Nazwa kategorii

Jak naprawić cięcie na suficie napinanym

Jak naprawić cięcie na suficie napinanym

Sufity napinane są wygodne, piękne i praktyczne. Ale nie jeden arkusz jest ubezpieczony przed uszkodzeniem. Czy mogę wyciąć na suficie naprężonym sufity własnymi rękami, jak postępować, w zależności od wielkości i miejsca cięcia, a co najważniejsze, jak usprawiedliwione będzie samo naprawianie? O tym poniżej.

Jak wyciąć i przebić: główne powody

Sufity napinane nie są nawet najdroższą chińską produkcją. Niemniej jednak nie zapominaj, że mówimy o filmie lub tkaninie, która jest podatna na przebicia. Nawet niewielkie mechaniczne uszkodzenia mogą uszkodzić integralność sieci, zniekształcając jej wygląd.

Szczególnie podatny sufit występuje w pierwszych tygodniach po instalacji. Aby nie prowokować odkształcenie ostrza, konieczne jest, aby dać mu czas do „dostosowania” w pokoju, a dopiero potem podjąć do prac elektrycznych, montażu mebli i innych czynności, które mogą spowodować pojawienie się cięć.

Najczęściej deformacja płótna jest spowodowana:

 • niewłaściwa jakość instalacji;
 • błędne cięcie płótna;
 • małżeństwo fabryczne;
 • materiały niskiej jakości;
 • uszkodzenia mechaniczne.

W zależności od rodzaju cięcia i materiału podłoża, naprawa sufitu napinanego jest planowana zgodnie z określonym algorytmem.

Jak zwrócić starą formę na tkaninę?

Sufity z tkanin są bardziej przyjazne dla środowiska i łatwiejsze do naprawy niż polichlorek winylu. Aby wyeliminować cięcie lub przebicie tkaniny z tkaniny, możesz użyć:

W pierwszym przypadku nacięcie na suficie napinanym pomoże nić nylonowa dobrana dokładnie według koloru. Cienką igłę można delikatnie zszyć dziurkę lub wyciąć, a następnie zszyć farbę, aby uzyskać lepszy efekt.

Łatka będzie potrzebna do wyeliminowania większych cięć, gdy jedwabne nici nawet przy umiejętnym użyciu będą zauważalne. Do wykonania plastra użyj tkaniny lub stoboboi z bezbarwnym klejem. Przymocuj łatę z tylnej strony płótna, mocno mocując krawędzie. Całe płótno w tym przypadku nie jest zbyteczne, aby można było je pokryć farbą na bazie wody, używając aerografu, aby równomiernie rozprowadzić warstwę. Farba pomoże zamaskować wszelkie ślady naprawy i przywrócić płótno do oryginalnego, nadającego się do prezentacji wyglądu.

Pościel z polichlorku winylu - jak naprawić?

W przypadku sufitu z folii PVC sytuacja jest bardziej skomplikowana niż w przypadku tkanin. Jeśli nie masz pojęcia o tym, co zrobić, jeśli wyciąć podwieszany sufit, z konwersją do mistrzów, specjalizuje się w tego rodzaju działalności w pytaniu nie wynika, że ​​jest to konieczne w celu zbadania podręcznik do wyeliminowania wad własnymi rękami.

Najpierw musisz określić rozmiar i lokalizację obrażeń. Im większe cięcie, tym mniejsza szansa na niezauważalną naprawę u osób bez doświadczenia. Ale możesz sam spróbować wyeliminować małe defekty.

Najprostszym sposobem, jeśli cięcie jest blisko ściany, w odległości nie większej niż 15 cm. W tym przypadku będzie wystarczające do usunięcia uszkodzonego obszaru i spróbuj wyciągnąć i tuck wewnątrz bagietką płótnie ponownie stosując specjalną krawędź. Taki łatwy sposób pomoże usunąć cięcie bez zmiany wyglądu produktu.

Jeśli wycięcie lub przebicie zostanie znalezione daleko od krawędzi ściany, metoda ze zwężeniem nie zadziała. Powłoka w tym przypadku jest zdeformowana. Optymalną opcją w tym przypadku jest łata wykonana z folii podobnej do tej z płótna. Zazwyczaj niewielki zapas produktu pozostaje po zainstalowaniu produktu tylko w takich celach.

Jeśli nie ma identycznego filmu, można zastosować inne warianty materiału PVC, wycinając aplikacje do stylu wnętrza. Wycięty plaster jest przymocowany do przezroczystego uszczelniacza lub kleju.

Luka w obszarze lampy - jak usunąć?

Lampy, lampy, kinkiety, żyrandole w połączeniu z elastyczną tkaniną wyglądają stylowo i modnie, poprawiając efekty świetlne. Aby uniknąć cięć i pęknięć w obszarze instrumentów, ważne jest, aby zainstalować je na pewnej odległości.

Jeśli wystąpił problem - płótno w pobliżu lampy pękło, spaliło się lub stopiło, warto rozważyć opcję zainstalowania pierścienia z tworzywa sztucznego do maskowania defektów.

Gdy rozmiary cięcia wykraczają poza

Jeśli nacięcie na płótnie rozciągającym jest tak duże, że żadna z metod maskowania nie jest skuteczna, warto spróbować naciągnąć płótno w taki sposób, aby uszkodzony obszar znajdował się za bagietką. Jest to możliwe w przypadku produktów, które mają mały zapas materiału.

Kiedy zwężenie jest nieistotne, jedynym sposobem na wyeliminowanie cięcia jest zamówienie nowego sufitu. Tak, to kosztuje, ale w porównaniu do kosztów początkowej instalacji wymiana będzie tańsza, ponieważ będziesz musiał zapłacić tylko instalację i nowy sufit bez systemu mocowania.

Opcjonalnie warto rozważyć instalację dużego żyrandola w miejscu uszkodzenia płótna lub lamp o odpowiedniej średnicy. Wcześniej cięcie jest sklejane z dwóch stron, co zapobiega jego wzrostowi w przyszłości.

Ciekawą opcją jest instalacja zwodniczej kratki wentylacyjnej, czujnika alarmu i elementów modnego dekoru.

Jeśli cięcie jest tak duże i skomplikowane, że samo nie działa, warto skontaktować się z kreatorami instalacji, możliwe jest, że wada mieści się w kategorii przypadków gwarancji i zostanie wyeliminowana bez zapłaty.

Gdy cięcia są naprawiane bezpłatnie: co musisz wiedzieć o gwarancji?

Przy pierwszym badaniu uszkodzenia może się zdarzyć, że poprawisz cięcie na suficie napinanym instrukcją wideo własnymi rękami, aby uzyskać najlepszy rezultat. Ale musimy zacząć od tego nie, ale z analizą przyczyny, która sprowokowała pojawienie się defektu. Możliwe, że właściciele płótna nie są zaangażowani w cięcie i mają prawo polegać na bezpłatnych naprawach gwarancyjnych.

Przypadki gwarancji obejmują:

 • wady w strukturze produkcji;
 • wadliwa instalacja;
 • niewłaściwy pomiar i cięcie.

Oznacza to, że jeśli na suficie pojawi się nacięcie, a uszkodzenia mechaniczne nie są naprawione, warto skontaktować się z firmą instalującą.

Cięcia na płótnie z nadrukiem fotograficznym - jak naprawić?

Płótna z nadrukiem fotograficznym - jest stylowe, piękne i oryginalne. Ale z cięć i łez nie są ubezpieczone w taki sam sposób, jak zwykłe produkty wykonane z materiałów monochromatycznych. Uszkodzenie powierzchni w tym przypadku, w zależności od stopnia dotkliwości będzie oznaczało - kosmetyczną mini naprawę lub całkowitą wymianę.

Wykonaj małą naprawę tylko wtedy, gdy cięcie nie jest zbyt zniekształconym obrazem na płótnie. Tylko wtedy możesz spróbować użyć sprawdzonej metody - załóż łatę. W takich przypadkach opcja przeciągania liny nie jest rozważana.

Jeśli wada jest na tyle poważna, że ​​łatanie jej nie jest możliwe, musisz przejść do radykalnych środków - zastępując nowy obraz na płótnie.

Ogólnie rzecz biorąc, warto zauważyć, że artystyczne sufity wymagają bardziej delikatnego podejścia do siebie i najprawdopodobniej nie będą w stanie powrócić do poprzedniego stanu po takim potrząśnięciu, jak powódź lub silne mechaniczne uszkodzenie. Dlatego zaleca się instalowanie ich w pomieszczeniach, w których ryzyko zepsucia jest minimalne.

Naprawiamy sufity napinane po cięciu: wideo wymaganej pracy

Konstrukcje podwieszane - doskonałe rozwiązanie wewnętrzne zaprojektowane do dekoracji przestrzeni sufitu w przestrzeni mieszkalnej Sufity napinane pojawiły się stosunkowo niedawno, ale od razu udało się uzyskać dużą popularność i znaczenie.

Jak naprawić sufit napinany po cięciu własnymi rękami

Do tej pory takie projekty są jednym z najbardziej popularnych sposobów dekoracji wnętrza.

Nie jest to zaskakujące, ponieważ:

 • Mocny i niezawodny;
 • Bardzo łatwy w instalacji;
 • Odmien piękny widok.

Jednak pomimo wszystkich ich zalet istnieją pewne wady, ponieważ są one bardzo wrażliwe na zmiany temperatury i na ostre przedmioty. Ponadto mogą się zwisać bez wyraźnego powodu.

Główną zasadą przed instalacją sufitów napinanych jest zbadanie niedociągnięć przyszłego projektu: mała stabilność termiczna, tendencja do deformacji i zwiotczenia wstęgi

Sufit napinany to folia przymocowana do metalowej ramy. Pomiędzy nim a głównym zakładem znajduje się niewielka szczelina wynosząca zaledwie kilka centymetrów, dlatego powierzchnia sufitu napinanego jest podatna na uszkodzenia, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.

W niektórych przypadkach, z niewielkimi uszkodzeniami, defekty można łatwo wyeliminować szybko własnymi rękami, ale zdarzają się sytuacje, w których tylko mistrz może określić skalę uszkodzenia i zaproponować najbardziej optymalną metodę naprawy.

Wiele osób zastanawia się, czy możliwe jest szybkie i łatwe naprawienie sufitów napinanych własnymi rękami i jak dokładnie takie prace są wykonywane. Istnieje wiele powodów, dla których sufit napinany może wymagać pilnych napraw.

Główne powody konieczności naprawy sufitu napinanego

Główne powody to:

 • Przebicie;
 • Cięcie ostrym przedmiotem;
 • Luka;
 • Topienie materiału;
 • Spożycie wody;
 • Opadanie.

Defekt na suficie napinanym można z powodzeniem wyeliminować za pomocą dwustronnej taśmy samoprzylepnej

Nakłucie, przecięcie lub pęknięcie ostrza następuje głównie w pierwszych dniach po instalacji, kiedy jest jeszcze bardzo ciasno. Przyczyną uszkodzenia może być, jeśli kot przebite płótno został wyrzucony zabawka fragmenty obrażając pułap, uszkodzony narożnik szafy, było nieostrożne obchodzenie się z narzędziami podczas uchwytów montażowych. Jeśli w wyniku przebicia pojawił się mały otwór na ostrym przedmiocie, można go uszczelnić klejem, a płótno nie rozdzieli się dalej.

Naprawienie stropu jest bardzo proste, jeśli na bezszwowej tkaninie wykonanej na tkaninie pojawia się nacięcie. Jeśli długość cięcia nie przekracza 10 cm, można je przykleić krawędziami szczeliny dwustronną taśmą malarską i nie będzie się dalej czołgać.

W zależności od skali uszkodzenia można go usunąć lub ukryć za pomocą specjalnych elementów dekoracyjnych, po wykonaniu czystego szwu z nylonową nicią w miejscu cięcia.

Jak naprawić dziurę w suficie napinanym bez śladów

Z biegiem czasu wielu właścicieli sufitów napinanych napotyka problem, jak naprawić dziurę w suficie napinanym.

Nawet przy starannym obchodzeniu się z konstrukcją nikt nie jest odporny na przypadkowe przebicia.

 1. Otwory w sufitach napinanych mogą pojawiać się w wyniku niewłaściwej obsługi, a także podczas tworzenia otworów dla różnych połączeń.
 2. Czasami może występować szczelina w szwie, która występuje w przypadku silnego napięcia wstęgi podczas instalacji.
 3. Warto zauważyć, że taki defekt ma charakter gwarancyjny i powinien zostać usunięty przez mistrza bezpłatnie.

Ponadto, jeśli instalacja jest słabej jakości, płótno może pęknąć na samym brzegu. W tym przypadku uszkodzona część jest wycinana bardzo ostrożnie, harpun jest przyklejony do folii, tkanina jest podgrzewana, rozciągnięta i ponownie napełniana w profilu. Ta metoda nie pozostawia żadnego śladu. Zamiast cięcia można dodatkowo zainstalować oprawę, wentylację lub system przeciwpożarowy. Jednak przedtem miejsce cięcia musi zostać wzmocnione, ponieważ w przeciwnym razie płótno będzie nadal pękać.

Właściwa obsługa sufitów napinanych - gwarantuje integralność i długą żywotność całej powłoki

Jeśli sufit jest bardzo rozdarty, nic nie da się zrobić i trzeba będzie zmienić nowe płótno.

W przypadku uszkodzenia sufitu napinanego, należy natychmiast wezwać mistrzów, którzy będą w stanie ocenić naruszenia i pomóc w ich eliminacji w najlepszy sposób.

Sufit elastyczny rozdarty: co zrobić, aby rozwiązać problem

Jeśli sufit napinany jest rozdarty, bardzo ważne jest, aby wiedzieć, co zrobić i jak usunąć wycięcie lub dziurę w płótnie. Uszkodzenie może wystąpić w wyniku mechanicznego uderzenia w nią. W zależności od rozmiaru uszkodzenia stosowane są różne metody naprawy.

Jeśli pomieszczenie nie jest ogrzewane, a temperatura jest niższa niż 20 stopni, folia PVC może pęknąć z zimna. Taka wada wymaga obowiązkowej wymiany płótna.

Eliminacja cięcia folii PVC jest wykonywana z nylonową nicią pod kolorem wstęgi systemu naprężającego

Nawet w przypadku niewielkiego defektu należy go natychmiast wyeliminować, ponieważ wstęga jest w bardzo ciasnym stanie, a odstęp może szybko wzrosnąć. Aby zatrzymać dalsze uszkodzenia płótna, musisz zawsze przykleić taśmę w miejscu uszkodzenia i zadzwonić do kapitana.

Uszkodzenie sufitu za pomocą mebli lub gzymsu może mieć zniszczone krawędzie. W przypadku tkaniny, można ją zszyć nitką z kapronu o odpowiednim kolorze, a następnie pomalować. Najtrudniej jest uszyć okrągły otwór, dlatego w niektórych przypadkach do sufitu należy przyszyć dodatkowy kawałek materiału, który następnie zostaje zamalowany. Podczas dokręcania otworu ważne jest, aby upewnić się, że nie ma fałd.

Jak naprawić sufit naprężony przy przerwie w pobliżu ściany lub urządzenia

Sufit napinany to niezawodna i wysokiej jakości powłoka, która przy ostrożnym posługiwaniu się nią może trwać dziesiątki lat. Jednak istnieją nieprzewidziane okoliczności, które prowadzą do uszkodzenia płótna, a następnie trzeba go naprawić.

Aby nie uszkodzić sufitu napinanego, zaleca się stosowanie środków niedziałających ściernie

Jeśli płótno zostanie uszkodzone w pobliżu ściany lub w pobliżu żyrandola, należy ostrożnie usunąć uszkodzoną część i zainstalować dodatkową łatę, która pomoże naprawić usterkę. Ten rodzaj naprawy powinien być wykonywany tylko przez doświadczonych mistrzów, ponieważ prawie niemożliwe jest wykonanie go samodzielnie. Podczas przeprowadzania napraw bardzo ważne jest, aby upewnić się, że nie ma żadnych nieregularności i fałd.

Aby uniknąć uszkodzenia sufitu napinanego i jego dalszej naprawy, należy przestrzegać pewnych zasad.

Zasady działania sufitów napinanych

 • Urządzenie sufitu napinanego zawsze powinno być ostatnim etapem naprawy lub budowy;
 • Konieczne jest unikanie przekłuwania ostrymi przedmiotami;
 • Nie instaluj sufitu w nieogrzewanych pomieszczeniach;
 • Lampy wbudowane w sufit muszą mieć moc nieprzekraczającą 40 watów;
 • Musisz być w stanie prawidłowo wyczyścić;
 • Do mycia należy używać tylko neutralnych środków.

Jak naprawić sufit napinany za pomocą cięcia (wideo)

Aby obejść się bez naprawy sufitów napinanych, musisz zadbać o cały projekt. Aby zachować strukturę w nienaruszonym i atrakcyjnym stanie, należy okresowo czyścić ją wilgotną gąbką.

© 2017, homeli.ru. Kopiowanie jest dozwolone tylko z odniesieniem wstecznym do źródła

Kopiowanie jest dozwolone tylko z odniesieniem wstecznym do źródła

Naprawiamy cięcie sufitu: instrukcję krok po kroku

Podczas instalowania sufitów naciągowych lub podczas dalszej eksploatacji zdarzają się czasami wystarczająco poważne problemy - jeśli prace instalacyjne nie zostaną przeprowadzone prawidłowo lub jeśli typ naciągu jest zaniedbany, wstęgę można ciąć.

Cięcie na suficie napinanym jest uszkodzeniem, które mistrz domowy jest w stanie samodzielnie wyeliminować, a niniejszy artykuł da wszystkim potrzebnym i przydatnym zaleceniom naprawianie szkód na płótnie własnymi rękami. Najpierw jednak sprawdźmy, w jakich sytuacjach na powłoce sufitowej może pojawić się cięcie.

Przyczyny pojawienia się kawałków na sufitach naprężających

Najczęściej uszkodzenie ostrza nie występuje podczas jego instalacji, ale podczas pracy. Brzydki spadek może pojawić się w następujących okolicznościach:

 1. Podczas instalacji okapu na suficie. Podczas montażu okapu przez niedbałość lub niedbalstwo, można zahaczyć płótno ostrą krawędzią, a powłoka będzie się rozdzierać. Dlatego podczas montażu gzymsów, które będą dotykać tkaniny sufitu, najpierw zainstaluj specjalne miękkie podkładki między osłoną naprężającą a krawędziami gzymsu;
 2. Czasami dziury w płótnie mogą się pojawiać z powodu zabawek dla dzieci. Na przykład, jeśli dziecko rzuca w sufit rzutkami, strzałkami i innymi obiektami o ostrych krawędziach;
 3. Zniekształcenie odcinka może się również zdarzyć w przypadku niedokładnego otwierania musujących alkoholi (szampana). Zdarza się to dość rzadko, ponieważ panel jest wystarczająco mocny, ale lepiej nie mieć nadziei na szczęście i otworzyć szampana, nie kierując kapslem do góry.

Warto zauważyć, że czasami mogą wystąpić przerwy i cięcia spowodowane niską jakością prac instalacyjnych. Instalatorzy mogą wykonać niewłaściwy szew, nadmiernie dokręcić folię lub źle przymocować profil ścienny. W takich sytuacjach naprawa cięć na suficie jest bezpośrednim obowiązkiem firmy, która zezwoliła na zawarcie związku małżeńskiego podczas instalacji powłoki.

Naprawa sufitu napinanego z cięciami odbywa się na różne sposoby. Wybór konkretnych metod zależy od rodzaju uszkodzenia i od materiału płótna.

Eliminacja nacięć na tkaninach elastycznych

Jeśli w Twoim mieszkaniu zamontowana jest okładka z tkanin bezszwowych, a wycięcie na niej nie ma znaczenia - pomyśl, że szczęście leży po twojej stronie, ponieważ naprawa sufitu napinanego po cięciu w tym przypadku będzie łatwa. Dyrochku w tkaninie należy starannie zszyć cienką nitką z kapronu, a następnie ukryć ściegi, malując płótno specjalną farbą.

Jeśli cięcie jest wystarczająco duże - dziury nie da się zszyć. Będziesz musiał znaleźć materiał, który pasuje do tekstury i koloru za pomocą sufitu. Jeśli jednak nie można znaleźć identycznego materiału, nie zniechęcaj się. Zrób łatkę z dowolnym materiałem, a następnie pomaluj obszar naprawy.

Aby przykleić plaster tkanek, konieczne jest użycie przezroczystego kleju (idealnie dopasuje się kompozycja cyjanoakrylanowa). Klej nakłada się od tylnej strony płótna (zdjęcie), nakłada plaster i dokładnie go wygładza.

Uwaga, proszę! Przed przyklejeniem należy upewnić się, że brzegi panelu gładko i szczelnie zbliżają się do krawędzi łaty.

Po wyschnięciu kleju - delikatnie pomaluj miejsce nakładki łatki farbą wybraną w odcieniu szmatki. Jeśli zrobisz wszystko dobrze, twój sufit będzie wyglądał jak nowy!

Naprawiamy powłokę sufitową z folii PCV

Wybór sposobu uszczelnienia uszkodzenia na rozciągliwym panelu PCW zależy w dużej mierze od tego, która część powłoki jest uformowana:

 1. Jeśli otwór w płótnie został znaleziony w pewnej odległości nie daleko od ściany (w ciągu piętnastu centymetrów), to płótno jest rozebrane od strony uszkodzenia, uszkodzona część jest odcięta, a folia jest włożona w profil i rozciągnięta. Uwaga, proszę! Ta metoda nie jest zalecana do lokalizacji cięcia w odległości większej niż wskazano powyżej. Próbując dokręcić przyciętą szmatkę, można uszkodzić całą powłokę. Jak prawidłowo rozciągnąć przyciętą folię, opisaną szczegółowo w załączniku wideo do artykułu;
 2. Jeżeli cięcie powstaje w znacznej odległości od powierzchni ściany, można próbować się ukryć, instalując dodatkowe urządzenie oświetleniowe lub kratkę wentylacyjną w miejscu cięcia;

Konieczne jest, aby wiedzieć, że nie można po prostu wstawić lampy lub ventrashts w sekcji: konieczne jest odpowiednio wzmocnić otwór pod wkładanym przedmiotem, w przeciwnym razie luka na folii pójdzie dalej. Jeśli zainstalujesz sprzęt oświetleniowy, w otworze będzie potrzebny specjalny pierścień termiczny z tworzywa sztucznego. Pierścień przykleja się do wstęgi za pomocą kleju, a następnie tworzy otwór wzdłuż jego wewnętrznego obwodu, w którym zamontowana jest lampa, ventrillet lub żyrandol.

Jeśli obrażenia są wystarczająco duże - profesjonaliści zalecają całkowitą zmianę płótna. Jeśli jednak wymiana całego materiału jest niemożliwa z jakiegokolwiek powodu, cięcie można wypróbować za pomocą kolorowej folii lub gotowej aplikacji fotograficznej.

Uwaga, proszę! Wszystkie opisane sposoby naprawy napinania ściereczek można stosować w przypadku, gdy zamontowałeś sufit własnymi rękami. Jeśli płótno zostało rozciągnięte przez instalatora, nie spiesz się, aby rozpocząć samodzielną naprawę i zacznij od rozmowy z wyspecjalizowaną firmą w domu. Jeśli cięcie zostało utworzone z powodu złej jakości instalacji, firma jest zobowiązana do przeprowadzenia napraw za darmo, ale jeśli do tego czasu sam w jakiś sposób zamknąłeś otwór w płótnie - prawo do naprawy gwarancyjnej zostanie utracone.

Jeśli na szwie pękł kawałek materiału

Pamiętaj, że jeśli płótno jest sprzedawane na szwie, nie można go naprawić. Luki w szwie występują z dwóch powodów: zła jakość samego płótna i niewłaściwa instalacja. Jeśli sufity zostały wykonane w domu przez zespół instalatorów, zadzwoń do firmy i poproś o wymianę gwarancji na płótno. Jeśli stropy zostały zamontowane przez ciebie, warto, lub kup lepszy materiał do zainstalowania nowej powłoki lub dokładniej przestudiuj etapy instalacji.

Dowiedz się, jak naprawa sufitu napinanego odbywa się przez wycięcie wideo, możesz zobaczyć materiały, które uzupełniają artykuł.

Dodaj komentarz

77 − = 71