Nazwa kategorii

Laminat bez sfazowania, co to jest

Wybierz laminat: z fazowaniem lub bez?

Wybór pokrycia podłogowego jest bardzo ważnym problemem, którego decyzja zależy od wyglądu pomieszczenia, czasu jego działania i Twojej wygody. Coraz więcej konsumentów preferuje laminat: jego asortyment jest bardzo zróżnicowany, a właściwości użytkowe są doskonałe w pomieszczeniach mieszkalnych. Istnieją dwie jego odmiany: laminat ze sfazowaniem i bez niego.

Wybierając laminat, może pojawić się pytanie: który z nich najlepiej jest zastosować? Są zwolennicy tego i innych gatunków i możesz odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie tylko wtedy, gdy dokładnie poznasz obie opcje.

Faza na laminacie to łatwe pogłębienie w miejscu połączenia dwóch desek. Ma wygląd ściętej krawędzi. Przy wytwarzaniu takich wgłębień wytwarza się przez prasowanie. O tego rodzaju pokryciu w naszym kraju dowiedział się stosunkowo niedawno. Jak każda inna nowość, dało dużo do powiedzenia na temat praktyczności i celowości.

Obecność takiego skosu sprawia, że ​​wykładzina podłogowa jest jak największa na jednopasmowej podłodze z desek. To czyni go doskonałym narzędziem w rękach projektanta. Tak więc wąski laminat ze ścięciem najlepiej nadaje się do symulacji parkietu jednopasmowego. Wykończony bez sfazowania, daje idealnie płaską powierzchnię, ponieważ jego płyta ma nawet plastry.

Nie wszystkie rodzaje laminatu są wytwarzane ze sfazowaniem: warunek grubości powinien być przestrzegany - więcej niż 10 mm. Laminat ze ścięciem, którego grubość płyty jest większa niż 12 mm, ma wytrzymałość podobną do laminatu bez sfazowania. Jeśli jego grubość jest mniejsza, właściwości wytrzymałościowe spadają.

Płyta takiego laminatu jest wytwarzana za pomocą skosów, z dwoma i czterema stronami. Dwustronny fazowanie wykonuje się po przeciwnych stronach planszy. Faza może być jednego z dwóch typów:

Kiedy takie płyty są połączone podczas instalacji, w punktach połączenia formuje się rowek, który symuluje deskę parkietową lub podłogę z pojedynczego pasa. Istnieją również kwadratowe płyty laminowane, wyposażone w fazę, które kopiują podłogę z płytek i mają drewnianą fakturę.

Obecność takich rowków przeraża niektórych konsumentów. Myślą, że błoto zgromadzi się w zagłębieniach, kurzu, zwłaszcza jeśli podłoga jest biała. Ale tak nie jest: głębokość rowków jest tak mała, że ​​tak się nie dzieje. Jednak producenci zalecają, aby podłoga była traktowana w szczególny sposób: skosy muszą być traktowane woskiem, aby uniknąć gromadzenia się wilgoci.

Wytrzymałość płyty laminowanej w obszarze fazowania nie powinna powodować żadnych wątpliwości. Ta krawędź jest pokryta specjalnym rozwiązaniem, które poprawia właściwości wytrzymałościowe krawędzi i nadaje odporność na wilgoć. To narzędzie impregnuje płytę na większą głębokość i ją utwardza.

Ułóż tę powłokę na starannie przygotowanej podstawie, na której wstępnie układa się podłoże. Nawiasem mówiąc, podczas pracy z taką powłoką, wymagania wobec bazy nie są tak rygorystyczne, jak podczas pracy z konwencjonalnymi płytami. Różnica w poziomie podłogi może wynosić 3 mm, a nawet więcej: panele laminowane z fazkami optycznie poprawią efekt nierówności. Nie ma też charakterystycznych luzów, których nie można uniknąć przy układaniu konwencjonalnego laminatu.

Podczas montażu takiego laminatu należy wziąć pod uwagę tylko kierunek płyty: należy wziąć pod uwagę, że gdy powłoka imituje podłogę z jednego okrążenia, nie może być mowy o wymyślonym upakowaniu.

Układanie laminatu za pomocą fazowania jest procesem, który nie powoduje żadnych szczególnych trudności, dlatego może być przeprowadzany niezależnie. Cała praca jest wykonywana przy mniejszym nakładzie czasu i wysiłku, pomimo faktu, że sama technologia nie różni się od technologii układania konwencjonalnego laminatu.

Cechy powłoki bez sfazowania

Laminat bez sfazowania ma również swoje zalety i wady. Największą wadą jest połączenie. Jeśli nie ma szampana natychmiast po ułożeniu, połączenie jest niewidoczne, ale podczas użytkowania zwiększa się, jego krawędzie są narażone na zużycie, a wraz z upływem czasu traci się wygląd powłoki. Nawet lepsza jakość łączenia prędzej czy później prowadzi do tworzenia się mikropęknięć, co prowadzi do pogorszenia ogólnego wrażenia powłoki.

Aby zminimalizować ten efekt, zaleca się doprowadzenie podstawy podłogi do idealnego stanu, aby wyrównać różnice poziomów. Ponadto konieczne jest odpowiedzialne podejście do wyboru samego materiału, zwracając uwagę na jakość zamków. Dzięki temu wystarczająco długo zachowasz laminat w idealnym stanie.

Ta powłoka jest doskonała dla projektu, który zapewnia solidną podłogę. To rozwiązanie wygląda dobrze. W przypadku mieszkania w mieście pokrycie to jest bardzo skuteczne, nadaje się do większości rodzajów projektów. Wygląda jak taka podłoga w jednym kolorze: beżowy, kremowy, brązowy. W klasycznym wnętrzu doskonałym rozwiązaniem jest biały, jednostopniowy parkiet, który można zastąpić laminatem o identycznych właściwościach.

W przypadku powłoki bez sfazowania nie stosuje się specjalnych metod zabezpieczania powierzchni złącza. Sam projekt zamka zapobiega przenikaniu wilgoci do środka. To stwierdzenie odpowiada blokadom wysokiej jakości. Jeżeli konstrukcja ma szczelinę większą niż 0,1 mm, przenikanie wilgoci nie przeszkadza i w sprzyjających warunkach spowoduje pęcznienie powłoki.

Połączenia laminatu są sfazowane za pomocą lakieru lub specjalnych folii. Pierwsza opcja jest najłatwiejsza i niedroga. Na sfazowaniu zastosowano fazowanie, odpowiednie do koloru i tekstury do wystroju deski. Wytrzymałość i trwałość zależy całkowicie od właściwości tej powłoki. Może różnić się fakturą od płyty głównej i wpływać na ogólny wygląd podłogi. Podczas powlekania folią utrzymuje się wysoka temperatura, w wyniku czego tworzy dość mocną powłokę skosu. Praktycznie nie różni się od głównego układu i jest łatwy do czyszczenia i konserwacji.

Najważniejszą wadę - powstawanie pęknięć - eliminuje się w laminacie za pomocą fazki. Po zebraniu powłoki wygląda na drogi parkiet jednostronny. Jest to bardzo ważne, jeśli materiał nie jest wystarczający dla materiałów naturalnych, ale konstrukcja zapewnia tego rodzaju pokrycie. Ponadto powłoka wizualnie zwiększa przestrzeń w połączeniu z jasnymi odcieniami. Biały laminat, w zależności od sposobu układania, pozwala uzyskać różne efekty.

Obawia się kochanek, że rowek zostanie zatkany brudem, zupełnie nieuzasadniony. Niezależnie od rodzaju wybranego laminatu, głębokość rowka nie będzie wystarczająca do zebrania tam brudu, nie będą widoczne, nawet jeśli laminat jest biały. A nowoczesne środki do czyszczenia podłogi pomogą utrzymać ją w czystości.

Koszt tego rodzaju powłoki jest o wiele bardziej ekonomiczny niż parkietu jednostronnego i brukowanej podłogi. Producenci produkują go, koncentrując się na szerokiej gamie konsumentów, dzięki czemu znalazł szeroką dystrybucję w naszym kraju.

Aby odpowiedzieć na pytanie, jaki rodzaj pokrycia jest lepszy, należy wziąć pod uwagę wszystko: oczekiwany projekt, warunki pracy. Ostatecznie, od sposobu, w jaki podniosę pokrywę, zależy od wyglądu podłogi, komfortu w pokoju.

Laminat ze ścięciem i bez: jaka jest różnica i zalety

Podłogi laminowane są dostępne w szerokim zakresie. Jednym z najbardziej uderzających projektów jest faza obwodowa. Wizualnie powłoka ze ściętymi krawędziami jest bardzo trudna do odróżnienia od podłogi naturalnej deski. Przeanalizujemy zalety i wady takiego laminatu.

Parkiet laminowany jest odpowiednikiem macierzy, dlatego zawiera niemal wszystkie cechy drewna: od koloru po cechy charakterystyczne. W szczególności, aby stworzyć podłogę deski, w 100% identyczną z naturalną, projektanci wprowadzili proces jako fazę do procesu produkcyjnego. Jest to krawędź lameli wyciętych pod kątem 15-50º.

Z reguły produkują laminat z fasetowanymi bokami po dwóch lub czterech bokach. W pierwszym przypadku powstaje tak zwany nieskończony efekt deski, wizualnie rozszerzający pomieszczenie. W drugim, podczas montażu wzdłuż całego obwodu, tworzy się rowek charakterystyczny dla układania pokładu, który oddziela jeden pręt od drugiego.

Kształt ścięcia jest następujący:

 • W kształcie litery U, z miękkim, zaokrąglonym przejściem między płytkami;
 • W kształcie litery V, tworząc trójkąt z ostrymi krawędziami skierowanymi w dół.

Laminat ze ścięciem w kształcie litery V.

Laminat ze ścięciem w kształcie litery U.

W zależności od głębokości cięcia wyróżniają:

 • Mikro-cięcie - pogłębienie do 1 mm;
 • Głębokie ukośne zakończenie do 2-3 mm.

Zgodnie z opcją leczenia wyróżnia się:

 • Malowane fazki - nakładka (górna warstwa odporna na zużycie) nakładana jest tylko na tabliczkę ze wzorem. Krawędzie cięte pod kątem są traktowane związkiem barwiącym, takim jak plama tonizująca o nieznacznych właściwościach ochronnych. Zasadniczo nie ma żadnego lakieru, wosku lub innej powłoki.

Laminat z malowaną fazą.

Laminat z laminowaną fazą.

Skosy końców można znaleźć na laminowanych materiałach 32, 33 i 34 o grubości od 8 do 14 mm. W przypadku cienkich płyt o grubości 6-7 mm nie są stosowane klasy 31 i 32 - ryzyko uszkodzenia przy niewielkich obciążeniach jest zbyt duże.

Na laminacie krawędź krawędzi powstaje nie poprzez walcowanie (wciskanie za pomocą specjalnych rolek tocznych), ale przez frezowanie lub szlifowanie. Faktem jest, że do produkcji laminowanego parkietu stosuje się płytę HDF o dużej gęstości, a nie drewno iglaste.

Zastanówmy się, dlaczego potrzebujemy fazy. Podstawową i najważniejszą funkcją jest dekoracyjna. Pierwotnie zaprojektowany, aby laminat był identyczny z drewnianą podłogą o 100%. Dziś jest stosowany w powłokach z dekoracją i teksturą pod:

 • szeroka deska podłogowa lub klasyczny masywny parkiet, montowany na pokładzie;
 • zestaw paneli osłonowych (parkiet artystyczny lub pałacowy);
 • ceramiczne płytki wielkoformatowe i płytki porcelanowe;
 • Marmur, piaskowiec, dolomit i inne kamienie naturalne;
 • Mieszanki, w których drewno łączy się z marmurowymi wstawkami, skórą itp.

Laminat z dekoracją mix i skos w kształcie litery U.

Druga funkcja fazowania można nazwać łatwe maskowanie szwów między panelami. Jeśli podczas układania laminatu popełniono drobne błędy lub wahania temperatury w pomieszczeniu są zbyt wysokie, pręty stopniowo rozchodzą się z czasem. Na gładkiej podłodze pęknięcia będą uderzać w oczy zbyt wyraźnie.

Obecność fazek pomoże lepiej ukryć tę wadę. Z jednym warunkiem - podłoga powinna być w odcieniach "Dębu", który najlepiej pasuje do tonu standardowej płyty nośnej. Na ciemnej lub bielonej posadzce jasne pasy przestrzeni międzystrefowej będą zbyt wyraźnie podświetlone.

Jakie jest rozwiązanie w tym przypadku? Po pierwsze, możesz spróbować sam je pomalować, do czego będziesz potrzebował kolorowej farby akrylowej, lakieru tonującego lub tradycyjnej bejcy. Druga opcja to myślenie z wyprzedzeniem o tej chwili i zakup produktów od niemieckich lub austriackich producentów, którzy stosują pigment nie tylko do skosu, ale także do górnej części zamku. To rozwiązanie pozwala na niezauważalne wypełnienie luk, ale tutaj, aby wyczyścić podłogę, potrzebujesz mocnego odkurzacza (nie myjącego), który usunie z pęknięć cały kurz i małe zanieczyszczenia.

Odkurzacz ze specjalną miękką dyszą do czyszczenia laminatu i parkietu.

Pielęgnacja powłoki za pomocą fazy jest prawie taka sama, jak w przypadku gładkich materiałów podłogowych. Możliwe jest stosowanie specjalnych środków czyszczących do podłóg drewnianych i laminowanych, najlepiej z zawartością silikonu lub wosku. Można go wytrzeć lekko zwilżoną ściereczką lub szmatką, aby osuszyć kurz.

Ważne! Nie używać do mycia przy użyciu odkurzaczy do czyszczenia fasad, odkurzaczy parowych lub urządzeń wysokociśnieniowych, takich jak Kärcher. Powłoka nie wytrzyma tak intensywnego czyszczenia na mokro, szyny i inne uszkodzenia szybko powstają na złączach.

Tak więc, począwszy od wyżej wymienionych: z facetem podłoga wygląda lepiej, jest bardziej naturalna niż laminat o gładkich krawędziach. Ponadto, skośna krawędź jest potrzebna, aby szczeliny o szerokości do 1 mm, ale nie więcej, były niedostrzegalne. Nie ma innej funkcji tego rozwiązania konstrukcyjnego.

Jak wiadomo, "reklama jest motorem handlu". Aby promować towary i aktywować sprzedaż, marketerzy stosują różne technologie, w tym naciągane lub nieprawdziwe godności, fakty itp. Przekonajmy się, że laminat o sfazowanej charakterystyce jest prawdziwy, a to - czyjaś wyobraźnia.

Maskowanie szczelin, które pojawiły się z powodu osłabienia stawów.

Parkiet laminowany charakteryzuje się sezonowymi wahaniami wielkości geometrycznych - od 4 do 12% w przypadku produktów wysokiej jakości. Mówiąc prosto, w suchą, gorącą pogodę zasięg zdaje się zanikać, a podczas pory deszczowej pęcznieje. Zmiany te są szczególnie widoczne, gdy technologia została uszkodzona podczas instalacji. Wyrażane w wyglądzie małych szczelin między listwami lub złączami kompensacyjnymi. Fazowanie pozwala częściowo ukryć tę lukę, ale tylko jeśli:

 • Na podłodze kładziony jest laminat lekkich, naturalnych odcieni;
 • Stosowane są wysokiej jakości produkty z kolorowymi zamkami.

Fazowane w tonie płyty.

We wszystkich innych przypadkach nie może być mowy o żadnym przebraniu.

Wizualne wygładzanie połączeń na różnych wysokościach sąsiednich płyt.

Laminat to pokrowiec z zatrzaśniętym, szczelnie połączonym złączem zabezpieczającym. Różnicę w lokalizacji krawędzi można ujawnić:

 • słabej jakości produkty nieznanego pochodzenia;
 • jeżeli zamek jest cięty / uszkadzany przez matrycę w celu zamontowania płyt bez użycia uszczelniaczy lub mas uszczelniających;
 • gdy połączenie jest luźne, nie jest całkowicie zatrzaśnięte.

A faza tutaj nie uratuje - płyty będą "chodzić", w rezultacie, po kilku miesiącach powłoka ulegnie pogorszeniu.

Zwiększ poziom pokrycia amortyzacji.

Układanie laminatu za pomocą fazy na płaskiej podstawie.

Jak pokazuje praktyka, w naszym kraju wciąż jest wielu mistrzów, którzy źle rozumieją technologię "pływającej podłogi". Oznacza to, że powstaje powłoka, która nie jest związana, nie jest przymocowana do podstawy, która jednak jest do niej dopasowana. Podłoga nie może "grać" podczas chodzenia, jak trampolina. Jest to poważny błąd, który skraca życie nawet wysokiej jakości materiału do kilku miesięcy.

Ochrona przed pojawieniem się wiórów, pęcherzy na stawach.

Ryc. 10 (Odkształcenia na laminacie ze ścięciem)

To stwierdzenie jest częściowo prawdziwe w przypadku produktów drewnianych, ale nie w przypadku laminatu. Krawędź (szczególnie kolorowa) i zamek są najsłabszymi miejscami, więc ich ochrona jest ostrożna, za pomocą podkładek z filcu na nogi mebli, mat brudnych itp.

Wgniecenia na laminacie ze ścięciem.

Po powodzi może pojawić się obrzęk lub nie powstają luki kompensacyjne na obwodzie. Od nich nie jest ubezpieczony ani materiał z aspektem, ani bez niego.

Możliwość zmniejszenia kosztu przygotowania podłoża poprzez zastosowanie laminatu z plastrami w połączeniu z wyrównującym podłożem.

Kiedy mistrzowie lub liderzy programów kognitywnych mówią coś takiego, pytanie pojawia się mimowolnie: po co napisano instrukcje, zapisano zasady tworzenia płci? Wszyscy producenci dosłownie krzyczą:

 • Każdy laminowany parkiet może być umieszczony tylko na płaskiej podstawie z kroplą nie przekraczającą 2 mm na każde 2 metry powierzchni;
 • Podłoże o grubości 1-3 mm służy do łatwego wyrównania tych samych 2 milimetrów, a także jako amortyzator pomiędzy powłoką a podłożem.

Instrukcja znajduje się na etykiecie w każdym opakowaniu.

Jeśli chcesz, aby niedroga podłoga z fazowaniem trwała 15-25 lat deklarowana przez producenta, ściśle przestrzegaj instrukcji przygotowania bazy i nie szukaj mitycznego podłoża "super-poziomującego".

Po powodzi wszelkie produkty HDF puchną. I tutaj faza nie jest ważna, ale jakość płyty i sam zamek. Dobry materiał wykończeniowy może powrócić do pierwotnego stanu, ale musi zostać wysuszony i umieszczony pod prasą.

Zwiększona w 2-3-krotnym czasie użytkowania.

Uszkodzona skórka pomalowana.

Podłoga 32 klas ze ścięciem i bez niego w tych samych warunkach służy temu samemu. Jedyna różnica polega na tym, że intensywne czyszczenie na mokro powoduje, że kolorowa skórka szybko traci kolor i połysk.

W rzeczywistości ilość śmieci w twoim domu nie zależy od obecności skosów na laminacie. Do czyszczenia używaj odkurzacza lub specjalnych mopów z dyszami Fleecy.

Dodamy: w odpowiednim czasie na parkiecie z jasnego laminatu ścierają się stawy. Producenci zdają sobie z tego sprawę, dlatego przy produkcji częściej spotykanych produktów o przekłutych przekrojach są pomalowane na ciemniejszy kolor niż powierzchnia główna.

Nie jest pożądane stosowanie w wilgotnych obszarach.

Wszelkie produkty wykonane z wytłaczanej płyty pilśniowej nie nadają się do wanien, pralni itp. Parkiet laminowany z krawędziami ciętymi należy do tej kategorii.

W pomieszczeniach mokrych odpowiedni jest tylko laminat ze specjalnym systemem mocowania.

Wyjątkiem są podłogi z PVC i odporne na wilgoć powłoki ze specjalnym, nieprzemakalnym sztauowaniem.

Które lepiej użyć laminatu - z fazowaniem lub bez niego

Jest jedna odpowiedź na to pytanie - którą lubisz najbardziej. Tutaj nacisk kładziony jest na percepcję wzrokową, zgodność z ogólnym rozwiązaniem kolorystycznym i styl wnętrza.

Drugą kwestią jest jakość produktów. Europejscy "starzy pracownicy" rynku budowlanego są wrażliwi na reakcje kupujących na ich produkty, stale ulepszając technologię i poprawiając wydajność. Dlatego przy zakupie najpierw należy rozważyć propozycje członków europejskich producentów podłóg laminowanych (EPLF). Listę można przeglądać na stronie internetowej organizacji.

Który lepszy laminat - z lub bez skosu?

Faza to powierzchnia uzyskana w wyniku ukosu krawędzi materiału od strony przedniej. Na laminacie skosy wyglądają jak małe wgniecenia po bokach deski. Ze względu na fasety, rodzaj podłogi jest przekształcany w rodzaj parkietu. Imitacja podłogi deski tworzy przyjemne uczucie mieszkania w solidnym i wygodnym drewnianym domu. W tym przypadku łatwość i czas działania jest znacznie większa niż materiału naturalnego.

Jak powstaje wrażenie podłogi podłogi? To bardzo proste. Faktem jest, że przy łączeniu płyt warstwowych ze ścięciem powstaje między nimi niewielki otwór, który tworzy pożądany efekt naturalnych podłóg z desek. W tym przypadku szczeliny między deskami nie są wyczuwalne.

Powierzchnie ścięte ukształtowane są na dwóch lub czterech stronach laminowanych płyt. W przypadku dwustronnego fazowania znajduje się na wzdłużnych przeciwległych częściach płyty. Ponadto fazowanie wykonuje się w kształtach U i V. Pierwszy ma zaokrąglony kształt, a głębokość gniazda wynosi nie więcej niż 2 mm, a głębokość drugiego - nie więcej niż 3,5 mm. Jest też mikrofiltracja o głębokości co najmniej 1 mm. Wąski otwór zapobiega wnikaniu brudu między deski.

Faza jest kręcona, zwinięta lub zwykła. Fałszywy aspekt jest wyciskany przez specjalne walce. W takich przypadkach jego powierzchnia jest pokryta folią ochronną, która zapobiega przedostawaniu się brudu. Zwykła faza jest najpierw wycinana, a następnie zabezpieczana. Fazowana faza jest standardem estetyki i piękna. Służy do osiągnięcia maksymalnego podobieństwa do ogromnej podłogi.

Wybierając płyty laminowane ze ścięciem, należy zwrócić uwagę na jakość i historię producenta. Jednak prawidłowa instalacja wpływa na estetykę podłogi i czas jej obsługi.

Po pierwsze, pożądane jest umieszczenie laminatu ze ścięciem wzdłuż ściany w odległości 1 cm od niego. Taka obrzydliwa luka jest po prostu konieczna, ponieważ w przyszłości materiał rozszerzy się na obwodzie o 10 mm.

Po drugie, mocowanie połączeń paneli odbywa się za pomocą kleju wysokiej jakości. To włókno powinno być dobrze zaimpregnowane lepką masą.

Z reguły w procesie układania laminatu, mistrzowie stosują dwuskładnikowy klej poliuretanowy, który ma doskonałą odporność na wilgoć i wysoką jakość chwytu. Ponadto, ze względu na jego zastosowanie, podczas instalacji nie jest wymagany podkład.

Po trzecie, podczas montażu rzędów końce płytek są przesunięte o około 40-50 cm dla właściwego rozkładu obciążenia.

Podczas układania ostatniego rzędu przylegającego do ściany stosowane są kliny, które umożliwiają dociskanie kołków do najbliższego rzędu. Należy również wiedzieć, że w przypadku laminatu ze ścięciem wąski cokół nie pasuje, jego szerokość powinna wynosić co najmniej 25 milimetrów. Podczas wymiany lub montażu drzwi należy wykonać pracę po ułożeniu laminatu.

Technologia montażu laminatu z fazowaniem i bez niego nie różni się, nie ma szczególnych trudności. Koszt materiału z aspektem jest nieco droższy niż zwykle.

Po pierwsze, skos laminatu nadaje mu podobieństwo do drogich wykładzin podłogowych. Pełni także inne funkcje:

 1. Maskowanie pęknięć pojawiających się między panelami, gdy złącza blokujące są osłabione, z uwagi na wygląd laminatu nowego.
 2. Wizualne wygładzanie różnic wysokości między listwami powiązanymi z nierówną podstawą. Faza nie jest jednak w stanie rozwiązać problemów związanych z dużym obciążeniem zamków spowodowanych nierównościami nierównych podłóg.
 3. Ukrywa możliwe wady plastra.
 4. Dobry laminat ze skosą wizualnie zwiększa powierzchnię pomieszczenia. Podczas układania laminatu wzdłuż długiej ściany ze względu na dwustronny fazowanie można rozszerzyć pomieszczenie i rozszerzyć czterostronny.

Fasetki laminatu są sfazowane, zgodnie z opiniami

Laminat z fazowanymi opiniami użytkowników jest zasadniczo pozytywny. Jednak niektórzy ludzie myślą, że rowki między blaszkami są zatkane brudem. Ale w rzeczywistości, wycięcia nie są tak duże, a dzięki obróbce krawędzi za pomocą związków odpychających wodę i brud ten problem zostaje zredukowany do zera. Wyczyść laminat za pomocą sfazowania po prostu jako mopa z teleskopową rączką i odkurzacza.

Z reguły niepożądane jest układanie laminatu ze ścięciem w pomieszczeniach o wysokim poziomie wilgotności i gdzie istnieje ryzyko rozlania wody na wykładzinę podłogową, ponieważ skos zwiększa obszar kontaktu z wilgocią. Jednakże, jeżeli materiał jest wykonany z gęstej płyty o wysokiej zawartości żywic, jest wykonany z wysokiej jakości zamków, które zapewniają niezawodne mocowanie paneli, a wszystkie otwarte sekcje i powierzchnie są traktowane specjalną wodoodporną kompozycją, brak lub obecność sfazowania nie ma znaczenia.

Laminat ze sfazowaniem lub bez - co jest lepsze?

Te odmiany laminatu mają swoich fanów i przeciwników. We wnętrzu laminat ze ścięciem wygląda wyśmienicie i bardzo drogo, trudno odróżnić go od naturalnego parkietu. Wielu błędnie uważa, że ​​jest mniej trwały, ma słabszą odporność na wilgoć i charakteryzuje się trudnym wycofaniem. Jednak w rzeczywistości nie wszystko jest tak złe, wystarczy wybrać pożądany laminat ze sfazowaniem, biorąc pod uwagę parametry lokalu i nie będzie problemów.

Przed dokonaniem ostatecznego wyboru i odpowiedzeniem na pytanie: laminat ze sfazowaniem lub bez - co jest lepsze - spójrz, jak wyglądają oba. Pomiędzy nimi nie ma znaczących różnic w wydajności. Faza jest uważana za ozdobną technikę, element projektu. Dlatego wybierając laminat, powinieneś bazować na swoich życzeniach i preferencjach.

Dodaj komentarz

− 1 = 2