Nazwa kategorii

Jak wybrać lampkę stołową dla ucznia

Prawidłowo wybierz lampę biurkową dla dziecka w wieku szkolnym

Na początku roku szkolnego najwięcej uwagi należy poświęcić organizacji miejsca pracy studenta, w szczególności oświetlenia. Wiele zależy od lampy stołowej: wydajności pracy, dobrostanu dziecka po jego ukończeniu i tak dalej. Odpowiednio dobrana i zainstalowana lampa pomoże dziecku osiągnąć wysokie wyniki podczas lekcji. Wynika to z faktu, że przy odpowiednim oświetleniu oczy nie ulegają zmęczeniu, tak że dziecko nie przepracowuje.

Duże znaczenie praktyczne ma kolor i kształt plafonu. Zaleca się, aby przy wyborze preferować lampę ze stożkową bańką. Taki plafon ma wąską podstawę i szerokie krawędzie, co zapewnia maksymalne oświetlenie. Kolor plafonu nie powinien być jasny, ponieważ jasna lampa zawsze odwróci uwagę dziecka od procesu uczenia się. Najlepiej, żeby plafon był zielony. Zielone odcienie nie będą rozpraszały uwagi i umożliwią rozluźnienie mięśni oka. Również odpowiednie są pastelowe kolory. Bardzo ważny jest materiał użyty do wykonania plafonu. Plastikowe plafony są uważane za dobre, ale w przypadku niskiej jakości plastiku, mogą zacząć się topić, gdy żarówka jest włączona przez długi czas. Lampy zaleca się wybrać z dość grubego i twardego plastiku. Często do produkcji plafonów używa się metalu. Materiał ten jest bardzo trwały i ognioodporny. Ma jednak wadę - jest bardzo gorąca, dzięki czemu dziecko może łatwo zostać spalone, jeśli chce naprawić lampę.

Nie zaleca się przezroczystego plafonu. Poprowadzi strumień światła do stołu, bez ślepego spojrzenia na dziecko. Plafon powinien mieć reflektor, aby światło wydobywające się z żarówki było lekko rozproszone.

Stopka lampy stołowej musi być elastyczna, ale musi koniecznie mieć sztywne mocowanie. Sztywne mocowanie zapobiega spadaniu oprawy. Elastyczna lampa na nogi oświetli dowolną część stołu bez poruszania samej lampy.

W biurkowej lampie studenckiej najlepiej jest zastosować zwykłą żarówkę o białym matowym wykończeniu. Dzięki temu w oprawie można zastosować ściemniacz (reostat), który reguluje moc podświetlenia stołu. Dzięki energooszczędnym świetlówkom nie można używać ściemniaczy.

Po umieszczeniu lampy stołowej na stole, należy wziąć pod uwagę rodzaj ręki, jaką dziecko pisze. Aby zapobiec spadaniu cienia na miejsce pracy ucznia, lampa jest umieszczona na stole po prawej stronie, jeśli dziecko jest "leworęczne". A po lewej, jeśli uczeń jest "praworęczny".

Żegnaj szczęśliwej soboty! Smartfony.

 • Czarny piątek na Gearbest: skala a.

 • Promocje na smartfonach, tabletach, inteligentnych światłach.

 • 15 wskazówek dotyczących wyboru żarówek LED.

 • TOP 10 najlepszych inteligentnych żarówek z kontrolą.

 • Jak wybrać girlandy w oknach do Nowego Guo.

  7 myśli na temat "Wybór odpowiedniej lampy dla dziecka w wieku szkolnym"

  Zgadzam się ze wszystkimi zaleceniami podanymi w artykule. Urządzenie oświetleniowe dla dziecka, musi być bezpieczne, nie chwytliwe i łatwe do dostosowania. Tylko jeden z punktów, który sprawia, że ​​wątpię, to elastyczna noga lampy. Moim zdaniem nie jest wystarczająco wiarygodny i krótkotrwały.

  Dziękuję za użyteczny artykuł, oczywiście, lampa stołowa dla ucznia powinna być wybrana z ostrożnością. Z lampy niskiej jakości dziecko ulega zmęczeniu i rozpieszczeniu, ale zielone światło, które jest opisane w artykule, moim zdaniem, bardzo udane.

  Lepiej mówić o kolorze klosza z dzieckiem, na przykład, miałem lepszą wydajność na niebieskim plafonie. Zgadzam się z Zoe, że noga lampy powinna być sztywna, inaczej zacznie spadać w ciągu roku. Wolę używać jako elementu świetlnego lampy fluorescencyjnej, ich oczy nie ulegają zmęczeniu, a obszar oświetlenia jest duży.

  Bardzo interesujący i niezbędny artykuł. Wielu nie wie, jak wybrać odpowiednią lampę dla ucznia. W każdej rodzinie, w której są dzieci, dużą wagę przywiązuje się do zdrowia dzieci. Lubię lampy światła dziennego, są bardziej naturalne. Prawidłowo dobrana lampa dla dziecka - to dobra wizja, postawa. W słabym oświetleniu możesz zarobić skoliozę + okulary. Nie oszczędzaj na zdrowiu dzieci.

  Elastyczna noga nie jest dużym problemem. Jeśli nie przekręcisz lampy przez cały dzień, to przez kilka lat będzie wystarczająco pewna fiksacja. Łatwo jest naprawić stopę. Korzyści z mobilności nóg przeważają nad brakiem jego kruchości, ponieważ nie można rezygnować z wygody przez wydłużanie okresu użytkowania.

  Ale polecam rodzicom, aby dzieci uczyły się lekcji nawet w świetle dnia, a nie po zachodzie słońca. A oszczędzanie elektryczności i oczu jest łatwiejsze.

  I kolor lampy dla każdej z nich - ja osobiście także dla niebieskiego.

  Zgadzam się, że lekcje powinny być wykonane po południu. Jeszcze lepiej w szkole na przedłużeniu. Cóż, jeśli pojawiło się pytanie o projekt, formę i kolor, to trzeba wybrać razem z dzieckiem. W naszych sklepach duży wybór i jeśli sprzedawca jest kompetentny, poda rekomendacje.

  Dzień dobry, trafiłem na wybór lampy dla mojej pierwszej równiarki. Okazało się, że nie jest to takie proste. Konieczne jest wzięcie pod uwagę wielu czynników wpływających na wzrok dziecka, ponieważ wiele osób musi pisać do przeczytania, a lekarz powiedział, że wzrok zaczyna opadać i trzeba uważać, aby nie założyć okularów. W rezultacie, po przerzuceniu garści witryn i katalogów, zdecydowałem się na przemysłowe lampy stołowe, a nie na kinkiety pięknych i lampy ze zwykłymi żarówkami. Zaletami poniższych są nasycone jednolite światło na całej powierzchni stołu, nie ma cienia z rąk i tak dalej. Efekt migotania lampy jest całkowicie wyleczony, są wszystkie certyfikaty. i tak w końcu zatrzymałem się na takiej lampie

  Całkowicie zadowolony z doskonałego światła i wygodnego pozycjonowania. W odróżnieniu od wszystkich opcji sklepu, gdy już wyblakłe światło jest cieniem z ręki i palców dziecka. Vobschem polecam.

  Lampa stołowa dla uczniaka

  Wraz z nadejściem jesieni rodzice dzieci w wieku szkolnym stają przed najważniejszym zadaniem - przygotować dziecko do nauki i upewnić się, że jego proces edukacyjny przebiega tak sprawnie i bezpiecznie, jak to tylko możliwe. A ponieważ dzieci wykonują większość pracy domowej w murach swojego domu, muszą zapewnić im normalne warunki, które oznaczają prawidłową organizację miejsca w szkole.

  Szczególną wagę przywiązuje się do wyboru odpowiedniego oświetlenia, aby utrzymać dobrą widoczność u dziecka i nie przeszkadza w wygodnym przyswajaniu materiałów szkolnych.

  Z reguły lampa stołowa jest głównym źródłem oświetlenia. Wybór takiej lampy jest sprawą niewielkich trudności, ale nie można jej lekceważyć. Jakość lampa stołowa dla dzieci w wieku szkolnym może mieć bardzo różny kształt i moc, dlatego konieczne jest dokonanie wyboru w oparciu nie tylko o osobiste preferencje dziecka, ale także o to, jak zorganizowane jest miejsce szkolenia.

  Oczy dziecka są bardzo wrażliwe, dlatego też należy zwrócić szczególną uwagę na źródło światła, które stoi na biurku. W tym artykule zajmiemy się szczegółowo procesem wyboru i zakupu lampy stołowej i udzielimy cennych porad na temat jego działania.

  Z radością witam wszystkich czytelników na stronie internetowej "Elektryk w domu", dziś chciałbym opublikować artykuł na temat wyboru lampy stołowej dla ucznia. Niż należy się kierować i w jakich momentach należy zwrócić uwagę przy zakupie.

  Jak wybrać lampkę stołową dla ucznia

  Jeśli chcesz, aby twoje dziecko było zmęczone jak najmniej i nie cierpi na problemy ze wzrokiem, spróbuj wybrać lokalne oświetlenie z całą powagą. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka rekomendacji, dzięki którym możesz kupić doskonałą lampę stołową przy minimalnych kosztach finansowych i czasowych. Więc zaczynajmy.

  Większość rodziców korzysta z internetu z jednym pytaniem, ile wynosi lampa stołowa dla ucznia? Staraj się nigdy nie kupować tanich lamp stołowych.

  Oczywiście, każda rodzina ma swój własny budżet, który może nie obejmować dużych kosztów takich produktów, ale pamiętaj - nie ma gwarancji, że źródło światła zakupione przez ciebie po niskiej cenie będzie ci trwać długo. Lepiej jest kupić produkt klasy średniej, którego cechy, choć niewystarczające gwiazdy z nieba, ale mogą spełnić większość potrzeb w zakresie wysokiej jakości oświetlenia.

  Każdy chce, aby wszystko w jego domu było piękne i stylowe, ale dzieci lubią nieustannie rozpraszać się w drobnych szczegółach, więc nie trzeba robić chwytliwej i pretensjonalnej lampy stołowej. Kup lampę wykonaną w stylu biurowym, której projekt nie zapewni obecności jaskrawych kolorów.

  Organizacja miejsca pracy nie ucierpi na tym, ale dziecko będzie mogło naprawdę skoncentrować się na zadaniach domowych i nie będzie zwracać uwagi na środowisko.

  Funkcjonalne cechy lampy dla ucznia

  Wcześniej, jak wybrać lampkę stołową dla ucznia, Zastanów się, jakie cechy funkcjonalne lampy będą dla Ciebie najbardziej poszukiwane. Wygodny przełącznik, możliwość regulacji przechyłu światła, łatwa wymiana lampy - to wszystko ma ogromne znaczenie dla zapewnienia efektywnego wykorzystania źródła światła. Zidentyfikowaliśmy kilka elementów lampy stołowej, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę.

  Sposób montażu lampy na powierzchni

  Podstawa lampy stołowej powinna być mocna i ciężka, aby lampa nie zginała się i nie ślizgała na blacie stołu. Można również kupić lampę na zacisku - mocowanie do krawędzi stołu pozwoli zaoszczędzić miejsce treningowe.

  Lampa stołowa dla ucznia przymocowana jest do stołu za pomocą wspornika (zacisku).

  Zamontuj lampę biurkową na biurku za pomocą spinacza do bielizny.

  Na dziecięcym biurku lampa powinna być zainstalowana po lewej stronie (jeśli dziecko jest leworęczne, a potem po prawej).

  Rozmiar lampy odgrywa rolę

  Zapomnij o małych lampach. Źródło światła musi znajdować się na nóżce o długości nie mniejszej niż 40-50 cm, w przeciwnym razie światło odbija się od powierzchni notebooka lub stołu i dostanie się do oczu dziecka, które jest bardzo szkodliwe dla wzroku.

  Najdogodniejsze w działaniu są lampy, których przełącznik znajduje się na podstawie lub na plafonie. Przycisk włączania / wyłączania musi mieć dobry skok i nie tonąć.

  Dostosowanie pozycji i nachylenia

  Obecnie bardzo popularna jest desktopowa lama z możliwością regulacji wysokości i obrotu plafonu. Lampy na dobrym elastycznym statywie są bardzo praktyczne i nie wymagają wiele czasu na przygotowanie do pracy.

  Spróbuj wybrać wysokie lampy (30-45 cm), ponieważ im więcej światła jest rozproszone, tym większy obszar stołu będzie oświetlony.

  Charakterystyka świetlna lampy stołowej

  Pierwsze kryterium, na podstawie którego jest to konieczne wybrać lampkę stołową dla ucznia - jakość światła. Zidentyfikowaliśmy trzy główne składniki, które odgrywają decydującą rolę w procesie uzyskiwania wysokiej jakości światła.

  Jaka powinna być moc żarówki?

  Nie zaniedbuj mocy żarówki. Maksymalna dopuszczalna wartość to 100 W (w przypadku żarówek), ale nie oznacza to, że powinieneś zatrzymać się z tą opcją. Doświadczeni okuliści uważają, że wystarczy 60-watowa żarówka, aby zapewnić wygodne podświetlenie stołu ucznia. Jeśli chodzi o lampy LED, przy ich wyborze można bezpiecznie skoncentrować się na mocy 8-10 watów.

  Pamiętaj, aby zapytać dziecko o to, jak się czuje dzięki oświetleniu w procesie odrabiania zadań domowych. Postaraj się podnieść taką żarówkę, której światło zapewni maksymalną wygodę dla oczu ucznia i jednocześnie nie będzie miało negatywnego wpływu na wzrok. Jeśli dziecko spełnia te warunki, co tworzy żarówkę o mocy 60 W, należy ją opuścić. Jeśli nie - uzyskaj jaśniejszą żarówkę - 75-100 watów.

  Temperatura barwowa oprawy oświetleniowej

  Pamiętaj, aby zwracać uwagę temperatura barwowa urządzenia, który promieniuje. Niedawno energooszczędne lampy LED stały się bardzo popularne. Wielu rodziców oszczędza na energii elektrycznej. Ale nie wszyscy wiedzą o takiej charakterystyce jak temperatura barwowa lamp, a lampy o tej samej grubości mogą emitować różne kolory, na przykład białe, światło dzienne lub ciepłe.

  Dla tych, którzy nie wiedzą jaką charakterystykę mam oddzielny artykuł na ten temat, temperaturę barwową lamp LED, przyjdź i poznaj.

  Jeśli użyjesz zimnej bieli lub światła dziennego w lampie biurkowej, twoje oczy szybko zmęczy się takim oświetleniem, które może niekorzystnie wpłynąć na wzrok dziecka. Dlatego jeśli używasz oszczędnych lamp, wybierz je z ciepłą temperaturą żarzenia. Istnieją pewne wymagania dotyczące temperatury barwowej - powinna ona być w zakresie 2700-3200 K.

  Ponadto spróbuj wybrać urządzenie oświetleniowe, którego strumień świetlny nie przekracza zakresu 400-700 lm.

  Co do zwykłych lamp żarowych, nie mają one takiej cechy jak temperatura barwowa, ponieważ wszystkie one świecą ciepłym światłem. I o nominalnej mocy takiej żarówki, to często 60 watów.

  Kształt i materiał plafonu

  Staraj się nie kupować lampy stołowe z nadmiernie pretensjonalnymi kształtami plafonów. Opcja optymalna - lampa wykonana w kształcie trapezu. Ta forma nie zakłóca dystrybucji strumienia świetlnego i zapewnia najbardziej komfortowe oświetlenie dla oczu dzieci. Nie zapomnij również o kolorze lampy. Prawidłowo dobrany cień przyczynia się do zmniejszenia obciążenia wzroku i pomaga stworzyć dodatkowy efekt świetlny.

  Plafon, wybrany przez ciebie stół, powinien być wykonany wyłącznie z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Faktem jest, że tani plastik nie jest w stanie wytrzymać wysokich temperatur i może się stopić w dowolnym momencie. Jeśli chodzi o metalowe plafony, nie zaleca się ich zakupu, ponieważ bardzo łatwo jest spalić gorący metal.

  Która lampa biurkowa jest najlepsza dla uczniowskiej LED lub energooszczędna

  Jeśli podsumujemy wszystkie powyższe, możemy wyciągnąć następujący wniosek: najlepsza lampa stołowa to ta, którą uczeń lubi i nie szkodzi zdrowiu. Wybierz odpowiednią lampę, nie spiesz się, aby ją kupić. Najpierw sprawdź dostępność certyfikatów potwierdzających jakość produktu i dokładnie sprawdź projekt lampy.

  Szczególną uwagę należy zwrócić na jakość izolacji przewodów, ponieważ najmniejsze pęknięcie kabla może doprowadzić do zwarcia i wyjścia urządzenia oświetlającego. Nie zapomnij o wkładzie - żarówka w nim powinna być wkręcona bez większego wysiłku.

  Teraz wielu sprzedawców radzi kupującym, aby kupowali energooszczędne lampy fluorescencyjne, które emitują chłodne białe światło.

  W produkcji tych żarówek używa toksycznej rtęci, więc zalecamy, aby nie ulegać perswazji pracowników placówek i nie robić pochopnych zakupów. Lepiej idź Lampa LED lub najzwyklejsza lampa żarowa.

  Przy okazji dzisiaj są bardzo popularne lampy z wbudowanymi panelami LED i kilka poziomów jasności. Myślę, żebym się tym zajął, gdy tylko się pojawię, dokonam przeglądu.

  Lampa stołowa jest nie tylko środkiem do uzyskania wygodnego oświetlenia, ale także urządzeniem oświetleniowym. Użycie takiej oprawy, zwłaszcza gdy jej urządzenie ma jakieś usterki, może być obarczone dużym niebezpieczeństwem. Przed zakupem sprawdź przydatność lampy, sprawdź przewody i gniazda.

  Ponadto nigdy nie kupuj produktów, których jakość nie jest potwierdzona przez dostępność odpowiednich certyfikatów bezpieczeństwa. Lampa stołowa dla uczniaka musi być niezawodny, łatwy w użyciu i praktyczny.

  Wysokiej jakości lampa stołowa może odegrać ogromną rolę w procesie uczenia się. Wiele zależy od oświetlenia, ponieważ duży ładunek na oczach dzieci prowadzi do szybkiego zmęczenia i nie pozwala dziecku skoncentrować się na prawidłowym nauce materiału.

  Nie powinieneś biec do najbliższego sklepu i dostać pierwszą lampę, którą masz. Uważnie przestudiuj ofertę kupującego, określ potrzeby dziecka w oświetleniu i dopiero potem dokonaj wyboru.

  Która lampa biurkowa do wyboru na biurko

  W słabym świetle lamp stołowych uczniowie odrabiają zadania domowe, nauczyciele sprawdzają notatniki, a przedstawiciele kreatywnych zawodów piszą kolejne arcydzieła. Oprawa rozproszonego lub miejscowego oświetlenia jest warunkiem wstępnym każdego miejsca pracy, aby zachować zdrowy wzrok. Każdy okulista powie, że to urządzenie powinno być wybrane zgodnie z potrzebami każdego członka rodziny, a nie dodawać atrakcyjności do wnętrza. Jakie rodzaje urządzeń istnieją i według jakich kryteriów powinny zostać wybrane.

  Różnica między lampami na pulpicie i dekoracyjne

  Lampa stołowa nie wymaga specjalnego montażu i jest przymocowana do dowolnej poziomej powierzchni. Są one wykorzystywane w pomieszczeniach do różnych celów, a rodzaj oświetlenia jest podzielony na rozproszone lub punktowe. Pod względem funkcjonalności, oprawy są podzielone na dekoracyjne i działające. Z reguły konstrukcja takiego urządzenia jest ruchoma, jego urządzenie zakłada regulowaną głowicę, która kieruje wiązkę światła do pożądanego punktu.

  Producenci oferują ogromną liczbę urządzeń oświetleniowych do pracy. Im bardziej solidny i drogi, tym bardziej regulowany. Jednak nie wszystkie modele są wygodne. Aby lampa stołowa miała pozytywny wpływ na działanie i nie uszkodziła wzroku, źródło światła powinno znajdować się w pewnej odległości od oświetlanej powierzchni około 30-45 centymetrów.

  Lampy dekoracyjne w ich projekcie bardziej przypominają lampy podłogowe, podobne do radzieckich lamp stołowych produkowanych w ZSRR, które mają skomplikowaną nogę i piękny abażur. Są one wykorzystywane w obszarach rekreacyjnych do dodatkowego oświetlenia, na przykład obok sofy, na nocnym stoliku, w pobliżu lustra na korytarzu lub w salonie. Nowoczesne wnętrza są niewyobrażalne bez dekoracyjnych urządzeń oświetleniowych - są synonimami szacunku i przytulności. Jeśli mówimy o stylu, modele pulpitu stworzone do dekorowania pokoju mają następujące odmiany:

  1. Klasyczny, wykonany ze szkła lub kryształu.
  2. W stylu high-tech lub modern, charakteryzującym się kreatywnymi formami w różnych kolorach.
  3. Romantyczny, charakteryzujący się tkaninowymi odcieniami spokojnych odcieni.

  Każda lampa składa się ze zwory i żarówki elektrycznej. Struktura szkieletu obejmuje plafon (dyfuzor światła), reflektor (kierujący strumień światła do pożądanego miejsca), kasetę, obudowę i urządzenie do wprowadzania przewodów. Trwałość i bezpieczeństwo urządzenia zapewnia materiał naboju, który jest wykonany z ognioodpornego materiału: porcelany, metalu lub żaroodpornego tworzywa sztucznego. Według rodzaju oświetlenia, lampy na pulpit są podzielone na:

  • działający i dekoracyjny;
  • oświetlenie ukierunkowane i rozproszone;
  • światło odbite lub bezpośrednie.

  Konstrukcja oprawy ma na celu użycie określonego rodzaju i mocy żarówek, dlatego powinny być instalowane tylko te elementy, które są zapewniane przez właściwości urządzeń oświetleniowych, aby nie naruszyć zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego. W postaci lamp na pulpicie są podzielone na:

  Źródła światła LED bardzo aktywnie wypierają z rynku wszystkie tradycyjne technologie, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Zasada ich działania opiera się na przepływie prądu przez strefę półprzewodnikową, od której zaczyna świecić. Zaletami lamp LED na biurko są: niskie zużycie energii, wysoka wydajność, długi okres użytkowania (do 5 lat ciągłego świecenia), szybki zwrot, wysoka odporność na wpływy zewnętrzne, bezpieczeństwo środowiska, brak odblasków i migotania, co wpływa na zmęczenie oczu.

  W przypadku komputerów stacjonarnych zalety urządzeń LED są niezaprzeczalne. Oszczędzają problemy z wzrokiem, pomagając skupić się na pracy lub nauce. Dioda LED emituje światło podobne do słonecznego, więc nie obciąża siatkówki nawet po długim czasie siedzenia przy biurku. Oprócz modeli działających w sieci, na akumulatorach znajdują się diody LED baterii, które można zabrać ze sobą na drogę, używane w samochodach, na zewnątrz. Chociaż będzie to kosztować trochę więcej niż zwykła lampa, to bardzo szybko się opłaci.

  Lampy na zacisku są modelami wyposażonymi w mocowanie do stołu roboczego. Zacisk jest sztywno zamocowany na dowolnej poziomej powierzchni, a kolumna ma postać elastycznej konstrukcji, która daje dogodną możliwość dostosowania źródła światła według własnego uznania. Zazwyczaj ten model ma nieprzejrzysty dzwonek z ukierunkowanym przepływem. Lampy na zacisku sprzedawane są w komplecie z żarówkami odpowiedniego typu, wyposażonymi w wygodny i długi sznur i mają niewielki ciężar (do jednego kilograma).

  Ta kategoria obejmuje niedrogie oprawy oświetleniowe do komputerów stacjonarnych na clothespin. Te miniaturowe modele, składające się z uchwytu i zwartego dyfuzora, nie mają wieloetapowego kolana. Świetnie nadają się do tworzenia górnego światła i są przymocowane do wystających części mebli obok biurka, przymocowane do półek regałów, a nawet do ściennych dywanów.

  Konstrukcja urządzenia z zaciskiem:

  • korpus wykonany z tworzywa sztucznego lub metalu w różnych kolorach;
  • dyfuzor światła w wersji białej, czarnej lub kolorystycznej;
  • Uchwyt, niezawodnie mocujący całą konstrukcję na powierzchni stołu roboczego;
  • W celu redystrybucji strumienia światła w pożądanym kierunku, zapewniony jest mechanizm, który łączy ogniwa uchwytu.

  Lampy dotykowe na biurko to urządzenia, które są włączane przez dotykanie określonego miejsca na ciele. Mogą być wyposażone w specjalny ściemniacz, który pozwala regulować moc blasku jego elementów. Dotykowa lampa stołowa może być wykonana w stylu klasycznym, w stylu retro lub w modnym stylu high-tech, a jako źródło światła wykorzystują zwykłe żarówki lub elementy energooszczędne. Czasem są źródła światła LED.

  Zasada dotykowego oświetlenia pulpitu jest prosta. Czujnik jest podłączony do korpusu urządzenia za pomocą specjalnie opracowanego obwodu, który reaguje na dotyk. Czujnik działa na zasadzie kondensatora, w którym to przypadku obudowa wystaje. Gdy osoba dotknie go, wzrasta pojemność kondensatora, czujnik reaguje i sygnalizuje urządzenie sterujące, które w zależności od zadania wyłącza lub włącza oświetlenie pulpitu.

  Fluorescencyjnym źródłem światła jest dzienna lampa wyładowcza, której strumień świetlny określa emisja luminoforów (substancji zdolnych do zamiany energii w światło), które są narażone na promieniowanie UV. Moc świetlna instrumentów luminescencyjnych jest kilkakrotnie wyższa niż w przypadku podobnych żarzących się elementów, a żywotność jest 20 razy większa niż tańszych analogów.

  Lampa fluorescencyjna to cylindryczna rura wyposażona w specjalne elektrody z parami rtęci. Kiedy doprowadzany jest do nich prąd elektryczny, opary zaczynają emitować promienie UV, a luminofor, który jest nakładany na ściany tej rury, emituje jednorodne miękkie światło. W formie mogą być pierścieniowe, zwarte, w kształcie litery U lub liniowe. Średnia długość życia wynosi średnio 10 tysięcy godzin.

  Ten model jest najlepszym wyborem dla lampy biurkowej, ponieważ jej światło jest jak najbliżej światła dziennego. Mają najszerszą gamę kolorów, od zimnego do ciepłego, białego i wysoką skuteczność świetlną, a głównym kryterium pozytywnej oceny - kilka opcji kolorystycznych: doskonała, dobrym standardzie i zapewnia szerokie możliwości ich zastosowania. Niewielkie znaczenie w doborze lamp fluorescencyjnych do oświetlenia biurkowego ma praktyczność - ich sprawność sięga 80%.

  Transformatory stołowe odnoszą się do nowego typu oświetlenia. Ich pojawienie się wiąże się z nowymi wymaganiami dla wygody i funkcjonalności, a także z wprowadzeniem sprzętu komputerowego w biurach, mieszkaniach i domach. Konstrukcja takiego urządzenia daje doskonałą możliwość łatwego usunięcia lub przybliżenia źródła światła, skierowania strumienia świetlnego w pożądanym kierunku. Jest to szczególnie wygodne, gdy sprawa wymaga silnego napięcia wzroku, szczególnej precyzji i uwagi: szycia, rysowania, pracy z drobnymi detalami.

  Z reguły transformatory stacjonarne są przeznaczone do żarówek tradycyjnych lub do elementów fluorescencyjnych. Plafon urządzenia może być wykonany z półprzezroczystego i nieprzezroczystego materiału, będącego źródłem zarówno miękkiego światła rozproszonego, jak i kierunkowego. Noga lampy jest długa, ma obrotowe złącza w kilku miejscach, a jej podstawa jest specjalnie obciążona, aby urządzenie było stabilne. Czasami transformatory są wyposażone w zacisk. Oprawa łatwo zmienia kształt, stąd jego niezwykła nazwa.

  Jak wybrać dziecięcą lampkę stołową dla ucznia

  Montując dziecko do szkoły, należy pamiętać, że spędza on dużo czasu przy biurku, więc głównym kryterium wyboru lampy stołowej jest jej bezpieczeństwo dla zdrowia, a dopiero potem należy zwrócić uwagę na rozwiązania projektowe i kolorystyczne. Pierwszą rzeczą, na którą należy spojrzeć, jest moc urządzenia świetlnego, którego maksymalna wartość nie powinna przekraczać 100 watów. Najwygodniejszym oświetleniem dla ucznia jest 60 lub 75 W na małej powierzchni roboczej i 100 W przy dużym biurku.

  Najlepszym wariantem emisji światła dla dziecka jest ciepła biała lampa, a idealny kształt plafonu ma kształt trapezu - zapewnia on najbardziej komfortową poświatę. Psycholodzy zalecają dziecku wyposażenie w sprzęt oświetleniowy o spokojnych kolorach, aby nie odciągały uwagi od prac domowych. Najbardziej neutralny jest zielony, żółty lub biały, co tworzy psychologicznie wygodny efekt oświetlenia.

  Jeśli chodzi o plafon, musisz zatrzymać wybór z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, ponieważ element z tworzywa sztucznego może się stopić w dowolnym momencie, a element metalowy może stać się bardzo gorący i istnieje ryzyko, że dziecko zostanie poparzone. Wskazane jest, aby wybrać żarówkę z regulatorami mocy, aby uczniowie mogli regulować strumień światła ręcznie. Statyw nie zakłóca również możliwości zmiany kąta świecenia w dowolnym momencie, chwytając pożądaną powierzchnię roboczą.

  Charakterystyka właściwej lampy do biurka

  Właściwa lampa na biurko dla dorosłych nie różni się zbytnio od urządzenia oświetleniowego dla ucznia. Funkcjonalność może się różnić, ale najważniejszym kryterium jest oświetlenie powierzchni roboczej, a nie świecić w oczach pracownika, tworząc najbardziej komfortowe oświetlenie. Konieczne jest wybranie wysokości urządzenia, w oparciu o parametry właściciela, powierzchnię i wysokość stołu. Zazwyczaj lampa stołowa dla osoby dorosłej nie przekracza 45-50 sentymentów.

  Może on być wyposażony w ściemniacz, dwóch lub trzech elementów świetlnych, a sufit nie musi przekazywać światło lub brakuje bardzo niewiele. Jeśli chodzi o jakość urządzenia, tutaj należy przejść od projektu pomieszczenia i statusu właściciela. Stateczny biznesmen nie będzie działać tanie lampy Chiński - na stole ma być instrumentem, wykonane wyłącznie z wysokiej jakości materiałów, takich jak drewno, porcelany, mosiądzu, kryształu, a także dyfuzor może służyć jako abażur ze skóry, zamszu, skóry lub tkaniny prześwitującego kamienia.

  Na którą lampę wybrać

  Po przetasowaniu Internetu w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, jak wybrać lampę na pulpit, możesz zobaczyć tysiące zdjęć, ale nie możesz wybrać swojego wyboru. Różnorodność opraw prezentowanych w sklepach również nie daje pewności co do poprawności wyboru, więc spróbujmy zrozumieć producentów wysokiej jakości urządzeń oświetleniowych, w zakresie cech i zalet ich produktów.

  Znana rosyjska firma Uniel oferuje kilka opcji dla lamp stołowych dla klientów. Wśród nich są standardowe oprawy do oświetlenia biur i modele LED. Zalety tego produktu marki to oszczędność energii wynosi 85%, tworzącym powłokę ochronną do kolby, zapobiegając promieniowania UV, i nie ma pary rtęci, które zapewnia stabilną produkcję światła przez dłuższy przyłącza.

  Produkty Odeon light to kolekcja nowoczesnych lekkich urządzeń designerskich. Lampy włoskiej firmy przyciągają kupujących wyjątkowością i oryginalnym wzornictwem. Każdy z nich odpowiada stylowi historycznemu lub artystycznemu, który będzie pasował każdemu, nawet najbardziej wyrafinowanemu wnętrzu. Są to naprawdę wysokiej jakości urządzenia o idealnym stosunku ceny do jakości.

  Austriacka marka Globo dostarcza na rynek europejski i rosyjski imponującą kolekcję lamp stołowych, w tym ponad 2000 artykułów. Są to lampy i lampy zasilane energią słoneczną, wykorzystujące technologię LED. Firma stawia wysokie wymagania co do jakości swoich produktów, dlatego wszystkie lampy stołowe Globo posiadają oznaczenie CE zgodne z normami europejskimi.

  Włoska lampa firmy Arte oferuje ponad 1000 lamp stołowych, które reprezentują wszystkie ważne kierunki oświetlenia: od klasycznych modeli do designerskich urządzeń eksperymentalnych wykonanych przy użyciu najnowszych technologii. Ich lampy LED zużywają bardzo małą ilość energii elektrycznej, a nie gorszą w stosunku do mocy analogów.

  Rosyjskie lampy LED na pulpit "Era" - to idealna opcja dla tych kupujących, którzy nie chcą przepłacać. Popularność produktów tej firmy wynika z doskonałej jakości i przystępnych cen. Długa żywotność, łatwa obsługa, przystępna cena i nowoczesny design to główne zalety produktów oświetleniowych Era.

  Japońska marka Supra znana jest wielu producentom wysokiej jakości sprzętu AGD, ale ich urządzenia oświetleniowe są również pożądane. Lampy stołowe Supra to różnorodność modeli dla każdego gustu i gwarantowanej jakości. Są to kompaktowe klasyczne urządzenia i modele na clothespin oraz rozwiązania konstrukcyjne, które przyciągają wzrok niestandardową geometrią.

  Belgijskie produkty oświetleniowe Massive charakteryzuje najwyższa technologia i najwyższa jakość wykonania. Jest to największy producent opraw oświetleniowych, które są opracowywane przy pomocy ultranowoczesnej technologii komputerowej oraz w produkcji obligatoryjnych testów na odporność na wilgoć, bezpieczeństwo elektryczne, odporność na ciepło, trwałość koloru i wytrzymałość.

  Gdzie kupić i ile jest biurowej lampy biurowej

  Kup lampę na pulpit teraz nie jest problemem. W każdym mieście znajduje się sklep oświetleniowy, w którym znajduje się ogromna gama modeli biurkowych. Ale jeśli potrzebujesz ekskluzywnej lampy designerskiej, wtedy wiele sklepów internetowych, które dostarczą swoje towary do dowolnego miejsca na świecie, przyjdzie na ratunek. Zwracamy uwagę na adresy dużych sklepów, w których na pewno znajdziesz odpowiedni produkt:

  Jeśli nie ma czasu na szukanie lampy biurkowej w sklepach, włącz kreatywną wyobraźnię, uzbrój się w improwizowane środki i zrób to sam. W tym celu mogą wziąć udział najbardziej nieoczekiwane przedmioty: plastikowe butelki, stare sadzonki, koraliki, guziki, ciekawe tkaniny, a nawet parasole koktajlowe i zabawki dla dzieci. Zobacz w filmie, jak zrobić samodzielną lampę na pulpicie własnymi rękami za pomocą niepotrzebnych rzeczy:

 • Dodaj komentarz

  90 − = 85