Nazwa kategorii

Jak wykonać sufity napinane własnymi rękami wideo

Jak wykonać sufit napinany sam: wideo, właściwa instalacja

Instalacja sufitów napinanych to bardzo kosztowna działalność. Dlatego niektórzy wciąż chcą wiedzieć, jak zrobić sufit napinany samodzielnie. Tak więc ten artykuł ma na celu pomóc każdemu, kto chce spróbować samodzielnie wykonać ten rodzaj naprawy sufitu.

Bez poniższej listy niezbędnych narzędzi nie można wykonać, ponieważ praca w tym przypadku nie zostanie wykonana poprawnie i jakościowo:

 1. Opalarka. Konieczne jest ogrzanie bielizny i pomieszczenia do wymaganej temperatury
 2. Wiertarka udarowa
 3. Nóż
 4. Hammer
 5. Butla gazowa
 6. Wkrętak
 7. Poziom

Podczas obchodzenia się z butlą z gazem należy zachować ostrożność! Nieprawidłowa obsługa może doprowadzić do wybuchu gazu w pomieszczeniu, dlatego lepiej jest zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa przed rozpoczęciem pracy.

Oprócz wymienionych powyżej narzędzi, będziesz potrzebował również niektórych materiałów eksploatacyjnych. Ich liczba jest obliczana niezależnie, w zależności od wielkości pomieszczenia i ilości pracy.

 • Wkręty samogwintujące. Z ich pomocą profil zostanie naprawiony. Powinieneś wiedzieć, że lepiej wybrać śruby o średniej wielkości, aby utrzymać je tak dobrze, jak to tylko możliwe.
 • Bagietka. To dzięki nim płótno zostanie zapięte. Może to być plastik i aluminium. Pierwszy jest tańszy, drugi, choć kosztuje więcej, ale jest silniejszy i będzie trwał dłużej.
 • Materiały dźwiękoszczelne (w razie potrzeby). Ponieważ sufity podwieszane nie mają możliwości tłumienia dźwięków, możliwe jest na przykład układanie wełny mineralnej w przestrzeni międzystropowej.

Chociaż proces instalowania sufitów napinanych nie jest tak skomplikowany, może nadal wymagać pomocy innej osoby. Dlatego wskazane jest zaangażowanie kogoś jako asystenta.

Kolejnym etapem naprawy jest dobór odpowiedniego materiału według rodzaju i tekstury. Struktura, jakość, kolor - wszystko to jest wybierane na tym etapie. Warunkowo możemy wyróżnić dwa rodzaje materiałów stosowanych do montażu sufitów napinanych:

 1. Folia PVC. Zwykle jest on mocowany za pomocą harpuna, klina lub metody klina. Pierwszy z nich uważa ekspertów za najbardziej niezawodny, ale jest bardziej skomplikowany niż reszta.
 2. Tkanina. Idealnie nadaje się, jeśli samo-mocowanie zostanie wykonane za pomocą metody krzywkowej.

Synonim słowa "tanie" nie zawsze jest "jakością", więc przy wyborze producenta tkanin do sufitów napinanych ważne jest, aby wziąć pod uwagę kraj, który je wyprodukował. Najlepiej unikać materiału z Chin.

Montaż sufitu napinanego rozpoczyna się od oznaczenia ściany. Jest to konieczne w celu określenia nierówności sufitu i prawidłowej instalacji konstrukcji.

Najpierw mierzy się każdą ścianę. Podczas pomiaru znaki są ustawione i można zauważyć, że w niektórych przypadkach możliwa jest różnica kilku centymetrów wysokości jednego lub drugiego kąta. Instalacja powinna przebiegać na poziomie, na którym wszystkie rogi będą znajdować się na tej samej wysokości. Jednocześnie należy wziąć pod uwagę fakt, że do instalacji opraw konieczne jest zmniejszenie konstrukcji o kilka centymetrów.

Dalej wzdłuż całego obwodu pomieszczenia rysowana jest równa linia. Konieczne będzie zainstalowanie bagietek na jednym poziomie.

Po zaznaczeniu profil nośny musi być przymocowany do ścian. Najbardziej jakościowe mocowanie jest możliwe przy użyciu optymalnej liczby śrub. Aby ułatwić proces pracy, możliwe jest wcześniejsze przyklejenie bagietek za pomocą kleju do ścian.

Również na tym etapie przeprowadzane jest okablowanie kabli elektrycznych i przygotowanie wnęki na oprawy wzdłuż szerokości i długości. Po zakończeniu mocowania profilu już nie będzie można tego zrobić.

Sam sufit może być wykonany tylko wtedy, gdy pomieszczenie jest odpowiednio rozgrzane. Tylko wtedy, gdy ten warunek zostanie spełniony, będzie można rozciągnąć tkaninę jakościowo. Wymagana temperatura pomieszczenia powinna osiągnąć 40 stopni.

Samo mocowanie należy wykonać w następującej kolejności:

 • Materiał jest rozpakowywany tylko czystymi rękami. Następnie jedna z krawędzi płótna jest przyczepiona do jednej strony bagietki. W takim przypadku jest wstępnie podgrzewany za pomocą opalarki.
 • Ponadto ustalony jest kąt przeciwny do już ustalonego. Możesz zrobić to sam lub poprosić asystenta. Ta krepa jest wykonana ze specjalnego miękkiego zacisku, aby zapobiec możliwemu skaleczeniu.
 • Pozostałe rogi są ustalone, po czym cały sufit jest ogrzewany. Dzięki równomiernemu nagrzewaniu folia staje się bardziej elastyczna, dzięki czemu można wyjąć jeden z klipsów i rozpocząć wkładanie specjalnego ostrza do bagietki. Ważne jest, aby trzymać szmatkę, aż przynajmniej kilka zacisków zostanie usuniętych. W przeciwnym razie może wyskoczyć z profilu.
 • Montaż wszystkich kątów odbywa się zgodnie z zasadą opisaną powyżej. Sama instalacja sufitu jest bardzo trudna, ponieważ w przyszłości trudno będzie wypełnić płótno bagietkami. Na tym etapie pomoc innej osoby będzie ważniejsza niż kiedykolwiek.
 • Po ułożeniu narożnika wszystkie sekcje wstęgi są ustalane w linii prostej przy użyciu wcześniej używanych ostrzy. Obszary, na których znajdują się szwy, są przymocowane do dwóch zamków. Luki między nimi są oddzielone i naprawione za pomocą zamków. Stworzenie sufitu napinanego będzie o wiele łatwiejsze, jeśli najpierw zapoznasz się z filmem.
 • Same sufity napinane są ważne, aby nie powstawały żadne zmarszczki. Powinny być wygładzone, a nie odkładane na później, ponieważ po wykonaniu tego będzie to trudniejsze.
 • Następnie należy dokładnie sprawdzić wszystkie połączenia i elementy złączne, podczas gdy w pomieszczeniu nie jest zimno, a rozciągliwe tkaniny sufitowe nie rozciągają się
 • Instalacja lamp sufitowych jest ostatnim etapem. Są one z góry ustalane na specjalnych stojakach, a już po naprężeniu płótna dla nich wycina się dziury. Bardzo ważne jest, aby robić wszystko ostrożnie i ostrożnie, inaczej praca będzie musiała zacząć od nowa.

Obejrzyj ten film, a odkryjesz wiele interesujących faktów na temat sufitów napinanych.

Usuwanie zmarszczek może być wykonane tylko wtedy, gdy wcześniej przeprowadzono dodatkowe ocieplenie tkaniny. Ich wygładzanie odbywa się okrężnym ruchem dłoni.

Po zakończeniu całej pracy prowadnice są ukryte za pomocą specjalnej taśmy, która zastępuje listwy sufitowe

Ta tkanina jest jednoczęściowym wycięciem tkanki. Najważniejszą zaletą jest to, że nie mogą być ogrzewane za pomocą pistoletu, gdy są zainstalowane. Montaż profili jest taki sam, wystarczy użyć bagietek z najtrwalszych materiałów.

Cechą instalacji bezszwowego sufitu jest to, że napięcie nie pochodzi z kątów, ale ze środka ściany. Następnie instalacja jest wykonywana od środka do rogów. Nadmiar krawędzi, które zwisają, jest cięty nożem.

Ponieważ ogrzewanie nie jest używane, uformowane fałdy można wygładzić zwykłą suszarką do włosów.

 • © Zasób należy do "MYSTROYDOM" LLC, 2007-2013. Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów jest zabronione.

  Zasób jest dostępny od sierpnia 2012 r. Serwer znajduje się na FIRSTVDS

  Jak sufity napinane (wideo)

  Instalacja sufitu jest tak prosta, że ​​nie trzeba zapraszać specjalistów. Wystarczy obejrzeć film, kupić potrzebny materiał i kontynuować. O tym, jak zrobić sufit napinany sam, ten artykuł powie.

  Obejrzyj wideo, jak powstaje sufit napinany

  Ten film pomoże ci dowiedzieć się, jak wykonane są sufity napinane z folii PVC. Szczegółowa analiza technologii instalacji krok po kroku.

  Bardziej szczegółowe filmy na temat montażu sufitów i opraw można znaleźć w naszym artykule.

  Zdjęcie wykonania sufitu napinanego

  Jeśli występują problemy z oglądaniem wideo lub po prostu przyzwyczajeniem się do zdjęcia, wystarczy sprawdzić, jak zostały wykonane pułapy na poniższych zdjęciach. Szczegółowy artykuł z opisem procesu znajdziesz również w odpowiedniej sekcji.

  Rada! Niezniszczalne (film, śruby) z niewielkim marginesem.

  Aby uniknąć upadku na sufit napinany wiórów, tynku i innych drobnych cząstek, należy wyczyścić sufit bazowy.

  Przed zainstalowaniem sufitu dokonuje się pomiarów pomieszczenia i ustawia się poziomo, aby przymocować profil ścienny.

  Ważne! Precyzyjnie obliczyć wysokość opraw oświetleniowych w celu wybrania wymaganej wysokości sufitu. Zwykle jest to 5-15 cm od podstawy.

  Profil jest zamontowany na narysowanej poziomej linii. Otwory w profilu i ścianach są strzelane z góry.

  Konieczne jest doprowadzenie przewodów elektrycznych z wyprzedzeniem do miejsc instalacji urządzeń oświetleniowych. Zabezpiecz przewody bezpiecznie.

  Montaż podstaw do opraw oświetleniowych

  Instalujemy we wstępnie wybranych elementach elementy mocujące pod oprawami oświetleniowymi.

  Zawieszenie i ogrzewanie folii

  Bierzemy film z opakowania, podgrzewając pomieszczenie do 40-50 stopni.

  Napraw za pomocą zawieszenia film w rogach pomieszczenia, zaczynając od kąta podstawy. Kąt bazowy jest zaznaczony na płótnie.

  Rozgrzej pomieszczenie za pomocą opalarki do temperatury 70 stopni.

  Nałóż folię do bagietki, zaczynając od narożników, a następnie równomiernie wzdłuż całego obwodu.

  Po instalacji, zainstaluj uchwyty za pomocą plastikowych pierścieni.

  Wideo, jak rozciągnąć sufity napinane własnymi rękami

  Zanim przystąpisz do instalacji sufitu, zdecydowanie powinieneś obejrzeć film przedstawiający, w jaki sposób powstają sufity napinane wideo. I dopiero wtedy znajdź specjalistę, aby zrobił specjalny rysunek dla wzoru. Na etapie przygotowawczym, a także podczas fazy instalacji, musisz wyrysować i sprawdzić wiele etapów. Po przygotowaniu właściwego wzoru gotową tkaninę wzdłuż całego obwodu traktuje się płytą "harpunową". A następnie materiał ten będzie używany podczas instalacji. Następnie przygotowaną pościel myje się specjalnym narzędziem i nakłada się uszczelki międzywarstwowe. Następnie jest starannie złożone i zapakowane w specjalnie zaprojektowaną folię termoizolacyjną.

  W firmie, która przeprowadzi instalację od producenta, sufit jest w rolkach. Proces instalowania sufitów napinanych obejmuje dużą liczbę operacji. Operacje te wykonywane są przez specjalistów, którzy są osobiście przeszkoleni w tym zakresie i mają duże doświadczenie w tej dziedzinie. Podczas instalacji specjalista musi być w stanie dobrze wykorzystać materiał budowlany. Możliwe jest wykonanie sufitu napinanego, jednak doprowadzi to do wielkich strat materialnych i moralnych. A także na pewno będziesz musiał obejrzeć film o tym, jak prawidłowo zainstalować sufit napięciowy.

  Oto kolejny film, jak rozciągnąć sufity napinane

  Jak rozciągnąć sufity napinane?

  Najpierw musisz naprawić ściany swojego pokoju, który może składać się z duraluminium lub twardego plastiku. Za pomocą tego profilu zostanie przymocowana tkanina z "harpuna". Firmy produkujące te profile udostępniają je w różnych konfiguracjach. Profile mają również różne sposoby mocowania.

  Z zasady profile są podobne. Zanim zaczniesz instalować profil, musisz dowiedzieć się, gdzie w pomieszczeniu jest najniższy kąt. Następnie od sufitu mierzy się kilka centymetrów, luka ta jest wykonywana dla celów technologicznych. Konieczne jest również odnotowanie innych narożników w pokoju. Za pomocą sznurka do tapicerki stworzyć linię do zabezpieczenia profilu. Następnie wykonaj dokładne pomiary wszystkich narożników w pokoju. Po wykonaniu wszystkich pomiarów profil jest przymocowany do ściany.

  W tym celu pobierany jest profil, którego długość wynosi zwykle 3 lub 4 metry. Montaż profilu odbywa się za pomocą kołków i wkrętów samogwintujących. Często też używa się pistoletu pneumatycznego, w którym znajdują się specjalne gwoździe do mocowania. Bagietka jest zamocowana w taki sposób, że krawędź pokrywa się z linią przyłożoną do ściany z góry. W rezultacie ustalony profil przebiega wzdłuż obwodu całego pomieszczenia.

  Najważniejszym etapem montażu jest rozciąganie i rozciąganie sufitu napinanego. Zanim rozpakujesz sufit, musisz ogrzać pomieszczenie. Temperatura w pomieszczeniu powinna wynosić około 50 stopni. Po osiągnięciu wymaganej temperatury w pomieszczeniu otwiera się główny narożnik płótna. Przylega do "harpuna" do "krokodyla".

  I dopiero wtedy otwórz inne rogi płótna. Rozłożony materiał powinien być podgrzany do tego stanu, w którym można go wyciągnąć. Stopień podgrzania płótna określa doświadczony specjalista. Jeśli tkanina nie jest wystarczająco rozgrzana, trudno będzie ją rozciągnąć.

  W przypadku przegrzania płótno wyskoczy z profilu montażowego, a powłoka lakieru na suficie może stracić swój połysk. Sufit napinany można wyciągnąć pod dowolnym kątem wybranym przez Ciebie. W tym celu stosuje się ostrze kątowe, z którym "harpun" jest przymocowany do profilu.

  Po przymocowaniu płótna do rogu, dalsze mocowanie będzie kontynuowane w wybranym kierunku. Trwa to dopóki płótno "harpun" nie zostanie całkowicie zamocowane w innych narożnikach. Następnie wszystkie proste odcinki tego sufitu są ustalone. Wszystko jest naprawiane za pomocą prostych ostrzy i specjalnych przyrządów przybliżających. Najpierw trzeba wzmocnić kilka zamków w miejscach, w których kończy się szew.

  Będziesz musiał to zrobić, aby uniknąć zakrzywienia szwów w przyszłości. Następnie obszary, które nie są ustalone, są podzielone na pół i ustalają ich centralną część za pomocą kilku zamków. Odbywa się to do momentu, w którym istnieje niewielka liczba stałych sekcji, które można naprawić bez wysiłku. Takie obszary zwykle stanowią odległość na metr. W przyszłości sufit jest ustalony na całym obwodzie tego pomieszczenia.

  Po zakończeniu pracy dokładnie sprawdzana jest jakość zamocowania stropu, a także gęstość zamocowania sufitu do profilu. W miejscu, w którym płótno przylega do profilu, nie jest ciasne, warto przerobić wszystko na nowo. Jeśli praca zostanie wykonana zgodnie z wszystkimi zasadami, płótno będzie ciasno rozciągnięte na profilu, a sufit będzie idealnie równy i piękny. Ostatnim etapem jest instalacja żyrandola.

  Aby to zrobić, musisz przygotować pierścień wzmacniający z tworzywa sztucznego. Grubość tego pierścienia nie powinna przekraczać 3-4 mm. Zewnętrzna średnica tego pierścienia powinna być taka, aby żyrandol mógł go zamykać. Wewnętrzna średnica pierścienia wynosi zwykle 5 mm lub więcej, dzięki czemu można go dobrze nosić na specjalnie zamocowanym haczyku. Wszystkie te warunki są zwykle przeprowadzane z łatwością.

  Oto kolejny dobry film instruktażowy dotyczący instalacji żyrandola na suficie napinanym

 • Dodaj komentarz

  13 − = 9