Nazwa kategorii

Jak wyrównać ściany w drewnianym domu

Jak wyrównać ściany w drewnianym domu: niuanse technologii procesowej

Drewniany dom to doskonałe rozwiązanie do mieszkania. Ekologiczna kompatybilność, naturalne piękno, lekkość wzorów to jedna z najbardziej pozytywnych cech drewnianych domów. Mimo to krzywizny między kłódkami i narożnikami można uznać za pewne wady. Tak więc odpowiedź na pytanie, jak wyrównać drewniane ściany w domu, jest bardzo ważne dla ostatecznego wykończenia estetycznego domu. A w drewnianym domu proces wyrównywania ścian jest zupełnie inny od tej samej pracy, na przykład w budynku z cegły lub panelu.

Wcześniej, kiedy nie było dostępnych nowoczesnych technologii, ściany w drewnianych domach zostały wyrównane za pomocą sklejonego kartonu i gazet. Praktycznie ta metoda nie różniła się od stabilności wykończenia. Został zastąpiony nowoczesnymi technikami, które są z powodzeniem stosowane teraz i pozwala zapobiegać skrzywieniu podczas zalewania fundamentu.

Ważnym punktem, jeśli ściany z drewna, a następnie można je wyrównać za pomocą płyt gipsowo-kartonowych, ale jeśli z innego rodzaju materiałów drewnianych, to można użyć mieszanek budowlanych - kit i cementu.

Ściany należy oczyścić z resztek starego wykończenia (jeśli chodzi o stare mury). Jeśli w ścianach znajdują się śruby lub gwoździe, należy je również usunąć. Pęknięcia, depresje należy naprawić za pomocą pianki montażowej. Jeśli używasz tynku, może wyschnąć przez długi czas, aw przyszłości doprowadzić do pęknięć. Ostatnim etapem przygotowawczym jest obróbka ścian środkami antyseptycznymi, które chronią ściany przed pasożytami i gniciem. Dopóki ściany nie będą całkowicie suche, praca nie jest potrzebna.

Jakie materiały będą potrzebne do wyrównania ścian?

Konieczne jest przygotowanie sklejki - z możliwością maksymalnej grubości, nadaje się również płyta wiórowa, która jest tańsza w cenie. Potrzebny będzie również pręt lub profil metalowy, płyta gipsowo-kartonowa lub arkusze innego materiału. Do mocowania płyty gipsowej potrzebne są śruby samogwintujące, poziomy do sprawdzania odchyleń od płaszczyzny pionowej lub poziomej.

Jeśli planujesz wyrównać ściany ze związkami budowlanymi, będziesz potrzebować cementu lub szpachli.

Rozważ główne zalecenia dotyczące wyrównywania drewnianych ścian w domu za pomocą płyty gipsowo-kartonowej lub zaprawy.

Jedną z opcji jest rama wykonana z pręta lub profilu metalowego. Rama jest zamontowana na ścianie, należy ją wypoziomować. Dzięki ramie można stworzyć idealnie płaską powierzchnię, wkładając w nią pożądany materiał.

Najczęściej stosowanym obecnie materiałem, który służy do wypoziomowania ścian, jest płyta gipsowo-kartonowa, za pomocą której można nie tylko wyrównać, ale również ocieplić ściany. Ponieważ drewniany dom, a nie tylko nowy, ma skłonność do skurczów, ważne jest, aby zmierzyć arkusze płyt gipsowych, biorąc to pod uwagę. Wysokość arkuszy płyt gipsowo-kartonowych powinna wynosić od pięciu do dziesięciu centymetrów mniej niż wysokość ścian. Arkusze z tektury gipsowej są mocowane na ścianach. Arkusze powinny mieć otwory lub gruz dla lepszej wymiany powietrza ścian.

Drewniane ściany nie z dzikiego drewna można wyrównać za pomocą szpachli. Ściany muszą być koniecznie zagruntowane i pokryte środkiem antyseptycznym. Ale jeśli na ścianach są dziury i pęknięcia, oszacuj ich głębokość - jeśli jest duża, nie ma sensu stosowanie tej metody wyrównywania drewnianych ścian. A jeśli możesz walczyć z nimi za pomocą tej samej szpachli, najpierw musisz je uszczelnić, a następnie warstwę o grubości maksymalnie 2 milimetrów, aby pokryć ściany.

Mieszankę cementową można wyrównać ścianami drewnianymi, uprzednio zwilżonymi wodą. Ściany powinny być wystarczająco szorstkie. Jeśli tak nie jest, tzw. Gont jest wypychany na drewnianą ścianę - cienkie listwy wypchane ukośnie. Na zaprawie cementowej gont dobrze się układa.

Zdarza się, że trzeba tylko wyrównać rogi - odbywa się to za pomocą perforowanych lub metalowych narożników. Po przyklejeniu rogu za pomocą gipsu można go łatwo otynkować.

Tak więc, aby ustalić, jak wyrównać ściany w drewnianym domu,musisz wiedzieć, jak gładko, lub odwrotnie, jest drewniana ściana, jak głębokie są obrażenia na niej i jakie materiały są bardziej preferowane w tym lub w tym przypadku.

W przypadku starych domów lub niskiej jakości nowych budynków czas zaczyna się, gdy podłoga zaczyna wymagać wyrównania. W niektórych przypadkach można to zrobić bez demontażu dolnego piętra i naprawy opóźnienia.

W tym artykule powiemy o funkcjach i budowie drewnianych płyt pomiędzy pięter: co należy wziąć pod uwagę w ich układzie, jakich materiałów użyć i jak wybrać rozmiar materiału, odległość między przęsłami i więcej.

Drewniane przegrody Po pomyślnym przekształceniu przestrzeni naszego mieszkania, przede wszystkim myślimy o tym, który materiał jest bardziej odpowiedni do wznoszenia przegród wewnętrznych. Na wybór ten ma wpływ wiele czynników, cel ściany, preferencje właścicieli domu, koszt prac budowlanych.

Jak wyrównać drewniane ściany?

Kupiliśmy dom z bali, w którym nie ma dekoracji wnętrz. Powiedz mi - jak i co lepiej wypoziomować takie ściany? Jakie materiały są lepsze i czy potrzebujesz stworzyć framework?

Piszesz o pracach wewnętrznych.

Opcje są po prostu olbrzymie, zanim wyrównasz ściany, musisz zdecydować, co chcesz zobaczyć na mecie.

Ściany można wyrównać za pomocą płyty gipsowo-kartonowej.

Jest możliwe, aby wyrównać wykładziny (szkielet skrzynię pod podszewką, więc dokładnie), to nie jest złym rozwiązaniem, płyty z tego samego materiału nie jest zakłócony ekologia, bardzo godny wygląd.

Drewniane ściany można wyrównać i otynkować.

W przypadku prac wewnętrznych można również stosować tynki.

Trudno opisać wszystkie opcje, zatrzymam się na gipsie.

Spójrz na dzienniki swojego domu, potrzebujesz uszczelnienia, zrób to.

Usuwamy z powierzchni wszelkie zakłócenia, smary, brud, kurz i tak dalej.

Pod kątem do zachodzenia na siebie, gontów są osłonięte na ścianach

Pierwsza warstwa nabryzg (to samo rozwiązanie, można dodać PVA, nieco bardziej płynny roztwór tynku).

Suszenie (niekompletne) opryskiwanie i druga warstwa gipsu.

Następnie przekonaj się sam.

Można je wysuszyć, zagruntować, osuszyć i ułożyć drobno, na przykład do malowania.

Doskonale cię rozumiem też, jak przeniósł się do domu, ale został otynkowany, tak bardzo, że nie poszedł na płaskiej powierzchni, nawet to było pierwotnie, z gipsu w niektórych miejscach wyraźnie objawia grzyba. Myśląc, że byłoby lepiej, aby dojść do wniosku, że będzie łatwiej wyciągnąć cały tynk, pokroić problem (grzyb), wstawianie nowego materiału i urządzić dom wewnątrz OSB. Dlaczego wybrałem płytę OSB? W tym czasie przyszła do mnie w tej cenie, jest łatwy w montażu, zamyka się po dużej powierzchni ściany szpachlowane, łatwo, a później może być tapetą, które zrobiłem. W twoim przypadku problem nie jest tak dotkliwy, ponieważ dom nie jest wykończony. W związku z tym ramy (zdecydowanie zalecam to zrobić) są łatwo ustalone. Rama może być zainstalowana zarówno z profili metalowych

Wyrównanie ścian w drewnianym domu

Materiały wykończeniowe

Wyrównaj ścianę w drewnianym domu i przymocuj ścianę za pomocą obudowy

Jak wyrównać ściany w drewnianym domu?

Pomimo szybkiego, codziennego rozwoju branży budowlanej, jak wyrównać ściany w drewnianym domu, i do dziś jest otwarty dla wielu właścicieli daczy i prywatnych domów. Oczywiście, aby rozwiązać ten problem, można użyć, a niektóre ze sposobów „staromodny”, na przykład, wklejony jego gazeta domu lub karton obbit, jak to miało miejsce w przeszłości, ale można to zrobić o wiele bardziej sensowne i praktyczne metody stosowane w nowoczesnym budownictwie. Z reguły główną przyczyną krzywizny ścian jest osiadanie kątowych części mieszkania, co jest szczególnie charakterystyczne dla budynków wykonanych z bali. Dlatego pierwszym krokiem do wyrównania ścian będzie całkowite oczyszczenie ich ze starego wykończenia.

Jeśli to możliwe, należy również usunąć ich gwoździe i śruby, a pęknięcia w ścianach, jeśli to konieczne, należy usunąć za pomocą pianki montażowej. Następnie należy dokładnie osuszyć wszystkie wewnętrzne powierzchnie budynku, aby nie powodowały powstawania kondensacji i wilgoci. Ponadto istnieje obróbka ścian specjalnymi rozwiązaniami, które mogą zapobiegać tworzeniu się grzybów i pojawianiu się pasożytów w oprogramowaniu - znacznie wydłuży to żywotność konstrukcji.

Gdy ściany są całkowicie przetworzone, czas pomyśleć o pierwszej warstwie wykończenia. Tutaj najbardziej ekonomiczne i niezawodne opcje będą płyty z płyty wiórowej lub dowolny odpowiedni pasek. Ta ostatnia opcja służy jako podstawa dla przyszłych materiałów poziomujących. W przeciwieństwie do płyty wiórowej pręty nie są zamocowane całkowicie na całej powierzchni ściany, ale w pewnej odległości od siebie (około 1 m). Muszą paznokci w dół w pozycji pionowej za pomocą gwoździ, ale tak, że odstęp pomiędzy podłogą a sufitem wynosi 5 cm w przypadku osiadania ścian. W wolnej chwili, między prętami pionowymi, możliwe jest również przymocowanie poziomych prętów, które uczynią konstrukcję bardziej stabilną. Jeśli warstwa pierwsza płyta okładziny zostały wykonane z płyt wiórowych, nie barów, muszą pokonać wokół murów obwodowych i całkowicie poziomo (obok siebie).

Teraz trzeba wybrać sam materiał wykończeniowy, któremu powierzono wyprostowanie ścian. Tutaj najbardziej popularnymi rodzajami wykończenia są płyty pilśniowe i, oczywiście, płyty gipsowo-kartonowe. W obu przypadkach konieczne jest, aby skrócić wysokości poszycia 5-10 cm w porównaniu z wysokością ścianki, umieszczenie go tak, aby szczelina była decymetr z podłogi - zamknięcie może być listwy przypodłogowe. Gdy wszystkie pomiary są wykonywane i rzeźbione arkuszy dekoracji wymagane wymiary, niezależnie od płyt gipsowo-kartonowych lub płyt pilśniowych jest używany, to jest czas, aby przybić je do podstawowej warstwy skóry - nie będą musiały być prowadzone wyłącznie własne doświadczenie, profesjonalizm i, jeśli trzeba zrozumiały.

Zanim jednak zamknie się pytanie, jak wyrównać ściany w drewnianym domu, ważne jest, aby pamiętać, że najlepszym sposobem na pozbycie się prawdopodobnego problemu ze szczelinami między arkuszami wykończeniowymi jest uzyskanie możliwie jak najwyższej jakości taśmy molowej.

Wyrównanie ścian w drewnianym domu

Problem wyrównania ścian w prywatnych drewnianych i wiejskich domach pozostaje aktualny dla ich właścicieli do dnia dzisiejszego, pomimo aktywnego rozwoju branży budowlanej. Istnieją dwa sposoby rozwiązania tego problemu. Lub zastosuj starą sprawdzoną metodę, to znaczy wklej ściany pokoju za pomocą kartonu i arkuszy papieru, na przykład gazet.

Lub użyj tej metody z dziedziny nowoczesnych technologii budowlanych, która jest oczywiście bardziej uzasadniona.

Jak wyrównać ściany w drewnianym domu?

Faktem jest, że z czasem narożne części budynku, zwłaszcza w domach z bali, zaczynają zwisać, a ściany są odpowiednio zdeformowane. Z tego powodu pierwszym etapem wyrównywania ścian będzie całkowite usunięcie starego wykończenia.

Przede wszystkim należy usunąć wszystkie możliwe śruby i gwoździe ze ścian i zamocować je w ścianach za pomocą pianki montażowej. Ponadto, aby uniknąć zawilgocenia i pleśni w przyszłości, konieczne jest dokładne wysuszenie wewnętrznych powierzchni pomieszczenia. Aby upewnić się, że dom jest suchy, aw oprogramowaniu nie ma pasożytów i grzybów, zaleca się stosowanie specjalnie zaprojektowanych związków na ścianach.

Po potraktowaniu ścian specjalnym związkiem i wysuszeniu, warto zająć się pierwszą warstwą wykończeniową. Jest całkiem rozsądne, a także ekonomicznie, stosowanie listew i arkuszy płyt wiórowych. Od pierwszego zamocowana jest podstawa - rama, dla przyszłego poszycia. Pręty powinny być umieszczone w pewnej odległości od siebie, około metra. Pręty są mocowane w pozycji pionowej za pomocą gwoździ, tak że pomiędzy nimi a sufitem znajdują się szczeliny, a także podłoga, około 5 centymetrów. Należy tego dokonać w przypadku osiadań ściany. Jeśli zachodzi potrzeba zwiększenia trwałości konstrukcji, wówczas pomiędzy pionowymi prętami można umieścić poziome pręty. Istnieje wariant, gdy zamiast szkieletu pierwsza warstwa okrycia jest używana przez arkusze ДСП. W takim przypadku konieczne jest przylepianie ich ściśle do siebie i na wszystkie powierzchnie ścian.

Następnym krokiem na drodze do przymocowania ścian będzie wybór materiału na wykończenie. Do tych prac prowadzą płyty gipsowo-kartonowe i oczywiście płyty pilśniowe. Podczas pracy z tym i innymi materiałami trzeba zmniejszyć wysokość skóry w stosunku do wysokości ściany, około 4-5 cm. Rozmieszczanie konieczne jest więc, że pyatisantimetrovym progal pojawiła się u dołu, czyli o seksie. Później tę lukę zamykają listwy przypodłogowe. Drugim etapem wykończenia będzie przymocowanie arkuszy płyty pilśniowej lub płyty gipsowo-kartonowej do pierwotnej warstwy skóry. Aby przejść do tego etapu, należy wykonać wszystkie niezbędne pomiary i arkusze materiału zostały już wycięte. Na tym etapie pracy trzeba polegać na własnym doświadczeniu i stosować cały jego dowcip, profesjonalizm i kreatywność.

Być może tutaj i wszystkie tajemnice, jak wyrównać ściany w drewnianej konstrukcji. Chociaż, zanim na to wskażesz, warto zauważyć, że jeśli występują problemy z przerwami pomiędzy arkuszami materiału wykończeniowego, najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie dobrej jakości taśmy malarskiej.

Jak wyrównać ściany w drewnianym domu

Współczesna budowla zapewnia dziś wiele różnorodnych materiałów, które mają sprawić, że życie człowieka będzie o wiele wygodniejsze i przytulniejsze, co zapewni jego skuteczność w różnych dziedzinach i sferach. Niemniej jednak, chociaż wiele nowoczesnych technologii budowlanych znalazło zastosowanie w budownictwie budynków miejskich, większość z nich pozostaje nadal otwarta, jeśli chodzi o procesy tego samego wykończenia konstrukcji drewnianych, które mają miejsce poza miastem. W związku z tym powstaje pytanie: "Jak wyrównać ściany w drewnianym domu?".

Cechy ścian drewnianych domów

Przypomnijmy, że w przeszłości do takich budynków jako główny Wyrównywanie zużytego papieru, ale z czasem ta „moda” oddaliła się w tle, a teraz nawet domy z drewna mogą być wykorzystywane bardziej wydajnych materiałów, które przyczynią się do lepszego przygotowania podstawy do dalszego rodzaje wykończeń. Główną cechą ściętych ścian drewnianego domu jest z reguły charakterystyczna skrzywienie w obszarze narożnym. W związku z tym, przed przystąpieniem do procesu wyrównawczego, konieczne jest przyjęcie dla celu skutecznego procesu przygotowawczego. Początkowo z reguły konieczne jest usunięcie starych wykończeń z powierzchni i wyjęcie wszystkich możliwych gwoździ i śrub. Jako oryginalną warstwę możemy zabrać deski z płyty wiórowej, które, jak zauważamy, są najtańszym i nie mniej efektywnym materiałem w trakcie jego obróbki. Montaż desek powinien być przeprowadzony dopiero po zakończeniu wszystkich prac przygotowawczych. Zauważmy, co dokładnie deski w przyszłości będą służyć jako podstawowe wytyczne dla przyszłych procedur poziomowania.

Materiał do wyrównywania

Na rynku materiałów budowlanych dziś można kupić szeroką gamę materiałów do wyrównywania ścian w drewnianym domu, z których jednym jest płyta gipsowo-kartonowa i jej blachy. Fakt, że karton gipsowy jest wystarczająco wielofunkcyjnym i skutecznym materiałem wykończeniowym, prawdopodobnie już zna wszystkich. A jednak chciałbym osobno zauważyć, że staje się on niezastąpiony w konstrukcjach drewnianych. Niewątpliwie domy wzniesione z domu z bali posiadają w sobie wrażliwą izolację termiczną, która doskonale łączy się z procesem zwiększania izolacji akustycznej. A jednak na tle ogólnym tektura gipsowa działa jak element mocujący, co sprawia, że ​​powierzchnie ścian takiej konstrukcji są nie tylko cieplejsze, ale znacznie gładsze. Przed montażem tego elementu należy jednak dokładnie osuszyć główne konstrukcje ścian, aby w przyszłości nie powodowały powstawania wilgoci i kondensacji. Ponadto obróbka powierzchni głównej odbywa się za pomocą konkretnych rozwiązań, które zapobiegają pojawianiu się różnych pasożytów i grzybów w skórze, co w przeciwnym razie może doprowadzić do szybkiego zniszczenia struktury po 5-7 latach.

Pod koniec prac przygotowawczych można rozpocząć pomiar i instalację głównego materiału wyrównującego. Przypomnijmy, na naszej powierzchni są już załączone tablice, które są naszymi przewodnikami. Następnie wynika z obliczenia wysokości budynku w celu pomiaru i wykończenia arkuszy płyt gipsowo-kartonowych. Ważne jest również, aby nie zapominać, że podczas działania budynku wystąpi skurcz, więc mierząc wysokość arkusza, ważne jest, aby był on o centymetry o 5-10 mniejszy niż wysokość ścian. Nie warto martwić się o powstałą wolną przestrzeń między podłogą a prześcieradłami, ponieważ będzie ona doskonale zamknięta za pomocą listwy, która ukryje wszystkie pęknięcia. Nawiasem mówiąc, te pęknięcia, które zostaną utworzone między arkuszami, można skutecznie uszczelnić za pomocą taśmy malarskiej. W rezultacie uzyskujemy doskonałe i, co najważniejsze, gładką powierzchnię roboczą ścian do dalszego wykończenia.

Wyrównanie ścian. jak i co wyrównać ściany

Nie zaprzeczaj, możesz dokonywać napraw i bez poziomowania ścian, ale w tym przypadku przygotuj się na wady, które można zobaczyć nawet gołym okiem. Jeśli chcesz dokonać jakościowej naprawy w swoim mieszkaniu, konieczne jest wyrównanie ścian.

Do chwili obecnej istnieją dwie najpopularniejsze metody wyrównywania ścian:

• Przez montaż konstrukcji;

• Używanie zapraw.

Rozważ zalety i wady obu metod, a także jaką metodę najlepiej zastosować w tej lub innej sytuacji.

Wyrównanie ścian za pomocą instalacji konstrukcji, z reguły odbywa się za pomocą płyty gipsowo-kartonowej. Dzięki płytom gipsowo-kartonowym nie będziesz musiał poświęcać dużo wysiłku na niwelację, możesz ukryć komunikację, znaczące nierówności i niedokładności konstrukcji, ale dzięki temu obszar użytkowy zostanie nieco skrócony. Używaj płyt gipsowo-kartonowych, gdy masz bardzo zakrzywione ściany lub chcesz szybko rozwiązać ten problem.

Mieszanki do wyrównywania ścian nie zabierają użytecznej powierzchni mieszkania, są lepszym sposobem niwelacji, ale wymagają wielu wydatków fizycznych. Doskonały do ​​wyrównywania ścian pomieszczeń mieszkalnych: przedpokoju, sypialni, korytarza.

Powiemy Ci, jak prawidłowo wyrównać ściany własnymi rękami poniżej.

Wielu z nas myli się z pojęciem "wyrównania ścian", myląc je z wyrównaniem powierzchni. Wyrównanie ścian wyrównuje cały obszar ściany, a wyrównanie powierzchni uzyskuje gładką płaszczyznę. To są zupełnie różne koncepcje. Dlatego przed przygotowaniem ścian do naprawy należy wziąć pod uwagę tę różnicę.

Jak wyrównać ściany za pomocą płyty gipsowo-kartonowej

Do wyrównywania ścian z płyt gipsowo-kartonowych potrzebujemy:

• Wkręty samogwintujące do metalu;

• Wkręty samogwintujące do płyt kartonowo-gipsowych

• Szlifierka i papier ścierny;

Przed przystąpieniem do tynkowania ścian płytami gipsowymi należy traktować je pierwszym podkładem. Należy to zrobić, aby wykluczyć pojawienie się grzyba na ścianie. Jeśli tynkujesz ścianę z cegły z płytą gipsowo-kartonową wychodzącą na zewnątrz, upewnij się, że uszczelnienia między cegłami zostaną zaprawione zaprawą cementową.

Po przygotowaniu ściany cofamy ją o 5 centymetrów i za pomocą gwoździ-śrub mocujemy profil prowadzący do podłogi, a następnie w tej samej odległości od ściany mocujemy profil prowadzący u góry. W takim przypadku określ dokładną odległość od ściany za pomocą poziomu, biorąc dolny profil za prowadnicą. Za pomocą tych prowadnic zostanie zbudowana kolejna rama do mocowania płyty gipsowej.

Dalej na ścianie mocujemy wieszaki w odległości 50-60 cm od siebie, przy pomocy których sami montujemy profile do ściany. Przed przymocowaniem profilu do zawieszeń sprawdzamy wyrównanie jego pozycji za pomocą poziomu, a następnie przymocowujemy go do zawieszeń za pomocą śrub. Profil ścienny musi pasować do listew górnej i dolnej prowadnicy. Odległość między profilami powinna wynosić dokładnie 60 cm, ponieważ standardowa szerokość arkusza płyt kartonowo-gipsowych wynosi 120 cm, połączenia arkuszy powinny sięgać połowy profilu. W wyniku prostych obliczeń prawdopodobnie zastanawiasz się, czy w środku arkusza będzie dodatkowy profil. Tak, rzeczywiście będzie profil w środku arkusza, ale nie jest to zbyteczne, ponieważ musimy przymocować środek płyty gipsowo-kartonowej, aby uzyskać wytrzymałość i niezawodność konstrukcji. Po skonstruowaniu struktury płyty gipsowo-kartonowej przejdź bezpośrednio do mocowania arkuszy.

Naprawiamy arkusze za pomocą specjalnych śrub do płyt gipsowo-kartonowych, dzięki czemu czapka jest całkowicie zawarta w arkuszu. Odległość pomiędzy śrubami powinna być mniejsza niż 20 cm. Standardowa długość płyty gipsowo-kartonowej jest 250cm, jeżeli wysokość sufitu w domu więcej niż 250cm, arkusz musi być zabezpieczona w resynchroniazcji, to pierwszy arkusz przymocowane do podłogi, a następnie od sufitu, a poza tym takie same my je naprzemiennie. Pod nieokreślonymi obszarami wycinamy odpowiednie kawałki płyty gipsowo-kartonowej i mocujemy je do konstrukcji.

Teraz przystąp do wykończenia płyt kartonowo-gipsowych. Pierwszą rzeczą, którą robimy, jest naprawienie szwów w arkuszach płyt kartonowo-gipsowych. Po pierwsze, należy dokładnie załatać połączenia i pozwolić im wyschnąć. Następnie wzdłuż wszystkich szwów wklejamy samoprzylepny sierp. Należy to zrobić, aby szpachlówka nie pękła na połączeniach arkuszy.

Teraz przejdź do ścian kitu, aby to zrobić, sadzimy kit w proporcjach wskazanych na opakowaniu, zwykłą wodą o temperaturze pokojowej. Za pomocą dużej szpachelki włóż kit na szwy, a za pomocą małej - wypełnij otwory ze śrub. Warstwa kitu powinna być bardzo cienka. Po zakończeniu prac kitu i wyschnięciu kitu należy go przeszlifować za pomocą szlifierki i podkładki szlifierskiej, aby wygładzić wszelkie nierówności. Po zakończeniu szlifowania nakładamy na szwy cienką warstwę wypełniacza wykończeniowego.

Ostatnim etapem prac jest pełne zalewanie ściany płyty gipsowej.

Jak wyrównać ściany za pomocą mieszanki budowlanej

Teraz dotkniemy bardziej akceptowalnego wariantu izolacji ścian - za pomocą gipsu. Najpierw musimy przeanalizować krzywiznę ściany i obecność nachylenia. Do tego potrzebujemy linii poziomej lub pionowej. Znajdź najgłębsze i najgłębsze punkty na ścianie. Teraz przeanalizuj, którą warstwę tynku należy nałożyć na ścianie, aby osiągnąć poziom najbardziej ekstremalnego punktu. Jeżeli najbardziej skrajny punkt o małej powierzchni, a sama ściana jest płaska, może mieć sens, aby za pomocą stempla, puk nierównej ziemi i potem po prostu kit ściany, oszczędzając w ten sposób czas i pieniądze wyrównanie. Jeśli wyrównanie ściany wymaga bardziej poważnego rozwiązania, istnieją 2 opcje: jeśli ściana ma drobne nierówności, należy ją wyrównać za pomocą szpachli; Jeżeli ściana komponuje się w każdym kierunku, to jest znaczne nieprawidłowości lub nie ma wykończeniem (zwanego dalej „nagi” mur) - konieczność dostosowania ich mieszanin cementowych. Poniżej wyjaśnimy, jak wyrównać ściany w pierwszym i drugim przypadku.

Jak wyrównać ściany tynkiem

Aby wygładzić ścianę tynkiem, potrzebujemy:

Przede wszystkim musimy przygotować ścianę do poziomowania. W tym celu musimy pozbyć się starych tapet, farb i innych materiałów wykończeniowych - musimy uzyskać "gołą" ścianę. Zdemontuj gniazda, a następnie zaizoluj przewody i schowaj je w pudełku. Kiedy ściana jest gotowa, by przejść do jej zalewania.

Gruntowanie ścian przed wyrównywaniem wykonuje się w celu zapewnienia, że ​​plaster jest trwale przymocowany do powierzchni ściany i wyklucza pojawianie się pleśni i grzybów. Podkład najlepiej nakłada się na ścianę za pomocą wałka, aw trudno dostępnych miejscach, dla wygody, użyj pędzla. Jeśli praca jest wykonywana latem, możliwe jest, że podkład szybko wyschnie, w takim przypadku musi być nakładany na kilka warstw. Po wyschnięciu ściany przystąpić do nakładania warstwy tynku.

Tutaj warto zwrócić uwagę na jeden, bardzo ważny punkt. Istnieją 2 sposoby nakładania tynku na ścianę:

• Pierwszy sposób: usprawiedliwiasz nierówność ściany za pomocą jednej warstwy;

• Druga metoda: nakładanie tynku w kilku cienkich warstwach, każda kolejna warstwa jest oddzielnie zagruntowana.

Pierwsza metoda jest najprostsza i nie wymaga niepotrzebnych kosztów, ale druga metoda jest najbardziej jakościowa i niezawodna. Zatrzymamy twoją uwagę na drugą metodę, która zostanie szczegółowo opisana poniżej.

Aby wymieszać mieszankę, potrzebujemy: wiadra, wody i wiertła z dyszą do mieszania suchej mieszanki. O tym, jakie proporcje trzeba wymieszać, będzie napisane na opakowaniu.

Z reguły będziemy musieli zarządzać 3 warstwami tynku, aby całkowicie wyrównać ścianę. Jeśli na samej powierzchni ściany występują nieregularności, małe wgłębienia, wyżłobienia, wyżłobienia itp., Stosujemy tak zwaną warstwę zerową, aby pozbyć się tych wad. Zanim zaczniesz nakładać tynk, musisz najpierw sprawdzić ścianę i poznać jej strukturę: w jakich miejscach ona wystaje i w której płynie. Potrzebujemy tego, aby nawigować w jakich miejscach i jakiej warstwie tynku zastosować.

Za pomocą pierwszej warstwy staramy się wykonać tynk w taki sposób, aby zmaksymalizować poziom nierówności. Aby zastosować tynku na ścianie, ma łopatki i stosuje się go krawędź, drugą łopatką, sztukaterie i gładkie, zaokrąglone ruchy stosuje się mieszaninę na ścianie, smarowanie i pocieranie. Jeśli to konieczne, na głębszych częściach ściany, dodaj tynk za pomocą cienkiej szpachelki, ale trzeba go mocno przetrzeć.

Tak więc, po pierwszym nałożeniu gipsu, musimy pozbyć się nierówności i depresji. Gdy tynk wyschnie, nałóż warstwę podkładu na ścianę. Po wyschnięciu ściany za pomocą gruntu nakładamy drugą warstwę tynku, który musi zakrywać całą ścianę pod spodem, eliminując wszelkie występujące na niej nierówności. Następnie na drugiej warstwie tynku nakładamy podkład i czekamy aż wyschnie. Następnie ściana jest pokryta warstwą szpachli, jak to zrobić poprawnie, powiemy ci trochę później, ale na razie powiedzmy o obiecanym wyrównaniu ścian za pomocą mieszanki cementu.

Wyrównanie ścian za pomocą cementu

Jak już powiedzieliśmy, używamy jastrychu cementowego w przypadku, gdy ściana przechodzi na jedną stronę lub nie ma wcale wykończenia. W pierwszym przypadku będziemy budować ścianę w taki sposób, aby doprowadzić pustkę do poziomu wypukłości i pokryć ją całym rozwiązaniem, w drugim przypadku po prostu nałożymy warstwę jastrychu na ścianę.

Do tego potrzebujemy:

Podobnie jak w poprzednich przypadkach, upewnij się, że rozwijasz ścianę, a dopiero zaczynasz ją wyrównywać.

Przed przejściem do głównego etapu robota, użyj poziomu, aby obliczyć, jak powinna wyglądać warstwa mieszanki, aby wypoziomować ścianę. Aby to zrobić, zastosuj poziom do punktu maksymalnego, a następnie cofnij się o 2-3 centymetry - dokładnie tam, gdzie w tej pozycji powinny być zainstalowane tak zwane sygnały nawigacyjne w postaci szyn prowadzących. Dzięki lampkom kontrolujemy ilość mieszanki strumieniowej, aby wypoziomować powierzchnię.

Przygotowanie mieszaniny jest ściśle zgodne z instrukcjami. Następnie za pomocą kielni, od góry do dołu, w odległości 20 centymetrów klepiąc, stosujemy cement, który pomieści latarnie morskie. Ustaw inne sygnały nawigacyjne w odległości jednego metra od siebie. Bardzo ważne jest prawidłowe ustawienie radiolatarni, dopóki mieszanina nie wyschnie, w przeciwnym razie trzeba będzie to zrobić od nowa. Gdy wzdłuż całej ściany wzmocniłeś wszystkie sygnały nawigacyjne, sprawdź ich równość, zarówno w pionie, jak iw poziomie. Jeśli występują nieregularności, delikatnie wyreguluj listwy na poziomie. W przypadku instalacji radiolatarni w odległości większej niż trzy centymetry, mieszanina może zacząć spływać po ścianie lub pęknięciu, dlatego ponownie przypominamy o potrzebie prawidłowej instalacji latarni morskich. Następnie dajemy mieszaninę, na której są ustalone beacony, aby wyschły (zajmie to około 5 godzin).

Gdy mieszanina zawierająca suszone sygnały nawigacyjne i są one pewnie zamocowane, przystąpić do nałożenia mieszaniny cementu na ścianę, po jej nawilżeniu. Cement musi być rzucony na ścianę w taki sposób, aby wypełniał wszystkie wycięcia i inne nierówności na ścianie. Poziom wyrzuconej mieszaniny powinien wynosić 2-3 mililitry od poziomu beaconów, co jest konieczne do wyrównania. Po rzuceniu pierwszego rzędu wciskamy regułę do radiolatarni i prowadzimy ją od dołu w górę wzdłuż sygnalizatorów, uzyskując równą i gładką powierzchnię. Nadmiar mieszanin oczyszcza się i przesyła do wiadra z rozcieńczoną mieszaniną. Jeśli powierzchnia w niektórych miejscach nie będzie wystarczająca, wymieszaj ją szpatułką i dopasuj do reguły. Kiedy pierwszy pasek jest trochę suchy, przystępujemy do nakładania mieszaniny w drugim rzędzie i tak dalej.

Przed przystąpieniem do wykańczania szpachlą, ściana powinna wyschnąć całkowicie w ciągu 7-10 dni, w zależności od temperatury w pomieszczeniu.

Jak wyrównać ściany w łazience i kuchni

W związku z faktem, że w kuchni i łazience jest często mokre, a następnie wyrównaj ich najlepszy cement mieszanki, a w każdym razie nie płyt kartonowo-gipsowych lub tynku. Bezpośrednio zasada samopoziomowania jest taka sama jak poziomowanie tynku.

Jedyne, co warto zauważyć, że z lekkim nieprawidłowości ściennych, jeśli będzie położyć płytki, wyrównywanie poćwiczyć w momencie kafli, powlekanie nierówne części nieznacznie większa warstwa mieszanki klejowej.

Wyrównywanie i wykańczanie ścian za pomocą szpachli

Jak wyrównać ściany do tapet i malowania

Jak już wcześniej wspomniano, za pomocą szpachli powierzchnia ściany jest wyrównana i przygotowana. Grubość warstwy tynku nie powinna przekraczać 2 mm, w przeciwnym razie może pęknąć. Samo wyrównanie ściany nie ma miejsca, tylko wyrównanie powierzchni. Dzięki swojej strukturze szpachlówkę można łatwo szlifować, uzyskując idealną gładkość i równomierność.

Aby wyrównać zewnętrzne naroża ścian, użyj specjalnych metalowych perforowanych kątów. Aby to zrobić, na całej długości narożnika, z obu stron nakładamy cienką warstwę mieszanki gipsowej, a na niej nakładamy kwadraty. Za pomocą łopatki ukryj kwadraty pod warstwą mieszanki, uzyskując gładką i gładką powierzchnię.

Jak wyrównać ściany w drewnianym domu

Wyrównaj powierzchnię drewnianej ściany domu za pomocą elastycznej karty, ale wcześniej skonsultuj się ze specjalistą.

Jeśli ściana drewnianego domu odchodzi na bok lub pochyla się, wtedy znajdujemy punkt odchylenia i za pomocą drewnianych belek i zacisków prowadzimy go na pożądaną stronę.

Jak wyrównać ściany wideo

Dla jasności wszystkiego, co powiedzieliśmy wam powyżej, poniżej dodaliśmy wideo, które mówi o wyrównaniu ścian.

Dodaj komentarz

36 − = 31