Nazwa kategorii

Jak wyrównać podłogę pod linoleum własnymi rękami

Metody wyrównywania podłogi drewnianej na linoleum

Głównym etapem uzyskania efektywnego i trwałego efektu wykończenia powłoki będzie wyrównanie drewnianej podłogi dla linoleum, która dla całej zadeklarowanej wytrzymałości jest materiałem wystarczająco elastycznym.

Zwolnienie powierzchni nieprzygotowanej podstawy wyraźnie pojawi się na górnej warstwie, zagięcia płaszczyzny będą widoczne, gdy padające światło zostanie odbite. Istnieją różne sposoby, aby wprowadzić podstawy w prawidłowy stan, z których każdy jest określony dla określonych warunków.

Wzór linoleum może odtwarzać dowolne materiały i powłoki (parkiet, kamień szlachetny i dziki, dachówka, środowisko naturalne lub kompozycje metali).

Podstawa, na której kładzie się ten materiał rolki, nie powinna kolidować z iluzją decyzji projektowej wizualnie lub z opublikowanymi dźwiękami.

Przed rozpoczęciem procesu układania należy ocenić stan podstawy pod linoleum, aby dowiedzieć się, czy konieczne jest wstępne przygotowanie powierzchni nośnej.

Próba zaoszczędzenia na jakości materiałów lub zredukowania wymaganych operacji może następnie spowodować znaczne koszty związane z ponowną obróbką.

Metody oceny stanu drewnianej podłogi Pole długotrwałej eksploatacji będzie zależeć od doświadczenia specjalisty przeprowadzającego kontrolę i diagnostykę:

 1. Metoda ekspresowa polega na ocenie stanu oczyszczonego odcinka deski, szwów pomiędzy drewnianymi elementami. Brak korozji w gwoździach / wkrętach samogwintujących mocujących deski na kłodach jest dobrą oznaką suchego, zdrowego drewna. W pokoju przechodzą szybkim krokiem, ukazując osłabione i skrzypiące szczegóły. Jeśli komentarze (podejrzenie obecności defektów) nie zostaną ustalone, możesz nadal używać tej podłogi i przejść do następnego etapu pracy.

Wyłupiaste deski, głowice do paznokci - wszystko to można nadrukować na miękkiej okładce lub rozbić

 • Pełna inspekcja całej konstrukcji pozwala nie tylko ocenić jej stan, ale także przeprowadzić naprawy zapobiegawcze, aby zapewnić niezawodność podłoża. Aby to zrobić, usuń listwę wokół obwodu i podnieś kilka desek. Opóźnienie jest kontrolowane pod kątem gęstego podparcia na jastrychu, obecności uszkodzeń drewna przez pleśń, próchnicę, grzyby. Oceniany jest stan wylewki betonowej (pęknięcia, rozwarstwienia, plamy wilgoci). Odpowiednia ilość napraw jest przypisana.
 • Jako środki ostrożności ochrony drewniana podłoga jest impregnowana antybakteryjnie, specjalne środki przeciwko owadom, szkodniki drewna.
 • Podejrzane plamy, rowki, pnie, liczne pęknięcia pęknięć są podstawą do wymiany elementu drewnianego.

  Przed wyrównywaniem podłogi drewnianej za pomocą narzędzia ręcznego lub elektrycznego, należy umieścić głowice lub śruby na głębokości większej niż grubość warstwy przeznaczonej do usunięcia warstwy drewna.

  Konieczność usunięcia starej farby pojawia się w zależności od siły jej przyczepności do drewna i technologii wyrównywania górnej płaszczyzny podłogi.

  Po usunięciu warstwy spryskaj szpachelką

  Działania przygotowawcze prowadzone są w ramach jednej z wybranych metod pracy:

  • pętla;
  • szpachlowanie;
  • wypełnianie samopoziomujących związków;
  • Blacha z arkuszami.

  Pierwsze 2 metody są często łączone razem - po usunięciu każdej warstwy przez maszynę do cytowania, pęknięcia i zrębki są wypełniane kitem.

  Zgodnie z planem pracy wybierz odpowiednie narzędzie i materiały.

  Opcje do wyrównywania podłóg drewnianych

  Producenci materiałów budowlanych oferują szeroki wybór swoich produktów, a sposób wyrównania drewnianych podłóg na linoleum w konkretnym przypadku będzie zależał od takich nadchodzących warunków:

  • wysokość od przygotowanej podstawy do dolnej krawędzi drzwi (maksymalna możliwa grubość nagromadzenia);
  • nośność konstrukcji podłogi (grubość desek i skala opóźnienia);
  • możliwość wyrównania istniejącej podłogi do wymaganych parametrów bez pokrywania innych materiałów (jastrychu, arkuszy).

  Jeśli stare podłogi są wykonane z wystarczającym marginesem bezpieczeństwa i praktycznie nie są uszkodzone przez zużycie, nie ma szczególnej potrzeby znacznego zwiększenia obciążenia konstrukcji nośnych domu.

  Zapętlanie desek podłogowych odbywa się w 1 lub kilku przejściach przed usunięciem drobnych różnic i nierówności. Z płytą o grubości 10 mm można strzelać tylko 2 mm tylko raz.

  Jeśli zużycie lokalne przekracza ten rozmiar, musisz użyć innych metod wyrównania. Grubsze płyty są przetwarzane aż do uzyskania pożądanego wyniku.

  Po każdym cyklu pęknięcia są wypełniane specjalnymi związkami. Powtórz przejście może być po całkowitym wyschnięciu.

  Główki zagłębionych gwoździ i pogłębienie stawów desek shpaklyuyutsya, aby uzyskać płaską płaszczyznę ziemi. Aby uzyskać informacje o analizowaniu starego piętra, zobacz ten film:

  Jest to jedyny sposób (bez zmiany deski), aby obniżyć poziom podłogi przed położeniem wykładziny.

  Na drewnianych podłogach, które mają znaczące nieregularności, ale mocne i nieruchome, można stosować mieszaniny samopoziomujące.

  Mają 2 zalety:

  • Dopuszczalna grubość warstwy aplikacyjnej dla większości gatunków wynosi od 0 do 30 mm, ale w razie potrzeby można wybrać kompozycję o tej charakterystyce roboczej 50 i 100 mm;
  • odkryte nierówności są łatwo szlifowane ręcznie w 1 dzień po zestaleniu (przed zbiorem pełnej siły).

  Lepiej połącz podłogi

  Sposób nalewania jest prosty - roztwór wylewa się na przygotowaną powierzchnię i wyrównuje za pomocą reguły lub łopatki.

  Uporządkuj pracę tak, aby wylewanie odbywało się w pomieszczeniu w sposób ciągły, tak aby już ułożona warstwa nie miała czasu, aby podnieść wilgoć do podstawy i chwycić. W tym przypadku sektory wypełnień są słabo połączone ze sobą, a zamiast monolitu powstają niejednorodne obszary.

  Aby uniknąć małżeństwa, przynajmniej 2 osoby wykonują pracę: pierwszy pracownik wylewa gotowe rozwiązanie na powierzchnię pomieszczenia, drugi - zagniata następną partię w pojemniku. Aby uzyskać więcej informacji na temat wyrównania drewnianej podstawy, zobacz ten film:

  W izolacji takiego jastrychu nie jest konieczne, jeśli wziąć linoleum na bazie spienionej.

  Ukryj dowolny rysunek zadokowanych desek, w tym naprawionych obszarów, pozwoli na wyrównanie podłogi za pomocą sklejki lub innych podobnych materiałów.

  Wybór arkuszy zależy nie tylko od budżetu i dostępności zakupu w najbliższym sklepie, ale także od wymaganej grubości produktu:

  1. Płyta pilśniowa. Cienki, ale nie bardzo twardy materiał, którego grubość wynosi 2 cm, a na płaskiej podłodze jego głównym zadaniem jest ukrywanie pęknięć między wąskimi deskami.
  2. OSB. Wciśnięty materiał o grubości 6 mm lub większej. Z uwagi na to, że jest w stanie zginać się pod elementami mocującymi, pokład powtarza płaszczyznę podstawy. Powinien być nakładany na płaską, twardą powierzchnię z niewielkimi uszkodzeniami.
  3. Sklejka. Wytrzymałość materiału pozwala na wyrównanie podłogi. Struktura wielowarstwowa nie zapewnia odkształceń i ugięć, jeśli jej grubość zaczyna się od 10 mm.

  Koszt sklejki zależy od jej gatunku:

  Na przygotowanej powierzchni pod arkuszami ze sklejki, niewielkie szorstkości pokrywa się mieszaniną gipsu i PVA lub kleju.

  Arkusze są mocowane do podstawy za pomocą śrub lub gwoździ. Połączenia są zamykane taśmą samoprzylepną, szczeliny są z pianką montażową. Na koniec powierzchnię otwiera się olejem lnianym.

  Wyrównanie podłóg do linoleum

  Linoleum było i pozostaje jednym z najbardziej popularnych rodzajów podłóg. Jest idealny do każdej przestrzeni życiowej: sypialni, salonu, kuchni, korytarzy itp. Średnia żywotność linoleum o wysokiej jakości wynosi około 8 lat. Aby zapewnić, że służył nie mniej niż w tym okresie, musi on być dobrze przygotowany i odpowiednio dbać. Jak prawidłowo wypoziomować podłogę pod linoleum? Zrozummy to.

  Najczęściej w domach i apartamentach są drewniane podłogi. Są trwałe, ciepłe, przyjazne dla środowiska, dobrze znoszą ładunek i nie bawią się prawidłową instalacją. Ale niestety jakość tarcicy nie jest bardzo wysoka, poza tym często kruszą się i pękają podczas pracy.

  Zazwyczaj drewniane podłogi nie są w najlepszym stanie - muszą być wyrównane

  Linoleum jest również elastycznym materiałem i łatwo się zgina, powtarzając wszystkie nierówności. Może to prowadzić do deformacji i awarii. Dlatego powierzchnia drewniana musi być wyrównana do stanu niemal idealnego. Można to zrobić na następujące sposoby:

  1. Circle.
  2. Putty.
  3. Podłogi ze sklejki lub płyty OSB.
  4. Napełnianie mieszanką samopoziomującą.

  CYKLING jest jednym z najbardziej skomplikowanych technicznie i czasochłonnych procesów, w których można wyrównać podłogę drewnianą. Zwykle takie prace wykonuje się za pomocą maszyny cyklonowej. Im jest cięższy, tym lepsza będzie powierzchnia. W rogach możesz wyczyścić nieregularności zwykłej młynka za pomocą specjalnego dysku.

  Uwaga: nie ma konieczności kupowania maszyny cyklonowej w celu wyrównywania 30 kwadratów podłogi. Możesz go wypożyczyć lub wynająć wyszkoloną brygadę. Możesz nawet polerować podłogę za pomocą maszyny do szlifowania, ale nie spodziewaj się szczególnie dobrego rezultatu.

  Przed jazdą na rowerze należy sprawdzić powierzchnię i usunąć z niej wszystkie metalowe przedmioty. Jeśli twoje płyty są dokręcone śrubami, utnij je 3-4 mm od powierzchni za pomocą śrubokręta. Jeśli gwoździe - młotkuj je na taką samą głębokość jak przedrostek. Praca z maszyną cyklonową musi być bardzo ostrożna. Upewnij się, że nosisz respirator, okulary i słuchawki - będzie dużo kurzu. Cykuj podłogę od rogu, przesuwając się wzdłuż ściany.

  Ciklevka - szybki i wysokiej jakości sposób wyrównania podłogi z linoleum

  Gdy górna warstwa zostanie usunięta, użyj szpachlówki wypełniającej wszystkie duże pęknięcia i nierówności. Jeśli to konieczne, cykl jest powtarzany. Następnie należy dokładnie oczyścić trociny i wióry z podłogi, odkurzyć powierzchnię i posmarować deskami środkiem antyseptycznym, aby chronić je przed próchnicą i owadami.

  Kolejny dobry sposób na wyrównywanie drewnianej podłogi na linoleum - użyj specjalnej szpachlówki. Możesz kupić gotową mieszankę w sklepie lub możesz sam je ugotować, mieszając trociny i wysokiej jakości PVA. Jeśli masz mniej lub bardziej równomierną podłogę, można ją po prostu otynkować, pokrywając duże pęknięcia. Jeśli podłoga jest bardzo stara i zakrzywiona, można wykonać rodzaj jastrychu z trocin. Wywierć drewniane belki na deskach, wyrównując je do poziomu, a następnie wypełnij przestrzeń między nimi mieszanką mokrych trocin i kleju. Na konsystencję szpachlówka powinna przypominać gęstą śmietanę - nie powinna być formowana, ale rozprowadzana na powierzchni. W Jeśli chcesz utworzyć grubszą warstwę niż 20 mm, utwórz ją w dwóch etapach, czekając na całkowite wyschnięcie. Ten sposób wyrównywania jest najtańszy, ale zajmuje najwięcej czasu.

  Podłoga może być wyrównana przez pokrycie jej arkuszami ze sklejki, płyty wiórowej lub płyty OSB. Jeśli twoja podłoga jest bardziej lub mniej równomierna, wówczas arkusze można po prostu rozłożyć na powierzchni i przykręcić śrubami. W przypadku, gdy podłoga ma wady lub poważne różnice, stosowana jest metoda opóźnienia. Zasada jest następująca - najpierw arkusze są cięte na kwadraty o boku długości 60 centymetrów. Następnie podłogę układa się z bali wykonanych z tej samej sklejki o szerokości 20-30 cm, które są wypoziomowane - w razie potrzeby podkładki są wykonane pod nimi. Następnie są mocowane za pomocą śrub. Na szczycie logów pasują kwadraty - musisz obliczyć, aby połączenia znajdowały się pośrodku pasków. Sklejkę skręcamy również śrubami, a szwy ociera się szlifierką. Zaleca się układać arkusze w postaci cegieł - z przesunięciem o połowę. Płyty OSB lub płyta wiórowa nie mogą być cięte - prawie się nie wyginają.

  Szybko i niezawodnie można wyrównać podłogę pod linoleum za pomocą arkuszy ze sklejki

  Jest to najszybszy i najnowocześniejszy sposób wyrównania powierzchni. Zaleca się go używać, jeśli różnica wysokości nie przekracza 20 mm. Przede wszystkim przygotuj powierzchnię - unieruchom luźne płyty, uszczelnij przez pęknięcia i duże pęknięcia, progruntuyte podłogowe. Zamknij ściany folią, obracając ją na podłodze lub kup specjalną taśmę do mieszanek płynnych. Jeśli nie masz skrzynki w drzwiach, wypełnij pasek tuż nad poziomem przyszłego piętra. Następnie zwiń siatkę zbrojącą po powierzchni, zamocuj ją za pomocą zszywacza budowlanego. Teraz musisz przygotować miksturę. Użyj do tego dużego wiadra lub dużej pojemności.

  Przygotuj mieszaninę zgodnie z instrukcjami. Aby wymieszać mieszankę, można użyć konwencjonalnego wiertła ze specjalną zakrętką. Ważne jest, aby obserwować proporcje - zbyt płynna mieszanina wyschnie przez długi czas i może pęknąć.

  Następnie proces jest dość prosty: wylać mieszaninę na podłogę i wyrównać szpachelką do wymaganej grubości. W ten sam sposób poruszaj się, aż całkowicie pokryjesz jeden pasek wzdłuż ściany. Następnie zwiń powierzchnię specjalnym wałkiem igłowym, który wyrzuca pęcherze z mieszaniny.

  Uwaga: najlepiej jest ze sobą współpracować - podczas gdy jeden przygotowuje miksturę, a drugi jest wyrównany i wylany. Jeżeli czas pomiędzy wymieszaniem mieszanki jest zbyt duży, uzyskuje się trudny szew. Pokrycie schnie około 24-36 godzin, po czym może rozwinąć linoleum.

  Po wykończeniu drewnianej podłogi, zastanówmy się, jak wyrównać betonową podłogę pod linoleum. Beton jest twardą i zakurzoną powłoką, więc jeśli chcesz ułożyć linoleum bezpośrednio na nim, musisz bardzo dobrze przygotować podstawę. Najpierw zauważ dobrze powierzchnię, usuwając z niej kurz. Jeśli na podstawie są pęknięcia i dziury, wypełnij je kitem. Powierzchnia powinna być idealnie płaska - nie powinny występować żadne guzki, kamyczki ani huśtawki. Jeśli tak, to musisz stworzyć nowy stół.

  Odsłonięte lampy ostrzegawcze do nalewania jastrychu

  Aby to zrobić, dokładnie wyczyść powierzchnię. Nie powinien mieć farby, plam olejowych ani peelingu. Wszystko to musi zostać usunięte. Jeśli stary jastrych nie jest bardzo wysokiej jakości i kruszy się przy dotknięciu, to należy go usunąć w jak największym stopniu.

  Teraz musimy obliczyć poziom przyszłej płci. Znajdź najwyższy punkt w pokoju i przenieś ten poziom na ściany.

  Można to zrobić za pomocą poziomu wody lub lasera. To najniższy punkt przyszłej płci. Teraz dodaj do niego 20 mm i narysuj linię wzdłuż obwodu. Będzie to poziom jastrychu.

  Uwaga: jeśli planujesz zrobić ciepłą podłogę, wtedy poziom powinien zostać podniesiony do 30 mm. Ta grubość skutecznie rozprasza ciepło na powierzchni, zapobiegając przegrzaniu rur lub szybkiemu schłodzeniu.

  Po zakończeniu znakowania podłoga jest zagruntowana co najmniej dwa razy. Następnie na wierzch nałożono hydroizolację z folii celofanowej o grubości 200 mikronów lub specjalnej membrany. Krawędzie folii są budowane na ścianach, a arkusze są sklejane taśmą samoprzylepną, jak opisano powyżej.

  Poniżej znajduje się lista działań:

  1. Siatka wzmacniająca z ogniwami nie jest układana na podłodze więcej niż 10 na 10 cm.
  2. Beacons są zainstalowane. Można je mocować na tynku lub alabastrze - szybko więdnie. Poziom latarni morskich ustawiony jest na górnej narysowanej linii. Dodatkowo, poprawność układania sprawdza się za pomocą długiej reguły lub patyka - musi leżeć na trzech sygnałach nawigacyjnych i nie grać jednocześnie. Szerokość między latarniami zależy od twojej reguły - powinna być nieco mniejsza niż jej długość.
  3. Napełnianie roztworu. Powszechną zaprawę cementowo-piaskową przygotowuje się w ilości od 1 do 3 w konsystencji, takiej jak płynna śmietana. Następnie przelewa się między latarniami morskimi na poziomie tuż nad latarniami i wyrównuje się z zasadą, naciskając i uszczelniając w podstawie. Konieczne jest przejście od przeciwległego rogu do drzwi. Musisz pracować szybko, aby roztwór nie wyschnął w stawach.
  4. Po zakończeniu wylewania należy pozostawić jastrych do wyschnięcia. Po 6 godzinach przepłukać niewielką ilością wody, przykryć folią, pozostawić do wyschnięcia. Nie można zakrywać filmu, ale podlewać go codziennie, aby nie pękł. Całkowicie jastrych wysycha dopiero po 25 dniach.
  5. Trzy dni po wylaniu, wyciągnij latarnie morskie z jastrychu. Czyni to jest konieczne, ponieważ podczas pracy według reguły usunięto na nich górną warstwę ochronną, a metal będzie rdzewieć. Usuń je, powstałe pęknięcia wypełnij świeżo przygotowanym roztworem cementu i piasku, wyrównując nierówności szpachelką.

  Ostatnim krokiem jest wyrównywanie rozwiązania z zasadą latarni morskiej

  Po wyschnięciu jastrychu poziomowanie podłogi dla linoleum uważa się za kompletne. Teraz możesz rozwinąć osłonę. Przy okazji, zalecamy podłożyć pod nią podszewkę wykonaną z piankowego poliizolu lub wtyczki technicznej - znacznie wydłuży żywotność linoleum i odegra rolę termiczną i dźwiękoszczelną.

  Jak wyrównać podłogę pod linoleum - opis możliwych metod i technologii pracy

  Zgodnie z przepisami wykonawczymi i wymaganiami, poziomowanie podłogi dla linoleum odbywa się w sposób zalecany. Jednak wykonanie tych prac będzie decydować o jakości wykonania posadzki.

  W przeciwnym razie, nawet różnica kilku milimetrów wysokości, może prowadzić do przedwczesnego uszkodzenia zewnętrznej warstwy, co z kolei spowoduje nieplanowanych prac i kosztów do układania nowej powłoki.

  Metody układania powierzchni linoleum

  Linoleum jest dostępny w różnych modyfikacjach, z różnymi wskaźnikami wydajności. Mimo to każdy rodzaj tej powłoki jest szczególnie wymagający na poziomie podłogi.

  Różnice wysokości, depresje, poluzowane tkaniny - wszystko to ostatecznie doprowadzi do uszkodzenia linoleum.

  Przy małych kropli do 1-2 mm na metr kwadratowy, najwłaściwsze dźwiękochłonnych i wytłumiające podłoży na bazie pianki poliuretanowej lub korka. Ta technologia antyaliasingu jest szeroko stosowana zarówno do drewnianych, jak i betonowych podstaw.

  Najbardziej popularne sposoby na wyeliminowanie nierówności i różnic wysokości dla drewnianych podstaw

  Przy znacznych odchyleniach, w przypadku podłóg drewnianych, można wyznaczyć następujące sposoby wyrównania:

  Montaż sklejki przy opóźnieniach podpór i wypełnianie rozwiązań samopoziomujących to najszybszy i najprostszy sposób poziomowania. Stosowanie szpachli jest bardziej pracochłonną, ale dość przystępną technologią, która pozwala na wyrównanie dostatecznie dużego obszaru bazowego.

  Wyrównanie betonowej podłogi do linoleum odbywa się zgodnie ze standardowymi technologiami i można je wykonać w następujący sposób:

  • Zalewanie roztworu betonu;
  • Zastosowanie podłóg samopoziomujących;
  • Układanie arkuszy ze sklejki lub DSP.

  Na podłożach betonowych, zaleca się zastosowanie dwóch pierwszych metod, ponieważ zapewniają one bardziej niezawodne i trwałe fundamenty, na których można produkować nie tylko układania linoleum, ale także wszelkie inne wykładziny podłogowej.

  Opis technologii dla baz betonowych

  A-B - linia na ścianie, B-G - poziom różnic na płycie, D - najwyższy punkt na powierzchni tablicy

  Proces wyrównywania podłoża betonowego jest znacznie łatwiejszy technologicznie, ale trwa znacznie dłużej. Zasadniczo wynika to z czasu, który będzie wymagany do wysuszenia roztworu betonu użytego do jastrychu.

  Przy stosowaniu mieszanek samopoziomujących poziomowanie wykonuje się w ciągu 1-2 dni, łącznie z przygotowaniem powierzchni do napełnienia.

  W ramach prac przygotowawczych, dla obu metod, demontaż starych powłok i struktur, oczyszcza się powierzchnię płyty betonowej z brudu i cementu przyklejanego. Aby to zrobić, możesz użyć improwizowanych narzędzi - młotka, dłuta, piły do ​​metalu, wiertarki i perforatora.

  Po oczyszczeniu pomieszczenia dokonuje się obliczeń i układu poziomu przyszłego piętra. Aby to zrobić, użyj miarki, ołówka, poziomu konstrukcji i nylonowego sznurka.

  Na obwodzie pomieszczenia rysowana jest linia prosta na ścianie. Od linii w dół do powierzchni płyty mierzona jest odległość. Istnieje najkrótsza odległość, która będzie najwyższym punktem na powierzchni płyty. Od znalezionego punktu, z powrotem do góry 3-6 cm, zmierz i narysuj linię na ścianie.

  Będzie to wysokość przyszłej podłogi, która powinna być zorientowana podczas ustawiania szyn dla wyrównania podłogi. W przypadku jastrychów cementowych minimalna grubość nie powinna być mniejsza niż 3 cm.

  Podstawowe etapy przywracania dawnej podstawy do układania linoleum

  Kolejność prac przy wyrównywaniu z użyciem zaprawy cementowo-piaskowej będzie obejmowała następujące etapy:

  1. Na dolnej krawędzi ściany, na wysokości nieco wyższej niż wysokość przyszłej podłogi, przyklejono taśmę przepustnicy. Materiał ten będzie odpowiedzialny za zmianę temperatury jastrychu i nie pozwoli mu pękać ani pękać po wyschnięciu;
  2. Zgodnie z przeprowadzonymi obliczeniami przeprowadzana jest instalacja prowadnic. W tym celu można użyć profilu do płyt gipsowych lub drewnianego pręta zanurzonego w wodzie. Odległość między prowadnicami powinna być mniejsza niż wymiary narzędzia, które będzie używane do rozprowadzania i poziomowania roztworu;
  3. Zaczynają przygotowywać mieszaninę cementowo-piaskową. W tym celu można użyć suchych mieszanek producenta M-200 lub samemu wymieszać roztwór. Przy ręcznym ugniataniu zaleca się przyleganie do następujących proporcji - 3 części cementu na 1 część piasku i 0,5 części wody;
  4. Wlewanie przygotowanego roztworu do przestrzeni między odsłoniętymi latarniami nawigacyjnymi. Nakarm miksturę lepiej z odległego kąta pomieszczenia, delikatnie ruszając się do wyjścia. Po wylaniu rozprowadzić i wypoziomować roztwór na powierzchni podłogi;
  5. Po zakończeniu wylewania i wyrównywania podłogi na całej powierzchni pomieszczenia, jastrych pokrywa się folią polietylenową i pozostawia na jeden dzień, po czym rozbija się sygnały nawigacyjne i fugi.

  Przy stosowaniu mieszanek samopoziomujących do wyrównywania posadzki, w fazie przygotowania podłoża, zagruntowuje się ją na jednej lub dwóch zachodzących na siebie warstwach. Przy dużych różnicach wysokości, po wyschnięciu podkładu, odpowiednie lampy ostrzegawcze są instalowane za pomocą testów porównawczych.

  Główne etapy napełniania mieszanki samopoziomującej i podłogi wypełniacza

  Przy opadach do 2-3 mm odlewanie mieszaniny może odbywać się bez ułożenia struktur prowadzących. Jako lampy ostrzegawcze wkręty samogwintujące wkręcane są w powierzchnię płyty, w odległości odpowiadającej poziomowi podłogi.

  Następnie przygotować mieszaninę zgodnie z instrukcją na opakowaniu i przykleić taśmę przepustnicy. Napełnianie mieszanki samopoziomującej przeprowadza się w małych porcjach. Rolka igłowa służy do dystrybucji.

  Po napełnieniu, rozprowadzeniu i wyrównaniu jednej porcji proces powtarza się. Pożądane jest, aby prace te były wykonywane bez opóźnienia, ponieważ mieszanina wystarczająco szybko się zatrzymuje.

  Technologia opisu działa dla podłóg drewnianych

  Główne etapy mocowania sklejki do powierzchni podstawy

  Technologia wyrównywania drewnianej podstawy do układania linoleum lub innych powłok rolkowych w dużym stopniu zależy od stanu technicznego konstrukcji podłogi.

  Przy różnicach wysokości do 2-3 mm wykonywany jest mechaniczny cykl powierzchni. Do tego celu służą specjalne maszyny i narzędzia. Bez dostępności specjalnego sprzętu i umiejętności ta metoda jest trudna do wdrożenia i nie jest odpowiednia dla wszystkich.

  W przypadku mocnej podstawy z deskami, z lekkim pochyleniem lub blokadą, można użyć sklejki lub arkuszy DSP, które zostaną przymocowane do starej powłoki.

  W przypadku silnych nierówności rozmieszczonych równomiernie na całej powierzchni pomieszczenia najlepiej jest zastosować poziomowanie z układem konstrukcji nośnej w postaci drewnianych bali i wypełnienie pustek szpachlą.

  W przypadku mocno wypaczonych i zwisających podłóg drewnianych konieczne będzie otworzenie całej konstrukcji, zastąpienie zbutwiałych i uszkodzonych obszarów, ustawienie kłód podpierających na poziomie i ułożenie zgrubnej podstawy nowych materiałów.

  Jako przykład podajemy opis dwóch metod. Pierwsza metoda jest prostsza i nie wymaga specjalnych umiejętności. Drugi, bardziej złożony, ale w pełni możliwy do zrealizowania dzięki znajomości technologii.

  Mieszanina trocin i PVA o gęstej konsystencji

  Prace nad wyrównywaniem podłogi linoleum własnymi rękami za pomocą kleju będą składały się z:

  1. Powierzchnia płyty i drewniana podstawa jest sprawdzana pod kątem uszkodzeń, zgniłych obszarów i płótna. Po wykryciu uszkodzony obszar zostaje wycięty i zastąpiony nową deską. Do tego możesz użyć piły do ​​metalu lub elektrycznej wyrzynarki, młotka, śrub i śrubokręta;
  2. Na podłożu, co 30-40 cm, wzdłużne listwy o małej grubości, cienki drążek itp. Układa się i mocuje. Przed zamocowaniem sprawdź poziom szyn. W przypadku przeszkód i zniekształceń materiały rolkowe są umieszczane pod szyną;
  3. Wymieszać mieszaninę trocin i kleju PVA. Do mieszania użyj plastikowego lub żelaznego pojemnika. Przez konsystencję mieszanina powinna przypominać gruby kit;
  4. Pustka między podłużnymi prętami wypełniona jest przygotowaną szpachlą. W przypadku jednego podejścia grubość warstwy nie powinna przekraczać 15-20 mm. Druga i kolejne warstwy są nakładane dopiero po całkowitym wyschnięciu poprzedniego;
  5. Po fugowaniu podłogi w całym obszarze, sprawdzanie odbywa się przy użyciu poziomu. Na wyrównanej podstawie można ułożyć sklejkę lub arkusze DSP.

  Ta metoda wyrównania nie jest zbyt skomplikowana, ale zajmuje to dużo czasu, jeśli chcesz wyrównać duży obszar. Jeśli to możliwe, zamiast domowej masy szpachlowej lepiej stosować samopoziomujące się związki i roztwory.

  Sekwencja pracy przy zalewaniu jastrychu cementowego na betonowej podstawie

  Sekwencja podczas dopasowywania za pomocą sklejki będzie wyglądać następująco:

  1. Podstawa, deski i inne drewniane elementy są sprawdzane. W przypadku uszkodzeń, przegniłych obszarów i silnych blokad, wykonywana jest wymiana i regulacja konstrukcji;
  2. Na podstawie podłogi układane są arkusze sklejki. Kanwy można przesuwać w dowolnej kolejności, aby uzyskać wygodniejszą lokalizację na powierzchni. Po ułożeniu, wzdłuż obrysu prześcieradeł leżących pod ścianą, rysowana jest linia. Aby ułatwić instalację, arkusze są ponumerowane i odłożone;
  3. Instalacja drewnianych prowadnic odbywa się zgodnie z wykonanymi oznaczeniami. Do produkcji kłód można użyć belki o wymiarach 50 × 60 mm. Po ułożeniu pnia na obwodzie, rozmieszczone są co 30-40 cm wzdłużne i poprzeczne prowadnice;
  4. Struktura nośna jest sprawdzana zgodnie z poziomem. Jeśli to konieczne, więcej cienkich prętów lub desek umieszcza się pod opóźnieniami. Po sprawdzeniu, struktura jest zapinana na metalowe rogi i śruby;
  5. Układanie arkuszy ze sklejki na opóźnieniach wspierających jest dokonywane. Między arkuszami obserwuje się przerwę 8-10 mm, między sklejką a ścianą 10-12 mm.

  Jeśli to konieczne, po złożeniu arkuszy można obrócić sklejkę, aby uzyskać jeszcze bardziej równomierną powierzchnię. Pod układaniem linoleum nie jest wymagane dodatkowe wyrównanie lub poluzowanie.

  Oprócz opisanych technologii, zalecamy obejrzenie filmu pokazującego proces wyrównywania podłoża dla linoleum w bardziej szczegółowy sposób.

  Dodaj komentarz

  − 1 = 4