Nazwa kategorii

Jak wybrać domowy śrubokręt

Jak wybrać śrubokręt - na co zwrócić uwagę

Nowoczesna technologia pozwala wykonywać prace domowe szybciej i łatwiej. Dotyczy to kategorii robót naprawczych i budowlanych. Wiertarki, perforatory, śrubokręty przychodzą na ratunek, mogą znacznie ułatwić pracę. Ale wybierając asystenta, musisz spojrzeć na cechy produktu. Po co płacić więcej, jeśli nie potrzebujesz wielu funkcji? Porozmawiajmy o tym, jak wybrać odpowiedni śrubokręt do Twojego domu.

Śrubokręt jest konieczny dla domu. Pomoże to przyspieszyć prace naprawcze. Nie trzeba wydawać dużo energii i spędzić wiele godzin na skręcaniu lub odkręcaniu śrub i innych elementów złącznych za pomocą śrubokręta.

Dlaczego potrzebujesz śrubokręta

Za pomocą śrubokręta zrobisz to w 4 krokach, co potrwa kilka sekund:

 • Umieść zapięcie w otworze;
 • Przynieś śrubokręt do elementu;
 • Naciśnij przycisk;
 • Puść przycisk.

Za pomocą śrubokrętu możliwe jest również wykonywanie otworów w różnych materiałach (drewno, kamień, metal).

Na jakich parametrach przy wyborze śrubokręta należy zwrócić uwagę

Aby dokonać właściwego wyboru, musisz wiedzieć, do czego służą różne parametry. Oto podstawowe informacje, które można znaleźć na zestawie baterii:

 • Nm (Newtonometer);
 • Włącza się na minutę;
 • Ni-Cd i Li-ion;
 • Ah (amper / godzina);
 • W (woltach).

Pierwszy parametr (Nm) oznacza moment obrotowy i odpowiada za "wytrzymałość" urządzenia. Dla prostych potrzeb domowych, związane ze zwykłym skręcaniem i odkręcaniem śrub wystarczy 10-12 Nm. W przypadku założenia prac dekarskich należy wybrać wariant o wartości 20 Nm. W każdym razie, jeśli weźmiesz śrubokręt do domu, wystarczy 30 Nm. Możesz wykonywać dowolne prace, nawet z cegły, metalu i nie martw się, że bateria szybko się rozładuje z powodu zastosowanej siły.

Do wiercenia potrzebna jest większa prędkość (rpm), a dla zwykłych potrzeb domowych jest znacznie mniejsza. W śrubokręt domowy wartość ta mieści się w zakresie od 400 do 1300 obr / min. Wiercenie wymaga prędkości do 1000, a do mocowania z nie więcej niż 500. Ten parametr jest kontrolowany przez pierścień znajdujący się na maszynie.

Śrubokręt może pracować zarówno z sieci, jak i być wyposażony w akumulator. Kupując wersję offline, nie musisz szukać źródła energii. Ta opcja jest bardziej mobilna i nadaje się do pracy w warunkach "pola". Nie będziesz obciążony obecnością sznurka. Ale cena tej opcji będzie co najmniej 1,5 razy wyższa.

Tylko na bateriach zobaczysz wartość Ni-Cd lub Li-ion. Pierwsza opcja mówi, że masz wersję niklowo-kadmową. Najczęściej jest instalowany na domowych śrubokrętach. Nie ma tak długiej żywotności (do 1000 ładowań). Ponadto ma "pamięć ładowania". Oznacza to, że musi on zostać całkowicie rozładowany, a dopiero potem obciążony. W przeciwnym razie pojemność akumulatora ulegnie zmniejszeniu. Li-ion (Li-ion) nie ma takiego problemu, ale cena jest wyższa. Dlatego wybierając śrubokręt do domu, musisz zapytać o częstotliwość jego używania. Jeśli używasz go rzadko, lepiej zatrzymać się na tańszej opcji.

Teraz już wiesz, jak wybrać wkrętarkę akumulatorową. Porozmawiajmy teraz o zaletach wariantu działającego z sieci. Są to:

 • Niska cena;
 • Nie trzeba wydawać na baterie;
 • Nie trzeba ładować akumulatorów co 20-30 minut.

Chociaż opcja zapewniająca autonomiczną pracę jest bardziej pożądana, druga kategoria ma również prawo istnieć i być aktywnie wykorzystywana.

Ten parametr odpowiada za czas pracy bez doładowania. Wydajność wyrażana jest w amperach na godzinę. W związku z tym im wyższy jest ten wskaźnik, tym więcej czasu będzie wystarczało. W przypadku modeli krajowych wystarczy 2-3 Ah.

Prawidłowo, aby wybrać śrubokręt, pomoże ci charakterystyka oznaczona literą B (woltami), która jest odpowiedzialna za moc. Im wyższy wskaźnik, tym mniej wysiłku zostanie wydatkowanych na ukończenie pracy. Ale im wyższa moc, tym większa pojemność baterii. Skoro istnieje niedopasowanie tych cech, wystarczy śrubokręt, aby obrócić kilka śrub. Następnie musisz ponownie naładować!

Który śrubokręt wybrać do pracy w domu? Do tych celów odpowiednie są modele o mocy 12-18 V.

Wybierając śrubokręt, nadal musisz zwrócić uwagę na następujące punkty:

 • W komplecie 2 baterie - naszym zdaniem to bardzo ważna rzecz;
 • Mechanizm uderzeniowy;
 • Podświetlenie jest dość wygodne, po przyzwyczajeniu się do niego trudno jest korzystać z innych narzędzi;
 • Czułość na naciśnięcie zejścia - możliwość zmiany prędkości obrotowej poprzez zmianę czułości naciśnięcia przycisku.

Jaki rodzaj firmy wybrać

Najbardziej popularne i niezawodne są za śrubokręty zagranicznych marek. Mają wiele zalet: mają wysoką wydajność, pojemne akumulatory i długą żywotność. Jednak cena zaczyna się od 3500 rubli. Najlepsze marki, według ekspertów, to następujące marki:

Podsumowując, to uzyskuje się, że wymaga śrubokręta mieszkaniowego działających na mocy zasilania lub baterii AC 2-3 Ach, o pojemności 12-18 V, 30 Nm momentu obrotowego i prędkości 500-1000 obr./min!.

Raz w tygodniu wysyłamy podsumowanie z najpopularniejszymi artykułami.

No cóż, nie wiem, ja, jak dwa i pół roku, zamówiłem naszą baterię Delta i do tej pory nie znam żadnych specjalnych problemów)

Mam śrubokręty różnych marek i ciągle ich używam. Rzecz jest na pewno niezbędna, co znacznie ułatwia pracę. W pokojach korzystam z sieci "Rhythm", na ulicy, lub Inteskol, Makita, Ferm. W opisie w moim troszeczkę jest niepoprawnie opisane. Pierścień dostosowuje moment obrotowy, a nie prędkość. Prędkość jest regulowana po prostu poprzez ruch silnika na ciele. Na niektórych regulator jest umieszczony na przełączniku, w zasadzie jest on na wiertłach

Mam śrubokręt mukita, umiarkowanie mocny, z dwoma wymiennymi bateriami, co jest znacznie łatwiejsze niż jeden - nie trzeba czekać na doładowanie. Dla mnie moc śrubokręta nie ma większego znaczenia, prędkość obrotów z oceną 600 wystarczy, aby zabezpieczyć prawie wszystkie rodzaje śrub i wkrętów.

Już ponad 10 lat używam śrubokręta firmy "Colt", jeszcze nie było żadnych zakłóceń. Moc nie jest duża, ale przecina każdy materiał. Zawodowo nie używał go, tylko w domu. Nie kupiłem zbyt wiele, zestaw różnych przynęt, dość duży.

Kopiowanie materiałów witryny jest możliwe bez uprzedniej zgody w przypadku zainstalowania aktywnego indeksu linku do naszej strony.

Jak wybrać śrubokręt - parametry techniczne i kryteria wyboru

Każdy człowiek, który robi coś w domu, zwykle ma śrubokręt. Cóż, lub jej nabycie jest planowane. Wszakże bez tego narzędzia nie można zrobić ani podczas naprawy, ani podczas budowy, ani podczas wykonywania domowych prac na niewielką skalę. Zbieraj meble, wieszaj gzyms lub półkę, odkręć stare śruby - we wszystkich tych przypadkach to urządzenie pomoże. Dziś porozmawiamy o tym, jak wybrać śrubokręt, który w pełni spełnia Twoje pomysły. Jednocześnie ustalamy, gdzie "złoty środek" jest kombinacją ceny i jakości.

Gdzie są używane śrubokręty i jak są rozmieszczone

To narzędzie jest aktywnie wykorzystywane przez właścicieli domków i tych, którzy mieszkają we własnym mieszkaniu. Bez względu na to, jakie prace będą wykonywane przy budowie lub naprawie, śrubokręt nie może w żaden sposób nic zrobić. To powie każdemu mistrzowi domu, który przywykł polegać na swojej sile i zdolnościach. A profesjonalni budowniczowie z pewnością mają śrubokręt w swoim arsenale. Jest to wygodne dla nich, aby naprawić arkusze gipsokartonnye podczas prac wykończeniowych. I tylko meble bez tego narzędzia są całkowicie niemożliwe do złożenia.

Zastanów się, jakie elementy tworzą śrubokręt:

 • Silnik elektryczny obraca się z pewną prędkością.
 • Reduktor planetarny przenosi siłę na wrzeciono, które jest wyposażone w uchwyt zaciskowy.
 • Sprzęgło jest połączone z reduktorem, który reguluje moment obrotowy.
 • Do mocowania do dysz wału silnika, zwanych bitami, służy uchwyt zaciskowy.
 • Elektroniczny układ sterowania wyposażony jest w przycisk uruchamiający urządzenie, a także włącznik blokujący.
 • Bateria jest zwykle używana jako źródło zasilania. Dlatego ten typ instrumentu jest wygodny w użyciu, gdy nie ma gniazdek elektrycznych, a także w miejscach, w których przewód nie będzie się znajdował.

Wkrętak w zdemontowanej formie.

A teraz przedstawiamy listę, do czego warto użyć śrubokręta:

 • Przykręcanie i odkręcanie szerokiej gamy elementów złącznych. Są to śruby samogwintujące, śruby, wkręty i oczywiście śruby.
 • Podczas instalacji tego urządzenia można mocno dokręcić kołki i kotwy.
 • Drzewo, zarówno miękkie, jak i twarde, jest doskonale wywiercone śrubokrętem.
 • Mogą również wiercić metalową powierzchnię.
 • To urządzenie jest całkiem możliwe do cięcia nici w metalowych (i nie tylko) detalach.

Jak nie pomylić się przy wyborze śrubokręta

Pamiętaj, że kiedy idziesz do sklepu, nie zwracaj uwagi tylko na koszt urządzenia. Podejmując decyzję, który śrubokręt wybrać, uważnie przeczytaj paszporty modeli, które lubisz. Będą koniecznie wskazywać najważniejsze techniczne cechy urządzenia. Są to: prędkość obrotowa, rodzaj akumulatora (jeśli oczywiście jest on dostępny) i moment obrotowy. Na tych parametrach i musisz wybrać swoje narzędzie.

Do "pro" lub domowego śrubokręta

Zastanów się, jakiego rodzaju naprawy i prace budowlane planujesz zrobić. Kontynuuj od tego i dokonaj wyboru. Jeśli nie jesteś tak chętny do zrobienia, a będziesz musiał wyjąć urządzenie tylko kilka razy w miesiącu, nie ma sensu brać profesjonalnego śrubokręta. Prawda jest taka, że ​​nie potrzeba świecy - amatorskiego modelu zasilanego baterią - wystarczy. Wszystkie niezbędne funkcje są dostępne, ale waży znacznie mniej niż profesjonalny.

Jeśli prawie codziennie potrzebujesz czegoś do montażu, mocowania lub budowy, a następnie odsuń na bok niezbyt tanie, ale bardzo wydajne modele profesjonalne. Z reguły działają z sieci, mają imponujące wymiary i wagę. Wybór śrubokręta sieciowego ma sens dla tych, którzy mają przed sobą niewykorzystaną krawędź pracy z dużymi obciążeniami.

O momencie obrotowym i prędkości obrotowej

Moment obrotowy określa siłę, jaką wkrętak przykłada do wkręcanego wkrętu lub jaką siłę wytrzymuje obciążenie. Używane są urządzenia gospodarstwa domowego, których moment obrotowy wynosi od 10 do 15 niutonometrów. Modele profesjonalne mogą mieć moment obrotowy do 130 Nm, dzięki czemu mogą wiercić bardzo twarde materiały. Wał silnika takich urządzeń wytwarza 1200-1300 obrotów na minutę. Modele domowe są zadowolone z 400-500 obr / min.

W zależności od momentu obrotowego wybiera się długość śruby, która ma zostać wkręcona, a także jej średnicę. Mocniejsze wkrętaki mogą dokręcić jeszcze grubsze i dłuższe śruby. Ponadto urządzenia te mogą być używane podczas pracy z wystarczająco twardymi materiałami, bez obawy o uszkodzenie.

Z innych elektronarzędzi śrubokręt charakteryzuje się tym, że jego moment obrotowy można regulować. Aby to zrobić, użyj prostego urządzenia - ogranicznika. Jest to pierścień znajdujący się zaraz za uchwytem. Za jego pomocą można ustawić pewien wysiłek, po którym śruba nie będzie więcej wkręcać. Wkręcili śrubę - wkład natychmiast się zatrzymał, chociaż silnik wciąż się obraca. W tym samym czasie wyraźnie słychać dźwięk grzechotki. Taki ogranicznik chroni przyrząd przed wieloma problemami: zużyciem bitu, rozcinaniem szczelin w samorezie, a także jego zbyt głębokim zalaniem w powierzchnię.

Ogranicznik maksymalnego momentu obrotowego.

Grzechotka na sprzęgle silnika chroni ją przed przeciążeniami, umożliwiając swobodny obrót wału obrotowego. Ustawiony maksymalny moment obrotowy, przy okazji, wystarczy, aby śruba była ciasna, a silnik nie przeciążył. Aby przejść do trybu wiercenia, należy przesunąć sprzęgło do przeciwnej pozycji skrajnej. W takim przypadku ograniczenie momentu obrotowego zostanie usunięte, tzn. Śrubokręt będzie działał jak konwencjonalna wiertarka.

Zwykle wkrętaki mają dwa tryby pracy - jeden umożliwia wiercenie, a drugi - obracanie śrub.

Aby poprawnie wybrać śrubokręt, rozważ i kilka innych niuansów. Konieczne jest sprawdzenie, czy silnik elektryczny pracuje stabilnie pod obciążeniem, czy zachowana jest jego częstotliwość obrotowa. Jest to ważne i jakość jednostki napędowej, jej zdolność do utrzymywania ładunku, a także moc urządzenia ze zużytą baterią.

Ładuje się lub pracuje z sieci?

Istnieją dwa rodzaje wkrętaków: zasilane przez przewód zasilający i posiadające własną baterię. Jeśli chodzi o pierwszy, mają solidną wagę i można z nimi pracować tylko w pobliżu gniazdek elektrycznych. Można jednak kupić przedłużacz, w zależności od jego odległości, a zasięg tego narzędzia będzie zależał. Urządzenia akumulacyjne są łatwiejsze, a także mają znaczną przewagę - autonomię.

Aby go zbudować nie zawsze jest konieczne w pobliżu gniazdek, dlatego w warunkach polowych modele z własną baterią są oczywiście wygodniejsze. Zgadzam się, trochę przyjemności - noszę metr drutu, który, na szczęście, jest również ciągle zagubiony. A kiedy pracujesz na wysokości i nie używasz modeli sieciowych. W końcu są też ciężkie - ich podnoszenie jest problematyczne. Dlatego rozważmy więcej modeli z baterią. Ważne jest, aby wybrać właściwy typ tutaj.

Najpopularniejszy wkrętak akumulatorowy.

Sieć, bardziej profesjonalny model.

Aby pracować komfortowo, zamiast uruchamiać instrument co pół godziny, uważnie obserwuj jego baterię. Jak wybrać wkrętarkę akumulatorową, nie ma szczególnych trudności - po prostu weź urządzenie mocniejsze. Doskonała usługa zostanie zapewniona przez zapasową baterię, jeśli jest w zestawie. Co do czasu ładowania, profesjonalny instrument trwa około godziny, a dla amatorów - do 7 godzin. To zależy od ładowarki.

W śrubokrętach stosowane są trzy rodzaje baterii:

1. Te ostatnie stają się coraz popularniejsze, a dziś wiele nowych europejskich modeli śrubokrętów jest wyposażonych w przyjazne dla środowiska akumulatory Ni-MH. Małe i lekkie, bez efektu pamięci, te baterie mają tylko dwie wady. Nie lubią mrozu i nadmiernego prądu. Tak, cena jest wciąż zbyt wysoka. Ale liczba ładowań o stabilnej pojemności wynosi 1500 razy. Do przechowywania należy dobrze ładować te akumulatory, a przechowywanie w postaci rozładowanej jest niedozwolone. Ale nie mają one tak dużego efektu pamięciowego jak nikiel-kadm i są mocniejsze.

2. Akumulatory oparte na elementach niklowo-kadmowych są bardziej toksyczne, ale ilość doładowania jest dwukrotnie większa niż w poprzednim typie. Dlatego narzędzie sprzedawane dziś w sklepach i na rynkach, w większości ma akumulatory Ni-Cd. Są też dość tanie, ale wcale nie boją się mrozu. Tak więc dla rosyjskich warunków nie ma lepszego miejsca. To tylko te baterie cierpią na silne samorozładowanie, a nawet wpływ pamięci - jest to znaczące wady. Do przechowywania nie zapomnij rozładować ich całkowicie. W przeciwnym razie ryzykujesz uzyskanie baterii o mniejszej pojemności.

3. Baterie litowo-jonowe w śrubokrętach nie są tak często wbudowane. Są nawet bardziej wrażliwe na zimno niż akumulatory niklowo-wodorkowe, a ich moc jest niska. Liczba doładowania jest do 3000, nie ma efektu pamięci. Duża pojemność baterii jest źle zrekompensowana przez wygórowaną cenę. Samorozładowania praktycznie nie występują. Są nieco wygodniejsze, gdy są używane w domu, ale cena nie jest zachęcająca.

Aby wybrać dobry śrubokręt, nie oszczędzaj czasu, aby wybrać baterię. W końcu bateria kosztuje ponad połowę ceny instrumentu, a dokładniej od 60 do 70 procent. Przeczytaj paszport instrumentu i porównaj następujące parametry:

 • Napięcie akumulatora;
 • pojemność baterii;
 • obecność lub brak efektu pamięci;
 • obecność lub brak samorozładowania;

Bateria jest elementem wyjmowanym. Składa się z kilku zasilaczy we wspólnej obudowie. Są one mocowane za pomocą płytek. Całkowite napięcie jest sumowane na wyjściu, co daje 24, 18, 14,4, 12 lub 10 woltów. Określa czas ciągłej pracy i moc urządzenia.

Wydajność zależy od tego, który element jest zainstalowany wewnątrz akumulatora. Określa całkowitą liczbę doładowań i żywotność baterii. Z biegiem czasu pojemność ulega zmniejszeniu.

Efektem działania pamięci na ładowanie jest możliwość utraty pojemności, jeśli akumulator nie został rozładowany, a następnie naładowany całkowicie. Oznacza to, że przed ładowaniem musi być całkowicie rozładowany. Leżąc w pobliżu naładowana bateria nadal będzie się ładować. Dlatego też konieczne jest całkowite rozładowanie akumulatora niklowo-kadmowego, jeśli urządzenie ma być wysłane do przechowywania.

I jeszcze jedna wskazówka na temat baterii: patrz nie tylko na napięcie wyjściowe, ale także na stosunek prądu do czasu pracy. Ta wartość jest mierzona w amperach na godzinę. Im wyższa jest jego wartość, tym dłużej akumulator utrzymuje ładunek. Baterie o tym samym napięciu mogą mieć różne ampery / godzinę.

Istnieją tusze do mocowania części dwóch typów: szybkozacisku i kluczem. Do zaciśnięcia tego ostatniego potrzebny jest specjalny klucz do kołków. Jeśli zastosowano mechanizm szybkiego mocowania, wszystko jest znacznie prostsze - można również bez problemu włożyć wiertło i uchwyt do bitów.

Z kolei wkład sterowany kluczem może mieć jedno lub dwa sprzężenia. Jeżeli używane jest jedno sprzęgło, urządzenie dodatkowo posiada mechanizm blokujący wał podczas wymiany jednej dyszy na drugą. Jeżeli sprzęgło ma dwa elementy, zamiast blokowania kartridż utrzymuje jedno ze sprzężeń. Drugi zaciska kasetę.

Wycofanie, powszechnie nazywane zapadkowy, i odkręcić śrubę mocno i wiertarka beznadziejnie zatrzymany wydobyte z litego materiału. Z reguły w tym celu stosuje się elektroniczne przełączanie biegunów silnika elektrycznego. Dla wygody przejście do trybu odwrotnego znajduje się obok przycisku startowego urządzenia. Ma dwie pozycje, aw pozycji pośredniej między nimi urządzenie jest zablokowane. Jest to konieczne, aby przypadkowo nie nacisnąć przycisku w niewłaściwym momencie.

Funkcja odwrotnego przełączania.

Zastanawiając się, jak wybrać śrubokręt do domu, nie ograniczaj się do oglądania zdjęć na stronach internetowych. W końcu używasz narzędzia - a potem trzymaj je w rękach, sprawdzając, czy ma ciasne przyciski, czy dobrze się przełączają. Środek ciężkości powinien znajdować się w rękojeści - dzięki temu dłoń będzie mniej zmęczona. Po wkładzie musi być pierścień do regulacji siły skręcającej. Kiedy śruba zostanie przykręcona do końca, urządzenie to nie pozwoli, aby zaszło zbyt głęboko. Narzędzia nie ulegną szybkiemu zużyciu.

Mały śrubokręt o małej mocy jest przydatny podczas montażu mebli.

Klasyczny model zawierający wszystkie podstawowe funkcje.

Wkrętak z automatycznym podawaniem śrub samogwintujących to kompletny kombajn przydatny dla profesjonalistów.

Wkrętak z uchwytem magnetycznym do śrub samogwintujących.

Funkcja iluminacji w pracy.

Wskaźnik naładowania baterii.

Akcesoria do śrubokrętów mogą się różnić. Lepiej, jeśli obejmuje nie tylko urządzenie, ale wszystkie niezbędne załączniki. To w przyszłości pozwoli zaoszczędzić zarówno pieniądze, jak i czas. W końcu dzisiaj produkowane są śruby, śruby i wkręty z wieloma wariantami nakryć głowy - dlatego dysze będą wymagać różnych.

Po przeczytaniu w tym artykule wszystkich możliwych parametrów, napisz sam sobie najlepsze, które są odpowiednie dla twoich potrzeb i przejdź do nalotu na sklepy, aby dokonać wyboru.

W przypadku urządzenia gospodarstwa domowego mogą to być następujące parametry:

 • Moment obrotowy: od 10 metrów Newtona.
 • 400-500 obrotów na minutę.
 • 2 tryby pracy (skręcanie i wiercenie).
 • Obecność funkcji odwrotnej.
 • Typ urządzenia: bateria.
 • Rodzaj baterii: niklowo-kadmowy lub niklowo-metalowo-wodorkowy.
 • Napięcie: 10 - 14,4 V.
 • Znaczenie: amper / godzina, im więcej tym lepiej, jeśli oba akumulatory mają to samo napięcie, a wskaźnik ten jest wyższy, lepiej jest dać pierwszeństwo temu konkretnemu urządzeniu.

Jak wybrać śrubokręt do swojego domu

 • Profesjonalny czy zwykły śrubokręt?

Po pierwsze, musisz dokładnie wiedzieć, jakie prace zostaną wykonane za pomocą tego narzędzia. Na przykład, kilka razy w miesiącu, będziesz zbierać niczego krawat z nim, co wydawać pieniądze na profesjonalny model nie ma sensu. Jeśli regularnie używasz śrubokręta, musisz zwrócić uwagę na profesjonalne modele, które mają więcej funkcji i większą moc. Co do zasady, wszystkie amatorskie modele mają momentem 15-20 Nm, ale moc profesjonalnych modeli jest na zupełnie innym poziomie - 130 Nm, a może nawet wiercić stałych. Aby pracować z materiałami stałymi, musisz mieć prędkość obrotową co najmniej 1300 obr./min. Konwencjonalne modele działają z prędkością 400 obrotów, co pozwala wykonywać niezbędne prace w domu.

 • Zasilany lub bezprzewodowy?

Niemal wszystkie modele dostępne na rynku działają na zasadzie zasilania z baterii, chociaż można znaleźć te, które działają z sieci. Oczywiście wygodniej jest używać wkrętarki akumulatorowej, ponieważ nie ograniczasz się do pomieszczeń, w których jest zainstalowane gniazdko. Baterie są podzielone na litowo-jonowe, niklowo-kadmowe i tak dalej, ale musisz wziąć pod uwagę walory środowiskowe materiałów. Na przykład akumulatory litowo-jonowe są przyjazne dla środowiska, ale w wysokich lub niskich temperaturach zawodzą. Wodorotlenek niklu może wytrzymać ogromną ilość ładunku (około 500), a nikiel-kadm może wytrzymać nawet 1000 ładunków. W większości śrubokrętów baterie te są zainstalowane, ale producenci zapominają, że kadm jest wyjątkowo szkodliwy i toksyczny dla ludzkiego ciała.

Istnieją również modele, w których zainstalowano kilka rodzajów baterii. Istnieją różnice między bateriami, na przykład podczas ładowania. Wszystkie profesjonalne narzędzia są dostarczane z drogimi ładowarkami, więc pełne naładowanie zajmuje tylko godzinę. Wadą modeli amatorskich jest długi ładunek - co najmniej 3-7 godzin. Czas pracy zależy od pojemności baterii. Wybierz model, w którym pojemność akumulatora jest bardzo wysoka.

Istnieją różne kombinacje śrubokrętów, ale częściej jest to oddzielne narzędzie lub model z dużym zestawem załączników. Lepiej jest wybrać model z osobnymi dyszami, ponieważ w trakcie pracy trzeba radzić sobie z różnymi śrubami śrub. Różnią się kształtem, są czworościenne i proste, więc będziesz musiał użyć różnych załączników.

Jak wybrać śrubokręt zgodnie z parametrami

 • Moment obrotowy i prędkość obrotowa

Aby zapobiec spalaniu się silnika, stosuje się nowoczesne sprzęgła, które poślizgowe powodują, że narzędzie nie zawiedzie pod dużym obciążeniem. W większości przypadków jest to zamek zwany maksymalnym momentem obrotowym, działa on z charakterystyką 5-10 Nm, ale wystarcza to do skręcenia bardzo ciasnych kotew i bezpieczeństwa silnika podczas dużych obciążeń. Inna wartość progu będzie odpowiednia, jeśli pracujesz z twardymi materiałami, na przykład betonem lub stalą, lub jeśli potrzebujesz zrobić dziurę o większej średnicy.

Jeśli chodzi o szybkość rotacji, warto powiedzieć, że wielu szuka modelu o większej prędkości, ale sami nie wiedzą dlaczego. Do zawijania śrub potrzebna jest prędkość obrotowa 500 obr / min, a do wygodnego wiercenia potrzeba prędkości 1300 obr./min. Zbyt duża prędkość jest potrzebna tylko do pracy z bardzo twardym materiałem. Również modele z regulowaną prędkością obrotową silnika są bardzo korzystne, ale nie trzeba ich długo szukać - wszystkie nowoczesne wkrętaki pozwalają na regulację mocy. Będzie to konieczne do wiercenia, ponieważ przy powolnym obrocie znacznie łatwiej jest zrobić dziurę we właściwym miejscu, oprócz ryzyka, że ​​wiertło może spaść minimalnie. Zwróć uwagę na obecność odwrotnego skoku, ponieważ wiertło może się zablokować lub śruba może obracać się zbyt mocno.

Do tej pory najpopularniejsze modele są wyposażone w akumulator niklowo-metalowo-wodorkowy. W Europie wszystkie śrubokręty są wyposażone w takie właśnie baterie ze względu na ich ekologiczną czystość. Jak wiadomo, kadm w swoim składzie zawiera toksyczne substancje i alergeny, które negatywnie wpływają na stan zdrowia. Prawie wszystkie takie baterie mogą wytrzymać co najmniej 1000 ładowań, podczas gdy ekologicznie czyste akumulatory są ładowane zaledwie 500 razy. Nowoczesne wiertarki i wkrętaki mogą pracować bezpośrednio z dwóch akumulatorów, więc nie zapomnij podać w sklepie, czy możesz wybrać odpowiednią baterię.

Istnieją inne baterie - litowe, ich moc jest bardzo wysoka, w porównaniu z niklem, zwłaszcza, że ​​nie mają one efektu pamięci. Ponieważ jednak w niższej temperaturze często zawodzą, zapotrzebowanie na nie jest bardzo niskie, aw sklepach śrubokręty z baterią litową są bardzo rzadkie. Efekt pamięciowy może być denerwujący podczas pracy, występuje tylko w akumulatorach niklowych. Za każdym razem, gdy ładujesz baterię, utracisz jej pojemność, ale tylko w przypadkach, gdy bateria nie rozładowała się całkowicie. Dlatego przed każdym ładowaniem trzeba całkowicie rozładować baterię, nie jest to bardzo wygodne, ale właściciele narzędzi znaleźli wyjście z sytuacji i zaczęli używać tylko dwóch baterii. Oczywiście pojemność dwóch akumulatorów musi być wysoka, abyś mógł dłużej pracować. Większość modeli półprofesjonalnych i profesjonalnych jest wyposażonych w różne baterie, jeden może być zainstalowany w wiertarce, a drugi może być ładowany. Dlatego profesjonalny model niewiele różni się od modelu stacjonarnego, ponieważ zapasowa bateria będzie ładowana tak samo jak już zainstalowana bateria.

Podobnie jak wszystko inne, bardzo wiele zależy od producenta narzędzia. Jeśli wybierasz prosty śrubokręt do pracy w domu, musisz przyjrzeć się modelom Hitachi, Hammer i Bosch. Prawie wszystkie modele profesjonalne są produkowane przez producenta Dewait, są najbardziej opłacalne pod względem jakości i ceny. Ale natychmiast weź pod uwagę, że popularność producenta podwaja koszt narzędzia, dzięki czemu można spojrzeć na mniej znane, ale sprawdzone firmy. Nie zapomnij spojrzeć na listę funkcji, może być ich wiele, a większość z nich nie będzie używana w procesie pracy. Znacząco podnoszą cenę, a jednocześnie są całkowicie bezużyteczne.

Czy powinienem kupić bezprzewodowy śrubokręt?

Możliwe, że model baterii nie będzie działał dla Ciebie, więc sprawdź jego zalety i wady. Możesz pracować bezpośrednio w pobliżu źródła ładowania, chociaż zdarza się, że praca jest wykonywana w odległym miejscu. Jeśli pracujesz wyłącznie w domu lub w miejscach, gdzie gniazdo znajduje się w pobliżu, lepiej wybrać model z zasilaniem z sieci. Pomimo mobilności i wygody modelu baterii, musisz wiedzieć o niedociągnięciach:

 1. Ze względu na fakt, że bateria jest zainstalowana w przypadku, gdy wzrasta rozmiar i waga urządzenia, nie jest to bardzo wygodne, jeśli trzeba pracować z czaszą.

 • Gdy bateria zacznie się rozładowywać, poczujesz zmniejszenie mocy i wydajności, co również spowoduje duży dyskomfort.

 • Zaraz po rozładowaniu akumulatora trzeba będzie poczekać na jego naładowanie, co wymaga czasu.

 • Z uwagi na to, że bateria z czasem traci ładunek, należy pogodzić się z faktem, że czas pracy również się zmniejszy, i wcześniej czy później będzie trzeba kupić nowe źródło zasilania.

  Ale jeśli weźmiesz pod uwagę wszystkie te niuanse i zrozumiesz specyfikę modeli akumulatorów, możesz kupić model, który będzie działał bez podłączania do sieci przez długi czas. Poniżej porozmawiamy o właściwym wyborze takiego śrubokręta.

  1. Czas przygotowania do pracy w trybie autonomicznym zależy od napięcia, mieści się w zakresie 9-24 woltów i odpowiada bezpośrednio za moc instrumentu. Należy jednak pamiętać, że im wyższe napięcie, tym większa waga akumulatora i śrubokręta, dzięki czemu dłonie będą się męczyć szybciej podczas pracy.

 • Istnieje różnica między siłą czasową a natężeniem prądu, która określa czas trwania ochrony ładunku.

 • Różne rodzaje baterii, które zostały już wymienione powyżej, mają wady i zalety. Do akumulatorów Ni-MH wystarczy około 500 ładowań, poza tym są one niewielkie i nie ma niebezpiecznych substancji i związków, takich jak Ni-CD. Ale akumulatory Ni-CD mogą wytrzymać co najmniej 1000 ładowań. Przy dużej sile prądu modele te mogą zawieść, co również nie jest zbyt wygodne. Akumulator litowo-jonowy ma wysoką moc, ale z powodu zmian temperatury może się nie udać. Przy wysokich kosztach tego modelu jest to znacząca wada.

  Pojawiają się miesięczne nowe modele wiodących producentów, w których zoptymalizowano pracę wszystkich rodzajów autonomicznej mocy. Możesz znaleźć narzędzia z baterią, która ma tryb ładowania frakcyjnego. Jest to bardzo wygodne, ponieważ podczas gdy jedna z baterii działa, druga ładuje się i przygotowuje się do pracy. Nie musisz czekać na naładowanie baterii, ponieważ możesz ją łatwo zmienić w dowolnym momencie.

  Przed zakupem upewnij się, że potrzebujesz śrubokręta i w jakich przypadkach go użyjesz. Następnie przejrzyj funkcje, ergonomię, niezawodność i koszty, a następnie sprawdź narzędzie. Nie przepłacaj za profesjonalny model, jeśli zamierzasz używać śrubokręta kilka razy w miesiącu w domu.

  Jeśli masz jakieś pytania - poproś ich w komentarzach do tego artykułu!

  Tryb kompaktowy | Tryb normalny

  Kopiowanie materiałów na stronie bez naszej pisemnej zgody jest ZABRONIONE!

 • Dodaj komentarz

  + 31 = 37