Jak wybrać podgrzewacz do ręczników do wody w łazience

Contents

Suszarka łazienkowa do łazienki - jak wybrać i ocenić najlepsze modele ze stali nierdzewnej z cenami

Decydując się na naprawę w łazience, powinieneś nakreślić renowację ceramiki sanitarnej, płytek ściennych, pomyśleć o zastąpieniu suszarki ręcznikiem bardziej nowoczesnym modelem wody lub elektrycznym. Ogrzewanie powietrza ciepłym grzejnikiem chroni przed pojawieniem się pleśni, usuwa nadmiar wilgoci.

Szyny na ręczniki wodne do łazienki

Aby zastąpić przestarzałe podgrzewacze do ręczników, podłączone do centralnego ogrzewania lub ciepłej wody, pojawiły się nowe, ulepszone modele. Najbardziej popularny jest podgrzewany wieszak na ręczniki. Różnorodność modeli umożliwi wybór próbki odpowiedniej dla wszystkich kryteriów wyboru, która spełnia wymagane wymagania techniczne i wygląd.

Stalowy wieszak na ręczniki na wodę

Podczas zakupu należy zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonany jest grzejnik. Niezawodnym rozwiązaniem będzie podgrzewany wieszak na ręczniki ze stali nierdzewnej. Ten typ grzałki będzie trwał wiele lat: materiał nie jest skorodowany, wytrzymuje wysokie ciśnienie. Wadą jest finansowa strona problemu. Cena stali nierdzewnej jest wyższa niż cena zwykłego żelaza lub miedzi. Forma jest różnorodna, ale klasyka pozostaje:

Miedziany podgrzewany wieszak na ręczniki

Dobrym analogiem stali nierdzewnej będzie miedziany podgrzewacz do ręczników. Główne cechy techniczne - maksymalna wysokość wody do 3-4 atmosfer, wysoka odporność na wilgoć. Koszt suszarki miedzianej jest niższy niż koszt stali nierdzewnej, jest dostępny dla szerokiego grona klientów. Nowoczesny design i atrakcyjna forma budowy dodadzą plusów, które pozwolą zatrzymać wybór w tym wariancie przy zakupie podgrzewacza do ręczników.

Podgrzewany wieszak na ręczniki z bocznym połączeniem

Bardzo ważne jest, aby suszarka w łazience była niezawodna w działaniu. Podgrzewany na wodę wieszak na ręczniki z bocznym połączeniem może zapewnić wysoką jakość pracy i pełne ogrzewanie. Najpopularniejszą metodą instalacji jest proste połączenie. Połączenie z zaciskiem bezpośrednio do pionu centralnego ogrzewania może zapewnić dostęp do gorącej wody bez strat. Aby lepiej prowadzić pracę przy pomocy hydraulika, który według wszystkich zasad załączy grzejnik w łazience we właściwym miejscu.

Podgrzewany wieszak na ręczniki z dolnym podłączeniem

Mniej powszechny podgrzewacz do ręczników z dolnym podłączeniem, rozwiązanie problemu, jeśli łazienka ma niewielki rozmiar lub sam element grzejny ma złożoną konstrukcję. W tej wersji instalacji zachowana jest integralność płytek na ścianach. Połączenie suszarki z dnem można wykonać na dwa sposoby - szeregowo lub równolegle, ale w każdym przypadku musi być swobodny dostęp do miejsca mocowania. Pożądane jest stosowanie części montażowych wykonanych z jednego metalu w celu zmniejszenia ryzyka korozji.

Podgrzewany wieszak na ręczniki z półką

Zainstalowanie podgrzewacza na ręcznik z półką może nie tylko zwiększyć komfort łazienki, ale także zaoszczędzić miejsce. Wzory suszarek, działające od razu na półce, są wygodne w codziennym życiu i uzasadniają się w praktyce. Najpopularniejszym modelem była "drabina", która jest zamontowana na górnej monolitycznej wystającej części, gdzie można dodać ubrania, ręczniki. Czasami półka jest przymocowana za pomocą haczyków. Taki podgrzewacz do ręczników idealnie wpasuje się w wnętrze nawet najmniejszego pokoju.

Ocena podgrzewaczy ręczników

Na rynku hydraulicznym bez podstawowej wiedzy o wadach lub zaletach różnych modeli suszarek do łazienki trudno jest wybrać urządzenie. Niska ocena producentów podgrzewaczy ręczników może uprościć zadanie. Nabywcy cieszą się zaufaniem takich producentów, jak:

 • Energia nowoczesna;
 • Terminus Astra Nowy projekt;
 • Margaroli Vento;
 • Sunerja Furor;
 • Zehnder Stalox.

Jak wybrać podgrzewacz do ręczników

Przed wymianą grzejnika najlepiej skonsultować się z technikiem sanitarnym, który będzie wygodniejszy w montażu i obsłudze - podłoga, ściana. Wybór ręcznika łazienkowego zależy od kryteriów metody ogrzewania. Podłączenie musi nastąpić do CWU lub sezonowego centralnego ogrzewania. Lepiej wybrać model, w którym liczba łączących się rur jest zminimalizowana: zmniejszy to zapychanie wewnętrznych dysz.

Materiał, z którego wykonany jest podgrzewany ręcznik, ma bezpośredni wpływ na cenę. Wybierając urządzenie grzewcze wykonane z metali żelaznych, które jest stosunkowo niedrogie, przygotuj się, że za kilka lat będziesz musiał to zmienić, ponieważ będą procesy korozyjne. Mosiądz, miedź, brąz, stal nierdzewna są droższe przy zakupie, ale usprawiedliwiają się zewnętrznym stylem i długą żywotnością.

Cena za podgrzewany wieszak na ręczniki

Decydując się na modernizację grzejnika w łazience, musisz wiedzieć, jaką wartość należy obliczyć. Ceny rynku lub sklepu hydraulicznego mogą się różnić w większym kierunku, więc bardziej opłaca się kupić urządzenie, które lubisz w sklepie internetowym. Sprzedaż online z zamówieniem katalogowym w dobrym sklepie, na przykład "Leroy Merlin", zapewni gwarancje jakości i braku podróbek znanych marek. Orientacyjne ceny:

Terminus Astra Nowy projekt

Margaroli Vento (obrotowy)

Mosiądz, chromowane części

Sunerja Furor, Bohemia

Stal nierdzewna z emaliowaną białą powłoką

Wideo: który ręcznik wybrać

Wasilij, 43 lata

Po rozpoczęciu napraw w łazience, on i jego żona przez długi czas zastanawiali się, który ręcznik powinien zostać wymieniony zamiast starego. Postanowiliśmy nie oszczędzać dużo, wybraliśmy drabinkę miedzianą z chromowanymi detalami. Okazało się pięknie, niezbyt drogie w porównaniu do stali nierdzewnej. Jak powiedział hydraulik, rdza nam nie grozi. Mistrz gwarantował, że przez kilka lat nie będzie problemów.

Remont domu rozpoczął się od łazienki. Wraz z wymianą hydrauliki kupiłem suszarnię od akwamalitu w postaci długiego konturu na ścianie. Odwołując się do pracowników sklepu, zakup, który otrzymałem, był podwójnie opłacalny - niedrogi i niezawodny. Łatwo było się połączyć, wszystko zostało zrobione przeze mnie. Niezbędne szczegóły poszły w zestawie. Temperatura rury grzewczej jest zadowalająca.

Mieszkam bez mężczyzny, ale łatwo było naprawić łazienkę, jeśli sprowadzisz specjalistów. Hydraulik pomógł zamówić zestaw do nowego wnętrza. Suszarka na ręczniki Argo od razu spodobała mi się niecodzienna stylistyka z lustrzanym połyskiem i jest bardzo tania, mniej niż 5 tysięcy rubli. Choć jesteśmy zadowoleni z jakości, zobaczmy, co wydarzy się za rok.

Wiaczesław, 26 lat

Nie mogę wystawić opinii. Kupiłem system Maxidom do suszenia ręczników z wąskimi rurkami ze stali nierdzewnej i mosiężnymi zapięciami. Bardzo zadowolony z przejęcia. Miejsca zajmują niewiele, ale dobrze się nagrzewają. Zasada działania polega na dostarczaniu ciepłej wody przez ogrzewanie. Instalacja zajęła trochę czasu, wszystkie szczegóły są idealnie dopasowane do siebie.

Który ręcznik najlepiej nadaje się do łazienki: woda lub elektryczny

Suszarka do ręczników - nieodzowny atrybut łazienki. Bez niego prawie nie da się obejść. Z jego pomocą wygodnie jest suszyć małe płótno, aby ogrzewać pokój bez grzejników Jak wybrać ręcznik do kąpieli: woda lub elektryczność przed wieloma. Uniwersalna odpowiedź na to pytanie jest dość problematyczna. Należy wziąć pod uwagę indywidualne cechy łazienki, powierzchnię pomieszczenia i określić rodzaj sprzętu.

Jakie podgrzewacze do ręczników znajdują się na rynku ↑

Prawie każda łazienka jest oryginalnie wyposażona w podgrzewacz do ręczników. Jednak całoroczne działanie nie zawsze jest możliwe. Na przykład w "Chruszczow" i w domach z kolumną ten element komunikacji jest oddzielony od systemu zaopatrzenia w wodę. Rury są ogrzewane dopiero wraz z początkiem sezonu grzewczego.

Trochę łatwiej dla tych, którzy mają mieszkanie wyposażone w scentralizowane zaopatrzenie w wodę. W tym przypadku chodzi o część rury ciepłej wody. Jednak temperatura powierzchni roboczej zależy wyłącznie od jakości mediów. Kiedy dopływ wody się zatrzyma, będziesz musiał zmierzyć się z faktem, że cewka ostygnie, a jej zamierzone użycie przez jakiś czas będzie niemożliwe. Ponadto nie będzie możliwe kontrolowanie i regulacja reżimu temperatury. Jednak nie jest nie na miejscu, aby wiedzieć, jak wybrać odpowiedni podgrzewacz do ręczników łazienkowych.

Wygodniejszy w codziennej pracy urządzeń elektrycznych. Mają wiele zalet w porównaniu z analogami, które są częścią zaopatrzenia w ciepłą wodę:

 • możliwość korzystania przez cały rok;
 • niektóre modele są wyposażone w termostat, który pozwala kontrolować intensywność produkcji ciepła;
 • bezpłatne zakwaterowanie na terenie, wyłączając samą strefę łazienki i przestrzeń wokół źródeł wody;
 • różne rozmiary i konfiguracja sprzętu.

Jednak ze wszystkimi zaletami sporów o to, które podgrzewacze do ręczników są lepsze - woda lub elektryczne - pojawiają się dość często. Nie zawsze jest możliwe znalezienie miejsca nawet na małą dodatkową cewkę, ktoś zostaje zatrzymany przez koszty energii elektrycznej lub brak dodatkowego gniazdka.

Wybierając ręcznik należy wziąć pod uwagę ciśnienie robocze urządzenia. Dla bezpiecznej eksploatacji pożądane jest, aby liczba ta osiągnęła 6 atmosfer.

Jak wybrać odpowiedni podgrzewacz do ręczników w łazience ↑

Ważną cechą sprzętu przeznaczonego do suszenia ręczników, małego prania i ogrzewania łazienki jest forma. Producenci oferują następujące konfiguracje produktów:

Modele w kształcie PM i PL są nieco bardziej skuteczne - mogą powiesić dwa lub trzy ręczniki lub kilka małych rzeczy do prania. Moc cieplna takiego sprzętu jest również wyższa, co jest faktyczne w zimnych porach roku, o ile w łazience nie ma grzejników.

Jak wybrać podgrzewacze do ręczników elektrycznych? Wybór modelu elektrycznego powinien być dokonany w oparciu o konfigurację i transfer ciepła urządzenia (najbardziej efektywny - od 600 W do 2 kW). Najbardziej popularne są drabinki modelowe. Mają wiele istotnych zalet:

 • szeroka gama produktów;
 • łatwość instalacji;
 • funkcjonalność;
 • estetyczny wygląd;
 • możliwość termoregulacji (jeśli zapewniony jest odpowiedni czujnik).

Producenci oferują również wariacje na temat schodów - modele blokujące, produkty z prętami rurowymi o różnych długościach, symetryczne lub asymetryczne. Znakomicie wyglądają suszarki, w kształcie przypominającym sinusoidę.

Wielu producentów oferuje kombinowane podgrzewacze do ręczników - mogą być ogrzewane zarówno wodą, jak i elektrycznością.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze ręcznika ↑

Który ręcznik jest lepszy do wyboru, jest częstym pytaniem, które nie jest zaskakujące. Producenci tworzą imponującą gamę produktów, od prostych modeli po oryginalne produkty designerskie. Dlatego ważne jest sformułowanie "warunków problemu":

 • Określić rodzaj podgrzewanego wieszaka na ręcznik - wodny lub elektryczny;
 • lokalizacja urządzenia - woda jest całkowicie uzależniona od rurociągów wodnych, możliwe jest umieszczenie urządzenia elektrycznego w dogodnym miejscu - nad toaletą, pralką, w pobliżu lustra, na wolnej ścianie itp., ale wymaga to wylotu;
 • wielkość modelu - zależy od dostępności wolnego miejsca na ścianie;
 • rodzaj powłoki - malowany (zwykle biały) lub chromowana stal nierdzewna.

Dość często aktualny temat poruszany jest na forach tematycznych w Internecie. Większość użytkowników skłania się ku sprzętowi elektrycznemu, ale nowoczesne modele wodne również znajdują swoich zwolenników. Ponadto nie zawsze jest możliwe zainstalowanie "autonomicznej" suszarki. W niektórych łazienkach nawet na małej drabinie lub na literę P nie ma miejsca.

W małej łazience ręcznik jest często umieszczany nad toaletą lub pralką. Ta ostatnia opcja jest wygodna, ponieważ wystarczy jeden wylot dla dwóch urządzeń elektrycznych. Jedyny minus - nie można ich włączyć w tym samym czasie.

Decydując się na zakup nowego podgrzewacza do ręczników, ocenia się także możliwość rozszerzenia lub zmniejszenia przestrzeni zajmowanej przez cewkę zainstalowaną domyślnie. Często instalacja nowej suszarki wymaga znacznych zmian w systemie komunikacji.

I wreszcie rodzaj pokrycia. Tutaj zaczynają od możliwości finansowych i rozwiązania projektowego w łazience. Jeśli w pokoju nie ma chromowanych części, a lekka drabina harmonijnie pasuje do wnętrza, zaleca się wybrać biały model.

Najlepszy ze wszystkich, decydując, który suszarka do ręczników wybrać do łazienki, skonsultować się z profesjonalistą. Specjaliści w wyposażeniu łazienek dokładnie znają asortyment modeli, warunki rynkowe, cechy techniczne produktów różnych producentów. Ponadto, mistrzowie kompetentnie i umiejętnie wykonują instalację podgrzewanego wieszaka na ręczniki - jest to jeden z warunków efektywnej i długotrwałej pracy urządzenia.

Wybór ręcznika do kąpieli: wideo ↑

Koneserzy pomagają mi wybrać między dwoma modelami różnych producentów. Wybieram między ręcznikiem firmy Elite Metal model Brook a suszarką do ręczników Sounerge model elegy. Nie znam pierwszego producenta, ale odpowiada cena, cechy i gwarancje. Sounerge stoi obok swojego sąsiada, mówi dobry. Kto wie, pomóż w wyborze.

Który podgrzewacz do ręczników jest lepszy: naucz się prawidłowo wybierać

Suszarka do ręczników do łazienki - nowoczesny sprzęt, który jest wielofunkcyjny i stylowy design. Konstrukcje wodne stanowią integralną część standardowego wyposażenia łazienek. Aby odpowiedzieć na pytanie, który z suszarek do ręczników jest lepszy, należy wziąć pod uwagę odmiany i cechy różnych modeli.

Wymagania dotyczące rur wodociągowych

Łazienka - najbardziej wilgotne miejsce w domu i mieszkaniu, więc musisz zapewnić dodatkową przestrzeń grzewczą. Suszarka na ręczniki pomaga szybko wysuszyć ręczniki lub pranie, zapobiega pojawianiu się pleśni i eliminuje wilgoć podłogi i ścian. Ponadto nowoczesne modele są stylową ozdobą wnętrza łazienki, a nad wyglądem urządzeń stale pracują progresywni projektanci.

Podgrzewacz do ręczników w wersji standardowej ma formę zakrzywionej rury, w której krąży gorąca woda. Jeśli dopływ wody przestanie krążyć, przestaje działać zdolność robocza produktu. Przy wyborze ręcznika wodnego należy przede wszystkim uwzględnić poziom ciśnienia w rurach. Zgodnie z aktualnymi normami budowlanymi i wymaganiami GOST, ciśnienie wody w złączach wlotowych wody wynosi ponad 6 atm.

Ciśnienie wody w rurach budynków mieszkalnych może wynosić 2,5-7,5 Atm. Wskaźnik zależy od miejsca budowy, jakości komunikacji i liczby pięter w budynku. W prywatnych domach ciśnienie w rurach wynosi zwykle 2-3 atm. Dlatego przed zakupem należy poznać wskaźniki systemu zaopatrzenia w wodę i dodać kilka pozycji do wstrząsów hydraulicznych do uzyskanej wartości.

Skuteczność ręcznika wodnego zależy od obszaru zamiatania rury. Oryginalna konstrukcja w postaci drabiny ma możliwość podania maksymalnej ilości ciepła i łatwo ulega wstrząsowi hydraulicznemu. Wybierając suszarkę, należy zwrócić szczególną uwagę na średnicę rur. W niektórych przypadkach do instalacji i podłączenia urządzenia grzewczego wymagany jest specjalny adapter.

Główne kryteria wyboru modelu wody

Renowacja łazienki wiąże się z wymianą przestarzałego wyposażenia sanitarnego, w tym podgrzewanym podgrzewanym wieszakiem na ręczniki, podłączonym do ciepłej wody użytkowej (CWU) lub systemu grzewczego. Wybierając urządzenie grzewcze, należy ocenić nie tylko zewnętrzny wygląd produktu, ale także wytrzymałość materiału.

Nie każdy model podgrzewanego ręcznika może wytrzymać regularne spadki ciśnienia roboczego występujące w scentralizowanym systemie ogrzewania budynków mieszkalnych. Należy zauważyć, że szczytowe wartości ciśnienia w rurach mogą osiągać 10 atm. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, które cechy techniczne i cechy urządzenia grzewczego muszą być najpierw zwrócone.

Ważna jest prawidłowa instalacja zakupionego podgrzewacza ręcznika wodnego. W większości przypadków instalacja konstrukcji odbywa się przed rozpoczęciem prac wykończeniowych w łazience. Pozwala to znacznie zaoszczędzić pieniądze i czas poświęcony na prace instalacyjne. Wiele problemów związanych z instalacją łatwiej rozwiązać przy użyciu nowoczesnych modeli elektrycznych.

Widok zewnętrzny podgrzewanych wieszaków na ręczniki

W formie podgrzewacze ręczników wodnych można podzielić na kilka różnych typów. Standardowe modele obejmują urządzenia grzewcze, które wyglądają jak zakrzywiona rura. Na zewnątrz mogą przypominać literę "P" lub "M".

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się nowoczesne modele konstrukcji grzewczych o nietypowych rozmiarach i kształtach. Przy projektowaniu nowoczesnych wnętrz konsumenci często rozważają modele progresywnego projektowania, na przykład w formie zygzaka lub drabiny, przedstawiane przez producentów w różnych wersjach.

Zaleca się wybranie urządzenia suszącego, w którym liczba wieszaków będzie odpowiadała liczbie osób mieszkających w domu. Odległość między wieszakami musi być wystarczająca.

Konsumenci są dostępnymi ulepszonymi modelami, które mogą mieć dodatkowe funkcje, takie jak półki. Dziś coraz popularniejsze stają się designerskie rodzaje sushi, które mogą mieć oryginalne formy. W takim przypadku praktyczna adaptacja stanie się stylową ozdobą łazienki, doda jasną i niepowtarzalną nutę do wnętrza lub podkreśli konkretny styl.

Tak więc nowoczesny rynek oferuje szeroką gamę modeli podgrzewaczy ręczników wodnych w różnych formach:

Oprócz standardowych modeli podgrzewaczy wody do łazienki, klienci otrzymują ekskluzywne modele. Wyróżnia je ich zawiły niepowtarzalny design.

Do wzorów oryginalnej formy są czasami dodawane półki lub specjalne haczyki. Atrakcyjność zewnętrzna i praktyczność znajdują odzwierciedlenie w kosztach podgrzewanego wieszaka na ręczniki.

Który materiał jest lepszy

Podczas doboru urządzenia grzewczego typu woda należy kierować się nie tylko właściwościami technicznymi i kształtem produktu. Ważne jest również, z jakiego materiału jest wykonany. Następujące materiały są używane w procesie produkcji wieszaków na ręczniki wodne:

 • stal nierdzewna;
 • czarna stal;
 • metale nieżelazne (mosiądz, miedź, aluminium).

Dostępne są chromowane, polerowane i malowane szyny na ręczniki wodne. Jeśli właściciel domu lub mieszkania zdecydował się na zmianę urządzenia grzewczego w łazience, interesuje go, jaki materiał lepiej wybrać urządzenie grzewcze do suszenia ręczników i bielizny. Aby dokonać właściwego wyboru, przeanalizujemy cechy i cechy struktur wodnych z różnych materiałów.

Urządzenia wykonane ze zwykłej stali

Stal to stop żelaza z węglem i innymi pierwiastkami. Charakterystyki techniczne i właściwości stali zależą od dodatkowych składników. Niezawodne wieszaki na ręczniki wykonane z wytrzymałej czarnej stali praktycznie nie różnią się od konwencjonalnych konstrukcji ze stali nierdzewnej. Grzejniki stalowe dobrze przewodzą ciepło i są pokryte od zewnątrz specjalną warstwą chroniącą przed korozją.

Urządzenia do podgrzewania wody wykonane z żelaza są uważane za opcję najbardziej budżetową i są idealne dla konsumentów, którzy chcą zaoszczędzić pieniądze. Brak modeli tego typu - stosunkowo krótka żywotność produktu. Jeśli podczas naprawy nie masz znacznej ilości pieniędzy, to żelazna jednostka jest najbardziej optymalną opcją.

Podgrzewacz do ręczników wykonany z żelaza i jego stopów nadaje się do domów poza miastem, które mają autonomiczny system ogrzewania. Faktem jest, że w mieszkaniu grzejnik z tego materiału rdzewieje szybciej, staje się zanieczyszczony zanieczyszczeniami i solami, które osadzają się codziennie na wewnętrznych ścianach rury. To znacznie skraca żywotność urządzenia, dlatego specjaliści nie zalecają podłączania urządzenia wodnego ze stali do scentralizowanego systemu grzewczego.

Suszarki do ręczników ze stali nierdzewnej

Urządzenia grzewcze łazienkowe ze stali nierdzewnej to niezawodne urządzenia, które długo utrzymają się w rękach właściciela. Głównymi zaletami podgrzewanych wieszaków na ręczniki ze stali nierdzewnej są ich zdolność do wytrzymywania wysokich ciśnień i odporności na korozję. Modele ze stali nierdzewnej mają doskonałe przewodnictwo cieplne.

Wady takich suszarek do ręczników można przypisać wysokim kosztom produktów. Za cenę są kilkakrotnie droższe niż konstrukcje stalowe i miedziane. Na współczesnym rynku można znaleźć analogowy grzejnik budżetowy - podgrzewany wieszak na ręczniki, malowany na stal nierdzewną. Produkty Minus - przy częstym użytkowaniu szybko traci atrakcyjny wygląd.

Bez względu na jakość wody, stalowy grzejnik ze stali nierdzewnej będzie trwał przez długi czas. Dostępne są chromowane, polerowane i pomalowane wieszaki na wodę wykonane ze stali nierdzewnej. Aby grzejnik stalowy długo zadowolony z jego atrakcyjnego wyglądu, wybierz modele chromowane producentów krajowych lub importowanych.

Suszarki do ręczników wykonane z mosiężnych rur są "złotym środkiem" pomiędzy dwoma typami grzejników stalowych. Materiał ma atrakcyjny złoty kolor, który nadaje mu komponenty. Mosiądz zawiera stop miedzi z cynkiem, częściej z dodatkami żelaza, aluminium, cyny i innych elementów. Jest to najczęstszy stop miedzi, charakteryzujący się plastycznością.

Szyny na ręczniki wodne wykonane z mosiądzu lub miedzi nie są podatne na korozję, są nieco droższe niż podobne produkty wykonane ze stali nierdzewnej. Maksymalne dopuszczalne ciśnienie, które może wytrzymać podobny grzejnik mosiężny lub miedziany, wynosi 6 barów. W połączeniu z tą cechą doskonale nadają się do instalacji w prywatnych domach, w których ciśnienie wody zwykle nie przekracza 3-4 atmosfer.

Wybór sposobu na naprawienie podgrzewanego wieszaka na ręczniki

Ważnym punktem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze grzejnika do łazienki, jest metoda mocowania lub instalacji. Chociaż instalacja nie jest bardzo trudnym zadaniem, właściwa instalacja wymaga zaangażowania profesjonalisty. Wykwalifikowany specjalista nie tylko prawidłowo wykona montaż jednostki, ale także zachowa gwarancję producenta.

Wszystkie typy podgrzewaczy ręczników są podłączone do pionów, ponieważ muszą być podłączone do istniejącego systemu zaopatrzenia w wodę. Naprawiaj je częściej na ścianie, rzadziej na ścianie, razem z podłogą. Wariant instalacji zależy od specyfiki modelu i preferowanego wariantu instalacji.

Wybierając pomiędzy mocowaniem na podłodze lub na ścianie, najemcy budynków mieszkalnych preferują montaż na ścianie. Jest to idealne rozwiązanie dla pomieszczeń o ograniczonej powierzchni.

W małej łazience ten projekt może zastąpić uchwyt na ręczniki. Jeśli łazienka jest wyłożona płytkami dnem ściany, możesz zainstalować ręcznik poniżej lub powyżej granicy lub kupić urządzenie, które można zamontować na ścianie łazienki z różnicą poziomów.

Podłogowy podgrzewany podgrzewacz do ręczników zainstalowany przy ścianie może pełnić funkcję dodatkowego ogrzewania pomieszczenia i suszenia bezdotykowego. Na przykład wieszak na ręczniki kąpielowe można umieścić nad chłodnicą wody. Zatem ciepłe powietrze wznoszące się z urządzenia wodnego wysuszy mokry ręcznik. Kąpiel będzie wyglądał atrakcyjniej niż z rzeczami zawieszonymi na ścianach.

Wady podłogowego podgrzewanego wieszaka na ręczniki: nie nadaje się do małej łazienki i wymaga dodatkowych napraw.

Wybierając ręcznik do wody, należy wziąć pod uwagę sposób, w jaki struktura jest połączona. Istnieją 3 główne typy połączeń:

 • Boczne. Używany do instrumentów rozciągniętych pionowo. Jest to najbardziej uniwersalna metoda, odpowiednia dla węży standardowych, systemów z "wpuszczanymi" rurami i dla pojedynczych modeli - drabin.
 • Dolne połączenie. Wymaga dźwigi Maevsky'ego i normalnego ciśnienia gorącej wody. Nadaje się do całych modeli, często używanych na schodach.
 • Przekątna. Ta metoda połączenia zapewnia skuteczną cyrkulację wody, wymaga dodatkowego układania rur. Nadaje się do dużych konstrukcji, drabin i ich modyfikacji.

Jeden z najbardziej popularnych typów - urządzenie grzewcze z bocznym połączeniem. Takie modele są pożądane ze względu na cechy urządzenia i łatwość podłączenia urządzenia do sieci wodociągowej. Kupując boczny podgrzewany ręcznik, należy wziąć pod uwagę, że niektóre modele nie pasują do standardowych systemów domowych.

Standardowa średnica pionów w budynkach wielopiętrowych wynosi 1 lub 1,4 cala. Według zagranicznych norm wymiary łączące to 3/4 lub 1,5 cala. Jeśli kupiłeś podgrzewany ręcznik o tych wymiarach, musisz dodatkowo kupić specjalny adapter, za pomocą którego możesz wykonać prace instalacyjne.

Projekt i rozmiar podgrzewanych wieszaków na ręczniki

Do łazienki o dowolnym stylu można wybrać ręcznik kąpielowy, który harmonijnie wpasuje się w otaczające wnętrze. Duży wybór instrumentów pozwala wybrać odpowiednią wersję produktu dla klasycznych, ultranowoczesnych i innych stylów. Istotną rolę w wyborze przyciągającego wzrok urządzenia do suszenia ręczników nadaje zewnętrzna powłoka produktu.

Wielu współczesnych producentów preferuje obecnie popularne materiały - chrom i polerowany mosiądz do zakrywania ręcznika. Na życzenie stworzenia ekskluzywnego wnętrza można wybrać modele grzejników z rejestracją projektu z efektem starego złota, brązu, niklu matowego i innych. Głównym warunkiem jest to, że wybrany podgrzewacz do ręczników powinien pasować do stylu łazienki.

Grzejniki wodne do suszenia mogą zawierać dodatkowe elementy. Są to półki do przechowywania akcesoriów kąpielowych, haczyki na pościel i szlafroki itp. Wstępnie zadecyduj, czy istnieje potrzeba takich dodatków, ponieważ każda dodatkowa funkcja podnosi ostateczny koszt urządzenia.

Należy zwrócić uwagę nie tylko na konstrukcję urządzenia grzewczego, ale także na wielkość produktu. Ważne jest, ile ręczników można jednocześnie wysuszyć na grzejniku i czy uciążliwa konstrukcja nie zepsuje estetyki pomieszczenia.

Należy zauważyć, że podgrzewacze na ręczniki o dużej powierzchni nagrzewają się szybciej i suszy pościel i ręczniki. Jeśli masz zamiar nie tylko wysuszyć ręczniki, ale także ogrzać łazienkę, zwróć uwagę na większe konstrukcje grzejników.

Dodatkowe funkcje instrumentów

Nowoczesne podgrzewacze na ręczniki wodne są energooszczędnymi urządzeniami, które są korzystne, aby pozostawić je na stałe w stanie włączonym. Wynika to z faktu, że do ogrzania początkowo zimnego grzejnika będzie wymagana temperatura znacznie wyższa niż wymagana do utrzymania ciepła już rozgrzanego urządzenia.

Obecność zegara pozwala ustawić program włączania podgrzewacza ręczników wodnych przed wzięciem prysznica lub kąpieli. Dzięki temu ręcznik będzie ciepły, kiedy będzie potrzebny. Przełączniki i timery mogą być wbudowane lub działać wygodnie jako samodzielna opcja. Niektóre modele są wyposażone w termostat utrzymujący pożądaną temperaturę urządzenia zgodnie z życzeniem użytkownika.

Wybór producenta: krajowy lub importowany

Duży popyt na współczesnym rynku grzejników jest wykorzystywany zarówno przez podgrzewacze ręczników krajowych producentów, jak i przez zagranicznych analogów. Marki włoskie, niemieckie i fińskie zasługują na szczególną uwagę ze strony importowanych modeli.

Wybierając podgrzewany ręcznik, należy wziąć pod uwagę fakt, że produkty europejskich producentów są przeznaczone głównie do podłączenia grzejnika do systemu grzewczego. Produkty krajowych producentów są zwykle ukierunkowane na podłączenie struktury do scentralizowanego systemu zaopatrzenia w ciepłą wodę.

Producenci europejscy nie biorą pod uwagę jakości wody krążącej w rurach spustowych i używają cienkościennej stali jako materiału. W tym przypadku wewnętrzne ściany grzejnika zwykle nie mają powłoki antykorozyjnej.

Do dostarczania gorącej wody używana jest woda, która obejmuje mechaniczne zawiesiny, sole i zanieczyszczenia chemiczne. Te pierwiastki przyczyniają się do pojawienia się korozji, a zawiesina osadza się na ściankach urządzenia, zmniejszając wewnętrzną średnicę rury. Szczególnie negatywnie wpływa to na miejsca zginania produktu.

Woda pochodząca z rury wodnej nie zawiera tlenu, a chłodziwo z kotła jest z nią wzbogacane, dlatego wielu wybiera podgrzewacze ręczników produkcji krajowej, które są dostosowane do warunków naszej komunikacji.

Wysoka ocena i popularność wieszaków na ręczniki wykonane ze stali nierdzewnej spowodowały wiele podróbek. Metal o niskiej jakości jest wrażliwy na różne zanieczyszczenia i szybko traci swoje właściwości użytkowe i staje się bezużyteczny. Aby zabezpieczyć się przed produktami o niskiej jakości, powinieneś preferować sprawdzonych i wiarygodnych producentów.

Oprócz znanych na całym świecie marek, na rynku działają firmy dysponujące budżetowymi wersjami podgrzewanych wieszaków na ręczniki, które ściśle monitorują jakość produktów.

Modyfikacje wody: ważne wybory

Jeśli chcesz kupić najbardziej ekonomiczny i stosunkowo niedrogi model, lepiej wybrać standardowe produkty w kształcie litery "M" lub "U". Są świetne do aranżacji małej łazienki. Aby zainstalować taką strukturę wody, nie trzeba budować ani zmieniać rur. Do suszenia ręczników wystarczy podłączyć go do rurociągu.

Aby osuszyć znaczną ilość ręczników i bielizny, a także ogrzać pomieszczenie, wybierz modele z dość szerokimi rurami. Pożądane jest, aby były wykonane z odpornej na korozję i odpornej na zużycie stali nierdzewnej. Kupując podgrzewany wieszak na ręczniki, pamiętaj, aby określić sposób podłączenia urządzenia. Modele zbliżone wyglądem do konwencjonalnego grzejnika można podłączyć tylko do systemu grzewczego.

Wybierając optymalny model ręcznika wodnego, warto zwrócić szczególną uwagę na to, że nie ulega on korozji, może wytrzymać nagłe spadki ciśnienia i różnego rodzaju młoty wodne. Jeśli nie masz pojęcia o funkcjach instalowania tych produktów, zalecane jest korzystanie z usług profesjonalistów. Pozwoli to uniknąć konieczności przeprowadzenia drugiej naprawy w przypadku nieudanej instalacji konstrukcji.

Aby kupić jakościowy i trwały ręcznik wodny, należy zwrócić uwagę na powłokę produktu, wykonanie spawanych szwów i nici na końcach. Nie zaszkodzi sprawdzić dostępność odpowiednich certyfikatów dla kupowanych produktów. Oprócz karty gwarancyjnej zestaw powinien zawierać certyfikat higieny wraz z nazwą producenta.

Wideo rekomendacje dla kupujących podgrzewane wieszaki na ręczniki

Film wyraźnie pokazuje główne aspekty wyboru:

Staraliśmy się przedstawić ogólny pogląd na temat podgrzewaczy ręczników, które pomogą w wyborze najlepszego modelu. Biorąc pod uwagę materiał produkcji, stopień odporności produktu na procesy korozyjne, parametry techniczne i cechy instrumentów, będziesz mógł wybrać optymalny model podgrzewanego wieszaka na ręczniki.

Koneserzy, pomóżcie mi wybrać między dwoma modelami różnych producentów. Ja wybieram pomiędzy cieplejszym ręcznikiem Elite Metal model Brook i podgrzewanym wieszakiem na ręczniki Sounerge model Elegy. Nie znam pierwszego producenta, ale odpowiada cena, cechy i gwarancje. Sounerge stoi obok swojego sąsiada, mówi dobry. Kto wie, pomóż w wyborze.

Wybierając podgrzewacz do ręczników w naszym mieszkaniu, podoba mi się każda dziewczyna na pierwszym miejscu polegająca na swoim wyglądzie. Myślę, że w nowoczesnym mieszkaniu jest najbardziej odpowiednia opcja dla stali nierdzewnej. Wyglądają ładnie, będą trwać bardzo długo, a Ty możesz wybrać dowolny pożądany kształt. Cóż, nadal powierzyłem instalację profesjonalnemu, a nie kobiecemu biznesowi.

Podgrzewany wieszak na ręczniki jest dla mnie chory. Kiedy weszliśmy do nowego mieszkania, mieliśmy już chromowany podgrzewany wieszak na ręczniki w łazience. Jest wodniście, dość szybko się ogrzewa, ale jest jedna ważna wada: nie mogę wysuszyć na niej dobrych rzeczy. On je psuje. Rzeczy "spawane", pozostają błyszczącymi płatkami, czasami ciemnymi śladami z tej suszarki.

Internetowa encyklopedia o układzie sieci inżynieryjno-technicznych

Leave a Reply

Your email address will not be published.

31 − 23 =