Jak wybrać dobry odkurzacz do domu

Jak wybrać dobry odkurzacz domowy do domu

Potencjalni nabywcy są bardzo przydatnymi wskazówkami, jak wybrać odkurzacz, aby był wielofunkcyjny, obsługiwany długo i niezawodnie. Przecież to urządzenie gospodarstwa domowego jest niezbędnym pomocnikiem w walce z kurzem i brudem. Wiele firm, znanych na całym świecie ze swoich marek, zajmuje się opracowywaniem i produkcją tych urządzeń, wykorzystując najbardziej zaawansowane technologie.

Zasada działania odkurzacza jest następująca: zasysa powietrze drobinami kurzu i pyłu, przepycha go przez filtr. Następnie oczyszczone powietrze wraca do pokoju. Dobry odkurzacz ma ulepszony system filtracji. W zależności od metody gromadzenia się kurzu istnieją trzy rodzaje odkurzaczy, z których każdy ma swoje własne cechy konstrukcyjne:

Dzięki metodzie ustalania czystości możliwe jest rozróżnienie kruszyw do zbioru suchego, mokrego lub kombinowanego. Pralki przez rury doprowadzają wodę ze zbiornika do czyszczonej powierzchni. Natychmiast brudna woda zostaje zassana do drugiego pojemnika przez wąż. Ale nie można ich używać do czyszczenia wykładzin dywanowych i nie wodoodpornych, mebli tapicerowanych.

Nie jest to łatwe zadanie - odkurzacz do wyboru spośród różnorodnych towarów. Nowoczesne odkurzacze są na skraju fantazji. Na przykład odkurzacz robota. Możesz nim zarządzać za pomocą aplikacji na smartfona. Ten cud technologii sam może wyznaczyć trasę, uniknąć kolizji z przeszkodami, dostać się do trudno dostępnych miejsc, działa aż do braku doskonałej czystości. Jest on automatycznie ładowany i skonfigurowany do określonego rodzaju czyszczenia. Innowacyjne rozwiązania to mycie robotów, odkurzaczy i modeli do czyszczenia basenów. Nawet nie mów, że taka przyjemność będzie kosztować kilkadziesiąt tysięcy rubli.

Do czyszczenia małych powierzchni, tapicerki w samochodzie, na ratunek przychodzi przenośny (lub ręczny) odkurzacz. Niektóre modele można ładować nawet z zapalniczki samochodowej.

Nie można zignorować odkurzacza, który jest bardzo prosty w przechowywaniu, użyciu, cicho działa. Możesz wybrać odkurzacz do mieszkania w dowolnym modelu, z niezbędnymi parametrami technicznymi i możliwościami funkcjonalnymi.

Dla tych, którzy mają własny dom, można kupić wbudowany odkurzacz. Znajduje się w piwnicy domu, aw pokojach są gniazda pneumatyczne, w które wkłada się wąż. Kurz i odpadki wpadające do jednostki trafiają na ulicę. Takie urządzenie przyczynia się do dobrej wentylacji, ponieważ rozrzedzenie powietrza wewnątrz pomieszczenia jest szybko kompensowane przez napływające świeże powietrze z zewnątrz.

Bardzo łatwo jest zgubić się w różnych rodzajach, modelach odkurzaczy oferowanych na rynku AGD. Znając cechy konstrukcyjne różnych typów, dowiesz się, jak wybrać odpowiedni odkurzacz.

Są to pierwsze odkurzacze, które w Rosji pojawiły się ponad pół wieku temu, ale ich popularność do tej pory nie zaginęła. Ich głównym celem jest czyszczenie chemiczne wszystkiego, co jest w domu. Sprzedawane są w dużym asortymencie, często są kupowane. Jak każda technika, takie odkurzacze mają zalety i wady. Zalety to:

 1. Łatwy w użyciu, konserwacji, konserwacji. Aby rozpocząć czyszczenie, wystarczy podłączyć wąż, włożyć wtyczkę do gniazdka i nacisnąć przycisk "start".
 2. Worki na kurz są używane zamiennie z papierem, materiałem syntetycznym (bardzo dobra opcja) i materiałem wielokrotnego użytku. Stosowanie jednorazowych torebek eliminuje potrzebę wytrząsania kurzu z worka.
 3. Szeroki przedział cenowy.
 4. Mają niewielkie wymiary i wagę, funkcję chowania linki, są wygodne do przechowywania.

 1. Podczas napełniania worka "śmieciowego" moc ssania maleje.
 2. Jakość odkurzacza zależy od kolektora pyłu. Jeśli jest on niskiej jakości, może tworzyć wady od ostrych cząstek gruzu, co powoduje dalszy wyciek kurzu, pojawienie się nieprzyjemnego zapachu. Dlatego wybierając wymienny odpylacz, musimy zwrócić uwagę na jego jakość.
 3. Wielokrotnego użytku worek z tkaniny, wąż falisty z rurkami należy regularnie czyścić, co nie jest zbyt higieniczne i przyjemne.

A jaki rodzaj odkurzacza wybrać, jeśli nie ma chęci do ciągłej zmiany lub wytrząsania odpylaczy, wydawać pieniądze na ich przejęcie? Wtedy na ratunek przyjdą odkurzacze cyklonowe. Ich praca wykorzystuje siłę odśrodkową, która zbiera i kompresuje kurz ze szczątkami w specjalnym pojemniku. Jednocześnie powietrze przechodzące przez kilka filtrów ma wysoki stopień oczyszczenia. Oczywiście pojemnik musi zostać wyczyszczony, ale proces ten jest bardziej higieniczny niż przy zmianie worka, ponieważ nie ma pylenia: wystarczy wyrzucić śmieci i spłukać. Jeśli jest zbiornik na wodę, odkurzacz cyklonowy może być używany do czyszczenia na mokro.

W drogich modelach stosuje się kilka komór cyklonowych, co poprawia skuteczność oczyszczania powietrza. Tryb bezprzewodowy zapewnia swobodę ruchów. W niektórych modelach dla wygody dostępna jest tuba teleskopowa; dołączona jest duża liczba załączników: do czyszczenia na mokro, mycia okien, szczotka do usuwania powłoki zwierząt domowych z tapicerowanych mebli i podłóg itp.

Siła ssania nie zmniejsza się w miarę napełniania żarówki - jest to główna zaleta, która sprawia, że ​​urządzenie jest niezastąpione przy czyszczeniu pomieszczeń, w których gromadzi się dużo piasku.

Wady obejmują niedogodności występujące podczas pracy z powodu nieporęczności i zwiększonego hałasu. W niektórych filtrach odkurzaczy besmeshkovyh często są młotkowane, zawodzą. Czyszczenie filtrów po czyszczeniu jest również bardzo pracochłonnym procesem. A siła ssania nie jest wystarczająco wysoka. Ale jeśli dokładnie rozważysz wybór odkurzacza, znajdziesz modele o zwiększonej mocy ssania, niskim zużyciu energii, niskiej wadze i wyposażone w filtry antyalergiczne.

Zdecydowanie powiedzieć, który lepiej wybrać odkurzacz do domu, nie można. Wszystko zależy od tego, jakie zadania funkcjonalne powinna wykonać. Konsultanci sprzedaży zawsze mówią kupującemu, jak wybrać dobry produkt. Konsument coraz częściej preferuje klasyczne wersje odkurzaczy. Ale agregaty z aquafiltrem mają lepsze cechy. Najlepiej oczyszczają powietrze, ponieważ kurz i brud gromadzą się w zbiorniku wody, nie ma możliwości powrotu z powrotem do pomieszczenia. Żadne inne rodzaje odkurzaczy nie mogą ich przekroczyć pod względem skuteczności kontroli zanieczyszczeń.

Tego rodzaju domowe urządzenia do sprzątania najlepiej nadają się dla osób uczulonych na kurz, które mają dzieci, jeśli mieszkanie ma dużą liczbę miękkich powierzchni, dywanów.

Za ich pomocą można czyścić na mokro, myć szyby, przeprowadzać dezynfekcję i parować. Kolejną wielką zaletą: niektóre modele mogą nawilżać i jonizować powietrze.

Oczywiście, takie urządzenia mają swoje wady, które należy wziąć pod uwagę, aby wybrać odpowiedni odkurzacz do domu. Obejmuje to:

 • Duże wymiary i waga stwarzają pewne trudności w pracy i przechowywaniu;
 • Po pracy należy poświęcić dużo czasu na dokładne umycie akwamilatora.

Ale tych braków nie można nazwać znaczącymi, ponieważ nie dotyczą one jakości czyszczenia.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie

Jeśli problem z wyborem modelu zostanie rozwiązany, nadszedł czas, aby przejść do specyfikacji technicznych, które bez uprzedzeń podpowiedzą, jak wybrać odkurzacz do domu.

Etykieta wskazuje dwie ilości: moc jednostkowa i moc ssania. Druga wartość jest wskaźnikiem wydajności urządzenia (czasami ta wartość jest wskazana tylko w paszporcie technicznym). W odkurzaczach domowych zużycie energii zaczyna się od 1,5 tys. KW.

Lepiej jest wybrać odkurzacz o niższym zużyciu energii, ale o większej mocy ssania. Zużycie energii ma takie wartości:

 • 250-350 W (czasami mierzone w aerovrotach) - dla podłóg bez wykładzin i dla krótkich powłok;
 • 50-400 W - do dokładniejszego czyszczenia pomieszczeń, które często są zanieczyszczone, a jeśli w mieszkaniu znajdują się zwierzęta;
 • do 500 W - w przypadku mieszkań, w których jest dużo tapicerowanych mebli i dywanów (należy wziąć pod uwagę, że częste czyszczenie z taką siłą szybko gasi miękkie powierzchnie).

Cóż, jeśli uchwyt ma przełącznik do regulacji siły ssania.

Jeśli zadaniem jest utrzymywanie domu w idealnej kolejności, musisz zwrócić uwagę dodatkowe funkcje (co pociągnie za sobą wzrost ceny):

 • nawilżanie, jonizowanie, oczyszczanie, aromatyzacja powietrza;
 • wybijanie miękkich powierzchni;
 • gotowanie na parze i dezynfekcja.

3. zależnej użyteczność konfiguracji i jakości leczenia: dodatkową szczotką i pojemnik do przechowywania, na rurze teleskopowej, szczotki turbo wykorzystania wełna i sierść zwierząt.

4. Wybór typu odkurzacza, to należy zwrócić uwagę, aby te „zmielony”, jak wielkość, masę ciała, hałas podczas pracy, rodzaju przechowywania (w pionie lub w poziomie) zabezpieczenie silnika przed przegrzaniem, długość przewodu elektrycznego, obecność wymiany filtrów.

5. Kilka słów o filtrach HEPA (HEPA), które są częściej używane w urządzeniach zbierających pył. Oczywiście potrafią skutecznie oczyścić powietrze, ale trzeba znać pewne niuanse. W cyklonach i wodonadmuchnięciach muszą być regularnie czyszczone, szybko zawodzą. Najlepiej, jeśli ten filtr działa w połączeniu z workiem do zbierania kurzu (idealnie - z syntetycznym), w klasycznym rodzaju odkurzaczy.

Nie jest to ostatnie słowo kryjące się za polityką cenową. Jaka jest różnica między tanimi i drogimi odkurzaczami? Wśród budżetu są wyceniane niezawodność i wygoda w pracy. W drogich na pierwszym miejscu jest jakość czyszczenia i filtracji powietrza. Dopiero po zważeniu wszystkich zalet i wad można dokonać dobrego wyboru i kupić niezawodnego asystenta.

Aktualna ocena najlepszych odkurzaczy roku 2017: charakterystyka techniczna, cechy funkcjonalne, czyszczenie na sucho / mokro i rodzaj filtra. Dziesięć z najwyższej jakości modeli różnych marek z opisem zalet i wad każdego z nich, a także zalecenia dotyczące wyboru najbardziej odpowiedniego odkurzacza do domu.

Który odkurzacz jest najlepszy do użytku domowego?

Podstawowe modele odkurzaczy i ich klasyfikacja

Urządzenia do sprzątania są sklasyfikowane według następujących parametrów:

 • metoda zbierania kurzu;
 • rodzaj odpylacza;
 • moc;
 • stopień filtracji zanieczyszczonego powietrza;
 • cechy konstrukcyjne;
 • poziom hałasu;
 • cel funkcjonalny.

Zgodnie z metodą czyszczenia podzielone są dwa główne typy urządzenia:

Podczas czyszczenia na sucho urządzenie zasysa powietrze z podłogi, filtruje je, a następnie wypuszcza na zewnątrz już w stanie wyczyszczenia. Podczas czyszczenia na mokro, technika czyszczenia posypuje trochę wody na podłodze, nawilża ją, a następnie zasysa rozpuszczony pył.

Modele te są przeznaczone do suchego zbierania drobnych zanieczyszczeń w domu. Według rodzaju odpylacza "suche" odkurzacze dzielą się na trzy główne kategorie:

 1. Technika z workami na kurz. Worki te są papierowe (jednorazowe) lub tkaniny do wielokrotnego użytku. Lepiej jest kupować sprzęt z wymiennymi torbami, które zwiększą higienę i czystość w domu.
 2. Odkurzacz z pojemnikiem na kurz. Ten pojemnik na kurz należy czyścić tylko po napełnieniu pojemnika. Nie trzeba go wyrywać za każdym razem. Korpus tego odpylacza wykonany jest z przeźroczystego tworzywa sztucznego, które pozwala na monitorowanie możliwości napełnienia zbiornika. Wadą tego urządzenia jest wysoki poziom hałasu, który wynika z jego cech konstrukcyjnych - obecności filtra cyklonowego.
 3. Odkurzacz z Aquafiltrem. To urządzenie jest obudową ze zbiornikiem wypełnionym wodą. Kiedy powietrze jest zasysane, cały kurz i drobne cząstki osiadają w wodzie. To nie tylko poprawia oczyszczanie powietrza, ale także go nawilża.

Odkurzacz cyklonowy to najczęstszy rodzaj sprzętu bez worków. Jego nazwa związana jest z zasadą działania. W przypadku są 2 kolby. Brudne powietrze, docierające do środka, porusza się spiralnie z dużą prędkością, niczym wir cyklonowy. Ze względu na siłę odśrodkową, która napędza powietrze, cząsteczki kurzu osadzają się na filtrze.

W modelach nowej generacji są zwykle 2 filtry: filtrowanie zgrubne i dokładne. Dzięki temu możliwe jest oczyszczanie powietrza o 97%.

Odkurzacze bez worków i worki na kurz mają takie zalety:

 • przystępna cena;
 • długi sznur pozwalający na czyszczenie w dużym mieszkaniu;
 • dostępność trybów i programów;
 • prosta obsługa.

Wadą "suchych" odkurzaczy jest niski stopień oczyszczenia. Na przykład nie radzą sobie z wyschniętymi plamami. Filtr do odkurzacza jest w stanie pomieścić tylko duże cząstki, a drobny pył pozostaje w powietrzu.

Technika nowej generacji - z akwafiltrem ma znacznie więcej zalet:

 • nawilżać powietrze;
 • usuwać różne rodzaje powierzchni: okna, zlewozmywaki;
 • usuwaj nie tylko brud domowy, ale także gruz budowlany, a także duże cząstki brudu.

Wady urządzenia z Aquafiltrem:

 • wysoka cena;
 • duże wymiary;
 • konieczność ciągłej zmiany wody w zbiornikach.

Tak więc, pomimo licznych zalet, technika z filtrem wodnym nie jest wygodna w użytku domowym.

Wielofunkcyjny odkurzacz do prania

Odkurzacze "mokre" mają dwa zbiorniki: dla czystej wody, która nawilża podłogę; Do brudnej wody, która powraca z zakurzonej powierzchni.

Technologia mycia jest wielofunkcyjna i ma niezaprzeczalne zalety w stosunku do poprzednich modeli:

 • Odkurzacz może być używany do czyszczenia na sucho i na mokro;
 • Możesz oczyścić nie tylko podłogę, ale także okna, zlewy, wannę, ściany;
 • Zestaw zawiera 6-8 dysz do odkurzacza, które umożliwiają czyszczenie dowolnych powierzchni;
 • możliwość dodania detergentów do zbiornika, co sprawi, że czyszczenie będzie jeszcze lepsze i bardziej higieniczne;
 • cicha praca.

Odkurzacz do prania to propozycja dla każdej kochanki! On praktycznie wykona dla niej całą pracę. Jego jedyną wadą jest wysoka cena. Koszt urządzenia w pełni uzasadnia jednak jego zalety.

Jakie są inne rodzaje odkurzaczy?

Rynek urządzeń czyszczących jest bardzo zróżnicowany. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom istnieją ręczne odkurzacze, przemysłowe, a nawet roboty.

Cordless Cordless Odkurzacz

Technologia bezprzewodowa na bateriach to bardzo wygodna rzecz! Aby nie przełączać gniazdka za każdym razem z pokoju do pokoju, samodzielny asystent zawsze będzie pod ręką, nawet gdy nie ma prądu! Urządzenie może pracować bez przerwy przez określony czas bez utraty mocy. Ładowarka jest dołączona do tego urządzenia.

Istnieją dwa rodzaje odkurzaczy akumulatorowych:

Odkurzacz robota ma kształt podkładki o grubości 5 cm, co pozwala mu pracować w najbardziej niedostępnych miejscach. Po 1,5 godziny pracy "inteligentne" urządzenie samo wraca do miejsca ładowania. Wpadając na jakąkolwiek przeszkodę, robot ostrożnie porusza się wokół niego.

Minusem tej techniki jest mała objętość worka na kurz. Ponadto robot nie działa tak wydajnie, jak jego standardowy brat. Ale niezależnie porusza się w przestrzeni dzięki czujnikom dotykowym. "Puck" porusza się zgodnie z programem, osadzony w układzie urządzenia.

Powody zakupu odkurzacza robota:

 • zastępuje codzienne sprzątanie;
 • usuwa futro zwierząt domowych;
 • odświeża powietrze w mieszkaniu;
 • podnosi obraz mieszkania z obecnością "nowonarodzonej zabawki".

Odmianą technologii bezprzewodowej jest pionowy odkurzacz. Pojemnik na śmieci może być umieszczony na uchwycie lub w pobliżu szczotki, która porusza się na kółkach. Najczęściej są modele bez worków. Ponieważ kolektor pyłu działa jak zbiornik, do 2 litrów.

Jest lekki, ale jednocześnie wystarczająco mocny. Służy głównie do czyszczenia dywanów, aw domu zajmuje mało miejsca. Worek lub pojemnik działa jak pochłaniacz pyłu. Ale są modele wyposażone w zbiornik na wodę, który umożliwia czyszczenie na mokro.

Zestaw zawiera zestaw załączników. Dzięki pionowej konstrukcji powstaje pionowy przepływ powietrza, który pozwala na wysokiej jakości czyszczenie dywanów.

Zalety instrumentu pionowego:

 • zwartość;
 • Możliwość zbioru w najbardziej niedostępnych miejscach;
 • ładowanie bateriami umożliwia czyszczenie bez prądu;
 • niska cena.

Brak pracy można przypisać hałasowi. Jednak w modelach nowej generacji wada ta jest praktycznie wyeliminowana.

Potężny przemysłowy sprzęt czyszczący jest przeznaczony do czyszczenia placów budowy, zakładów produkcyjnych, różnych urządzeń.

Technologia przemysłowa różni się od domu:

 • duże wymiary;
 • potężny silnik;
 • duża pojemność odpylacza;
 • długi elastyczny wąż, który pozwala na usuwanie dużych pomieszczeń bez przesuwania urządzenia;
 • duża liczba różnych załączników;
 • wysoka moc ssania.

Technologia przemysłowa ma również podgatunek: techniczno-przemysłowy. Modele tego typu mogą pracować przez długi czas bez przerwy, objętość ich zbiornika osiąga 120 litrów. Niektóre odkurzacze przemysłowe są częścią tego procesu. Z reguły instaluje się je na łańcuchu przenośnikowym i działają niezmiennie.

Zwykłe urządzenia przemysłowe są mobilne. Ich główne funkcje to:

 • pył budowlany;
 • ciała stałe;
 • chip z frezarek, strugarek i tokarek;
 • zużyty olej i inne płyny.

Wybierając technikę przemysłową, konieczne jest wyraźne przedstawienie celów, dla których jest ona potrzebna. Należy zwrócić uwagę na takie parametry:

 • moc;
 • wydajność;
 • pojemność worka;
 • moc ssania;
 • łatwość obsługi;
 • system filtrów.

Kupując urządzenie, nie należy kierować się dużą mocą. Nie jest to we wszystkich przypadkach uzasadnione. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup sprzętu z regulatorem mocy.

Odkurzacz ręczny jest nieodzownym pomocnikiem w życiu domowym. Technika charakteryzuje się niską wagą, mocą i rozmiarem.

To urządzenie jest przeznaczone do zbierania kurzu domowego, okruchów, rozsypanych zbóż, piasku przyniesionego do domu przez dzieci. Ten "dzieciak" nie wykona pełnego sprzątania w domu, jednak "małe wypadki" będą łatwe do wyeliminowania!

Zalety urządzenia podręcznego:

 • małe wymiary i waga - do 3 kg;
 • wygodna obsługa;
 • brak sznurka;
 • czyszczenie w ciągu kilku minut.
 • moc ssania jest mała;
 • nieekologiczne, ponieważ zebrany pył powraca do atmosfery;
 • mała objętość pojemnika na kurz.

Zasady wyboru odkurzacza ręcznego:

 1. Moc. Jakość urządzenia zależy od jego mocy. Im więcej, tym lepsza technika.
 2. Pojemność baterii. Korzystnie bateria z szybkim ładowaniem i długim okresem działania. Ważne jest również, aby mieć wskaźnik ładowania na obudowie.
 3. Izolacja akustyczna. Urządzenie z cichą pracą jest po prostu konieczne, jeśli w domu są małe dzieci.
 4. Filtruj klasę. Wiele kolektorów pyłu jest rozmieszczonych zgodnie z zasadą działania cyklonu, który silnie zanieczyszcza powietrze. Dlatego lepiej jest kupować sprzęt z wielopoziomowym systemem filtrów.
 5. Zakończenie. Obecność wymiennych przystawek czyni urządzenie uniwersalnym.

Aby zrozumieć, który odkurzacz jest lepszy od powyższych, należy kierować się osobistymi preferencjami, a także zapoznać się z oceną najlepszej techniki.

Ich różnorodność na współczesnym rynku jest tak wielka, że ​​niedoświadczona osoba może łatwo się zdezorientować. Na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie sprzętu AGD? Istnieje kilka podstawowych kryteriów.

Rodzaj zarządzania. Techniką można zarządzać w następujący sposób:

Powszechnie stosowany i powszechnie dostępny po cenie jest uważany za technika pracującego z instalacji elektrycznej - za pomocą drutu.

Bezprzewodowy odkurzacz jest bardzo wygodny w użyciu. Po ustawieniu określonego trybu zbioru robot przejedzie przez mieszkanie, zbierając kurz i filtrując powietrze. Jednak ze względu na wysoką cenę nie każdy może sobie pozwolić na zakup tego cudu technologii.

Zamierzony cel. W zależności od funkcji odkurzacze są:

Ocena najlepszych marek odkurzaczy dla domu

Najlepsze modele odkurzaczy:

 1. Bosch. Niemiecka marka umocniła swoją pozycję na rynku światowym. Konsument preferuje tę firmę, ponieważ gwarantuje wysoką jakość i trwałość pracy maszyny. W zakresie Bosch są pranie i standardowe urządzenia.
 2. Philips. Holenderska firma jest liderem w sprzedaży sprzętu do czyszczenia w domu. Modele te są godne uwagi nie tylko pod względem jakości pracy, ale także przy akceptowalnych cenach.
 3. Miele. Odkurzacz Miles jest dziełem niemieckiej firmy. W Rosji szeroko stosowane są mile różnych projektów. Jest to uzasadnione wysokiej jakości instrumentami jakości.
 4. Samsung - lider wśród smartfonów i tabletów. Okazuje się jednak, że południowokoreańska firma specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości odkurzaczy z filtrem cyklonowym. Są w asortymencie firmy i toreb, które działają znacznie ciszej niż podobne modele.
 5. Electrolux - niedrogi odkurzacz, pracujący na bateriach. Ma doskonałą turboszczotkę, która jest w stanie zebrać wełnę, włosy, nici. Technika ma 2 tryby prędkości. Sprzęt jest również wyposażony w wygodny system czyszczenia i ma kilka etapów filtracji.
 6. Dyson - Odkurzacz pionowy typu cyklon. Moc tego modelu jest wysoka, co zapewnia jego działanie na akumulatorach przez długi czas. Model wyposażony jest w różne dysze, które pozwalają usuwać kurz nie tylko z dywanów, ale również z mebli tapicerowanych.

Dobry odkurzacz do domu to technika, która spełnia cenę, jakość i funkcję.

Kopiowanie materiałów na stronie jest surowo zabronione!

Jak wybrać odpowiedni odkurzacz do mieszkania - przegląd popularnych modeli, ich zalet i wad

Większość prac domowych spoczywa na sprzątaniu. I bez względu na to, jak bardzo stara się kochanka, pozbycie się kurzu raz na zawsze nie działa. Ciągle układa się na dywanach i przedmiotach, podłogach i meblach. A głównym asystentem w walce z kurzem jest odkurzacz. Jak wybrać odpowiedni i wydajny odkurzacz do mieszkania lub domu, który będzie dobrze oczyszczony i nie wydmuchnie wszechobecnego pyłu podczas zbioru?

Zwróć uwagę na moc

Wielu uważa, że ​​im większa moc urządzenia, tym bardziej efektywne będzie zbieranie kurzu. Ale to nie jest do końca prawdą. Przede wszystkim należy zauważyć, że moc ssania i zużycie są różne, a ich wskaźniki wskazują na:

Spożywane - w urządzeniach domowych moc ta może wynosić od 1300-2000 W. Wskazuje zużycie energii.

Największe obciążenie sieci spada w pierwszych sekundach po włączeniu, a zużycie energii jest nieco mniejsze.

Jeśli chodzi o efektywność czyszczenia, wskaźnik ten nie ma wpływu i różne odkurzacze o takim samym zużyciu energii mogą wykazywać zupełnie odwrotne wyniki.

Moc ssania - w jednostkach do użytku domowego wynosi zwykle 250-480 watów. To od niej zależy, jak dobrze posadzki zostaną oczyszczone z kurzu. Moc ssania może być różna: średnia i maksymalna.

Pierwszą określa się pięć minut po włączeniu urządzenia, a ponieważ kurz gromadzi się w worku, stopniowo się zmniejsza. Ale w tym samym czasie urządzenie będzie działało na taką moc przez długi czas.

Maksymalna moc ssania jest średnio o 20-25% wyższa od średniej i jest najwyższa. Ale przy tej mocy urządzenie może zbierać kurz przez pierwsze kilka minut po włączeniu.

Z powyższego wynika, że do czyszczenia mieszkania warto wybrać odkurzacz o średniej mocy ssania, ponieważ często ten proces trwa dłużej niż pięć minut.

Niektórzy producenci mogą jedynie wskazać zużycie energii przez urządzenie i milczeć na temat siły ssania, której niestety nie można samodzielnie obliczyć. Ale czasami w instrukcjach widać oba wskaźniki.

Ponadto lepiej jest kupić urządzenie o maksymalnej mocy ssania i pokrętle zmiany biegów niż nadmiernie obciążać urządzenie za pomocą małego wskaźnika.

Podczas procesu czyszczenia pył ssący dostaje się do kolektora pyłu. A najbardziej popularne są dzisiaj ich trzy typy:

Worki - są wyposażone w modele budżetowe. Ten typ odpylacza jest najbardziej prymitywny i najbardziej dostępny. Rozróżniaj torby z papieru i tkaniny. Papierową torbę można użyć tylko raz.

Są uważane za bardziej skuteczne i higieniczne, Ale ponieważ muszą one zostać zmienione podczas wypełniania, prowadzi to do dodatkowych kosztów. Torba tekstylna może być prana i używana wielokrotnie, więc jest ekonomiczna pod względem finansowym.

Ale w takim zbieraczu pyłu osadza się tylko duży pył, podczas gdy małe cząsteczki przenikają przez tkactwo i wyrywają się, co jest promowane przez ogrzane powietrze. Ponadto dla tkanki przylegają do bakterii, mikroskopijnych roztoczy i zarodników grzybów, a jeśli z czasem taki kolektor pyłu nie zostanie oczyszczony, mikroorganizmy szybko się rozwiną i wkrótce urządzenie stanie się miejscem ich "gniazdowania".

Pojemniki - ten typ odpylacza wyposażony jest w droższe jednostki. Ich niezaprzeczalną zaletą jest możliwość wielokrotnego użytku. Pojemniki nie noszą jak torby z tkaniny, i Nie wymagają wymiany, w przeciwieństwie do odpylaczy papierowych.

Gdy pojemnik jest napełniony, pojemnik jest wolny od kurzu i zanieczyszczeń, a następnie przemywany pod bieżącą wodą. Doskonale trzyma kurz o dowolnej wielkości, a zatem po jego użyciu pomieszczenie pozostaje tak czyste, jak to tylko możliwe. Jedyną rzeczą, która nie pasuje do hostessy, jest wysoki poziom hałasu.

Aquafiltery - ten odpylacz jest zbiornikiem wodnym. Podczas wchłaniania pyłu przez niego przechodzi zanieczyszczone powietrze, błoto staje się mokre, staje się ciężkie i okazuje się być w wodzie.

Powietrze nie przenika nawet najmniejszych cząsteczek pyłu w rezultacie nie tylko czyszczenie odbywa się w pomieszczeniu, ale również nawilżane powietrze. Jednak urządzenia ze zbiornikiem wodnym ze względu na wysoki koszt nie mogą sobie pozwolić na każdy z nich.

Z ich pomocą można czyścić pomieszczenie jak najwyżej jakościowo i czyścić nie tylko wykładziny podłogowe, ale także powietrze. I to jest bardzo ważne, gdy wśród lokatorów mieszkania są alergie.

Zobacz film pokazujący, jak wybrać odkurzacz do mieszkania za pomocą siły ssania i jakie parametry należy wziąć pod uwagę przy wyborze domu, który jest tak potrzebny dla domu:

Podczas pracy urządzenie generuje hałas. Jednak w zależności od modelu i konfiguracji wskaźnik ten może być inny. Niektórzy właściciele nie zwracają uwagi na ten aspekt, ale jeśli posprzątają go w domu dość często, to dla wielu wysokich poziom hałasu powoduje szczególny dyskomfort.

Jednostka miary poziomu hałasu - decybel (dB). Dopuszczalna norma tego wskaźnika w domowych odkurzaczach, które mogą ulegać wahaniom w granicach 71-80 dB. Dla porównania poziom szumu przy słabym szepcie wynosi 40 dB.

Wskaźnik ten jest mierzony w procesie produkcyjnym bezpośrednio w fabryce. Oto co następuje:

 1. Urządzenie jest podłączone do źródła zasilania.
 2. Pół metra od niego umieść mikrofon.
 3. Obok mikrofonu instalowane jest urządzenie, które mierzy i jednocześnie rejestruje poziom hałasu.
 4. Proces ten odbywa się przez pewien czas i powtarza się dwa do trzech razy - w wyniku tego obliczany jest stały poziom hałasu.

Poziom hałasu jest zazwyczaj zalecany w instrukcji. Radzimy zwrócić uwagę na ten wskaźnik i wziąć go pod uwagę przy wyborze urządzenia do domu.

Rozważmy wspólnie opcje specjalnych poduszek dla kobiet w ciąży. W końcu pozwalają ci wystarczająco spać w nocy i wygodnie odpocząć w ciągu dnia.

O tym, jak wyciągnąć pieniądze do domu i jakie istnieją znaki pieniężne, dowiesz się tutaj.

Jakie jest najlepsze urządzenie gospodarstwa domowego do czyszczenia?

Przed zakupem warto zastanowić się, jakie sprzątanie planujesz i gdzie. W przypadku małego mieszkania wystarczy kupić najbardziej popularną jednostkę, który będzie przeznaczony do czyszczenia na sucho.

Takie urządzenia są przeznaczone do odkurzania jako wykładziny podłogowe, deski parkietowe, jak również linoleum i meble tapicerowane. Są niezastąpione w przypadkach, gdy konieczne jest czyszczenie obiektów, które nie tolerują wilgoci. Istnieją trzy główne rodzaje "suchych" odkurzaczy:

Balon - są wygodne do czyszczenia naturalnych dywanów, dywanów, mebli i podłóg. Kompaktowe modele mogą być również stosowane do wewnętrznych powierzchni szafek nocnych, szafek i magazynów. Są małe, łatwe do przenoszenia i są stosunkowo niedrogie.

Istnieją pełnowymiarowe zestawy balonów. Ich waga jest o 1-2 kg większa niż kompaktowa, ale wyglądają bardziej solidnie i kosztują prawie dwa razy więcej. Pełnowymiarowe w porównaniu z kompaktowym odpylaczem są bardziej wymiarowe i są bardziej funkcjonalne.

Zarówno pierwszy jak i drugi model odkurzaczy balonów może być obsługiwany ręcznie za pomocą teleskopowej rękojeści, a system czyszczenia jest dla nich całkiem przyzwoity. Ich zalety to: lekkość, niewielkie rozmiary i łatwość transportu.

Pionowo - są wygodne do czyszczenia dużych pomieszczeń. Skutecznie usuwają brud, warstwę kurzu i doskonale radzą sobie z alergenami. Ale takie modele są rzadko używane w naszym kraju, są bardziej popularne w krajach zachodnich.

Ich wadą jest wysoki poziom hałasu i duże rozmiary, dlatego w małym mieszkaniu, aby znaleźć odpowiednie miejsce do przechowywania takiego urządzenia, jest bardzo problematyczne.

Wbudowany - charakteryzuje się tym, że jednostka z silnikiem jest budowana poza obiektem. Podczas czyszczenia kurz, alergeny i nieprzyjemne zapachy opuszczają dom przez wbudowane kanały powietrzne.

Podczas pracy takie urządzenia nie wytwarzają hałasu, charakteryzują się dużą mocą, niskim poborem mocy i dobrą skutecznością czyszczenia. Są one jednak dość drogie, a ich instalacja jest bardzo pracochłonna. Z reguły są one montowane podczas naprawy mieszkania.

Robot odkurzający - niezależne urządzenie, które jest w stanie samodzielnie oczyścić lokal. Jest kompaktowy, ma okrągły kształt, jest pozbawiony węży i ​​przewodów, jest zasilany przez ładowarkę.

Wyposażony w system nawigacji, który pozwala mu ominąć obiekty i ludzi w procesie pracy. Jeśli to konieczne, on sam wraca do ładowarki, "zjada" i znowu zaczyna działać.

Dzięki specjalnemu systemowi filtracji po czyszczeniu nie pozostawia zapachów w pomieszczeniu. Jego wady obejmują: wysoki koszt i niską skuteczność przy czyszczeniu powłok długimi włosami.

Zaletą takich urządzeń jest to, że mogą wykonywać zarówno czyszczenie na mokro, jak i na sucho.

Są niewiarygodnie wygodne do ogólnego czyszczenia, gdy trzeba zebrać kurz, usunąć warstwę brudu pod meblami, umyć pionowe powierzchnie.

Pralka wyposażona jest w dwa pojemniki. W jednym znajduje się woda z rozpuszczonym w niej detergentem. Z tego zbiornika roztwór jest podawany do węża, skąd jest rozpylany na dyszę. Brudna woda jest zasysana do drugiego pojemnika, który przenika z czyszczonych powierzchni przez boczne otwory.

 • możliwość mycia okien, powierzchni wyłożonych kamieniem i płytkami;
 • równoległa dezodoryzacja pomieszczenia;
 • doskonale zbierają zarówno małe cząsteczki kurzu, jak i duże śmieci;
 • pozwalają oczyścić zatkane dreny: zlew i wannę;
 • w porównaniu z "suchymi" modelami prania mają wyższą skuteczność czyszczenia;
 • oszczędność czasu - w przypadku używania urządzenia "suchego" pomieszczenie należy codziennie czyścić, a następnie czyścić w tych samych warunkach co drugi dzień.
 • wysoki koszt, który jest trzy razy większy niż w przypadku "suchych" jednostek;
 • Nie zaleca się czyszczenia dywanów i innych naturalnych serwetek;
 • bardzo niepożądane jest stosowanie ich do prania parkietu i mebli, które nie tolerują wilgoci;
 • takie urządzenia charakteryzują się dużymi wymiarami i dużą masą;
 • wymagają starannej konserwacji - po każdym użyciu muszą być rozmontowane, delikatnie umyte i wysuszone;
 • wysokie zużycie energii;
 • do jego działania niezbędny jest specjalny płyn do mycia, z których większość będzie układać się na wykładzinie.

W świetle powyższego można stwierdzić, że Lepiej jest używać zwykłego "suchego" odkurzacza do cotygodniowego sprzątania pokoju.

Wielu zastanawia się: jak i jakiego rodzaju odkurzacz powinien wybrać mieszkanie - z torbą lub pojemnikiem, do czyszczenia na sucho lub do prania? Zobacz film, na którym znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania:

Planowanie i zarządzanie budżetem rodzinnym, w razie potrzeby, zalecenia i porady dotyczące zestawienia tabeli na miesiąc. Szczegóły - tutaj.

Uprawa bambusa w domu nie jest tak trudna. Z oddzielnego artykułu dowiesz się wszystkiego o pielęgnacji, reprodukcji i gatunkach tej cudownej rośliny.

Jeśli powierzchnia mieszkania lub domu jest dostatecznie duża, to raczej niewygodne jest noszenie ciężkiego sprzętu za nim. Dlatego Ważna jest również waga urządzenia. Rozgryźmy to.

Standardowe modele, w tym konwencjonalny balon, ważą nie więcej niż trzy lub cztery kilogramy.

Ta sama masa będzie również istniała dla agregatów pionowych, ale tylko w tym przypadku konieczne jest wzięcie pod uwagę faktu, że w trakcie wszystkich zbiorów model ten musi być trzymany w rękach.

Jeśli mówimy o pełnowymiarowych urządzeniach poziomych, to dla nich optymalna waga nie jest większa niż 6 kg.

Ich wymiary będą nieco większe, ale pojemność kolektora będzie również większa. Odkurzacze z aquafiltrem są jeszcze cięższe - ich waga sięga 8 kg. I dzieje się tak z powodu obecności wody w zbiorniku.

Aby utrzymać czystość w domu, wygodne jest posiadanie dwóch rodzajów odkurzaczy: konwencjonalnego balonu lub pionowego do codziennego mycia i prania, który stanie się niezbędnym pomocnikiem w czyszczeniu generała. Jeśli dom jest zamieszkany przez osoby z alergią, nie zapomnij zwrócić uwagi na dodatkowe wbudowane filtry, które nie pozwolą na rozprzestrzenianie się małych cząstek kurzu.

Oferujemy możliwość obejrzenia filmu na temat tego, na co zwrócić uwagę przy wyborze odkurzacza do domu, porady medyczne:

Lubisz ten artykuł? Oceń i udostępnij znajomym w sieciach społecznościowych!

Subskrybuj aktualizacje przez e-mail:

Powiedz swoim znajomym! Poinformuj o tym artykule znajomym w ulubionej sieci społecznościowej za pomocą przycisków pod artykułem. Dziękuję

Kliknij tutaj, aby anulować odpowiedź.

Najpopularniejszy

Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie materiały na stronie są własnością intelektualną autorów. Kopiowanie materiałów serwisu bez określania źródła z aktywnym, indeksowanym linkiem jest ZABRONIONE! 16+

Adres: Rosja, Moskwa, Gagarinsky pereulok, 22/8

Leave a Reply

Your email address will not be published.

6 + 3 =