Nazwa kategorii

Jak pozbyć się zapachu w pralce

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu w pralce

Jak łatwo być dobrą gospodynią domową, kiedy jest tylu asystentów wokół ciebie: wszelkiego rodzaju kuchennych kombajnów, pieców cudów, szybkowarów, odkurzaczy i, oczywiście, pralek, które nie tylko myją, ale też wyciskają i wysychają! Zdarza się, coś zaczyna działać nie tak, i już jest dyskomfort. Tutaj, na przykład, ukochany asystent-pijak zaczął nieprzyjemnie pachnieć. Jaki jest powód? Oczywiście, nie martw się o to. Ale zapach z pralki może przejść do twojej bielizny, w której będziesz chodził. A w łazience powietrze było wyraźnie zepsute. Nieprzyjemne, prawda?

 • Lepiej zapobiegać niż walczyć po fakcie
 • Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu na maszynie do pisania

Lepiej zapobiegać niż walczyć po fakcie

Najczęściej zapach pojawia się po kilku latach pracy maszyny z powodu niewłaściwej pielęgnacji. Jak temu zapobiec?

 • Nie przechowuj brudnego prania w bębnie, lepiej kup specjalny kosz.
 • Nie zamykaj drzwiczek bębna po kolejnym myciu: zwierzę po pracy powinno "oddychać", a jego części suche.
 • Trwale wytrzyj gumową uszczelkę włazu do wyschnięcia.
 • Czyść filtr pompy z zanieczyszczeń raz na 2-3 miesiące.
 • Używaj detergentów ściśle według instrukcji. Jeśli wylejesz więcej proszku, płynu do płukania lub zmiękczacza, nie rozpuszczą się one całkowicie w wodzie, a ich osady osadzą się w pojemniku i spłyną. Z biegiem czasu formy pojawiają się w takich miejscach. Eksperci zalecają, aby wziąć detergent do mycia nawet trochę mniej niż zalecił to sam producent. To jasne, ponieważ im więcej wydajesz proszku, tym częściej będziesz go musiał kupić.
 • Od czasu do czasu oddaj się swojemu wiernemu asystentowi - raz na kilka miesięcy przygotuj dla niej łaźnię parową z detergentem w maksymalnej temperaturze 95 ° C bez prania i wirowania.
 • Okresowo czyścić element grzewczy z kamienia i brudu.

To wszystko jest zapobieganie, a jeśli coś przeoczyłeś, a paskudny duch bagien wciąż się pojawiał?

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu na maszynie do pisania

Niektóre kochanki próbują usunąć zapach wszelkiego rodzaju zapachów i klimatyzatorów. Ale powód musi być traktowany, a nie maskowany! Chodzi o to, że niebezpieczna para - pleśń i grzyb - osiadła w twojej pralce. Uwielbiają wilgoć, ciepło i ciemność. I, paradoksalnie, to brzmi jak klimatyzatory, spłukiwanie, zapachy - świetna żywność dla bakterii, pleśni i grzybów.

Unikaj zawilgocenia w łazience, częściej przewietrz pomieszczenie, w którym zainstalowana jest pralka.

Bęben, gumowa uszczelka, pojemnik na proszek wytrzyj roztworem do pieczenia sody (rozpuść łyżeczkę napoju gazowanego w szklance wody), a następnie poddaj wszystkiemu octu jabłkowego.

Wyczyść filtr pompy. Chroni pompę przed różnymi śmieciami - włosami, nicią, małym śmieciem. Filtrowany brud zaczyna gnić i rozprzestrzeniać nieprzyjemny zapach.

Wciąż pozostał zapach w pralce? Tak więc pleśń osiadła gdzieś głębiej, gdzie nie można się dostać.

Jeśli często usuwasz w niskiej temperaturze, bakterie nie są całkowicie zniszczone i nadal się rozmnażają na wewnętrznych częściach, które wchodzą w kontakt z wodą.

Wlać łyżeczkę kwasu cytrynowego do pojemnika na proszek, wybrać tryb wrzenia i zmyć. Jeśli to nie pomogło, po raz kolejny jechać samochodem w trybie bezczynności, dodając specjalne narzędzia do czyszczenia pralek zakupionych w sklepie z narzędziami.

A może problem leży w twoim niespełniającym wymagań proszku? Zmień go i spójrz na wynik. Czy to pomogło? Nie? Następnie szukaj przyczyny zapachu bagien w twojej pralce gdzie indziej.

 • Zmień wąż spustowy. Podczas długiej i wiernej służby jest w niej wiele interesujących rzeczy, których nie można oczyścić. Oczywiście nie oznacza to, że musisz biegać po narzędzia i coś do odkręcenia - wystarczy zadzwonić do specjalisty. Możliwe, że to będzie twój wierny. Nie wstydź się zajrzeć do węża usuniętego: jeśli brudne płatki wydostają się z wody, to znak, że zmieniasz wąż.
 • Sprawdź, czy odpływ jest prawidłowo podłączony do kanału ściekowego. Może być tak, że woda nie jest całkowicie spuszczona i stojąca w zbiorniku. Ponownie, wezwij pomoc specjalisty, ale najlepiej nie ten, który niepoprawnie podłączył odpływ.
 • Czasem "zapach" elementu grzejnego, czyli TEN. Osadza brud, włókna, włosy, śmieci z kieszeni. A całe to bogactwo zaczyna gnić. Wyczyść grzejnik lub wymień go na nowy. Pamiętaj, że problemy techniczne muszą być naprawiane tylko przez specjalistę! Jak wyczyścić grzejnik? Ten sam kwas cytrynowy i reżim wrzenia.
 • Nie wierz w to, ale zdarza się, że smród w pralce pojawia się zaraz po wyczyszczeniu. Kawałki brudu miały czas na orzech, ale zostały w środku, a teraz bezpiecznie zarosły pleśnią i grzybem. Znowu czyść.
 • Najbardziej ekstremalną metodą jest mechaniczne czyszczenie przy całkowitym demontażu pralki.

Hurra! Pokonałeś ten nieprzyjemny zapach w pralce! A teraz nie relaksuj się, skorzystaj z naszej porady i odpowiednio opiekuj się swoim asystentem. Wtedy pralka i pranie będą naprawdę czyste i pachnące!

Próbowałem oczyścić filtr pompy z brudu, chociaż w pozostałej części trzymam wszystko, powietrze, dodam Calgona, zapach po zniknięciu, staram się zająć maszyną do pisania

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu w pralce

Pomimo tego, że nowoczesna technologia jest dość niezawodna, jej działanie może powodować różne problemy, w tym nieprzyjemny zapach. Może być wiele przyczyn tego stanu rzeczy, a przed podjęciem jakichkolwiek działań konieczne jest zrozumienie przyczyn problemów.

Nietypowy zapach z pralki może mieć inny charakter, który jest określony przez przyczynę jego wystąpienia.

Zarodniki pleśni są wszędzie, więc około pięciuset zarodników pleśni na metr sześcienny masy powietrza, a brak światła i nadmiaru wilgoci prowadzi do rozwoju grzyba.

Jeśli zapach pleśni pochodzi z pralki, prawdopodobnie dotyczy to grzyba, który osiadł w bębnie. Forma może pokrywać nie tylko ściany bębna, ale także wchodzić w trudniejsze części maszyny, gdzie nie można jej zobaczyć.

Do tego zjawiska może prowadzić zwyczaj zamykania drzwi maszyny natychmiast po zakończeniu prania i wynoszenia prania. W związku z tym wilgoć nie wyparowuje i powstaje bardzo korzystne środowisko dla rozwoju grzybów. W związku z tym pojawia się charakterystyczny nieprzyjemny zapach.

W tym przypadku maszyna wydziela zapach ścieków. Ze względu na długą pracę urządzenia w filtrze zbiera się dużo śmieci, kosmków i włosów. Z biegiem czasu depozyty te mogą zacząć się rozpadać, przez co wyczuwalny jest zapach ścieków.

Takie blokady mogą powodować problemy z wypływem wody z bębna. Aby rozwiązać problem, filtr należy wyczyścić. Możesz to zrobić samodzielnie lub przy pomocy specjalisty.

Pojawienie się stęchłego zapachu z bębna maszyny wiąże się z brakiem wentylacji w komorze prania. Powodem tego może być trwałe wyłączenie pralki, chociaż zgodnie z przepisami, pokrywa powinna być uchylona.

Nawet jeśli po umyciu wnętrze bębna zostanie wytarte, wilgoć pozostanie. Należy pamiętać, że przestrzeń ładunkowa musi być zawsze wentylowana. W przeciwnym razie pozostała ciecz nie będzie w stanie normalnie wyparować.

Aromat stęchlizny powstaje również, gdy wewnątrz maszyny brudne rzeczy są przechowywane przez długi czas. Jest to niedopuszczalne, ponieważ wysoka wilgotność wraz z brudnymi przedmiotami powoduje gnicie, tworzenie zarodników i rozwój różnych patogennych mikroorganizmów. Jest to niebezpieczne nie tylko dla maszyny, ale także dla twojego zdrowia.

Jeśli nieprzyjemny zapach jest widoczny tylko podczas spuszczania cieczy, to z pewnością problem leży w systemie odwadniającym lub w zwykłych rurach. Być może w systemie odpływowym jest blokada, w związku z czym woda nie może normalnie opuścić, a zapach ścieków dostaje się do maszyny za pomocą zaworu zwrotnego. Jeśli nie ma zaworu lub występują z nim problemy, smród może rozprzestrzeniać się po całym domu.

Podobne konsekwencje wystąpią również, jeśli na ściankach rur spustowych jest dużo śmieci.

Problemy z kanalizacją

Czasami problem nieprzyjemnego zapachu może nie znajdować się w samochodzie, a w ogólnym systemie odpływu wody należy obserwować zapach i od muszli.

Przyczyną zapachu benzyny lub oleju napędowego jest w zasadzie pranie w pralce rzeczy pachnącej tym paliwem samochodowym.

Niskociśnieniowe detergenty

Czasami przyczyną nieprzyjemnego zapachu mogą być proszki i detergenty niskiej jakości lub niewłaściwe stosowanie środków czyszczących.

Czasami po czyszczeniu maszyna zaczyna wydzielać nieprzyjemne zapachy. Powodem jest to, że ocet lub kwas cytrynowy wchłania zablokowany brud, który zaczął gnić. W przypadku użycia kwasu, należy go wypełnić w komorze na proszek, następnie ustawić maksymalną temperaturę wody i włączyć tryb spin-off.

Jeśli zrobisz wszystko według zasad, problemy nie powinny się pojawić. Jeśli zapach pozostanie, przepłucz maszynę, a następnie powtórz procedurę gotowania.

Metody usuwania zapachu z pralki są w dużej mierze zdeterminowane pochodzeniem tego zapachu.

 1. Włącz tryb najwyższej temperatury lub gotuj bez prania, bezczynnie, z dodatkiem tylko detergentu. Pomoże to spłukać bęben.
 2. Zdobywaj środek przeciwbakteryjny lub antybakteryjny do pralek i używaj go zgodnie z instrukcjami.

Najpierw należy spłukać fałdy uszczelki wokół drzwi i pojemnika na proszek, najczęściej forma pojawia się dokładnie tam. Lepiej jest wyjąć pojemnik, aby forma nie dostała się bezpośrednio do pojemnika.

Do mycia można używać specjalistycznych produktów, a także mydła, octu, roztworu sody lub słabego roztworu siarczanu miedzi. Następnie wyczyść i delikatnie przepłucz filtr pompy. A na koniec włącz tryb wrzenia i rozpocznij pojedyncze pranie.

Wzmocnij efekt za pomocą specjalnych środków czyszczących. Z alternatyw ludowych można użyć octu, kwasu cytrynowego, rozcieńczonej wodą bieli.

Aby uniknąć zapachu benzyny w pralce, opłucz je pod bieżącą wodą, zanim zaczniesz prać rzeczy pachnące wonią i najlepiej je ręcznie zmyć.

Jeśli smaki benzyny są już słyszalne z twojego urządzenia, musisz umyć pralkę nieprzyjemnych zapachów. Aby to zrobić, przeprowadź serię "bezczynności". Najpierw ustaw temperaturę na 30 stopni, aw pojemniku na proszek napełnij połowę paczki zwykłej sody i włącz maszynę.

Następnie powtórz procedurę, ale zamiast sody użyj szklanki octu stołowego. Przy ostatnim myciu nie są wykorzystywane żadne fundusze, a temperatura wody pozostaje taka sama. Po czyszczeniu drzwi maszyny muszą pozostać otwarte.

Po południu można sprawdzić, czy zapach benzyny z pralki został usunięty. Aby to zrobić, możesz zrobić pranie starych rzeczy, które nie jest szkoda. Jeśli obcy zapach nadal jest odczuwalny, musisz powtórzyć cykl pustych zmywarek.

Ocet usuwa nieprzyjemne zapachy z maszyny. Pół szklanki octu wlewa się do pralki i układa na wrzącym systemie. Zauważ, że pierwsza partia wody natychmiast wylewa się, gdy wejdzie do węża spustowego. Ponieważ lepiej poczekać pół minuty, aby maszyna przestała napełniać się wodą, a dopiero potem napełnić pojemnik na detergent za pomocą octu. Więc na pewno wpadnie w bęben maszyny do pisania.

Kwas cytrynowy jest niezwykły do ​​zwalczania szumowin. Najpierw należy wlać 100-200 gramów kwasu cytrynowego do komory na proszek lub bezpośrednio do bębna. Następnie wybierz najdłuższe pranie o temperaturze 90-95 stopni i naciśnij "start".

Teraz, co dzieje się w samochodzie, musisz monitorować jak najbliżej. Istnieje ryzyko, że duże osady kamienia mogą się oddzielić i zniknąć w rynnie spłukiwania. Procesowi temu towarzyszy zwykle brzęczący dźwięk podczas opróżniania. Nie trzeba się bać. Natychmiast wyłącz maszynę i usuń szumowiny z odpływu, a następnie ponownie naciśnij przycisk start.

Po zakończeniu mycia otwórz bęben i sprawdź elementy gumowe, pod którymi mogą znajdować się małe kawałki skali. Zwilż szmatę przez problematyczne obszary bębna, a następnie sprawdź ponownie spust. Zwykle ta procedura pomaga przywrócić urządzenie do normalnego trybu pracy. W rezultacie znikają nieprzyjemne zapachy, a także hałas z zewnątrz.

Konwencjonalna woda sodowa może być używana do usuwania pleśni i grzybów z bębna. Konieczne jest rozpuszczenie 250 gramów sody w 250 ml ciepłej wody i ten roztwór wytrzeć bęben pralki od wewnątrz.

Kwas cytrynowy można próbować połączyć z bielą, ale w tym przypadku pomieszczenie powinno być dobrze wentylowane. Rozpocząć pranie w temperaturze 90 stopni i wlać mieszaninę bieli i kwasu cytrynowego do pojemnika na proszek.

Białka i wybielacza chlorowego w czystej postaci można użyć do wyeliminowania zarodników pleśni. 100 ml produktu należy wlać bezpośrednio do bębna i przepłukać pranie w temperaturze 90 stopni. Wystarczy pół godziny prania.

W 100 ml ciepłej wody, w celu rozpuszczenia siarczanu miedzi w 50 ml, miesza się dobrze i roztwór wlewa się do bębna, a następnie uruchomić trzydzieści minut prania w temperaturze 90 ° C.

Jeśli żadna metoda nie przynosi rezultatów w pozbyciu się nieprzyjemnego zapachu, problem może być poważniejszy, na przykład w stagnacji wody, z którą nie można sobie poradzić bez dobrego filtra. Skontaktuj się ze specjalistą, który określi dokładną przyczynę problemu i wyeliminuje go.

Aby uniknąć problemów związanych z nieprzyjemnym zapachem z pralki, należy przestrzegać następujących zaleceń:

 • Po każdym myciu wytrzyj bęben do sucha.
 • Tacka na proszek powinna być okresowo płukana.
 • Po każdym myciu usuń gumę z gumowego mankietu i usuń wilgoć.
 • Raz lub dwa razy w miesiącu wyczyść filtr węża spustowego. Zwykle gromadzi się wiele bakterii.
 • Przynajmniej raz na dwa miesiące należy zapobiegać skali w TEN.
 • Raz w miesiącu, aby włączyć tryb wrzenia przy użyciu środków wybielających.
 • Nie używaj więcej proszków i płynów niż wymaga to prania.
 • Gęste płukania lub bardzo mydlane proszki nie mogą być całkowicie wypłukane przez wodę płuczącą, dzięki czemu może powstać grzyb o charakterystycznym zapachu. Takie fundusze powinny być wykorzystywane rzadziej lub w ogóle nie być wykorzystywane.
 • Użyj detergentu zgodnie z instrukcjami.
 • Po umyciu pozostaw otwarte drzwi maszyny.
 • Nie zostawiaj w bębnie wypranych już ubrań i nie przechowuj brudnych.

Dodaj komentarz Anuluj odpowiedź

Rwa kulszowa - bardzo bolesne uczucie w okolicy lędźwiowej.

Każda przeciętna rodzina wydaje prawie połowę z tego.

Płatki śniegu i kiełki z opakowań po cukierkach są przestarzałe.

Aby odświeżyć wnętrze domu, nie jest konieczne przeprowadzanie przebudowy.

Konwulsyjne skurcze mięśni łydek w nocy.

Jak pozbyć się zapachu w pralce: skuteczne sposoby i praktyczne zalecenia

Nie jest tajemnicą, że pralka, bez względu na to, jak nowoczesne i "inteligentne" 9raquo; nie była w stanie pracować długo i bezbłędnie tylko pod warunkiem prawidłowego działania. Ale nawet jeśli postępujesz zgodnie ze wszystkimi instrukcjami dla swojego asystenta, możesz napotkać taki problem, jak ostry i nieprzyjemny zapach w pralce. Jak pozbyć się niechcianych ambreys i, co najważniejsze, jest remedium, aby uniknąć wystąpienia tego efektu ubocznego przy użyciu automatycznego "stylalka9raquo;?

Ogniska nieprzyjemnego zapachu

Pierwszą rzeczą, która musi zostać wyjaśniona od razu, jest dokładnie to, z którego miejsca idą elementy lub części pralki. Najczęstsze ogniska nieprzyjemnego uporczywego zapachu są następujące:

• Gumowy mankiet (pierścień), który służy jako zamknięcie drzwi pralki.

• Taca (również pojemnik lub pojemnik) do ładowania detergentu do mycia i / lub kanału, przez który proszek wchodzi do pralki.

• Filtr węża spustowego i / lub wąż spustowy.

• Grzałki (elementy grzejne) i części wewnętrzne.

Przyczyny zapachu pleśni i wilgoci, zgniły zapach w pralce

Zanim pozbędziesz się zapachu w pralce, "patient9raquo; będzie musiał określić "diagnoza9raquo;. To znaczy, aby ustalić przyczynę smrodu. Pomoże to nie tylko szybko rozwiązać problem, ale także uniknąć tego w przyszłości. Tak więc ocena przyczyn nieświeży zapach:

• Niewłaściwe pranie i / lub niewłaściwe użycie.

• Trwałe zanieczyszczenie, aw konsekwencji mnożenie drobnoustrojów i bakterii we wspomnianych wyżej ogniskach zanieczyszczenia.

• Niekompletne odprowadzanie wody po myciu.

• Zużycie części pralki.

• Ścieki i / lub nieprawidłowe podłączenie pralki do komunikacji.

Ponieważ nie jest to konieczne: najczęstsze błędy, które mogą powodować zapach w pralce

Oprócz różnych rodzajów zanieczyszczeń, następujące regularne błędy obsługi mogą powodować nieprzyjemne zapachy w pralce:

• Niewystarczające suszenie i wentylacja urządzenia po umyciu. Wilgoć, która pozostaje po praniu i rozładowaniu prania, może powodować wilgotny zapach w pralce. Jak się pozbyć? Wystarczy wycierać bęben i gumowy mankiet w stanie suchym, a następnie pozostawić otwarte drzwi na chwilę. Za dwie lub trzy godziny pralka całkowicie wyschnie.

• Przechowywanie brudnej bielizny w bębnie. Wilgoć, kurz, cząstki potu i brudu tworzą wszystkie warunki dla mikroorganizmów, więc lepiej przechowuj brudne rzeczy w specjalnym koszu i pozostaw maszynę perkusyjną wolną.

Zasady, jak widać, są dość proste. Ale niestety, przypomnienie o tym może nie być w każdej instrukcji do pralki.

Pierwsze pytanie, które z pewnością może powstać: w jaki sposób proszki i inne nowoczesne detergenty, zawsze zawierające substancje czynne i perfumy, powodują nieprzyjemne zapachy? Po pierwsze, zastosowanie tanich składników o niskiej jakości prowadzi do tego, że cząstki detergentu nie są zmywane, ale osadzają się na ścianach i częściach urządzenia. Z biegiem czasu te pozostałości stają się obrzydliwe i pojawia się charakterystyczny zapach z pralki.

Ale nawet użycie najlepszych proszków, żeli i płynu nabłyszczającego do prania nie uratuje Cię przed zgniłym zapachem, jeśli nie zastosujesz się do dawkowania. Aby załadować detergent, należy skoncentrować się na dozowniku dostarczonym z detergentem i innymi produktami. Jeśli regularnie napełniać zbyt dużo, efekt jest taki sam, jak w przypadku urządzeń o niskiej jakości: środki do mycia cząstki nie są wyprane bez śladu, zanieczyszczenia i stworzyć idealne środowisko dla mikroorganizmów.

Wszystko to powoduje zepsuty zapach z bębna pralki. Jak pozbyć się ostrego zapachu, który powstał z tego powodu?

Ponadto przestrzegania dozowania detergentu do czyszczenia ścianek oraz części pralki przed brudem rekomendowanym, raz na miesiąc, wydając pusty prania, to do uruchomienia urządzenia bez ładowania prania do bębna. Odbywa się to w następujący sposób: w tacy zamiast proszku do prania dodaje się specjalne narzędzie przeznaczone do czyszczenia pralki. Specjalne środki do urządzenia czyszczącego może zastąpić tradycyjny kwas spożywczy cytrynowego (2 łyżek stołowych) lub kombinacji kwasu cytrynowego i sody kaustycznej - efekt jest taki sam.

Następnie rozpoczyna się od najwyższej możliwej temperatury wody (zwykle 90 lub 95 stopni). Następnie pralkę wytrząsa się i suszy otwartym bębnem.

Jak czyścić gumowy mankiet (pierścień)

Jednym z najczęstszych miejsc na pojawienie się zapachu wilgoci i pleśni jest gumowy pierścień, mankiet na klapie załadunkowej. Tutaj, po umyciu, pozostaje niewielka ilość wody, która może ulec rozkładowi, a brud gromadzi się pod gumowym mankietem. Konsekwencją tego jest zapach wilgoci w pralce. Jak się go pozbyć? Mankiet powinien być dokładnie oczyszczony środkiem dezynfekującym i wyczyszczony gąbką. W przyszłości zaleca się, aby powierzchnia gumy była sucha po każdym praniu. Mankiet, który stał się bezużyteczny, należy wymienić w warsztacie.

Tacka do ładowania proszku do prania

Rozłożony pojemnik, w którym ładuje się pranie, oraz kanał, przez który są podawane do bębna urządzenia, są również zagrożone. Nadmiar detergentów pokrywa powierzchnię tych części folią, a następnie z tego powodu w pralce pojawia się zapach pleśni i pleśni. Jak pozbyć się tak nieprzyjemnego zjawiska? Delikatnie wyciągnij tacę, zanurz ją na chwilę w środku dezynfekującym. Następnie pojemnik należy dokładnie spłukać szczoteczką (odpowiednia jest stara szczoteczka do zębów) i spłukać.

Należy również przetworzyć otwór, w którym jest zainstalowana taca detergentu. Aby to zrobić, środek dezynfekujący jest nakładany na powierzchnię wewnątrz otworu za pomocą pistoletu natryskowego, po czym wszystko jest złuszczane i spłukiwane.

Zdarza się, że forma rozprzestrzeniła się poza tacę ładującą, do kanału doprowadzającego detergent. Możesz to sprawdzić, zapalając latarkę w otworze na tackę - forma, jeśli tam jest, będzie widoczna. Jeśli tak się stało, jak pozbyć się zapachu? W pralce wystarczy wyczyścić kanał cienką szczotką, samodzielnie lub kontaktując się z mistrzem.

Nieprzyjemny zapach w pralce może się często pojawić, jeśli przez cały czas myjesz w niskich temperaturach. Brak wrzenia prowadzi do tego, że bakterie wywołujące pleśń i stęchłe zapachy nie giną, ale kumulują się. Nie mniej ważną rolę odgrywają małe śmieci z ubrań, które pozostają w filtrze, węże, na ścianach pralki.

Jak pozbyć się stęchłego zapachu z pralki, jeśli problem dotyczy brudnego filtra spustowego lub węża spustowego? Filtr spustowy należy czyścić regularnie - co najmniej raz na 6 miesięcy. W przeciwnym razie blokada w filtrze będzie nie tylko źródłem zepsutego zapachu, ale także znacząco przeszkodzi w pobraniu wody. W celu przeprowadzenia operacji czyszczenia filtr należy usunąć i dobrze spłukać pod bieżącą wodą.

Wąż spustowy wody może ulec zabrudzeniu, jeśli zostaną zebrane w nim zepsute pozostałości detergentów i zanieczyszczeń. Oprócz nieprzyjemnego zapachu, spowoduje to, że wewnątrz urządzenia będzie trochę wody, również wytłumiona. Wąż czyści się przez puste mycie w maksymalnej możliwej temperaturze wody. W szczególnie zaniedbanych przypadkach wąż spustowy najlepiej wymienić po prostu.

Na elementach grzejnych nowoczesnej pralki źródłem zepsutego zapachu jest najprawdopodobniej tak zwane "raid9raquo; Są to zanieczyszczenia, które szczelnie pokrywają elementy grzewcze powstające z drobin kurzu, zanieczyszczeń wody i pozostałości detergentów. Cały ten kapelusz jest kwaśny i emanuje nieprzyjemnym zapachem stęchlizny, a podczas mycia w reżimie wysokiej temperatury może wyczuć zapach palenia. Jak pozbyć się zapachu w pralce? Pomoże to uruchomić urządzenie bez ładowania prania w temperaturze 90-95 stopni za pomocą chloru (jeśli nie jest to zabronione w tym modelu), kwasu cytrynowego lub specjalnego środka.

Zapach pleśni i wilgoci może również pojawić się po wyczyszczeniu pralki. W takim przypadku środek czyszczący często jest obwiniany, ale powód jest całkiem inny: cząstki opadające z kamienia odpadły od elementów grzewczych, które stały się doskonałą pożywką dla grzybów lub bakterii. Jeśli po wielokrotnym czyszczeniu opróżnione puste płukanie kwasem cytrynowym lub octem pozostawi zapach, należy zwrócić się do warsztatu.

Kanalizacja: gdy przyczyną nie jest samochód

Zdarza się, że z powodu niewłaściwego podłączenia do sieci kanalizacyjnej lub przeszkód i usterek w rurach kanalizacyjnych w pralce może pojawić się zapach. Jak się pozbyć? Środki do czyszczenia i dezynfekcji pralki nie pomogą tutaj. Konieczne będzie podłączenie maszyny tak, aby zapach nie szedł bezpośrednio, a zatkana rura, która może być zidentyfikowana przez podobny zapach z wanny i wszystkich zlewów, wyczyszczona.

Być może warto się dotykać, a przypadki, gdy z pralki pojawił się nieprzyjemny, nieprzyjemny zapach z powodu umycia rzeczy o silnym zapachu.

Najczęściej właściciele pralek mogą przechowywać w samochodzie zapach rozpuszczalnika lub benzyny, próbując usunąć tłuste plamy lub korozyjne ślady farby. Po takim praniu ostry zapach nie tylko pozostaje w bębnie przez długi czas, ale także impregnuje wszystkie ubrania znajdujące się w środku. Ale jeśli tak się stanie, możesz pozbyć się zapachu benzyny w pralce, a także zapachu rozpuszczalnika, tylko w kilku krokach:

• Po ustawieniu temperatury wody na 30 stopni, zamiast detergentu na tacy, musisz napełnić sody oczyszczonej, około 100 gramów, a następnie rozpocząć pranie bez prania.

• Natychmiast po zakończeniu procesu mycia należy ostrożnie wlać do octu stołowego - wystarczy jedna szklanka. Przy tej samej temperaturze 30 stopni pranie bez prania rozpoczyna się ponownie.

• Trzecie zmywanie odbywa się nie tylko bez układania prania, ale także bez jakichkolwiek środków w pojemniku na proszek detergentu - po prostu z wodą o najniższej możliwej temperaturze.

• Pralka jest czyszczona, suszona i wentylowana przez co najmniej 24 godziny. Aby określić, czy można było pozbyć się zapachu rozpuszczalnika (benzyny), niechciany element tkaniny można wyprać w pralce.

• Nawet przy najmniejszym wskazaniu, że zapach benzyny lub rozpuszczalnika nadal pozostaje, cały proces czyszczenia musi zostać powtórzony.

Pamiętaj jednak, że nie musisz decydować, jak pozbyć się zapachu: nie możesz myć rzeczy w pralce po przetworzeniu za pomocą tych chemikaliów.

Konserwacja zapobiegawcza: mycie bez nieprzyjemnych zapachów

Zawsze lepiej jest zapobiegać pojawianiu się brudu i smrodu w pralce, niż później walczyć. Co musisz zrobić, aby nie musieć się martwić, jak pozbyć się zapachu w pralce:

• Co najmniej raz w miesiącu oczyść ściany, części i elementy grzewcze za pomocą opisanej metody mycia pustego za pomocą specjalnego środka chemicznego, kwasu cytrynowego lub octu. Nieźle, przynajmniej raz w miesiącu, przeprowadzają najdłuższy cykl prania za pomocą produktów zawierających chlor w temperaturze 90-95 stopni.

• Dokładne dozowanie detergentów do mycia i, jeśli to możliwe, stosowanie tanich lub wątpliwych środków.

• A co najważniejsze, nie zapomnij po umyciu prania, aby wytrzeć pokrywę i gumowy mankiet pralki, wysuszyć ostrożnie przez otwarte drzwi.

Dodaj komentarz

− 2 = 4