Nazwa kategorii

Jak zrobić papier rzemieślniczy z papieru

Contents

Rzemiosło z papierowego wideo

Rzemiosło z formatu papierowego wideo - interaktywny sposób na zapoznanie się z dziełem autora, widząc jak najwięcej jego pracy, pracę pod różnymi kątami, zapoznaj się z sytuacją w pracowni artysty, poznaj jego charakter. A oprócz wszystkiego - to świetny sposób, aby zainspirować się całą tą twórczą atmosferą. Poza tym tutaj również publikujemy wideo-mistrzowskie lekcje - w jaki sposób nasi autorzy tworzą ciekawe rzemiosła z papieru. Jest to wygodny sposób na obejrzenie i powtórzenie całego procesu twórczego autora w tworzeniu oryginalnego dzieła od początku do końca.

Klasa wideo pierścienia origami

To takie ciekawe rzemiosło ręczne, jak pierścienie origami, które możesz zrobić ze swoimi dziećmi. Oczywiście, te rękodzieło będzie najbardziej jak dziewczyny, możesz zrobić całe pudełko z cennymi pierścieniami z innego papieru. (więcej ...)

Pop-up pocztówki-walentynki własnymi rękami

Kontynuując naszą pop-upową serię kart, dzisiaj zrobimy walentynki własnymi rękami. Ilu z was już jest zainteresowanych przygotowaniem deklaracji miłości na walentynki - dołączcie do naszych lekcji mistrzowskich dotyczących robienia kart walentynkowych własnymi rękami. Dziś wam powiem i pokażę, jak zrobić walentynkę - piękna kartka z dużym sercem z papieru. (więcej ...)

Dziś zapoznaliśmy się z bardzo oryginalnym pomysłem wykonania muszki z papieru w technice origami. I oczywiście zasugeruję, abyś zrobił tę muszkę własnymi rękami, korzystając ze schematów i filmów. Zacznijmy? (więcej ...)

Jak zrobić płatek śniegu z papieru, wykresów i wideo

Wolumetryczne płatki śniegu z papieru PopUpOlogy - to nie są zwykłe płatki śniegu wycinane z papieru, takie jak wycinaliśmy je z dzieciństwa. Te płatki są wykonane w stylu pop-up, a dziś powiem ci, jak zrobić takie płatki śniegu z papieru i pokazać film autora. (więcej ...)

Piękne rzemiosła origami Wirina Chaowanej

Niesamowite wideo origami zafascynowało mnie i zainspirowało mnie do napisania tego artykułu. Ciekawa, nieco niekonwencjonalna technika autorska origami, oferowana przez wspaniałego artystę z Tylindy Wirin Chaowana, rozwija tradycje tworzenia oryginalnych rękodzieł origami własnymi rękami. (więcej ...)

Karty o dużej skali własnymi rękami - architektura pop-up

Dzięki diagramom i klasom wideo z dzisiejszego posta nauczysz się, jak tworzyć te same obszerne karty własnymi rękami. (więcej ...)

Wycinanie papieru - obrazy Marine Coutroutsios

Niezwykle delikatne i delikatne prace Marine Coutroutsios pokazują, że za pomocą wycinania papieru można tworzyć dzieła, które są tak proste i tak piękne. (więcej ...)

Aplikacja z podartego czasopisma Dereka Gorisa

Byłem pod wrażeniem prac amerykańskiego artysty Dereka Gorisa i tego, jak kolorowe i piękne może być zastosowanie rozdartego papieru. (więcej ...)

Schematy trójwymiarowych postaci balonów z papieru

Chcę podzielić się schematami interesujących obszernych artykułów wykonanych z papieru. Są to trójwymiarowe kształty baloników-zeppelinów, które można wyciąć z papieru zgodnie ze schematem i zmontować bez kleju. (więcej ...)

Dzisiejsza lekcja wideo poświęcona jest tworzeniu róż z papieru. Wyglądają bardzo naturalnie i nie jest trudno je wykonać, przekonaj się sam. (więcej ...)

Rękodzieło wykonane z papieru ręcznie: wideo, zdjęcia, lekcje mistrzowskie

Uczymy się, jak tworzyć proste, ręcznie robione artykuły z papieru w naszym własnym dzieciństwie. Statek, samolot, świąteczny płatek śniegu, pocztówka do mojej matki do 8 marca - której jeden z nas nie zrobił ich choć raz. Dostępny i giętki materiał stał się podstawą do oszałamiającej sztuki origami, wymyślonej przez Japończyków. Jak zrobić rzemiosło z papieru do dekoracji domu, powiemy ci.

Ptak z papier-mache

Piękne mlecze wykonane z papieru

W przypadku rzemiosła można użyć dowolnego papieru. Zestawy kolorów dla klas dzieci, blach falistych, papierowych serwetek, tektury - z tych wszystkich odmian uzyskuje się zabawne, użyteczne i piękne rzeczy dla domu.

W ręcznie wykonanych papierach z tektury falistej kwiaty wyglądają bardzo pięknie i realistycznie. Płatki róży wykonane z takiego papieru są uzyskiwane jako prawdziwe. Ta sama róża może być wykonana w inny sposób, wycięta z grubej papierowej spirali i wygięta na zewnątrz.

Wszystkie rodzaje pudeł, pudełek, tekturowych stojaków zawsze znajdą zastosowanie w gospodarstwie domowym. Ulubione gramofony dla dzieci idealnie wpasują się w otoczenie willi. Zabawki na choinkę z tektury mogą być wykonane przez całą rodzinę, dając im najbardziej oryginalne obrazy.

Gramofony dla dzieci

Tradycyjny papierowy wentylator może stać się skrzydłem i ogonem dla rajskiego ptaka, a tekturowy cylinder z papieru toaletowego z powodzeniem posłuży jako podstawa kokpitu samolotu lub ciała psa.

Niesamowite będzie spojrzenie na ręcznie robiony papier "stokrotki", których produkcja zajmie bardzo mało czasu. Środek kwiatu można wykonać, owijając zwiniętą kulkę z serwetki żółtym papierem. Powinieneś dostać papierowe chupa-chups. Następnie owinąć pasek papieru wyciętego kilka razy z papieru falistego i przymocować go nitką. Aby nadać kwiatowi realistyczny wygląd, odcień krawędzi papieru o innym kolorze. Rzemieślnicy pracujący z papierem przez długi czas tworzą niesamowite rzeczy. To aranżacja kwiatów i figurki zwierząt i ptaków oraz malownicze panele.

Wolumetryczna sztuczna imitacja płatków róży

Rada! W przypadku poważnych prac, z wieloma szczegółami, takimi jak eleganckie pawie papierowe i papugi, warto zacząć od solidnego tła w pracy z papierem.

Dom na torebki herbaty

Inteligentna koperta na święta

Ażurowy płatek śniegu na oknie nikogo nie zaskoczy, ale jeśli chcesz się wyróżniać i dostarczać gościom przyjemności, a jednocześnie wydawać minimum pieniędzy, warto opanować bardziej złożone projekty.

Papierowa girlanda - to uniwersalna dekoracja na Nowy Rok i na urodziny. Może również stać się trwałym elementem dekoracyjnym do pokoju dziecinnego lub sypialni. Ponieważ naszym zadaniem jest nauczyć Cię, jak zrobić ręcznie robiony papier z własnych rąk, nie tylko Ci powiemy, ale także pokażemy Ci cały proces produkcyjny.

Zacznijmy od przygotowania narzędzi i materiałów. Będziemy potrzebować:

Naszym celem jest płaski łańcuch wianek. A co jest potrzebne do złożenia obwodu? Oczywiście linki. Wycinamy je z kolorowego papieru.

Wielowarstwowa wianka z kolorowego papieru

Ważne! Określ z góry, jaki jest rozmiar linków i długość łańcucha, który potrzebujesz. Przechodząc od tego, przygotuj ilość kolorowego papieru.

Przejdźmy do pracy:

Złóż kawałek papieru na pół.

Narysuj z jednej strony kształt łącznika. Może to być krąg, wydłużona pętla, kwadrat lub serce, jak chcesz.

Pierwsze łącze może być użyte jako szablon dla kolejnych szczegółów, aby nie rysować go za każdym razem.

Wytnij link wzdłuż konturów linii.

Przygotowując wystarczającą liczbę ogniw, zaczynamy montować girlandę.

Przyklejamy obie połówki łącza.

Wrzucamy do niego kolejne, wciąż nieklejone ogniwo, a następnie sklejamy je ze sobą.

Kontynuujemy montaż girlandy do wymaganej długości.

Cała rodzina może brać udział w procesie pracy. Rozdzielaj obowiązki, a sprawy będą działały szybciej.

Papier do pakowania prezentów

Róże z gazet z efektem ombre

Balony kolorowego papieru

Zastosowanie papieru Ma zastosowanie do kart okolicznościowych i do tworzenia paneli ściennych. I znów czekamy na rękodzieło wykonane z kolorowego papieru własnymi rękami z instrukcjami krok po kroku.

Aplikacja objętościowa papieru - serce

Najprostszym sposobem na wycięcie kolorowego kwiatu jest wklejenie go na białym prześcieradle, a aplikacja jest gotowa. Aby wykonać taki obraz, nawet dziecko może zrobić, niż skutecznie w lekcji porodu. Dla kreatywności osoby dorosłej oferujemy obszerne artykuły z papieru, w tym aplikacje.

Oto panel, który należy uzyskać od nas.

Panel wykonany z papieru o podwójnym efekcie

Do pracy przygotowujemy:

Papier kolorowy (niebieski, żółty, zielony i brązowy).

Kawałek tektury dla podstawy.

Ponieważ musimy własnoręcznie tworzyć ręcznie wykonany papier i tekturę, będziemy komponować instrukcje krok po kroku.

Podzielimy papier na kwadraty o boku 2 cm.

Wytnij papier na kwadraty.

Bierzemy jeden kwadrat, umieszczamy w jego środku ostry koniec ołówka i miażdżymy papier wokół ołówka. (Aby nie rozerwać papieru, matować ołówkiem i skręcać, przytrzymaj baldachim).

Przygotowując wystarczającą liczbę detali, przystępujemy do "wypisania" panelu.

Narysuj krawędzie fragmentów kolorów na tekturze.

Zaczynamy je wypełniać, wklejając przygotowane kwadraty. Dla uproszczenia operacji naciągamy kwadrat na palec, nakładamy kroplę kleju na jego spód i dociskamy do kartonu.

Karta noworoczna własnymi rękami

Tematyczna pocztówka jako prezent dla szwaczki

W tej samej technice możesz wykonywać bardziej złożone sceny w fabule. Możesz przedstawić taki ręcznie wykonany papier z papieru urodzinowego lub użyć go jako ozdobę dacza lub pokoju dziecięcego.

Bardzo piękne ręcznie wykonane artykuły z papieru mogą być wykonane przez zastąpienie gładkich arkuszy miękkimi serwetkami. Aby ułożyć panel, nie potrzebujesz nożyczek i ołówka, tylko zmiażdż kolorowe serwetki i narysuj wzór bezkształtnych szpul.

Tekturowe ciasto z prezentami dla gości

Wystrój na Walentynki

Eleganckie ozdobne buty

Jeśli chcesz udekorować dom papierowymi figurami, powinieneś zwrócić uwagę na starożytną sztukę japońską. Oryginalne ręcznie robione papierowe origami wymaga opieki i cierpliwości podczas montażu.

Dekoracja ścienna z papierowych kwiatów

Kosz z ornamentem

Ślubny bukiet panna młoda

Jeśli najpierw zdecydowałeś się na origami, lepiej zacząć od prostych projektów. Tutaj, na przykład, jak łabędź idzie. Oprócz schematu opracowaliśmy opis etapowy dla podobnego papieru rzemieślniczego z naszych własnych rąk.

Weź kwadratową kartkę papieru, która jest dla ciebie wygodna.

Złóż arkusz na pół po przekątnej.

Zginamy w obu kierunkach i wracamy do pozycji wyjściowej.

Zegnij boki kwadratu, przyległego do rogu, do środkowej przekątnej.

Wykonujemy skrzydła łabędzia, zginając wierzchołki trójkątów otrzymanych pod kątem.

Odłóż złożony arkusz w dół i złóż po przekątnej.

Mierzymy do podstawy powstałego trójkąta 1/3 długości jego większego boku.

Teraz lewy ostry narożnik musi zostać odwrócony na lewą stronę. Upewnij się, że jego boki tworzą kąt prosty z dnem.

Wyginając wierzchołek otrzymanego małego trójkąta 1 razy, wykonujemy szyjkę łabędzia.

Ogon łabędzia uzyskuje się przez równoległe zgięcie prawego trójkąta obrabianego przedmiotu. Układamy je na akordeonie i postać jest gotowa.

Zauważ, że pierwsze doświadczenie z montażem origami może nie być idealne do wykonania. Nie martw się, powtarzaj składanie kilka razy, aby dostać rękę.

Zabawne rzemiosła na lato z własnymi rękami wykonane z papieru pomogą Ci udekorować domek letniskowy lub domek letni. I oferujemy wam praktyczne wideo do tworzenia papierowej lampy:

Świeczniki z papieru

Świetne pomysły. Dziękuję bardzo!

Esoterica, która pomaga żyć: jak znaleźć duchową harmonię i przyciągnąć szczęście

Przycinanie Chubushnik (jaśmin ogrodowy)

Stacje duchów, których nie ma na żadnej mapie

Najlepsze odmiany buraków ze zdjęciem i opisem

12 prezentów, które mogą zrujnować ci życie

13 opcji projektowania regałów, które będą prawdziwą ozdobą wnętrza

18 przykładów z życia wziętych, jak rozszerzyć granice małej sypialni w typowym małym "

8 praktycznych porad, jak stworzyć przytulność w wynajętym mieszkaniu, której właściciele nie mogą naprawiać

10 wskazówek dla tych, którzy mają lekką obsesję na punkcie czystości w kuchni i łazience

10 inteligentnych sposobów na maksymalne wykorzystanie małej łazienki

19 pierwszorzędnych, nie trywialnych rzeczy, które mogą zamienić mieszkanie w wymarzony dom

10 opcji, jak używać zmywacza do paznokci

Makarow i Vesnin zwyciężyli dla wszystkich

Volkswagen Jetta 7 2019 - nowy Jetta jest reprezentowany w Detroit

Klasztory i świątynie. Świątynie w Petersburgu. Kazań

Popularne samochody pancerne rosyjskiej armii

Korzystanie z materiałów witryny jest możliwe tylko po podaniu hiperłącza do źródła

Instrukcje, jak zrobić rękodzieło z papieru własnymi rękami na przykładzie motyla, gołębia, biedronki i kota

Nie jest trudno zrozumieć, jak zrobić papier z papieru czerpanego własnymi rękami, jeśli stosujesz schematy składania figur i lekcje wideo przedstawione w tym artykule. Dla każdego stopnia złożoności opracowano różne schematy składania figur, zarówno dla początkujących, jak i dla tych, którzy mają pewne umiejętności i wysoki poziom umiejętności, dlatego każdy rzemieślnik może wybrać odpowiednią wersję rzemiosła.

Dzięki możliwości oglądania wideo, w którym wszystko jest szczegółowo opisany, igła może dowiedzieć się, jak wykonać proste rzemiosła papieru z arkusza białego papieru, na przykład, tulipan, a także zrozumieć, jak zrobić bardziej skomplikowane artykuły z arkuszy kolorowego papieru i wielu elementów.

Co można zrobić z papieru?

Prosta lekcja na origami, przedstawiona poniżej, nawet małe dzieci mogą się powtarzać. Aby stworzyć kolorowego motyla, potrzebny jest tylko arkusz kolorowego papieru o jasnym kolorze, mały papier o innych kolorach, aby wykonać wzór na skrzydłach.

Najpierw musisz wyciąć kwadrat z arkusza kolorowego papieru, a następnie zgiąć kwadrat na pół, a wynikowy trójkąt powinien być wygięty na pół. Następnie musisz zgiąć boki trójkąta w różnych kierunkach. Następnie można wyciąć anteny z arkusza kolorowego papieru o innym kolorze i skleić je, a także skrzydła motyla można ozdobić wyciętymi elementami z kolorowego papieru lub pomalować.

Kolejna prosta wersja rzemiosła - jasne biedronki. W celu wykonywania takiej pracy, będzie musiał w kolorze czerwonym papieru i liści zielonej księgi. Po pierwsze, kwadratem o bokach osiem i pół centymetra, wycięte z arkusza papieru jest czerwona, konieczne jest podwojenie krotnie po przekątnej, a następnie po lewej stronie i prawej stronie placu musi zginać do wewnątrz. Następnie do wykończenia narożniki biedronka ciało stało się owalne. Aby ukończyć rzemiosło, ciało musi zostać pomalowane i przyklejone na kawałku zielonego papieru.

Na pytanie: jak nauczyć się wykonywać rękodzieło z papieru, możesz odpowiedzieć na to: skupić się na opracowanych schematach. Lepiej jest zacząć pracę z prostymi schematami, a następnie wybrać bardziej złożone schematy pracy. Na przykład, zgodnie ze schematem przedstawionym w tym artykule, możesz wykonać gołębicę. Do pracy potrzebny jest arkusz papieru, kolor gołębicy zależy od wybranego koloru.

Z papieru można zrobić figurę kota, opcja ta jest uważana za bardziej skomplikowaną, ponieważ rysunek składa się z kilku części o różnych kolorach, które muszą być sklejone. Do pracy potrzebny jest papier kolorowy w dwóch kolorach i kleju.

Aby wykonać przednie i tylne nogi, należy uformować dwie kieszenie papieru o tym samym kolorze, a dla tułowia - kieszeń papieru o innym kolorze. Aby uzyskać kufę, musisz zrobić większą kieszeń w jednym kolorze i dwie mniejsze kieszenie w innym kolorze dla uszu, w większej kieszeni musisz narysować oczy, usta, nos i anteny. Aby zrobić ogon, trzeba zrobić kilka kieszeni w różnych kolorach i złożyć ich ogon, na przemian kieszenie w różnych kolorach. Następnie dane muszą być połączone, a figura kota gotowa. Proces tworzenia figurki kota pokazano na zdjęciu.

Wykorzystanie materiałów ze strony jest możliwe tylko ze wskazaniem bezpośredniego aktywnego hiperłącza do żeńskiej strony Diana

Dodaj komentarz

− 3 = 1