Nazwa kategorii

Jak przykleić cokół do wideo z sufitu podwieszanego

Jak przykleić cokół do sufitu napinanego

 • Krem do egzotycznych grzybów do stóp
 • Kapsułki z pasożytów
 • Kompleksowa Sustalife do renowacji wspólnych

Szczególną rolę w aranżacji wnętrz mają detale. Poszczególne akcesoria mogą podkreślać wady stylu i ukryć. Podczas instalowania tkaniny napinającej pomiędzy sufitem a ścianą, musi być ukryta szczelina. Do tych celów stosuje się dekoracyjną listwę przypodłogową do sufitów napinanych - filet.

Rodzaje listew przypodłogowych do sufitów napinanych

Aby uzupełnić projekt sufitów napinanych, należy zastosować różne rodzaje materiałów i listwy przypodłogowe:

 • Piankowe. Charakteryzuje się niską wagą, niskim kosztem, łatwością obsługi i możliwością bezpośredniego mocowania do tapety. Jednak sam materiał jest wystarczająco kruchy, nie plastikowy i nie stwarza zagrożenia pożarowego.

Po zapoznaniu się z typem listew przypodłogowych do sufitów napinanych, można wybrać najlepsze odpowiednie dla jakości, wydajności i kosztów.

Zasady mocowania filetów na suficie podwieszanym

Przed przyklejeniem cokołu do sufitu napinanego należy zrozumieć, że cokół nigdy nie jest przymocowany do samego płótna. Istnieje kilka wyjaśnień na ten temat. Klej może łatwo uszkodzić lub rozpuścić materiał. Sufit nie jest tak mocno przymocowany, aby można go było bezpiecznie przykleić do filetów.

 1. Wybierając klej, wybierz ten, który odpowiada materiałowi, z którego wykonany jest cokół. Ponadto można również zainstalować filet za pomocą szpachli.

Montaż plastikowej torby z pianki na suficie podwieszanym

Wybierając tyczki piankowe, preferuj te produkty, które mają szerszą pionową część. Jest to konieczne, aby zwiększyć powierzchnię łączenia ze ścianą.

 1. Stalowy miernik i ołówek zaznaczają niższy poziom cokołu.

Mocowanie cokołu do sufitu napinanego z poliuretanu

Wybierając listwy przypodłogowe, należy rozważyć: im cięższy model, tym szersza powinna być jego pionowa część. Taki filet może być przyklejony tylko do powierzchni, oczyszczony z tapety. Warto zauważyć, że wyróżnia się swoją wagą.

 • Mierzymy od sufitu tę samą odległość, odpowiadającą szerokości cokołu, wzdłuż obwodu pomieszczenia i wykonujemy znaki bezpośrednio na tapecie.

Jeśli w złączach złącza znajdują się małe szczeliny, będziesz w stanie wypełnić je mieszanką akrylową.

 • Przeczytaj recenzję kompleksowego środka na hemoroidy Proctolol
 • Jak schudnąć o 20 kg - prawdziwe recenzje o Guarchibao

Mocowanie drewnianego filetu na suficie napinanym

Ten rodzaj bagietki jest rzadziej stosowany ze względu na wysoką wagę i wysoki koszt, ale takie listwy przypodłogowe są łatwo instalowane na dowolnej powierzchni ściany. Elementy mocujące służą do mocowania - wkręty samogwintujące lub obcas z drewna. Kupując lub wytwarzając drewniane listwy sufitowe do sufitu napinanego, należy pamiętać, że drewno powinno być drobno zmielone.

 1. Zaznacz miejsce montażu filetu i zrób kontur dolnej płaszczyzny ołówkiem.

Jak przykleić plastikową bagietkę na suficie napinanym

Plastikową listwę przypodłogową można przymocować do płynnych gwoździ lub szpachli do uprzednio oczyszczonej powierzchni.

 • Mierzymy od wstęgi naprężającej do niższego poziomu filetu zgodnie z jego szerokością.

Pomiędzy listwą przypodłogową a noszami można pozostawić niewielką szczelinę, w której można później zamontować taśmę LED do oświetlenia. Szczególnie skuteczny, będzie wyglądał w połączeniu z błyszczącymi sufitami.

Po zapoznaniu się z ogólnymi zaleceniami i odmianami filetów, będziesz w stanie zrozumieć, jak wybrać cokoły do ​​sufitów napinanych i naprawić je tak bezpiecznie, jak to możliwe, bez uszkadzania materiału płótna. Znajomość wszystkich niuansów pracy z listwami przypodłogowymi pomoże szybko i kompetentnie wykonać pracę. Najważniejsze, upewnij się, że kompozycja kleju nie spada na naprężającą szmatkę. Jeśli wykonasz wszystkie prace poprawnie, wówczas dalszy demontaż bagietek, sufitu lub wykończenia ścian można wykonać bez uszkodzenia materiału.

Jak przykleić listwy sufitowe do sufitu napinanego?

Nowoczesny stylowy wygląd, trwałość i absolutnie płaska powierzchnia - to cechy, dzięki którym sufity napinane stały się ulubionymi wśród innych rodzajów sufitów.

Procedura instalacji jest prosta i nieskomplikowana tylko dla specjalistów, którzy w praktyce zbadali wszelkie możliwe subtelności i zagrożenia, dlatego z reguły profesjonaliści są zaangażowani w instalację.

W wyniku rozciągania tkaniny uzyskuje się nienagannie gładki sufit, który oddziela się od ściany specjalną linią - szczeliną o szerokości do 8 mm.

Ta denerwująca szczelina powinna być zamknięta cokołem.

Istnieje prostsza wersja - w spartańskim prostym obramowaniu, które będzie funkcjonalnie pokrywać lukę, ale bez estetyki.

Jeśli na suficie zostanie przymocowany materiał tekstylny, to jeden z obowiązkowych elementów ramy ramy będzie miał pasek o szerokości 1 cm.

Dzięki zamontowaniu gzymsu sufitu można samodzielnie zarządzać, jeśli poświęcisz trochę czasu na naukę i analizę materiału teoretycznego.

Charakterystyczne cechy mocowania cokołu pod sufitem podwieszanym

Technologia mocowania fileta jest zasadniczo różna od podobnego procesu dla płyt gipsowo-kartonowych lub tynków:

 • Folia winylu lub tkanina a priori nie może służyć jako wiarygodna podstawa: jest rozciągnięta lub zwężona w zależności od warunków temperaturowych;
 • W przypadku demontażu gzymsu na suficie wszystkie drogie płótna zostaną nieuchronnie uszkodzone.

W tym przypadku jego dolna płaszczyzna wzdłuż szerokości powinna znacznie przewyższać górną płaszczyznę, która pełni jedynie funkcję dekoracyjną.

Chociaż montaż sufitów napinanych koniecznie następuje po ustawieniu ścian, montaż gzymsu sufitu nie zawsze odgrywać rolę mecie: w przypadku tapet, zanim zostanie załączony jako klej, a potem, w zależności od stanu ściany, filety.

Co musisz wiedzieć przy wyborze gzymsu

Bogata stylistyka wykończeń sztukatorskich (od gotyckiego i klasycznego do nowoczesnego i hi-tech), zaprezentowanych na współczesnym rynku, pomoże stworzyć niepowtarzalny wybór listew sufitowych.

W zależności od rozwiązania kolorystycznego, gładkie i szorstkie, matowe i błyszczące, a także różne konfiguracje sufitowych gzymsów mogą optycznie zarówno zawęzić, jak i znacznie powiększyć pomieszczenie.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę fakturę i surowiec wykończenia.

Wybierz, tak jak w bajce, trzy przeciwne "braci":

Poliuretan - najbardziej wytrzymały, elastyczny, sprężysty materiał, niewrażliwy na agresywne środki chemiczne, niezbędny w dekoracji zaokrąglonych ścian i, co dziwne, rzadko stosowany do wykańczania sufitu typu naprężeniowego.

Tylko jedna wada przeważa nad wszystkimi pochlebnymi epitetami: jest krytycznie ciężka, szczególnie w wersji masywnej i może się zginać pod własnym ciężarem.

A to grozi zwiększeniem szczeliny między ścianą / sufitem a podartą tapetą, więc filety poliuretanowe są mocowane przed ostateczną dekoracją ścian.

Jej przeciwieństwem jest polistyren: lekki, wygodny, ale delikatny ze względu na swoją kruchość.

Podlega oddziaływaniu rozpuszczalników i może zostać zniszczony przez niewłaściwie dobrany klej.

Jednak polistyren jest bardzo pożądanym materiałem wśród innych rodzajów filetów ze względu na niski koszt i pomimo poważnych wad: w przypadku pożaru uwalnia toksyczny gaz.

Zwolennicy tego typu filetów sprzeciwiają się jednak twierdzeniu, że wszelkie ryzyko można zminimalizować, kupując specjalnie zaprojektowany klej Titan.

Jeśli chodzi o szkody spowodowane przez pożar, możesz upewnić się, że całkowita powierzchnia cokołu jest bardzo mała w porównaniu z artykułami gospodarstwa domowego i materiałami wykończeniowymi wykonanymi z niebezpiecznych dla środowiska surowców i obecnych w prawie każdym mieszkaniu.

Ostatnia, trzecia opcja, to najbardziej udana modyfikacja.

Plastik - świetny naśladowca wielu materiałów wykończeniowych: drewna, kamienia, metalu, ceramiki.

Jest łatwo barwiony we wszystkich odcieniach spektrum kolorów i ma niską wagę.

Plastikowe wykończenie jest uniwersalne i można je zainstalować prawie w całym mieszkaniu: w kuchni i loggii, w salonie i łazience, które nadają salonowi bardziej holistyczny i organiczny wygląd.

Kosztem, plastik zajmuje pozycję pośrednią wśród "kolegów", ale pod względem jakości zemsta i stopniowo staje się liderem na rynku.

Listwy instalacyjne pod sufitem podwieszanym

Rozpoczynając pracę, musisz mieć dostępne następujące narzędzia:

Etap przygotowawczy obejmuje:

 1. Mierzenie miarki obwodu pomieszczenia i zliczanie liczby filetów.
 2. Oznakowanie za pomocą wyściełanego sznurka.
 3. Barwienie cokołu (jeśli to konieczne).

Instalacja zaczyna się od narożnika, więc najłatwiej jest uzyskać gotowe narożniki, które często są dostarczane z filetami.

W przeciwnym przypadku, kąty te mogą być utworzone przez pole ukośnica, umieszczając je na cokół przypodłogowy 45 zaciśnięte, a następnie kroi za pomocą noża.

Ze względu na umiejętności, zbędne będzie wcześniejsze ćwiczenie wyszczerbionych części filetu.

Chronimy sufit folią polietylenową i zaczynamy.

Klej lub szpachlówka stosuje się tylko na sąsiedniej części, dzięki czemu listwy przylegają wystarczająco blisko sufitu, ale nie są szczelne.

Najlepiej stosować klej, który później nie ściemnia: przezroczysty lub specjalny (Moment, montaż lub tytan).

Listwa przypodłogowa jest mocowana do tyłu, dlatego wszystkie krawędzie robocze są impregnowane kompozycją.

Po zainstalowaniu filetu, jeśli to konieczne, złącza są również malowane.

Prace nad wyrównywaniem, zalewaniem i wypełnianiem ścian powinny być poprzedzone instalacją gzymsu sufitu, w przeciwnym razie nieuchronnie pojawi się luka między górną linią tapety a listwą.

Więcej o tym, co kit puttyovat sufitu.

Jak pokryć sufit płytami z tworzywa sztucznego, można dowiedzieć się przez odniesienie. Zalety, projekt i proces instalacji.

Zobacz zdjęcie bagietek sufitowych tutaj. Znajdziesz tam porady dotyczące wyboru tych przydatnych akcesoriów.

W przypadku, gdy tapeta jest już wklejona, zaokrąglenie jest instalowane po niewielkim procesie przygotowawczym.

Aby uniknąć rozdzielenia, konieczne jest wykonanie cięć wzdłuż szerokości listwy na tapecie.

Następnie, zdejmując pasek tapety, gruntując, tynkując i wyrównując część ściany, na której zostaną zamocowane filety.

Instalacja przed ostatecznym wykończeniem

 • jeśli tapeta została zmieniona, nie instaluj ponownie listwy;
 • podczas pracy, ostatecznie usuń nierówności ściany;
 • aby dostosować tapetę bezpośrednio do płaskiej powierzchni zaokrąglenia.

W tym przypadku gzyms może być przymocowany do szczeliwa, kleju lub szpachli, w tym przypadku przygotowuje się grubszą konsystencję, a nie do wyrównania powierzchni.

Film o przyklejaniu listew sufitowych (filetów) pod sufitem podwieszanym:

Wybór to działanie wystarczająco czasochłonne.

Jednak można go znacznie zmniejszyć, jeśli po ustaleniu jego celów i możliwości, zajmiemy się głębszą analizą obiektywnych informacji.

Jednym z głównych zadań, na które należy długo myśleć przed rozpoczęciem pracy, jest wyrównanie algorytmu działań: klejenia przed lub po ostatecznej dekoracji ścian.

Ale ten problem można rozwiązać tylko przy okazji wyboru tego lub tego gzymsu.

Jak przykleić cokół z pianki na suficie napinanym

Coraz bardziej popularne w branży napraw są sufity napinane. W dużym stopniu przewyższają one standardową powłokę i mają raczej estetyczny wygląd. Szczególnie istotny jest pułap dla tych, którzy mają z góry żyjących niedbałych sąsiadów, którzy stale topią mieszkanie. Po zamontowaniu sufitu napinanego należy zwrócić szczególną uwagę na proces klejenia bagietek. Do tego rodzaju powłoki potrzebny jest lekki materiał, na przykład pianka, ponieważ kluczowym wymaganiem sufitów napinanych jest mała listwa przypodłogowa.

Jak poprawnie przykleić cokół?

 1. Przede wszystkim warto zauważyć, że instalacja bagietek z pianki powinna być wykonana przed zakończeniem prac nad tapetowaniem. Po pierwsze, możesz zepsuć nową naprawę, a po drugie, przy zmianie pokrywy ściennej trzeba będzie usunąć i listwy sufitowe. Dlatego musisz przykleić listwy na ścianach bez wykończenia. Ponadto pożądane jest zamknięcie sufitów napinanych polietylenem, dla maksymalnej ochrony powierzchni.
 2. Kupując materiał, nie musisz przestrzegać dokładnych wymiarów pomieszczenia. Bardzo ważne jest posiadanie kilku bagietek na stanie. Ich średnia długość wynosi 2 metry, więc wybór listew dopasowuje swój rozmiar do pożądanego obszaru i dodaje trochę więcej w przypadku uszkodzenia lub błędnego obliczenia.
 3. Jeśli listwa musi być pomalowana, aby nadać oryginalną i kreatywną atmosferę, należy to zrobić przed przystąpieniem do przyklejenia bagietek do sufitu.

Jeśli nie jest odpowiednio sklejony

Kupując bagietkę na sufit napinany, należy zwrócić szczególną uwagę na jej rozmiar, kształt i wzór. Wygląd powinien być wybrany, począwszy od projektu pomieszczenia, w którym zaplanowano naprawę. Ponieważ wszystkie listwy przypodłogowe stają się białe, możesz pomalować je w najbardziej odpowiednim odcieniu dla Twojego wnętrza. W przypadku dużych pomieszczeń ważne jest, aby wybrać bagietki o standardowej długości - 2 metry. Pomoże to uniknąć dodatkowych połączeń. Do naprawy w łazience bardziej racjonalnie jest kupić mniejszą wersję, będzie ona pasowała do 1,4 metra. Podczas mocowania bagietki do sufitu napinanego, musisz wybrać cokół z szerszą podstawą.

Aby zamontować bagietkę, musisz mieć:

 • Krzesło musiało przeciąć bagietkę
 • Specjalny klej i szczotka
 • Łopatka
 • Piła do metalu

Przyklejone bagietki z pianki zaczynają się od narożników. Najlepiej kupić gotowy narożnik z listwy przypodłogowej. Jednak jest całkiem realistyczne, aby zrobić to sam, dokładnie zgodnie z wymiarami. Film opisuje technologię cięcia cokołu za pomocą krzesła. Jeśli nie ma doświadczenia w takich działaniach, lepiej zacząć od małych części, a następnie przejść do opcji wykończenia. Podczas instalacji listew przypodłogowych zawsze stosuje się specjalny neutralny kolor kleju, ponieważ nie znika z upływem czasu.

Do wklejenia bagietki w rogach należy wykonać cięcia o 45 stopni. Kiedy wycina się dwie sztuki, należy najpierw wypróbować je na suficie i sprawdzić równomierną zbieżność. Jeśli wszystko jest dokładne, możliwe jest zastosowanie cienkiej linii do ścian za pomocą prostego ołówka, który orientuje się podczas klejenia. Klej musi być nałożony na wnętrze listwy przypodłogowej i odczekać kilka sekund, aż kompozycja przylgnie do powierzchni. Po tym możesz łatwo nacisnąć listwy na narysowanej linii. W ten sam sposób można zastosować drugą część dla kąta. Można przyklejać listwy z tworzywa piankowego na równe ściany przy użyciu tej samej technologii, tylko na prostoliniowej powierzchni nie trzeba już używać narysowanej linii. Podczas klejenia ważne jest nałożenie kleju nie tylko na wewnętrzną część, która jest połączona ze ścianą, ale również na bokach, dla lepszego mocowania stawów bagietki. Pomimo tego, że klej nie ma koloru, lepiej usunąć nadmiar pozostałości za pomocą czystej szmatki wykonanej z tkaniny.

Wybierając cokół lekkiej pianki do przymocowania do sufitu napinanego, należy wziąć pod uwagę jego wygląd. Ważne jest, aby skorelować projekt bagietki z wnętrzem pomieszczenia, w którym przeprowadzane są naprawy. Optymalne przyklejenie cokołu, zanim ściany zostaną wykończone tapetą, aby uniknąć nieprzyjemnych chwil. Aby uprościć zadanie, można kupić specjalne narożniki, ale łatwo można samodzielnie wyciąć bagietkę za pomocą krzesła. Pełny obraz instalacji bagietek rozwinie się po obejrzeniu filmu, który szczegółowo opisuje cały proces klejenia.

Dodaj komentarz

33 − 23 =