Nazwa kategorii

Jak umieścić blok piankowy na kleju

Jak wstawić bloki piankowe: instrukcje krok po kroku

Jak wstawić bloki piankowe: instrukcje krok po kroku

Andrei

Ściany Penoblochnye wznoszone są znacznie szybciej niż cegły, co tłumaczy ich ogromną popularność. Budynki zbudowane z tego materiału są tańsze, a jednocześnie mają po prostu doskonałe właściwości użytkowe. Uważamy, że kwestia tego, jak prawidłowo wkładać piankowe bloki własnymi rękami, prawdopodobnie wynika z wielu właścicieli obszarów podmiejskich. Przyjrzyjmy się więc bliżej technologii budowania ścian z tego materiału.

Dostępne są tylko dwa rodzaje bloków piankowych: odlewane i dzielone. Technologia ich układania jest nieco inna. W pierwszym przypadku bloki odlane są w kształtach. W drugim - najpierw metodą odlewania powstaje ogromna płyta, którą następnie tnie się na osobne elementy. Rzucanie klocków na równość ścian jest znacznie gorsze od szczeliny. Ułóż je jak cegłę, używając zaprawy cementowej.

Bloki cięcia są mocowane cienką warstwą specjalnej masy klejącej. Daje to programistom pewne zalety. Po pierwsze, aby złożyć bloki piankowe, nie trzeba mieszać dużej ilości betonu. Po drugie, połączenia klejowe nie reprezentują zimnych mostów. Po trzecie, ściany podzielonego klocka są znacznie bardziej równomierne.

Wskazówka: możesz wybrać zarówno klej krajowy, jak i importowany. Obie te opcje mają dobre właściwości klejące. Jeśli nie możesz kupić specjalnego kleju, możesz użyć mrozoodpornej mieszanki przeznaczonej do układania płytek.

Jak nakładać bloki pianki na klej

Technologia układania klocków na betonie nie różni się od metody układania cegieł. Dlatego nie będziemy tutaj rozważać tej metody. Zrozumiemy bardziej szczegółowo, jak nakładać na klej klejące się bloki własnymi rękami.

Konstrukcja ścian z tego materiału może być wykonana w jednym rzędzie lub dwóch. Często używana jest druga metoda. Faktem jest, że pozwala to uzyskać optymalną grubość ścianki 40 cm dla przeciętnego pasa Rosji (blok z pianki ma wymiary 20 * 30 * 60 cm). Nakładanie kleju i szlamu cementowego odbywa się za pomocą opatrunku stawów.

Ważne: Zwróć maksymalną uwagę na niezawodność fundamentu. Właściwości termoizolacyjne bloku piankowego są lepsze niż w przypadku cegieł, ale ich wytrzymałość jest gorsza. Dlatego ściany wzniesione na słabej podstawie na wiosnę mogą po prostu "rozerwać".

Sprzęgła wykonuje się w następujący sposób:

 • Na betonowej zaprawie układane są bloki piankowe z pierwszego rzędu. Podczas konstruowania ścian własnymi rękami, idealną płaskość powierzchni można uzyskać za pomocą sznurka rozciągniętego między rzędami. Pionowość narożników jest weryfikowana za pomocą linii pionowej;
 • Zaczynając od drugiego rzędu, użyj kleju. Mielą powierzchnię bloków piankowych z pierwszego rzędu, po czym instaluje się pierwszy blok drugiego. Jego tyłek jest również wysmarowany klejem. Drugi blok jest przyciśnięty do niego, itp. Ważne jest, aby nie dopuścić do obecności pustych przestrzeni w szwach. Bloki są dociskane wystarczająco mocno, aby klej wyszedł trochę. W przyszłości czyści się kielnią.

Wzmocnienie muru z bloków piankowych

Bloki pianki, które, jak widać, leżą na kleju, nie są szczególnie skomplikowane, materiał nie jest tak mocny jak cegła. Dlatego ściany muszą być wzmocnione. W tym celu rowki są wycinane w blokach przez bułgarskiego. Przetwarzanie pianobetonu nadaje się bardzo łatwo, więc ta operacja nie zajmie dużo czasu. Wzmocnij ścianę za pomocą prętów 5 mm co cztery rzędy.

W górnej części gotowej ściany koniecznie ułożyć betonową monolityczną wysokość armopoya z dwóch rzędów muru wykonanego z cegieł. Pozwoli to na bardziej równomierne rozłożenie obciążenia od konstrukcji sufitu do ścian. Armopoyas, ponieważ przewodność cieplna betonu jest wyższa niż w przypadku pianobetonu, powinna być izolowana.

Cóż, myślimy szczegółowo, odpowiedzieliśmy na pytanie, jak układać klocki piankowe własnymi rękami. Zachowaj poziome i pionowe ściany i nie pozwól na pojawienie się pustych przestrzeni w klejonych szwach, a następnie uzyskasz niezawodny, piękny i ciepły dom.

Na materiałach strony: http://postroju-dom.ru

2018 budowa. Informacje publikowane na portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie prawa autorskie do materiałów należą do ich podmiotów praw autorskich

Przewodnik po samoprzylepnych blokach z pianki

Bloki pianobetonu są poszukiwane w budownictwie indywidualnym, są doceniane za wysoką prędkość i prostotę układania, małe obciążenie i dobre właściwości izolacyjne. Koszt pracy w odniesieniu do specjalistów waha się od 1200 do 3000 rubli za 1 m3, aby je zapisać, lepiej zrobić to samemu. Technologia montażu produktów nie jest trudna, ale do ich wykonania obowiązują pewne zasady, ważne jest, aby z wyprzedzeniem zapoznać się z nimi.

Jak poprawnie wstawić bloki piankowe: podstawowe niuanse

Główne wymagania dotyczące pracy z tym materiałem budowlanym to:

 • Układanie na stabilnej monolitycznej podstawie, niezawodnie chronionej przed wilgocią, co najmniej 30-50 cm nad poziomem gruntu.
 • Wzmocnienie rzędów zbrojeniem - pierwszym i co czwartym.
 • Układanie armopoyas w górnej części wzdłuż całego obwodu ścian nośnych w celu zamocowania płyty lub mauerlate systemu dachowego.
 • Wyłączenie zimnych mostów: najlepiej na cienkiej warstwie specjalnego kleju do bloków piankowych, wszystkie mosty i elementy metalowe są izolowane.
 • Obowiązkowa ochrona konstrukcji z pianobetonu przed wilgocią i parą.
 • Podczas wznoszenia ścian nośnych - użycie klocków o pożądanej klasie wytrzymałości (nie mniejszej niż D400, tym lepiej).
 • Weryfikacja certyfikatu i dokładność geometryczna produktów jeszcze przed przejęciem.

Różnice w murze dla cementu i cementu

Uzyskane charakterystyki konstrukcji i zapotrzebowanie na izolację zewnętrzną zależą od rodzaju rozwiązania połączenia. Dostępne są dwie opcje: układanie specjalnych klejów lub kompozycji cementowo-piaskowej. W pierwszym przypadku stosuje się gotowe suche mieszanki (oparte na Selform, Praktik Bergauf, Aero, Ceresit CT 21 i wielu innych) na bazie cementu portlandzkiego, piasku kwarcowego, modyfikatorów i proszków polimerowych, rozcieńczonych ściśle według instrukcji. Zaletą jest stworzenie cienkiego szwu - w granicach 1-3 mm, nie więcej. Eliminuje to powstawanie zimnych mostów, a prawidłowa grubość ścianek z bloczków z pianobetonu nie będzie wymagała izolacji. Zalety używania kleju to równość rzędów, możliwość samodzielnego instalowania produktów, nawet jeśli nie ma doświadczenia zawodowego.

Sam szlam cementowy jest tańszy, ale ze względu na nieuchronny wzrost grubości szwach od jej spożycia wzrasta iw rezultacie koszty nie są gorsze klej. Optymalne proporcje PC M400 i piasku wynoszą 1: 3 przy stosunku V / C w granicach 0,5. Aby poprawić mobilność, zaleca się wprowadzenie plastyfikatorów (najtańszych - mydło w płynie). W tym przykładzie wykonania wybiera się tylko w przypadku uszkodzonych bloków geometrii, ze względu na różne przewodności cieplnej pianki i cementu nieuchronnie utworzonych mostków cieplnych i straty ciepła.

Z jeszcze jednego powodu, aby umieścić bloki pianki na kleju nieść wzrost możliwości łożysk ścian. W opinii, że im większa grubość szwu, tym bardziej wiarygodny jest projekt, błędnie, takie obszary są mniej podatne na postrzeganie obciążeń i są w rzeczywistości słabym ogniwem. Warto również wziąć pod uwagę, że przy użyciu samoprzylepnej zaprawy cementowej, nawet rzędy są uzyskiwane tylko od doświadczonych murarzy, a ich usługi są kosztowne. Koszty czasu na wyrabianie kleju lub CPD są w przybliżeniu takie same, ale pod względem oszczędzania energii na przygotowywaniu komponentów, wygrywa pierwsza odmiana.

Instrukcja krok po kroku na temat układania piankowych bloków własnymi rękami

Przed rozpoczęciem prac przygotowane narzędzia: budowa mikser i czystych pojemników o rozwód kleju, piły do ​​cięcia, młotek gumowy, poziomu, kielni, Bruzdownice, samolot i kielni, pędzla lub specjalny suszarka do włosów, aby usunąć kurz. Dalej postępuj zgodnie z następującym schematem działania:

 1. Przygotowanie bloków piankowych do montażu: kontrola, w razie potrzeby wyrównanie za pomocą małej tarki i oczyszczenie z pyłu, cięcie do wymaganych wymiarów.
 2. Hydroizolacja górnej krawędzi fundamentu. Najpierw nałóż 2-3 cm zaprawy cementowej, na jej wierzchu należy umieścić dwie warstwy materiałów w rolce o najdłuższym możliwym okresie użytkowania. Szerokość warstwy hydroizolacyjnej powinna przekraczać grubość przyszłych ścian.
 3. Układanie pierwszego rzędu bloków - od najwyższego kąta, wyłącznie do kompozycji cementu. Aby uzyskać idealny poziom, używa się rozciągniętego sznurka i dokładna kontrola. Pierwszy wiersz wzmacniany musi - w stos bloków betonowych wiercone są w równej odległości od obu krawędzi rowki, w którym określona jest w postaci roztworu i metalowych prętów 8 mm (zgodnie z systemami specjaliści wzmacniające można umieścić więcej cienkich prętów, jednak nie mniej niż 5 mm).
 4. Montaż kolejnych rzędów - od narożników po środek, z bandażem z bloczków z pianobetonu. Klej nakłada się za pomocą pacy zębatej na poziomą powierzchnię już ułożonych produktów i na koniec umieszczonych. Bloki piankowe są lekko dociskane do siebie, w razie potrzeby dotykają w celu uszczelnienia. Nadwyżka natychmiast się usuwa, to samo dotyczy korekcji wysuwanych bloków piankowych. Weryfikacja odchyleń w poziomie odbywa się w każdym rzędzie bez wyjątków.
 5. Zaklej monolityczny wzmocniony pas wzdłuż całego obwodu ścian łożyska. Dostępne są dwie opcje: instalacja szalunku i wylewanie betonu przy jednoczesnej izolacji termicznej krawędzi lub zastosowanie specjalnych bloków w kształcie litery U.

Powyższy przewodnik nadaje się również do wznoszenia przegród. W tym przypadku pierwszy rząd jest związany z gładką, czystą i chronioną przed wilgocią podłogą za pomocą zbrojenia. Specjalne sygnalizatory umieszczone w rogach konstrukcji nośnych pomagają prawidłowo umieścić ściany z bloków piankowych wewnątrz domu. Jeśli konieczne jest naprawienie nowej partycji, używane są kołki, które wnikają w już wykorzystane ściany o 20 cm.

Zaleca się lekkie zwilżenie bloków piankowych, aby uprościć proces i poprawić jakość połączenia. Ważne jest, aby ustawić je tak gęstymi, jak to możliwe, jeśli rzędy są przemieszczane poziomo, produkty są szlifowane za pomocą strugarki. Pył budowlany po każdym zabiegu jest koniecznie usuwany, wpływa to na niezawodność połączenia sąsiednich bloków. Prace prowadzone są głównie w ciepłym sezonie, w temperaturze powietrza od +5 do + 25 ° C.

Naruszenie technologii układania klocków obejmuje:

 • Brak rozwiązania w murze w pionowych szwach i pojawienie się pustych przestrzeni między produktami. Ten błąd jest obserwowany podczas zapisywania kleju nałożonego na ściany, prowadzi to do gromadzenia się i zamarzania wilgoci wewnątrz ścianek piankowego betonu. W rezultacie wzrasta ryzyko złamania szwu lub samego bloku.
 • Brak opatrunku lub niewystarczające przemieszczenie produktów w kolejnych rzędach. Zalecane minimum to jedna czwarta długości, najlepiej przesunięte dokładnie o połowę.
 • Korekta bloków piankowych po sklejeniu kleju lub ustawieniu CPR. Wszelkie zmiany należy wprowadzić nie później niż 5-15 minut, w każdym rzędzie sprawdzane są odchylenia od poziomu.
 • Odrzucenie zbrojenia.

Większość błędów jest dozwolona w procesie wykańczania, jest zrozumiałe, że pożądanie właścicieli w jak największym stopniu i szybsze zamykanie betonu piankowego od skutków wilgoci wymaga właściwego wdrożenia. Bloki kurczą się przez 3-6 miesięcy, wcześniej tynkowanie prowadzi do powstawania pęknięć. Aby wykluczyć gromadzenie się wilgoci w blokach pianki, najpierw są one przycinane wewnętrznie, a następnie przechodzą do elewacji.

Rażącym naruszeniem jest zamknięcie zewnętrznych ścian nieprzepuszczalnymi materiałami bez organizacji szczelin, w celu ochrony klas betonu komórkowego, najlepiej nadają się wentylowane systemy kurtynowe lub specjalny tynk.

Koszt układania bloków piankowych

Minimalna cena 1 m3 wysokiej jakości pianobetonu, odpowiednia do wznoszenia konstrukcji nośnych, wynosi 2500 rubli, przybliżone zużycie kleju na kostkę wynosi 20 kg (około 150 rubli), a zbrojenie dodaje się do całkowitych kosztów materiałów budowlanych przy układaniu przez siebie.

Usługi profesjonalne kosztują nie mniej niż 1200 rubli za instalację 1 m3, przy wznoszeniu ścian nośnych osiągają 3000. Na wartość oferty wpływa liczba kondygnacji, rodzaj i wielkość bloków z pianobetonu, ich dokładność geometryczna, ogólna złożoność projektu.

Penoblok jest lekkim materiałem budowlanym, który różni się porowatą strukturą.

Jeśli istnieje potrzeba oddzielenia miejsca na dowolne pomieszczenie.

Pianobeton jest materiałem komórkowym należącym do kategorii lekkiego betonu. B.

Dodaj komentarz Anuluj odpowiedź

Przegląd konkretnych klas

Proporcje dla zapraw cementowych

Projekty domów z ekspandowanego betonu glinianego

© 2018 stroitel lab

Czy chcesz otrzymywać aktualizacje?

Zapisz się, aby nie przegapić nowych publikacji

Jak umieścić blok piankowy na kleju? Wskazówki od budowniczych

Kupując materiał murarski, musisz wiedzieć, że odbywa się to na dwa sposoby:

 • casting. Początkową zasadę przelewa się do postaci. Technologia jest jak tworzenie cegieł. Krawędzie takich bloków nie mają idealnej równości, więc zwykle są umieszczane na roztworze;

Osoba, która chce uzyskać gładkie ściany bez zimnych mostów w postaci spoin cementowych, powinna wybrać ten ostatni rodzaj bloku piankowego.

 • Przed ułożeniem murów szczególną uwagę należy zwrócić na fundament. Dobre wrażenia związane z wysokimi właściwościami izolacji termicznej materiału są nieco pogorszone przez jego mniejszą wytrzymałość w porównaniu do cegły. Jeśli baza nie jest wystarczająco mocna, sprężyna może prowadzić, i pęknie;

Fundament jest więc niezawodny, kładzie się hydroizolację, czyści się klocki, przygotowuje narzędzia. Możesz zacząć budować dom.

Konieczność jego powstania jest spowodowana tą samą niewystarczającą wytrzymałością bloku piankowego. Blacha dachowa i dach mają znaczny wpływ na ściany. Aby poprawić jego redystrybucję i wzmocnić całą strukturę, potrzebny jest wzmocniony pas.

 • W całym obwodzie domu wykonano deskę szalunkową. Od spodu deski są montowane na ścianach za pomocą śrub, ze sobą - ze skrawkami;

W zasadzie nawet niedoświadczony budowniczy może poradzić sobie ze wznoszeniem takich ścian, ponieważ o wiele łatwiej jest umieścić blok piankowy na kleju niż cegłę na zaprawę.

Dodaj komentarz

− 1 = 1