Nazwa kategorii

Jak wyhaftować krzyżyk dla początkujących wideo

Lekcje wideo na ściegu dla początkujących i dzieci

Niewiele osób uważa, że ​​haft krzyżykiem może stać się hobby, które zjednoczy całą rodzinę. Wydawałoby się, jak to możliwe, jeśli wszyscy będą haftować zdjęcie w swoim kącie. Jednak tak wiele fascynujących rękodzieł dla dzieci i dorosłych pasuje równie dobrze. Pojawi się zatem wspólny interes i możliwość, na przykład, odwiedzenia wyspecjalizowanego sklepu i wybrania kolejnego zadania do haftowania krzyżyka.

Ponadto, na początku dzieci naprawdę potrzebują pomocy starszego mentora - rodzica. Inną możliwością jest zbliżenie się do siebie. I aby ułatwić zrozumienie zawiłości haftowania krzyżykiem, można zobaczyć lekcje wideo od innych doświadczonych hobbystów.

Wspólne zainteresowanie nowym zajęciem zaczyna się od wspólnej podróży do specjalistycznego sklepu, w którym można kupić wszystko, czego potrzeba do haftowania. Wybór narzędzi pracy najlepiej jest wykonywany przez dorosłych. Ale co dziecko wyhaftuje, niech wybierze siebie. Można mu również powierzyć wybór i ustawienie dla matki.

Jedynym kryterium, które można i powinno być postawione dziecku do wyboru, jest - powinno być to proste i małe zdjęcie. W pozostałej części może wybrać do pierwszego haftu wszystko - od postaci bajkowych do małego pejzażu. Możesz nawet wybrać dyptyk, w którym jedno będzie szyte przez dorosłego, a drugie przez dziecko. To naprawdę wspólne haftowanie krzyżykiem prawdopodobnie pozwoli ci być bliżej swoich dzieci.

Aby nie pomylić się z wyborem i nie spędzać dużo czasu na wyszukiwaniu, można zobaczyć następujące recenzje filmów o różnych firmach specjalizujących się w produkcji zestawów z haftowaniem krzyżykowym.

Oferujemy oglądanie klipów wideo, na których osoba robiąca hafty dzieli się zakupionymi zestawami do haftowania z krzyżem od różnych producentów krajowych i importujących.

Wideo: przegląd zestawów do haftu krzyżykowego

Jak rozpocząć pierwszy haft krzyżykowy

Jednak wybór i zakup nie jest najtrudniejszym zadaniem dla początkujących w haftowaniu krzyżykowym. Dużo trudniej jest zarówno dzieciom, jak i dorosłym zorganizować miejsce do haftu i całego procesu. Na początku wielu popełnia te same błędy, nawet bez myślenia. Prezentowany film przedstawia szczegółowo, jak ich unikać.

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że tak dokładne i długotrwałe przygotowanie zajmuje zbyt wiele czasu i wysiłku. Jednak w przyszłości znacznie uprości to pracę. I tak bardzo, że obraz będzie haftowany znacznie szybciej. To prawda, że ​​dzieci robią to wszystko nudne i nieciekawe. Dlatego na tym etapie możesz pomóc swojemu dziecku nieco bardziej.

Również w tym klipie możesz obejrzeć kilka przydatnych akcesoriów do haftu krzyżykowego. Warto o tym pamiętać, jeśli robótki ręczne zabierają dziecko poważnie i przez długi czas. Nawiasem mówiąc, to z powodu ich widoczności i przydatności takich lekcji wideo.

I ostatni. Pokazany schemat w filmie nie jest odpowiedni dla początkujących, ponieważ używa 3 różnych typów ściegów i płycizny. W przypadku pierwszej pracy wskazane jest wybranie prostszego haftu.

Wideo: przygotowanie do haftu krzyżykiem

Teraz, kiedy wszystko jest gotowe do pracy, możesz przejść do samego haftu. I jeszcze jedno ważne pytanie: być albo nie być haftem. Opinia needlewomen jest podzielona na pół. Wiele zależy od wielkości wybranego schematu, od tego, czy płótno jest sztywne, czy nawet od zwyczajów hafciarza.

Dzieciom zaleca się korzystanie z ramki do haftowania. Aby jednak nie przeskoczyć całej pracy, trzeba prawidłowo pociągnąć płótno. Jak to się robi, następne wideo nauczy cię lekcji.

Wideo: jak narysować płótno na ramce do haftowania

Tylko wtedy możemy założyć, że wszystko jest gotowe na pierwszy haft. Pozostaje tylko opanować samą technikę haftu krzyżykowego. Ponieważ jest to jedna z najprostszych, lekcje na niej można nauczyć się razem z pierwszą pracą. Ale jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do twoich zdolności, możesz spróbować wykonać kilka krzyży na małym kawałku płótna, na przykład, jak w poniższym klipie.

Warto zauważyć, że film pokazuje kolejny ważny punkt. Mianowicie, jak prawidłowo naprawić wątek bez węzłów. Dzięki temu wnętrze gotowego haftu będzie idealne bez wysiłku. Jednak nie dajcie się zwieść, zwłaszcza dzieciom. Przede wszystkim takie wspólne rzemiosło powinno przynosić tylko radość i przyjemność.

Wideo: Pierwsze lekcje na haftowaniu krzyżykowym

Jak myć, suszyć i prasować gotowy haft

Po zakończeniu malowania krzyżem konieczne jest również jego prawidłowe przetworzenie. Wielu potrzebujących nie ma absolutnie żadnego pojęcia na ten temat. W rezultacie po długiej i ciężkiej pracy dzieje się coś strasznego. Aby nie uczyć się na własnych błędach, możesz obejrzeć lekcje wideo przygotowane przez innych dla początkujących.

Na przykład w tym klipie, krok po kroku, znajduje się szczegółowy opis sposobu prania, suszenia, prasowania, a nawet przechowywania gotowego haftu, zanim zostanie on włożony do ramki.

Nie bierz tego etapu lekko. Podczas nieelastycznego prania lub prasowania można haftować. Ślady pozostają na płótnie, po prostu niemożliwe jest ich umycie. Ponadto, jeśli nie wysuszysz go prawidłowo, możesz ingerować w pracę, a wszystkie poprzednie lekcje dotyczące haftu krzyżykowego pójdą źle i musisz zacząć wszystko od początku.

Wideo: jak umyć i wysuszyć gotowy haft

Ostatnią rzeczą do zrobienia jest nadanie haftowi niezbędnej ramki. Najprostszym sposobem jest dostarczenie gotowego haftu do pracowni bagietek, gdzie wykonają ramę i passepartout. Żebra będą musiały wybrać je tylko w momencie składania zamówienia. Jednak ta praca profesjonalistów nie jest tania.

Jednak małe obrazy, wyhaftowane ręką dziecka, nie zawsze są odpowiednie do dekoracji. Dla nich możesz stworzyć ramkę i passepartout samodzielnie. Istnieje wiele interesujących lekcji mistrzowskich, jak to zrobić. Najprostszą i najbardziej opłacalną opcją jest użycie ramki, która pasuje do rozmiaru.

Ci, którzy chcą nadać swojej pracy bardziej elegancki i błyszczący kolor, mogą wykonać matę. Ponadto może pomóc ukryć pewne błędy w pracy, na przykład, jeśli chcesz zawęzić zbyt wąski margines. Jednak jego użycie należy traktować z ostrożnością, ponieważ istnieje ryzyko przeciążenia haftu. Zwłaszcza jeśli schemat ma już własną ramkę.

Jeśli jednak zdecydujesz się użyć do rejestracji maty, możesz wziąć pomysły, oglądając poniższe lekcje wideo od innych potrzebujących. W pierwszym filmie sugeruje się najprostszą i najbardziej budżetową metodę, ale nie oznacza to, że jest ona zła.

Inicjatorka z drugiego filmu opowiada, jak zrobić matę na zwykłym kartonie i wyhaftować haft w zwykłej ramce do zdjęć.

Poniższy film pokazuje, jak zrobić matę kartonową za pomocą specjalnych narzędzi, nie gorszych od profesjonalistów.

Podsumowując, można zauważyć, że robótki ręczne dla dzieci czasami nie są łatwym, chwilowym hobby. Często taka "powieść" z krzyżem do haftu trwa całe życie. Ponadto wielu dorosłych zauważa, że ​​to hobby uspokaja i wprowadza myśli w porządek. Ale nowoczesne dzieci (i dorośli, nawiasem mówiąc, także), więc brak wytrwałości. Być może nawet konieczne jest zaoferowanie pierwszych lekcji dla początkujących, aby mogli razem spojrzeć, aby łatwiej było je zrozumieć.

Haft krzyżykowy dla początkujących - lekcja wideo

Powszechnie wiadomo, że haft to jeden z najpopularniejszych rodzajów haftu, który znany jest ludzkości od tysięcy lat. Mimo to, mimo swojej starożytnej historii, hafty są aktualne w nowoczesnych warunkach. Proponujemy obejrzenie lekcji wideo "Haft krzyżykowy dla początkujących", poświęconej nauczeniu haftu krzyżykowego dla początkujących. Jeśli nie należysz do liczby doświadczonych hafciarzy, a wręcz przeciwnie, tylko opanujesz tę sztukę, powyższa lekcja jest dokładnie tym, czego potrzebujesz! Tutaj znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań, które zwykle pojawiają się u początkujących. Ponieważ ścieg krzyżowy jest grafiką i uporządkowaną sztuką, musisz najpierw nauczyć się pracy ze schematem haftu. Faktem jest, że nawet niewielkie pogwałcenia schematu i popełnione błędy mogą zakłócić cały rysunek i zrujnować wrażenie haftu. Dlatego też, haftując krzyż, trzeba być zebranym i bardzo uważnym, starannie policzyć liczbę krzyży na płótnie i nie pozwolić na jakiekolwiek odchylenie od schematu.

Gdyby schematy haftu musiały zostać ręcznie przerysowane, dziś jest wygodniejsza alternatywa. W każdym sklepie do haftu znajdziesz zestaw do haftu, który zawiera schemat kolorów do haftowania, płótno i wymaganą liczbę nici tych odcieni, które są przedstawione na schemacie. Takie zestawy znacznie upraszczają pracę, oszczędzając hafciarek z wielu kłopotów. Autor tego filmu opowie widzom, jak pracować z takimi zestawami do haftowania i gdzie rozpocząć faktyczny proces haftu. Zalecamy wysłuchanie zaleceń autora lekcji i zakup specjalnych obręczy do haftowania, ponieważ dzięki nim wygodniej jest z nimi haftować. Jeśli jednak nie masz jeszcze obręczy, nie martw się, ponieważ w zasadzie można się bez nich obejść.

Jak wyhaftować krzyż dla początkujących

Mamy nadzieję, że lekcja wideo pomoże Ci dołączyć do cudownego świata haftu, odkryć kreatywny potencjał i nowe umiejętności. Ponadto chciałbym wspomnieć, że praktyka haftu ma korzystny wpływ na psychikę i nastrój osoby, pomaga uspokoić i usprawnić ich myśli.

Technika haftu z krzyżem dla początkujących potrzebujących materiału fotograficznego i wideo

Haft z krzyżem, najpopularniejsza forma sztuki ludowej, służy do ozdabiania ubrań. Teraz stało się bardzo popularne i stworzenie obrazu fabuły własnymi rękami pomoże w technice haftowania krzyża dla początkujących, które znajdziesz poniżej.

 • Materiały: płótno, nitka w jaskrawym kolorze moulin, igła z szerokim uchem, długa, z tępym końcem.
 • Włóż nitkę do igły, zaczynając od pionowych prętów, najpierw wykonując wymaganą liczbę przekątnych w jedną stronę, aż do nitki położonej w jednym kierunku, teraz zejdź w dół, zamykając krzyże, ustal nitkę od tyłu.
 • W układzie poziomym najpierw ułóż przekątne z prawej na lewą, następnie w przeciwnym kierunku zamknij krzyże, przytwierdź gwint z tyłu, odetnij.
 • Ukośne krzyże wyhaftują dokładnie to samo, najpierw przekręcają przekątną, następnie zamykają krzyże od góry w przeciwnym kierunku, oglądają wideo.
 • Czasami, zgodnie z rysunkiem, trzeba tylko haftować przekątne, a czasami robić pasy do haftowania wąsów kota, na przykład, do tego trzeba przejść 2 krzyże do przodu, a następnie zrobić konwencjonalny szew do przodu z igłą.

 • Bardzo dobrze jest zacząć uczyć się haftowania nie z dużych projektów, ale z nabywania prostych zestawów z rysunkami dla dzieci. Dokładnie sprawdź, czy w zestawie znajduje się organizer, jest to bardzo ważne dla początkujących hafciarzy. Będzie to znacznie łatwiejsze do zrozumienia i nie mylić się w wątku. Kup zestaw z organizerem, w którym wszystkie wątki są zawieszone i ponumerowane.
 • Drewniane obręcze o średnicy 15 mm wyprodukowane w Niemczech, specjalne nożyczki do haftowania, marker do zaznaczania haftowanych obszarów na schemacie i marker do znakowania na płótnie.
 • Schemat, płótno i igły, wszystko to w zestawach, w takich zestawach jak Alicja to schemat kolorów. Musisz zacząć od tego, że tkanina złożona na pół i jeszcze raz na pół, definiując środek pośrodku płótna, zaznacz markerem.
 • Płótno powinno zostać podniesione w obręcz, śruba obręczowa musi znajdować się u góry, aby można było określić górę haftu.
 • Rozpocznij haftowanie od środka, patrząc na schemat za pomocą jakiego koloru zaczniesz haftować. Wkręć odpowiedni kolor do igły, wykonaj szpulkę z tyłu haftu, obejrzyj wideo, wyhaftuj pierwszy krzyżyk, a następnie wykonaj schemat. Aby wyhaftować konieczne jest od prawego górnego rogu krok po kroku do dołu po lewej, krzyże powinny być przykryte w jednym kierunku.
 • Następnie spójrz na schemat, w którym nadal musisz haftować w tym samym kolorze. Rozciągnięcia na odwrotnej stronie są wykonane nie więcej niż 1,5 cm, znaczniki są oznaczone haftowanymi znaczkami.
 • Następnie wybierz nici o innym kolorze i kontynuuj haftowanie od środka obrazu.

Główną esencją tej metody jest konieczność haftowania sekwencyjnego: krzyż za krzyżem, rząd po rzędzie. Zasada parkowania: nić, która zakończyła haftowanie zgodnie ze schematem w jednym rzędzie, aby doprowadzić igłę do najbliższej komórki zgodnie ze schematem, w którym będzie potrzebna w przyszłości. Nazywa się to parkingiem, to znaczy musisz zaparkować wątek we właściwym miejscu, gdzie będzie, aż będzie ci potrzebny.

 • Aby podzielić płótno na kwadraty, zacznij haftować od lewego dolnego rogu. Aby wyhaftować metodę parkowania potrzebujesz 10 igieł 26 liczb, płótna, nici nitki o różnych kolorach.
 • Na płótnie z obrazkowymi kwadratami wyhaftuj pierwszy kwadrat, pierwszy wiersz jest haftowany w jednym kolorze, więc przejedź półkolem do końca kwadratu, nie napinaj nici, a w przeciwnym kierunku zamknij krzyże.
 • W drugim rzędzie wprowadź drugi kolor, przejdź cały wiersz z półoksem, w którym musisz zostawić puste miejsca do haftowania innym kolorem, pozostawiając przeciągi na tylnej stronie pracy, a następnie w przeciwnym kierunku zamknij krzyże.
 • Druga igła z nitką innego koloru, aby wprowadzić ją do pracy i przetrwać w razie potrzeby zgodnie ze schematem, ustalając przeciągnięcie pierwszej nitki od tyłu. Numer jest haftowany, zaznacz wszystkie haftowane znaczki na schemacie znacznikiem.
 • Wprowadź trzecią igłę z nitką innego koloru i wyhaftuj we właściwym miejscu zgodnie ze schematem, zapinaj pierwszą i drugą igłę tak, aby nie przeszkadzały w pracy.
 • Po zakończeniu haftowania pierwszego kwadratu, usuń wszystkie nici z igieł, przekręć je do wić i przymocuj spinaczem, aby nie przeszkadzały w dalszej pracy. Przejdź do haftu drugiego kwadratu.
 • Kwadraty można haftować poziomo od lewej do prawej lub od prawej do lewej, ponieważ jest to wygodne dla każdego, pionowo od dołu do góry, od góry do dołu, a nawet po przekątnej. Każdy rzemieślnik wybiera, jak sobie z nim poradzić.
 • Bardzo ważne jest, aby nauczyć się haftować obiema rękami, co ułatwia proces haftu. Prawa ręka jest w pracy, lewa ręka jest nad pracą.

Poniższy film wyraźnie pokazuje technikę haftu krzyżykowego, metodę parkowania i przebicie w dwóch otworach.

Dodaj komentarz

97 − 91 =