Nazwa kategorii

Jak przykleić sufit napinany własnymi rękami

Jak przykleić sufit napinany własnymi rękami?

Wyeliminuj uszkodzenia sufitu napinanego

 • Napraw sufity napinane za pomocą kleju
 • Nakładanie taśmy samoprzylepnej i aplikacji
 • Czy urządzenie się zaświeci?

Wiele osób, po zainstalowaniu w mieszkaniu lub w prywatnym materiale domowym, zapomina o środkach bezpieczeństwa podczas używania płótna. Często, przesuwając szafę, zmieniając zasłonę, grając w bilard, osoba może dotknąć sufitu czymś ostrym - wtedy może być otwór w suficie napinanym. Co należy zrobić, aby uniknąć dodatkowych kosztów zakupu lub nawet wymiany sufitu itp. Wszystko jest znacznie prostsze. Wystarczy ocenić uszkodzony obszar i naprawić go własnymi rękami za pomocą zwykłego kleju. Ale tylko pytanie: jak przykleić sufit napinany?

Aby naprawić sufit napinany, wystarczy klej, szkocka, nici i igły oraz nożyczki.

Nic skomplikowanego. Postaramy się rozważyć opcje tego procesu i zalecenia dotyczące jego wdrożenia.

Zasadniczo, aby się naprawić, nie potrzeba żadnych skomplikowanych narzędzi. Wszystko zależy od obrażeń. Dopuszczalne są następujące materiały:

 • klej (malowanie, superglue);
 • taśma klejąca lub tapeta z włókna szklanego;
 • nylonowa nić i igła;
 • nóż lub nożyczki.

Te materiały nie oznaczają, że są używane razem. Wszystko zależy od tego, co chcesz zrobić.

Napraw sufity napinane za pomocą kleju

Do naprawy sufitu napinanego potrzebny jest kawałek materiału, który pozostał po instalacji.

 1. Konieczne jest wycięcie kawałka tkaniny (łaty) z materiału, który pozostał po instalacji. Powinien być nieco większy niż sam otwór.
 2. Łatka rozprowadza się klejem. Następnie należy go docisnąć do szczeliny. Zrób to ostrożnie, nie naciskaj mocno, w przeciwnym razie może powstać montaż, a klej wystaje na zewnątrz.
 3. Wymagane jest wygładzenie wszystkiego własnymi rękami.

Wszystko gotowe. Jeśli nie ma znaczenia, skontaktuj się z miejscem zakupu sufitu (firma, sklep). Powinny być obrazy podobne do twoich materiałów.

Powrót do spisu treści

Nakładanie taśmy samoprzylepnej i aplikacji

 1. Jeśli otwór jest mały, wyczyść powierzchnie, które mają być przyklejone, z kurzu i brudu.
 2. Następnie odetnij kawałek szkockiej i ostrożnie go zamocuj.
 3. Jeśli dziura jest poważna, musisz również wyszukać kawałek materiału.
 4. Przymocuj materiał do szczeliny i przyklej z każdej strony taśmą samoprzylepną.

W takim przypadku nie trzeba szukać połączenia koloru i tekstury. Oryginalna aplikacja lub mozaika może działać jako sprawa. Jednocześnie, jeśli nie możesz wykonać takiej pracy samodzielnie, lepiej skontaktować się ze specjalistami. W przeciwnym razie naprawy nie będą wystarczające - pomoże tylko całkowity zamiennik sufitów napinanych. To będzie wiązało się z dodatkowymi wydatkami. I nikomu nie służą!

Powrót do spisu treści

Czy urządzenie się zaświeci?

Usunięcie uszkodzenia można wykonać instalując oprawę.

Niektórzy, którzy mają dziurę w suficie, chcą rozwiązać ten problem za pomocą plafonu lub lampy. Jest to całkowicie dopuszczalna opcja. Nie jest konieczne, aby była to lampa.

 1. Na przykład można wziąć plastikową płytkę, pomalować ją w dowolnym odpowiednim odcieniu i przykleić do niej sufit napinany. Wygląda bardzo oryginalnie.
 2. Odpowiednia jest również konwencjonalna kratka wentylacyjna lub dekoracja detektora. Instalacja odbywa się za pomocą tego samego kleju.
 3. Jeśli nadal chcesz prawdziwego żyrandola, a następnie do powierzchni sufitu bazy, musisz przybić rodzaj haczyka, do którego mocowane będzie urządzenie.

W takim przypadku należy wziąć pod uwagę, że jeśli w danym miejscu nie ma okablowania, nadal będzie to tylko dekoracja, ale bardzo piękna. Aby uzyskać światło, trzeba zdemontować sufit, co zajmie więcej czasu.

Zasadniczo nie ma znaczenia, w jaki sposób zdecydujesz się zamknąć dziurę w płótnie. Może po prostu uszyjesz go nylonowymi nitkami, jeśli pozwala na to struktura materiału, lub użyj szklanego muralu zamiast taśmy klejącej. W każdym razie te opcje mają zastosowanie tylko w przypadku drobnych uszkodzeń.

W innych sytuacjach, jeśli w suficie napinanym znajduje się otwór, włącznie z uszkodzeniem szwów, zaleca się skontaktowanie z firmą, która wykonała instalację. Uwierz mi, wykwalifikowana pomoc będzie znacznie tańsza niż dodatkowe koszty ponownego wyposażenia w przypadku niewłaściwych napraw.

Zaprezentuj ciało Potolku

2018 To łatwe. Uwaga, proszę! Informacje publikowane na portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Koniecznie skonsultuj się z wykwalifikowanym technikiem. Wszystkie prawa autorskie należą do podmiotów praw autorskich

Tajemnice profesjonalnej naprawy sufitów napinanych własnymi rękami

Podstępny Pan Przypadek odwiedzających gości pojawia się wyłącznie w masce: wtedy pojawia się korek z szampana, a następnie pulsy z pistoletu dziecięcego w górę wznoszą się. Posiadacze sufitów napinanych po jego wizycie niestety badają dziury i zadają sobie pytanie: co robić? Powiedzmy: aby spotkać się z duchem, przeczytaj wskazówki, jak zaplombować sufit napinany własnymi rękami i przejdź do rzeczy.

Jak samemu wyczyścić dziurę

Z cięciem lub przebiciem w przestrzeni nie ma sensu walczyć: taniej jest ciągnąć nową szmatkę. I małe dziury są maskowane z powodzeniem, jeśli natychmiast, aby zapobiec ich sprawl. Gdy zauważysz problem, zamknij uszkodzony obszar taśmą lub taśmą i przygotuj się do pracy. Sufity z tkaniny i PCV naprawiają się inaczej.

Przyklejamy sufity napinane z tkaniny

Zaradni właściciele, zdobądź ukryte pozostałości pokrywy sufitu. Jeśli nie są zachowane, przygotuj kawałek materiału odpowiedni do tekstury i koloru. Nie znaleziono tego - każdy będzie pasował, a następnie pomalujesz go odpowiednim tonem. Zrób to:

 1. Wytnij odpowiednią wielkość plastra, dodając "na dodatkach" kilka centymetrów.
 2. Nałóż przezroczysty klej na tkaninę.
 3. Delikatnie naciśnij kawałek na okładkę od tyłu.
 4. Dokładnie wygładź materiał.
 5. Naciśnij łatę. Nie przesadzaj, w przeciwnym razie klej wyjdzie, a miejsce naprawy się zawiesi.

Gdy odnowiona strefa wyschnie, w razie potrzeby można ją pomalować.

Wskazówka: wyszukiwanie materii nie działa - skontaktuj się z firmą, która zainstalowała sufity. Pracownicy wezmą ten sam lub zbliżony do siebie koloryt tkaniny.

Duże otwory najlepiej ukryć pod kratkami wentylacyjnymi, żyrandolami, dodatkowymi lampami. Zręczne łatanie spowoduje tylko niewielkie obrażenia, nie dłuższe niż dwa centymetry. Czy możliwe jest przyklejanie sufitów z PVC w taki sam sposób, jak sufitu z tkaniny? Fazy ​​naprawy są takie same, ale istnieją funkcje.

Film, w przeciwieństwie do tkaniny, farba w innym kolorze jest niemożliwa, więc istnieją dwie opcje działania:

 1. przygotować łatę z pozostałego filmu z prac budowlanych;
 2. wymyślić aplikację z materiału, który znaleźli: kontrastującą lub tonową.

Otwory w suficie PCV rosną szybciej, niż chcemy, więc usuń taśmę samoprzylepną bezpośrednio przed przyklejeniem kawałka folii, nawet jeśli trwała łata natychmiast dotrze do miejsca tymczasowego plastra.

Wskazówka: w idei trudno jest ozdobić sufit - "roślinę" na suficie motyl, kwiatek, "narysuj" figurę geometryczną. Oryginalną ozdobą będzie łatka w jednym kolorze z tapetą.

Jak przykleić sufit z PVC? To narzędzie musi spełniać kilka wymagań: być przezroczystym (białe plamki - ślady na suficie nie są mile widziane), natychmiast utwardzać, nie niszczyć PVC. Specjaliści twierdzą, że najlepszym klejem do sufitów napinanych jest kosmophen. Jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia, pewnie łączy powierzchnię w ciągu kilku sekund, nie pozostawia śladów. Cosmofen jest swobodnie sprzedawany w sklepach ze sprzętem i na rynkach budowlanych. Nie możesz znaleźć tego narzędzia - zapytaj sprzedawców o specjalny klej do sufitów napinanych.

Gdy sufit nie może zostać zaplombowany

Czasami nawet doświadczeni mistrzowie powinni moderować ekonomiczny zapał. Nie próbuj samodzielnie naprawiać sufitu w następujących sytuacjach:

 1. Płótno rozdarło szew - klejenie tylko pogarsza problem i nie prowadzi do pożądanego rezultatu. Folia lub tkanina muszą być ponownie rysowane jednoznacznie.
 2. Osłona oderwała się od ściany. W takim przypadku należy zdemontować sufit, wzmocnić profil lub bagietkę lub zainstalować nowy.

Przyczyną tych szkód mogą być niepiśmienne działania instalatorów sufitów, zużyte materiały niskiej jakości. Jedynym prawdziwym rozwiązaniem jest wymóg, aby firma wymieniła pokrywę lub zwróciła pieniądze za nieuczciwą pracę.

Instrukcja wideo: usunięcie cięcia na suficie napinanym

Najważniejszą rzeczą w naprawach domowych jest pewność siebie i doskonały nastrój. Pozwól Panu Case'owi spacerować po domu, a szczęśliwy gość będzie twoim stałym gościem!

Wszystko o instalacji i naprawie

sufity własnymi rękami

Jak prawidłowo przykleić sufit napinany

Od kilku lat sufity napinane stają się najbardziej popularnym rodzajem dekoracji. A argumenty przemawiające na ich korzyść są bardzo liczne, od względnej tandety po prostotę edycji. Ale jest jeden problem, a mianowicie, tkanina elastyczna jest bardzo łatwa do uszkodzenia, aw tym artykule porozmawiamy o czymś, można przykleić sufit napinany i jak zrobić to samemu.

W rzeczywistości, sufit napinany jest cienką tkaniną lub wykładziną PCW (patrz sufity bezszwowe z PVC: rodzaje instalacji, cechy, instrukcje montażu), i jak widać na zdjęciu na początku artykułu, jest w stanie wytrzymać znaczne obciążenia. Tak, tak jest, bardzo trudno jest rozerwać płótno, a to zajmie więcej niż sto kilogramów, ale tutaj są ostre przedmioty, które niszczą taki sufit w ciągu kilku sekund.

Sukienny sufit napinany jest zamocowany w uchwytach na gorąco, a jak wiadomo, po ogrzaniu przedmioty się rozszerzają, dzięki czemu sufit staje się cieplejszy, w tym stanie jest on nieruchomy, a chłodzenie, sieć rozciąga się i tworzy idealnie płaską powierzchnię.

Pod wieloma względami jest to spowodowane silnym napięciem i występuje duża liczba pęknięć sufitu. Płótno czeka tylko na chwilę, kiedy będzie można zresetować napięcie powstałe podczas instalacji, a przypadkowe ukłucie natychmiast doprowadzi do pęknięcia.

Istnieje kilka najczęstszych przyczyn zerwania sufitu naprężającego:

 • Nieostrożne obchodzenie się z płótnem podczas regularnego czyszczenia. Oczywiście, miękka gąbka nie jest w stanie pozostawić cięcia po sobie, ale każda niechlujna dłoń, a raczej paznokcie lub jakiś instrument, natychmiast zostawia ślad.
 • Dotyk przy instalacji nowych mebli. Jedna z najczęstszych przyczyn pęknięcia płótna. Portierzy, czy użytkownik jest zalogowany w szafce w łazience lub na sofie, a losowo, kąty dotykał sufitu, a następnie usłyszał charakterystyczny pęknięcia, a tutaj jest wynikiem - długi, bezkompromisowej pęknięcie, z którego będzie musiała pozbyć.
 • Dzieci bawiące się. Wiele zabawek dla dzieci wydaje się na pierwszy rzut oka tak nieszkodliwe, ale w rzeczywistości mogą one być potężną bronią. Rzutki do rzutek lub modeli samochodów rzucanych, mogą rozerwać płótno i przysporzyć rodzicom wiele kłopotów.
 • Wesołe i hałaśliwe święto nowego roku, często powoduje uszkodzenie pułapów. Oczywiście nie jest to święto, jest nieszkodliwe, ale kanonada korka szampana lecącego szybko w górę może uszkodzić nie tylko napięcie, ale także solidniejszy podwieszony sufit.

Ważne! Wiele uszkodzeń sufitu napinanego wynika bezpośrednio z niewłaściwej instalacji lub złej jakości samego płótna.

Ale nie tylko może to spowodować szkody. Są chwile, kiedy płótno jest rozdarte samo, nawet bez dotyku, i nadszedł czas, aby zadzwonić do firmy, która je wykonała i zainstalowała.

Firmy, które cenią sobie reputację, mogą naprawić swój błąd nawet po upływie okresu gwarancji, ponieważ jest to ich bezpośredni błąd, a w celu zachowania dobrego imienia lepiej jest go naprawić.

Powodów może być kilka:

 • Słaba jakość samego płótna, który początkowo był słabo zlutowany, a po pewnym czasie szew naprężeniowy zaczął się odsuwać. Takich uszkodzeń jest prawie niemożliwe do naprawienia, więc sufit będzie musiał zostać całkowicie zmieniony, ale dla którego konto ta procedura zostanie wykonana, całkowicie zależy od przyzwoitości swoich kontrahentów.
 • Zbyt dużo przegrzania. Dotyczy to sufitów z folii PCV, które przy silnym nagrzewaniu przekraczają dopuszczalną szybkość, tracą swoje właściwości. Na takim płótnie pęknięcia i łzy mogą pojawić się w ogóle bez wyraźnego powodu, a bez znajomości wszystkich subtelności technologii edycji, można długo grzeszyć na poltergeist, który został wygrawerowany w domu.
 • Nieprawidłowy montaż uchwytów ściennych. Zdarza się to często w prywatnych domach, których ściany wykonane są z pustych materiałów. Uchwyt, będąc w stałym napięciu, będzie stopniowo wychodził z miękkiego materiału ścian, a ostatecznie uwolni ładunek i uwolni.

Ale wracając do tematu naszego artykułu i czy możliwe jest przyklejanie sufitów napinanych, odpowiedź jest jednoznaczna - tak, jest to możliwe, chociaż nie wszystkie rodzaje uszkodzeń są daleko. Na przykład, jeśli wstęga zaczyna rozprzestrzeniać się wzdłuż szwu, to nie ma nic do zrobienia, a sufit będzie musiał całkowicie zmienić, ale w innych przypadkach sytuacja może być zapisany tylko wskazówki będą się różnić w zależności od materiału, z którego wykonany sufit.

Sufit z tkaniny i sposoby jego naprawy

Sufity z materiałów tekstylnych są mniej popularne wśród ich winylowych kolegów i istnieje kilka powodów takiego stanu rzeczy:

 • Wyższa cena, która w zależności od rodzaju tkaniny może kilkakrotnie wyprzedzić folię PVC.
 • W przypadku zalania sąsiadów, tkanina pozostanie nieprzyjemną żółtą plamą, z której nie będzie można się pozbyć.
 • Złożoność instalacji. W przeciwieństwie do winylu, tkanina rozszerza się znacznie mniej po podgrzaniu, więc znacznie trudniej jest rozciągnąć takie sufity.
 • Brak połysku. Na tkaninie, tak jak na arkuszu winylu, można zastosować dowolny wzór, ale jeśli sufit ma być monotonny, można zapomnieć o błyszczącej powierzchni.

Mimo to sufity z tkanin są bardzo często zamawiane przez miłośników wszystkiego, co naturalne i naturalne. Jeśli chodzi o zniszczenie, wówczas może wystąpić jakakolwiek sytuacja z powyższego, a przy odpowiadaniu na pytanie, jak zaplombować sufity napięcia, najpierw trzeba określić charakter uszkodzenia. Chociaż w rzeczywistości istnieją tylko dwa sposoby, ale wszystko jest w porządku.

Tak, pierwszy sposób.

Tak, tak, to prawda, pamiętamy lekcje cięcia, szycia i przekazania, do pracy. Potrzebujemy grubej igły, nylonowej nici i jakiegoś naprężacza, żeby naciągnąć igłę, przez grubą tkaninę rozciągliwego sufitu.

Rada! Im cieńsza nylonowa nić, tym mniej będzie widoczna później. Napięcie sufitu nie jest tak silne, aby złamać nawet najcieńszy nylon, więc nie możesz się martwić o wytrzymałość szwu.

Wydawałoby się, że może być prostsze niż ta metoda naprawy sufitu.

Ale tutaj jest kilka niuansów, o których musisz wiedzieć, kiedy podejmiesz tę pracę:

 • Każda nić będzie widoczna, więc szew będzie musiał być później pomalowany specjalną farbą. Wychodząc z tego, trzeba szyć tak starannie i niezauważalnie jak to możliwe.
 • Nie przekręcaj krawędzi cięcia. Wątek powinien po prostu doprowadzić krawędzie do siebie i nie naprężać ich.
 • Można szyć tylko gładkie cięć. Jeśli uszkodzenie przeszło przez łuk, będziesz musiał poszukać innego sposobu naprawy, a być może będziesz musiał zmienić całe płótno.

Po zszyciu, szew zapewniający niezawodność można pokryć specjalnym klejem, który bezpiecznie wiąże brzegi tkaniny, po czym nitkę można pomalować farbą po starannym dobraniu koloru. Oczywiście nie można uzyskać idealnie gładkiej powierzchni, ale przynajmniej można ukryć defekt i nie pozwolić, by płótno się skradło.

Ponownie, sposób związany z szyciem, fakt, że pułapy tkaniny w ogóle są trudne renowacji, aw przypadku uszkodzenia, eksperci powinni natychmiast je zmienić, ale po pierwsze, jest to kosztowne finansowo, a po drugie, długi i trudny.

Przywrócenie poprzez zainstalowanie łaty jest odpowiednie w przypadkach, w których szczelina nie jest równa, ale zaokrąglona, ​​lub nawet ma rozdartą strukturę. Wykonaj łatkę najlepiej ze skrawków sufitu, które zawsze pozostają po instalacji.

Dla wygody plaster można nakładać za pomocą kleju, ale tylko wtedy, gdy arkusz sufitu, po uszkodzeniu, zachował swój pierwotny kształt. Podobnie jak w pierwszym przypadku, najlepiej jest użyć nylonowej nici, która mocno stanie się krawędziami i nie pozwoli, aby cięcie dalej się przesuwało.

Tutaj najważniejsze jest, aby wszystko było tak czyste, jak to tylko możliwe, tak aby łatka była jak najmniejsza na tle ogólnego tła i leżała bez zmarszczek. Od razu chciałbym zauważyć, że będzie to bardzo trudne, a wynik może nie być satysfakcjonujący, ale tutaj, jak mówią, "próba nie jest torturowaniem".

W każdym razie, po łatka jest szyte ostrożnie wszystkie płótno mają pomalować specjalną farbą, a tam jest mały, ale to plus, ponieważ farba może wybrać inny kolor, że sufit był pierwotnie, a tym samym doprowadzić do wnętrza czegoś coś nowego.

W przeciwieństwie do tkaniny, nie można uszyć winylu za pomocą winylu, sztywna nić jeszcze bardziej rozedrze materiał, a sytuacja tylko się pogorszy.

Ale nie rozpaczaj, jest też kilka sposobów. Zanim przejdziemy do szczegółowego opisu, sugerujemy, aby zobaczyć, co należy objąć wideo w suficie podwieszanym, oczywiście sytuacja jest inna, a także rodzaj obrażeń, dlatego należy rozpocząć prace konserwatorskie, określając rodzaj obrażeń.

Jednym z najprostszych przypadków jest cięcie w pobliżu ściany. Poradzi sobie z tym najłatwiej, w wyniku czego pułap nie pozostanie po sobie ślad interwencji. Jak wiadomo, materiał winylowy jest bardzo elastycznym materiałem, który można przeciągać przez bardzo długi czas, bez obawy, że pęknie. Właśnie na tym polega ta metoda odbudowy.

Przede wszystkim konieczne jest oderwanie wstęgi od zacisków wzdłuż całej długości ściany, w pobliżu której nastąpiło uszkodzenie, i odcięcie paska tkaniny.

Ważne! Szerokość ciętego paska nie powinna przekraczać 15 centymetrów, w przeciwnym razie tkanina może po prostu pęknąć. Jeśli cięcie znajduje się w większej odległości od ściany, lepiej jest poszukać innej metody naprawy.

Teraz trzeba podgrzać ściereczkę, jak to było zrobione w momencie jej napięcia. Aby to zrobić, odpowiedni jest dowolny pistolet gazowy lub domowy grzejnik z wentylatorem, najważniejsze jest to, że jego temperatura nie jest tak wysoka, aby stopić płótno.

Kiedy winyl staje się miękki i elastyczny, wsuń jego krawędź w uchwyty i pewnie zamocuj. Wszystko gotowe, gdy sufit schładza się, winyl ponownie się rozciąga i przybiera postać gładkiej i równej powierzchni.

Jak wiadomo, winylu nie maluje, więc pytanie, w jaki sposób pokryć sufity napinane, samo w sobie nie ma znaczenia. Nie da się go uszyć i dlatego należy zadekorirovat.

W tej sytuacji najprostszym i najprostszym sposobem jest zainstalowanie dodatkowych urządzeń. Jest to dość proste i cały proces nie zajmie dużo czasu. Trudność pojawią się w przypadku dodatkowych przewodów pod powierzchnią sufitu, ale nawet jeśli nie jest to możliwe, niepalna lampka wygląda znacznie lepiej niż wycięcie w środku pokoju.

Aby było bardziej przekonujące, że nie jest to renowacja, ale oryginalny projekt projektanta, lampy można instalować przestrzegając zasad symetrii. Najważniejsze jest, aby poprawnie obliczyć i obliczyć.

Do zainstalowania plafonu potrzebny jest plastikowy klej i prosty nóż biurowy. Wszystkie oprawy są wyposażone w ozdobne pierścienie, wewnątrz których musi się znaleźć nasz krój. Dlatego po prostu rozsmaruj kontur pierścienia za pomocą kleju i nałóż na płótno.

Łapie klej dość szybko, więc już po kilku sekundach pozostaje tylko wyciąć otwór w pierścieniu i umieścić lampę na swoim miejscu.

Ważne! Bądź ostrożny z klejem, ponieważ wyciśnięty nadmiar uschnie na płótnie i już nie będzie można ich usunąć.

Jest to najłatwiejszy sposób przyklejenia naprężenia sufitu, ale niestety ma on znaczenie tylko w przypadku niewielkich uszkodzeń, które są ograniczone wielkością opraw oświetleniowych. Jeśli cięcie było większe, musisz spróbować bardziej kardynalnie.

Dekoracja dużych obrażeń

Niestety, wiele uszkodzeń na winylu nie zostanie naprawionych, a jeśli nie masz czasu, energii lub pieniędzy, aby całkowicie wymienić sufit, to jest tylko jeden sposób - aplikacja dekoracyjna.

Różne rysunki tematyczne na winylu można dziś znaleźć w większości sklepów budowlanych, aw skrajnych przypadkach można je zamówić w studiach projektowych. Aplikacja zamknie obrażenia, ale wcześniej musi zostać wyeliminowana, a do tego potrzebujemy plastycznego kleju i prostego zszywacza biurowego.

Mocujemy krawędzie cięcia za pomocą spinaczy do papieru i kleimy je za pomocą kleju, aby zapewnić niezawodność. Uszkodzenia są eliminowane, ale wygląda na to, że nie można ich przedstawić, więc pozostaje wybrać odpowiedni wzór i po prostu przykleić go na płótnie do zwykłego plastikowego kleju.

To wszystko, tak kończy się naprawa sufitów napinanych, więc po prostu bądź z nimi ostrożniejszy i jak najszybciej całkowicie wymień całe płótno.

© 2017-2018 - Wszystko o instalowaniu i naprawie sufitów własnymi rękami

Wszystkie informacje na stronie są własnością

Publikowanie informacji z witryny bez zezwolenia jest zabronione.

Dodaj komentarz

17 − 8 =