Pobyty dla kotów własnymi rękami

Wykonujemy leżankę dla kota własnymi rękami (+ zdjęcie)

Najlepszym przyjacielem kota nie jest mężczyzna, a już na pewno inny kot. Najlepszym przyjacielem dudniącej maminsynek jest Morfeusz, w którego ramionach każdy kot spędza większość swojego życia. Czy to jest obraźliwe? Ale w żaden sposób: kto staje się zazdrosny o mitologiczny charakter? I robiąc leżak dla kota własnymi rękami, przyczyniamy się nawet do bliskiej przyjaźni dwóch istot, podobnej do miłości niesamowitych fabrykacji i błogiego komfortu.

Piękno polega na tym, że wszystko jest bardzo proste. Czas zajmie nie więcej niż godzinę, materiały - minimum, a nawet to minimum nie zawsze trzeba kupować. Kot z pewnością będzie wygodny na ciepłym piecu, uszytym ze starych kożuchów lub futrzanych koców, koców, koców, swetrów - z każdej wystarczająco wytrzymałej i przytulnej tkaniny. Zanim uszysz leżankę dla kota, zmierz długość puszystej koszyczki cielaka i oszacuj jej wielkość - to cały preparat.

Pierwsza opcja jest najprostsza, ale ciekawa, że ​​można grać na różne sposoby. Dla podstawy bierzemy tutaj taki leżak z bocznymi ścianami i wyjmowaną poduszką:

Dno może być całe, ale lepiej poświęcić dodatkowe pół godziny na uszycie poduszki z poszewką na zamek błyskawiczny - do czyszczenia i mycia "gniazda" 9raquo; będzie znacznie łatwiejsze. Materiały: guma piankowa, sintepon, dowolna odpowiednia tkanina, mocny materiał na dno, mocne nitki.

Wzór leżanki dla kota składa się z dwóch części:

Szczegół "A9raquo; - krawędzi, czy "B9raquo; - dno. Do obramowania potrzebne są dwie części: szycie, obrócenie do przodu, wyszywanie pianki wycinanej wzorem, wyszywanie dziury. Pozostaje uszyć obrzeże na dnie grubego, trwałego materiału, a szyć krawędzie, aby utworzyć okrąg (owal, kwadrat, według własnego uznania, wszystko zależy od kształtu dna). Dodając kilka centymetrów, wycinamy jeszcze dwa detale "B9raquo; z tkanin przeznaczonych na poszewki na poduszki. Szycie, wyprasowanie z przodu, nadzienie z sukienką, szycie zamka błyskawicznego. Zrobione!

Ta opcja jest bardziej pracochłonna. Ale jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy zastanawiają się, jak wygodnie uszyć leżankę, ciepłe i przytulne w domu:

Materiały: solidny krój odpowiedniej tkaniny, podszewka, mocne nitki, gumka. Dno może być wypełnione sinteponem, wyściółką pomiędzy częściami pianki lub wykonaniem "empty9raquo ;, dodając leżak z wyjmowaną poduszką. Wzór leżaka jest jedynym szczegółem:

Wewnętrzny krąg to podkład, "kierownica to 9kaquo; - to jest przyszłość. Segment AB jest równy długości koi (kształt leżaka może być dowolny, niekoniecznie okrągły), segment CD - wysokość spódnic. Wytnij dwie części z tkaniny, zaznacz "lobules 9raquo ;, zaznacz granice łóżka kredą. Teraz najciekawsze: jak zrobić leżankę dla kota z powstałej rzeczy?

To proste, działamy krok po kroku:

 • szyjemy dwa detale wzdłuż wewnętrznego kręgu, nie zapominając o włożeniu do sinteponu;
 • szyjemy obie części wzdłuż oznaczonego "lobules9raquo;. Na tym etapie będziesz miał spód i tkaninę zwisającą na krawędziach, oddzielone szwami w "kieszeniach" 9raquo ;;
 • delikatnie włożyć kieszenie sinteponu. Im więcej syntheponów, tym większa jest nasza "chmura". Aby upewnić się, że wypełniacz nie odpadnie, przymocujemy krawędzie kieszeni za pomocą niepewnego szwu;
 • Kieszenie są oddzielone poprzecznym szwem, pod którym trzeba założyć gumkę. Rozciągamy gumkę pod szwami, ale na górze. Leżanka dla kota jest już prawie gotowa! Pozostaje tylko dokręcić elastyczną taśmę tak, aby felgi zajęły pozycję pionową względem dna i zszyć kieszenie poprzez ukrycie wypełniacza.

Szybko i prosto, możesz zrobić leżankę z własnymi rękami z niepotrzebnego swetra. Okazuje się, że takie piękno, z którego tylko bliska osoba odgadnie przeszłość:

Oczywiście, sweter musi być odpowiedniego rozmiaru i nie obskurny. Procedura:

 • Sweter kładziemy na płaskiej powierzchni, ozdabiamy wycięcie (możesz po prostu dokładnie wyciąć wycięcie, zrobić plaster z pięknej tkaniny itp.);
 • Szyjemy rękawy do "torsu 9raquo; na całej długości. Szyjemy sweter wzdłuż linii przechodzącej od pod pachami do pachy (patrz zdjęcie);
 • nadzienie rękawy i "torso 9raquo; sintepon, szyjemy dół swetra;
 • szyjemy rękawy, aby utworzyć okrąg lub owal. Mankiety można wyciąć lub ubrać szmatką. Zrobione!

Po opracowaniu fantazji, łatwo jest zrobić leżak dla kota własnymi rękami, dając drugie życie tym, którzy służyli swoim rzeczom. Jak? I na przykład tak:

Zepsute walizki (farbuj, przykręć nogi, połóż poduszkę)

Stare szafki nocne, taborety (farbowanie, przewracanie, wkładanie poduszki)

Zepsute monitory (wyjąć "wypełnienie", kolor, położyć poduszkę)

Grube beczki (odciąć nadmiar, piasek, położyć poduszkę)

Układ oddechowy kota: możliwe naruszenia i ich przyczyny

Szampon dla kotów: wybierz ten!

Zwierzę domowe u psa: informacje ogólne

Proszę zostawić komentarz do artykułu. Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna.

Dlaczego koty lubią pudła i torby?

Hipoalergiczne psy: fikcja czy nadzieja?

Jak przyzwyczaić kota do muszli klozetowej?

Koty trójkolorowe lub szylkretowe

Wszystkie materiały opublikowane na stronie są własnością intelektualną administracji.

Wszelkie kopiowanie materiałów jest możliwe tylko po zainstalowaniu aktywnego linku do strony źródłowej!

W przypadku jakichkolwiek pytań, które Cię interesują, możesz skontaktować się z nami za pośrednictwem

Łóżko dla kota

Tworząc przytulność dla swojego kota, nie powinieneś zapominać o miejscu jego spania. Proponuję zszyć wygodne łóżko do spania z wyjmowaną poduszką. Będzie składał się z dwóch części, ale będzie wyglądać jak całość.

Kanapa zostanie dodana z poduszką, która jest umieszczona na spodzie produktu. Jest to wygodne w przypadku lokalnego zanieczyszczenia poduszki, można ją prać oddzielnie od kanapy.

- gęsta naturalna tkanina,

-Nici, igły, nożyczki,

- ołówek, długopis, linijki i papier do wzoru,

1. Bierzemy papier lub gazetę, długopis, 2 linijki i nożyczki, aby stworzyć wzór.

Narysuj wzór owalnego kształtu, którego potrzebujemy zarówno na dno, jak i na poduszkę. Wykonujemy wzór i przecinamy go nożyczkami.

Rozmiar jest wybierany zgodnie z wymiarami Twojego pupila. W tym przypadku wzór wynosił 38 na 53 cm.

2. Układamy wzór na tkaninie, zapinamy igły i dokładnie wycinamy kontur.

Wykonujemy 4 identyczne spacje.

3. Weź 2 półwyroby na spód, dodaj je do siebie zakryte do wewnątrz i przymocuj za pomocą igieł.

4. Zszywanie, cofanie się od krawędzi o 1 cm, pozostawiamy dziurę w celu wypełnienia dna sinteponem.

5. Umieść sintepon w cienkiej warstwie.

6. Naprawiamy dziurę za pomocą igieł.

I szycie na maszynie do pisania. Ponadto można wykonać linię wzdłuż całego obwodu produktu, aby lepiej utrzymać kształt.

7. Szyjemy dno wzdłuż i na bok, dzięki czemu mamy kwadraty. Dno jest gotowe.

8. Za pomocą taśmy centymetrowej zmierz długość dolnego konturu.

Do wynikowej miary dodaj co najmniej 10-15 cm i zdobądź długość boku kanapy.

Dodatek jest spowodowany faktem, że podczas wypychania ścianek bocznych przez sintepon, długość wstęgi tkaniny wzrasta.

9. Wytnij obrabiany przedmiot do ściany bocznej o szerokości 36 cm i długości 152 cm.

10. Weź przedmiot z boku ściany, zgnij jedną krawędź o 1 cm i przypnij ją igłami w odległości 2 cm od drugiej krawędzi. W ten sposób wykonujemy dwie akcje naraz: tworzymy ścianę boczną i nie pozwalamy na modyfikację krawędzi.

Następnie szyjemy na maszynie.

11. Napełnij ścianę boczną sintepon.

12. Za pomocą linijki i ołówka wykonujemy znakowanie na ścianie bocznej z odległości 16 cm.

13. Zszyj szwy poprzeczne na ścianie bocznej zgodnie z wykonanymi oznaczeniami.

14. Złóż wolną krawędź ścianki bocznej.

Na zdjęciu wsunął igły.

A my szyjemy ścianę boczną do dołu, mając zakrzywioną swobodną krawędź pod spodem.

15. Zszyj boczne ścianki boczne. Główna część jest gotowa.

16. Zaczynamy robić poduszkę. Złóż bloczek do poduszki twarzą w twarz. Umieściliśmy między nimi w środku jakiegoś sinteponu i przyszpililiśmy go igłami. Musimy kłuć igłami.

17. Ścieg z kontrastowymi nitkami, małe kółko pośrodku i sektory od środka.

18. Gęsto wypełnij sektor sintepon.

19. Zszyj zygzak wzdłuż obwodu przedmiotu obrabianego.

20. Lekko obróć krawędź i przerób ją zygzakiem.

Mamy poduszkę.

A więc kanapa z przygotowaną poduszką.

A teraz możesz je połączyć i zaprosić kota.

Twój pupil na pewno polubi to łóżko.

Łóżko dla siebie

Prawie każda rodzina ma koty, które są pełnoprawnymi członkami rodziny. Przechodząc od tego, powinni czuć się przytulnie i wygodnie. W tym artykule porozmawiamy o miejscu spania zwierzęcia - o leżaku. Można go kupić w specjalistycznym sklepie dla zwierząt lub samodzielnie uszyć. Druga opcja jest prostsza i tańsza, a co najważniejsze, w tym produkcie pozostanie ciepła i uwielbia ręce.

Szycie pieca dla zwierzęcia jest łatwe. Można to zrobić ze starych rzeczy lub niepotrzebnego ubrania. W końcu w każdym domu są stare i niepotrzebne kurtki, płaszcze, sweter, ciepła sukienka i wiele więcej.

Łóżko opalające powinno spełniać następujące normy:

 • Łóżeczko powinno być wygodne;
 • śpiący powinien być taki, że jego łatwo było się umyć;
 • na leżaku pył nie powinien się gromadzić, ponieważ będzie to miało zły wpływ na zdrowie twojego zwierzaka;
 • Piecyk wykonany własnymi rękami powinien dopasuj wnętrze twój dom lub mieszkanie.

Zanim zaczniesz szyć łóżko dla kota, musisz określić miejsce, w którym będzie ono stać. Miejsce powinno być ciepłe i wygodne, a leżanka nie powinna być sztywna i zbyt mała, ponieważ kot może odmówić w niej spania.

 • Leżak może być podobny z lub bez jazdy. To zależy od indywidualności twojego zwierzaka. Jeśli kot lubi być sam, to lepiej, żeby miała dom z dachem. Można w nim odpoczywać od innych członków rodziny. W domu z blatem, jak kot z małymi kociętami.
 • Półki ze zdejmowanym dachem też są interesującą opcją. Jeśli twój kot jest zmęczony domem z dachem, a ona nie chce w nim spać, wtedy spróbuj rozpiąć dach.
 • Można zrobić leżak ze starego swetra.
 • Jeśli Twój pupil kocha ciepło i ciągle śpi w pobliżu baterii, to dla niego możliwe jest takie uszywanie Szopka, która będzie umieszczona na baterii dzięki specjalnym mocowaniom.
 • Są koty, które spędzają dużo czasu na parapecie, obserwując mijanych ludzi, samochody, latające ptaki. Dla takich zwierząt łóżeczko w postaci materac.

Rozważmy kilka wariantów łóżek do opalania, które można wykonać samodzielnie.

Galeria: Łóżeczko dla kota z rękami (25 zdjęć)

Jak uszyć łóżko dla kota ze zderzakami

Takie łóżeczko dla kota jest bardzo proste do wykonania. Najpierw musisz zdecydować o wielkości przyszłego łóżeczka. Aby to zrobić, musisz zmierzyć kota. Gotowy produkt musi być większy niż rozmiar zwierzęcia.

 1. Z kartonu musisz tworzyć wzorce. Narysuj owal. To będzie spód leżaka. Powinien być większy niż rozmiar twojego zwierzaka. Następnie narysuj pasek. To będą boki. Szerokość paska wskazuje szerokość obramowania i zależy od twojego pragnienia. Długość paska powinna być równa długości owalu. Nie zapomnij o dodatkach.
 2. Przymocuj pasek z tektury do tkaniny, okręć i wyciąć nożyczkami. Powinny być dwa takie paski.
 3. Za pomocą maszyny do szycia zsuń krawędź wzdłuż jej długości i obróć ją do przedniej strony.
 4. Z pianki lub sinteponu wyciąć ten sam pasek. Włóż go do zszytej strony, a krawędź jest szyta lub szyta ręcznie.
 5. Teraz musisz znaleźć spód materiału. Aby to zrobić, przymocuj owinięcie kartonu do tkaniny, koła i wyciąć. Powinny być dwa takie szczegóły.
 6. Między dwoma owalami należy wstawić owalny karton i połączyć ze sobą trzy części. Karton jest niezbędny dla siły.
 7. Teraz pozostaje tylko uszyć boki na dole. Twoje łóżeczko dla kota lub kota jest gotowe!

Jak zrobić leżankę dla kota z rękami na baterii

Aby zrobić taki leżak będziesz potrzebował:

 1. Najpierw należy wykonać drewnianą ramę, która zostanie przymocowana do baterii. Musi pasować do wielkości Twojego pupila.
 2. Zmierz ramę, zmień rozmiar na tekturze, wyciąć.
 3. Teraz przymocuj kartonowy prostokąt do tkaniny, koła i wyciąć. Powinny być dwa takie szczegóły.
 4. Szyć prostokątne wzory, aby zrobić torbę. Pociągnij go na drewnianej ramie.
 5. Konieczne jest wycięcie tego samego prostokąta z piankowej gumy lub syntheponu. Włóż go do wnętrza produktu.
 6. Leżaczek dla zwierzaka jest gotowy. Pozostaje tylko podłączyć go do akumulatora.

Jak uszyć kanapę dla kota ze starego i niepotrzebnego swetra

Do wytworzenia takiego produktu wymagane będą:

 • stary sweter;
 • nożyczki;
 • maszyna do szycia;
 • poduszka;
 • sintepon lub piankowa guma;

 1. Odwróć sweter na lewą stronę.
 2. Zszyj maszynę do szycia szyi i samego swetra tak, aby krawędź była prosta.
 3. Wypełnij stronę synthepon.
 4. Następnie połącz rękawy i uszyj.
 5. Wewnątrz swetra wsuń niepotrzebną poduszkę.
 6. Przyszyć rękawy swetrem.
 7. Łóżko swetra dla zwierzaka jest gotowe.

Jak zrobić kanapę dla kota własnymi rękami z improwizowanych środków

Szyjemy nietypowe łóżko. Dokładniej, będzie to sofa dla kota.

Do produkcji takich produktów będziesz potrzebował:

 1. Na tekturze narysuj wszystkie szczegóły sofy o pożądanym rozmiarze. Oznacza to, że powinny być trzy boczne oparcia (dwa małe i jeden duży) oraz kręgosłup. Pokrój je nożyczkami.
 2. Otwórz piankę na częściach kartonowych, a następnie wyciąć.
 3. Połącz części z pianki gumowej z maszyną do szycia. Powinien dostać kanapę.
 4. Teraz przystąpmy do tworzenia okładki na sofie. Będzie wykonany z gęstej tkaniny i wykonany z tego samego rozmiaru co podstawa. Wytnij detale, połącz je i wyciągnij na kanapę.
 5. Sofa dla Twojego ulubionego kota lub kota jest gotowa.

Teraz wiesz, co powinno być leżanką dla kota i jak można ją uszyć ręcznie.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

19 − 17 =