Nazwa kategorii

Jak zrobić bawełnianą serwetkę dla początkujących

Jak zrobić bawełnianą serwetkę dla początkujących

Dzianinowe małe serwetki szydełkowe łatwo i przyjemnie. Takie serwetki z dzianiny mogą być używane jako stojak na szklanki, kubki, wazony, jako piękny wystrój do tworzenia przytulnego domu.

Doświadczeni mistrzowie z łatwością odczytują wzory do szydełkowania i mogą związać nawet największy i złożony szydełkowy serwetka. Ale początkujący w tej technice powinni spróbować swoich sił w szydełkowaniu małych serwetek. Ta klasa mistrzowska pokaże ci, jak robić na drutach serwetkę dla początkujących. Schemat prostego szydełka serwetkowego składa się tylko z 10 rzędów, a dzięki pracy otrzymasz małą okrągłą ażurową serwetkę.

Aby połączyć tak wspaniałą serwetkę, musisz przygotować:

  • nożyczki
  • przędza (cienka nić)
  • hak 2,0 mm (wybór haka według rozmiaru gwintu) Legenda:

VP - 1 pętla powietrza.

SBN - 1 słupek bez szydełka.

SSN - 1 post z jednym over.

SS2N - 1 kolumna z dwoma szydełkami.

СС3Н - 1 kolumna z trzema pokrywami.

Program szydełkowania o okrągłym serwetce

Okrągłe serwetki szydełkowane w kółko z początkiem dziania w formie łańcucha zamkniętego w kółku pętli powietrza.

1 wiersz. Wybieramy 18 VP. Łączymy je za pomocą pętli łączącej.

Wykonujemy 32 SSNs w centrum połączonego kręgu, na początku serii wykonujemy 3 VP lift. Koło jest zamknięte przez pętlę łączącą. Następnie każda seria zamyka się w kółko!

2 rzędy. Przekazujemy 6 VP + * 1 CCN za pośrednictwem jednej pętli + 3 VP *. Powtórz od *.

3 rząd. Wybieramy 7 VP + * 1 CC2N przez trzy pętle +3 VP + 4 CC2N z jednym wierzchołkiem + 1 CC2N + 3 VP *. Powtórz od *.

4 rzędy. Wykonywanie 7 * VI + trzy pętle SS2N 1 + 3 + 4 SS2N VI ArCH3 poprzedniego rzędu + VI + 4 SS2N łuk 3 poprzedniego rzędu + 1 + VI SS2N + 3 * Vi. Powtórz od *.

5 rzędów. Uzyskanie 7 + VI * trzy pętle SS2N 1 + 3 + 4 VI SS2N jednym wierzchołkiem VI + 3 + 4 SS2N jednym wierzchołkiem VI + 3 + 4 SS2N jednym wierzchołkiem VI + 3 + 3 1 + SS2N VI *. Powtórz od *.

6 rzędów. Dzianina 7 VP + * trzech pętli 1 SS2N VP + 3 + 4 SS2N jeden wierzchołek VP + 3 + 4 SS2N jeden wierzchołek VP + 3 + 4 SS2N jeden wierzchołek VP + 3 + 4 SS2N jeden wierzchołek + 3 + VP SS2N 1 + 3 * PE. Powtórz od *.

7 rzędów. Uzyskanie 12 VI * + 1 + 5 SS3N VI + 4 SS2N jednym wierzchołkiem VI + 3 + 4 SS2N łańcuch o trzech pętlach z ostatniego rzędu + 3 + 4 VI SS2N jednym wierzchołkiem VI + 5 + 1 + 7 SS3N VI *. Powtórz od *.

8 rzędów. Uzyskanie VI + 7 * (1 + 2 SS3N VI) powtarza się 8 razy VP + 3 + 4 + SS2N łańcuch o trzech pętlach z ostatniego rzędu + 3 + 4 SS2N VI w łańcuch trzech pętlach ostatniego rzędu + 3 * Vi. Powtórz od *.

9 rzędów. Wybieramy 9 VP + * (1 CC3H + 4 VP) powtórzyć 8 razy + 3 VP + 4 CC2N z jednym wierzchołkiem + 3 VP *. Powtórz od *.

10 rzędów. Wybieramy 5 VP + 2 sc w tym samym łuku + 2 sc w następnym łuku + 4 VP *. Powtórz od *.

Przyjemny drutowanie! Jesteśmy pewni, że byłaś użyteczna dla naszej klasy mistrzowskiej na szydełku na szydełku i związałeś swoją pierwszą ażurową serwetkę z naszym szczegółowym opisem!

Xenia (ksenia-13) dla http://hobby-country.ru/

Broszka George wstążka z Kanzash

Dziecięcy szydełk w kratę z motywów rumianku

Jak uszyć zamek w poszewce na poduszkę

Jak zrobić wielowarstwowe mydło z podstawy

Jak zrobić noworoczny wieniec własnymi rękami

Dodaj komentarz Anuluj odpowiedź

Musisz być zalogowany, aby opublikować komentarz.

Szydełko szydełkowe dla początkujących: okrągłe, prostokątne

Handwork zawsze miał swoją wartość, a sztuka, jak szydełkowanie, nie jest wyjątkiem. Produkty wykonane tą techniką ozdobią każde wnętrze. Gdzie zaczynasz, jeśli natkniesz się na tę technikę po raz pierwszy? Nie idź prosto na skomplikowane produkty, na początek prosty program szydełkowy dla początkujących zrobi. Aby rozpocząć, musisz nauczyć się kilku funkcji dziania.

Dla każdej serwetki, w zależności od jej przeznaczenia, odpowiednia jest grubość nici. Preferencja w doborze zawsze dotyczy czystej bawełny, idealnym typem włókna jest tęczówka lub płatek śniegu. Włókno akrylowe jest również szeroko stosowane. Nici mogą być w szpulach lub zwojach, na których zawsze znajdziesz liczbę gramów i metrów w jednej jednostce. Parametry te pomogą ci określić liczbę motków wymaganych dla danego zadania. Wielkość haczyka zależy od wybranej grubości nici, im cieńsza nić, tym mniejsza jest jej liczba. Na początkowym etapie dla próbek próbki wybierz nić i haczyk o średniej grubości. Po opanowaniu prostych elementów możesz użyć przędzy o dowolnej grubości.

Każdy schemat szydełka na serwetki dla początkujących składa się z określonych ikon, które są odszyfrowane w następujący sposób:

Owalny jest pętlą powietrza, uzyskuje się ją przez przeciągnięcie nici przez poprzednią;

Trzpień - pasek bez SC jest następujący: pętli klejony na haku pozostaje na miejscu, hak wstrzyknięto do pętli poprzedniego rzędu, gdy jest to konieczne do wykonywania kolumny. Roboczy wątek zostaje pochwycony i rozciągnięty. Hak wytwarza dwie pętle powietrza. Następnie ponownie chwyta nić i jest ciągnięty przez pętlę, w rezultacie nie jest jedynym.

Krzyż lub czarna kropka to łączący pasek, zaprojektowany w celu uzupełnienia serii.

Długi kij z nachyloną linią - kolumna z szydełkiem.

Są to najprostsze elementy, będą wystarczające na pierwszym etapie szkolenia. Zazwyczaj towarzyszy schemat opisu na szydełku na serwetkę, w którym można znaleźć niezrozumiałe momenty w schemacie. Jeśli znajdziesz inne symbole na diagramach, będzie to bardziej skomplikowane. Początkujący na pierwszym etapie lepiej dać pierwszeństwo prostszym opcjom.

Każdy schemat na szydełku dla początkujących zakłada ten sam początek, niezależnie od kolejnego rysunku. Łańcuch pętli powietrza, których liczba jest określona przez gęstość artykułu, jest dopasowany. Jeśli oczekuje się serwetki ażurowej, pasuje do niej łańcuch ośmiu pętli. Jeśli produkt jest wystarczająco gęsty, wystarczy pięć sztuk.

Powstały łańcuch musi być zamknięty, w tym celu używana jest połówkowa powłoka łącząca. W ten sam sposób wszystkie kolejne rzędy dziewiarstwa się skończą.

Pierścień, który utworzyłeś podczas procesu łączenia, jest obwiązany na całym obwodzie kolumnami z szydełkiem lub bez niego. Konieczne jest rozpoczęcie pracy z podniesieniem pętli, w tym celu na początku każdego rzędu, które będą wykonywane przez ten element, trzy pętle powietrza są zamocowane.

Drugi rząd powinien być wykonany z kolumnami z szydełkiem, więc podczas wspinaczki konieczne jest również powiązanie pętli powietrza, których liczba będzie się wahać od trzech do pięciu. Pętle powietrza podążają za podstawą złącza. Następnie umieszcza się kolumnę z szydełkiem, która znajduje się w uformowanej pętli poprzedniego rzędu. Następnie połączone są dwie pętle powietrzne i zgodnie z tą technologią elementy są powtarzane. Wzór szydełkowy dla początkujących może również mieć inną kombinację drugiego rzędu.

Teraz możesz przejść bezpośrednio do wzoru serwetki.

Aby wykonać, będziesz potrzebować przędzy akrylowej i haczyka nr 2. Na rysunku pokazano schemat małej szydełkowej serwetki. Kolejność prac będzie następująca:

Wykonujemy łańcuch 6 pętli powietrza i łączymy go z pierścieniem.

Pierwszy rząd. Wykonujemy lifting z 4 pętlami i zaczynamy pierwszy rząd, który składa się z 30 kolumn z szydełkiem.

Drugi rząd zaczyna się od 4 pętli powietrza, dziergamy dwie kolumny za pomocą szydełka. Następnie wykonujemy dwie pętle powietrzne i kolejne dwa kreski z szydełkiem. Nie są powiązane z sąsiednim wpisem, ale powyżej następnego wpisu. Operacja powtarza się na końcu serii. Po ukończeniu wzoru zamykamy dzianie za pomocą łącznika.

W trzecim rzędzie pętle powietrza z poprzedniego rzędu są powiązane w taki sposób: 2 kolumny z szydełkiem, 2 pętle powietrza i 2 kolumny z szydełkiem. Następnie dwa dodatkowe boczne pętle powietrza są dziane, a kombinacja jest powtarzana.

Czwarty rząd wykonywany jest w następującej kolejności: 4 pętle do podnoszenia, 2 palety z szydełkiem. Na zawiasach bocznych poprzedniego rzędu wykonywany jest pręt łączący. W środkowych zawiasach powietrznych przymocowane są 3 kolumny z szydełkiem, dwoma zawiasami i trzema kołkami z szydełkiem, łączącym słupkiem. Powtarzanie występuje do końca serii.

Piąty rząd jest identyczny jak w czwartym rzędzie, zamiast trzech słupów łączących wykonano tylko 3 pętle powietrza.

W szóstym rzędzie mały szydełkowy szydełk zawiera dodatkowe elementy, które doprowadzą do zwiększenia średnicy serwetki. Rząd jest wiązany zgodnie ze schematem czwartego ze wzrostem do 3 kolumn za pomocą szydełka, a po każdej stronie kolumny łączącej znajdują się 2 pętle powietrza.

Na tym etapie możesz zakończyć dzianie, dostaniesz małą serwetkę, jeśli potrzebujesz większego produktu. Należy powtórzyć 5 i 6 rzędów, tylko w każdym następnym rzędzie dodaje się do wzoru jedną kolumnę bez szydełka i dwóch pętli powietrza.

Aby stworzyć piękną ażurową serwetkę, musisz wybrać nici tak cienkie, jak to możliwe, a następnie otrzymasz wyrafinowany produkt. Wzór ażurowej szydełkowej serwetki nie ma żadnych cech. W przypadku takiego produktu potrzebujesz 50 gramów przędzy 100% bawełny i haczyka o maksymalnym rozmiarze 1,5.

Wybieramy serię 8 pętli powietrza, łączymy się w pierścień, w którym łączymy 15 kolumn za pomocą szydełka następnego rzędu. W następnym rzędzie zwiększ liczbę kolumn do 32. Następnie kontynuuj drutowanie zgodnie z rysunkiem przedstawionym na schemacie. Cały wzór ażurowej serwetki składa się z 9 rzędów.

Technologia wykonywania takich produktów jest różna. Możesz łączyć cały kawałek materiału na raz, ale możesz tworzyć oddzielne fragmenty lub moduły, a następnie łączyć je w jedną całość. Rozpatrywany w poprzedniej wersji okrągłej serwetki wzór szydełkowy wykonany jest techniką dziewiarską w kółku. W takim przypadku kierunek pracy zmienia się z prawej na lewą iw przeciwnym kierunku. Rozważmy oba warianty.

Prosta prostokątna serwetka

Rozmiar gotowego produktu wyniesie 15x20 cm, do pracy potrzebne będą nici bawełniane średniej grubości i haczyk 1,5. System szydełkowanych serwetek ma swoją własną wyjątkowość, jeśli zakończysz pracę na drugim etapie, otrzymasz kwadratową serwetkę. Przy przedstawionej liczbie elementów schematu nie można przestać zwiększać ich liczby, długość produktu zwiększy się do wymaganego rozmiaru. Prace rozpoczynają się od 64 pętli powietrza i zgodnie z wzorem wykonywany jest podstawowy wzór płótna, zmiana kierunków dziania jest pokazana strzałkami.

Rozważ drugą opcję. Schemat prostokątnego szydełka na serwetkę przedstawiają dwie figury. Zgodnie ze wzorem wykonujemy kawałek serwetki.

Zgodnie z planem, dzianie zaczyna się od rogu i zmienia się kierunek rzędów. Po uzyskaniu kwadratu jest on obwiązany na obwodzie kolejnym rzędem, z którym fragmenty zostaną połączone w jeden kawałek, Wielkość serwetki będzie zależeć od liczby wyprodukowanych kawałków. Po uzyskaniu wymaganej liczby modułów można rozpocząć składanie. Punkty połączenia pokazane są na rysunku za pomocą strzałek. Powstały materiał musi być związany z trzema rzędami wykończenia wzdłuż całego obwodu obwodu.

Teraz masz pierwszą ręczną pracę wykonaną przez szydełka i musisz być w stanie odpowiednio się nią zająć. Gotowy do ścierania produkt jest wygładzany i gotowany na parze. Hak szydełkowy dla początkujących zachowa wymagany kształt, jeśli jest lekko wykrochmalony. Po długim użytkowaniu istnieje potrzeba czyszczenia, możesz to zrobić w następującej kolejności:

Puszczamy serwetkę z nagromadzonego kurzu, za to potrząsamy nią.

Przygotowujemy roztwór mydła, najlepiej użyć szamponu lub płynnego detergentu.

Od pewnego czasu obniżamy produkt do roztworu mydła. Nie trzeć serwetek.

Wykonujemy płukanie poprzez obniżenie do czystej wody również bez tarcia.

Push-up odbywa się za pomocą ręcznika, w którym umieszczona jest serwetka.

Możesz suszyć produkt na dwa sposoby. Naturalna opcja, gdy szydełka na serwetki dla początkujących układa się na ręczniku pod prasą. Możliwe jest również suszenie za pomocą żelazka, co znacznie przyspieszy proces.

Szydełkowe szydełkowe wzory dla początkujących z opisem

Szydełkowanie dla początkujących serwetek lepiej jest rozpocząć grubszą przędzę (ale nie bardzo), aby nie zaplątać się w nici. Na przykład, pół-wełniany lub akrylowy.

Hak jest dobierany zgodnie z grubością nici. Odbywa się to za pomocą metody próbek: jeśli wziąć bardzo cienki hak, a następnie dzianiny grube przędzy będzie trudne, prawie niemożliwe. Haczyk z bardzo dużą liczbą dostanie zbyt dziurawą serwetkę.

Aby zrobić gęste chusteczki dla początkujących, wystarczy hak z numerem 2-2.5. Ale znowu, nie przestrzegaj ściśle tego, co jest napisane. Spróbuj, wybierz opcję, która Twoim zdaniem jest wygodniejsza.

Dla początkujących lepiej jest wybrać najprostsze szydełkowe wzory szydełkowe.

Szydełkowane małe serwetki mogą służyć jako podstawka pod kieliszki, kubki. Białe lub kolorowe, gęste, małe serwetki będą dobrze wyglądać w ustawieniu stołu.

Cóż, w przyszłości, do robienia na drutach ażurowych serwetek, lepiej używać nici z cienkiej bawełny, takich jak te używane do szycia (nr 0-10). Spośród nich produkt okaże się delikatny i przewiewny.

Hak w tym przypadku powinien być również zajęty przy najmniejszej liczbie 0,5 lub 1.

Nadal można robić na drutach serwetki z grubszej przędzy bawełnianej typu Iris, haczyk będzie pasował do liczby 1,2-1,5.

Jak zawiązać szydełkiem serwetkę?

Doskonały vidiurok na dziewiarskich serwetkach sześciokątnych

Serwetka ze słonecznikiem na szydełku, część 1 i 2

Uwaga na lekcję wideo szkoleniowego dla początkujących.

Najpierw możesz nauczyć się robić na drutach małą serwetkę pod wazonem. Jak to zrobić? Na początek warto zapoznać się z wykonaniem kilku pętli. Dziewiarstwo oparte jest na przewiewnej pętli i szwów z szydełkiem i bez szydełka. Cała reszta to pochodne tych figur, które po połączeniu tworzą wzory.

Serwetka około 30 cm średnicy, przędza bawełniana około 50 g i haczyk nr 1.

Jak w przypadku większości serwetek, dzianie zaczyna się od pętli powietrza (vp), w tym przypadku będzie ich 8, są one zamykane za pomocą łącznika (połączenia).

Symbole schematu

2 rzędy: szyjemy 3 w. i dwie kolumny z szydełkiem (poz. c / n), połączone ze sobą, tworzące pierścień w pierścieniu, (na schemacie kawałek serwetki) * 3 c. p., 3 łyżki. c / n, połączone ze sobą, od * musi zostać powtórzone 6 razy i zakończyć 3 w. pozycja 1 firmy. Art. połączone ze sobą art. z / n.

Następnie rzędy są dziane zgodnie z proponowanym schematem, biorąc pod uwagę symbole. W tym przypadku, zamiast pierwszej pętli, liczba pętli do podnoszenia powietrza wymaganych przez schemat jest związana.

Taka praca nie jest trudna, jeśli nowicjuszka zapoznała się z graficznym oznaczeniem tych lub tych pętli. Proste schematy różnych serwetek można znaleźć tutaj.

A teraz uwaga na naszą klasę mistrzowską jest poniżej.

Instrukcje dotyczące utraty wierszy:

Musisz wybrać 5 pb. i połączyć je ze sobą. Art.

Drugi rząd: rekrutujemy 3 cp. podnoszenie i 2 dodatkowe punkty, a następnie w kole 7 łyżek. s / n, z których każdy jest zszyty przez 2 pz, noszony pod pętlą pierścienia.

Seria 3: 3 punkty podnoszenia, 4 łyżki. s / n, wiązany pod 2 o., między ul. dolny rząd. Teraz pod HP. dolny rząd w kręgu pięciu ul. Zamykamy rząd połączeniem pętli prowadzącej z 3 punktami podnoszenia.

4 rzędy: wykonaj 3-sze podnoszenie i 4-sze. s / n, wiążąc je pojedynczym blatem. Następnie 5 pz. Potem jest naprzemiennie 5 łyżek. z jednym wierzchołkiem i b.p. Kończymy serię 5 pb, z których ostatnia związana jest z 3 punktami wejścia.

5 wiersz: cała seria jest powtórzona na 9. z / pod HP. dolny rząd. Łączymy punkt wiodący z trzecim punktem wznoszenia.

seria: wzrost o 3 punkty, 4 łyżki stołowe. s / n z pojedynczym wierzchołkiem, związanym w art. dolny rząd, a następnie 5 pz. i 5 łyżek. z pojedynczym wierzchołkiem do końca. Kończymy połączenie pętli wiodącej z 3 punktami podnoszenia.

Siódmy rząd: podnoszenie 3 st. I 9 st. s / n poniżej 5 cp. dolny rząd. Następny * poniżej pięciu cp. szyjemy 5 łyżek. s / n, na następne 5-10 ul. s / n * i ta kombinacja (**) jest szyta do końca jeszcze 7 razy.

8 rzędów: 3 wyciągi i 4 st. c / n z pojedynczym wierzchołkiem, następnie 5 in. n i powtórz.

9. rząd: 3 o. Wznoszenia, poniżej 5 cp. dolny rząd szyjemy 9 łyżek. z / n. Dalej * poniżej 5 centów. niższa-5 łyżek. c / n, powtarzamy ten krok i przez następne 5 c.n już 10 łyżek. c / n *. Kombinacja (**) jest kontynuowana w całym kole.

Możesz sam dopasować średnicę serwetki.

Serwetki mogą mieć różne kształty - kwadratowe, okrągłe, prostokątne, wielokątne, owalne itd. Wszystko zależy od życzeń. Najprostszym sposobem na wykonanie serwetek może być dzianie tych samych motywów, które po prostu łączą się ze sobą.

Gorąco polecamy oglądanie tego filmu.

Kwadratowe chusteczki są często szydełkowane z tych samych motywów, przy zwiększeniu ich liczby, serwetka zamienia się w obrus lub kratę. W przypadku kwadratowej serwetki o wymiarach 27 x 27 cm potrzeba 80 g przędzy i haczyka nr 1.5.

Najwyraźniej serwetka składa się z dużych i małych motywów.

Duży motyw: szyjemy X wiek. i zamknij łańcuch komórek. Art.

1 rząd: szyjemy 3 w. wejście, 23 łyżki. s / n na kole. Kończymy za pomocą połączenia. Art.

Drugi rząd: zbieramy XVII wiek. itp. (gdzie 1 centymetrowy wzrost, a pozostałe 16 centów.), 2 łyżki. bez szydełka (b / n) w następnych 2 łyżki. s / n w pierwszym rzędzie. Teraz * 1 łyżka. b / n w dalszej sztuce. z poprzedniego rzędu, XVI w. p. i 2 łyżki. b / n w 2 łyżki. s / n poprzedni wiersz * Kombinacja (* *) jest powtarzana 6 razy. Oznacza to, że powstaje 7 łuków, tylko 7 łuków, a seria kończy się połączeniem. Art.

rząd: szyjemy według schematu i po zakończeniu wycinamy nitkę. Te motywy wymagają 9 elementów.

Do połączenia szyjemy mały motyw: zbieramy 8 cp. i zamknij pierścień.

1 rząd: wybierz 3 w. podnoszenie i 23 st. c / n w kółko i zakończ połączenie. Art.

Drugi rząd: szyjemy XIV wiek. p., 5 łyżek. s / n w 5 łyżkach. z poprzedniego rzędu. * 1 łyżka. s / n w tej dziedzinie. z poprzedniego rzędu, XI w. p. i 5 łyżek. s / n w 5 łyżkach. c / n z poprzedniej serii *, kombinacja (**) powtarza się 2 razy, w sumie liczba-4. Koniec odbywa się za pomocą połączenia. Art. Takie elementy wymagają 4 elementów. Motywy są połączone zgodnie ze schematem.

Standardowe serwetki o okrągłym kształcie

Jeśli weźmiemy pod uwagę różnorodność okrągłych serwetek, to jest tam, gdzie oszukać fantazje. Będą nie tylko ekskluzywną dekoracją domu, ale także oryginalnym prezentem. W przypadku okrągłych, owalnych serwetek można również użyć prostych i złożonych pod względem wydajności, motywów. W rezultacie otrzymujemy bardzo piękne serwetki, w tym dla początkujących.

Potrzebuję białej cienkiej nici i haczyka numer 1. Na serwetkę utkanych jest 7 okrągłych motywów. Są one połączone po ukończeniu 4 rzędów i są powiązane z 2 rzędami pętli powietrza. Dla każdego elementu 8 pz. podłącz połączenie. Art.

seria: szyjemy 3 cp. i 19 st c / n i połączyć pętlę krawędzi z 3-szymi windami

Drugi rząd: potrzebujesz 5 cali. podnoszenie i 2 łyżki. z trzema naciągami w związku. Art. związać jedną pętlę, * 4 cale. p., 3 łyżki. z trzema strojami w następnej kolumnie z pojedynczą pętlą *. Połącz (**) powtórz 19 razy, kolejne 4 cale. itp., kończymy serię związków. Art. w V wieku. rosnąco.

Trzecie i czwarte wiersze są powiązane zgodnie ze schematem. Oznacza to, że po połączeniu wszystkich części wiążemy dwa rzędy HP.

Szczególną uwagę należy zwrócić na serwetki ażurowe, których schematy znajdziesz poniżej. Piękne i eleganckie, są w stanie ozdobić każde wnętrze. Mistrzowsko wykonane produkty nie pozostawiają nikogo obojętnym.

Do wykonania ażurowych wzorów potrzebne są pewne umiejętności, ponieważ do dziania używasz cienkich nici i małych haczyków.

Schemat polega na użyciu dużej liczby technik i kombinacji pętli.

a początkujący mogą samodzielnie związać ażurową serwetkę, która jest prosta do wykonania. Składa się z pętli powietrza, które są w stanie dla początkujących. Wykonujemy przesuwaną pętlę i szyjemy 17 st. b / n wewnątrz pętli. Łączymy wiele przewodów. pierwsza i ostatnia pętla.

Drugi rząd: 3 lata. w pętli ziemi szyjemy sztukę. b / n. w kółku, które powtarzamy, połączone są pierwsza i ostatnia pętla.

3 rząd: mijamy hak pod łukiem i szyjemy połączenie. p., 3 cp. i sztuka wiązania. b / n przez łuk, powtórz w kółko. Łączymy pierwszą i ostatnią pętlę.

4 rząd: przeszywamy łuk połączenia. pętla i * 4 bp. i przechodzimy przez następny łuk, b / n. * Powtarzamy kombinację (**) w kółku. Łączymy pierwszą i ostatnią pętlę.

5 rząd: w łuku szyjemy 2 rdzenie. itp., i * 5 centów, prowadzimy pod łuk i dzianinę Art. b / h *, (**) powtarzamy do końca, łączymy pierwszą i ostatnią pętlę.

wiersz: ponownie 2 połączone. n i * 6 pb, prowadzimy pod łukiem i szyjemy sztukę. b / n *, (**) repeat, kończy się połączeniem pierwszej i ostatniej pętli.

Rozmiar jest prosty, ale wielkość serwetki ażurowej można regulować niezależnie, przylegając do zasady dziania.

Zapoznaj się z naszym samouczkiem wideo dla początkujących.

Do robienia na drutach będziesz potrzebować: 40 g białej przędzy bawełnianej (265 m / 50 g), haczyk nr 1,25-1,5.

Opis dzianiny: świetny motyw do zawiązania łańcucha powietrza. itp. i 1 połączenie. Art. połóż to na ringu. Wykonaj 3 powietrze. itp. zamiast 1 st. с / н, 1 łyżka. c / n, a następnie w kółko * 2 powietrze. p., 2 łyżki. s / n, od * powtórzyć 6 razy, zakończyć 2 powietrze. itp. 1 połączenie. Art. w 3. powietrzu. n. początek. Dzianiny według schematu, uruchom każdy okrągły wiersz z powietrzem. itp., którego numer jest wskazany na schemacie i do zakończenia połączenia. Art. Diagram pokazuje tylko część serwetki. Końcowe rzędy kończą się zgodnie z rysunkiem. Po zakończeniu 11. rundy pierwszego Motova. W sumie wykonaj 4 z tych motywów, w ostatnim wierszu, każdy kolejny motyw, aby połączyć połączenie. Art. z poprzednim. Dla małych motywów, dzianiny łańcuch 8 resp. i 1 połączenie. Art. połóż to na ringu. Knit przez system. Dla przeciętnego motywu wykonania 3 okrągłych wierszy, w ostatnim wierszu do dołączenia motywu połączenia. Art. do reszty. W przypadku 8 motywów zewnętrznych należy wykonać wzór 3-wierszowy, w trzecim rzędzie dołączyć motywy do innych związków. Art. Cyfry oznaczają liczby kołowe. Przetrzyj serwetkę i osusz ją wilgotnym ręcznikiem.

Szydełkowe serwetki «Klastra winogron». Stopnia lekcyjna krok po kroku

Do pracy potrzebujesz 3 kolorów przędzy akrylowej (białej, zielonej i niebieskiej) oraz haczyka nr 3.

Zabieramy niebieską nitkę, aby otworzyć winogrona. Dołączyć nić łuku i jest nakręcana na haku 7-10 wydłużonych pętli (pętli liczba zależy od grubości wydłużonego przędzy), po czym pętle są przeciągane przez hak i mocujące polustolbikom. Po wyrwaniu 1-3 pętli powietrza (ponownie w zależności od grubości nici) i przejdź do nowej jagody.

Podobnie dziergamy pozostałe 9 jagód. Nić jest cięta i zapinana.

A na wszystkich fanach dziergamy pierwszą grupę wiązek.

Przechodzimy do ulotki. Najpierw wiążemy 3 słupki z jednym wydźwiękiem, potem 2 pętle powietrzne, i znowu 3 paski z jednym szydełkiem

Wykonujemy 3 pętle powietrza, aby przejść do wiązki.

I mocujemy samą wiązkę łącząc posty. Między jagodami dziergamy 1-3 słupki łączące (w zależności od grubości nici).

Następnie wykonujemy 3 pętle powietrzne, 3 kije z jednym szydełkiem, następnie 2 pętle powietrzne, i znowu 3 kołki z jednym szydełkiem i powtarzamy wszystko dla następnej paczki.

Kiedy seria jest całkowicie związana zieloną nitką, przechodzimy do drugiej warstwy jagód na każdym pęczku.

Łącząc następny rząd z zieloną nicią, dla liści dodajemy 2 kreski do jednej pętli dolnego rzędu po każdej stronie łuków powietrza. Zielona część dziania powinna być szeroka.

A więc robimy na drutach, dopóki nie zawiążemy całej wiązki.

Odetniemy wszystkie końce nici, wypełnimy je i zawiążemy całą serwetkę koliście łukami 6 pętli powietrza. Podłącz się do każdej pętli poprzedniego rzędu.

Dzianinowa dzianina na drutach jest dziergana w stylu lnianej koronki. Za pomocą tej techniki pracują pięknie piękne serwetki i obrusy, a także letnie bluzki i ażurowe chusty. I dzianin je po prostu i bardzo interesujące. Dzianie filetowe jest niczym filigranowy haft. Bary z szydełkami i pętelkami powietrza tworzą siatkę, a na niej wyryty jest wzór. Ci, którzy chcą zrobić piękną rzecz, w technice dziania pończoch: schemat można zobaczyć poniżej:

Aby zacząć zaznajomić się z techniką dziania pończoch najlepiej z małych serwetek. Cechą filetowania jest to, że potrzebujesz dużej przestrzeni na złożony i interesujący rysunek. Dlatego im więcej płócien, tym więcej miejsca na wyobraźnię w technice dziania pończoch.

Motyw dziania na drutach może być różnorodny, ponieważ wszystko, czego pragniesz, może być zawarte w tej technice. Najbardziej znanymi kierunkami szycia na drutach są wzory w kratkę, które przypominają geometrię. Dlatego wzór, ucieleśniony w technice schabu, wygląda bardzo pięknie. Na temat techniki szydełkowych wzorów na szydełku pokazano poniżej:

Jak opanować ten styl dla początkujących

Polędwica, która leży u podstaw szydełkowania, jest prosta i niewypełniona. Ale może istnieć bardziej skomplikowany wariant, z wypełnieniem komórek, które tworzą wzór. Jednak nie kończy to możliwości tkania na drutach.

W tych komórkach można również nawlec wstążki, a na obrysie tych komórek można związać rzęsy. Do tej pory dzianie na drutach przypomina rodzaj imitacji filigranowego haftu.

Nie ma nic trudnego w technice dziania pończoch, konieczne jest tylko ścisłe podążanie za wzorcami, a także sprawdzenie siły przędzy, a wtedy okaże się piękny produkt. Dzięki drutom możesz zrobić różne rzeczy: serwetki, obrusy, ubrania. W końcu zawsze przyjemnie jest podziwiać rzeczy stworzone przez siebie. Najważniejsze jest odpowiedzialne podejście do tworzenia materiałów. Ważne jest, aby były wykonane bezbłędnie.

Aby łatwo opanować szydełka na szydełku, początkujący potrzebują schematów z pełnym opisem wzoru. Możesz zacząć od prostego przykładu, zdjęcie znajduje się poniżej:

zwykłe nitki bawełniane nr 10 lub przędza średniej grubości o dowolnym neutralnym kolorze;

Ale przede wszystkim musisz nauczyć się czytać wzory na szydełku. Przykład takiego schematu z notacją można zobaczyć poniżej:

Prace powinny zaczynać się od dziania łańcucha pętli powietrza. Liczba pętli powinna być równa, a jeszcze jedna pętla na końcu, aby ukończyć wiersz.

Konieczne jest połączenie próbki, która może być przydatna w przyszłości. Szerokość gotowego produktu powinna wynosić co najmniej 25 cm, tj. Około 30 komórek lub 60 pętli plus 1 pętla powietrza. Długość gotowego produktu powinna być większa niż 1,5-krotność szerokości, około 45-50 komórek.

Ważne jest, aby wiedzieć, że liczba pętli powietrza i liczba kolumn nie pokrywa się z liczbą komórek, a liczba wierszy odpowiada liczbie komórek w wysokości.

Musisz wybrać 12 pętli

Następnie musisz podłączyć łańcuch do pierścienia

Następnie podłącz 2 pętle powietrza do 3. od początku

Następnie 5 pętli w tej samej pętli

Następnie musisz połączyć kolumny z szydełkiem w pętli, a wynikiem jest zgrabna siatka

Teraz needlewienki są bardzo szczęśliwe. Przecież sprzedaje się ogromną liczbę czasopism, w których można znaleźć szydełkowe szydełkowe szydełko za darmo. Istnieje również wiele informacji w Internecie. Sekcje dotyczące dziania na plecach pomogą ci to zrozumieć. W tych sekcjach znajduje się wiele dobrych schematów i rysunków, których można łatwo się nauczyć. Po przestudiowaniu techniki dziania pończoch, będziesz mógł zaimponować wszystkim swoimi cudownymi pracami.

Dodaj komentarz

9 + 1 =