Nazwa kategorii

Kuchnia z balkonem łączącym zdjęcie projektowe

Balkon w połączeniu ze zdjęciem kuchni - przestrzeń do aranżacji wnętrz

Jednym z modnych trendów w projekcie domu jest połączenie balkonu z kuchnią. Często balkon służy jako rodzaj magazynu, w którym wszystko, co potrzebne i niepotrzebne, jest usuwane. I bardzo często balkon jest bardzo zagracony.

Jeśli połączysz go z kuchnią, masz kilka zalet:

 • Kuchnia jest dłuższa i bardziej przestronna;
 • Geometria kuchni całkowicie się zmienia;
 • Balkon nie jest zagracony, ze wszystkimi niezbędnymi i niepotrzebnymi rzeczami.

Zasady łączenia balkonu i kuchni

Zanim połączysz balkon z kuchnią, musisz przemyśleć wszystkie szczegóły i niuanse. Konieczne jest wyjaśnienie, co dokładnie będzie znajdować się na Twoim balkonie:

Zwiększenie przestrzeni kuchennej ze względu na balkon odbywa się poprzez demontaż drzwi i okna. Jeśli chcesz całkowicie połączyć balkon i kuchnię, a nawet usunąć ścianę pod oknem lub zdecydować się na naprawę kuchni połączonej z balkonem, musisz wyjaśnić to w autoryzowanej organizacji w tych kwestiach, czy da się to zrobić. Bardzo często ściana z oknem balkonowym jest nośnikiem i nie można jej usunąć. Zwykle jest to stół jadalny lub blat barowy.

Rada! Łącząc balkon z kuchnią, należy skoordynować całą dokumentację ze wszystkimi organizacjami projektowymi!

W każdym razie, aby nie umieścić tam, balkon będzie musiał być izolowany. Wynika to z usunięcia dodatkowych baterii, izolacji zewnętrznej ściany i koniecznie "ciepłych podłóg".

Projekt kuchni połączony z balkonem nieco różni się od zwykłej kuchni. W końcu masz dodatkową przestrzeń i często zmieniasz ogólny wygląd. Jak zbudować wszystko zależy od Ciebie.

Na pustej przestrzeni balkonu możesz zrobić miejsce do pracy. Wyjmij wszystkie przybory kuchenne i urządzenia elektryczne. Tak więc tylko jadalnia pozostanie w samej kuchni.

Bardzo ładnie będzie wyglądać jadalnia na balkonie. Zwłaszcza jeśli ściana pod oknem jest bita jak stół lub blat barowy. Będzie wyglądał szczególnie wyrafinowany, jeśli masz piękny widok z okna.

Wnętrze kuchni połączone z balkonem można pokonać w dowolnym stylu i kolorze. Pamiętaj, że jeśli wizualnie masz ochotę oddzielić przestrzeń balkonu od przestrzeni kuchennej, możesz to zrobić za pomocą kolorów i różnych faktur tapety. Jeśli Twoim zadaniem jest zwiększenie przestrzeni kosztem balkonu, najlepiej pomalować wszystko w jednym kolorze, najlepiej lekkim i spokojnym.

Kuchnia połączona z balkonem: pomysły na projekt

Brak wolnej przestrzeni jest częstym problemem w naszych mieszkaniach. Kuchnia połączona z balkonem otwiera dodatkowe możliwości dekoracyjne i funkcjonalne. Oferujemy wybór zdjęć z pomysłami na projekt tego układu.

Łącząc kuchnię z balkonem lub loggią, możesz rozwiązać kilka problemów:

 • poszerzyć przydatny obszar kuchni;
 • zaprojektować nietypowy projekt, ponieważ pomieszczenie będzie miało niestandardową formę;
 • dodaj więcej miejsca do kuchni;
 • poprawić izolację dźwiękową i cieplną kuchni.

Jak wdrożyć taki projekt w życiu? Na co powinienem zwrócić uwagę i na co zwrócić uwagę? Te pytania są omówione bardziej szczegółowo.

Balkon lub loggia - jaka jest różnica?

W skrócie: balkon to wystająca część budynku, która ma tylko jedną wspólną ścianę z mieszkaniem. Loggia jest wbudowana w budynek, ma trzy wspólne ściany z mieszkaniem i tylko jedna strona pozostaje otwarta. Ale oba te budynki należą do nieogrzewanych pomieszczeń.

Różnica ta jest warta rozważenia, ponieważ rozmieszczenie balkonów i loggii ma istotne różnice:

 • Na loggii w niektórych przypadkach można wyjąć baterię z centralnego ogrzewania, na balkonie - nie.
 • podczas przerabiania balkonu należy wziąć pod uwagę jego "wytrzymałość", tj. dopuszczalną maksymalną masę.
 • Loggia ma już trzy ściany i sufit, dzięki czemu łatwiej będzie przełożyć lokal.

Przebudowa balkonu - od czego zacząć?

Będziemy musieli zacząć od podpisania kilku dokumentów licencyjnych. Gotowy pakiet dokumentów, umożliwiający połączenie balkonu i kuchni, obejmuje:

 • projekt ogólnej przebudowy;
 • pozwolenie na przebudowę za pomocą wizy: WIT, FRS, SES, MVK, Gospozhnadzora i biura architektonicznego (z licencją państwową);
 • uchwała walnego zgromadzenia domu za zgodą sąsiadów;
 • ostatnia ustawa o przebudowie.

Dla tych, którzy nie chcą biegać po władzach i nie rozumieją szczególnie prawnych subtelności problemu: teraz jest wiele firm, które przygotują ci wymagany zestaw dokumentów.

Będzie kosztować więcej, ale zaoszczędzi ci nerwów i czasu.

Ważne! Podczas wypełniania dokumentów, natychmiast rozwiąż problem z wyburzeniem ściany. Jeśli ściana jest nośnikiem, będziesz mógł usunąć okna i drzwi, ale będzie wymagać opuszczenia podstawy ściany, która znajdowała się pod parapetem. Jest jednak łatwy w użyciu, ponieważ zorganizował tutaj stojak prętowy lub dodatkową powierzchnię roboczą.

Jeśli ściana nie jest nośna, wówczas można ją całkowicie usunąć, zmieniając przestrzeń kuchni i loggię w jedną całość.

Istnieją trzy rodzaje izolacji:

 1. 1 Zimne oszklenie. Na balkonie ustaw profil metalowy (aluminiowy), który następnie pokryty jest szkłem. Chroni to Twój balkon przed brudem, kurzem i hałasem, ale nie wpływa znacząco na temperaturę.

Użyj takiego balkonu lub loggii, bo pełny pokój może być tylko w ciepłym sezonie.

Wybierając szklenie zimne, balkon można wykorzystać tylko jako miejsce do przechowywania. Ale uwolnij dużą część kuchni.

 • 2 Częściowa izolacja. Ściany i podłoga balkonu (loggia) są dodatkowo izolowane penofolem i penokleksom. Ponadto warstwy penopolis są owinięte w polietylen. Zainstaluj system "ciepłą podłogę". W rezultacie balkon wygląda jak gigantyczny termos, w którym zawsze będzie ciepło.

  Ta opcja ocieplenia pozwoli zorganizować na balkonie jadalnię, mini-szafkę, wyjąć tutaj lodówkę.

 • 3 Pełna izolacja. Ściany i podłoga są izolowane i przenoszone do loggii za pomocą akumulatora grzewczego. W rezultacie ten dodatkowy pokój jest utożsamiany z mieszkaniem.

  Ostatnia opcja jest preferowana, ale nie jest odpowiednia dla wszystkich, ponieważ nie każda konstrukcja domu umożliwia instalację baterii na loggii.

  Kompromis: zainstaluj zawiasową baterię elektryczną na balkonie.

  1. 1 balkon z jadalnią. Jest to najbardziej popularna opcja, ponieważ wymaga jedynie kosztów izolacji balkonu.

 • 2 Bar z balkonem. Ta opcja jest jeszcze łatwiejsza do wykonania, ponieważ część poprzedniej ściany będzie służyć jako podstawa licznika słupków.

  Modyfikując go, można wykorzystać dolną część jako dodatkową przestrzeń do przechowywania, a zbocza poprzedniego okna można wykorzystać do urządzenia szafki na wino.

 • 3 Balkon - kuchnia. Możesz wynieść obszar pracy z kuchni na balkonie. Ta opcja jest najtrudniejsza, ponieważ będziesz musiał zbudować komunikację. Jeśli wyjmiesz tylko lodówkę, "trójkąt ergonomiczny" zostanie naruszony.

  Ale tutaj możesz wziąć na przykład pralkę, wkładając ją do szafki, aby uzyskać dodatkowy blat. Możesz wziąć i część blatu z kuchenką elektryczną i umywalką. Należy jednak pamiętać, że powinny znajdować się po tej samej stronie kuchni, w której znajdowały się wcześniej, aby przewody komunikacyjne nie musiały być wciągane po przekątnej.

 • 4 Loggia lub balkon może być pokonany i dość "niepalący" sposób - zorganizować mini-szafkę, strefę wypoczynkową, ogród zimowy lub pokój gier. W takim przypadku projekt kuchni i balkonu może różnić się kolorem, ale tutaj pożądane jest pozostawienie stylu w spokoju, aby nie było poczucia braku równowagi, ponieważ część balkonu będzie nadal oglądana z kuchni.
 • Jak narysować granicę między balkonem a kuchnią

  1. 1 Okna francuskie lub przezroczyste drzwi - to dobra opcja, jeśli chcesz maksymalnie odizolować kuchnię od balkonu. Kuchnia będzie jeszcze lżejsza, ale balkon zostanie rozdzielony tak bardzo, jak to możliwe.

  Ta opcja jest często wybierana, jeśli planujesz zorganizować ogród zimowy na loggii (nie wszystkie rośliny są odporne na zmiany temperatury i wysoką wilgotność panujące w kuchni). Nadaje się również dla tych, którzy chcą wyposażyć pokój odpoczynku - okna ochronią Cię przed zapachami kuchennymi.

  Co należy wziąć pod uwagę: okna / drzwi wahadłowe wymagają dodatkowej przestrzeni, która będzie używana podczas otwierania. Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, lepiej zainstalować systemy przesuwne. Wtedy będzie można umieścić meble w pobliżu drzwi.

 • 2 Łuki stanowią doskonały sposób podziału na strefy. Oba pokoje zostaną połączone w największym możliwym stopniu, ale będzie istnieć strefa wizualna.

  Ponadto łuk klasycznej, półkolistej formy doskonale wpisuje się w koncepcję stylu klasycznego. Jeśli wnętrze jest urządzone w nowoczesnym stylu, można zrobić łuk o kształcie kwadratowym lub abstrakcyjnym, w stylu Art Nouveau, odpowiedni jest łuk z falistymi stokami.

 • 3 Różnica poziomów w podłodze nie może być wyeliminowana. Tak więc, jeśli podłogi na balkonie są niższe, to jadalnia może być zainstalowana bliżej zewnętrznej ściany - otrzymasz przytulne "gniazdo" z niską podłogą. Jeśli podłogi na balkonie są wyższe, to złącze może być zaprojektowane jako podium.
 • Meble, zasłony i inne akcesoria na balkon

  Biorąc pod uwagę, że balkon jest zaprojektowany dla określonego obciążenia, nie zaleca się instalowania tutaj dużych przedmiotów. Ale wybierając lekkie materiały, możesz przekształcić tę przestrzeń w najbardziej funkcjonalny pokój.

  Niskie wąskie szafki podłogowe wzdłuż obwodu całego balkonu - wspaniałe miejsce do przechowywania przyborów kuchennych i drobiazgów. Plus dodatkowa powierzchnia robocza.

  Jeśli szafki są szersze i nieco niższe, mogą służyć jako siedziska, po rozłożeniu poduszek, lub nawet w wygodnej sofie, zakrywającej górną część jak meble tapicerowane.

  Jeśli przeszklenie balkonu jest panoramiczne, chcę cieszyć się widokiem tak bardzo, jak to możliwe. Możesz zbudować parapet na balkonie, zamieniając go w improwizowany bar.

  Długi bok stojaka będzie przylegał do okna, nie blokując widoku. Wysokie stołki barowe kończą kompozycję.

  Jeśli nawet po zjednoczeniu kuchni i balkonu nie ma miejsca na pełnowartościowy stół, pomocny będzie składany stolik. Zwróć uwagę, że okrągłe i owalne stoły zajmują mniej miejsca niż prostokątne.

  Boczne ściany loggii stanowią doskonałe miejsce na półki i szafki. Lepiej jest montować otwarte półki - nie "jedzą" przestrzeni. Bardziej funkcjonalny system zostanie uzyskany po zainstalowaniu wysokiej (do sufitu) szafy w jednym rogu loggii.

  Jest dużo miejsca do przechowywania, oprócz tego można go wyposażyć w urządzenia wbudowane, na przykład pralkę lub lodówkę. Ale w tym przypadku pozostała część balkonu powinna być jak najbardziej bezpłatna.

  Czy wziąć nowoczesne zasłony lub użyć klasycznych zasłon, zależy bezpośrednio od stylu wnętrza. Należy również wziąć pod uwagę, że jeśli chcesz cieszyć się widokiem z okna, lepiej wybrać opcje zwijania, które w dalszej części ułatwią otwieranie okien.

  Nowoczesny design pozwala na zastosowanie żaluzji - w razie potrzeby można je łatwo otworzyć, a także chronią przed obfitością słońca, jeśli balkon znajduje się po słonecznej stronie.

  Do kuchni, połączonej z balkonem, wyglądała ona naturalnie, pożądane jest zaprojektowanie obu pomieszczeń w tym samym stylu, przy użyciu tych samych materiałów wykończeniowych i jednej palety.

  To inna sprawa, jeśli twoja fantazja jest "poza skalą" i marzysz o czymś wyjątkowym i oryginalnym. Możesz używać różnych stylów wnętrza, ale pożądane jest, aby były jak najbardziej zbliżone: na przykład klasyczny idealnie łączy się z krajem lub stylem retro.

  Tak więc klasyczna kuchnia w spokojnych i pastelowych kolorach doskonale wkomponuje się w przytulny balkon, urządzony w przyjemnym stylu retro - z mnóstwem drewna i tkanin.

  Nowoczesne style pozwalają na większą różnorodność - można ozdobić kuchnię w stylu loftu, a na balkonie wybrać retro lub połączyć high-tech i minimalizm. Obecność tych samych materiałów wykończeniowych "łączy" oba pomieszczenia w jedną całość.

  Etno-style są przyjemnym wyjątkiem. Styl etno organicznie uzupełnia każdą kuchnię, ponieważ jej akcesoria są odpowiednie w nowoczesnej przestrzeni i w klasycznym wnętrzu. Chcesz dodać balkon o przytulności?

  Dlaczego nie zaprojektować go w stylu orientalnym? Miękka otomana, stonowane oświetlenie i jasne tkaniny zamieniają miniaturowy balkon w prawdziwy mini-pałac.

  Możesz zaprojektować ten pokój w stylu japońskim lub chińskim: więcej bambusa, świeżych kwiatów i stylowych akcesoriów, takich jak "sny łapacza", "chińskie lampiony" lub obrazy z hieroglifami.

  Możesz dodać afrykański smak. Wystarczy rzucić skórę zwierzęcia na podłogę i postawić wiklinowe krzesło bujane. Jaskrawa afrykańska maska ​​na ścianie i palma w wannie uzupełnią obraz.

  Rozważane opcje są tylko niewielką częścią możliwych rozwiązań projektowych. Wybierz ciebie.

  Balkon połączony z kuchnią

  W nowoczesnych, standardowych apartamentach rzadko można znaleźć przestronną kuchnię, w której można swobodnie znaleźć strefę gotowania, jadalnię i miejsce odpoczynku dla całej rodziny. Rozwiąż ten problem, aby zjednoczyć kuchnię z balkonem lub loggią, jeśli taka możliwość istnieje. Dzięki tej technice możesz zorganizować nową przestrzeń w pokoju i stworzyć niepowtarzalny i praktyczny design.

  Przed przystąpieniem do naprawy przy zjednoczeniu kuchni i loggii należy sprawdzić, czy taka przebudowa wymaga specjalnych zezwoleń. Z reguły ich przygotowanie nie zabiera dużo czasu i pieniędzy, ale może zaoszczędzić na niepotrzebnych pytaniach i postępowaniach w przyszłości.

  Istnieje kilka sposobów na połączenie balkonu z kuchnią. Wybór jednego z nich zależy od kilku czynników:

  • konfiguracja kuchni;
  • wielkość balkonu i jego różnorodność: balkon jest konstrukcją całkowicie poza mieszkaniem, a loggia ma tylko jedną niezależną ścianę, pozostałe trzy są częścią konstrukcji budynku;
  • pożądany rezultat projektu kuchni;
  • obciążenie funkcjonalne na powierzchni balkonu;
  • dozwolony wariant przebudowy.

  Jeśli Twoja kuchnia nie ma dostępu do loggii, możesz wybrać pomieszczenie przekształcone w kuchnię i połączone z balkonem. Wdrożenie takiego pomysłu będzie wymagało więcej wysiłku, ponieważ trzeba przenieść trochę komunikacji, ale w rezultacie dostaniesz przestronny salon z kuchnią z zapałem w postaci dołączonego balkonu.

  Aby maksymalnie wykorzystać użyteczną przestrzeń balkonową, najlepszą opcją byłoby całkowite wyburzenie ściany między nim a kuchnią. Jednak, aby uzyskać pozwolenie na taką przebudowę, musisz upewnić się, że ściana między kuchnią a loggią nie jest nośnikiem. Różnicę w poziomie podłogi można regulować, całkowicie ją niwelując, ale można również "pokonać" krok.

  Przejście od kuchni do balkonu można udekorować łukiem lub innym elementem dekoracyjnym. Po całkowitym połączeniu konieczne będzie zaizolowanie bloku balkonowego, aby zimą pokój nie był zbyt zimny. Kuchnia, połączona z balkonem lub loggią, stanie się znacznie większa i lżejsza, a także uzyska niecodzienny kształt i dodatkową przestrzeń dla wcielenia pomysłów na projekt.

  Najczęstszym wariantem łączenia kuchni z balkonem jest proste usunięcie jednostki okna-drzwi, jest ona odpowiednia, nawet jeśli ściana jest nośnikiem. Ta metoda ma kilka istotnych zalet:

  • nie ma potrzeby poświęcania czasochłonnej i długotrwałej pracy przy demontażu ściany;
  • nie jest konieczne całkowite zaizolowanie loggi - mały otwór pozwoli utrzymać ciepło w pomieszczeniu;
  • pozostała część ściany pod progiem może służyć jako podstawa do dodatkowej powierzchni roboczej lub licznika baru;
  • Obecność niewielkiego podziału przestrzeni stworzy zaciszną strefę rekreacyjną lub jadalnię.

  W przypadku, gdy istnieje chęć połączenia kuchni z balkonem, ale nie ma możliwości wydawania drogich napraw, można po prostu stworzyć przytulny aneks kuchenny na loggii. Może służyć jako miejsce na rodzinne śniadanie lub wieczorne spotkanie z przyjaciółmi. Aby to zrobić, można zamontować wąski długi blat pod oknem balkonowym i zainstalować stołki barowe. Istnieje również kilka opcji tworzenia obszaru wypoczynkowego na loggii z miękkim podium, poduszkami i składanym stołem.

  Jeśli nadal chcesz stworzyć iluzję wspólnej przestrzeni, możesz zamienić jednostkę okienno-drzwiową na przesuwną strukturę od podłogi do sufitu. Pozwoli to zachować reżim temperaturowy w kuchni, a także stworzyć atmosferę wiejskiej rezydencji z panoramicznymi oknami i dostępem do werandy. Aby wdrożyć taki pomysł, musimy również skonsultować się z odpowiednimi władzami.

  Niezależnie od wybranej opcji przestrzeń balkonu staje się pomieszczeniem wymagającym dodatkowej izolacji, dzięki czemu można wygodnie spędzać czas o każdej porze roku. Oprócz zwykłych już przeszklonych, lepiej wykonać inne prace, które stworzą korzystny mikroklimat na balkonie.

  Częściowa izolacja za pomocą specjalnych materiałów - pianki, pianki, przy pomocy folii polietylenowej pomiędzy warstwami, dzięki czemu ściana pod oknem balkonowym i zbocza boczne są izolowane. Powierzchnia podłogi również wymaga ogrzewania. Pomoże to elektrycznej "ciepłej podłodze" w postaci rur, które są zamontowane pod podłogą napełniania.

  Pełna izolacja poprzez usunięcie grzejnika centralnego ogrzewania na balkon. To rozwiązanie nie zawsze jest możliwe, ale jeśli nadal jest możliwe, powierzchnia balkonu lub loggia jest dodawana do części dziennej apartamentu. W przypadku, gdy przekaz ciepła nie jest możliwy, odpowiednia jest instalacja grzejnika działającego z sieci.

  Ze względu na cienkie panele ścienne większości balkonów najbardziej preferowane jest połączenie dwóch metod: wzmocnienie ścian za pomocą materiałów termoizolacyjnych i zainstalowanie baterii ściennej. Wszystkie te metody nie mają wpływu na możliwość wykończenia otworu, ponieważ cała komunikacja jest ukryta pod dekoracyjnymi powłokami ścian i podłogi.

  Tak prosty odbiór, jak zjednoczenie kuchni z loggią, może pomóc w realizacji całkiem oryginalnych pomysłów w aranżacji wnętrz. Nie jest konieczne zatrudnianie profesjonalnego projektanta, aby stworzyć wyjątkową atmosferę w pomieszczeniu. Pomoże to dobrać wnętrza zdjęć, skąd bezpiecznie wypożyczyć wszelkie pomysły i wcielić je w swój dom.

  W tym przykładzie klasyczne wnętrze kuchni jest wspierane przez rodzaj portalu prowadzącego do przestrzeni balkonowej. Ściana nie została całkowicie usunięta, ale usunięto również przegrodę pod sufitem i parapet, który pozostał po demontażu jednostki okiennej. Oznacza to, że taka przebudowa wymaga obowiązkowego zezwolenia. Przejście z kuchni do strefy rekreacyjnej zdobią zasłony z lambrekinem, które dopełnia wnętrze. Na bloku okiennym balkonu znajduje się również lambrekin. Tak więc przy innym obciążeniu funkcjonalnym powstaje poczucie jedności pomieszczeń.

  Bardziej nowoczesna kuchnia wymaga odważnych decyzji. Jednym z nich jest niestandardowy projekt przejścia na balkon. W tym przypadku wybierany jest kształt półkola, który wspiera dynamikę wnętrza. Ściana dzieląca dwa pokoje jest zachowana, ale dużo światła wpada do kuchni. Część projektu dawnego parapetu jest wykorzystywana jako zaimprowizowane miejsce pracy. Przytulne wnętrze zostało dodane do zasłon w oknie balkonowym. Jest to przykład udanego powiększenia przestrzeni kuchennej poprzez dodanie loggi.

  W tym przypadku nie było bezpośredniego połączenia kuchni z balkonem, ale obszar loggi został zaprojektowany jako kontynuacja przestrzeni kuchennej. Tutaj możesz odpocząć w przytulnej atmosferze, napić się herbaty przy małym stoliku w przerwie między sprawami. Stopień izolacji balkonu zależy od tego, czy przez cały rok chcesz korzystać z części wypoczynkowej na balkonie. Możliwe jest stworzenie odpowiedniej izolacji termicznej, nawet na zimowe wieczory.

  Otwarcie balkonu na tym zdjęciu stało się pełnowartościowym obszarem barowym, w którym nie byłoby miejsca w standardowej kuchni. Oprócz baru są dobrze umieszczone dodatkowe miejsca do przechowywania: półki, szafki, wygodny stojak na okulary. Najważniejszym elementem wnętrza jest kształt półek, co zwiększa efekt całej przestrzeni. W przypadku takiego projektu konieczne będzie pełne zaizolowanie loggii, co może nieco zmniejszyć powierzchnię użytkową, ale pozwoli na dodanie kilku metrów kwadratowych do kuchni. Przeszklenie balkonowe służy jako okno panoramiczne, bowiem ramki są wybierane w kolorze drewnianych elementów meblowych.

  Czego nie można zrobić podczas łączenia?

  Mimo atrakcyjności takiego sposobu powiększania przestrzeni, jak zjednoczenie kuchni z balkonem, będzie musiał poradzić sobie z kłopotami uzyskania pozwolenia na przebudowę przed jej wdrożeniem. Lepiej jest wcześniej zapoznać się z regulacyjnymi aktami prawnymi regulującymi tę kwestię, aby na etapie planowania naprawy zdecydować, jak dokładnie dojdzie do połączenia. Proces legalizacji przebudowy może zająć sporo czasu i wysiłku. Istnieje wiele obowiązkowych organizacji, które muszą wyrazić zgodę na naprawy:

  • WIT
  • biuro projektowe zajmujące się planowaniem domu;
  • Ministerstwo sytuacji nadzwyczajnych;
  • SES;
  • spółka zarządzająca.

  Na każdym etapie organizacje te mogą wymagać dodatkowej koordynacji z innymi podmiotami. Dlatego musisz dokładnie przygotować się do tego wydarzenia lub skontaktować się ze specjalną agencją, która za opłatą zajmie się całą papierkową robotą.

  Ważne jest, aby wiedzieć, jakie czynniki mogą stanowić przeszkodę w przebudowie.

  Jeśli dołączenie do balkonu lub loggii spowoduje naruszenie integralności elewacji budynku.

  Ze względu na przebudowę balkon nie może stać się kryjówką w przypadku pożaru lub innego zagrożenia.

  Przeniesienie na balkon centralnego ogrzewania będzie wymagało wzmocnienia pracy komunikacji cieplnej.

  To nie wszystkie powody odmowy przebudowy, ale najczęstsze.

  Jeśli chcesz, aby Twoja kuchnia była bardziej oryginalna i funkcjonalna, i nie obawiaj się kłopotów biurokratycznych, dołączenie do balkonu lub loggii będzie doskonałą opcją. Technika ta pasuje do każdego projektu wnętrza, a przyjemne wrażenia są kompensowane przez wizyty w instancjach.

  Wszelkie prawa zastrzeżone, 14+

  Kopiowanie materiałów na stronie jest możliwe tylko po zainstalowaniu aktywnego linku do naszej strony.

  Dodaj komentarz

  95 − = 86