Nazwa kategorii

Jak wyrównać sufit płytą gipsowo-kartonową

Wyrównanie sufitu z płytą gipsowo-kartonową: cały proces od instalacji ramy do jej poszycia

Prawdopodobnie każdy wie, jak krzywe mogą być sufity w naszych mieszkaniach. Jeśli różnice między płytami są niewielkie, można je z powodzeniem wyrównać cienką warstwą tynku lub szpachli. Ale w przypadku dużych zakrzywień, jeśli chodzi o płyty o grubości przekraczającej 3 cm, tynk nie będzie najlepszym sposobem na rozwiązanie problemu - takie warstwy zaprawy mogą pewnego dnia po prostu spaść na głowę. Jedynym wyjściem z tej sytuacji jest wyrównanie stropu płytą gipsowo-kartonową. To jest pytanie, które dzisiaj rozważymy na stronie "House of Dreams". Po przestudiowaniu wszystkich subtelności tej pracy przy pomocy tej klasy mistrzowskiej, nauczymy się, jak własnoręcznie zamontować płaski sufit z płyty gipsowo-kartonowej.

Gładki sufit z tektury gipsowej własnymi rękami zdjęcie

Wyrównanie sufitu za pomocą płyty gipsowo-kartonowej nie jest tak skomplikowanym procesem, i całkiem możliwe jest, aby spróbować zrobić to samemu. Dla wygody i lepszego zrozumienia całej technologii podzielimy ją na dwa główne etapy - konstrukcję metalowej ramy i kolejne tynkowanie płyt gipsowo-kartonowych.

Jak wyrównać sufit w płycie gipsowo-kartonowej: zbieramy ramę

Podejmując kwestię samodzielnego wyrównywania pułapu, należy zrozumieć wagę prawidłowego montażu metalowej ramy do płyty gipsowej - na niej zależy niezawodność, trwałość i równomierność konstrukcji jako całości. Rama złożona z profili stanowi 80% wykonanej pracy.

W pierwszym etapie konstrukcji szkieletu należy oznaczyć poziom pozycji przyszłego sufitu. Płaszczyznę ustawia się za pomocą poziomu hydraulicznego lub laserowego. W inny sposób nie działa - jeśli przywiążesz się do istniejących ścian lub płyt, otrzymasz krzywiznę z płyty gipsowej.

Aby uniknąć kłopotów z układem sufitu przez długi czas, użyj poziomu, aby oznaczyć płaszczyznę ramy we wszystkich zakątkach pokoju. Następnie uzbrojeniamy się w wyściełaną nić i łączymy wszystkie te punkty poziomymi liniami.

Wyrównywanie sufitu własnymi rękami zdjęcie

Płaszczyzna sufitu jest ustawiona, teraz możesz przejść do dalszej pracy. W następnym etapie poziomowanie sufitu własnymi rękami zapewnia instalację profili prowadzących uv. Są one przymocowane za pomocą kołków lub śrub do zaznaczonych linii wzdłuż całego obwodu pomieszczenia. Aby ułatwić obsługę, profile prowadzące powinny być umieszczone powyżej zaznaczonej linii.

Jak mogę wyrównać pułap

Posuwamy się dalej, a na kolejnym etapie decyzja o tym, jak prawidłowo wyrównać sufitową tekturę gipsową, zapewnia instalację profili nośnych cd. Zasada ich instalacji jest dość prosta - są one wstawiane w profile prowadzące o rozstawie 400 mm. Kierunek ich montażu powinien odpowiadać położeniu płyt gipsowo-kartonowych. Powiedzmy, że powinny znajdować się wzdłuż długości arkusza. Jeśli nie ma wystarczającej długości profili nośnych, to w razie potrzeby można je zwiększyć za pomocą złączy cd.

Wyrównanie sufitu za pomocą zdjęcia z płyty gipsowo-kartonowej

Pytając, jak wyrównać sufit własnymi rękami, należy zrozumieć, że zainstalowane profile nośne nie będą wystarczające. Aby nadać sztywność osnowie i zapobiec pękaniu szwów w przyszłości, konieczne jest również zainstalowanie zworek. Ich instalacja odbywa się z podziałką 500 mm wzdłuż całej płaszczyzny przyszłego sufitu.

Mocowanie poprzeczek wykonuje się za pomocą krabów lub krzyżowych łączników cd. Lepiej jest zainstalować je wcześniej i zabezpieczyć za pomocą wkrętów samogwintujących we wszystkich przewidzianych miejscach (i to jest 8 punktów mocowania).

Jak samodzielnie dopasować sufit do klasy mistrzowskiej

Po zainstalowaniu krabów możesz ciąć i montować skoczki. W wyniku staranności należy wykonać metalową ramę z krokiem uzdy 400 na 500 mm wzdłuż środka profili.

Jak wyrównać nierówny sufit z płytą gipsowo-kartonową

Przesuwamy się dalej i przymocowujemy sufit do płyt. Elementy mocujące służą do wyrównania gipsokartonu na suficie, dużo - rama może być zawieszona na wspornikach w kształcie litery U, butach wykonanych z profili prowadzących lub, jak w naszej klasie mistrzowskiej, szybkich podvesvesah. Te ostatnie są używane do dużej odległości między podłogą a ramą. Nawiasem mówiąc, szybkie załączniki są bardzo wygodne - z ich pomocą wyrównanie ramy w płaszczyźnie nie jest trudne.

Master-class na wyrównanie sufitu płytą gipsowo-kartonową

Dlatego ustawiamy szybkie zawieszenie z krokiem 600 mm na całej długości każdego profilu. Do sufitów zawieszenia są przymocowane za pomocą kołków przez specjalne oczko, które jest dostępne na szprychach tego produktu, aw profilu po prostu klinują się z obrotem.

Jak prawidłowo wyrównać sufit

Następnym krokiem w rozwiązaniu problemu wyrównania nierówności sufitu będzie jego wyrównanie - rama musi być zainstalowana zgodnie z płaszczyzną zaznaczoną na początkowym etapie pracy. W tym celu stosuje się długi poziom lub nitki rozciągnięte na profilach łożyskowych. Regulacja wieszaków jest bardzo prosta - sprężyna, która jest wyposażona w szybkie mocowania, jest ściskana rękoma, po czym profil ustawia się w pożądanej pozycji. Tutaj trzeba bardzo mocno postarać się i osiągnąć niemal idealną pozycję profili CD w płaszczyźnie - żadna z nich nie powinna znajdować się powyżej lub poniżej prowadnic przymocowanych do ścian.

Wyrównywanie sufitu własnymi rękami

Jak wyrównać sufit płytami gipsowymi: poszycie kadłuba

Aby oprawić ramę z płyt kartonowo-gipsowych jest najłatwiejszym z problemów na drodze do rozwiązania problemu wyrównania sufitu. Jedyną trudnością, jaka powstaje przy oprawianiu ramy, są wymiary płyt gipsowo-kartonowych - tutaj będziesz potrzebował asystenta. W zasadzie oboje jesteśmy w stanie poradzić sobie z tym zadaniem. Podnosimy płytę gipsową do sufitu i mocujemy ją za pomocą samogwintujących śrub do metalu ø3,5 mm i długości 25 mm we wszystkich ustalonych profilach bez wyjątku. Gips musi być zamocowany zarówno wzdłuż profili nośnych, jak i wzdłuż prowadnic, z podziałką 150 mm.

Jak wyrównać sufit płytą gipsowo-kartonową własnymi rękami

Jeśli zwrócisz uwagę na arkusz z płyt kartonowo-gipsowych, zobaczysz, że brzegi fabryki są nieco cieńsze niż całe jego ciało. Odbywa się to w celu późniejszego jakościowego uszczelnienia stawów. Pamiętaj, że wszystkie ręcznie przycięte krawędzie płyt kartonowo-gipsowych muszą zostać rozszerzone, tj. fazuj fazę. Tylko w tym przypadku, podczas uszczelniania połączeń, nie pękają podczas działania sufitu.

Wyrównanie sufitu za pomocą płyty gipsowo-kartonowej

W ten sposób możesz samodzielnie wyrównać sufitową płytą gipsowo-kartonową. Czy to trudne? Sędzia dla siebie. W każdym razie powyższe informacje będą przydatne. Nawet jeśli nie zamierzasz sam wyrównać pułapu, ale uznasz za konieczne zatrudnienie specjalistów do tych prac, zawsze możesz sprawdzić ich pracę.

Wyrównanie sufitu za pomocą płyty gipsowo-kartonowej

 • Krem do egzotycznych grzybów do stóp
 • Kapsułki z pasożytów
 • Kompleksowa Sustalife do renowacji wspólnych

Istnieje kilka sposobów wyrównywania zakrzywionej powierzchni sufitu. Aby osiągnąć idealną gładkość i gładkość można za pomocą tradycyjnego tynku, nowoczesnych tkanin napinających lub takiego "uniwersalnego pomocnika", jak suchej zabudowy. Pierwsza opcja jest dobra tylko dla niewielkich różnic między płytami betonowymi nakładania, druga jest dość kosztowna i specyficzna pod względem instalacji. Dlatego najbardziej praktycznym, niedrogim i efektywnym rozwiązaniem jest wyrównanie stropu za pomocą płyty gipsowo-kartonowej.

Zalety stosowania płyt gipsowo-kartonowych do wyrównywania sufitu

Zalety stosowania płyty gipsowej do wygładzania uszkodzonego sufitu są następujące:

 • Korekta powierzchni sufitu dowolnej krzywizny;

Jak wybrać płytę gipsowo-kartonową do sufitu?

Eksperci zalecają zakup płyt gipsowo-kartonowych (GKL) do prac wewnętrznych, nie na rynkach spontanicznych, ale w dużych sieciach handlowych specjalizujących się w sprzedaży wysokiej jakości produktów budowlanych.

 1. Oznakowanie. Optymalną opcją dla wyrównania stropu są arkusze odporne na wilgoć oznaczone symbolem GKLV. Są odporne na zmiany wilgotności i temperatury, są wygodne w cięciu i są elastyczne w montażu.

Technologia wyrównania stropu płytą gipsowo-kartonową

Prace przygotowawcze przed sufitem wyrównuje się płytą gipsowo-kartonową

Przed bezpośrednim wyrównaniem pułapu należy przeprowadzić szereg prac przygotowawczych:

 • W celu zwiększenia izolacji cieplnej i akustycznej wszystkie pęknięcia i połączenia w betonie pokrywają się ostrożnie za pomocą szorstkiego wypełniacza. Szereg obowiązkowych prac wstępnych obejmuje usunięcie wszystkich plam i warstw pleśni. Dotknięte miejsca są czyszczone sztywną szczotką i leczone specjalnymi związkami przeciwbakteryjnymi.

Oznakowanie sufitu do poziomowania za pomocą płyty gipsowo-kartonowej

W kolejnym etapie pracy konieczne jest prawidłowe oznaczenie sufitu bazy. Aby to zrobić, za pomocą poziomu pęcherzykowego lub hydraulicznego, powinieneś wyznaczyć najniższe miejsce na powierzchni sufitu i, zaczynając od tego punktu początkowego, obrysować pomieszczenie (barwienie) wokół obwodu.

Montaż ramy do mocowania płyt gipsowo-kartonowych do sufitu

Budowa systemu ramowego jest jednym z głównych etapów procesu układania sufitu gipsowo-kartonowego. Od niej zależy bezpośrednio wytrzymałość, trwałość i wygląd konstrukcji.

 1. Przede wszystkim profil prowadzący jest zainstalowany wzdłuż obwodu pomieszczenia. Ważne jest, aby zablokować ten pręt tak, aby jego dolna część znalazła się na równi z oznaczeniami ścian. Długość profilu ściennego jest regulowana podczas instalacji, w zależności od wielkości pomieszczenia. Jeśli to konieczne, przytnij pręt za pomocą specjalnych nożyczek lub bułgarskiego z kółkiem dyszowym wokół metalu.
 • Przeczytaj recenzję kompleksowego środka na hemoroidy Proctolol
 • Jak schudnąć na 20 kg - prawdziwe recenzje o Guarchibao

Układanie komunikacji podczas poziomowania za pomocą płyty gipsowo-kartonowej

Etap pośredni między rozmieszczeniem konstrukcji ramowej i jej okładziną jest przeznaczony do układania materiałów izolacyjnych cieplnych i dźwiękowych oraz instalacji przewodów elektrycznych i innych przewidywanych połączeń.

Cięcie płyt kartonowo-gipsowych do wyrównania sufitu

W procesie wyrównywania stropu z płytą gipsowo-kartonową należy pracować zarówno z integralnymi arkuszami, jak iz ich segmentami. Dlatego ważne jest zwrócenie szczególnej uwagi na znakowanie i wycinanie GCR:

 • Najpierw na arkuszach wykonaj odpowiedni szkic znaku za pomocą taśmy mierniczej i ołówka, a następnie przejdź do natychmiastowego cięcia materiału.

Na etapie mocowania płyty gipsowo-kartonowej do ramy zaleca się skorzystanie z pomocy asystenta i postępować w następujący sposób:

 1. Pierwszy podpiera arkusz skóry na wymaganej wysokości, drugi - mocuje go do konstrukcji ramy za pomocą wkrętów samogwintujących.

Bezramowe wyrównanie sufitu za pomocą płyty gipsowo-kartonowej

Wyrównanie sufitu za pomocą płyty gipsowo-kartonowej bez ramy jest wskazane tylko w małych pomieszczeniach iz niewielkimi różnicami (do 3 cm) pomiędzy płytami betonowymi. W tym przypadku mocowanie GCR do powierzchni sufitu odbywa się za pomocą specjalnych kompozycji klejących na bazie gipsu.

 • Przed bezpośrednim zamocowaniem płyty gipsowo-kartonowej, podstawa sufitu jest dokładnie oczyszczona ze starych materiałów wykończeniowych, tynku, pleśni i kurzu. Następnie przygotowaną powierzchnię dwukrotnie pokrywa się mieszaniną primerów o działaniu przeciwdrobnoustrojowym.

Jak wyrównać sufit płytą gipsowo-kartonową - spójrz na wideo:

Jak widać, samopoziomowanie sufitu za pomocą płyty gipsowo-kartonowej jest zadaniem prostym, ale wymagającym znajomości pewnych niuansów technicznych i zasad instalacji. Po zapoznaniu się z nimi, nawet początkujący mistrz domu będzie w stanie przekształcić wadliwą podstawę sufitu.

Wyrównanie sufitu za pomocą płyt gipsowo-kartonowych: znakowanie, montaż metalowej ramy i wypełnienie płyt gipsowo-kartonowych

Nierówne sufity w mieszkaniu - problem nie indywidualnych mieszkańców, ale ogólne i całkiem zrozumiałe, poza tym, pod pojęciem nierównego sufitu, nie wszystkie oznaczają to samo. Będziemy postępować z faktu, że nawet sufit - gładką powierzchnię, aby zneutralizować poziomej, a my będziemy szukać sposobów wyrównywania płyt gipsowo-kartonowych na suficie, przy zachowaniu wszystkich technologii produkcji.

Płaski sufit wykonany z płyty gipsowo-kartonowej

Utwórz znaczniki

 • Ponieważ wystarczy przeprowadzić wyrównanie dźwiękoszczelnego sufitowej, to znaczy nie może być, aby w kształcie wielopoziomowego lub sprawiają, że pokój znacznie poniżej, nawiązujemy do ramy sufitu z płyty gipsowo-kartonowej jest w minimalnej odległości od głównego sufitu - 2,5 cm (grubość profilu ramki).

Do tego dochodzimy do najniższego punktu na suficie głównym, a odchodząc od niego 2,5 cm, wykonujemy znak na ścianie. Przy pomocy poziomu wody przenosimy ten znak na wszystkie wewnętrzne i zewnętrzne narożniki pomieszczenia.

Gwint do wykrawania linii za pomocą niebieskiego lub chocline

Prowadzenie linii kontrolnej

 • Wątek powinien być przeciągnięty między dwoma znakami i, ciągnąc jak cięciwa, nagle uwolnić.

Wątek pozostawi równą linię, która posłuży jako przewodnik do instalacji szkieletu podwieszanego sufitu i będzie oznaczać dolną granicę tego szkieletu.

 • Ponieważ ramy oznaczają kombinację profili sufitowych do płyty gipsowej, nadal musimy odeprzeć pewną liczbę linii na suficie głównym.

  W tym celu wybieramy róg pomieszczenia najbliżej 90 ° i po ustaleniu kierunku płyty gipsowej (GKL) podczas montażu, zaznaczamy dwie przeciwległe ściany pod sufitem 50 cm wzdłuż tego kierunku.

  Teraz wystarczy zawiesić linię między etykietami na suficie za pomocą klinu.

 • Rada. Kiedy nosisz znak wodny pod sufitem, stożki będą przeszkadzać ci w tym, ponieważ będą opierać się o główny sufit i będziesz musiał rekrutować wodę prawie do poziomu, który jest bardzo niewygodny.

  Możesz więc usunąć te stożki.

  Rada. Do montażu profili za pomocą specjalnych śrub do płyty gipsowej.

  Możesz sprawdzić ich jakość w następujący sposób: śruba na dyszy nr 2 nie powinna odlatywać z niej w pozycji poziomej i nawet przy niewielkim pochyleniu przy pomocy śruby w dół.

  Profil CD zostanie wstawiony do profilu UD

  • Teraz musisz przykręcić profil UD do ściany. Dolna część profilu musi dokładnie pasować do przerywanej linii na ścianie. Zamontować UD na kołkach z tworzywa sztucznego za pomocą śruby.
  • Optymalna średnica kołka do takiego mocowania wynosi 6 mm, a dla śruby 4-5 mm. Należy pamiętać, że przy zakupie zestawu śrub kołkowych taka kombinacja nie występuje, ponieważ śruby są tam cieńsze.

  Trudno jest powiedzieć, jakie producenci są prowadzone, ale jeśli śruba cieńsza niż 4 mm kołków 6-milimetrowych, zachowuje się niemal jak ołówek w szklance, to znaczy, że nie posiadasz.

 • Jeśli w profilu UD nie ma otworów montażowych, należy je wykonać w odległości 40-50 cm od siebie. Otwory te można wykonać, stosując profil do ściany i wywiercić jednocześnie otwór w profilu i ścianie. Jeśli profile UD są dokładnie ustawione, wyrównanie stropu za pomocą płyt gipsowych już zakończyło się połowicznym sukcesem.
  • Teraz, wzdłuż linii na suficie, musisz zainstalować zawiesiny w kształcie litery U lub peshki, jak się często nazywa.

  Odległość między nimi wynosi 50-60 cm, a do mocowania do sufitu potrzebne są kołki i śruby, do których wymagane są te same wymagania, co powyżej.

  Ale dodatkowo kołek do sufitu powinien być z małym kapeluszem lub rozszerzony na rękawie, aby nie wpaść w puste przestrzenie sufitu.

  Instalacja profili CD

  • Wytnij profil CD o 5 mm mniejszy niż odległość między ścianami i włóż go do profili UD pod wieszakami, jak pokazano na zdjęciu.

  Profile CD są wyrównane przez wątek

  • W celu ujednolicenia profili CD, w ramach niezbędnego ciągnąć nić nylonową, ale uginały profile zatrzyma wypoziomowanie, więc każdy CD trzeba dokręcić środkowy peshkoy, chowając je na profil.

  Profil do zawieszenia jest ustalany za pomocą śrubokręta

  • Teraz wyrównaj każdy profil osobno, przykręcając go do zawieszenia za pomocą wkrętów samogwintujących do profili płyt gipsowo-kartonowych.

  Zegnij końce zawieszenia na boki, a także przykręć punkty dokowania UD i CD za pomocą śrub. Następnie ustalimy, jak wyrównać sufit za pomocą płyty gipsowo-kartonowej, instalując GCR.

  Szyjemy arkusze gipsokartonnye

  Instalacja GKL wykonana przez dwie osoby

  • Zdecydowanie potrzebujesz partnera, w każdym przypadku, do zainstalowania GKL, ponieważ podniesienie arkusza do jednej osoby i wkręcenie go jest bardzo trudne, a dla początkującego prawie niemożliwe.

  Do montażu użyć wkrętów samogwintujących do metalu o długości 25 mm, wkręcanych w odległości 30 cm od siebie.

  Dysza do płyt gipsowo-kartonowych

  • Zakrętka być zagłębiony w GCR, aby nie kolidować z wypełniaczem, ale w tym samym czasie, to nie musi przebić się przez papier, więc można skorzystać ze specjalnej dyszy z odcieniem, który przechwytuje głębokość czapki zanurzeniową.

  Krawędź GKL pokrywa się z profilem do połowy

  • Rozważamy wyrównanie sufitu za pomocą płyty gipsowo-kartonowej i uwzględnimy, że krawędź GCR musi leżeć na profilu płyty CD, zachodząc na nią na pół - druga połowa zajmie następny arkusz.
  • Po zamontowaniu wszystkich arkuszy rozpocząć uszczelnianie szwów i wkrętów, ale dotyczy to już nie instalacji, ale tynku gipsowo-kartonowego.

  Teraz wiesz już, jak zrobić gładki sufit własnymi rękami z płyty gipsowej i mając tę ​​wiedzę, możesz poruszać się dalej. Oznacza to, że można również wykonać wielopoziomowe i kręcone sufity, dostosowując je do instalacji obrazów winylowych. Przede wszystkim - pragnienie!

  Dodaj komentarz

  1 + 6 =