Nazwa kategorii

Koperta własnymi rękami dla pieniędzy

Koperta dla pieniędzy własnymi rękami

Oczywiście, ponieważ dajemy pieniądze, możemy poświęcić trochę więcej czasu na zakup jasnej koperty drukarskiej w dowolnym sklepie papierniczym. Szybki i wygodny! Ale czy nie będzie to formalnie taki prezent? Być może są ludzie, dla których warto spędzić trochę czasu i zrobić kopertę za pieniądze własnymi rękami? To takie proste!

Jak zrobić piękną papierową kopertę własnymi rękami?

Istnieje wiele różnych sposobów pakowania pieniędzy i, oczywiście, będziesz potrzebował papieru. Który papier jest lepszy? Teraz wielu ludzi zaleca papier do scrapbookingu. Jest dość gęsta, często piękna sama w sobie - z różnymi teksturami, wzorami i blaskiem. Bardzo piękny wygląd w kopercie na pieniądze dwustronny papier z kolorowym wzorem z jednej strony. Ponadto wygodnie jest pogratulować innej, jednobarwnej strony wewnątrz koperty.

Jednak, aby utworzyć kopertę na pieniądze własnymi rękami, można użyć arkusza dowolnego grubego papieru (można wziąć kolor do drukowania), który jest łatwy do nadania pożądanego kształtu. Ale nie daj się ponieść emocjom: karton może pęknąć w stawach.

Aby stworzyć piękną kopertę, potrzebujesz kolorowego dwustronnego papieru kopertowego i podszewkowego, cienkiej dwustronnej szkockiej, ołówka i nożyczek. W przypadku koperty lepiej wybrać zwykły papier, a na podszewkę - ozdobę i wzór. Nie ma jednak ograniczeń dla Twojej kreatywności: używaj papieru do scrapbookingu, wycinków z czasopism lub zdjęcia!

 1. Wydrukuj gotowy szablon koperty, wytnij i zakreśl go na kolorowym papierze kopertowym.
 2. Złóż trzy boki koperty - trzy rogi na środku i pozostaw czwartą część bez zmian. Umieść kopertę na papierze okładzinowym i ostrożnie ją zakreśl. Następnie wytnij wynikowy kontur.
 3. Otwieramy naszą kopertę i wkładamy podszewkę. Jeśli brzegi wystają lekko, obetnij. Gładka podszewka jest przyklejana dwustronną taśmą samoprzylepną.
 4. Złóż ponownie wszystkie boki koperty, zagięcie i górną część. Patrzymy, czy wszędzie są równe fałdy i krawędzie. Jeśli wszystkie się połączą, przyklej trzy części koperty za pomocą dwustronnej taśmy samoprzylepnej. Twoja urocza koperta jest gotowa!

Jak zrobić kopertę za pieniądze bez kleju?

Prezentowany jako podarunek z certyfikatów, kart, pieniędzy lub spowiedzi, chcę spakować prezent własnymi rękami, zaskoczyć projektem. Nie ma nic prostszego niż pójść do sklepu i kupić zwykłą białą kopertę lub banalny kartkę z życzeniami z kwiatami i napisem "Gratulacje!". O wiele przyjemniej jest jednak zrobić niezwykłą kopertę. Nie ma ograniczeń co do fantazji, a umiejętności są potrzebne minimum!

Na początek potrzebny będzie kolorowy papier (kwadratowy arkusz), który można zabrać ze zdjęciem lub ornamentem i nożyczkami.

 1. Musimy zarysować główne linie zagięć przyszłej koperty. Aby to zrobić, składamy arkusz na pół, prasujemy, rozkręcamy, a następnie zginamy - wygładzamy, rozciągamy po przekątnej.
 2. Następnie weź prawą połowę arkusza i wygnij krawędź do środkowej linii, rozluźnij.
 3. Znów zginamy krawędź, ale już do linii, która została uzyskana wcześniej, unbendujemy. Następnie należy wyprostować arkusz i złożyć go poziomo na pół, rozciąć
 4. Odwracamy arkusz, by zrobić diament z liniami na prawej górnej krawędzi. Powtórz te same linie po lewej stronie, zginając i nieugruntując krawędź, tak jak poprzednio. Wszystkie linie dla naszej koperty są gotowe.
 5. Złóż górny róg, jak pokazano na rysunku, a następnie wygnij krawędzie wzdłuż linii zagięcia.
 6. Zygzak zagnij górny róg, a następnie zgnij końcówkę tak, aby jej krawędzie pokrywały się z liniami bocznych pasków.
 7. Zegnij elementy boczne do środka wzdłuż linii na rysunku i wygnij dolny róg.
 8. Dolny róg wygiąć i złożyć rogi od dołu do środka.
 9. Złóż złożone rogi na pół i wyprostuj ich plecy.
 10. Powstały przedmiot obrabiany jest wygięty tak, że rogi od dołu znajdują się pod górnym zakrzywionym rogiem, tworząc serce.
 11. Możesz zgiąć boczne rogi, aby serce stało się oczywiste. Koperta jest gotowa!

Jak zrobić piękną kopertę za pieniądze?

Aby stworzyć piękną kopertę za pieniądze, będziesz potrzebować wyobraźni, dokładności i niektórych materiałów do scrapbookingu. Takie materiały można kupić w każdym sklepie dla kreatywności i robótek ręcznych.

Materiały, które będą potrzebne:

 • biała tektura;
 • biały papier biurowy;
 • papier do scrapbookingu dwóch typów (różniących się wzorem);
 • dwustronna taśma klejąca;
 • ozdoby do kart: kwiaty, koraliki, motyle, perły;
 • cios za ażurową krawędź;
 • satynowa wstążka 35 cm;
 • linijka, ołówek.

 1. Po pierwsze, zauważymy kwadratowy arkusz białego kartonu. Mierzymy od lewej krawędzi 8 cm, następnie wycofujemy 9 cm i 6 cm, naciągamy paski, przez co zaginamy przyszłą kopertę.
 2. Z górnych i dolnych krawędzi poziomych wycofamy się o 1,5 cm i narysujemy równoległe linie do krawędzi. Przetnij kopertę wzdłuż tych linii, pozostawiając kawałki tylko na środkowej części koperty (jak pokazano na rysunku).
 3. Wyjąć papier do scrapbookingu i wyciąć boki koperty o wymiarach: 7,8 x 19,8 cm, 8,8 x 19,8 cm i 5,8 x 19,8 cm.
 4. Papier do scrapbookingu z innym wzorem pocięto na kawałki o wymiarach 7,8 x 8 cm, 5,8 x 8 cm
 5. Przetwarzamy biały papier biurowy za pomocą dziurkacza ze wzorem i dołączamy kawałki złomu nr 2 do krawędzi.
 6. Za pomocą dwustronnej taśmy klejącej przyklej małe kawałki z ażurowymi krawędziami do boków koperty ze złomu o odpowiednim rozmiarze.
 7. Przyklejamy boki koperty z makulatury do tekturowej podstawy koperty, z wyjątkiem tylnej części.
 8. Teraz kolejna satynowa wstążka: przymocuj ją do tylnej części koperty w taki sposób, aby można ją było związać z przodu za pomocą kokardki. Zapieczętowaliśmy wstążkę satynową z resztą papieru.
 9. Z przodu koperty dołączamy biżuterię, perły. Twoja koperta na pieniądze jest gotowa!

Najważniejszą tajemnicą, jak zrobić piękną kopertę za pieniądze, nie są materiały, nie technika, której używasz, a nawet umiejętności. Z tymi profesjonalistami robią się świetnie. Najważniejsze, że wkładasz w to kawałek swojej duszy!

Kopiowanie informacji jest dozwolone tylko z bezpośrednim i indeksowanym odnośnikiem do źródła

Opanuj koperty własnymi rękami: szablony i instrukcje

Zajęło mi to jeden przypadek, kopertę (chciałem wysłać zapieczętowane gratulacje), a ponieważ pocztówka miała niestandardowy rozmiar, musiałem szybko zrobić kopertę samemu (dobra, domowa gazeta wystarczy). A potem wszystko jak zwykle - pokazało moje dziewczyny, a teraz robię jedną kopertę na zaproszenia, a drugą prosi o szablon koperty na pieniądze, żeby przedstawić dużą kwotę rodzicom męża za złote wesele.

Prosta opcja

Dwie duże części to ścianki koperty, ma ona również długi odłączany zawór i boki, które trzeba przykleić. Najlepiej przyklejać się do wewnątrz, aby na zewnątrz nie było szwów. Wykonaj oznaczenia na arkuszu, wyciąć obrabiany przedmiot za pomocą ostrych nożyczek, a następnie przykleić boki.

Film pokazuje, jak go złożyć:

Jak ozdobić kopertę złożoną z papieru bez kleju:

 • zrobić dziurę w kilku otworach i zawiązać piękną wstążkę na kopercie;

Przy okazji, spraw, by koperta z papieru origami mogła być bez kleju, co czasem jest bardzo wygodne, ale takie koperty nie nadają się na pocztę. Są jednak bardzo, bardzo piękne i wydaje mi się, że jeśli użyjesz takiej koperty na urodziny, osoba urodząca się poczuje całą twoją troskę i uwagę.

Jeśli jesteś zaangażowany w scrapbooking (lub jak kupuję materiały od czasu do czasu, nie mogę przejść obok), to masz pewne rezerwy - połóż je na stole i spróbuj połączyć ze sobą. Na przykład wybierz parę arkuszy papieru, podnieś pustą, dekoracyjną taśmę, wstążki.

Ogólne zalecenia i kilka dodatkowych lekcji i przykładów

Jest inny sposób - najpierw na życzenie typu drukarki lub adres, a następnie zobacz klasę główną, jak zrobić kopertę z arkusza żądanego formatu.

Jak zrobić elegancką kopertę origami z papieru? Weź trzy lub cztery arkusze papieru do treningu i spróbuj zrobić dla swojej klasy mistrzowskiej swoją piękną kopertę.

Jak zrobić piękną prezentową kartę-koperty na pieniądze własnymi rękami?

Rzeczywiście, pieniądze stały się ostatnio bardzo popularnym prezentem. A koperta wykonana specjalnie dla nich da temu prezentowi pewną indywidualność i oryginalność.

Aby utworzyć kopertę, będziesz potrzebował papieru do pakowania i dwustronnego strzelca do przymocowania go w fałdach (w zasadzie pakiet może się utrzymywać, ale z taśmą będzie lepiej). Ponadto dekoracja będzie wymagać wstążki i koralików (jeśli to konieczne) i jako narzędzia - dziurkacza (aby zrobić otwory na wstążkę).

Jak zawinąć pieniądze i zorganizować opakowanie w formie koperty najlepiej spojrzeć na wideo. W szczególności w tym klipie na koperty na kartki świąteczne używane są dwa rodzaje papieru do pakowania, ale można zrobić tylko jedno.

Bardzo często nie myślimy o podarunku i nie dajemy pieniędzy - o wiele łatwiej. Ale ten prezent może być również upiększony i nieco niezwykły. Do tego trzeba pokazać swoją kreatywność i sprawić koperta pieniędzy.

Do pracy, której potrzebujesz:

 • biały karton 23 * 23 cm
 • papier do scrapbookingu dwóch różnych typów (jeden odcień, ale inny rysunek)
 • zwykły biały papier
 • satynowa wstążka
 • ołówek i linijka
 • nożyczki
 • klej-ołówek
 • elementy wystroju

Na białej tekturze mierzymy trzy linie, zaczynając od krawędzi - 8 cm, potem 9 cm i 6 cm, zginamy papier zgodnie z liniami. Z każdej strony prześcieradła mierzymy 1,5 cm, wycinamy je i pozostawiamy nietknięte tylko w środku.

Przyjmujemy papier pierwszego rodzaju i wykonujemy segmenty o wymiarach 7,8 * 19,8 cm i 8,8 * 19,8 cm.

Z drugiego rodzaju złomu papierowego wykonujemy dwa inne segmenty - 7,8 * 8 cm i 5,8 * 8 cm. Wykorzystując ozdobne dziurki na białym papierze, wykonujemy ażurowe brzegi i przyklejamy je do mniejszych segmentów.

Kawałki z ażurowymi krawędziami są przymocowane do środka długich kawałków makulatury. Na krawędzi można rozpocząć zygzakowatą linię dla dodatkowego wystroju. Następnie przyklej kawałki na białą kartkę papieru.

Z tyłu koperty przyklejamy taśmę, a od góry zamykamy ją jeszcze jednym kawałkiem złomu.

Przednia strona ozdobiona jest różnymi elementami, a koperta na pieniądze jest gotowa!

Koperta na pieniądze jest najczęściej wydłużona, więc może zawierać banknoty, a wiadomo, że są prostokątne. Proponuję tutaj takie szablony długiej koperty:

Aby zrobić przystojną kopertę za pieniądze własnymi rękami, musisz kupić niezbędne materiały do ​​scrapbookingu, są one sprzedawane w dziale dla robótek i kreatywności. Dla wybranego szablonu z cienkiej białej tektury wycinamy kopertę, zaznaczamy linie zagięcia przyszłej koperty. Z kolorowego papieru jednokolorowego lub z obrazkiem wycinamy boki koperty i, na nasze życzenie, przyklejamy kopertę od strony zewnętrznej i wewnętrznej. Możesz delikatnie przykleić koronki lub satynową tasiemkę, ozdobić pąkami, kwiatami, perłami itp.

Lub ta opcja:

Oto główna klasa koperty z pięknym oryginalnym płatkiem.

W dzisiejszych czasach, na każde święto stało się popularne przekazać pieniądze. Na pierwszy rzut oka taki prezent jest banalny i nudny. Jeśli jednak dekorujesz prezent we właściwy sposób, poza własnymi rękami, to mało prawdopodobne jest, aby pozostawił zadowoloną osobę obojętną. Tak więc.

Jak zrobić piękną kopertę za pieniądze własnymi rękami?

Dobra szczegółowa klasa mistrzowska w tworzeniu takich niezwykłych kart tutaj

Pieniądze są często najlepszym prezentem, o którym nie można rozmawiać. Jest to o wiele lepsze niż niepotrzebne rzeczy, które leżą dookoła bezczynności - i wyrzucają je, nie przynosząc z tego korzyści. Ale prezent gotówkowy nie powinien być pozbawiony twarzy, aby nie sprawiać wrażenia, że ​​po prostu żałujesz spędzania czasu na wyborze prezentu. Aby to zrobić, musisz oficjalnie pogratulować sobie. Zrobienie tego w ogóle nie jest trudne, ale ważne jest także, aby w tym momencie gratulować. Oto kilka pomysłów na różne święta:

w ten sposób możesz zorganizować prezent na wszystkie sytuacje życiowe, a raczej na wakacje.

Cóż, tak można pogratulować 14 lutego lub studentowi

Zrobiłem tacie pocztówkę za pieniądze w postaci koszuli w marynarce. Wygląda wspaniale, poza własnymi rękami 🙂 Wytnij wzór na oku, możesz najpierw ćwiczyć na zwykłym papierze, naszytym na guzikach. Wewnętrzna kieszeń w kurtce za pieniądze 🙂 Ma trochę odpięcia, ponieważ rachunek jest prawie całkowicie widoczny. Ale to jest dla mężczyzny, a dla kobiety, którą możesz wymarzyć, jeśli nie za dużo świętowania, to możesz zrobić zamek błyskawiczny, w postaci kieszeni, spójrz tutaj. Tutaj możesz zobaczyć więcej pomysłów na prezenty gotówkowe.

jeśli nie jesteś artystą i nie masz dobrze rozwiniętej wyobraźni, to ładnie by wyglądało, lepiej kupić taką kopertę. jego koszt zaczyna się od 10 rubli. Jeśli masz talenty na twarzy, uzbrój się w tekturę, farby i wszelkiego rodzaju piękne wstążki, koraliki i kwiaty. włącz wyobraźnię i PRZEDKŁAD! a pomysły mogą być szpiegowane na wielu stronach.

Co może być piękniejszego niż prezent, tylko prezent kupiony za podarowane pieniądze 🙂 Jak więc dać oryginalne pieniądze w pięknej kopercie?

Karty opcji dla pieniędzy na urodzenie dziecka:

Oto schemat innej koperty na pieniądze

A oto kolejny MK

tutaj są moje pocztówki-koperty za pieniądze, robię je nie tak dawno temu, ale to naprawdę przeciąga ten proces!

Ten link to świetne wideo, jak zrobić kopertę za pieniądze własnymi rękami ze zwykłych arkuszy, wyrwanych z magazynu. Jeśli wszystkie powyższe zdjęcia są olśniewające wszędzie w Internecie, to nie widać tego nigdzie, radzę wszystkim zobaczyć.

W życiu często oszczędzam pieniądze, aby dać kurierowi pizzę, dostawę mebli itp. Dlatego w domu zrobiłem wiele różnych kopert i zawsze mam. Nie musisz wydawać pieniędzy i kupować.

Dziękuję za uwagę!

Jeśli masz ochotę i czas, możesz zrobić kopertę z prezentem na pieniądze własnymi rękami. Do tego potrzebny będzie karton, elementy dekoracyjne, linijka, nożyczki, ołówek, klej i fantazja!

Kilka przykładów kopert na pieniądze własnymi rękami:

Kolejna piękna koperta na pieniądze:

Szczegółowa lekcja tutaj to koperty dla pieniędzy, zobacz tutaj:

Kolejny ładny wygląd koperty tutaj:

Bardzo ciekawe i oryginalne koperta pocztowa, Możesz zrobić to sam.

Na taką pocztówkę musimy wyciąć takie szczegóły

Dodaj komentarz

+ 45 = 52