasilania z sieci 230 woltów i stabilnych parametrów.

Użytkownicy wybierają urządzenia znanych producentów. Następujące instalacje są uważane za najlepsze stacje pomp do prywatnego domu:

 1. Włoskie stacje Marina podnoszą wodę z głębokości 25 m. Mają żeliwny korpus, niezawodny automatyczny system kontroli. Moc instalacji wynosi 1,1 kW, pojemność wynosi 2,4 metra sześciennego. m / godzinę.
 2. Stacje Pedrollo są wydawane dla różnych wniosków. Głębokość wzrostu wody wynosi 9 - 30 m, wydajność wynosi 2,4 - 9,6 cu. m / godzinę. Baterie w zestawie 24-60 litrów.
 3. Pompownie Karcher są najbardziej poszukiwane, uważane są za najlepsze w prywatnym domu. Akumulatory stalowe o pojemności 18-40 litrów, automatyczne sterowanie, pojemność 3,8 cu. m / godz. - wszystkie parametry są obliczane dla rodziny 4 osób.
 4. Niemiecka firma Wilo jest najstarszym producentem urządzeń pompujących. Sprzęt ma wysoki stopień ochrony i niezawodności. Wydajność stacji wynosi 0,55 - 1,6 kW, można wybrać odpowiedni model w plastikowej lub stalowej obudowie.
 5. Rosyjska firma DZHILEKS produkuje przepompownie, ale są one gorsze od zagranicznych. Ich godność w zakresie możliwości pompowania mętnej wody i dostosowana do charakterystyki sieci elektrycznych. Montaż stacji jest skomplikowany, części zamienne nie zawsze są dostępne.

Wybierając pompownię, należy wziąć pod uwagę, że metalowa obudowa i metalowy zbiornik wytrzymują dłużej.

Konieczne jest wybranie producenta dostarczającego produkty z rodzimej ziemi marki. Produkty wytwarzane w krajach trzecich nie są objęte gwarancją producenta.

Jak zainstalować pompownię w prywatnym domu? Od prawidłowej instalacji zależy dalsza praca bez wibracji i nadmiernego hałasu.

Instalacja przechodzi do handlu gotowego do połączenia. Wszystkie systemy są debugowane. Pozostaje ustalić lokalizację instalacji i jej wyposażenie. Dla stacji tworzony jest monolityczny fundament. Komunikacja jest doprowadzana do punktu połączenia. Na ssaniu pompy musi być zainstalowany zawór zwrotny, aby system znalazł się pod wnęką. Filtr jest zainstalowany na rurze, aby zapobiec wpadaniu kamyków do wirnika. Zainstalować urządzenie za pomocą śruby kotwowej za pomocą tłumików drgań.

Zmontowana instalacja jest uziemiona. Przewód ssący wylewa się wodą przez lejek. Po włączeniu stacji sprawdź szczelność wszystkich połączeń. Lepiej zainstalować system przy udziale doświadczonego specjalisty. Konieczne jest zapewnienie ogrzewania pomieszczeń zimą. Jeśli urządzenie jest zainstalowane w kanale lub kesonie, temperatura nie spadnie poniżej 0 stopni, ale pokrywa powinna być izolowana od góry.

Wybór stacji pomp dla domu - wideo

Jeśli masz pytanie, możesz go poprosić w komentarzach do poniższego artykułu!

Nasi eksperci odpowiedzą na twoje pytanie w najbliższej przyszłości (1-2 dni), zasubskrybuj komentarz, aby otrzymać na czas powiadomienie o odpowiedzi!

Doskonały artykuł. Wszystko jest opisane wystarczająco szczegółowo. Najlepszą opcją jest adaptacyjna pompownia Aquarobot.

Dodaj komentarz

+ 66 = 76