Nazwa kategorii

Jak myć multivark

Jak myć multivark na zewnątrz i wewnątrz: podstawowe zasady opieki

Urządzenia kuchenne wymagają regularnego czyszczenia. To nie jest wyjątek i ulubiony multivark. Natychmiast po pierwszej aplikacji pojawia się pytanie, jak zmywać multiwark, aby działał jak najdłużej i zachował swój piękny wygląd wewnątrz i na zewnątrz.

Najpierw dowiemy się, jak wyczyścić główny zbiornik - miskę, w której są ładowane produkty i odbywa się gotowanie. Pojemność multivarku jest wykonana z aluminium lub stali nierdzewnej i różni się od zwykłych patelni obecnością nieprzywierającej warstwy. Dlatego należy go myć ostrożnie, bez użycia środków do drapania (ściernych).

Powłoka, która nie pozwala na wypalenie żywności, może być:

Porozmawiaj o tym, który z nich jest lepszy, nie warto, ponieważ każdy ma swoją własną charakterystykę. Niezależnie od tego, jaki masz multiwarkser, przed czyszczeniem musi być przynajmniej trochę chłodny iw żadnym wypadku nie stosować twardych szczotek. Konieczne jest regularne mycie i suszenie, aby stare zapachy nie pozostały, a pleśń się nie zaczęła.

Jeśli dno jest słabo myte, następne naczynie może się palić, więc upewnij się, że wewnątrz multivarku nie pozostały żadne ślady jedzenia.

Powłoka ceramiczna obawia się zrębków, więc delikatnie wyjmij miskę, nie upuszczaj jej ani nie pukaj. Nie zaleca się mycia naczyń za pomocą takiej powłoki w zmywarce. Lepiej jest myć pojemnik ręcznie, używając produktów, które nie zawierają ostrych kwasów i zasad. Faliste dno ceramiczne można lekko przetrzeć, ale tylko za pomocą niesztywnej gąbki.

Te gospodynie domowe, które uważają, że opryski ceramiczne można czyścić wodą sodową, są w błędzie. Będzie to pierwszy krok na drodze do szybkiego uszkodzenia naczyń. Powierzchnię zaleca się namoczyć lub umyć za pomocą żelu, który dobrze rozpuszcza tłuszcz, ale nie uszkadza folii nieprzywierającej.

Takie żele są oferowane przez prawie wszystkie sklepy, które sprzedają naczynia, poza tym są wyspecjalizowane firmy. Na pewno mają bogaty wybór detergentów. Oszczędność pieniędzy nie jest tego warta, ze względu na wszystkie części wielowarstwy, miska jest najszybsza, a kupienie nowej kosztuje więcej niż żel.

Teflon jest niedopuszczalnym zadrapaniem, wymaga bardziej "miękkiego" środka czyszczącego. Zmywarki można używać podczas mycia miski teflonowej, ale niektórzy producenci nadal jej nie zalecają.

Powłoka teflonowa psuje częste i nagłe zmiany temperatury. Więc nie spiesz się, aby umyć multivark, jak tylko przygotujesz jedzenie, pozwól mu ostygnąć. Aby szybciej schłodzić pojemnik, można go wyjąć z obudowy.

Aby usunąć nieprzyjemne zapachy z multivarka podczas mycia do wody dodaj kilka kropel soku z cytryny. Nawet producenci sami doradzają po gotowaniu, aby wziąć pół cytryny i gotować w pojemniku przez 10-15 minut, stosując tryb "na parze".

Przypomnijmy, że multivark jest przede wszystkim urządzeniem elektrycznym. Pod tym względem nie można go całkowicie zanurzyć w wodzie. Przed rozpoczęciem czyszczenia multivarku jest on wyłączany z gniazda.

Podczas normalnej pracy i przestrzegania przepisów kulinarnych obudowa zawsze pozostaje czysta. Z niego można czasami myć krople wody lub tłuszczu, które przypadkowo spadają na plastikową powierzchnię. Aby to zrobić, użyj miękkiej, wilgotnej szmatki i wytrzyj obudowę do sucha. Następnie zdejmij zawór z pokrywy, wyjmij dysk wewnętrzny, wyjmij miskę iw ten sam sposób wytrzyj obudowę do środka.

Aby dobrze umyć zawór parowy, należy go zdemontować, a do czyszczenia użyć specjalnego żelu, a następnie spłukać go czystą wodą i wysuszyć. Konstrukcja zaworu jest zwykle zamkiem i gumką, którą można łatwo dosięgnąć. Elastycznej nie można rozciągnąć, aby się nie odkształciła.

Podobnie należy umyć dysk wewnętrzny zdjęty z pokrywy.

Niektóre modele multivarku zawierają pojemnik, w którym zbierany jest kondensat. Należy go uzyskać po ugotowaniu i wylać z niego wodę, i umyć sam pojemnik.

Wielu ludzi sądzi, że jedzenie nie może uciec od wielowymiarowego. Jednak przy wyborze niewłaściwego trybu lub zignorowaniu zaleceń podanych w instrukcji, jest to dość realistyczne. Może być z kilku powodów.

 • Produkty są ładowane w więcej niż to konieczne.
 • Ustawiona jest zbyt wysoka temperatura (gdy recepta wymaga 120 °, a my ustawiamy 170 °, aby przyspieszyć).
 • Naczynie powinno być duszone, a my włączamy napar.
 • Pokrywa musi być zamknięta, a my pozostawiamy pojemnik otwarty.
 • Na wielu zmiennych regulator temperatury się zepsuł.

Tak więc zupa wylewa się na zewnątrz lub owsianka mocno przylega do powierzchni. Jak to można umyć?

Jeśli chcesz dobrze umyć pokrywkę, nalej trochę wody do multiwarksa i włącz gotowanie na parę przez 3-4 minuty. Następnie nałóż standardową gąbkę.

Wewnętrzny element grzewczy myje się osobno. Jeśli jedzenie jest ściśle do niego przymocowane, można zastosować pędzel ze sztywnym włosiem. Pod strumieniem wody element nie jest zastępowany, ale po prostu należy go wytrzeć i osuszyć gąbką.

Dna nie można przecierać wysiłkiem. Wlej do miski wodę, rozpuść w niej żel do mycia i odczekaj chwilę. Następnie wyczyść spód miękką ściereczką.

Wszystkie części są zbierane razem dopiero po całkowitym wyschnięciu. Wraz z podstawowymi elementami urządzenia, akcesoria są również myte: łyżki, szpachelka, pojemniki do gotowania na parze i frytownice.

Jak i co wyczyścić multivark na zewnątrz i wewnątrz

Multivarks, jako uniwersalne i wygodne urządzenie do gotowania, są bardzo popularne. Prostota gotowania dowolnych potraw dzięki temu urządzeniu kuchennemu jest szanowana przez wiele gospodyń domowych. Podobnie jak każde naczynie kuchenne, multivark wymaga starannej konserwacji i konserwacji.

Bardzo łatwo jest dbać o tego rodzaju urządzenia gospodarstwa domowego. Podczas przygotowywania żywności, multiwarkser prawie nie jest zabrudzony i nie plami okolicznych naczyń kuchennych i mebli. Podczas korzystania z tego urządzenia nie jest możliwe rozpryskiwanie tłuszczu i mleka podczas gotowania. Nie potrzebujesz dużo czasu, aby wyczyścić multivark po ugotowaniu. Jak myć multivark? Tak, to łatwiejsze!

Przeczytaj w tym artykule:

Wybór detergentów i niezbędnych materiałów

Podczas opieki nad wieloczynnikową surowo zabrania się stosowania różnych ściernych past, żeli i proszków. Używanie tych substancji może prowadzić do przedwczesnego uszkodzenia niektórych części urządzenia. Ściereczki detergentowe, gąbki i ściereczki nie powinny być zbyt sztywne.

Aby zmyć multiwark, najlepiej użyć jakichkolwiek środków powierzchniowo czynnych (Pril, AOS itp.) I ścierek z mikrofibry. Do tej procedury nadaje się również płynne mydło kuchenne. W przypadku czyszczenia niektórych części wielowarstwy dozwolone jest stosowanie sody oczyszczonej. W poniższym tekście dowiesz się, jak czyścić wielowarstwy bez szkody dla niej.

Kubki robocze z tworzyw sztucznych są wykonane z aluminium lub stali nierdzewnej i mają nieprzywierającą powłokę. Ta warstwa, teflonowa lub ceramiczna, ma decydujące znaczenie dla obciążeń ściernych i mechanicznych. Dlatego niepożądane jest zmywanie naczyń w zmywarce i stosowanie detergentów ściernych.

Nieprzywierająca powłoka nie zatrzymuje na powierzchni resztek jedzenia i tłuszczu, więc miskę można czyścić gąbką i gorącą wodą. Jeśli obecne jest zanieczyszczenie tłuszczem, wówczas można zastosować niewielką ilość środka powierzchniowo czynnego lub płynnego mydła kuchennego.

Dokładnie umyć, wyczyścić i wytrzeć miskę roboczą, ponieważ każde silne uderzenie mechaniczne (uderzenie, upadek) może uszkodzić nieprzywierającą powłokę.

Jeśli pokrywa multivarku jest zdejmowana, nie będzie żadnych problemów. Zdejmij pokrywkę i umyj w gorącej wodzie za pomocą środka powierzchniowo czynnego lub mydła w płynie. Jeśli osłona nie jest zdejmowana, konieczne będzie wyczyszczenie osłony multivarku w następujący sposób.

Konieczne jest owinięcie korpusu urządzenia w gęsty celofan i pozostawienie pokrywy na zewnątrz. Przechyl multivark do przodu. W tej pozycji możesz wyczyścić wewnętrzną powierzchnię wieczka jakościowo z tłuszczu i kawałków jedzenia.

Jeśli wewnętrzna powierzchnia pokrywy nie jest bardzo brudna, należy użyć trybu "parowania", aby ją wyczyścić. W filiżance multivarka wlać niewielką ilość wody, włożyć połowę cytryny (aby wyeliminować nieprzyjemne zapachy) i włączyć multivark w parowniku na 10-15 minut. Po zakończeniu procedury wytrzyj pokrywę ściereczką z mikrofibry.

Dbałość o wewnętrzne przestrzenie wielowarstwy

Podczas przygotowywania potraw na dnie multivarka gromadzą się mikrocząstki pokarmu i wilgoci. Proces ten jest długotrwały, ale czasami wystarczy umyć multiwark wewnątrz. Jak mogę wyczyścić multicrew w środku? Należy to robić ostrożnie, ponieważ na spodzie urządzenia znajduje się element grzejny. Najpierw wytrzyj całą wewnętrzną powierzchnię i element grzejny wilgotną ściereczką. Często kropla tłuszczu spada na element grzejny, wysycha i zanieczyszcza jego powierzchnię. Aby usunąć plamy tłuszczu, użyj roztworu sody oczyszczonej. Zwilż miękką szmatkę w roztworze, wykręć i delikatnie wyczyść element grzewczy.

Po zakończeniu czyszczenia wytrzyj całą wewnętrzną przestrzeń multiwaku i wysusz bez zamykania pokrywy.

Nieustannie monitoruj stan zaworu parowego i umyj go po każdym gotowaniu. Zawór ten może się zatkać i prowadzić do nieprzewidywalnych konsekwencji: mleko lub owsianka uciekną, a konsekwencje mogą być gorsze. Większość modeli wielozadaniowych jest wyposażona w wyjmowane zawory parowe. Podczas mycia tego urządzenia nie wystąpią żadne problemy. Usuń go i umyj jak zwykłą filiżankę, osusz.

Pułapka wodna jest najprostszą częścią każdego multivarku. Jest przeznaczony do zbierania wilgoci, która spływa z pokrywy po jej otwarciu. W zasadzie jest to tylko wyjmowany pojemnik na wodę, ale konieczne jest również jego umycie. Cząsteczki jedzenia i tłuszczu dostają się do pułapki wilgoci. Wyjmij urządzenie, wylej zmagazynowaną wilgoć i przepłucz urządzenie za pomocą środka powierzchniowo czynnego lub płynnego mydła kuchennego.

Zewnętrzna powierzchnia multivarku

Zewnętrzna powierzchnia obudowy wielorodzinnej nie podlega silnemu zanieczyszczeniu.

Może na nim gromadzić się kurz lub wilgoć. Możesz wyczyścić obudowę multovarkle po prostu wilgotną ściereczką, jak każdy inny sprzęt gospodarstwa domowego. W tej procedurze nie ma określonych momentów.

 1. Przed procedurą czyszczenia multivarque, całkowicie odciąć cios.
 2. Nie myj wielowarstwy pod bieżącą wodą. Spowoduje to przedostanie się wilgoci do obwodów elektrycznych urządzenia i wypali się.

© 2016 Przytulny dom

Podczas kopiowania materiałów wymagany jest link do strony

Jak myć multivark: krok po kroku

Kolacja się skończyła, cała rodzina z zadowoloną miną jest rozproszona w pobliżu telewizora i komputera, a moja mama śpieszy się, aby zmyć górę potraw. To właśnie przychodzi do multivark. Tutaj wątpiła w swoje doświadczenie: ta rzecz w domu jest nowa, nie do końca zrozumiana, więc jak zmywać multiwark, gospodyni tak naprawdę nie wie.

Czy obraz jest znajomy? Więc poszerzamy naszą wiedzę w tej sferze!

Po pierwsze, bez czyszczenia past ściernych i proszków! Po drugie, gąbka lub serwetka w żaden sposób nie powinna być sztywna. Ten środek ostrożności ochroni Twój multivark, to znaczy jego części, przed uszkodzeniem. Ciała urządzenia nie można czyścić nawet najdelikatniejszym rozpuszczalnikiem, ale tylko ciepłą wodą z dodatkiem żelu do zmywania naczyń.

Dla delikatnej pielęgnacji polecamy hipoalergiczny Top House, opracowany w Niemczech specjalnie do pielęgnacji multistarków. Nie zawiera substancji, które uszkadzają szczegóły maszyny lub zdrowia Twoich bliskich i łatwo zmywa się zwykłą wodą.

Do każdego szczegółu multivarku - indywidualne podejście!

Zaczekaj, aż urządzenie całkowicie się ochłodzi. Przy okazji, nie zapomnij rozłączyć się z siecią! I dopiero wtedy ostrożnie usuń wszystkie ruchome części, które musisz umyć. Każdy model ma:

Niektóre części mogą zostać usunięte, są też nieusuwalne części. Po każdym gotowaniu trzeba coś umyć, coś można czyścić i nie tak często. Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie jego części muszą być całkowicie wysuszone przed użyciem.

Ta część multivarku we wszystkich modelach jest wymienna. Pokryta jest specjalną nieprzywierającą mieszanką, łatwą do uszkodzenia. Dlatego lepiej umyć miskę ręcznie, a nie w zmywarce.

Chociaż niektórzy eksperci zalecają bezpieczne korzystanie z elektrycznej zmywarki, ale należy zachować ostrożność przy wyborze trybu.

Upewnij się, że nie umyjesz miseczki środkiem ściernym. Jeśli zdecydujesz się umyć je samodzielnie, wybierz neutralny środek do mycia naczyń. Nie ocieraj dna sztywną gąbką, aby zapobiec porysowaniu. Dokładnie wytrzyj czystą miseczkę, szczególnie jej zewnętrzną część, ponieważ styka się ona z elementem grzejnym.

W misce do miski, podczas pracy, często gromadzą się cząstki jedzenia, gromadzi się wilgoć. Więc nie spiesz się, aby umieścić umytą i wysuszoną miskę na miejscu. Najpierw wytrzyj wnętrze pojemnika wilgotną ściereczką. Szczególnie uważnie trzeba wyczyścić dno, gdzie można znaleźć okruchy, drapiąc powierzchnię miski. Wytrzyj ściany chusteczką zwilżoną czystą wodą, zawsze wytrzyj do sucha.

Element grzewczy musi być trwale czysty i suchy. A co, jeśli jedzenie się pojawi? Aby usunąć tłuszcz, możesz użyć sody oczyszczonej. Wet mokrą szmatkę do sody, wytrzeć element grzewczy. Wyczyść resztki czystą wilgotną ściereczką, wysusz czystą szmatką.

Ostrożnie zdejmij pokrywę (jeśli można to zrobić), dokładnie wyczyść ją miękką szmatką lub mikrofibrą. Wytrzyj do sucha, załóż z powrotem.

Czy masz model ze stałą osłoną? Aby umyć taką osłonę, zwłaszcza jej gumowaną część, trzeba poświęcić znacznie więcej czasu i umiejętności.

Najpierw można go wyczyścić, stosując tryb parowy. Na dnie miski wlej szklankę wody, dodaj plasterek cytryny lub wyciśnij sok. Przez 15 minut włącz urządzenie w trybie "Gotowanie na parze".

Ponadto konieczne jest pranie w nie tak komfortowych warunkach. Sprawa multivarka jest opakowana w gęsty celofan, pozostawiając wieczko na zewnątrz. Przechyl urządzenie lekko do przodu. Teraz możesz oczyścić powierzchnię pokrywy smarem i kondensatem.

Uważaj tylko, aby nie zamoczyć węzła otwierającego!

Wytrzyj pokrywkę miękką ściereczką z żelem do naczyń, spłucz pianę. Zobacz także, że wilgoć nie pojawia się wewnątrz opakowania celofanu i nie utknie w ciele.

Jego celem jest zbieranie wilgoci, która pojawia się na pokrywie podczas działania multiwarstwy. Kolektor wilgoci można usunąć za każdym razem po zakończeniu gotowania, aby uwolnić go od wody i spłukać.

On uwalnia nadmiar pary. Często nie trzeba go myć. Od czasu do czasu spłucz go strumieniem ciepłej wody. Upewnij się, że otwory nie są zatkane. W przeciwnym razie mleko i owsianka uciekną! Jak wyczyścić dziury? Odtłuszczacz. Skutecznie usuwa tłusty, normalny żel do mycia naczyń.

Wytrzyj go czystą wilgotną ściereczką lub gąbką.

Czy zauważyłeś, że w tym przypadku była woda? Odłącz urządzenie. Trzymając elektronikę do góry, przekręć multivark w różnych kierunkach, wstrząśnij. Osusz wszystkie dostępne części czystym ręcznikiem, możesz użyć suszarki do włosów. Czy oni to wysuszyli? Nie włączaj go przynajmniej przez jeden dzień, aby wszystko całkowicie wyschło.

Lepiej jest przechowywać czysty multivark z otwartą pokrywą.

Kreskówka to namyta, kuchnia jest w idealnym porządku ... a co z kochanką? Przyznaj, w ciągu zimy wpuściłeś kilka dodatkowych kilogramów? A może wszystkie osiem?

 • Czy na siłownię nie ma czasu, pieniędzy ani energii?
 • Rozumiesz, że tego lata nie stać Cię na stroje, które pomogły ci złapać wygląd rave'ów ...
 • A czasami naprawdę namiętny ...
 • Zaczynasz zapominać te chwile, kiedy ukochany człowiek podniósł cię, zakrył ci dłonie i wyszeptał mu do ucha takie ciepłe i przyjemne słowa ...
 • I za każdym razem, gdy wracasz do lustra, wydaje ci się, że dawne czasy nigdy nie wrócą ...

Nie denerwuj się, zacznij zmieniać już teraz! Przejdź do linku i sprawdź ocenę najskuteczniejszych sposobów odchudzania w wersji "Control Purchase".

Dodaj komentarz

47 − 37 =