Nazwa kategorii

Jak zapłacić za mieszkanie przez Internet

Jak zapłacić za mieszkanie przez Internet?

Coraz więcej banków odmawia świadczenia usług osobom prywatnym w celu wykonywania różnych drobnych płatności, zmuszając ich do korzystania z terminali płatniczych do tych celów. Utrzymanie za pośrednictwem tych urządzeń odbywa się z obowiązkowym utrzymaniem znacznej prowizji, co jest ich główną wadą. Istnieje wygodniejszy sposób dokonywania różnych płatności - to jest korzystanie z kart plastikowych i systemów bankowości internetowej, do których te karty muszą być podłączone. Ta metoda płatności umożliwia dokonywanie płatności za narzędzia i inne drobne płatności przy użyciu komputera domowego lub służbowego podłączonego do Internetu.

Jak zapłacić za mieszkanie przez Internet na kartach Sbierbanku

  1. Połącz plastikową kartę Savings Bank z systemami "Sberbank online" i "Mobile Bank". Możesz to zrobić za pośrednictwem działów obsługi klienta Sbierbank, kontaktując się z odpowiednim specjalistą lub poprzez urządzenia samoobsługi klienta zainstalowane w tych biurach.

  • Sprawdź za pomocą ID użytkownika i stałego hasła dostępu do usług bankowych w Internecie.

Pomimo tego, że w artykule zbadano, jak zapłacić za mieszkanie przez Internet za pomocą plastikowej karty Sberbanku i systemu bankowości internetowej "Sberbank-Online", inne banki mogą zapewnić podobną funkcjonalność. Skontaktuj się z działem pracy z osobami z banku, który wydał Ci kartę plastikową, a dowiesz się o łączności i sposobach korzystania z innego systemu bankowości internetowej.

Jak płacić rachunki za media za pośrednictwem internetowego Sbierbanku: przewodnik krok po kroku

Tak więc dzisiaj dowiemy się, jak płacić rachunki za media za pośrednictwem internetowego Sbierbanku. To pytanie może martwić wielu posiadaczy kart plastikowych, które są dobrze opanowanym komputerem. W końcu płacenie czynszu i innych rachunków na poczcie to ostatni wiek. Takie podejście nie jest całkiem wygodne dla współczesnego świata. Często, aby zapłacić paragon, musisz spędzić cały dzień. Kto by chciał? Więc musisz dowiedzieć się, jak zapłacić za mieszkania za pośrednictwem internetowego Sbierbanku. Spróbujmy zrozumieć to trudne pytanie.

Pierwszą rzeczą, której potrzebujemy, jest zarejestrowanie się w Sberbank Online, a następnie przejście przez autoryzację. Niedawno, kiedy otrzymasz karty plastikowe, automatycznie proponuje się przekazanie tego procesu. Bezpośrednio w banku konsultant szybko przywiąże numer telefonu do usługi, a następnie przekaże dane do autoryzacji. I wszystko, możesz nadal myśleć o tym, jak płacić rachunki za media przez Sbierbank online, a także wszystkie inne pokwitowania.

Jeśli w usłudze znajduje się szafka osobista, wystarczy tylko autoryzować. Wprowadź swój kod identyfikacyjny na oficjalnej stronie Sberbank Online (łatwiejsze logowanie), a następnie podaj hasło poniżej. Telefon komórkowy otrzyma wiadomość ze specjalnym tajnym kodem. Wprowadź go w odpowiednim polu. Jest to potwierdzenie, że prawdziwy użytkownik zdecydował się skorzystać z usług. Czy jesteś gotowy? Potem idziemy dalej.

Cóż, nie ma nic trudnego w przyszłym procesie. Szczególnie jeśli wiesz dokładnie, jak płacić rachunki. Na początek postaramy się wybrać najprostszą metodę bezpośredniego wyboru odbiorcy.

Odbierz niezbędne pokwitowania. Na przykład rachunek za energię elektryczną. Teraz przejdź do swojego konta na stronie internetowej Sberbank. Ponadto konieczne jest kliknięcie w sekcji "Płatności i przelewy". Jak płacić rachunki za media przez Sbierbank online? Aby to zrobić, zwróć uwagę na odpowiednią sekcję na stronie w wybranym oddziale. Pojawi się napis "Obudowa i telefon domowy". A pod nim są różne sekcje usług. W naszym przypadku należy wybrać "Elektryczność".

Uwaga: możesz łatwo i łatwo wybrać dowolną usługę, której potrzebujesz, poruszając się po witrynie. Najważniejsze jest dostępność odpowiednich wpływów. Dzięki temu dług zostanie obliczony bezpośrednio przy wypełnianiu szczegółów. Zdecydowany przy wyborze płatności na konto? Następnie przechodzimy do bardziej złożonej części procesu.

Chodzi o wybór odbiorcy. Uważnie popatrz, że w ustawieniach zostało naprawione twoje miasto. Jeśli jest niepoprawny, kliknij napis, a następnie popraw go. Ale, jak pokazuje praktyka, miasto zamieszkania jest automatycznie wybierane.

Po kliknięciu "Elektryczność" (w naszym przypadku) pojawi się mała lista możliwych odbiorców. W tym przypadku należy zaadresować do wysłanego pokwitowania. Sprawdź, którą firmę obsługujesz, a następnie ją kliknij. W ten sposób najtrudniejsza część zostanie ukończona.

Dlaczego jest uważany za niespokojny? Wszystko ze względu na złożoność znajdowania odbiorcy w niektórych przypadkach. Wtedy bardzo trudno jest odpowiedzieć na pytanie, jak płacić rachunki za media przez Sbierbank (online) krok po kroku. W końcu nie zawsze można znaleźć odbiorcę na liście, co już zostało odnotowane. Co możesz zrobić, jeśli nie jesteś w stanie szybko znaleźć potrzebnych odbiorców? Jak płacić rachunkiem za zakwaterowanie i usługi komunalne za pośrednictwem Sbierbanku Online w tym przypadku?

Wyszukiwanie automatyczne jest odpowiednie. Jest nad listą. Ta linia zawiera podpowiedź do implementacji żądania. Możesz wpisać tam nazwę firmy usługowej, a także IDN odbiorcy lub konta rozliczeniowego. Wszystkie informacje są podane na potwierdzeniu zapłaty.

Bądź ostrożny - chodzi o odbiorcę, a nie o ciebie. Aby wyszukiwać według TIN lub konta, musisz podać informacje o organizacji. W przeciwnym razie wyszukiwanie nie spowoduje żadnych wyników. Po wprowadzeniu wymaganych danych naciśnij klawisz Enter lub odpowiedni przycisk dla procesu. Rezultat nie potrwa długo. Jeśli wszystko jest napisane prawidłowo, pod linią wyszukiwania pojawi się tylko jedna organizacja odpowiadająca wprowadzonym wymaganiom. Tylko ten, którego potrzebujemy. Wybierz go, naciskając przycisk myszy. Następnie przejdź do następnego kroku.

Chodzi o wypełnienie szczegółów. Jak płacić rachunki za media za pośrednictwem internetowego Sbierbanku? W końcu istnieje wiele danych dla początkującego użytkownika na paragonach. A zrozumienie ich jest niezwykle trudne.

Na szczęście strona Sberbank Online ma swoistą pomoc. W nim znajdziesz wszystkie niezbędne przykłady danych, gdzie dokładnie na kwicie są zlokalizowane i jak są one wywoływane. Ponadto w większości przypadków wystarczy po prostu wprowadzić osobiste konto klienta w odpowiednim polu. Na przykład, płacąc za energię elektryczną. Wszystkie obliczenia będą dokonywane automatycznie.

Ponadto możesz wybrać opcję "Wprowadź dowolną kwotę". Wtedy nie będzie żadnych obliczeń na mieszkania i usługi komunalne, sam wprowadzasz wymagane liczby. Bardzo aktualna propozycja, która pomaga w spłacie. Wypełnił wszystkie dane? Następnie kliknij "Kontynuuj".

Pozostaje wykonać dwa proste kroki. Jeśli wszystkie rekwizyty zostaną poprawnie wypełnione, system Sbierbank przeniesie Cię na stronę weryfikacji danych. Tam powinieneś sprawdzić, czy wszystko jest napisane poprawnie - adresat, adres zamieszkania, firma-odbiorca i kwota do zapłaty. Jest to szczególnie konieczne przy wprowadzaniu arbitralnej ilości środków.

Po sprawdzeniu poprawności danych kliknij "Potwierdź przez SMS". W telefonie komórkowym otrzymasz specjalny kod zabezpieczający. Wprowadza się go w odpowiednim polu na stronie (pojawia się po kliknięciu). Pozostaje kliknąć "Potwierdź" po akcjach. Rachunki zapłacone!

Teraz przed tobą będzie strona, na której będzie płatny rachunek. Aby wydrukować czek, kliknij "Drukuj paragon". Wybierz drukarkę w otwartym menu i kliknij "Drukuj". Problem został rozwiązany.

Aby wielokrotnie nie szukać odbiorcy, wystarczy kliknąć "Zapisz szablon" u dołu ekranu płatności. W takim przypadku wszystkie szczegóły zostaną zapisane. W przypadku kolejnych płatności wystarczy wybrać odpowiedni rachunek w szablonach, sprawdzić poprawność obliczeń, a następnie potwierdzić operację. Nic skomplikowanego. Teraz wiemy, jak płacić rachunki za media za pośrednictwem internetowego Sbierbanku.

Jak zapłacić za mieszkanie przez Internet?

Jeśli masz portfel Yandex (pieniądze Yandex), możesz zapłacić za pomocą tego elektronicznego portfela.

Przyjdź do Yandexu i już zapłacisz "Usługi mieszkaniowe i komunalne".

Jeśli nie masz elektronicznych torebek, możesz zapłacić kartą oszczędnościową.

Jeśli jest karta Sberbank - w porządku, jeśli nie, to zdobądź kartę (lepiej Visa Electronic) i dołącz tę kartę i pokwitowania do Sbierbanku. Za pierwszym razem musisz zapłacić za pokwitowanie z karty dokonane przez operatora banku, ponieważ tam na paragonie musisz zeskanować kod paskowy i zapamiętać go w swoich danych.

Następnie podłączasz domy z komputera Sbierbanku do tej samej karty i płacisz rachunki.

Nie musisz wpisywać numeru konta itp. (już tam spakowałeś dane poprzez skanowanie kodu kreskowego) i będziesz musiał tylko wpisać kwotę płatności.

Bardzo wygodnie jest płacić za wspólną usługę w Internecie, bez wychodzenia z domu i bez marnowania czasu w kolejkach z emerytami, którzy nie są przyjaciółmi z Internetu.

Płacę w Sbierbanku-online kartą za gaz i jednym paragonem na mieszkania i usługi komunalne. System ma już informacje o numerze rachunku zafakturowanego na bieżący miesiąc, więc boli tylko nacisnąć "Zapłać za 9 tys. i potwierdzić płatność za pomocą kodu z wiadomości SMS.

Krok po kroku sposób zapłaty pokazał w tej odpowiedzi.

W przypadku telefonu miejskiego płacę też na moim koncie na stronie internetowej firmy Rostelecom za energię elektryczną w osobistym obszarze na stronie internetowej Electrosbyt.

Zwykłem płacić za wszystko w Sbierbank online, ale jedna z moich opłat za światło nie minęła, musiałem iść do biura banku, a pracownik banku oszczędnościowego radził, aby nie płacić za nie, ponieważ (dosłownie) "Sberbank ma skomplikowaną relację ze sprzedażą energii elektrycznej, często płatności nie przechodzą".

W WebMoney lub Yandex-purse są takie usługi, spójrz tam w zakładkach. Nic trudnego do zapłaty, na przykład za zhk-no. Najważniejsze jest, aby zachować równowagę)

Płacę za usługę "Sbierbank-online9quot; i nie tylko za mieszkanie, ale także za inne płatności (prąd, gaz). Spróbuj, nie ma nic skomplikowanego i praktycznie bez prowizji. Istnieje również wiele innych przydatnych usług.

Dodaj komentarz

9 + = 15