Nazwa kategorii

Jak zawinąć prezent

Jak zapakować prezent w papier prezentowy

Dawanie prezentów jest nie mniej przyjemne niż uzyskanie. Ciekawie jest obserwować, jak krewni, przyjaciele lub koledzy czekają na cud, aby rozwinąć opakowanie, co jest również ważne w przedstawianiu niespodzianki. Nie wiedząc, jak spakować prezent na papierze prezentowym, ludzie zwracają się do tego sklepu z tą usługą. Samo zrobienie tego nie będzie wielkim problemem. Piękne opakowanie nawet najbardziej poważnej osoby przyniesie radość, a na pewno doceni twoje zaskoczenie.

Ktoś powie, że spędzanie czasu na tych łukach, saszetkach, papierze nie ma sensu, ponieważ łatwiej jest zamówić opakowanie, wybierając jego projekt. Pakowanie prezentów własnymi rękami jest procesem twórczym, kiedy możesz zrobić coś oryginalnego i zaprezentować je bliskim osobom. Zgadzam się, każdy z przyjemnością otrzymuje nie prosty, ale niezwykły prezent. Istnieje wiele sposobów, aby pięknie zapakować prezent własnymi rękami.

Szczególnie przyjemnie jest zrobić wielką niespodziankę, ale jak spakować prezent o dużych rozmiarach? Czasami jest to trudne, ponieważ prezent nie pasuje do żadnej paczki. Istnieje wiele pomysłów na spakowanie prezentu własnymi rękami. Pojęcie "duży" nie ma konkretnych wymiarów. Może to być metr na metr lub półtora, lub może to być obiekt jak lodówka. Pierwszą kategorią tradycyjnych upominków są duże sprzęty gospodarstwa domowego, nocne stoliki lub ogromne pluszowe zabawki. Oto kilka sposobów ich spakowania:

 1. Kup pudełko w sklepie AGD, choć możesz go oddać za darmo. Następnie użyj papieru do pakowania i przyklej go prezentem lub pomaluj go puszką. Jest już miejsce na wyobraźnię - aby zrobić mozaikę, ozdobić powierzchnię kolażami, napisać własne życzenia lub cytaty wielkich osobistości.
 2. Użyj torby na prezent, jeśli niespodzianka dotyczy dziecka w sylwestra lub w Boże Narodzenie. Podczas szycia noworocznej paczki łatwo jest zrealizować swoje pomysły i zdolności projektowe, udekorując torbę aplikacjami, jasnymi pomponami lub napisem.

W przypadku większych prezentów, takich jak lodówka lub samochód, istnieje inne wyjście - po prostu wyrzuć materiał na górę. Potem po mistrzowsku wycofuje się, a osoba cieszy się z twojej prezentacji. Aby nie zawracać sobie głowy tkaniną, która może się mylić, spróbuj przywiązać do ogromnej niespodzianki odpowiedni rozmiar dzioba z materiałów syntetycznych.

Nietypowe jest pakowanie małego prezentu, na przykład ciepłego szalika dla mężczyzny lub dziecka. Klasyczna opcja to pudełko. Istnieją również oryginalne sposoby:

 1. Użyj zwykłego słoika z szalikiem. Następnie udekoruj opakowanie kokardkami, aplikacjami, cekinami lub cekinami, używając do tego celu kleju PVA.
 2. Wykręć drewnianą szufladę z drewnianych stojaków, udekoruj ją wstążką lub koronką i nałóż na nią pieczęć, aby stworzyć efekt starej paczki.
 3. Włóż torebkę z aksamitu lub satyny, która idealnie pasuje do łańcuszka lub bransoletki do mężczyzny. Wyhaftuj mu inicjały lub coś według własnego uznania.
 4. Przyklej dużą kopertę z tektury i udekoruj ją swoim własnym wzorem.

Większość towarów, które często dajemy rodzinie i przyjaciołom, nie ma spektakularnego opakowania od producenta. Po zakupie są one dostarczane w zwykłym worku polietylenowym. Jak spakować prezent na urodziny lub inne uroczystości, jeśli ma niestandardowy formularz? Oto kilka sposobów:

 1. Bezkształtne miękkich rzeczy, takich jak T-shirt, ubraniu lub sweter zaprojektowany chłopaka lub męża, owinąć w rolce lub pas prostokątny stos. Następnie, po włożeniu otrzymanej preformy na przygotowany karton, zawirować teraźniejszość do cylindra. Do niego przyklej krawędź tektury. Zawiń cylinder w papier do pakowania i przywiązuj pozostałe resztki liny, aby opakowanie wyglądało jak duże cukierki.
 2. Kubki i ich analogi powinny być owinięte tkaniną o średniej gęstości. Wytnij mały kawałek, który powinien wystarczyć do owinięcia i umieść prezent w środku. Zbierz brzegi tkaniny, związaj je dużą wstążką, najlepiej kontrastową.
 3. Miękkie zabawki wkłada się na karton o okrągłym kształcie, który jest wycięty tak, aby prezent został całkowicie umieszczony na nim. Powstały projekt powinien zostać umieszczony na dużym kawałku pięknej, lepszej materii monofonicznej. Zbierz jego krawędzie od góry i zawiąż je pasemkami.

Jak zapakować prezent w papier prezentowy

Najłatwiejszym sposobem na zaprojektowanie niespodzianek jest pudełko lub kolorowe opakowanie. Zakupione przedmioty są często już w opakowaniu od producenta lub mają właściwy kształt, który pozwala albo owinąć niespodzianka jasny papier, lub umieścić w pięknym pudełku z łuku. Proces ten nie ma skomplikowanych etapów, wystarczy poprawnie obliczyć liczbę i rozmiar materiałów do pakowania.

Jak spakować książkę w papier prezentowy lub inny prostokątny prezent? Aby to zrobić, należy najpierw przygotować wymagane materiały: papier ozdobny, taśmę ozdobną, nożyczki, centymetr i dwustronną taśmę samoprzylepną. Jak spakować prezent w papierku prezentowym? Wykonaj kilka kroków krok po kroku:

 1. W zależności od kształtu pudełka wyciąć prostokątny lub kwadratowy kawałek papieru. Taśma centymetrowa mierzy jej szerokość. Będzie równa sumie wszystkich czterech stron z dodanym 3 cm na zakładkę. Długość prostokąta składa się z sumy długości pudełka o podwójnej wysokości.
 2. Umieść prezent na środku wyciętej części.
 3. W lewo lub w prawo, złożyć pionową krawędź 1 cm, przykleić dwustronną taśmę samoprzylepną do zakładki.
 4. Po owinięciu pudełka papierem, usuń taśmę samoprzylepną i przyklej złożoną krawędź papieru.
 5. Porównaj końce papieru wystające z końców - powinny być równe.
 6. Górna część wystającego papieru jest zgięta do wewnątrz, dociskając mocno do pudełka.
 7. Bend, po przyciśnięciu do pudełka, tworzy boczne trójkątne półki. Dolna wystająca część papieru powinna wyglądać jak trapez.
 8. Wygnij pozostałą część papieru. Następnie zginaj go ponownie i zginaj na pół. Napraw go do końca za pomocą taśmy klejącej.
 9. Powtórz ten sam wzór z drugiego końca pudełka.

Jeśli nie ma czasu na zmierzenie wymiarów prezentu, który ma nierówne krawędzie lub płaski kształt, skorzystaj z metody szybkiego pakowania prezentu. Jeśli w opakowaniu znajduje się herbata lub pamiątka, która nie wymaga dodatkowego projektu, owinąć ją w przezroczystą folię. Aby ukryć prezent, użyj papieru o pięknej fakturze. Może mieć strukturę falistą, ornament w postaci cyrkonii. Jak prawidłowo zapakować prezent w papier do pakowania: kup materiał z marginesem. Ograniczone wolne krawędzie wyglądają bardzo fajnie.

Wideo: jak oryginalnie zapakować prezent własnymi rękami

Po zakupie prezentu często gubimy się i nie wiemy, jak zapakować prezent ze wstążką lub papierem do pakowania. Oryginalne sposoby pakowania. Jak się w nich nie zgubić i wybrać odpowiedni projekt, aby nie zepsuć prezentu? Pomoże to przydatnym filmom, po zobaczeniu których będziesz gotowy do rozpoczęcia projektowania niespodzianki.

Jak zapakować prezent w papier: sekrety profesjonalistów

Prezenty prezentujemy krewnym, przyjaciołom, kolegom na urodziny, Nowy Rok, inne święta. Ci, którzy uważają, że treść jest ważniejsza niż forma, uważają, że całkiem możliwe jest obejście bez pięknego opakowania. Cukierki w opakowaniu i bez niego są równie smaczne! Jednak nawet bardzo poważna i solidna osoba będzie szczerze zadowolona z doskonale i pomysłowo zapakowanego prezentu.

Najpopularniejszym "pojemnikiem" dla niego, podobnie jak setki lat temu, jest papier. Zobaczmy, jak spakować prezent w formie papierowej.

Papier, o którym starożytni Chińczycy nie marzyli

Wybór papieru jest kolosalny. W sklepach papier opakowaniowy jest cienki i mocny, błyszczący i matowy, falisty i wytłaczany.

Najwygodniejszy do naszego celu. Istnieje wiele kolorów i wzorów.

Kraft jest przeznaczony do pakowania prezentów. Ten rodzaj papieru jest lekko karbowany w dotyku, z wytłoczeniem krzyżowym. Produkowane przez rolki o długości dziesięciu metrów.

Tishyu jest cienki, lekki, przewiewny. Dlatego jest również stosowany jako wypełniacz. W ciasnych obiektach typu wrap o złożonym kształcie, które tego typu pojemnik pasuje elegancko i płasko.

Prezenty niestandardowych formularzy są często pakowane w polisylk. Stwórz z niego duże dekoracyjne kokardki. Przypomina gęsty film, trochę rozciągnięty. Dla tych nie bardzo papierowych właściwości polisilk jak projektanci i styliści.

Zwykły karbowany papier falisty jest znany wszystkim, jako element pakowania bukiecików kwiatowych. Jest często używany do ozdabiania butelek z pamiątkami i innych prezentów o wąskim, wydłużonym kształcie, zapakowanych w pudełka i tuby.

Mulberry to rodzaj papieru czerpanego produkowanego w Tajlandii. Skala kolorów jest obszerna. Często ma wzór lub ornament, czasami - wstawki z materiałów roślinnych (suszone kwiaty, fragmenty łodyg, liści).

Te rodzaje papieru do pakowania nie wyczerpują całego wyboru. Wciąż jest perła, jedwab, ubrany, wytłoczony, żel ... Wynalazcy papieru starożytni Chińczycy to nie marzy!

Spakuj kwadratowe lub prostokątne pudełko

Nauczymy się pakować prezent własnymi rękami, jeśli jest on w kwadratowym lub prostokątnym pudełku.

 • papier do pakowania
 • wstążki, sznurki do dekoracji
 • taśma miernicza lub centymetr
 • nożyczki
 • Taśma samoprzylepna (najlepiej dwustronna - zwykła) będzie zbyt widoczna i wciąż nie wiadomo, czy uda jej się ukryć ją wystarczająco starannie).
 1. Wytnij papier wybranego typu prostokąta. Jego szerokość obliczana jest w następujący sposób: zmierz poprzez nałożenie taśmy mierniczej lub taśmy krawieckiej, wszystkie cztery boki z rzędu; dodać 2-3 centymetry do rąbka. Długość jest określona wzorem: dwie wysokości pudełka plus jedna jego długość.

  Jeśli wcześniej nawet nie słyszałeś, jak prawidłowo zapakować prezent, poćwicz na papierze, którego nie masz nic przeciwko. Na przykład w gazecie. Natychmiast sprawdź, czy zgadłeś z rozmiarem, jak będą wyglądały fałdy, gdzie przechodzi szkocka.

 2. Ostrożnie rozłóż na stole prostokąt wycięty z papieru do pakowania i pudełko z prezentem. Nie zapomnij usunąć metki! Umieść pudełko w środku prostokąta. Jedna z pionowych krawędzi, prawa lub lewa, jest zagięta do wewnątrz o 5-10 milimetrów. Przyklejemy taśmę do zakrętu.

  Pakujemy pudełko o okrągłym lub owalnym kształcie

  Rozumiem, jak spakować okrągły prezent. W okrągłym lub owalnym pudełku sprzedajemy czapki, zestawy do herbaty lub kawy, słodycze, herbatniki, herbatę. Nie każdy profesjonalny pakujący poradzi sobie z pudełkiem tego formularza, więc znowu, najpierw ćwiczy na śmieciowym papierze.

  Mierzymy pudełko w wysokości. Wytnij pasek papieru prezentowego o 2-3 cm szerszy. Przyklejamy to pudełko dookoła, nie zapominając, aby zamienić 1 cm pod dnem, 1-2 cm wewnątrz. Oczywiście, usuwamy pokrywkę. Wytnij papier do pakowania z koła lub owalu odrobinę mniejszego niż spód. Przyklejamy dno pudełka, aby odwrócony przydział nie był widoczny.

  Z pokrywką - dookoła. Wytnij koło lub owal nieco większy, przyklej go i naddatek po bokach, układając zgrabne zagniecenia. Wytnij pasek papieru szerszy niż wysokość pokrywki o 1 cm. Przyklejamy się do wierzchu pokrywki, wystający nadmiar jest obrócony do wewnątrz.

  Oto kolejna klasa mistrzowska na zdjęciach z użyciem papieru falistego

  Ostatnim akcentem jest konstrukcja pudełka

  Jak poprawnie spakować prezent w gazecie, zrozumieliśmy. Teraz musisz udekorować go w oryginalny sposób. Rozważmy kilka pomysłów.

  Pudełko można zabandażować wstążką lub wstążką. Nie, to zbyt powszechne. A jeśli kilka wstążek lub wstążek o różnych kolorach i fakturach?

  Jeśli wybrałeś prosty, prosty papier bez zdjęcia, przeciągnij pudełko cienką nicią lub wstążką i załóż kwiat lub łuk na wierzchu. Ten jasny akcent sprawi, że zwykły papier będzie wyjątkowy.

  W przypadku prezentu dla mężczyzny opakowanie jest bardziej odpowiednie. Do Nowego Roku możesz wiązać małe plastikowe bombki; na urodziny - małe kokardki lub inne ozdobne ozdoby. Każdy może to zrobić za godzinę, będzie wyglądać świetnie!

  Prezent dla dzieci lepiej jest umieścić w jasnej torbie tekstylnej lub ozdobiony w postaci dużego cukierka. Dzieci uwielbiają wyciągać z paczek wszelkie interesujące niespodzianki.

  Gotowe pudełka do pakowania są sprzedawane w sklepach z pamiątkami. Jeśli twój prezent jest przewymiarowany, spójrz tam: nagle zgadnij według rozmiaru?

  Ogólnie rzecz biorąc, warto robić zakupy w poszukiwaniu świeżych pomysłów, jak z powodzeniem dodawać opakowania na prezenty. Wśród różnych uroczych drobiazgów możesz czasami dowiedzieć się, czego potrzebujesz. Na przykład jaskrawo kolorowe naturalne ptasie pióra lub miniaturowe broszki motylkowe. Możesz zagłębić się w swoje domowe zapasy i odkryć oryginalne wstążki, dekoracyjne sznurówki, miniaturowe pamiątki, które po prostu przykleiłeś na pudełku. Dla tych, którzy wiedzą, jak szydełkować, aby zrobić okrągły kwiat - drobiazg, a następnie skleić go z wstążkami do opakowania, będzie wyglądać jak ekskluzywny projektant.

  Tramwaj swoją wyobraźnię, a twoje wysiłki i eksperymenty, jak spakować prezent, nie przejdą na próżno, ale zostaną docenione.

  "Krzyż" gwarantuje twórczy start na cały rok! 🙂

  Jak zapakować prezent w papier: sekrety profesjonalistów: 5 komentarzy

  Jakoś bonalno. Chciałbym nauczyć się nowych technik pakowania.

  fajnie, klasa, super, tylko idealna strona. Naprawdę nam się podobało.

  Klasa, super, po prostu perfekcyjna strona. Naprawdę nam się podobało.

  Bardzo się cieszymy!)))

  Dodaj komentarz Anuluj odpowiedź

  Kategorie

  haft krzyżykowy i inne rodzaje haftu

  Umieszczanie materiałów witryny na innych zasobach jest zabronione!

  Przesyłając dowolny formularz na stronie, wyrażasz zgodę

  Jak owinąć pudełko papierem prezentowym: najlepsze opcje pakowania

  Dekoratorzy zapewniają - projekt prezentacji odgrywa bardzo ważną rolę. Przecież to właśnie dzięki temu opakowaniu obdarowana osoba ocenia cały prezent jako całość! W związku z tym dzisiaj strona "Confetti.ru" powie i zademonstruje, jak spakować pudełko w papierku prezentowym. I tutaj nie znajdziesz daleko ani jednej metody, ale możesz uczyć się całej gamy różnych opcji. I oczywiście wszystkie sposoby są opisane krok po kroku.

  Papier do pakowania powinien być wybrany w zależności od celu święta, a także płci osoby obdarowanej. Powiedzmy, że na urodziny mężczyzny złoto, srebro, brąz, brąz, niebieski, bordowy kolor papieru są odpowiednie dla mężczyzny. Ale dla kobiety na te same wakacje, wybór jest jeszcze szerszy, możesz zwrócić uwagę na kolory różowe, szkarłatne, złote, srebrzyste, fioletowe, pomarańczowe, zielone i żółte. Na Nowy Rok najczęściej zatrzymują się wybór czerwonego i białego papieru, a także złota lub srebra. Ten schemat kolorów jest odpowiedni zarówno dla płci pięknej, jak i dla brutalnych mężczyzn.

  Jak owinąć pudełko z papierem prezentowym.

  Musisz rzucić rolką papieru. Od wewnętrznej strony ułóż pudełko i zmierzyć wymaganą ilość papieru. Aby to zrobić, obracamy do środka wolną kartkę papieru, a także tutaj, do środka obracamy papier z rolki z dobrym zapasem, przecinamy nożyczki. Wytnij papier wzdłuż znaku utworzonego przez nożyczki.

  Układamy pudełko z prezentem na wewnętrznej stronie papieru. Jeden z kawałków papieru wyrzucamy ponad pudło, ponad połowę, przymocujemy przezroczystą cienką taśmę.

  Druga końcówka papieru jest zgubiona, zgodnie z poniższym zdjęciem. I wklejamy krawędź dwustronnej szkockiej. Układamy tę część papieru nad tą, która jest już przymocowana do pudełka.

  Następnie należy zgiąć boki papieru. Aby to zrobić, najpierw zagnij górną część do bocznej ściany pudełka, tworząc zewnętrzne zakładki. Zginamy zakładki do pudełka. Dolna część jest również zgięta do ściany pudełka i zamocowana za pomocą dwustronnej taśmy klejącej. Podobnie, należy wykonać odwrotną stronę papieru opakowaniowego.

  Jak pięknie spakować prezent (wideo):

  Wkładamy pudełko na papier, zginamy końcówkę papieru i przymocowujemy taśmę nieco ponad boczną ścianą. Odwracamy to papierem. Odciąć nadmiar części.

  Końcówka jest wygięta na całej długości, stosujemy tę dwustronną taśmę samoprzylepną. I napraw go na górze pudełka. Tak więc końcówka zadokowana była ścianą boczną skrzynki. Powinien być jakiś zapach.

  Złożyć części boczne zgodnie z poniższym zdjęciem, zamocować je dwustronną taśmą klejącą.

  Numer metody 3. Z szkocką na powierzchni i dokowaniem w środku.

  Mierzymy niezbędną ilość papieru z niewielkim marginesem. Odciąć.

  Umieść pudełko na środku papieru, przykryj prawą stroną papieru i przymocuj taśmą samoprzylepną.

  Krawędź lewej strony jest zgięta w przybliżeniu 1 cm wzdłuż całej długości i ułożony na ustalonym prawym papierze. Przyklejamy taśmą samoprzylepną.

  Złóż boki zgodnie ze zdjęciem poniżej i przymocuj "skrzydła" taśmą klejącą.

  Że taśma nie była oczywista, owijamy pudło taśmą, właśnie w tych miejscach, gdzie zostało zrobione mocowanie za pomocą taśmy.

  Numer metody 4. Imitacja pakietu prezentowego.

  Należy wyciąć z papieru kartkę papieru o odpowiednim rozmiarze i utworzyć na niej zgięcia zgodnie z poniższym zdjęciem. Najprostszym sposobem jest utworzenie tych zakładek zgodnie z kartonem na papierze. Następnie należy zgiąć dolną część zgodnie z szerokością ułożonego w stosy pudełka.

  Następnie należy zgiąć boki do wewnątrz, a następnie ponownie do wewnątrz.

  Rozwijamy przedmiot, a na dole wykonujemy cięcia według poniższego zdjęcia.

  Uformuj opakowanie, ustalając połączenie za pomocą kleju. Złóż wewnętrzne ściany zgodnie z tym zdjęciem.

  Papier na dole paczki jest ustalony w następujący sposób.

  Jeśli istnieje ozdobny przebijak do krawędzi, a następnie zastosować go na górnej krawędzi paczki. Opuszczamy górną część torby i tworzymy dziurę w tradycyjnym otworze, do którego przechodzimy przez nitkę.

  Metoda numer 5. Pakowanie cylindrycznego pudełka.

  Wytnij kartkę papieru zgodnie z rozmiarem cylindra pudełka.

  Obróć cylinder za pomocą papieru i przymocuj krawędź papieru za pomocą dwustronnej taśmy.

  Następnie tworzymy zmarszczkę palcami i wkleja ją dwustronną taśmą klejącą na wierzchu pokrywy. Następnie tworzymy następną fałdę, za nią jeszcze jedną, i tak dalej, aż cała górna część pudełka pokryta zostanie fałdami. Końcówkę należy przymocować za pomocą taśmy samoprzylepnej.

  Konieczne jest również wykonanie odwrotnej części papieru umieszczonej po przeciwnej stronie pudełka.

  Przykłady opakowań o różnych kształtach (wideo):

  Numer metody 6. Opakowanie w japońskim stylu - z fałdami.

  Wytnij papier zgodnie z rozmiarem pudełka z marginesem. Tworzymy zagniecenia, na odwrotnej stronie w obszarze składania kleimy dwustronną taśmę samoprzylepną.

  Położyliśmy pudełko na wierzchu kartki. Rzucamy papier na pudło z niewielkim zapachem. Po przeciwnej stronie papieru tworzymy brzeg i przyklejamy go dwustronną taśmą samoprzylepną. Odwróć pudełko.

  Złóż i zamocuj boki papieru do pakowania zgodnie z poniższym zdjęciem, przymocuj końce dwustronnej taśmy samoprzylepnej. Zawiążemy pudełko wstążką.

  Etapy tworzenia paczki z zakładkami (wideo):

  Opakowanie należy upakować bliżej rogu kartki, tak aby część pudełka leżała na papierze, a druga część znajdowała się nad jego brzegiem. Końcówka papieru jest złożona na pudełku, prawy koniec papieru jest zagięty nad nim. Obróć pudełko z następnym obrotem papieru. Złóż lewą stronę papieru i wygnij górną część, która jest przymocowana dwustronną taśmą.

  Metoda numer 8. Opakowanie w stylu kimono (wideo):

  Jak zrobić opakowanie w formie koszuli z ładnym krawatem, o którym tutaj mówiliśmy, możesz się temu przyjrzeć. Ale jest jeszcze jeden solidny sposób na stworzenie stylowej koszuli, którą znajdziesz w poniższym filmie.

  Numer metody 10. Opakowanie typu wentylatora (wideo):

  Nie zapomnij dodać w pełni spakowanego pudełka z elegancką kokardką, która przyniesie wiele powagi i logicznej kompletności dekoracji prezentu. Jak samodzielnie robić różne łuki, mówiliśmy tutaj.

  Jak widać pakowanie pudełka w papier prezentowy nie jest tak skomplikowane, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Najważniejsze jest, aby zacząć, ponieważ dosłownie wszystko staje się jasne! Cóż, jeśli nie chcesz robić bałaganu z papierem do pakowania, możesz zwrócić uwagę na domowe pudełka, które wyglądają nie mniej spektakularnie. Chodź tu i poznaj wszystkie rodzaje przykładów.

Dodaj komentarz

56 − 54 =