Nazwa kategorii

Jak wysuszyć dyni dla rzemiosła

Jak wysuszyć dyni dla rzemiosła

  • Jak wysuszyć dyni dla rzemiosła
  • Jak rozpalić świecę
  • Jak wypalać produkty z gliny

Do produkcji różnych wyrobów rzemieślniczych odpowiednie są tylko dwa gatunki tej rośliny. Są dobrze znane ogrodnikom i ogrodnikom. Te dynie nazywane są lagenaria i dyniowatych. Skóra Lignenia jest dość twarda, co przyciąga uwagę mistrzów sztuki i rzemiosła. Nowo zajęte lagenariya jest zwykle zielone, ale potem nabiera pięknego brązowego lub żółtobrązowego koloru. Cucurbita ma miękką skórę. Zewnętrznie, prawie nie różni się od dyni, z której powstają sałatki lub placki. Z innych dyniowatych różni się dziwacznymi, a czasem wręcz wykwintnymi formami.

Cucurbit jest zielony, żółty lub złoty. Jednak po wyschnięciu często staje się wyblakły.

Dynia obu gatunków jest bardzo ważna dla prawidłowego zebrania. Można powiedzieć, że produkcja doniczki, butelki lub latarni rozpoczyna się nawet w ogrodzie. Poczekaj, aż szypułki twojej dyszy wyschną. Jak tylko zauważysz to, nie trać czasu - zbiory należy usunąć przed nadejściem chłodów. Mróz jest szkodliwy dla skórki, staje się delikatny. Nie wycinaj dyni "pod korzeniem", pamiętaj, aby pozostawić kawałek szypułki o wielkości 4-5 cm. Sprawdź, co zebrałeś. Do suszenia nadają się wyłącznie owoce zdrowe, bez najmniejszych oznak gnicia.

Nie zostawiaj zgniłych dyń, bo inaczej możesz stracić całą plon. Jeśli zdrowe części owoców nie mogą być użyte do jedzenia, należy je wyrzucić.

Dynie wysychają przez długi czas. Zajmuje to kilka miesięcy, więc otrzymasz gotowy materiał do rękodzieła nie wcześniej niż wiosną. Kukurbita schnie o wiele szybciej lagenarii, około dwa razy. Umyć dyni i ciepłe wody z mydłem (najlepiej używać zwykłego mydła dziecka bez substancji zapachowych), wytrzeć miękką ściereczką i pozostawić do wyschnięcia. Przetrzyj skórę wacikiem zamoczonym w wódce lub alkoholu. Przygotuj pokój - powinien być dobrze wentylowany, ale jednocześnie niezawodnie chronić to, co w nim jest, z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Odpowiednia sucha szopa lub loggia od strony północnej. Uwaga: lokal będzie zajmowany przez około sześć miesięcy. Rozmieść dynie tak, aby się nie dotykały. Po około półtora tygodnia sprawdź proces. Dynie zmienią kolor, ale zgnilizna się nie pojawi. Jeśli pojawią się plamki - usuń dyszę. Sprawdzaj owoce kilka razy w tygodniu, usuwaj zgniłe, przewracaj te, które pozostały. Miesiące od pięciu do szóstej, kiedy się przekręcasz, usłyszą, że nasiona wewnątrz grzechotają, gdy się trzęsą. Oznacza to, że dynie są gotowe i mogą zrobić coś ciekawego.

Jak wysuszyć dynię do rzemiosła?

Z dyni można zrobić wazon, trumnę, ozdobną latarnię, niezwykłą rzeźbę, pomalowaną miskę, a nawet prawie prawdziwy powóz do Kopciuszka. Cóż, kto nie słyszał o świecących dyniach na Halloween? Najlepsze rzemiosła pochodzą z dyń ozdobnych, ale można użyć zwykłych. Jeśli chcesz, aby coś małego, to trzeba wyciąć młode dyni, jeszcze nie wzrosła, ale jeśli Hack będzie mieć znaczne rozmiary, to lepiej poczekać, aż dynia osiąga szczyt swojego rozwoju.

Ozdobna dynia łatwo wysycha, zwłaszcza gdy rośnie we własnym ogrodzie. Ogólnie rzecz biorąc, wysycha samoistnie, wystarczy obserwować ten proces i czekać na odpowiedni moment, kiedy można podnieść nóż i zacząć robić coś nadzwyczajnego i oszałamiającego.

Dynia długo wysycha - to główna prawda, z którą trzeba się pogodzić. Aby zachować swoje rzemiosło przez wiele lat, nie pomarszczone, popękane lub zepsute w inny sposób, musi być suszone przez około sześć miesięcy.

Istnieje szybszy sposób suszenia dyni, ale możesz go używać tylko wtedy, gdy nie planujesz przechowywać łodzi przez długi czas. Ta opcja jest odpowiednia, na przykład, dla tych, którzy chcą udekorować dom na Halloween lub inne wydarzenie.

Jak wysuszyć samą dyszę do rzemiosła?

W przypadku artefaktów o długiej żywotności zwykle stosuje się dyni ozdobnych odmian, które po całkowitym wysuszeniu stają się twarde i lekkie. Na przykład odmiany Lagenariya (butelka z dynią lub centrum handlowe) lub Cucurbita. Następnie tworzą wspaniałe dekoracyjne rzemiosła, świeczniki, wazony na kwiaty i owoce.

Wysuszyć dynię na polu, nie krojąc aż do pełnego dojrzewania, dopóki nasiona w środku nie zaczną dudnić. Jeśli nie możesz zostawić dyni na polu, przeciąć ją ostrym nożem, pozostawiając długi ogon. Przez ten kawałek wilgoć zostanie uwolniona. W domu każda dynia jest suszona w pomieszczeniu o dobrej cyrkulacji powietrza, z dala od światła słonecznego. Ale wcześniej trzeba go myć mydłem i suszyć ręcznikiem.

Jeśli to możliwe, postaraj się umieścić dynię na treli-zowanej podstawie, aby nadleciało powietrze i dno. Możesz także położyć dynię na kartce. Jeśli masz kilka dyń, nie możesz pozwolić im dotknąć podczas suszenia, aby uniknąć zgnilizny. Aby przyspieszyć proces suszenia, możesz podłączyć dyszę w pobliżu urządzeń grzewczych, ale w żadnym wypadku nie możesz wysuszyć dyni w kuchence lub kuchence mikrofalowej: po prostu zepsułeś to.

Optymalna opcja - naturalne suszenie. To zajmie więcej czasu, ale warto. Więcej informacji na temat niuansów suszenia dyń można przeczytać tutaj.

Kiedy nasiona zaczynają grzechotać w dyni, oznacza to, że wyschło. Musisz odciąć górę, wyjąć nasiona i zostawić dyń na kilka dni w takiej otwartej formie, aby wysuszyć pozostałe mięso.

Jak wysuszyć ręcznie wyrzeźbione przedmioty z suszonej dyni, przeczytaj tutaj.

Dynia DIY sucho może znajdować się w pomieszczeniu o dobrej wentylacji i posiada układ grzewczy do tego, gdy odcięta dyni, a ostavlyayu długiego ogona przez dynia suszy się po czasie rozpoczęcia suszenia w nasion dyni grzechotka wytrząsaniem (dudnienie zawsze klei się do ściany), aby ciąć w górnej części dyni dalszego suszenia wnętrza tykvy.Vremya że suszenie odbywa varirutsya od 6 tygodni do jednego roku. Czasami w procesie suszenia pojawiają się pleśnie, należy je ostrożnie usunąć i zmyć. Dynia w trakcie suszenia powinna być obracana co dziesięć dni, aby przewietrzyć dolne partie dyni.

Sam wiele razy suszyłem dynię i robiłem z nich straszne kagańce. Więc po prostu wziąłem warzywa z długimi ogonami i zostawiłem je do wyschnięcia w ciepłym pomieszczeniu, które jest dobrze wentylowane. Sprawdzałem każdego dnia, gdy tylko usłyszysz głuchy dźwięk, kiedy potrząśniesz dynią (nasiona biją o dyni), możesz już używać go do rzemiosła. Przy okazji, wycinanie różnych wzorów z tego sposobu suszenia dyń jest bardzo proste.

Odpowiednio wysuszone dyni dla rzemiosła można: dynia z mydłem i myciu wodą i wysuszyć na słońcu, a następnie umieścić w tygodniu wentylowanym miejscu, jak tylko skórka twardnieje i zmienia kolor z wierzchu zrobić dziurę, zeskrobać dyni łyżką miąższ i wewnątrz świeckich zmięty rezerwy papieru w wentylowanym pokoju i regularnie zmieniaj papier, tak aby wysuszyć miesiąc, i możesz wysuszyć małe dynie z miąższem.

Dyni i suszone w sposób naturalny, pozostawiając na polach, gdzie jest do skoku przez mrozy dyni nie są straszne, ale metoda suszenia jest dużo zgniłe dynie, które trzeba będzie konieczne, aby zebrać i zniszczyć.

Dodaj komentarz

18 − = 16