Nazwa kategorii

Lambrekin w fotografii kuchennej

Lambrequins w kuchni prawdziwe zdjęcia

Prawdopodobnie każda kochanka chciałaby mieć w swoim domu takie dzieło sztuki jak lambrekin. Jako koncepcja jest pochodzenia francuskiego i oznacza draperię z tkaniny, która ma często dekoracyjne oznaczenie.

Lambrequiny znajdują się w górnej części okna, drzwi i często reprezentują różnorodne fałdy materiału o skomplikowanych kolorach i rozmiarach. To oryginalny element awangardy w przestronności twojego domu.

Lambrequins dają atmosferę drogiego szyku, wyrafinowania smaku i bogactwa piękna w gustach właścicieli.

Piękna ozdoba wnętrza, lambrekin często można uzupełnić o różne falbanki, fałdy i ozdobione wszelkiego rodzaju wstążkami, kokardkami, kwiatami.

Wszystkie rodzaje lambrekinów można podzielić na 3 grupy:

Sztywne (wykonane z twardej, sklejonej tkanki bez specjalnych fałd lub jako zwane również "bando", dobrze trzymają kształt i można na nich nakładać tylko czyszczenie chemiczne).

Miękki (zwykle tkanina owinięta w fałdy, może to być gęsta tkanina kurtyna i lekki welon, możliwe są różne kombinacje tkanin).

Połączone (połącz elementy poprzednich, tylko miękkie lambrekiny są zdejmowalne, aby mogły być przynajmniej w jakiś sposób umyte).

Wybierz tylko dla siebie, który lambrekin wprowadzi harmonię i komfort do Twojego domu.

Lambruck do kuchni

Lambruck - praktyczna i unikalna część dekoracji okna, osobna pozioma część zasłon. Elegancko i doskonale kryją gzyms profilowy oraz elementy mocujące i staną się doskonałą dekoracją tkaninową w każdym pomieszczeniu. Najczęściej lambrekiny są wykonane z ciężkich i gęstych tkanin, uzupełnionych różnymi fałdami, falbankami, plisami i szczotkami.

Proste - Jest to wycięcie z tkaniny kurtynowej, które jest odbierane za pomocą specjalnej taśmy lub ręcznie składane. Można je zamocować na dowolnym gzymsie, a niezależna produkcja nie jest bardzo trudna.

Klasyczny - zbierać w fałdach o różnej szerokości i kształcie za pomocą plecionki. Żadne klasyczne wnętrze nie może obejść się bez takiego lambrekina. Uzupełnia luksus i bogactwo dekoracji, będąc wyrazistym środkiem dekoratora.

Miękki - składają się z lekkich materiałów, łączą ze sobą fakturę. Są uważane za dekoracyjne, wykonane ze specjalnie skrojonych z tkaniny detali draperii. Wstępne zasłony są wycinane i mocowane, a następnie szyte w taki sposób, aby w trakcie pracy zachować ich pierwotny wygląd i kształt. Wytnij miękki lambrekin z tej samej materii co główne zasłony lub z kontrastu.

Sztywne - tkanina jest rozciągnięta na drewnianej ramie lub przyklejona do włókniny zwanej bando. Spraw, aby pokój był elegancki i oryginalny. Model ten ukrywa zapięcie zasłon i gzymsu. W twardym lambakken, zrobić dziury, przejść przez nie paski tkaniny z zespołem w fałdach.

Połączone - Połącz twarde i miękkie lambrekiny do projektowania okien. Wyglądają bogato i solidnie. Zasłony z kombinacją lambrekinów do kuchni - w większości elegancka i elegancka dekoracja okna. Takie produkty powinny nie tylko harmonijnie pasować do projektu, ale powinny być łączone z wystrojem i meblami. Powinny również być bardzo bezpieczne pod względem bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Najprostszym sposobem jest użycie samoprzylepnej taśmy Velcro. Jedna część jest przyszyta do gzymsu, druga do lambrekinu. Właściciele rurowego lub kutego gzymsu są odpowiednie do mocowania na oczkach.

Najstarszą metodą jest wzmocnienie wokół wsparcia warkocza. Najważniejszą rzeczą jest prawidłowe obliczenie odległości między hakami. Aby uniknąć zaplątania się lambrekinu o dużej wadze, nie używaj oplotu, Velcro stanie się bardziej odpowiednią opcją.

Rzymskie rolety można łączyć z zasłonami i lambrekinami. Nie przeciążają wnętrza i świetnie nadają się do małych kuchni. Nie buduj zbyt bujnie i powtarzaj rozmiar okna. To rozwiązanie jest szczególnie ważne w przypadku zagospodarowania przestrzennego kuchni - salonów i kuchni - stołówek.

Klasyczny. Niewątpliwą zaletą tej romantycznej ramy jest to, że można łączyć ze sobą różne tkaniny i dekoracje. Na przykład, jeśli konieczne jest zamknięcie niedociągnięć wynikających z naprawy nachylenia okna lub okapów. Nie tylko wygląda świetnie, ale także ukrywa niedociągnięcia.

Ostrza rolkowe Są stosowane na pierwszym piętrze domów i mieszkań z oknami od strony południowej. W takich przypadkach lambrekiny w zasadzie pełnią funkcję czysto dekoracyjną.

Ażurowy tiul. Długość może być absolutnie dowolna, również przyjmuje się, aby swobodnie układać lekką tkaninę na oknie. Gotowe tkaniny do kuchni można łączyć według własnego uznania, z żaluzjami wykonanymi z dowolnych materiałów, lambrekinów i zasłon.

Zasłony - kawiarnia. Najpierw pojawił się we Francji. Tworzą przytulną atmosferę, zamykają okna w połowie i są w stanie ukryć się przed obcymi widokami z ulicy. Idealnie połączone z lambrekinami w stylu wiejskim.

Zasłony. Paleta kolorów produktów może pokrywać się z tkaninami lub skórzanymi wykończeniami mebli, tekstyliów (obrusów, pokrowców na krzesłach) lub mieć jaśniejsze i soczyste odcienie. Na przykład, piękne zasłony w kuchni w śnieżnobiałych kolorach mogą składać się z dwóch części: białego tiulu i jasnopurpurowych, niebieskich, lazurowych, jasnozielonych zasłon. Konieczne jest jednak wzięcie pod uwagę projektu pomieszczenia, w celu uzyskania dokładnego i wysokiej jakości projektu zasłon.

Zielone zasłony do kuchni to wspaniałe i atrakcyjne rozwiązanie. Są bardzo dobrze połączone z lambrekinami w różnych kolorach i uzupełniają kuchenne wnętrze. Aby dokonać właściwego wyboru, należy wziąć pod uwagę takie czynniki, jak specyfika pomieszczenia, dostępne wnętrze, rozmiar i kształt okna.

Rolety. Są bardzo praktyczne w porównaniu ze zwykłymi zasłonami, dzięki czemu kuchnia będzie wyjątkowo chroniona przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, szczególnie w gorące i gorące dni. Rolety z małymi lambrekinami w kształcie łuku są idealną kombinacją, a także mogą istnieć asymetryczne modele z jednym kolorem lub z kombinacją kolorów.

Niezwykłą cechą roku 2017 jest ornament wegetatywny, który nie stracił swojej reputacji przez kilka lat. Czuły liści, ogromne piękne kwiaty, zakrzywione łodygi roślin - wszystko to jest świetne dla każdego pokoju, zwłaszcza win-win, te kwieciste zasłony będą wyglądać w kuchni i jadalni.

W środowisku modowym i naturalności wciąż są mile widziane, dlatego wybór zasłon i lambrekinów należy przyznać materiałom naturalnym - bawełnie, lnu, jedwabiu, bambusowi. Kolorowanie produktów jest zalecane, aby wybierać naturalne, spokojne w pastelowych kolorach. Stopniowo zwraca splendor i elegancję w wystroju wnętrza w kuchni. Trendy w modzie tworzą połączenie geometrycznych kształtów, matowych i błyszczących tkanin.

Oprócz liści i kwiatów, ten sezon stał się popularną kombinacją matowych i błyszczących zasłon, lub użycia materiału z naprzemiennymi nieprzejrzystymi i błyszczącymi zasłonami. Najkorzystniej, taka kombinacja nadaje się do projektowania klasycznych pokoi gościnnych, ale w razie potrzeby dopuszczalne jest "przystosowanie" ich do innego wnętrza.

Jeśli chodzi o dekoracje na zasłony i lambrekiny, to znów w nurcie frędzli i koralików, ale najnowszy pisk mody to dżety na zasłonach i lambrekinach. Szczególnie istotna jest dekoracja zasłon zyskała popularność we wschodnich wnętrzach, a także w pokojach urządzonych w stylu glamour. W klasyce i minimalizmie kamienie cyrkonowe powinny być używane w umiarkowanych ilościach jako akcenty.

Kolejną nowością sezonu są kameleony z tkanin. Lambrequiny lub zasłony wykonane z takiego materiału staną się wykwintną ozdobą wnętrza, aw różnorodnym oświetleniu będą wyglądać nowocześnie. Zasłony kameleonów sprawią, że projekt będzie nieco enigmatyczny i romantyczny.

Możliwość tworzenia takiego produktu własnymi rękami jest dostępna dla wszystkich. Najważniejszą rzeczą jest uważność i robienie wszystkiego niezwykle dokładnie i dokładnie.

Przed rozpoczęciem szycia konieczne jest narysowanie schematu przyszłego produktu i wyznaczenie pożądanej wysokości. Dla początkujących należy pamiętać, że szerokość lambrekinu dla jednej sekcji powinna odpowiadać długości gzymsu. Kiedy lambrekiny składają się z dwóch części, należy pamiętać, że jedna z nich zamyka drugą o jedną trzecią. Po zaplanowaniu montażu gotowego arcydzieła z 3 sekcji schemat akcji wygląda następująco: długość gzymsu jest dzielona przez 7, a wynikowa liczba jest mnożona przez 3 (określa to wartość każdej poszczególnej sekcji).

Swag jest jedną z odmian lambrekinów, jest klasyczną scenerią. Musiał zająć nie więcej niż jedną szóstą otwarcia, w przeciwnym razie struktura okna zasłoni pomieszczenie. Można go zobaczyć zebrane w plisse lub luźno zwisające, ozdobione nie tylko szczotkami, ale także frędzlami.

Jednym z najprostszych w produkcji jest model szalik Lambrequin. Taki element dekoracyjny można wykorzystać do zaprojektowania okna w kuchni. A jeśli uzupełnisz go klasycznymi zasłonami - ten zestaw można umieścić w sypialni, kuchni i pokoju dziecinnym. Strukturalnie reprezentuje płótno z całej płótna, ręcznie nakryte na gzymsie.

Tkanina jest złożona na pół, od środka wzdłuż górnej krawędzi, znak po obu stronach na jedną sekundę długości gzymsu, wzdłuż dolnej krawędzi - wysokość zwisu. Dolny i górny punkt są połączone po obu stronach, określając linię szycia. Z krańcowego punktu linia jest narysowana prostopadle w dół, boczne przydziały dodawane są do powstałego prostokąta przez podciąg (2 cm każdy).

Prosty wygląd jest dość łatwy. Wykonany jest z kawałka tkaniny, zebranej taśmą. Krawędzie mogą być proste lub zakrzywione. Aby uzyskać miękki i przyjemny produkt, musisz użyć nie-ciężkiej materii. Jako elementy ozdobne użyj kokardek, wstążek.

To, że zasłony nie wyglądają na puste, niewątpliwie pomaga w dekoracji lambrekinów. Do pracy konieczne jest przygotowanie:

Najpierw mocujemy zasłonę 10 cm nad oknem, odległość między ścianami na boku wynosi 10 centymetrów. Tego rodzaju lambrekin można wykonać na długość do połowy okna. Staraj się dokładnie przestudiować obliczenia. W przypadku zasłony o wymiarach 50 cm przydatna jest tkanina o długości 73 centymetrów.

Następnie należy odciąć szmatki podszewkowe, które są potrzebne do uzyskania sztywności. Spowoduje to fałdy. Przetrzyj i przypnij wszystkie warstwy i ułóż szew, pozostawiając 30 centymetrów na górze, nie zszyty, odkręć i zamknij otwory. Przymocuj gzyms do kurtyny najpierw środkiem ze środkiem, po obu stronach zostaw wiszące końce. Wiszące detale zawieszone na sznurze tworzą zgrabną fałdę.

Lambruck z welonu to najprostszy i najłatwiejszy materiał, dzięki któremu można tworzyć niezwykłe elementy dekoracyjne. Taką pracę można ozdobić grzywką lub dodać inne odcienie.

Szczegóły takiego lambrekina można przygotować niezależnie. Najpierw tworzy się, wyśrodkowany svag. Następnie należy wykonać de jabot (ukośne cięcie, dopełniający svag). Ostatnim szczegółem jest kurczak. W tym przypadku udrapowana tkanina jest cięta ukośnie i początkowo zbiega się poniżej.

Stworzenie twardego lambrekinu będzie pasować do ludzi, którzy już mają praktykę w szyciu takich produktów.

Lambrekin z ukształtowaną krawędzią lub rzeźbionym wzorem jest najbardziej sztywną wielowarstwową konstrukcją. Przednia część to tkanina kurtyna lub jakakolwiek inna, tylko z konieczności syntetyczna. Często stosowany w satynie, jedwabiu, innych błyszczących substancjach z dodatkiem poliestru w kompozycji. Głównym wymogiem jest to, że mikrostruktura musi być miękka, aby spłaszczyć się na podstawie.

Jeśli zdecydujesz się ozdobić własne wnętrze tym elementem dekoracyjnym, to najpierw musisz wykonać podstawowe pomiary. Następnie musisz narysować diagram tego, co chcesz zobaczyć. Ilość materii musi być poprawnie obliczona. Wzór jest w pełnym rozmiarze na papierze. Dzięki temu przycięciu możesz uniknąć poważnych błędów.

Wygładź materiał żelazkiem i przyklej go do bando. Następnie połóż tkaninę na uszczelce i zabezpiecz ją trzpieniami z trzech stron, z wyjątkiem góry. Szyć boki, pozostawiając centymetr od bandy.

Stronę zewnętrzną należy obrócić, obrócić górną krawędź, a następnie pociągnąć i przekłuć szpilkami. Przymocuj taśmę samoprzylepną miękką stroną do tkaniny, i mocno do gzymsu, następnie zszywaj rzepy, wykręć taśmę i przebij szpilki.

Jedynym ograniczeniem do instalowania sznurowanych taśm w kuchniach jest wysoka wilgotność w pomieszczeniu. Nie wybieraj takich lambrekinów, jeśli płyta kuchenna lub gazowa znajduje się w oknie i nie jest wyposażona w mocny kaptur. Steam ma zdolność sprowokowania obrzęku baru. A tłuszcz z talerza będzie bardzo zauważalny na błyszczącej materii. Aby wyczyścić maszynę do pisania, bando nie radzi. Aby wyczyścić dekorację, wystarczy wytrzeć powierzchnię ledwie wilgotną ściereczką.

Wszelkie prawa zastrzeżone, 14+

Kopiowanie materiałów na stronie jest możliwe tylko po zainstalowaniu aktywnego linku do naszej strony.

Szyjemy lambrekin do kuchni: 5 sposobów na stylowy wystrój

Przez dłuższy czas lambrekiny były liderami wśród różnorodnych kompozycji kurtynowych Lambrequin to krótka kurtyna na całej długości okna. Taka poprzeczna zasłona okna jest częściej wykonana z gęstej tkanki, a fale, zagniecenia i pędzle pomagają lambrekinowi stać się bardziej eleganckim.

Kuchnia kuchenna jest inna - są pokoje, które służą jako salon, a są tam też ascetyczne kuchnie z minimalną ilością mebli. Od tego, jaki styl dominuje w Twojej kuchni, zależy nie tylko projekt zasłon, ale także wybór dla nich lambrekinów.

Bardzo lakonicznie wyglądają w kuchni tylko niektóre rodzaje lambrekinów, najbardziej odpowiednie dla cech tego pokoju

Opcje lambrekinu dla kuchni:

 • Twardy Lambrequin. Jest to wąski pasek tkaniny przymocowany do bando lub innego szczeliwa. Jest przymocowany do profilu gzymsu pod sufitem. Taki lambrekin do kuchni może być standardowy, to znaczy prostokątny lub wykonany w owalnym lub innym skomplikowanym kształcie. Ten lambrekin doskonale maskuje wady górnej przegrody okna.
 • Miękki lambrekin. Jest bardziej dekoracyjny niż płótno funkcjonalne. Ten lambrekin może być wykonany z tkaniny, która została przyjęta na zasłony lub, na przykład, kontrastującej tkanki. Długość takiego lambrekina zwykle zmienia się w ciągu 1/5 lub 1/6 długości zasłon.

Miękkie lambrekiny z kolei składają się z różnych elementów dekoracyjnych.

Zasłony z lambrekinem we wnętrzu kuchni (wideo)

Zasłony z lambrekinem w kuchni: rodzaje elementów

Z pewnością widzieliście zasłony, na szczycie którego była cała kompozycja. Fale, fałdy, upadki - okno z takiej sukienki stało się zewnętrznie duże, szeroko otwarte, z wdziękiem oprawione. Wszystko to za sprawą dekoracyjnych elementów miękkiego lambrekinu.

 • Svag - to półkole, owinięte w fałdy, podobne do czegoś na muszli. Może być symetryczny lub asymetryczny. Odpowiednie draperie sprawiają, że kompozycja zasłon staje się bardziej elegancka i elegancka.
 • Na wpół serca - różni się od svag tym, że ma otwór u góry. Może być również symetryczny i asymetryczny.
 • Jaboth - Jest to nazwa bocznego kawałka lambrekinu, który ma schodkową dolną krawędź. Coś w rodzaju krezki.
 • Krawat Fałdy są układane w tym elemencie wzdłuż górnego cięcia.

Svag i żabot to najczęściej używane elementy lambrekena w tekstylnym projekcie okien

To, oczywiście, nie wszystkie opcje wystroju, ale lista wszystkiego nie ma sensu - złożona dekoracyjność lambrekinu w kuchni nie jest potrzebna. Wręcz przeciwnie, powinno być proste, a jasność można uzyskać za pomocą koloru lub nadruku.

Lambrequins w kuchni na małym oknie

Podstawową zasadą wyboru lambrekinu na małe okno nie jest przesadzenie. Masywny lambrekin będzie wydawał się rozmyciem, a nawet może skosić wizualnie długość zasłon.

Najważniejsza jest prostota projektu. Dlatego często wybierane krótkie twarde lambrekiny, nie posiadające fal i innych dekoracji.

Do dekoracji okien w jasnych kolorach, lambrekin powinien mieć ciemniejszy odcień, w harmonii z dowolnym elementem wnętrza

Jak może wyglądać taki lambrekin:

 • Wąski prostokąt z krótkim frędzlami. Ale jeśli tkanina jest bardzo różnobarwna, wówczas frędzel będzie zbędny.
 • Wąski prosty prostokąt tekstylny ze szczotkami po jednej stronie. To wszystko wystrój.
 • Asymetryczny twardy lambrekin, nie szeroki. Jako dekor możesz użyć pomponów lub pędzli z dużym krokiem.
 • Asymetryczny lambrekin z aplikacją. Tylko aplikacje nie powinny być zbyt dużym, być może, małym elementem w motywie - od kwiatu do stylizowanego kubka.

Taki element dekoracyjny, jak lambrekin, może zajmować nie więcej niż 5 części ogólnej dekoracji okna

Ważne jest, aby lambrekin pasował kolorowo do wnętrza. W przypadku neutralnych kurtyn świetlnych lekki lambrekin nie zadziała. Dlatego musi pokrywać się z czymś innym, na przykład kolor zestawu kuchennego, tapety, rogu, pokrycia podłogowego. Ale tutaj znowu nie pozwalaj na krach, wszystko w jednym kolorze - to dużo. Możliwe i ta opcja: prawie śnieżnobiała kuchnia (możesz mieć odrobinę kielicha z mlekiem) i jasnofioletowy lambrekin + jasnofioletowy żyrandol.

Wzory lambrequins do kuchni własnymi rękami

Aby uszyć lambrekin w oknie w kuchni, zwykle używasz gotowych wzorów. Ale nawet jeśli masz jeden, niektóre oznaczenia na nim mogą być niezrozumiałe dla niedoświadczonych osób w szyciu.

Wzór lambrekinu, składający się z dwóch najczęstszych elementów

Legenda o wzorach:

 • Ramię. Jest to nazwa kawałka lambrekinu w postaci półkolistego fałdu.
 • Łupacz asymetryczny lub symetryczny. Ugięcie o różnych wysokościach (głębokość).
 • Wysokość lub głębokość svag. Jest to odległość od górnego punktu gzymsu do najniższego punktu elementu svag.
 • Cocquile. Jest to część lambrekinu, który znajduje się pośrodku produktu z pionowymi fałdami.

Legenda może być inna, ale lambrekiny na kuchenne zasłony zwykle nie są rozróżniane przez bogactwo elementów. Dlatego te wzory są łatwe do odczytania i przecięcia tkaniny.

Wzór svaga: jak poprawnie wkleić (wideo)

Jak uszyć lambrekiny w kuchni własnymi rękami

Przede wszystkim wybierz odpowiednią tkaninę. Tak, tkaniny naturalne - są bardzo dobre, ale doskonale wchłaniają zapachy, a po umyciu mogą wysychać przez długi czas. Dlatego częściej ludzie kupują tkaniny syntetyczne lub mieszane. Często trzeba go myć, dlatego ważne jest, aby tkanina szybko schła.

Z miękkiej, miękkiej dzianiny wyłoni się piękne fałdy, ta tkanina jest dobra na lambrekin, który powiesi się na "słonecznym" oknie.

Twardy lambrekin wykonany jest z gęstej tkanki, ale trudniej się nim opiekować. Częste mycie jest problematyczne, więc możesz po prostu pocierać ten lambrekin wilgotną ściereczką

Z materiałów do szycia zwykle potrzebujemy: podstawowego materiału, podszewki, gzymsu, wstążki, sznurka ozdobnego, zszywacza, wiertarki, wkrętów, śrubokrętów, ołówka.

Instrukcje dotyczące szycia lambrekinu:

 • Zamocuj gzyms pod oknem;
 • Końce półki wystają 15 cm poza boczne krawędzie okna;
 • Wytnij materiał wzdłuż długości okapu + 10 cm na bocznych ogonach + pół metra, jeśli lambrekin powinien zwisać;
 • Przyszyć podszewkę;
 • Widoczny jest środek górnej części gzymsu i środek samego lambrekinu;
 • Zszywacz centruje lambrekin do środka gzymsu;
 • Następnie załóż resztę tkaniny;
 • Wiszące końce są związane sznurkiem ozdobnym, po każdej stronie potrzebujesz pół metra sznurka;
 • Sznur przymocuj łuk, złóż fałd.

Prosty lambrekin jest gotowy!

Lambrekin do kuchni własnymi rękami (klasa mistrzów wideo)

A w kuchni i innych pomieszczeniach lambrekin może być odpowiedni, jeśli jego wymiary i wystrój są obliczane. Obserwuj jedność stylu, nie przesadzaj z dodatkami i fałdami, a piękny lambrekin dopełni obraz inteligentnego okna najlepiej jak to możliwe.

Dodaj komentarz

1 + 7 =