Nazwa kategorii

Jak naprawić plastikowe listwy przypodłogowe

Jak naprawić podłogową plastikową listwę przypodłogową

Montaż listwy podłogowej jest końcowym akcentem w pracach wykończeniowych, ponieważ nadaje wnętrzu kompletny, wyrafinowany wygląd. Wiadomo, że najbardziej modne naprawy nie będą prezentowalne, jeśli między ścianą a podłogą są szczeliny, aby ukryć, które listwy są przeznaczone. Ponadto staje się prawdziwą pinezką różdżki, która może ukryć drobne defekty w wykończeniu podłogi.

Jeśli jesteś w pracach wykończeniowych początkującego i nie wiesz, jak naprawić plastikowe listwy przypodłogowe, nie spiesz się do kontaktu ze specjalistami. Nie ma żadnych trudności w samodzielnym montażu listew przypodłogowych, a niuanse opisane poniżej i szczegółowy przegląd instalacji pozwolą Ci zaoszczędzić na usługach mistrza.

Zalety plastikowych listew przypodłogowych

Wśród odmian listew jest najpopularniejszy plastik z wielu powodów. Polichlorek winylu słynie z wytrzymałości i wytrzymałości.

Żywotność plastikowych taśm podłogowych sięga 100 lat. Są odporne na ogień i wilgoć, są bezpieczne, dzięki czemu można je zainstalować w każdym pomieszczeniu.

Wymiary i konstrukcja listwy z tworzywa sztucznego

Listwy przypodłogowe są łatwe w montażu, cięte ostrym nożem, a koszty nie są wysokie.

W porównaniu z listwami drewnianymi i gipsowymi, plastik ma elastyczność. Paleta kolorów w nich ogromna, która nie ogranicza wyboru koloru wnętrza pokoju i pozwala na jak najszersze wpisanie na ogólnym tle.

Dodatkową zaletą jest montaż niektórych modeli ze specjalną rynną, w którą układane są druty.

Jakościowa instalacja listew przypodłogowych nie jest możliwa bez takich elementów:

 • zewnętrzne i wewnętrzne rogi, za pomocą których deski łączą się w rogach pomieszczenia;
 • czopy zaprojektowane do ozdabiania krawędzi cokołu. Wchodzą do zestawu i są w lewo i prawo;
 • złącza - część z dwoma rowkami, która służy do dokowania i wydłużania prętów;
 • Elementy złączne, przeznaczone do mocowania listwy przypodłogowej na ścianie.

Niezbędne narzędzia i materiały

Niż do montażu listwy przypodłogowej do ściany? Uchwyty montażowe do śrub, za pomocą klipsów lub płynnych gwoździ. Do zamocowania na gwoździach i klipsach potrzebne będzie wiertło z różnymi rozmiarami wierteł, śrubokrętem, taśmą mierniczą, elementami mocującymi, metalową piłą i odkurzaczem.

Oznaczanie ilości materiału

Ile trzeba wziąć materiałów i akcesoriów do niego jest dobre pytanie. Nie da się tego określić wzrokiem, dlatego potrzebne są dokładne obliczenia.

Przed zamocowaniem cokołu z pcv zmierzyć długość ścian. Do tej liczby dodaj 1,5 i 2 metry i podziel ilość przez 2,5 metra (długość paska). Zaokrąglając wynikową liczbę w większym boku, otrzymujemy liczbę słupków.

Jeśli jeszcze nie wybrałeś i nie kupiłeś cokołu, zalecamy przeczytanie poniższego artykułu. Być może spodoba ci się cokół termiczny - grzejniki listwowe są zarówno elektryczne, jak i wodne. Czasami również zmierzyć się z zadaniem zapewnienia cokołu do blatu stołu, ale w tym przypadku nie będzie podłogi listwy oraz specjalny, mniejsze, zwykle aluminium lub tworzywa sztucznego z wkładkami silikonowymi.

Narożniki listew muszą być tak samo jak w pokoju zewnętrzne narożniki i wewnętrzne.

Jeśli ściana ma więcej niż 2,5 metra, potrzebne są połączenia. Jedno złącze jest potrzebne na każde pięć metrów.

Lewe i prawe odcinki są brane z uwzględnieniem liczby drzwi w pokoju.

Mocowanie plastikowego cokołu w pobliżu drzwi

Po dokonaniu poprawnych obliczeń i uzbrojeniu w niezbędne narzędzia, przejdź do instalacji. Drewniane deski montuje się w taki sam sposób, jak stały cokół z tworzywa sztucznego.

Wytnij listwę o odpowiedniej wielkości za pomocą zwykłego noża biurowego

Podczas instalowania na gwoździach, umieść pręt z pokrytym plandekami rogiem w jednym z narożników pomieszczenia. Lepiej zacząć od najdłuższej ściany. Narożnik ustawiony płasko, aby instalacja nie była zniekształcona.

Oznaczyć miejsce zapięć na ścianie 5-6 cm od rogu. Jeżeli ściany są równe, robić notatki w odległości 40 cm od siebie. Jeśli występują pęknięcia, zmniejsz krok mocowania.

Wywierć otwór w ścianie pod kołkiem

Teraz zrób dziurki dziurkaczem. Zwróć uwagę, że kołek musi sięgać 30 mm w ścianę, a jeśli powierzchnia jest nierówna, weź kołek nr 6. Usuń kurz i włóż kołki do otworów. Umieść cokół na ścianie i przenieś wykonane na nim notatki. Następnie wywierć otwory. Śruby śrub lub gwoździ powinny być całkowicie zanurzone w prowadnicy. Aby to zrobić, wykonaj nacięcie za pomocą większego wiertła.

Wkręć śruby w kołki

Teraz możesz przymocować cokół do ściany za pomocą gwoździ. Zakryj je wtyczkami, dopasowanymi do koloru. Możesz przykleić gumki, aby mocniej się trzymały.

Zamontowane pręty są już dopasowane do pożądanego rozmiaru. Potnij je lepiej za pomocą ostrego noża lub piły do ​​metalu, aby nie pękały. W tym samym czasie trzymaj ostre rogi. Również podczas cięcia listew końcowych należy wziąć pod uwagę, że wtyczki będą zajmowały 3-5 mm. Jeśli używasz złączy, zainstaluj je przed podłączeniem.

Instalacja plastikowej listwy przypodłogowej z kanałem kablowym nie jest inna. Tylko wtyczka kanału zostanie wcześniej usunięta. Robi dziury, wkłada śruby, które mocują cokół. Następnie drut leży i zamyka się wtyczką.

Istnieje również druga możliwość układania drutu - pod listwą nad śrubami. Ważne jest, aby nie uszkodzić drutu. W ustalonej listwie przypodłogowej rozcięto milimetry na dziesięć śrub. W utworzonej szczelinie drut umieszcza się i ostrożnie naciska za pomocą śrub. Podczas układania kabla wyciąć otwory wejścia i wyjścia.

Montaż listwy przypodłogowej własnymi rękami jest mniej prawdopodobne w przypadku płynnych paznokci. Jest szybki i najlżejszy. Na pasku przyklej małe punkty. Odległość między nimi wynosi 3-5 cm, pręt jest dociskany do ściany i trwa około minuty. Ważną wadą tej metody jest niemożność jej usunięcia i ponownego użycia.

Nie jest bardzo niezawodny pod względem podłączenia opcji mocowania do klipsów. Chociaż instalacja jest dość szybka. Na ścianie pozostawić nuty do zamocowania w odległości 30-50 cm i wykonać odpowiednie otwory za pomocą perforatora pod gwoździem do kołków. Klipsy muszą być przymocowane w otworach i zaczepione na specjalnych wycięciach w poprzeczce. W tej wersji wady jeszcze bardziej: wysoki koszt elementów złącznych i ewentualne problemy z ponownym załączeniem.

Łączniki cokołu do klipsów

I lepiej naprawić listwy przypodłogowej, którą zdecydujesz.

Reasumując, możemy powiedzieć, że połączenie listew podłogowych zostanie łatwo naprawione, jeśli zostaną wykonane poprawne obliczenia. Na jakość mocowania wpływa wybrana metoda mocowania, dokładność montażu, kształt listwy przypodłogowej, kolor i kształt.

W poniższym wideo proces mocowania listwy z tworzywa sztucznego jest wyraźnie pokazany krok po kroku: od wiercenia otworów pod kołkami i przed instalacją łącznika i innych elementów.

Dodaj komentarz Anuluj odpowiedź

Częściowe lub pełne kopiowanie materiałów jest dozwolone tylko z bezpośrednim aktywnym linkiem.

Jak naprawić plastikowe listwy przypodłogowe? Instrukcja krok po kroku

Dziś prawie każdy chce stworzyć swoje mieszkanie, czy to mieszkanie w wieżowcu, czy prywatny dom, przytulny, atrakcyjny i oryginalny. Aby to zrobić okresowo zdzieralna tapety (papier, winyl, tkaniny), zmieniając wykładzin podłogowych (laminat, linoleum, parkiet), przegrupowanie meble wykonane wyrównany sufit (shpaklyuyut, otynkowany) i tak dalej. Ale co najważniejsze, bez którego nie ma jednej naprawy - mocowanie listew przypodłogowych (zarówno plastikowych, jak i drewnianych). Nie tylko są przyjemne dla oka, ale także dodają estetyki do pomieszczenia, ukrywają nierówności przejścia od podłogi do ściany i od ściany do sufitu, w tym wszystkie szwy i przewody. Rynek budowlany oferuje swoim klientom tak szeroki asortyment, że tylko oczy biegną, od materiału po kolor. Dlatego nie powinno być żadnych problemów z wyborem. Ale jak naprawić plastikowe listwy przypodłogowe? W rzeczywistości proces instalacji nie jest tak trudny, jak się wydaje na pierwszy rzut oka, ale dzięki narzędziom i pewnej wiedzy teoretycznej praca przyniesie tylko radość i pożądany rezultat. Przed przystąpieniem do instalacji konieczne jest podjęcie decyzji z producentami, zapoznanie się z zaletami i wadami, kosztami i wyposażeniem w narzędzia.

Wybór producenta jest bardzo ważnym krokiem, dlatego należy dać pierwszeństwo tylko tym, którzy sprawdzili się przez wiele lat (Rosja, Niemcy). Po pierwsze oznacza to, że konsumenci używają tego produktu, w przeciwnym razie taka firma nie istniałaby. Po drugie, tacy producenci z reguły gwarantują wysoką jakość, w przeciwieństwie do nowo powstałych. Ponadto musisz przestrzegać zasady "złotego środka": najtańszy produkt nie oznacza niskiej jakości, podobnie jak najdroższy - wysoki.

Zalety cokołu z tworzywa sztucznego

- Wszechstronność (idealnie pasuje do różnych pomieszczeń: w łazience, kuchni, przedpokoju, salonie itp.).

- Szeroka gama kolorów.

- Długi okres eksploatacji (w porównaniu z drewnem, dużo więcej).

- Prosta i łatwa opieka (wystarczy wytrzeć).

- Doskonałe plastry (zarówno z nożem i piłką do metalu).

- Odporność na wilgoć, zmiany temperatury, na światło słoneczne.

- Wewnętrzne i zewnętrzne narożniki, wtyczki, różne połączenia i czapki.

Podczas instalacji występuje zapotrzebowanie na dodatkowe koszty.

- Siła. W porównaniu z innymi wariantami listew przypodłogowych (na przykład drewnianych) wytrzymałość jest znacznie mniejsza. Dlatego należy unikać wstrząsów przy butach, nogach mebli i tak dalej.

- Środowiskowy - wykonany z materiałów sztucznych.

Cena listew z tworzywa sztucznego zależy od kilku czynników:

- Producent (im dłużej jest na rynku, tym wyższa cena).

- Ilość wymaganej długości materiału.

- Vida (na przykład, z kanałem kablowym są nieco wyższe niż bez niego).

Oczywiście w każdym domu pożądane jest posiadanie zestawu narzędzi. Będzie potrzebny w wielu pracach. Jeśli jednak weźmiesz konkretną instalację listew, musisz sobie wyobrazić, co jest potrzebne do instalacji:

- Wiertarka (w zależności od ściany - prosta lub zwycięska wiertarka).

- Wkrętak i różne dysze (do wiercenia w drewnie lub wkręcania wkrętów samogwintujących).

- Bułgarski, piła do metalu, zwykły nóż (do przycinania wymaganej długości).

- Wkrętaki (do samodzielnego gwintowania ręcznie), awl (do wykonania otworu w tylnej ścianie).

- Ruletka lub centymetr.

Jak naprawić plastikowe listwy przypodłogowe do betonowej ściany?

1. Przed rozpoczęciem montażu plastikowych listew należy najpierw upewnić się, że dolna powierzchnia ścian jest czysta (bez nagromadzenia zaprawy cementowej, bez wystających starych gwoździ itd.).

2. Następnie możesz przejść do samego znacznika (zwykle zaczynając od rogu najdłuższej ściany). W tym celu narożnik umieszcza się po jednej stronie cokołu, który następnie umieszcza się w odpowiednim miejscu i zaznacza pod pierwszym otworem. Przerwa między kolejnymi dziurami powinna wynosić 40 centymetrów.

3. Po oznakowaniu rozpoczyna się proces wiercenia. W takim przypadku najlepiej uzbroić puncher. Jeśli nie jest to możliwe, wystarczy wykonać wiertarkę, po czym trzeba jeszcze trochę polerować i potrzebujesz specjalnej wiertarki (wygranej). Kołki są wkładane do uzyskanych otworów.

4. Sam listwa jest przykręcana. Poprzez zastosowanie do zaznaczonego oznakowania wszystkie śruby są skręcone. Konieczne jest przekręcenie, aż łeb śruby nie zapadnie się w listwę przypodłogową.

5. Bardzo często w stawach uzyskuje się niewielkie wgniecenia. Aby go wyeliminować, konieczne jest odkręcenie śruby na jeden obrót.

6. Na drugim końcu cokołu złącze zakłada się (wkłada się do niego następny element cokołu) i skręca w ten sam sposób.

7. Po dotarciu do następnego zakrętu musisz zmierzyć obszar i odciąć żądaną długość.

8. Głowice śrub można ukryć specjalnymi nakrętkami.

Ta sekwencja pozwala odpowiedzieć na pytanie, jak naprawić plastikowe listwy przypodłogowe do betonowej ściany, przy minimalnym wysiłku. Jeśli chodzi o czas trwania, w sumie praca nie zajmie więcej niż jedną lub dwie godziny.

Jak naprawić plastikowe listwy przypodłogowe za pomocą kanału kablowego?

1. Przede wszystkim musisz zmierzyć długość wszystkich ścian. Wskazane jest, aby wziąć trochę więcej niż otrzymana figura. Lepiej jest zostać, niż być niewystarczającym.

2. Ozdobne pokrycie i folia są usuwane z zakupionych listew przypodłogowych.

3. Wewnętrzny narożnik lub łącznik umieszcza się po jednej stronie cokołu i umieszcza na najbardziej widocznej stronie pomieszczenia. Za pomocą szydła lub samogwintującego, tylna ściana jest przebijana. W ten sposób odbywa się znakowanie elementów łączących.

4. W otrzymanych miejscach wierci się otwory lub otwory perforatora.

5. Odkurzyć cały nagromadzony pył.

6. Następnie włożyć kołki, cokoły przyłożyć i skręcić śrubami.

7. Wszystkie dostępne przewody układa się w kanale kablowym, który następnie zamyka się za pomocą zatrzasku.

Wszystkie powyższe kroki pomagają odpowiedzieć na pytanie, jak naprawić plastikowe listwy do podłogi. Należy również zauważyć, że tylko przestrzegając tych zasad, można uniknąć wielu nieprzyjemnych momentów (na przykład niepotrzebnych kosztów zakupu) i zaoszczędzić czas i wysiłek.

Montaż plastikowych listew przypodłogowych do płyty gipsowo-kartonowej

Jak naprawić plastikowe listwy przypodłogowe do płyt gipsowo-kartonowych, których profile są zamocowane na metalowej ramie? W takim przypadku cokoły są instalowane bez użycia kołków. Możesz przejść na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest użycie klipsów lub listew nośnych. Drugi - śruby.

Przy pomocy klipsów lub listew:

- Najpierw zaczyna się marża. Bez tego nie są potrzebne żadne prace budowlane ani naprawcze. Obserwując przedział 30-40 centymetrów, za pomocą dobrze dociśniętego zacisku wykonuje się znak pod kolejnymi otworami. Dopiero potem możesz przejść do kolejnego etapu - wiercenia.

- Urządzenie systemu mocowania - klips lub pręt nośny - jest zainstalowane.- Po przygotowaniu wszystkich połączeń do ściany z płyt gipsowo-kartonowych, panel dekoracyjny po prostu zatrzaskuje się na klipsach lub jest włożony do pręta.

Za pomocą śrub:

- W odległości 5-6 centymetrów od narożnika zaznaczony jest pierwszy punkt.

- Wciśnięty do ściany i podłogi cokół jest wiercony i wkręcany za pomocą śrub.

Obie opcje z pewnością zadowolą wynik.

Montaż plastikowych listew przypodłogowych do sufitu

Pytanie, jak naprawić plastikowe listwy przypodłogowe do sufitu, podnieca wielu ludzi, którzy chcą zrobić wszystko samodzielnie. To nie jest zaskakujące. W końcu instalacja listew przypodłogowych do sufitu jest dość żmudnym procesem, wymagającym przynajmniej teoretycznej wiedzy. O pomiarze długości i zakupie wymaganej ilości materiałów - wszystko jest jasne. Do otrzymanej liczby dodaje się co najmniej 5%. Ale jeśli chodzi o samą pracę, powszechnym problemem są narożniki, zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Teraz pozostaje zrozumieć, jak naprawić plastikowe listwy przypodłogowe do sufitu w rogach.

1. Zastosuj cokół do narożnika, ponieważ utknie.

2. Narysuj w pobliżu punktu połączenia, linii konturu na suficie.

3. Podobnie powinieneś zrobić z drugą połową cokołu.

4. Od przeciętego punktu do drugiej krawędzi, linia jest rysowana pod kątem 45 stopni.

5. Nacięcie wykonuje się za pomocą noża (piłę do metalu).

Postępując zgodnie z powyższymi instrukcjami, nie tylko możesz zrozumieć, co i jak powinieneś, ale także uniknąć niepotrzebnych problemów, w tym kosztu zakupu materiałów zamiast zepsucia. Po przeczytaniu każdej pozycji można łatwo odpowiedzieć na pytanie, jak naprawić plastikowe listwy przypodłogowe do ściany. Wydając trochę siły, czasu i pieniędzy, możesz z łatwością uczynić pokój przytulnym. I będzie to podwójnie przyjemne, ponieważ wszystko zrobiłeś sam.

Mocowanie cokołu do podłogi

Cokół to jeden z głównych elementów dekoracyjnych pokoju. Daje podłodze estetyczny wygląd, ukrywa pęknięcia i pozwala zamaskować przewody. Do tej pory najbardziej poszukiwane drewniane i plastikowe listwy przypodłogowe, ale istnieje wiele innych typów. W tym artykule porozmawiamy o tym, jak wybrać i jak poprawnie przymocować cokół do podłogi.

Rodzaje listew przypodłogowych z tworzywa sztucznego do podłóg

Plastikowe listwy przypodłogowe dzielą się na dwa rodzaje - uniwersalne i dywanowe. Uniwersalne mają zastosowanie do wszystkich rodzajów powłok (laminatów, podłóg drewnianych, płytek i linoleum).

Do mocowania dywanu używamy cokołu "G9raquo; kształt. Naciska dywan na podłogę, nie pozwalając mu się stoczyć, a jednocześnie pełni funkcję dekoracyjną.

W zależności od składu materiału, plastikowe listwy przypodłogowe są czterech rodzajów:

 • sztywne ze spienionego PVC. Ten rodzaj jest elastyczny, nie jest pusty, ale łatwo pęka.

 • wnęka ze sztywnego PCV. Mają wysoką wytrzymałość, ale niższą jakość. W większym stopniu są one przeznaczone do prostego wystroju wnętrza bez pretensji o wyrafinowanie.

 • cokół z półsztywnego PVC. W składzie są takie same jak pianka. Ale różnią się one wysoką elastycznością materiału i są sprzedawane w postaci taśmy w rolkach. Mają estetyczny wygląd, szeroką gamę kolorów i mogą również naśladować wszelkie naturalne materiały.

Jaki rodzaj listwy przypodłogowej jest lepszy - plastikowy czy drewniany?

Drewniane listwy przypodłogowe są przyjazne dla środowiska, ale mają krótszą żywotność. Tworzywo sztuczne jest wykonane z syntetycznego PVC, ale jego żywotność sięga 100 lat. W porównaniu z drewnianymi analogami mają wiele zalet i są poważnym konkurentem dla innych rodzajów listew.

Zalety listew przypodłogowych z tworzywa sztucznego:

 • możliwość użytkowania w absolutnie dowolnych pomieszczeniach z sypialni do łazienki. Ogromny wybór kolorów nie będzie trudny w wyborze najlepszej opcji dla każdego pokoju;
 • w porównaniu z drewnianymi, plastikowe listwy przypodłogowe są bardziej elastyczne i trwałe. Są dobrze przycięte i łatwe do zainstalowania;
 • Nie są łatwopalne, co czyni je bezpieczniejszymi;
 • Charakteryzują się doskonałą odpornością na wilgoć, dzięki czemu są łatwe do mycia;
 • mieć przystępną cenę.

Oprócz wszystkich powyższych, większość modeli listew z tworzywa sztucznego posiada specjalne koryto do układania przewodów.

Wychodząc z powyższych różnic, możemy stwierdzić, że w większości przypadków listwy z tworzywa sztucznego są bardziej preferowane niż drewniane cokoły. Oczywiście istnieją wyjątki, gdy projekt lokalu wymaga użycia wyłącznie naturalnych materiałów.

Ale wśród modeli plastikowych musisz wybrać najlepszą opcję. Z reguły wyglądem praktycznie nie różnią się od drewnianych.

Klasyczną opcją jest cokół ze specjalnymi łącznikami i otworem na kabel. Jego główną zaletą jest to, że ukrywa druty i miejsca mocowania cokołu, a także jest bardzo łatwy w montażu. Druga opcja to cokół z solidną plastikową konstrukcją, która jest mocowana za pomocą klipsów.

Wybór tego lub tego rodzaju zależy od preferencji smakowych i możliwości finansowych.

Elementy obejmują wewnętrzne i zewnętrzne narożniki, złącza i wtyczki. Mają różne kształty i kolory w zależności od rodzaju listew.

 • Za pomocą narożników cokoły są łączone w narożnikach pomieszczenia, co nadaje estetyczny wygląd ogólny.
 • Połączenia międzyplintowe są zaprojektowane tak, aby wydłużać listwy i łączyć je ze sobą. Są kawałkiem plastiku z dwoma rowkami do dokowania.
 • Do ozdabiania krawędzi potrzebne są obicia. Na przykład w miejscach, gdzie cokół przylega do drzwi. Są dwa rodzaje, lewy i prawy, i są zwykle sprzedawane w komplecie z listwami przypodłogowymi.

Do innych akcesoriów należą elementy złączne, którymi przymocowane są wsporniki do ściany.

Jak przymocować cokół do podłogi własnymi rękami

Do tej pory istnieją trzy sposoby mocowania listew, których głównym zadaniem jest wysokiej jakości i trwałe zamocowanie go do ściany.

Mocowanie na kleju. Nie nadaje się do wszystkich pomieszczeń. W przypadku, gdy ściany i rogi są nierówne, bardzo prawdopodobne jest, że cokół spadnie ze ściany. Ale jeśli ściany są równe i wszystkie kąty mają 90 stopni, to jest to najbardziej optymalna opcja.

Montaż za pomocą specjalnych zamków, na których mocuje się cokół. Ta metoda jest odpowiednia w absolutnie dowolnych warunkach. Główną wadą tego typu mocowania jest to, że zatrzaski nie wytrzymują ponownej instalacji, a po demontażu cokołu trzeba będzie kupić nowe.

Ta druga metoda zakłada bezpośrednie mocowanie. Cokół po prostu przykręcony do ściany za pomocą śrub. Elementy złączne będą widoczne, ale można je ukryć za pomocą specjalnych wtyczek, wybranych według kolorów. Punkty mocowania nie będą również zauważalne, jeśli użyjesz cokołu ze specjalnym rowkiem do układania przewodów elektrycznych. W tym przypadku są one pokryte dekoracyjną osłoną przeznaczoną do maskowania drutów. Ta metoda jest najtańsza i najbardziej niezawodna spośród powyższych.

Wymagane narzędzia

Do instalacji listew przypodłogowych potrzebne będą narzędzia, które lepiej przygotować wcześniej:

 • piła do metalu;
 • szydło (do otworów przebijających);
 • ruletka;
 • ołówek lub długopis;
 • narożnik budynku;
 • wywiercić niezbędne wiertła;
 • śrubokręt z niezbędną dyszą;
 • dziurkacz (jeśli praca jest wykonywana w murowanym domu).

Obliczanie wymaganej ilości materiałów

Przed przystąpieniem do instalacji należy obliczyć ilość materiałów, które będą wymagane podczas procesu mocowania.

Najpierw pomieszczenie mierzy się wzdłuż obwodu (z wyłączeniem szerokości przejścia z obliczeń). Aby określić wymaganą liczbę listew przypodłogowych, uzyskaną liczbę dzieli się na długość jednego paska. Musi to być zapas materiału co najmniej 0,5 m, co wystarczy. Liczba wymaganych kątów jest równa liczbie ich w danym pomieszczeniu. Liczba numerów pośrednich będzie równa liczbie drzwi pomnożonej przez dwa. Aby obliczyć łączniki, obliczyć całkowity obwód pomieszczenia i podzielić przez 50 cm Śruby lub kołki będą wymagać tyle samo, co łączników i 10 sztuk w magazynie.

Przy wykonywaniu obliczeń konieczne jest rezerwowanie 2 lub 3 mm, a także uwzględnienie marginesu dla naroży i połączenia listew przypodłogowych.

Do pracy konieczne jest przygotowanie pliku na plastiku, płynnych gwoździach, elementach dekoracyjnych narożników, zaślepkach i samym cokole.

Podczas instalowania płynnych gwoździ, musisz ostrożnie wypoziomować ściany, co umożliwi im bardziej niezawodne i jakościowe mocowanie. Pożądane jest, aby były osłonięte płytami gipsowo-kartonowymi lub profesjonalnie otynkowane.

Instalacja cokołu zaczyna się od jednego z rogów. Na wyrównanej ścianie, płynne paznokcie są umieszczone w postaci kropelek w odległości około 3 lub 5 cm od siebie. Następnie element łączący jest przyklejony do wolnej krawędzi - ułatwi to dalszą pracę.

Wskazówka: dla większej łatwości użytkowania klej nie jest nakładany na ścianę, lecz bezpośrednio na pręt.

Następnie cokół przykleja się do ściany. Ważne jest, aby upewnić się, że jego krawędź jest dopasowana do sąsiedniej ściany. Musi on być wciśnięty i przytrzymany w tej pozycji przez około jedną minutę, aż do zaciśnięcia kleju. Następnie możesz przejść do instalacji następnej sekcji.

Aby utrzymać go w dobrym stanie, należy go przymocować do wysokiej jakości płynnych paznokci (nie należy tego oszczędzać).

Instalacja za pomocą specjalnych łączników (klips)

Ta metoda mocowania jest najdroższym i czasochłonnym procesem, ale wynikiem jest idealnie zainstalowany cokół. Wszystkie istniejące typy cokołów są montowane na klipsach, a jednocześnie nie stawia się wysokich wymagań co do jednolitości ścian. Po prostu przy bardziej nierównych ścianach konieczne będzie przymocowanie klipów o mniejszym skoku od siebie.

Najpierw na ścianie wskazana jest przybliżona odległość załącznika. W tym celu, w miejscu przyszłego mocowania elementów mocujących, jeden z "zacisków" jest mocno dociśnięty; do ściany i do podłogi i jest zrobiony ołówkowym znakiem.

Następnie wywiercony zostaje otwór w ścianie o głębokości 0,5-1 cm (ale dłuższy niż długość kołka). Za pomocą młotka kołek jest wbijany w ścianę, a zacisk jest przymocowany do otworu i jest przewijany za pomocą śruby.

Następnie można przystąpić do instalacji następnego urządzenia mocującego. Na drewnianych ścianach zaciski są mocowane do śrub samogwintujących. Powyższy sposób nadaje się do mocowania klipsów w betonie i ścianach ceglanych. Jeśli pomieszczenie ma równe ściany, kolejne klipsy powinny być mocowane co 0,5 m. Ale na nierównej powierzchni powinny znajdować się po 0,2-0,4 m, w zależności od krzywizny ścian.

Po zainstalowaniu klipsa zainstalowana jest sama listwa. Najpierw musisz zmierzyć jego długość. Jeśli był dłuższy niż wymagana długość, to jest skrócony do pożądanego rozmiaru.

Aby przymocować paski do klipów, wystarczy przymocować je do klipów i zatrzasnąć. Odbywa się to poprzez naciśnięcie cokołu, aż kliknie. Następnie przekładkę umieszcza się na swobodnej krawędzi cokołu. Następnie rozpoczyna się następna sekcja. Nowy pręt jest najpierw wstawiany do elementu dystansowego, a następnie jest również dociskany do klipsów.

Po zakończeniu prac na całym obwodzie pomieszczenia należy dołączyć dekoracyjne narożniki i wtyczki. Narożniki mocuje się po prostu poprzez połączenie dwóch listew przypodłogowych w narożniku, a korki umieszcza się na wolnej części cokołu w pobliżu drzwi.

Na lepsze kąty artykulacji i korki, aby ich połączenie jest możliwe na ciekłych gwoździ, to pomoże poprawić jakość połączenia i zapewni dodatkową pewność, że rogi i czapka nie odpadnie.

Aby naprawić dywan lub linoleum, produkowane są cokoły, wyposażone w specjalne zagłębienia do układania krawędzi powłok, które umożliwiają wymianę pokrycia podłogowego bez ich demontażu.

Mocowanie za pomocą wiercenia cokołu na wskroś

 • Aby przymocować listwę w ten sposób, potrzebujesz wiertła, śrub i plastikowego pliku. Metodę stosuje się do instalacji listew w mniejszych pomieszczeniach.
 • Najpierw należy wykonać niezbędne pomiary, jak opisano powyżej.
 • Przygotuj kawałek listwy o odpowiedniej wielkości.
 • Wywierć w niej otwory. Powinny być węższe niż "hat9raquo; samogwintujące inaczej cokół nie będzie się utrzymywał.
 • Deska jest dociskana do ściany i jest mocowana za pomocą zamka.

 • W przypadku braku kanału kablowego, który nadaje estetyczny wygląd śrubom samogwintującym, można użyć ozdobnych podkładek.

Jeśli ściany są kamienne, to mocowanie cokołu należy wykonać za pomocą kołków. Aby to zrobić, należy wywiercić otwory w ścianie i połączyć je z otworami w listwie przypodłogowej. Następnie cokół przyciąga do ściany za pomocą śrub.

Oczywiście pod cokołem można układać dowolne przewody (kable telefoniczne i telewizyjne). Są na to trzy sposoby:

 • Pierwszym sposobem jest ułożenie kabla pod urządzeniami mocującymi "clips9raquo; Najważniejszą rzeczą przy stosowaniu tej metody nie jest dotykanie kabla za pomocą śrubokrętu.

 • w drugim sposobie po instalacji cokołu samogwintujące śruby są osłabione o 5-7 mm. Następnie kabel jest układany na ścianie i zamocowany.

 • Trzecia metoda polega na ułożeniu kabla w specjalnej rynnie, a następnie zamknięciu kabla dekoracyjną pokrywką.

Ukryte układanie kabli można wykonać za pomocą dowolnych modeli plastikowych listew przypodłogowych. Ale podczas układania przewodów elektrycznych konieczne jest odłączenie napięcia sieciowego.

Koszt plastikowych listew przypodłogowych i akcesoriów

Plastikowe listwy przypodłogowe były w stanie mocno wypchnąć drewno z rynku budowlanego. Dowiodły, że są dobre, jako produkty wysokiej jakości i łatwe do zainstalowania. Ale wysoki popyt spowodował w ostatnich latach wzrost ich cen. Ich koszt składa się z kilku czynników. Z reguły jest to reputacja producenta, rodzaj cokołu i jego kolorystyka.

Cena uniwersalnej plastikowej listwy przypodłogowej wynosi od 60 do 90 rubli na 2,5 m. Cokół z korytkiem kablowym kosztuje od 40 do 70 rubli za 2,5 m, a bez rowka od 30 do 50 rubli. Klipsy sprzedawane są w opakowaniach po 50 sztuk, cena ich wynosi od 200 do 500 rubli, w zależności od producenta. Najtańszymi komponentami są stuby, które są w przedziale 20-30 rubli.

Poniżej znajduje się przybliżony koszt i rozmiar plastikowych listew przypodłogowych dla podłogi.

Świetny artykuł! Wszystko bardzo

Świetny artykuł! Wszystko jest bardzo szczegółowe, zrozumiałe i ilustrujące przykłady (zdjęcia). Wielkie dzięki dla autora za ten artykuł!

Bardzo pomocny artykuł

Bardzo pomocny artykuł

Dziękuję Wszystko jest bardzo dostępne!

Dziękuję Wszystko jest bardzo łatwo dostępne

Wielkie dzięki, nawet dla mnie.

Nie trzymaj rogów - środek chybia na kilka metrów

Nawet dla mnie - dziewczyny. bardzo jasne)

© Portal budowy StrPort 2011-2016. Artykuły o naprawie, budownictwie, materiałach budowlanych.

Kopiowanie informacji z serwisu jest możliwe tylko za zgodą redakcji lub z bezpośrednim odniesieniem do źródła. Podstawa prawna

Dodaj komentarz

− 2 = 4