Nazwa kategorii

Jak naprawić telewizor na ścianie własnymi rękami

Prawidłowe mocowanie telewizora na ścianie własnymi rękami

Jeśli kupiłeś telewizor naścienny, pojawi się pytanie: jak prawidłowo zawiesić go na ścianie? Ogólnie rzecz biorąc, w instalacji urządzenia nie ma nic skomplikowanego. Jeśli wiesz, jak korzystać z wiertarki, młotka i śrubokręta, będziesz w stanie poradzić sobie z tym samodzielnie. Do odbiornika TV Samsung lub dowolnego innego, który można przymocować na ścianie, używane są specjalne narzędzia: prawidłowo zawieszaj telewizor na specjalnych urządzeniach - uchwytach. Różnią się formą, rozmiarem i funkcjonalnością.

Uchwyt do telewizora Samsung, LG lub innego telewizora należy wybrać w zależności od potrzeb. Może mieć różny wygląd.

 1. Naprawiono. Pozwala to niezawodnie naprawić urządzenie, ale bez możliwości jego obracania lub pochylania. Ten uchwyt do zawieszenia telewizora ma minimum otworów i jest łatwy w instalacji.

 • Pochyły. Jest często używany podczas montażu odbiornika wysoko nad poziomem oczu. Aby zapewnić wygodne oglądanie telewizora, uchwyt umożliwia przechylenie panelu pod żądanym kątem.

 • Zanim powiesisz telewizor na ścianie własnymi rękami, ważne jest, aby określić wysokość urządzenia. Zgodnie z obowiązującymi normami dolna krawędź urządzenia powinna znajdować się w odległości 0,7 m do 1 m od podłogi. Jeśli telewizor zostanie zakupiony w kuchni, najlepszym rozwiązaniem będzie umieszczenie go pod sufitem. Istnieją jednak inne opcje umieszczania telewizora w kuchni.

  Aby nie wpaść w łeb do mózgu, jak powiesić telewizor na ścianie za pomocą wspornika, musisz wykonać proste czynności.

  1. Oznacz punkty pod siewnikiem na ścianie. W tym celu zmierzyć odległość od otworów wspornika z tyłu maszyny do dolnej krawędzi za pomocą taśmy mierniczej. Następnie zanotuj od podłogi 1 m + wartość uzyskaną z pomiarów na telewizorze. Otrzymasz wzrost, na którym będziesz się nudzić dolne otwory montażowe. Przez ten punkt narysuj poziomą linię przy użyciu poziomu.
  2. Teraz przymocuj uchwyt (ścianę) do telewizora, tak aby narysowana linia przechodziła przez dolne otwory zawieszenia.
  3. Następnym krokiem jest przeciągnięcie przez otwory w miejscach mocowania do wiercenia.
  4. Przed zainstalowaniem wspornika TV na przygotowanej ścianie, w niektórych przypadkach konieczne jest sprawdzenie miejsca instalacji obiektu ukryte przewody (przy użyciu specjalnego urządzenia). Za pomocą wiertła (lub lepszego - perforatora) wywierć otwory na wykonanych znakach.
  5. W otwartych otworach młotkiem zatykaj kołki.
  6. Przymocuj wspornik do ściany i dokręć śruby (w niektórych przypadkach - śruby) do zatkanych kołków za pomocą klucza.
  7. Po poprawnym zamocowaniu wspornika można skorzystać z pomocy innej firmy, aby doprowadzić urządzenie do załącznika i zawiesić na nim.

  Zawieszenie telewizora bez wspornika

  Płaskie panele telewizyjne o przekątnej 42 "(a zwłaszcza duże urządzenia) są gotowe do instalacji bez użycia specjalnych łączników. Producenci urządzeń już przewidzieli sposób zawieszenia telewizora na ścianie bez wspornika. W tym celu znajduje się tylny panel urządzenia specjalne "uszy" (rowki). Dlatego instalacja telewizora z "uszami" nie różni się zbytnio od powieszenia obrazu lub lustra. Najważniejsze jest to, że zapięcie odpowiada masie urządzenia. Jeśli nie ma uszu do powieszenia, możesz zrobić zapięcia własnymi rękami.

  Wspornik wykonujemy własnymi rękami

  Jeśli nie zamierzasz zmienić pozycji podczas korzystania z telly, możesz zrobić proste i niedrogie zapięcie do telewizora na ścianie własnymi rękami.

  Aby zamontować urządzenie 32-calowe lub 42-calowe, należy przygotować 4 narożniki z aluminium lub stali (używane w produkcji wspornika telewizyjnego) i 1 szprychę z roweru. Zaleca się, aby Narożnik aluminiowy, ponieważ jest łatwiejszy w obróbce. Wymiary segmentów nie są ważne, najważniejsze jest to, że otwory na korpusie urządzenia i na rogu pokrywają się.

  1. Szczegółowe informacje na temat 2 otworów do zamocowania na urządzeniu i na górze - po jednym na raz, na szprychę. Przymocuj gotowe części do korpusu telewizora (używane są śruby M4).

 • Następnie oznaczenia na ścianie są wykonywane przez wykonane otwory. Wszystkie otwory w 4 częściach muszą być zlokalizowane ściśle naprzeciwko siebie, aby uniknąć skrzywienia maszyny po instalacji.

  Aby zamocować części na ścianie, można użyć kołków z tworzywa sztucznego o pożądanej średnicy i długości (w zależności od ciężaru urządzenia).

  Zanim podłączysz telewizor do ściany, musisz zdecydować się na szerokość narożników. Powinno to zapewniać normalną wentylację między ścianą a telewizorem. W przeciwnym razie Twój 42-calowy telewizor przegrzeje się, co wpłynie na jego żywotność. Wszystkie przewody elektryczne i antenowe mogą być ukryte w kanale kablowym.

  Zawieszenie telewizora na ścianie z płyt kartonowo-gipsowych

  Odnośnie sposobu montażu telewizora na ścianie z płyt gipsowo-kartonowych, istnieje wiele opinii. Niektórzy twierdzą, że można zastosować motyl-kołek, inni - że nie jest to niezawodne zapięcie. Z praktyki zauważono, że do zawieszenia na "motylu" możliwe są tellys o wadze nie większej niż 15 kg (przekątna 42 cale). Ta opcja może być używana do telewizora na ścianie o przekątnej 32 lub 42 cali. W przeciwnym razie, w przypadku telewizorów o większej masie istnieje ryzyko zniszczenia płyty gipsowo-kartonowej. Dla jasności, jak korzystać z motyla kołkowego, możesz zobaczyć wideo:

  Aby powiesić telewizor na ścianie z tektury gipsowej może być bardziej niezawodny sposób: należy użyć silnego magnesu, aby znaleźć śruby mocujące arkusz do prowadnic, a już zamontować wspornik do profilu metalowego. Możesz także powiesić telewizor na ścianie z płyt kartonowo-gipsowych używając śruba sworzniowa.

  Taką kotwę można wkręcić w beton i ceglaną ścianę jako element mocujący (wstępnie wywiercony otwór o pożądanej średnicy). Długość spinki do włosów należy dobierać biorąc pod uwagę odległość arkusza suchej zabudowy od głównej ściany. Im więcej kotwy jest wkręcane w cegłę lub beton, tym większy ciężar może wytrzymać, ponieważ cały ładunek będzie na ścianie nośnej, a nie na okładzinie.

  Jak zainstalować telewizor na ścianie, został omówiony powyżej. Ale co, jeśli arkusz płyt kartonowo-gipsowych nie jest używany jako okładzina, ale jako ścianka działowa? Aby przywiązać się do takiej płaszczyzny, odradza się drogie urządzenie. W takim przypadku można zainstalować telewizor na specjalnym stojaku, pokazano na poniższym rysunku. Telewizor zawieszony na wsporniku można obrócić na bok (dzięki rolkom na podstawie), to znaczy cały projekt staje się mobilny.

  Istnieje możliwość przymocowania telewizora do ściany z płyty gipsowej, przykręcenia go do niego rury do montażu wspornika.

  Inną opcją, jak prawidłowo zawiesić telewizor na kruchej ścianie, może być zastosowanie taśmy i płyty wiórowej, która może być dobrze wzmocniona. A już na pasku można przymocować półki, wspornik i zainstalować urządzenie. Dzięki tej opcji można zawiesić duże panele i duże masy, na przykład nakładając 2 równoległe paski płyty wiórowej.

  Jeśli telewizor nie jest zainstalowany na ścianie, dobrym rozwiązaniem jest uchwyt sufitowy.

  Biorąc pod uwagę różne opcje instalacji telewizora, można zrozumieć, że główną trudnością, która może powstać przed mistrzem domu jest wiercenie otworów, wybieranie i stosowanie właściwych elementów złącznych. Jeśli wątpisz w swoje umiejętności, lepiej powierzyć pracę specjalistom.

  Ocena najlepszych telewizorów 2017 roku, zalety i wady optymalnych modeli. Porównanie cen, opis funkcji i cech technicznych telewizorów różnych marek.

  Jak prawidłowo zawiesić telewizor na ścianie

  LCD, LED i plazma nie są już niezrozumiałymi słowami, jakby zapożyczonymi z nieznanego języka technologii - mocno wkroczyły w nasze życie i stały się nie tylko "oknem" w świecie telewizji, ale także stylowym elementem wnętrza, przenoszącym się do dekoracji i dekoracji. Idealny geometryczny kształt pozwala umieścić telewizor w dowolnym miejscu - nowoczesne modele wyglądają jak zdjęcia w ramce i wyglądają organicznie w każdym otoczeniu, harmonizując nie tylko z zaawansowanym technologicznie projektem, ale także z kreatywnym pop artem lub wykwintnym art deco.

  W tym artykule powiem ci szczegółowo, jak prawidłowo zainstalować telewizor na ścianie, na jakiej wysokości lepiej jest go umieścić i połączenie z którym produkty będą szczególnie odpowiednie.

  Kawa i telewizja: tworzą przytulną przestrzeń

  Właściwa lokalizacja w pokoju monitorów sprawi, że oglądanie ulubionych programów i filmów będzie wygodne, przyjemne i bezpieczne dla wszystkich członków rodziny, jak to możliwe. Rozumiejąc cechy układu, ważne jest, aby nie zapominać, że telewizor powinien być harmonijnie połączony z innymi obiektami wnętrza. Innymi słowy, układ mebli dyktuje położenie plazmy na ścianie.

  Warto również zastanowić się, od którego momentu zaobserwujesz, co dzieje się na ekranie. Najczęściej jest to sofa, fotele, strefa przy stole - w salonie lub w kuchni (jeśli chcesz gotować bez zatrzymywania się przy oglądaniu).

  Następnie porozmawiajmy o oknie. Jeśli ustawisz telewizor naprzeciwko, zobaczysz tylko odbicia i własne odbicia. Jak być tym, który nie może znaleźć innej opcji? Rolety lub stylowe zasłony zaciemniają twoją pomoc. Ta druga opcja doskonale pasuje do każdego wnętrza.

  Dobrym rozwiązaniem będzie także zakup i instalacja modeli z napędem, które można kontrolować za pomocą pilota. Chcesz obejrzeć swój ulubiony film? Kliknij przycisk, a pokój będzie ciemny, tak jak w kinie.

  Jak prawidłowo zawiesić telewizor na ścianie na wysokości: na jakim poziomie lepiej jest umieścić

  Tutaj wszystko jest niezwykle proste - musisz zająć miejsce w proponowanym obszarze oglądania i spojrzeć na część ściany, którą wybrałeś do instalacji. Idealny - poziom Twoich oczu. Nie zapominaj, że powinieneś być spokojny.

  Oto kilka wskazówek od GRUPY FOREST:

  1. Wygoda i bezpieczeństwo podczas oglądania telewizji - jedno z głównych kryteriów wpływających na jego instalację. Nie psuj wizji - lepiej zamontuj monitor, aby odległość od krawędzi ekranu do podłogi nie przekraczała 1 metra.

  2. Możesz intuicyjnie określić optymalny poziom. Aby to zrobić, usiądź na sofie lub krześle, gdzie będziesz oglądać swoje ulubione programy, zamknij oczy, a następnie otwórz je. Miejsce, w którym twoje oczy padną zaraz po tym, jest środkiem monitora.

  Nie zapominaj również, że im większy przekątna ekranu, tym większa odległość od oczu widza:

  1. 32 cale - od 2 do 3 metrów.

  Jak prawidłowo zawiesić telewizor na ścianie: prostota i wygoda

  W większości przypadków do mocowania nowoczesnych modeli używane są nawiasy. Za ich pomocą można łatwo dostosować kąt w dwóch płaszczyznach. Jednak nie każda ściana wytrzyma ciężki panel plazmowy.

  1. Jeśli powierzchnia, na której chcesz zainstalować monitor, z płyty gipsowej, porzuć ten pomysł i znajdź inne miejsce - bardziej niezawodne. Ten materiał nie może wytrzymać więcej niż 30 kg.

  2. Na ścianie wykonanej z klocków lub cegieł, FOREST GROUP zaleca montaż urządzenia za pomocą zamków, które zostały już napisane powyżej. Jeśli chcesz dokonać zmian w zwykłym wnętrzu, zmodernizuj go, aby monitor był w harmonii z otaczającymi go produktami, zamów oryginalną konsolę pod telewizorem. Kolejną korzystną ofertą jest płyta MDF, wbudowana w ścianę, pokryta miękkimi skórzanymi wstawkami - idealne rozwiązanie dla dużego i przestronnego pokoju w dynamicznym stylu high-tech.

  Jeśli planujesz umieścić telewizor w kuchni, ale nie wiesz, jak odebrać miejsce, polecam je w rogu, aby nie zajmował ścian. Możesz zainstalować monitor bezpośrednio pod sufitem - jest to szczególnie ważne dla tych, którzy oglądają programy i filmy stojące - przechodząc z kuchenki do lodówki lub zlewu.

  Radzę ustawić telewizor w zaprogramowanej przestrzeni, aby nowy panel plazmowy nie wydostał się z wnętrza, wyglądał absolutnie odpowiedni i stylowy. Ponadto powinieneś pomyśleć o przestrzeni pod monitorem - nie powinno być puste. Dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie ekranu nad krawężnikiem z litego dębu z GRUPY FOREST. Ten arystokratyczny i szlachetny szczegół wizualnie przydziela strefę telewizyjną.

  Następnie spróbuj wymyślić, jak powiesić telewizor na uchwycie i zamocuj pasek na ścianie własnymi rękami.

  Krok pierwszy: dokonaj właściwego wyboru

  Jeśli zdecydujesz się na zakup takiej części wsparcia konsoli, skorzystaj z następujących zaleceń, które pomogą Ci nie stracić przy zakupie i uprościć instalację tak bardzo, jak to możliwe:

  1. Znajdź powierzchnie, które wytrzymają ciężar telewizora (suchej zabudowy nie są pożądane).

  2. Wybierz odpowiednią konstrukcję montażową.

  Punkty montażowe modułów instalacyjnych VESA znajdują się z tyłu panelu - cztery (w postaci kwadratu lub prostokąta) lub dwa. Często dołączane są śruby do mocowania. Jeśli nie ma żadnych szczegółów, kup je osobno, ale nie używaj niestandardowych przedmiotów.

  Często głowy śrub są wypełnione plastikiem lub trudne do rozróżnienia. Jak w tym przypadku przymocować telewizor do ściany za pomocą wspornika? Zrób to sam, nie zadziała. Jedynym wyjściem jest zaproszenie certyfikowanego mistrza do odwiedzenia. Pomoże również zainstalować monitor ze stalowym panelem tylnym.

  Najczęściej nowoczesne panele plazmowe zawieszane są na tak zwanych "łamiących" nawiasach. Te części wspierające mają 3 stopnie swobody i mogą:

  1. skręcić w bok;

  2. Zmień kąt nachylenia;

  3. Przejdź na bok.

  Istnieje również opcja stałego zamocowania, gdy właściciel telewizora może dostosować tylko nachylenie monitora. Modele te można instalować na słabych ścianach (PHB i GKL). Lądowanie na nich LCD, LED lub plazmy jest następujące:

  1. Jednostki montażowe są wcześniej przykręcone do korpusu.

  2. Następnie dwie osoby, trzymając ekran z różnych stron, ostrożnie umieścić go na pasku wsparcia.

  Taki uchwyt (nazywany "jednym wolnym") umożliwia instalowanie telewizorów o różnych rozmiarach - od małych do bardzo dużych ze standardowymi lub niestandardowymi modułami mocującymi.

  Montaż telewizora na ścianie własnymi rękami: przygotowujemy się do oglądania telewizji w telewizji

  Do instalacji tradycyjnych zamków będziesz potrzebować:

  1. Wtyki propylenowe (lub wykonane ze stali).

  Przykręć płytę ścienną lepiej za pomocą klucza rurowego. Prace instalacyjne można podzielić na kilka etapów:

  1. Pierwszy - mocujemy za pomocą kołków, przykręcając płytę wspornika do powierzchni ściany i dostosowujemy ją do poziomu (sprawdzić pozycję w poziomie).

  2. Drugi - dołączamy do niego część z belką nośną.

  3. Trzeci - odkładamy telewizor i uzyskujemy jego niezawodne mocowanie, dokręcamy śruby.

  Jeśli zestaw zawiera dekoracyjne czapki, zainstaluj je w ostatniej chwili. Pozostałe przewody są umieszczane w skrzynce kablowej, do której później można przymocować półki na tuner, odtwarzacz DVD itp.

  W tym artykule mówiłem, jak prawidłowo powiesić telewizor ze wspornikiem na ścianie własnymi rękami, znaleźć odpowiednią wysokość i wybrać optymalną odległość od oczu do monitora. Nie zapominaj, że wyświetlacz LCD lub plazma powinny harmonijnie współgrać z Twoim wnętrzem - w połączeniu z ultranowoczesną konsolą lub stylową drewnianą szafką od FOREST GROUP "niebieski ekran" stanie się pełnym detalem wystroju.

  Elementy mocujące do telewizora na ścianie własnymi rękami

  Ważnym zadaniem nie jest po prostu instalacja telewizora na ścianie, ale zapewnienie jak największej wygody i wygody. Oglądanie ekranu wiszącego blisko sufitu jest wygodne tylko z pozycji leżącej. W innych pozach może wystąpić napięcie w oczach i szyi.

  Producenci paneli telewizyjnych polecają:

  • Sprawdzić ścianę pod względem wytrzymałości, na powierzchni płyty gipsowej niemożliwe jest umieszczenie plazmy, po prostu nie może znieść wagi;
  • zwrócić się do zawodowego mistrza, jeśli nie ma pewności siebie;
  • samodzielnie zamontować telewizor na ścianie może mieć tylko całkowitą masę nie większą niż 25 kilogramów;
  • zabrania się łączenia z siecią do czasu zakończenia instalacji;
  • podczas umieszczania telewizora należy pamiętać, że powietrze musi dostać się do tylnej ściany, w przeciwnym razie panel przegrzeje się.

  Prawidłowe umieszczenie telewizora to nie tylko jego instalacja, ale także konserwacja wnętrza. Urządzenie może być oprawione w specjalną dekoracyjną ramkę lub zainstalowane w niszy o określonym kolorze. Wszystko zależy od indywidualności wnętrza.

  Funkcje montażu telewizora na ścianie

  Montaż można wykonać tylko na płaskiej i czystej powierzchni, bez wypukłości lub zagłębień. Odległość od podłogi jest nie mniejsza niż metr, a odległość do najbliższego punktu oglądania telewizora powinna być co najmniej trzy razy większa od przekątnej. Oglądanie ekranu bez utraty jasności obrazu jest możliwe, jeśli jest przymocowany do ściany pod kątem ostrym lub prostym.

  Unikaj miejsc, w których promieniowanie słoneczne może bezpośrednio wpływać na sprzęt. Z tego powodu obraz zostaje utracony, a powierzchnia może ucierpieć. Nie zaleca się instalowania zapięcia na ścianie w pobliżu okna lub drzwi.

  Podczas montażu wspornika własnymi rękami należy go dobrze przymocować do powierzchni ściany. Dla niezawodności możesz użyć grubej nici lub paska.

  Urządzenia do mocowania plazmy na powierzchni mogą być stacjonarne i obrotowe. W pierwszym przypadku wspornik jest po prostu montowany do ściany, a telewizor jest na stałe w ustalonej pozycji.

  Obracanie ma więcej funkcji, ale takie urządzenia są droższe. Rotary z kolei można podzielić na:

  Wsporniki produkują różne rozmiary dla różnych telewizorów. Wspornik telewizora na 32-calowej ścianie jest częściej składany obrotowo, a dla dużych przekątnych - pochylony i nieruchomy. Wszystko łączy się z dużą masą urządzeń z szerokim ekranem. Wersja obrotowa po prostu nie wytrzymuje obciążenia.

  Wszelkiego rodzaju wspornik można kupić w sklepie. Im większa przekątna telewizora, tym wyższy koszt wspornika. Nic więc dziwnego, że wielu ludzi chce własnoręcznie wykonać sprzęt do telewizora na ścianie.

  Robienie wspornika własnymi rękami

  Zanim zaczniesz, musisz określić, jaki będzie zapięcie do telewizora na ścianie w gotowej wersji. Łatwiejszy w produkcji wspornik stacjonarny. Uratuj, nie kupując tego na duży telewizor, możesz kilka razy.

  Po przygotowaniu rysunku można zrozumieć, jakie materiały i narzędzia będą potrzebne w pracy. Obliczenia można wykonać ręcznie lub za pomocą programu na komputerze. Obwód może również pokazać niezawodność połączenia części. Powinien być na najwyższym poziomie, inaczej projekt nie wytrzyma wagi, a długo oczekiwany zakup po prostu pęknie.

  Podstawowy uchwyt ścienny do telewizora LG i nie tylko składa się z trzech pasków, są one dobierane zgodnie z długością konstrukcji. W jednym z nich otwory są wykonane w tej samej odległości od siebie. Pasek ten zostanie przymocowany do korpusu telewizora. Zrób to ostrożnie, nie uszkadzając sprzętu.

  Mocowanie wykonuje się za pomocą śrub. Drugi pręt jest zamontowany na powierzchni, jego mocowanie musi być ostrożne, również za pomocą śrub. Podłącz urządzenie do ściany będzie trzecim paskiem, z jego pomocą możesz wyregulować kąt. Następnie cała struktura jest mocno zamocowana.

  Uchwyt ścienny do telewizora Samsung może być złożony z prostokątnej rurki. Wymiary rur należy dobierać indywidualnie dla danego modelu, biorąc pod uwagę jego funkcjonalność.

  Jeśli odległość jest niewielka, na przykład tylko 20 mm, wówczas panel przylega do ściany, a możliwość podłączenia sprzętu będzie trudna. Przy dużej odległości od powierzchni, na przykład 60 mm, będzie można podłączyć dodatkowe przewody, ale ten wygląd będzie brzydki. Optymalną opcją jest odległość 40 mm. A wysokość rury może wynosić 60 mm. Jego długość zależy od długości samego telewizora i odległości między otworami montażowymi. Uchwyt TV na 42-calowej ścianie musi podtrzymywać swoją masę.

  Dokonywanie zapięcia na ścianie

  Po zdefiniowaniu wymiarów możliwe jest przygotowanie pożądanej rury. Następnie odbywają się oznaczenia otworów. Na samej rurze należy wykonać otwory o średnicy 10 mm do zamocowania telewizora, a do montażu na ścianie - kolejne trzy o średnicy 8 mm.

  Oznaczanie ich odbywa się w tej samej odległości od siebie i od krawędzi rury. Rowki do mocowania telewizora powinny być kręcone, co eliminuje przypadkowe podniesienie lub przesunięcie.

  Montowane do ściany rury mogą być różnymi urządzeniami. Jeśli jest to cegła, lepiej jest użyć gwoździ, jeśli jest drewniany, a następnie wkręcić samogwintujące. Najważniejsze - aby wypełnić główne zadanie - mocne zapięcie. Następnie obrabiany przedmiot może zostać doprowadzony do szlachetnego wyglądu, malując go. Ta część prostokątnej rury zostanie przymocowana do ściany.

  Naprawianie części na telewizorze

  Następnie musisz zrobić część do montażu panelu telewizora. Będzie to wymagało następujących czynności:

  • śruby - 2 sztuki średnicy odpowiadające gwintowi do montażu w telewizorze (w tym przypadku 20 mm znak M5);
  • podkładki - 4 sztuki o średnicy wewnętrznej 5 mm, zewnętrzne 20 mm;
  • tuleje gumowe o średnicy wewnętrznej 5 mm, z zewnętrzną 10 mm, muszą pasować do średnicy rowków w rurze.

  W razie potrzeby wspornik telewizora można przestawić na ścianę, przechylając go, ponieważ ten jeden ze śrub może być dłuższy, należy założyć na niego nakrętkę zabezpieczającą, która reguluje skręt.

  Następnie musisz wykonać przystanki przy ścianie, będą to dwie dolne śruby telewizora. Aby śruby delikatnie oparły się o ścianę, można je założyć na gumową podszewkę, która może być wykonana z improwizowanych materiałów, na przykład ze starego węża z samochodu. Na telewizorze dwie śruby z ogranicznikami i śrubami z podkładkami i tulejami. W zestawie z telewizorem są specjalne taśmy mocujące, które również trzeba naprawić.

  Zbieramy cały wspornik w miejscu instalacji. Najpierw załączamy przygotowaną rurę do ściany za pomocą gwoździ lub śrub. Instalacja powinna zostać przeprowadzona na poziomie budynku. Następnie, naprzeciwko pętli zamontowanych na telewizorze, wykonaj haki.

  Teraz możesz zrobić zapięcia na ścianie do telewizora Samsung. Lepiej zrobić to z asystentem, nawet jeśli waga panelu jest niewielka. Powinieneś powiesić telewizor, ustawić kąt i mocno go zabezpieczyć.

  Podczas instalowania panelu w ustalonym miejscu, prawidłowe jest ukrywanie kabli w otworze w ścianie. Aby to zrobić, będziesz musiał channelować kanał. Jeśli chodzi o możliwość takiego kanału, można po prostu zamknąć przewody specjalnym plastikowym pudełkiem. Można go kupić w każdym sklepie budowlanym. Początkowo jest biały, ale można go pomalować tonem wnętrza lub uzyskać kontrast. Możesz zamknąć papierową tapetę w kolorze.

  Zrozumieliśmy, jak zrobić sobie zapięcia z rąk do telewizora na ścianie, aby nie uciekać się do drogiej pomocy profesjonalistów.

 • Dodaj komentarz

  74 − 69 =