Nazwa kategorii

Jak wybrać overlock do użytku domowego

Overlocki do szycia w domu

Ulepszenia w technologii cieszą się i kanały. Do ich dyspozycji są kompaktowe, wygodne maszyny do szycia z różnorodnymi funkcjami ułatwiającymi pracochłonną pracę. Niektórzy uważają, że obróbka krawędzi tkaniny zajmuje najwięcej czasu, ale teraz to zadanie jest znacznie uproszczone. Zapoznaj się z akcesoriami dla wykwalifikowanych pracowników.

Po co kupować overlock oddzielnie, skoro można kupić maszynę do szycia z tym samym urządzeniem? Odpowiedź jest bardzo prosta. Różnica między szwami wykonanymi na dwóch takich różnych maszynach będzie po prostu olbrzymia. W jednym przypadku jest to zwykła linia zygzakowata, która naśladuje skradanie się. Taki wynik uzyskuje się za pomocą konwencjonalnej maszyny do szycia z funkcją overlock. Wadą tej linii jest to, że rozrywa się ją podczas naciągania tkaniny, a także w kilku miejscach. Owerlok domowy działa inaczej.

Urządzenie nie zastępuje konwencjonalnej maszyny, ale służy jako doskonałe uzupełnienie. Głównym celem owerloków do szycia w domu jest przycięcie nadmiaru tkaniny, zaznaczenie krawędzi, aby uniknąć rozpuszczenia materiału. Istnieją maszyny od 2 do 5 linii, z możliwością wykonywania różnych typów linii. Do pracy z dzianinami odpowiednie są maszyny do owerloków o średnicy 3/4 cala. Jeśli potrzebujesz dywanów dywanowych, wybierz tylko specjalne profesjonalne urządzenia. Materiały bawełniane są podatne na przetwarzanie i stosowanie maszyny 3-liniowej.

Urządzenie może łączyć funkcje trzech urządzeń. Zrywak może wykonywać overlocking, płaskie (szwy) i zwykłe szwy maszyny. Ze względu na obecność dwóch pętli, maszyna nie potrzebuje szpulki, a ponadto staje się możliwe wykonanie szwu łańcuchowego (jak warkocz). Ta linia jest dobrze rozciągnięta na tkaninie, więc jej użycie w przypadku rozciągliwej dzianiny jest po prostu konieczne. Istotną wadą jest duże zużycie nici.

Uwaga: ta technika jest przeznaczona dla jednego typu szwu - płaskiego (który nie będzie kolidował z wnętrzem produktu). Jakościowa i trwała linia nie jest w stanie stworzyć więcej maszyn do szycia. Rozciąganie dzianin nie spowoduje uszkodzenia szwu, ponieważ będzie rozciągać się razem z tkaniną. Ta właściwość jest bardzo przydatna podczas tworzenia wygodnych części garderoby do zajęć na świeżym powietrzu. Przemysłowe szwy charakteryzują się dużą szybkością pracy, co jest korzystne dla masowej produkcji odzieży.

Fajnie, że overlocki do szycia w domu, czyli do użytku amatorskiego, można kupić, wybierając z niedrogich urządzeń. Jeśli nie planujesz otwierania pracowni lub szycia na zamówienie (sąsiedzi lub koleżanki), nie musisz wydawać wszystkich oszczędności. Niuanse:

 1. Tani overlock nadaje się do przerobu dzianin, będzie tworzył dobre szwy bez zaginania nici.
 2. Urządzenia często mają podświetlanie i niektóre inne funkcje, które mogą być potrzebne.
 3. Uwaga: urządzenie domowe nie jest przeznaczone do dużych obciążeń. Wiele godzin użytkowania może doprowadzić do zerwania.

Owerlok maszynowy od najlepszych producentów

Dziś rynek oferuje dużą listę sprzętu. Wybór maszyn do zastosowań konsumenckich i profesjonalnych pomoże uzyskać informacje o najlepszych producentach i krótki przegląd ich najbardziej udanych modeli. W zależności od tkanin, z którymi planujesz pracować, możesz rozróżnić overlocki:

 • Janome 4952D. Urządzenie domowe nadaje się do pracy z aksamitem, chabrem, gęstym jedwabiem i innymi tkaninami średniej gęstości. Zestaw takiego modelu często zawiera język, który pomaga zmienić konfigurację szwu. Do pracy z rękawami służy specjalna platforma. Przenośnik różnicowy reguluje napięcie tkaniny. Za pomocą takiego overlocka do szycia w domu można wykonać dzianie z czterema nitkami, skręcanie, którego potrzebują krawędzie cienkich tkanin. Podobne modele: Family 244D, Brother 3034D.
 • Bernina 800 DL. Technika wytłaczania tkanin, które mogą być zasypywane po przycięciu (szyfon), wymaga specjalnej maszyny. Powinien tworzyć szew z dwoma nitkami, ozdobny brzeg, szwy i zamiatanie krawędzi tkaniny w tym samym czasie. Bernina została stworzona do wykonywania 15 operacji, jej cena jest wyższa niż koszt konwencjonalnych owerloków. Do pracy z cienkimi tkaninami odpowiednie są również maszyny Janome 714D, Janome 784D, Pfaff Hobbylock 2.0.

Nie każdy sprzęt AGD oferuje szeroką gamę maszyn do szycia w domu. Na szczęście w Internecie można znaleźć wszystko. Zakup przez sieć nie zajmuje dużo czasu: w opisach znajdziesz wszystkie niezbędne informacje na temat rozmiaru, funkcji i ceny wybranego urządzenia do szycia w domu. Przykłady:

 1. Domowe przetłoczki (Janome ML 205D) kosztują około 13 500 r.
 2. Profesjonalne maszyny od Singera - około 33000 r.
 3. Ceny kijków zaczynają się od 22000 r. i kończy się 105 000 rubli. Maszyna połączy funkcje dywanika i maszyny do szycia.
 4. Płaskie urządzenie do szycia w domu można kupić za 20000 rub.

Recenzje

Angelina, 45 lat: Od młodości ubieram wiele ubrań dla siebie i mojej rodziny. Mój mąż nie odmawia mi kupowania na to nowych urządzeń. Przez długi czas nie mógł zdecydować: owerlok lub dywan, ale zatrzymał się na ostatnim. Od razu powiem, że byłem zadowolony z wybranego urządzenia. Używam prawie wszystkich funkcji, bardzo mi się podoba.

Valeria, lat 31: Co to jest maszyna do szycia, dowiedziałem się od znajomego, który pracuje w studiu. Często korzystam z jej usług: coś trzeba schować, obciąć lub zszyć. Nawet jakoś starała się z nią pracować na taki instrument (również do szycia zakończonego). Okazało się to bardzo wygodne. Szwy są po prostu widokiem - gładkie i gładkie.

Inna, 56 lat. Przez długi czas przestudiowałam informacje na temat tego, czym jest dywan, czym różni się on od owerloków, a co bardziej nadaje się do użytku domowego. Wybrałem najtańszy samochód, którego nie żałowałem. Mam wystarczająco dużo funkcji, które zapewnia model (Jan, nie pamiętam serii), aby zadbać o stare ubrania. Trochę więcej nowych (jest zwykła maszyna).

Jak wybrać wysokiej jakości i praktyczny overlock

Szycie ubrań w domu jest hobby i sposobem na zarabianie wielu kobiet. Jeśli zdecydujesz się podjąć tę fascynującą działalność i chcesz, aby twoje produkty były wysokiej jakości, potrzebujesz nowoczesnego sprzętu. Po przeczytaniu tego artykułu dowiesz się, jak wybrać owerlok, wysokiej jakości, funkcjonalną i łatwą w obsłudze maszynę do użytku domowego.

Overlock to specjalistyczna technika do obróbki brzegów odzieży. W funkcjonalności tego urządzenia mogą być również: ściegi dekoracyjne, przycinanie nadmiaru tkaniny, szycie kilku elementów w tyłek. Sklepy z maszynami do szycia oferują szeroką gamę urządzeń. Różnią się od siebie zestawem funkcji, mocą, designem i, oczywiście, ceną.

Wybór urządzenia rozpoczyna się od zdefiniowania celu, dla którego go potrzebujesz. Czy planujesz szyć odzież wierzchnią lub dzianinową, ale nie możesz sobie wyobrazić, jak wybrać overlock?

A może potrzebujesz łatwej w użyciu uniwersalnej maszyny do łączenia? Lub w swoich planach, po szkoleniu, aby zostać profesjonalną krawcową? Odpowiadając na te pytania, decydujesz, który model potrzebujesz.

Celem tego urządzenia jest przetwarzanie plasterków. W jednej operacji odcina nadmiar tkanki i obrabia krawędzie specjalnym szwem. Istnieją modele, które mogą produkować ściegi łańcuchowe, płaskie, dekoracyjne i wiele innych operacji.

Owerlok i maszyna do szycia: jaka jest różnica

Producenci maszyn do szycia udoskonalają swoje modele co roku.

Nowoczesna maszyna może wykonywać wiele operacji. Potrafi haftować, szyć guziki, obrabiać krawędzie produktu.

Jednak maszyna do szycia nie może całkowicie zastąpić specjalnego modelu. W związku z różnicą konstruktywnego rozwiązania, w specjalny sposób tworzą szew. I w konsekwencji linia w owerlokie i maszynie do szycia wygląda inaczej. Linia "zygzak", która jest przetwarzana wycina produkt z maszyną, jest prostsza i luźniejsza. Nie nadaje się do szycia sukienek i odzieży wierzchniej, przetwarzania luźnych tkanin.

Maszyna obrabia krawędź produktu specjalnym szwem. Może być utworzony z trzech lub więcej ciągów. Gęsto pokrywa krawędź tkaniny, nie pozwalając jej zasnąć. Produkty obrobione overlockiem wyglądają lepiej.

 1. Klasa ekonomiczna owerloków domowych. Są niezawodnymi i niedrogimi narzędziami dobrej jakości. Są w stanie wykonywać podstawowe funkcje: szwami szwów o trzech i czterech szwach, szyciu i przycinaniu tkaniny. Domowe przetłoczniki mogą pracować z materiałami o różnej gęstości, w tym z dzianiny i tkanin elastycznych.

To urządzenie ma dwie pętle: górną i dolną, dzięki czemu wykonują różne szerokości, rolki (skręcone) szwy, "obramowanie". Nadaje się również do szycia jerk. Maszyna wyposażona jest w specjalny język do zmiany konfiguracji szwu. Dostępne są modele wraz z platformą do obróbki tulei i przenośnikiem różnicowym.

Przenośnik umożliwia regulację naprężenia nici i służy do przetwarzania tkanin, które rozciągną się podczas użytkowania. Do użytku domowego takie modele są najbardziej odpowiednie.

Mają wygodny i lekki plastikowy futerał. Nie wymagają dużo miejsca i są łatwe w obsłudze.

2. Overlocki z looper looper. Te maszyny są około dwa razy droższe niż te opisane powyżej. Ale mają znacznie więcej możliwości. Wiedzą, jak robić płaskie szwy. Z przodu taki wzór wygląda jak równoległa linia składająca się z dwóch lub trzech rzędów, a od wewnątrz niczym nitka z kilku nitek. Linia do szycia, którą wykonuje taki overlock, jest po prostu niezastąpiona przy szyciu dziecięcych ubrań, piżam, sukni.

3. Dywan. To wielofunkcyjne urządzenie uniwersalne jest odpowiednie dla tych, którzy szyją nie tylko dla siebie, ale również na zamówienie. Może pracować z materiałami o dowolnej grubości, wykonywać owijanie, łańcuszek, szwy szwów. Obecność w swojej konstrukcji górnej maszyny do układania nici pozwala wykonywać różne operacje dekoracyjne. Stolarz powinien zostać zakupiony przez tych, którzy planują dużo pracy z jerseyem. Oczywiście koszt takiego modelu jest wysoki. Zwłaszcza jeśli jest wyposażony w komputerowy program sterujący lub dodatkowe funkcje.

Decydując, który samochód wybrać owerlok lub dywan, odpowiedz na kilka pytań:

 1. Dlaczego potrzebuję tego samochodu? Jeśli chcesz szyć dla siebie i swoich bliskich, podczas gdy chcesz, aby twoje produkty były dobrej jakości, o gładko szczotkowanych krawędziach, to owerlok jest idealny dla Ciebie. Jeśli planujesz dużo pracować z jerseyem, szyć T-shirty, T-shirty, bieliznę, twój wybór to dywan;
 2. Jakie tkaniny i nici planuję użyć? Nawet przeciążacze klasy ekonomicznej mogą pracować z materiałami o różnej fakturze i gęstości. W tym z dzianin. Ponadto nowoczesne maszyny mogą wykonywać trzy, cztery i dwa gwintowane łączenia. Dwa włókna są wykorzystywane do przetwarzania najcieńszych tkanek. Proste modele są mniej wymagające w przypadku wątków. W nich można wypełnić nawet wątki cewki. Najważniejsze, że są cienkie i gładkie. W przypadku bardziej złożonych modeli w szpulach stosowane są specjalne gwinty;
 3. Jakiego rodzaju szwy będę używać? Owerlok klasy ekonomicznej jest w stanie wykonać szerokie i wąskie szwy owijające. Służą do obróbki krawędzi odzieży. Ma również ról rolowych do zasłon, zasłony i kilka innych rodzajów szwów. Zwykle wystarcza do zrobienia ubrania i domowego jerseyu. Dywan ma następujące funkcje: szpulka lub element płaski, zgięcie krawędzi, ozdobne szwy. Takie urządzenie jest bardzo przydatne dla tych, którzy zajmują się dekoracyjnym haftowaniem, na przykład przyszywają patchworkowe kołdry.
 4. Ile mogę wydać? Najbardziej budżetową opcją są warianty trzech i czterech nitek. Średnio kosztuje od 10 do 20 tysięcy rubli. Z reguły są to niezawodne i łatwe w obsłudze maszyny o niewielkich rozmiarach, które są ważne do użytku domowego. Dywan i 5-w-1 nakładki są znacznie droższe. Ceny mogą się wahać od 30-40 do 200 tysięcy lub więcej.

Jak wybrać odpowiedni overlock?

Zwróć uwagę na konfigurację modelu. Nowoczesne maszyny z reguły są wyposażone w przenośnik różnicowy. To urządzenie nie pozwala na rozciąganie tkaniny podczas przetwarzania. Dzięki niemu można wykonywać złoŜenia i falbany. Zdejmowana platforma na rękawy, kolejne ważne urządzenie. Z jego pomocą łatwo można obejść dno spodni lub rękawów. Za pomocą konwertera, który jest specjalną wtyczką, można wykonać dwa gwintowane szwy. To pozwoli ci szyć zasłony i manipulować wyrobami z jedwabiu i szyfonu. Niektóre modele są wyposażone w tackę na złom.

Sprawdź, czy urządzenie jest wygodne w użyciu, czy nici można łatwo włożyć, czy jest to urządzenie ułatwiające gwintowanie. Ważne są także wymiary urządzenia i wygodny wygląd.

Daj pierwszeństwo modelom znanych marek, które mają dobre recenzje. Zwróć uwagę na dostępność usługi, okres gwarancji, obecność części zamiennych i komponentów.

Poproś konsultanta ds. Sprzedaży, aby opowiedział o funkcjach i możliwościach maszyny, aby pokazać ją w tej sprawie. Zwróć uwagę na jakość wykonywanych szwów, hałas podczas pracy maszyny.

Wiedząc, jak wybrać odpowiedni overlock do użytku domowego, możesz stworzyć idealne warunki do swojej ulubionej pracy.

Obecność tak użytecznej maszyny nie tylko ułatwi i uprości szycie ubrań, zaoszczędzi czas, ale także otworzy przestrzeń dla twórczej wyobraźni.

Możesz tworzyć własne modele ubrań i tekstyliów domowych. Więc pozwól, że życzę ci udanego zakupu!

Jak wybrać overlock do użytku domowego

Ręcznie robiona jest dziś moda: ręcznie robione lalki, haftowane obrusy i serwetki, ekskluzywne ubrania na zamówienie - wszystkie te rzeczy są wykonywane ręcznie przez rzemieślnika. Jednak w branży krawieckiej istnieje wiele momentów, w których konieczne jest przyciągnięcie wysoce wyspecjalizowanych technik do pracy - na przykład zamiatanie krawędzi i ochrona tkaniny przed zrzucaniem. W tym miejscu przydatny będzie overlock, dzięki któremu każda rzecz będzie wyglądać schludnie i będzie trwać dłużej.

Najlepsi producenci overlocków - jaką wybrać firmę

Przed zakupem maszyny do szycia należy przede wszystkim zwrócić się do producentów, którzy już sprawdzili się na rynku. Ich modele są niezawodne, nie pozwalają na małżeństwo w pracy i często mają imponującą funkcjonalność.

Jakościowe overlocki oferują znane firmy:

W ich wierszach można znaleźć zarówno budżetowe, jak i drogie modele profesjonalne - najlepsze są reprezentowane w naszej ocenie.

I jak wybrać niezawodny i praktyczny overlock do konkretnych zadań, omówimy dalej.

Zasada działania i overlock urządzenia

Owerlok znacznie różni się od maszyny do szycia, chociaż te dwie jednostki mają dość wiele wspólnych jednostek i elementów. Ale nadal ma wąską specjalizację i jest przeznaczony wyłącznie do obróbki krawędzi: przycinania i szycia.

Owijarka krawędziowa jest zwartą bryłą z powierzchnią roboczą, gdzie oprócz igły (lub kilku) są również zainstalowane noże do przycinania tkaniny.

Ponadto projekt zawiera inne elementy:

1. Uchwyt gwintu z ręcznymi lub automatycznymi regulatorami.

2. Pętle, skręcające nici podczas ruchu igły - w ich pracy zależy jakość i rodzaj szwów szwu.

3. Koło zamachowe, które uruchamia wszystkie mechanizmy owerloków.

4. Transporter - dzięki swojej konstrukcji różni się niewiele od tego, który zainstalowano w maszynie do szycia, ale bez trudu rozciąga nawet elastyczne dzianiny bez ich deformacji.

5. Wyjmowany konwerter - używany do pracy z bardzo cienkimi tkaninami, które są zmiatane przez dwuwątkowy szew. Jest zainstalowany na górnym chwytaczu i może być wyłączony, jeśli to konieczne.

Aby rozpocząć pracę z owerlokiem, konieczne jest prawidłowe nawleczenie nici z każdej cewki, następnie ustawienie typu szwu na panelu sterowania i przejście do oznaczenia. Inteligentna maszyna sama wykona wszystkie operacje: wytnie marszczoną krawędź i natychmiast owinie ją wielowątkowym szwem, aby tkanina nie wylała się i nie rozpuściła.

Maszyna do bindowania krawędzi (overlock)

Kompaktowa technika, która pozwala ci ciąć materiał i bezpiecznie zamiatać jego krawędź. Jest koniecznością dla maszyny do szycia dla tych, którzy dużo szyją.

Overlocki mogą różnić się liczbą wątków używanych podczas pracy. Modele standardowe mogą pomieścić od 2 do 5 cewek - zależy to od ich liczby, w zależności od odmiany, jakości i niezawodności ściegów. Maszyny Kraeobmetochnye są używane do przetwarzania dzianin, satyny, jedwabiu, bawełny, tkanin wełnianych. Niektóre modele są zdolne do zamiatania grubych krawędzi dywanów i dywanów.

Overlocki do użytku domowego mogą pracować z prędkością do 1500 ściegów na minutę - to wystarcza dla każdej doświadczonej szwaczki.

 • Mały rozmiar i średnia waga (5-12 kg);
 • Elastyczne ściegi, rozciągające się w dwóch kierunkach;
 • Duża ilość regulacji (prześwit pod stopką, szybkość przeciągania, rozciągania i wypełniania tkanin);
 • Wiele modeli jest wyposażonych w dodatkową platformę z wężem;
 • Możliwość wyłączenia ostrzy;
 • Oświetlenie powierzchni roboczej.
 • Kompleksowy system napełniania;
 • Modele z ręczną konfiguracją wymagają dużego doświadczenia;
 • Wysokie wymagania co do jakości gwintów.

Jest to hybryda, łącząca w jednym przypadku funkcje tradycyjnego owerloku i maszyny szwalniczej. Oznacza to, że nie tylko zamiata krawędzie, ale także szyje je rąbkiem, a nawet obraca poszczególne części produktu płaskim szwem. Ponadto mogą tworzyć ozdobne, kombinowane i elastyczne szwy łańcuszkowe.

Zasięg rękawa jest dłuższy dla szpikulca niż dla maszyny do owijania krawędzi, ponieważ powinien on działać nie tylko na krawędzi produktu. Ale szybkość pracy jest nieco skromniejsza - zwykle nie więcej niż 1300 ściegów na minutę.

 • Bardziej funkcjonalny niż konwencjonalny owerlok;
 • Znakomicie radzi sobie z gęstymi i mocnymi tkaninami;
 • Może tworzyć dekoracyjne szwy i łączyć części;
 • Ma bogaty zestaw (dodatkowe łapy, ograniczniki, śrubokręty, igły, nawlekacze igieł itp.).
 • Nie wszystkie modele mają platformę z tulejkami;
 • Trudny sos;
 • Wysokie zużycie nici.

W przeciwieństwie do maszyny do szycia, nie ma wahadłowca w owerlokie - tu pętle spełniają swoje funkcje.

Liczba pętli i cech konstrukcyjnych zależy od tego, ile rodzajów szwów będzie do Twojej dyspozycji i jaka będzie ich jakość:

1. Owerloki budżetowe (znane również jako flatlocks) są wyposażone tylko w kilka pętli - górną i dolną. W związku z tym pracują jednocześnie tylko z dwoma kablami. To wystarcza do przyklejenia cienkich tkanin lub dzianin, ale nie można oczekiwać niczego więcej od tych maszyn.

2. Trójciągarki są instalowane na maszynach do znakowania krawędzi o średniej kategorii cenowej. Jest to najczęstsza opcja, pozwalająca na tworzenie niezawodnych szwów na kruszących się tkaninach i kwitnących dzianinach. Jeśli poluzujesz nić igły i pociągniesz dolny chwytacz, możesz również uzyskać płaski flatlock na potrójnym.

3. Czterech looper ma jeszcze więcej funkcji. Nadaje się do zszywania części z jednoczesnym przesiewaniem i "wie" co najmniej 7 rodzajów różnych szwów. Te pętle są zainstalowane na dywanie.

4. Pięć gwintów - stanowią układ trzech dolnych i dwóch górnych pętli i zapewniają największą szerokość ściegu.

5. Ściągacz łańcucha ściegu - dodatkowa dolna stopa, pozwalająca na tworzenie niezawodnych i dokładnych szwów, rozciągających się w kierunku wzdłużnym. To te łańcuchy można zobaczyć na koszulkach, koszulkach, piżamach, pasach i ubraniach dziecięcych.

Wraz ze wzrostem liczby pracujących wątków (i odpowiednio pętli), wzrasta również koszt overlocka, więc wybierz model zgodnie z Twoimi potrzebami, nie goniąc za nadmierną funkcjonalnością. Również przy zakupie zwracaj uwagę na dostępność pętli, ponieważ będziesz musiał regularnie wypełniać je każdym wątkiem.

Ten wskaźnik jest zwykle powiązany z funkcjonalnością overlocka: im więcej różnych operacji "wie", tym wyższe zużycie energii przez maszynę:

 • W przypadku niedrogich aparatów dwu- i trójwężownicowych wystarczająca jest moc 75-100 W;
 • Overlocki pracujące z 4-5 cewkami powinny zużywać 100-220 watów;
 • Profesjonalne modele wielofunkcyjne mogą być wyposażone w silnik od 250 W i więcej.

Napełnianie nitek w overlocku jest jeszcze trudniejsze niż w maszynie do szycia, a dla początkujących jest to prawdziwe piekło. Oczywiście wszystkim modelom towarzyszy szczegółowa instrukcja, w której schemat tankowania jest malowany i ilustrowany dosłownie krokami, ale ta praca jest wciąż długa i ponura. Szczególnie trudno jest nawinąć nitki na dolne pętle.

Producenci oferują różne rodzaje kompletnych tankowań zaprojektowanych w celu uproszczenia i przyspieszenia procesu przygotowania do pracy:

1. Mechaniczny - zainstalowany w modelach o średniej kategorii cenowej i niektórych urządzeniach budżetowych.

2. Pneumatyczne - dosłownie wciągają sznur przez specjalne kanały powietrzne, ale poważnie zwiększają koszt overlocku i na początku wymagają trochę praktyki.

Napięcie filamentów odgrywa ważną rolę w tworzeniu złożonych szwów szwów i bezpośrednio wpływa na ich jakość.

Producenci proponują regulować go na trzy różne sposoby:

1. Ręcznie na przednim panelu za pomocą oddzielnych napinaczy dla każdej cewki. Ta opcja jest odpowiednia dla doświadczonych szwaczek, ponieważ niewłaściwa regulacja może prowadzić do zerwania nici.

2. Za pomocą napinaczy umieszczonych na jednej osi. W tym przypadku wszystkie robocze nici są rozciągnięte równo, co pozwala uzyskać wysoką jakość szwu i zmniejsza ryzyko złamania, ale ogranicza możliwość eksperymentów ze szwami.

3. Sterownik komputerowy - stosowany w drogich modelach, gdzie mikroprocesor monitoruje wszystkie operacje, w tym utrzymuje prawidłowe napięcie zgodnie z określonym programem. Ale doświadczeni czarodzieje mogą wykonywać dostrajanie ręcznie.

Główne wskaźniki ściegu nawet w najprostszych owerlokach można regulować, ale przy wyborze należy zwrócić uwagę na wartości graniczne, aby określić granice możliwości maszyny:

1. Szerokość ściegu

Minimalna szerokość w nowoczesnych overlockach waha się w granicach 1-5 mm, maksymalna - od 3 do 16. Im szerszy ścieg może sprawić maszynę, tym więcej masz możliwości tworzenia pięknych ozdobnych ściegów i zygzaków. Ale jest to ważne tylko dla koverlokov, a gotowe do użycia urządzenia są wystarczające dla średnich wskaźników.

Charakterystyki zwykle wskazują minimalną wartość w zakresie od 1 do 3 mm. Jeśli twój overlock może wykonać bardzo krótkie ściegi, które mają tylko milimetr długości, możesz osiągnąć wysoką wytrzymałość gotowych szwów.

Ta funkcja jest dostępna we wszystkich modelach owerloków. Umożliwia ustawienie wymaganej odległości między powierzchnią roboczą a tkaniną, w zależności od grubości i sztywności tego ostatniego.

Musisz również poprawnie wybrać maksymalną wysokość wzrostu stopy:

1. Do pracy z jerseyem i tkaninami konwencjonalnymi wystarczy 4-7 mm.

2. W koverloka wartość ta może wzrosnąć do 14 mm, ponieważ często działają one z tkankami złożonymi dwa razy, a nawet trzy razy.

3. W maszynach do znakowania krawędzi przeznaczonych do obróbki dywanów stopa powinna być podniesiona do wysokości 2,5 cm.

W każdym razie pierwszeństwo powinny mieć modele z płynną, a nie krokową regulacją zacisku.

Dodatkowe akcesoria i funkcje

Im bogatsza funkcjonalność i konfiguracja owerloków, tym droższy będzie zakup, ale będzie o wiele wygodniej korzystać z maszyny:

1. Obecność platformy z wężem jest po prostu niezbędna podczas pracy z wąskimi częściami: mankietami, spodniami itp. Oczywiście można ją dostosować do jej nieobecności, ale będzie o wiele łatwiej z nią zrobić.

2. Wykonywanie ról typu RPG - ta opcja pozwoli ci pracować z bardzo cienkimi materiałami, takimi jak tiul i szyfon, nie tylko poprzez zamiatanie krawędzi i wstępne skręcenie go w cienki rulon.

3. Do cięcia nadmiaru tkaniny i przycinania krawędzi użyj noży, znajdujących się u góry iu dołu. Zwykle overlocki przechodzą w tryb low-drive, co pozwala na odłączenie górnego noża, w modelach z napędem górnym, odpowiednio, usunięto dno. W drugim przypadku łatwiej jest kontrolować proces kadrowania.

4. Przenośnik różnicowy - pozwala określić inną prędkość przedniego i tylnego grzebienia do przeciągania tkaniny. Z jego pomocą można zrobić piękne prisobrennye krawędzi w procesie osadzania.

5. W celu lepszej widoczności obszaru roboczego owerloki są wyposażone w podświetlenie. W tanich modelach można zainstalować niezbyt jasne żarówki, a drogie i wysadzane są bardziej wydajne diody LED.

6. Dobrzy producenci maszyn wykończeniowych dodatkowo wyposażeni są w pokrywę, zapasowe łapy, igły, cewki, uchwyty, szczotki i smarownice do pielęgnacji maszyn. Obecność wszystkich tych drobnych rzeczy do pracy owerloków nie wpływa, ale w pewnym stopniu potwierdza jego jakość i poważne podejście producenta.

1. Dla początkującej szwaczki, która nie w pełni zrozumiała wszystkie sztuczki swojej działalności, odpowiedni jest overlock z trzema nitkami i regulacja napinaczy na jednej osi. Modele te zapewnią wystarczającą liczbę różnych ściegów i nie przyniosą żadnych szczególnych kłopotów w pracy. Najważniejsze jest to, że moc silnika nie jest niższa niż 100 W.

2. Jeśli chcesz zarabiać pieniądze na robótkach ręcznych lub krawiectwo i naprawę ubrań, kup overlock z 3 lub 4 pętlami i wyjmowaną platformą na wąż. Obecność przenośnika różnicowego i minikomputera jest mile widziana, co pozwoli monitorować wykonywanie różnych programów.

3. Doświadczeni mistrzowie lepiej kupić dywan z 4 lub 5-nitkowymi pętlami i całkowitą moc co najmniej 220 watów. Nie będzie tu zbyteczna, będzie pneumatyczna cysterna, komputerowy regulator napięcia nici i funkcja kontroli szerokości ściegu.

Koszt overlocków zależy od dostępności dodatkowych funkcji. Opcje budżetu mogą wymagać niskich cen, ale w pracy pokażą się nie najlepiej. Chęć oszczędzania spowoduje codzienne kłopoty z gwintowaniem i regulacją napinaczy, dzięki czemu spędzisz bardzo dużo czasu na przygotowywaniu.

Ceny modeli różnią się w następujący sposób:

1. Owerlok z dwoma gwintami i automatycznym opatrunkiem może kosztować od 4500 do 15 000 rubli. Niemniej jednak niepożądane jest, aby zabrać ze sobą maszynę o cenie niższej niż 6 tys. - jakość jej pracy nie będzie zadowolona.

2. Owerlok "amatorski" z pięcioma rodzajami szwów kosztuje od 4000 do 13 000 rubli. Tutaj także nie ma potrzeby, aby dążyć do szczerości - ustanowienie progu rozsądnych oszczędności na poziomie 7-8 tys.

3. Modele półprofesjonalne na 3-4 nici, zdolne do wykonywania co najmniej 7 odmian stawów, będą kosztowały Cię w wysokości od 12 do 28 tysięcy rubli.

4. Profesjonalny grzechotnik z 5 nitkami, płynna regulacja stopy i automatyczne napięcie linek będzie ciągnąć się o 21-39 tys. Dla bardziej zaawansowanego modelu, "wiedzącego" co najmniej 2 tuziny linii i wyposażonego w pneumatyczną maszynę do tankowania, będziesz musiał zapłacić 45-75 tysięcy rubli.

Dodaj komentarz

5 + 1 =