Nazwa kategorii

Jak pięknie powieszać zdjęcia na ścianie

Ramki na zdjęcia we wnętrzu - 70 pomysłów na umieszczenie na ścianie

Piękne, dobrze dobrane i odpowiednio umieszczone zdjęcie (lub kompozycja kilku zdjęć) może stać się główną atrakcją wnętrza pokoju. Od dawna przywykliśmy do oglądania zdjęć, klikania myszką komputerową lub oglądania ich bezpośrednio w aparacie, ale prawdziwi koneserzy wiedzą, jak wiele może zmienić zdjęcie w pokoju i jego styl. Nie na darmo, wielu projektantów korzysta z tak oryginalnego rozwiązania, jak ramki do zdjęć we wnętrzu.

Ramki na zdjęcia na ścianie we wnętrzu

Styl oczywiście nie jest zdjęciem, ale jego opakowanie to ramka na zdjęcia. Niesie również za sobą funkcję zachowania fotografii, chroniąc ją przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, które starzeją ją skokowo.

Ze względu na różnorodność nowoczesnych ramek do zdjęć, ich kształty, kolory i rozmiary można je wpisywać w praktycznie każde wnętrze. Spróbujmy przemyśleć różne rozwiązania projektowe.

Ramki na zdjęcia we wnętrzu - ważne uwagi

Najprostszą opcją, akceptowalną w każdym pokoju, jest obraz w ramce na stole. Styl ramki na zdjęcia w tym przypadku zależy od miejsca, w którym znajduje się stół. Na stole w biurze, klasyczna rama będzie wyglądać spektakularnie, na stole w buduarze lub w sypialni, coś delikatnego, romantycznego, przytulnego. Na stole możesz umieścić trójwymiarową ramkę, która będzie wyglądała bardzo solidnie.

Jedno z najbardziej żyznych miejsc do umieszczenia ramki na zdjęcia - dziecko. Warto tutaj przyjrzeć się ekspozycji zdjęć dziecka, pokazując, jak się rozwija i zmienia z roku na rok. Możesz umieścić taką ekspozycję w tych samych ostrych (klasycznych) ramach chaotycznie względem siebie. Jeśli chcesz umieścić różne ramki, warto zachować je w jednym stylu - dziecinnym, "owocowym", "morskim", tak aby były, jakby z tej samej serii, wykonane z tego samego materiału.

Dość wulgarne w tej samej ekspozycji będą liczne drewniane i szklane ramy. Ale połączenie kilku zdjęć o różnych rozmiarach jest całkiem do przyjęcia. Tak więc φotoramki we wnętrzu wymagać harmonii.

Jeśli chcesz rozmieścić ramki symetrycznie, następnie uważaj, ponieważ będą wymagały symetrii od wszystkiego we wnętrzu pokoju. Na przykład taki odbiór w przedszkolu będzie co najmniej niewłaściwy. Możliwa jest aranżacja ekspozycji w przybliżeniu "według wzrostu", od mniejszego do większego, ale wtedy warto dodać trochę dodatkowego wystroju do ściany, która poprze tę "myśl" i powtórzy ją.

Możesz stworzyć drzewo genealogiczne składające się z ręcznie rysowanej części w postaci drzewa na ścianie i odpowiednio ułożone zdjęcia w owalnych ramach. Zasadniczo pomysł połączenia obrazu z ramą jest z powodzeniem realizowany w pokoju dziecinnym. „Morze” chłopcy pokój, może to być obraz sporządzony w oknie statku, w dziewczęcym pokoju w stylu księżniczki - może to być rysunek karetki i ramka na zdjęcia do okna. I tak dalej, biorąc pod uwagę styl i wygląd. Sama ramka na zdjęcia gra dużo, teraz jest wiele stylizowanych modeli, które z powodzeniem udekorują półki w pokojach dziecięcych.

Idealnie za pomocą zdjęć możesz udekorować przestrzeń w pobliżu spiralnych klatek schodowych w domu. Istnieje wariant chaotycznego rozmieszczenia zdjęć o różnych rozmiarach i można zrobić ekspozycję zdjęć odnostyle w mniej więcej tej samej odległości od podłogi.

W salonie kompozycja "zegar" będzie wyglądać świetnie. Całodobowo mechanizm, fotografie są instalowane (możesz uporządkować rodzinne zdjęcia z wesela według wieku). Wygląda na bogaty i oryginalny. Ciekawa jest także opcja portretów salonu, ułożona jako obrazy i utrzymana w jednym stylu. Tak oprawioneotoramki we wnętrzu będzie wyglądają nietypowo.

Elegancko i gustownie wyglądają jak foto-tryptyki i zdjęcia, ramki fotograficzne, łączące dwa lub więcej zdjęć.

W sypialni zdjęcia idealnie pasują do łóżka: nad łóżkiem lub na nocnym stoliku.

Korytarz, najbardziej nudny pokój w domu - dzięki zdjęciom w środku, może stać się nie tylko galerią sztuki, ale także strażnikiem rodzinnych sekretów i legend.

Chciałbym wspomnieć o kilku oryginalnych pomysłach. Jeśli w domu jest dziewiarka, a ona zdecydowała się wyposażyć salon w stylu ręcznie, oprawione w ramki ramki do tego pokoju będą wyglądać świetnie.

Awangardowy wnętrze będzie wyglądać ciekawe zdjęcia „na sucho”, bielizny dołączone do liny rozciągniętej wzdłuż ściany, ustalonych w czasach sowieckich, ludzie, którzy są zaangażowani w rozwoju filmowego zdjęć samemu.

Ostatnio bardzo ważne są ramki na zdjęcia w formie puzzli.

Prawdziwi eksperci i znawcy luksusowego wzornictwa raczej nie zapomną takich szczegółów jak ramki do zdjęć we wnętrzu.

Wskazówki dla projektanta, jak pięknie powieszać zdjęcia

Zdjęcia na ścianach są doskonałą alternatywą dla drogich obrazów. Za ich pomocą można nadać pomieszczeniu większą przytulność i estetykę, zwłaszcza gdy trzeba wypełnić solidne ściany. Aby harmonijnie spojrzeć na zdjęcie na ścianie, projektanci wpadli na pomysł wnętrza w różnych interpretacjach.

Możesz oprawić nie tylko osobiste zdjęcia, ale także piękne krajobrazy, obiekty wykonane za pomocą makrofotografii lub reprodukcje słynnych obrazów. Warto również wiedzieć o sposobach mocowania, ponieważ można zawiesić ramki nie tylko na paznokciach.

Tajemnice umieszczania zdjęć na ścianie

Ważne jest nie tylko powieszenie zdjęć na ścianie, ale także umieszczenie ich tak, aby powstała gotowa kompozycja.

Aby ułatwić ustalenie kombinacji zdjęć, należy narysować schemat ich umieszczenia na ścianie na papierze.

Konieczne jest ustalenie z wyprzedzeniem ze zdjęciami, które zostaną umieszczone na publicznej wystawie. Dzięki nowoczesnym technologiom stare obrazy mogą być aktualizowane, a obrazy ze słabej perspektywy mogą być powiększane. Dopiero po określeniu liczby zdjęć i ich wielkości można kupić lub zamówić niezbędne ramki.

Jeśli nie chcesz oprawić zdjęcia, możesz zamówić wydruk na płótnie. Dzięki tej metodzie rysowania obrazu, możesz tworzyć z ulubionych fotografii panele ścienne z precyzyjnymi detalami i efektywnym kontrastem.

Jeśli nie wiesz, jak przesyłać zdjęcia, opcje umieszczania zdjęć na ścianie mogą wyglądać następująco:

 • Symetryczna lokalizacja
 • Asymetryczna lokalizacja
 • Układ ramek ze zdjęciami na podłodze
 • Umieszczanie zdjęć na półce
 • Dekoracja kręconej kompozycji
 • Zawieszanie ramek do sufitu
 • Tapety ze zdjęć
 • Montowanie zdjęć do spinaczy do bielizny

Oprawione zdjęcia wyglądają pięknie i bogato, nawet jeśli sam obraz jest wykonany przez zwykłe "pudełko mydła". Pasują one do klasycznego wnętrza i pomogą udekorować pokój nowoczesnym designem.

Aby dokonać właściwego wyboru, musisz przestrzegać następujących zaleceń:

 • Kolor ramki jest bardzo ważny. Fani tradycyjnego stylu są odpowiednimi modelami czarnego, białego lub brązowego. Koneserom twórczości spodoba się kontrastowa kombinacja pstrokatych klatek i nie mniej jasnych ścian. Na przykład na zielonym tle można umieszczać zdjęcia w żółtej lub czerwonej ramce. Wybór kolorów zależy od stylu wnętrza.
 • Inną opcją łączenia kolorów jest użycie passepartout do małych zdjęć. Możesz także ustawić kontrast.
 • Rozmiar zdjęcia wpływa na estetykę kolażu. Duża rama niczym bagietka stworzy wyjątkowy obraz. Może być zawarty w kompozycji ze zdjęciami miniatur.
 • W jednej kompozycji możesz łączyć ramki o różnych kształtach, ale wszystkie razem powinny wyglądać całościowo.
 • Rama musi pasować do stylu wnętrza. Jeśli pokój jest w stylu wiejskim, plastikowe lub metalowe ramy nie będą działać. W badaniu nie można wybrać ramek do modelowania ażurowego, aw przedszkolu - rygorystycznych.
 • Sposób przymocowania powinien być odpowiedni i wygodny dla najemców, dlatego musisz wcześniej z wyprzedzeniem dowiedzieć się, jaki jest pomysł umieszczenia zdjęcia na ścianie.

Przy umieszczaniu zdjęć nie można się spieszyć, ponieważ ten pośpiech zostanie odczytany z kompozycji. Do procesu twórczego należy połączenie wszystkich członków rodziny.

Pod zdjęciami możesz wybrać całą ścianę lub osobną sekcję. Pięknie wyglądaj kompozycją dzięki połączeniu zdjęć i innych akcesoriów. Na przykład, jeśli potrzebujesz zdjęć modułowych na ścianie czterech obrazów, te ostatnie można zastąpić literami o tym samym rozmiarze.

Ze zdjęć możesz zrobić zegar. Wymaga zegarka, 4 dużych ramek i 8 małych. Aby dołączyć duże zdjęcia, gdzie będą rysunki 3, 6, 9 i 12 oraz małe - do umieszczenia w innych miejscach nietypowej tarczy.

Często na ścianach umieszczane są fotografie ślubne, uzupełniające je uroczystymi obrazami rodziców, dziadków.

Ze zdjęć możesz zrobić pełną opowieść. Mogą to być niezapomniane chwile w związku, umieszczone w porządku chronologicznym lub uchwycone momenty rozwoju dziecka.

Ulubione obrazy mogą wypełnić całą ścianę lub tworzyć piękne figury w zależności od pomieszczenia, w którym będą zawieszone. W sypialni zrób serduszko ze zdjęć na ścianie przy łóżku, do salonu wybieramy panel, w korytarzu fotografie układane są w chaotycznej kolejności.

W dużej rodzinie można robić zdjęcia na drzewie, które będzie wyświetlało genealogię rodzaju. Roślina może być pomalowana lub ozdobna.

Aby nie zepsuć powierzchni ściany otworami z gwoździ, użyj folii samoprzylepnej. Ale zdjęcia są do niej "przymocowane", dlatego zanim utworzysz kompozycję, musisz zrobić kopie zdjęć.

Kolaż portretów pasuje do obrazów natury. Mogą to być egzotyczne krajobrazy tropikalnych krajów, niekończący się błękit morza lub zachwycające zdjęcia pól pszenicy.

Istnieje wiele opcji umieszczania zdjęć na ścianie. Możesz wymyślić własną, zainspirowaną własnym domem i pięknymi zdjęciami.

 • Kategoria
 • Projektowanie wnętrz
 • 134036
 • 1
 • Kategoria
 • Projektowanie wnętrz
 • 150389
 • 1
 • Kategoria
 • Projektowanie wnętrz
 • 126605
 • 1

© 2011-2018 We Are Art to nowości związane z designem, sztuką, architekturą. Interesująca osoba. Zdjęcia. Wykorzystanie materiałów z naszej sztuki jest dozwolone tylko za uprzednią zgodą właścicieli praw autorskich. Wszelkie prawa do zdjęć i tekstów należą do ich autorów. Witryna może zawierać treści, które nie są przeznaczone dla osób poniżej 16 roku życia.

50 pomysłów na powieszenie zdjęć na ścianie

Zdjęcia pomagają nam przechowywać ważne wspomnienia z wydarzeń, które miały miejsce wcześniej: odpoczynek rodzinny, wesele, uroczystości, spotkania z przyjaciółmi. Wcześniej inwestowali w albumy, teraz są to głównie media elektroniczne.

Ale dlaczego je ukrywać - zdjęcia można wieszać na ścianie - to prosty i ekonomiczny wystrój ścian!

Ale jak miło byłoby zobaczyć najważniejsze zdjęcia, na przykład nie raz w roku, ale każdego dnia! Mogą być kolorowe lub czarno-białe, błyszczące lub matowe, być może nawet z efektem starożytności, ale wszystkie takie rodzime i przyjemne dla oka i serca.

W tym artykule zajmiemy się szczegółami schematów i sposobów wieszania zdjęć na ścianie, a także jak to zrobić poprawnie.

Przeanalizujmy szczegółowo wszystkie schematy i metody pozycjonowania zdjęcia na ścianie.

Może być zdjęcia o tym samym rozmiarze lub z małego stopniowo zwiększyć (lub odwrotnie). Zaznacz linię i ustaw na niej dolną krawędź każdego zdjęcia.

Wygląda jak poprzednia metoda, tylko tutaj narysuj nachyloną linię prostą, a kąt każdego zdjęcia powinien dotknąć go z grubsza.

WSKAZÓWKA: Zrób zdjęcia o tym samym rozmiarze lub u dołu dużego, a na górze zmniejsz.

 1. Najprostszą wersją tej metody jest wybór wszystkie zdjęcia mają ten sam rozmiar i ustawić je w tej samej odległości od siebie, wtedy prostokąt sam się wyłoni.
 2. Ale możesz też zarys prostokąta lub kwadratu i wybierz zdjęcia, aby krawędzie bocznych, górnych i dolnych zdjęć wyraźnie pokrywały się z liniami. W ten sposób wydajesz się dodawać puzzle ze zdjęć o różnych rozmiarach.

Ta metoda będzie dobrze wyglądać, jeśli łuk przejdzie, na przykład, wokół lustra lub zegara. Lub można to uzyskać, dołączając zdjęcie do nici (czytaj dalej w metodach mocowania).

UWAGA: Nawet wiszące zdjęcia są chaotyczne, należy uważać, że powinny wyglądać harmonijnie razem. Zastanów się, które zdjęcia powinny być następne.

Dodaj komentarz

94 − 88 =