Nazwa kategorii

Jak znaleźć wodę w miejscu dla studni

Jak znaleźć wodę dla studni: demontujemy trzy skuteczne metody wyszukiwania

Woda jest wyjątkowym darem, bez którego życie na ziemi jest po prostu niemożliwe. Woda jest niezmiennym elementem codziennego cyklu: podlewanie roślin, potrzeby domowe, gotowanie ... Uzyskanie miejsca, w którym nie ma nawet najmniejszej wskazówki co do źródła tego związku nieorganicznego, problem znalezienia wody dla studni lub studni staje się jednym z kluczowych. Sugerujemy przeanalizowanie najbardziej popularnych i skutecznych sposobów.

Trochę o warstwach wodonośnych

W gruncie z reguły warstwy 2-3 warstwy wodonośnej są oddzielone wodoszczelnymi warstwami, których horyzonty mogą się znacznie różnić.

Akweny wodne to rodzaj podziemnych jezior, składających się głównie z nasączonego wodą piasku.

Na najłagodniejszej głębokości około 25 metrów znajduje się woda z pierwszej warstwy, określana jako "podskórna 9raquo; lub okoń. Powstaje w wyniku filtracji przez glebę z wody lodowej i opadów atmosferycznych. Taka woda nadaje się tylko do podlewania zielonych plantacji i do potrzeb gospodarstw domowych.

Woda z drugiej warstwy piasków kontynentalnych nadaje się już do jedzenia. Trzecia warstwa reprezentuje wody, które mają doskonałe walory smakowe i są bogate w użyteczne związki chemiczne i sole mineralne.

Skuteczne sposoby na znalezienie wody

Metody określania bliskości wody do powierzchni jest więcej niż tuzin. Poszukiwanie wody pod odwiertem można przeprowadzić za pomocą jednej z następujących skutecznych metod.

Stosowanie żelu krzemionkowego

Aby to zrobić, granulki substancji są dokładnie suszone na słońcu lub w piecu i składane do nieszkliwionego naczynia ceramicznego. Aby określić ilość wilgoci pochłoniętej przez granulki, doniczkę należy zważyć przed wkropleniem. Garnek z żelem krzemionkowym, owinięty w włókninę lub gęsty materiał, jest zakopany w ziemi na głębokość około jednego metra w miejscu, w którym zaplanowano wiercenie. W ciągu jednego dnia garnek z zawartością może zostać odkopany i ponownie zważony: im jest cięższy, tym więcej pochłania wilgoć, co z kolei wskazuje na obecność warstwy wodonośnej w pobliżu.

Użycie żelu krzemionkowego należącego do kategorii substancji o właściwościach pochłaniających wilgoć i zatrzymujących go pozwoli tylko na kilka dni na określenie najbardziej odpowiedniego miejsca do wiercenia studni lub wyposażenia studni.

Aby zawęzić lokalizację poszukiwania wody dla odwiertu, można jednocześnie używać kilku takich glinianych pojemników. Dokładniej określić optymalne miejsce do wiercenia poprzez ponowne wkroplenie garnka żelem krzemionkowym.

Właściwości pochłaniania wilgoci są również powszechną cegłą czerwonej gliny i soli. Definicja warstwy wodonośnej opiera się na podobnej zasadzie, z ważeniem wstępnym i wielokrotnym oraz obliczaniem różnicy wskaźników.

Odczyty 0,1 mm słupka rtęci barometru odpowiadają różnicy różnicy wysokości 1 metra. Aby pracować z urządzeniem, konieczne jest najpierw zmierzenie jego odczytów ciśnienia na brzegu istniejącego zbiornika, a następnie wraz z urządzeniem, aby przejść do lokalizacji proponowanego układu źródła produkcji wody. W miejscu wiercenia pomiary ciśnienia powietrza są ponownie wykonywane, a głębokość wody jest obliczana.

Obecność i głębokość wód gruntowych również z powodzeniem określa się za pomocą konwencjonalnego barometru aneroidalnego

Na przykład: odczyty barometru na brzegu rzeki wynoszą 545,5 mm, a na miejscu - 545,1 mm. Poziom występowania wód podziemnych oblicza się zgodnie z zasadą: 545,5-545,1 = 0,4 mm, tj. Głębokość odwiertu wynosi co najmniej 4 metry.

Wiercenie próbne jest jedną z najbardziej niezawodnych metod wyszukiwania wody dla studni.

Wiercenie rozpoznawcze pozwala nie tylko określić obecność i poziom występowania wody, ale także określić charakterystykę warstw gruntowych leżących przed i po warstwie wodonośnej Wiercenie odbywa się za pomocą zwykłej ręcznej wiertarki ogrodowej.

Ponieważ głębokość odwiertu poszukiwawczego wynosi średnio 6-10 metrów, konieczne jest zapewnienie możliwości zwiększenia długości jego uchwytu. Do pracy wystarcza wiertło o średnicy śruby 30 cm. Ponieważ siewnik jest zakopany tak, aby nie uszkodzić narzędzia, wykopy gleby muszą być wykonywane co 10-15 cm warstwy gleby. Mokry srebrzysty piasek można zaobserwować już na głębokości około 2-3 metrów.

Dobry przykład wiercenia próbnego przedstawiono na wideo:

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO kanału youtube EcoNet.ru, który umożliwia oglądanie w Internecie, pobieranie z serwisu YouTube darmowych filmów na temat poprawy stanu zdrowia, odmłodzenia osoby. Miłość do innych i do siebie, ponieważ uczucie wysokich wibracji jest ważnym czynnikiem odzyskiwania - econet.ru.

Umieść LIKE, podziel się z PRZYJACIELAMI!

Miejsce do zagospodarowania odwiertu powinno znajdować się nie bliżej niż 25-30 metrów w stosunku do rowów odwadniających, kompostów i hałd, a także innych źródeł zanieczyszczeń. Najbardziej skuteczne umieszczenie studni znajduje się na podwyższonej stronie.

Powtarzane warstwy wodonośne w podwyższonych lokalizacjach są źródłem czystszej filtrowanej wody.

Jakie metody można znaleźć w wodzie i, jeśli to konieczne, wywiercić studnię?

Po zakupie letniego domku lub wiejskiego domu, chcę stworzyć niezbędny poziom komfortu. Bez wysokiej jakości zaopatrzenia w wodę jest to trudne i dlatego wielu woli wykonywać odwierty. Ale przed tym konieczne jest rozwiązanie głównego pytania, jak i gdzie znaleźć wodę? Ten artykuł pomoże Ci wybrać wygodny sposób wyszukiwania go przy minimalnych kosztach.

Zalety i wady studni

Odwiert jest uważany za najlepszą alternatywę dla centralnej rury wodnej ze względu na jej znaczące zalety. Jednak ze wszystkimi zaletami tego zaopatrzenia w wodę, istnieje szereg niedociągnięć. I zanim zadzwonisz do wiertaczy, musisz je dokładnie przestudiować.

Główną zaletą jest to, że woda jest pobierana z głębokości od 20 do 50 metrów. Oznacza to, że jest czysty i można go pić bez obaw o swoje zdrowie. Inne równie ważne zalety to:

 • Do czyszczenia nie stosuje się urządzeń przemysłowych, a chlorowanie nie jest używane.
 • Posiadaj własne niezależne źródło wody.
 • Możliwe jest dostosowanie głowicy i zainstalowanie dodatkowych filtrów.
 • Woda z kranu nie musi być chroniona, ponieważ jest czysta i wolna od zanieczyszczeń.
 • Długi okres użytkowania, który może osiągnąć nawet 50 lat. Oczywiście, pod warunkiem prawidłowego ustawienia i jeśli nadal angażujesz się w regularną konserwację, a nawet więcej.
 • Dobra studnia jest w stanie zapewnić całej grupie domów wiejskich czystą wodę.

Dzięki tym zaletom większość rodzin, szczególnie z małymi dziećmi, przenosi się do domów prywatnych.

Negatywne aspekty obejmują:

 • Ponieważ woda jest pobierana z wnętrza ziemi, konieczne jest zakupienie wysokiej jakości pompy i filtra, a raczej kilku. W przeciwnym razie zostanie zabrany z brudem i innymi drobnymi cząstkami. A to obiecuje imponującą ilość pieniędzy.
 • Odwiert musi być stale obsługiwany, aby uniknąć stagnacji. W przeciwnym razie nie można uniknąć pojawienia się zapachów bagiennych. Regularne pompowanie studni rozwiąże ten problem.
 • Optymalna głębokość wiercenia wynosi 40 metrów. Możliwe jest nieznaczne odchylenie od wartości zadanej nieco bardziej lub mniej. Pod warunkiem, że celem nie jest dotarcie do warstwy mineralnej, która znajduje się na głębokości ponad 100 metrów. Woda pobierana z głębokich warstw nie nadaje się jednak do częstego użytkowania.

Inną wadą odwiertu jest jego wysoki koszt. Posiadanie niezależnego źródła zaopatrzenia w wodę to droga przyjemność. Zanim zdecydujesz się na wykonanie odwiertu, powinieneś dokładnie rozważyć wszystkie za i przeciw.

Lokalizacje źródła wody

Zanim znajdziesz wodę do studni, warto wiedzieć, jak leży ona pod ziemią. Najbliżej powierzchni znajduje się pierwsza warstwa, tzw. Verkhovodka, uformowana po deszczu i topniejącym śniegu. Jakość płynu tutaj jest niezadowalająca, ponieważ tutaj, wraz z osadami, spadają różne zanieczyszczenia. A jeśli długo trwa upał, to źródło wysycha. W związku z tym nie powinieneś szukać na tak małej głębokości. Płyn nadaje się tylko do celów domowych i podlewania.

Szukaj wody do picia powinna być poniżej znaku 5-7 metrów. Przed osiągnięciem tej głębokości przechodzi jakościową "filtrację". Źródło tutaj nie wysycha, ale poziom wody w zależności od pory roku może się zmieniać.

Najczystsza woda znajduje się głębiej - od 30 do 50 m. Zawiera dużą liczbę przydatnych minerałów i soli. Źródło wody jest tutaj pod presją, a do niego potrzebne są duże zasoby finansowe.

Warstwa wodonośna znajduje się na różnych poziomach od powierzchni ziemi, tworząc szczyty i doliny. Duża ilość płynu gromadzi się w obniżeniach. Ich powierzchnia może wynosić nawet kilka kilometrów 2, a jej objętość może sięgać setek km 3.

Metody określania źródła wody

Najważniejsze jest znalezienie odpowiedniego miejsca na miejscu, w którym nie będzie przerw z wodą. Do tego wykorzystywane są różne metody, w tym te, które były popularne od wielu stuleci. Poniżej wymieniono główne sposoby, które mogą się przydać.

Dowsing to starożytna metoda, według której poszukiwanie wody było długie i dobrze znane naszym prababkom i pradziadkom. O skuteczności nie ustępuje innym nowoczesnym metodom.

Esencja jest prosta, musisz znaleźć gałązkę wierzby z widelcem. Konieczne jest wzięcie go dla obu wolnych końców, a łączący środek musi zostać podniesiony. W tej pozycji konieczne jest obejście całego miejsca lub miejsca, w którym prawdopodobnie leży woda. Jeśli wykryte zostanie źródło, góra będzie spadać.

Jako nowoczesna alternatywa, poszukiwanie źródła wody może być prowadzone za pomocą metalowej ramy. W tym celu są pobierane dwa druty o długości od 30 do 50 cm i są one wygięte, aby utworzyć literę "G". Często drut jest pobierany przez aluminium, ale przydatne są także elektrody do spawania. Dla wygody możesz tworzyć długopisy tylko wtedy, gdy metalowe paski mogą swobodnie przewijać. W miejscu, w którym spoczywa woda, pręty przecinają się.

Starożytna i skuteczna technika

Istnieje inny tradycyjny sposób, w jaki można znaleźć wodę do studni, ustaloną przez stulecia praktyki. To zajmie gliniany garnek, który musi zostać wysuszony przed użyciem. Wcześniej pojemnik został umieszczony w małej kopalni do góry nogami i pozostawiony na noc. Jeśli ranimy rosę na wewnętrznej powierzchni rano, oznacza to obecność źródła wody pod ziemią. A im więcej, tym bliżej powierzchni znajduje się.

Poszukiwanie wody dawało dokładne wyniki, wcześniej w donicy postawiono torbę z solą, po której naczynia przykryto płótnem samodziałowym. Rano zakończyliśmy z następujących powodów:

 • sól mokra - ciecz leży na głębokości 3-4 m, nie więcej;
 • w doniczce znajduje się rosa, a worek jest suchy - warstwa wodonośna znajduje się na głębokości 10 m;
 • Garnek jest mokry tylko na zewnątrz - do wody o wysokości 15-20 m;
 • całkowity brak rosy - źródło wody jest bardzo głęboko pod ziemią.

Dziś poszukiwania prowadzone są w ten sam sposób, ale zamiast soli stosuje się perełki krzemionkowe. Wstępne, muszą być również suszone na słońcu. Napełnioną doniczkę należy zważyć i zapamiętać wagę. Następnie należy ją zakopać na płytkiej głębokości, około 2 metrów i pozostawić na noc. Następnego ranka garnek jest odkopywany i ważony. W pobliżu źródła wody ocenia się różnicę masy naczynia przed kopaniem i po kopaniu. Aby zwiększyć wydajność, należy użyć kilku pojemników, umieszczając je w różnych miejscach na stronie.

Oprócz doniczki, możesz poszukać źródła wody za pomocą konwencjonalnej czerwonej cegły. On również musi być pochowany na płytkich głębokościach, a przedtem powinniśmy go ważyć na dokładną skalę. Przez stopień zmiany masy cegły można się domyślić, czy pod ziemią jest woda i jak głęboko leży.

Po pokazaniu obserwacji można zobaczyć, że sama natura mówi Ci, gdzie znaleźć wodę. Jeśli na terenie jest wiele roślin kochających wilgoć, to wniosek sugeruje sam. Tacy przedstawiciele to:

 • ledum;
 • wszy;
 • czereśnia;
 • mącznica lekarska;
 • żurawiny;
 • kruszyna;
 • skrzyp;
 • jeżyna.

Również brzoza z nieproporcjonalną koroną i cylindryczną lufą może wskazywać na dużą wilgotność. Jeśli chodzi o drzewa iglaste, wolą suche miejsca. Ale obecność sosen nie świadczy o zupełnym braku wody, po prostu leży bardzo głęboko. A te drzewa mają bardzo długi rdzeń pnia.

Wskaźnikami obecności warstwy wodonośnej są nie tylko rośliny, ale także zwierzęta. Od dawna zauważono, że w miejscu, w którym pies często wykopuje ziemię, wykryto wodę. Koty po prostu kuszą miejscami bogatymi źródłami wody. Kurczaki nie spieszą się na mokrym kawałku ziemi, ale gęsi, wręcz przeciwnie, wolą budować gniazda tutaj. Wieczorem duży rój much i komarów zawsze wymiata mokre miejsca. Obecność czerwonych mrówek na terenie armii jednoznacznie wskazuje na brak wody.

Kolejnym przewodnikiem jest mgła. Zwykle pojawia się wcześnie rano, przed wschodem słońca lub wieczorem po upale. Jego obecność dokładnie wskazuje lokalizację podziemnego źródła.

Dzisiaj poszukiwanie warstwy wodonośnej odbywa się za pomocą nowoczesnej nauki i technologii. W tym celu stosuje się barometr, z którego jest bardziej przydatny, jeśli obok niego znajduje się zbiornik. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest zmierzenie nacisku na Twojej stronie, a następnie obok stawu. Podstawą obliczeń jest taka reguła - 1 milimetr słupa rtęci odpowiada 13 metrom. Oznacza to, że jeśli różnica wynosi tylko 0,5 mm, wówczas woda leży na głębokości co najmniej 6 m.

Ale dokładna ocena zostanie przeprowadzona przez odwierty rozpoznawcze, co pozwoli nam ocenić nie tylko obecność wody, ale także określić głębokość jej występowania, w tym skład gleby. ta informacja jest przydatna dla ekspertów wiertniczych.

Dokładnie wywierć ocenę, używając narzędzia ogrodowego. Jeśli to konieczne, możesz zadzwonić do specjalistów. Aby nie "wiercić" witryny w różnych miejscach, warto skorzystać z jednej z opisanych powyżej metod, a wiercenie służy jako środek kontrolny.

Metody wymienione w tym artykule pozwolą dokładnie określić, czy na terenie znajduje się podziemna woda. Ale aby zwiększyć efektywność, lepiej użyć nie jednej metody, ale kilku. Wiercenie studni jest drogie i trzeba zaopatrzyć się w wystarczającą ilość finansowania i wsparcia zewnętrznego. Nie zapomnij o nieprzewidzianych wydatkach.

Poszukuje wody do studni i studni

Zadanie jest zawsze najprostsze - jak znaleźć wodę na stronie dla studni i studni. Jednak nikt jeszcze nie wymyślił prostej opcji, która pasowałaby wszędzie i wszędzie, nawet w przybliżeniu. W

W artykule przedstawiono szczegółową odpowiedź i rekomendacje, na podstawie których można wybrać optymalny algorytm dla własnej witryny iz dużym prawdopodobieństwem znaleźć najlepsze miejsce dla studni i studni.

Woda w ziemi pod naszymi stopami jest prawie wszędzie, jednak jej objętości i dostępność są różne. Do obsługi studni lub studni potrzebne są duże ilości wody, znajduje się w pokładach górskich i osadowych skał, dzięki czemu nawet stale biorąc to na własne potrzeby, można liczyć na regularne uzupełnianie w sposób naturalny.

Konwencjonalnie wyróżnia się warstwy wodonośne o różnych właściwościach, lokalizacji w zależności od głębokości warstwy wodonośnej, właściwości wody i gleby, skał, z którymi graniczy:

 • Verkhovodka (woda glebowa) - głębokość od 0 do 15 metrów. Warstwa wodonośna o płytkiej głębokości od powierzchni gleby do konwencjonalnej granicy w postaci pierwszej odpornej na działanie wody gliny lub kamienia lub znacznej warstwy z 5 metrów filtracyjnej skały pochłaniającej. Ta warstwa jest uzupełniana wodą tylko ze względu na topnienie śniegu i opadów atmosferycznych, wpływ biosfery.

schemat lokalizacji wody w ziemi

W sumie pod ziemią są ogromne rezerwy wody w kilku warstwach z warunkowym podziałem o różnych cechach, a nawet składzie, w zależności od skał, przez które przepływa. Zadaniem jego wydobycia jest znalezienie najlepszego miejsca na lokalizację studni i studni, z uwzględnieniem jakości wody i jej przeznaczenia w gospodarstwie.

Głównym problemem jest znalezienie miejsca i optymalnej głębokości dla studni lub studni, tak aby obciążenie źródła przekraczało potrzeby gospodarstwa, gdy woda przybywa szybciej, niż jest wypompowywana.

Biorąc pod uwagę, że wody podziemne tworzą złożony i wielokierunkowy system podziemnych rzek i jezior, nawet w jednym odcinku w odległości zaledwie dziesięciu metrów, wodę można znaleźć pięć metrów pod ziemią lub nie można do niej dotrzeć nawet odwiertem o 60-75 metrów.

Lepiej jest używać wody gruntowej zamiast wody powierzchniowej z perchage. Woda jest wykorzystywana głównie do celów domowych, a rzadziej do nawadniania i hodowli.

Odwiert jest dziurą w krainie o znacznej średnicy dla bezpośredniego poboru wody. Jego głębokość jest ograniczona możliwościami budowniczych, jakością gleby i podziemnych skał, dzięki czemu ściany się nie zawalają.

Efektywna głębokość wynosi od 5 do 45-50 metrów. W skrajnych przypadkach stosuje się wadę, ale tylko na znacznej głębokości, gdzie woda jest nadal częściowo filtrowana przez warstwę gleby i piasku.

Bardzo przydatne będzie wiedzieć, gdzie dobrze prowadzone są odwierty w okolicy z dobrym obciążeniem w celu oszacowania kierunku ruchu wód gruntowych i głębokości ich występowania.

Ograniczenie się do studni ma sens, jeśli istnieją wyraźne oznaki, że pod powierzchnią ziemi znajduje się znaczna ilość wody pod ziemią. Wszystko ściśle zależy od regionu i charakterystyki zbiornika hydrogeologicznego. W innych przypadkach lepiej jest używać studni, a w związku z tym technologicznych metod znajdowania lepszego miejsca.

montaż odwiertu

Studnie wiercone są na głębokości od kilku do kilkudziesięciu metrów. Do użytku prywatnego zakopywanie odbywa się tylko na poziomie wód gruntowych, które mogą być wykorzystywane do celów domowych i domowych.

Szczególnie interesująca jest woda ze środkowego poziomu wodonośnego, gdzie perchovodka nie spada. Ponieważ używana będzie pompownia, dobrze rozliczyć również powinien być znaczny, dlatego konieczne jest staranne wybranie miejsca do jej umieszczenia.

Ważną zaletą odwiertu jest to, że może on być wiercony nie tylko pionowo w dół, ale także nachylony, tak że strefa poszukiwania warstwy wodonośnej rozszerza się daleko poza redystrybucję samego miejsca zaznaczonego na powierzchni.

Jednak w tym przypadku konieczne jest skoordynowanie ich działań z sąsiadami, aby nie stało się tak, że pobierając wodę z rozwiniętej warstwy, nie pozostanie ona dla potrzeb innych.

Sposoby znajdowania wody pod ziemią

Do użytku domowego, woda w studni lub studni powinna pochodzić z podziemnych warstw wodonośnych i niepożądane jest stosowanie blatów do celów innych niż podlewanie lub, na przykład, pranie maszyny.

Oznacza to, że takie popularne starożytne metody "dziadka" jak wróżenie, śledzenie mgły, obliczanie, ile wody zaabsorbowało cegła lub hydrożel, pasuje tylko częściowo i nie wszędzie.

Głównym kierunkiem popularnych metod jest określenie wysokiego poziomu nasycenia wilgocią warstwy wierzchniej gleby. Należy również do obserwacji roślinności.

W celu ustalenia najlepszego miejsca dla studni lub studni, lepiej jest stosować nowoczesne metody technologiczne w połączeniu ze szczegółowymi planami hydrogeologicznymi obszaru wokół i wokół niego, które można znaleźć w odpowiednich departamentach regionalnych.

Problem znalezienia wody pod ziemią dla studni sięga czasów starożytnych, nic więc dziwnego, że doszło do nas całe mnóstwo "sprawdzonych przez czas" metod:

 • kołkowanie;
 • śledzenie porannej mgły;
 • poszukaj najwilgotniejszej części za pomocą cegieł, ceramiki;
 • Obserwacja roślin różnych gatunków, reagujących odmiennie na ilość wody w glebie;
 • Obserwacja zachowania zwierząt domowych, które inaczej reagują na wilgotność gleby.

Istnieje wiele szans, że doświadczony skimmer z dwoma drewnianymi prętami lub bardziej nowoczesnymi aluminiowymi prętami znajdzie odpowiednie miejsce z przeszacowanym stołem gruntowym. Tylko ty powinieneś skontaktować się z ekspertami z Twojego regionu.

Ponieważ osoba od lat pomaga w znalezieniu najlepszego miejsca do budowy studni, naprawdę zyskał duże doświadczenie, polegając na swoich metodach i obserwacjach, które ściśle doradzają charakterystykę tego obszaru.

W połączeniu z ukształtowaniem terenu, naprzemiennością warstw skalnych i ich geometrią, nie musi to być koniecznie najniższy poziom na tym poziomie. Jednak w każdym razie oznacza to nadmiar włóczęgi w glebie, a nie w wodzie gruntowej.

Ta sama zasada poszukiwania podmywania jest również skuteczna przy użyciu glinianych garnków, hydrożelów lub czerwonej cegły. Jeśli zagłębisz się w ziemię do głębokości jednego metra obiektów w różnych częściach witryny, to w ciągu jednego dnia, jeśli je zważysz, zobaczysz różnicę z ich suchym stanem. Różnica będzie wskazywać na większe nasycenie gleby w niektórych miejscach kosztem tego samego szkodnika.

Istnieje wysokie prawdopodobieństwo znalezienia wód gruntowych za pomocą wymienionych metod, jeśli w twoim regionie nie ma wodoodpornej warstwy gliny między perchage a wodą gruntową, ale grubą warstwą piasku lub inną filtrującą przepuszczalną dla wody skałą.

Dokładne dane dotyczące lokalizacji i głębokości wód podziemnych można uzyskać tylko wtedy, gdy cała seria odwiertów poszukiwawczych jest wiercona poprzez szczegółową mapę horyzontów wód podziemnych w całym obiekcie.

Wiedząc z góry, że w wielu regionach kraju woda z odwiertu pochodzi z dużą ilością żelaza lub wapienia, niezwykle ważne jest określenie punktu, z którego początkowo woda będzie czystsza lub lepiej nadaje się do czyszczenia. Te dane nie mogą być uzyskane w żaden sposób, przy użyciu środków ludowej i metod.

Szczególnym przypadkiem znalezienia optymalnego punktu wiercenia jest obliczenie wartości barometru. Jest to bardziej wykorzystywane do określenia głębokości wód podziemnych i tylko w tych przypadkach, kiedy strona znajduje się w pobliżu naturalnego zbiornika, jeziora lub rzeki.

Chodzi o to, aby użyć prostego barometru rtęciowego, aby określić różnicę wysokości od poziomu wody w stawie i na miejscu. Zmiana odczytu barometru o 1 mmHg zostanie z grubsza zasugerowana różnicą wysokości 13 metrów.

Należy jednak pamiętać, że często soczewka lub horyzont przejścia wód gruntowych w warstwach skalnych mogą znacznie różnić się od poziomu wody w zbiorniku, dlatego nadal przydatne jest poprawienie uzyskanych danych za pomocą mapy geologicznej obszaru.

Akumulator jest szczególnym elementem.

Dziś pojawiają się prywatne domy i domki, jak grzyby.

Niestabilna dostawa ciepłej wody jest częstym problemem.

Turbinowe kolumny gazowe - nowoczesne podgrzewacze wody.

Kopiowanie materiałów witryny jest dozwolone tylko wtedy, gdy aktywny indeksowany hiperlink znajduje się na stronie źródłowej.

Dodaj komentarz

51 − 47 =