Nazwa kategorii

Jak zastosować ostateczny wypełniacz na ścianie wideo

Jak zastosować wykończenie wideo shpaklevku

Putty

Zastosowanie wykończenia tynku Ивсил, шпаклевка walls

Fragment klipu wideo na temat montażu płyt gipsowo-kartonowych: łączenia płyt gipsowo-kartonowych Typowe sytuacje zastosowania są aktywnie rozważane na forum strony producenta.

Jak prawidłowo umieścić ściany pod tapetą i pod malowaniem

Kiedy zaczynamy tapetowanie, wszyscy doświadczamy takich nieprzyjemności, jak nierówne ściany w postaci dziur, pęknięć, pęknięć. Usuń je za pomocą gipsu. Ale ze względu na duże cząstki w kompozycji nie da idealnie płaskiej powierzchni. Dlatego w celu uzyskania gładkiej powierzchni używa się szpachli.

Putty to masa drobnych drobin proszku mineralnego (wapno, kreda, gips itp.), Które są stosowane do wygładzenia powierzchni.

Szpachelki wyróżniają się trzema czynnikami: w zależności od użytego środka wiążącego, od stopnia gotowania i od celu.

W zależności od użytego środka wiążącego, szpachlówka jest:

 • Cement - ma wysoką odporność na wilgoć, który nadaje się do łazienek lub kuchni. Wadami takiego kitu są skurcz przy suszeniu i możliwość występowania mikropęknięć;
 • Gips - dobry do pomieszczeń mieszkalnych, ale nie można ich używać do prac elewacyjnych;
 • Polimer - najczęściej są stosowane na etapie wykończenia, ponieważ zapewniają idealnie gładką powierzchnię.

Zgodnie ze stopniem gotowości kitu:

 • Suche - wymagają gotowania, są najczęściej stosowane, ponieważ są wygodne w przechowywaniu i niedrogie;
 • Gotowy - nie wymagają gotowania.

Do celów przydzielania szpachli:

 • Wyspecjalizowane - stosuje się do miejsca przeznaczenia (producent wyraźnie wskazuje, gdzie można go zastosować);
 • Poziomowanie - służy do wstępnego poziomowania;
 • Wykończenie - służy do wyrównania powierzchni do 1 mm;
 • Uniwersalny - może być stosowany jako specjalistyczny, wyrównujący lub wykończeniowy;
 • Ozdobny - stosowany do nadawania ścianom określonej tekstury.

Wybierając kit, warto zwrócić uwagę na wielkość cząstek wypełniacza. Im są mniejsze, tym bardziej cienka będzie warstwa. Tak więc, na przykład, do naniesienia pierwszej warstwy stosuje się kompozycję z cząstkami do 0,6 mm, a do wykończenia stosuje się cząstki o wielkości do 0,3 mm.

Jakie narzędzia będą potrzebne do tynkowania ścian?

Przed rozpoczęciem szpachlowania ścian konieczne jest wybranie niezbędnych zapasów i materiałów:

 1. Kit tynkarski (wyrównywanie i wykańczanie);
 2. Łopatka - do pracy z reguły potrzebne są różne szpatułki o różnych konfiguracjach: wąska, szeroka i kanciasta;
 3. Pojemnik do rozcieńczania mieszaniny;
 4. Urządzenie do mieszania;
 5. Papier ścierny lub siatka do szlifowania - do rozdrobnienia wysuszonej masy szpachlowej.

Technika nakładania szpachli na ściany

Technika szpachlowania jest dość prosta i nie wymaga specjalnych umiejętności:

 1. Użyj wąskiej szpatułki, aby wziąć mieszankę;
 2. Nałożyć mieszaninę na szeroką szpatułkę, tak jakby się rozprzestrzeniała;
 3. Podczas umieszczania łopatki pod ścianą, delikatnie rozciągnij kit na powierzchni od lewej do prawej;
 4. Odwrotny ruch (od prawej do lewej) usuwa nadmiar.

Tak więc, nakładaj warstwy po warstwie.

Aby tapeta była układana płasko bez baniek i zmarszczek, ściany muszą być przygotowane warstwami kitu. Liczba warstw zależy od rodzaju tapety. Jeśli tapeta ma grubą podstawę, następnie kit umieścić w dwóch warstwach, jeśli cienka - to w trzech warstwach.

Przed wykonaniem szpachli ściany są przygotowane:

 1. Oczyść ściany starej tapety. Aby to zrobić, weź piankowy wałek gumowy, zwilż go wodą i przesuń od dołu do góry, nawilżając tapetę. Łopatka jest zbierana przez tapetę w obszarze połączenia i odrywana ruchem od dołu do góry.
 2. Traktuj ściany podkładem. Po wysuszeniu ściany są sprawdzane pod kątem wad. Jeśli zostaną znalezione, napraw je tynkiem. Pozwolić tynkowanym obszarom wyschnąć, a następnie przeszlifować i ponownie zagruntować.

Tapetowanie ścian pod tapetą odbywa się w kilku etapach:

 1. W wiadrze podstawowy wypełniacz stopniowo rozcieńcza się wodą, ciągle mieszając. Proporcje są przestrzegane zgodnie z instrukcjami.
 2. Rozpocznij powlekanie ścian od góry za pomocą drabinki.
 3. Po nałożeniu całej pierwszej warstwy można ją wysuszyć.
 4. Po wyschnięciu warstwy jest piaskowana, oczyszczana z kurzu i pokryta podkładem.
 5. Po wyschnięciu podkładu nakłada się warstwę szpachlówki wykończeniowej.

Jak przyklejać ściany do malowania

W przeciwieństwie do tapety farba nie może ukryć nawet najmniejszych nierówności. Dlatego wymaga starannego przygotowania ścian. Dzięki ich zastosowaniu do wyrównywania i łączenia wykańczania kitu.

 1. Czyszczenie ścian. Jeśli ściana została pomalowana, wtedy stara farba powinna zostać usunięta: farba na bazie wody jest namaczana i usuwana szpachelką; Farba olejna wystarczy do piasku.
 2. Powierzchnię ściany należy odtłuścić, na przykład za pomocą roztworu mydła.

Ściany do malowania Shpaklevku realizowane są w pięciu etapach:

 1. Pierwszą warstwę szpachlówki nanoszonej szpachelką. To musi być subtelne. Jeśli nierówności są duże, można zastosować drugą i trzecią warstwę. Najważniejsze, że nie będzie żadnych wad.
 2. Daj wypełniaczowi do wyschnięcia.
 3. Zastosuj warstwę wykończeniową, aby wyeliminować najmniejsze wady
 4. Pozostawić do wyschnięcia kitu.
 5. Pocierania powierzchni papierem ściernym dla większej gładkości.

Masz jeszcze pytania? Zobacz lekcję wideo, jak prawidłowo umieścić ściany:

Wypełniacz wykończenia »konstrukcja od do

W ostatnim artykule, „start kit”, opisałem, z których jest wytwarzana kit i zasad pracy z początkowego kitu, aw tym artykule skupimy się na suchą mety kit: co sprawiło, że tynk mety, co najważniejsze, jak zastosować tynk mety, jak pracować z wypełniacz wykończeniowy.

Składniki końcowego wypełniacza.

Co jest gips wykończenie - elementy składowe są takie same jak w przypadku wypełniacza wyjściowego, a jedyną różnicą w rozdrabnianie materiału, czyli gipsu koniec nad grzywny, w przeciwieństwie do stosunkowo twardego wychodząc kit i szlifowania, odpowiednio, ze względu na właściwości szpachlówek wykończeniowych zmieniać.

Szpachlówka wykończeniowa przeznaczona jest do wykończenia pomieszczenia na wierzchu początkowego tynku. Grubość warstwy aplikacyjnej wynosi 1-3 milimetry i nie powinna przekraczać tej warstwy aplikacyjnej, aby uniknąć pękania, zrzucania nałożonej warstwy wypełniacza wykończeniowego. Na powierzchni otwartej za pomocą jednego rodzaju szpachlówki, pewna firma, w żadnym przypadku nie może pracować inny rodzaj szpachlówki, czy to wykończenie, czy też uruchomienie. Przed nałożeniem masy szpachlowej należy ją zagruntować. Szpachlówka wykończeniowa uwielbia wodę z tego, do której nie docierać, ponieważ jej szlifowanie szybko twardnieje.

Czas do wykańczania wypełniacza wynosi 10-15 minut, po zmieszaniu z wodą szpachlówki po materiału lepkości skład bicz mikser kit nie jest tracona z powodu swoich właściwości, niektóre rodzaje wykańczania szpachlówki można rozcieńczyć z wodą w trakcie pracy.

Sposoby stosowania szpachlówki wykończeniowej.

Dla początkujących, może się wydawać tuczników budowniczych otwarcie, ale kończąc kit można zastosować na kilka sposobów, ale wynik będzie taki sam, idealnie gładka ściana bez wad. Pierwsza metoda stosowania wypełniacza wykańczającej jest bardziej korzystne dla knockdown, częścią objętościową i najszybszy sposób stosowania szpachlówek wykończenie wykończeniowe szpachlówki nanosi się na łopatki w dużej ilości i szerokimi, kominów ruchu od dołu do góry, z zaciśnięte za pomocą łopatki do shpaklyuemoy stosowana na powierzchni ścianki kilkakrotnie przeprowadzając to samo miejsce, usuwając, dostosowując szpachlę wykończeniową delikatnie chwytającą za każdym razem nową część ściany. W ten sposób szpachlówka znajdzie się dokładnie na powierzchni, a każda nowa warstwa spadnie do poziomu poprzedniej. Niniejszym kit skończyć w ten sposób do poziomu łokcia i zabrać ze stołka i t. D kontynuować powierzchnie uszczelniające. Jeśli chodzi o splatanie kitu, nie można się martwić, lekki staw jest ścierany za pomocą kielni. Pałkę do szpachlówki wykończeniowej należy pobrać w 240. Z masy szpachlowej podłoże należy zagruntować. Do drugiej metody wykończania kitu, która jest dłuższa, zaklasyfikujemy technikę podwójnego otwierania jako nawierzchni. Oznacza to, że masa szpachlowa wykończenie zadaje krótkich kresek dokładnie Spód jednowarstwowo wykańczania szpachlowe i po nałożeniu warstwy wykańczającej tynk pierwszego przejścia ponownie powierzchnię. Po takiej zaprawie otwarcia nie jest konieczne, ale jeśli masz widocznych wad podstawy, oczywiście trzeba użyć siatki kielni.

Rozprzestrzenianie ścian za pomocą folii wykończeniowej:

Artykuł jest przygotowany przez administrację strony Budowa od A do Z. Enakieve-Donetsk.

Jak przyklejać ściany własnymi rękami: technologia nakładania wypełniacza wykończeniowego

Estetyczne i trwałe wykończenie ścian jest bezpośrednio zdeterminowane jakością ich podłoża do obróbki zgrubnej. Dlatego tapetowanie, malowanie, układanie płyt kartonowo-gipsowych i inne procesy okładzinowe powinny być poprzedzone szpachlówką wykończeniową. Ale zanim to zrobisz, musisz wyjaśnić zasadnicze ważne niuanse: jakie materiały i narzędzia użyć, jak przygotować powierzchnię, do jakiej technologii się stosuje. Następnie omówimy szczegółowo, jakie jest ostateczne szpachlowanie ścian i jak własnoręcznie przyklejać ściany, a instrukcje wideo pomogą lepiej zrozumieć subtelności pracy.

Cechy i rodzaje szpachlówki ↑

Po co obrabiać ściany przed wykończeniem i jakiego rodzaju kitu lepiej wybrać, aby uzyskać wykończenie powłoki z maksymalnym zestawem zalet? Rozumiemy cechy związków szpachlowych i ich różnice między sobą.

Do niedawna kwestię dekoracji ścian podchodzono bezpodstawnie - starą okleinę zamknięto nową, a nierówności lokalnie zamaskowano podkładem. O trwałości i nienagannej estetyce takiego pokrycia nie trzeba było liczyć, ale można było szybko i bez większych nakładów dokonać naprawy. Stąd wiele osób ma pytanie: dlaczego potrzebują one shpaklevka, jeśli tradycyjny scenariusz może obejść się bez niego? Mamy kilka argumentów przemawiających za tą procedurą:

 • skuteczne maskowanie małych pęknięć, zagłębień, rozdrobnionych i nierównych ścian;
 • tworzenie idealnie gładkiej i czystej powierzchni roboczej;
 • wzmocnienie przyczepności podstawy.

Szpachlówka wykończeniowa ukryje wady ścian i posłuży jako podstawa jakości do dekoracyjnego wykończenia

Wszystko to sprawia, że ​​można go wykorzystać jako ozdobną dekorację ścienną z absolutnie dowolnego materiału - bez względu na to, czy jest to tapeta, farba, panele plastikowe, podszewka itp. Nie można się obawiać, że poprzez cienki papier lub jasną farbę będą widoczne defekty w bazie - po prostu nie zostaną. Ponadto nie można nie zauważyć jeszcze jednej zalety: szpachlówka wykończeniowa, w przeciwieństwie do podkładu, ma biały kolor, co pozwala na zastosowanie podszewki w dowolnym odcieniu.

Zwróć uwagę! Eksperci zalecają tynkowanie nawet płyt gipsowych: różni się porowatością, dzięki czemu szybko pochłania wilgoć, a warstwa kitu wzmacnia materiał i chroni go przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Aby zdecydować, jak ułożyć ściany w swoim mieszkaniu, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to ocenić wydajność pracowników. Zależą one bezpośrednio od materiału, który stanowi podstawę mieszaniny - na podstawie tego kryterium rozróżnia się następujące typy szpachli:

 1. Cement. Plusy: przystępny koszt i wysoka odporność na wilgoć. Minusy: daje zauważalny skurcz, więc wymaga aplikacji w kilku warstwach - jeśli pokryjesz jedną warstwą, wkrótce pokryje się pęknięciami. Zalecany do płytek, cegieł i grubej tapety.

Zwróć uwagę! Kit cementowy najlepiej nadaje się do pomieszczeń o dużej wilgotności: łazienka, kuchnia i łazienka.

 1. Gips. Zalety: bez skurczu, mocnego ustawienia i łatwości aplikacji, niezależnie od grubości warstwy. Wady: niska odporność na wilgoć - mieszanina jest przeznaczona do stosowania w pomieszczeniach o stabilnym poziomie wilgotności. Nadaje się do wszystkich rodzajów materiałów okładzinowych.
 2. Polimerowy akryl. Zalety: bez skurczu, zwiększonej plastyczności i przepuszczalności pary. Wady: wysoki koszt. Idealny do tynkowania pod OSB i innych wykończeń drewna.
 3. Lateks polimerowy. Zalety: wytrzymałość, łatwość aplikacji, wysoki stopień przyczepności. Wady: niska odporność na zmiany temperatury. Najlepiej nadaje się do suchej zabudowy, farby i tapety.

Zwróć uwagę! Dzięki swojej konsystencji polimerowe mieszanki wykończeniowe można nanosić bardzo cienką warstwą - 0,2 mm.

Głównym kryterium wyboru mieszaniny jest jej skład: określa właściwości materiału

Dodatkowe kryteria wyboru ↑

Zrozum, który shpaklevka jest lepszy dla ścian w twoim konkretnym przypadku, pomoże ci w dwóch ważnych kryteriach oceny materiału. Pierwsza to wielkość ułamków podstawowego wypełniacza. Tutaj należy skupić się na rodzaju dekoracji, który będzie używany do dekoracyjnej dekoracji ścian. Jeśli chcesz zastosować szpachlę do tapet, frakcja nie powinna być większa niż 0,5 mm, a pod panelami z tworzywa sztucznego, płyt OSB, podszewki, płyty wiórowej i innych gęstych materiałów - 0,5-0,8 mm. Jeśli zaplanowano wybarwienie, pożądane jest, aby wielkość frakcji wynosiła nie więcej niż 0,2-0,3 mm.

Drugim czynnikiem jest tak zwana żywotność mieszaniny, to jest okres, w którym zachowuje swoją plastyczność w stanie przygotowanym. Tak więc kompozycja cementowa zamarza na 3-5 godzin, a gips - na 2-3 godziny. Najdłuższa w mieszanej formie nadaje się do pracy z kitem do wykańczania polimerów - zachowuje wysoką plastyczność przez cały dzień.

Po wybraniu rodzaju mieszaniny można przystąpić do procesów przygotowawczych: formowania zestawu narzędzi i wyrabiania kompozycji roboczej. Jak nie pomylić się na tych etapach, aby nie kwestionować jakości wszystkich kolejnych prac wykończeniowych - mówimy dalej.

Aby zrobić własne shpaklevku na tapetę lub dowolny inny materiał, będziesz potrzebować:

 • mieszanka szpachlowa;
 • wiertarka ze specjalnym mieszadłem do mieszania;
 • komplet łopatek: szeroki - 40-50 cm, wąski - 10-15 cm;

Do pracy potrzebne będą szpatułki w dwóch formatach: wąskim i szerokim

 • metalowa zasada do wyrównywania grubych warstw;
 • pojemnik do wyrabiania szpachli;
 • wałek lub szeroka szczotka;
 • poziom;
 • miarka poziomująca do rejestracji nachyleń i powierzchni cokołów;
 • miękka gąbka i spray;
 • gruntowanie;
 • Urządzenie oświetleniowe: lampa lub reflektor - źródło światła musi być zainstalowane w takim położeniu, aby widoczne były wszystkie wady i nierówności powierzchni;
 • papier ścierny lub pasek szlifierski.

Zwróć uwagę! Aby ułatwić proces fugowania powierzchni, możesz użyć specjalnego ręcznego shkuroter - narzędzia z zaciskami do skóry. Pozwoli to kilkakrotnie przyspieszyć proces szlifowania ścian.

Shcuroter pomoże szybko wypolerować ścianę kitu

Przygotowanie masy szpachlowej ↑

W sklepach można znaleźć wykończeniowe shpaklevku dwóch rodzajów: w postaci suchej mieszanki i już gotowe zapakowane przez banki. Drugi wariant jest wygodniejszy w użyciu, ale będzie wymagał o 20-25% więcej kosztów finansowych, więc z ekonomicznego punktu widzenia bardziej racjonalne jest kupowanie suchego produktu. Co więcej, jego przygotowanie nie spowoduje poważnych trudności.

Do dozowania potrzebny jest plastikowy pojemnik o okrągłym kształcie - zrobi to zwykłe wiadro z mocnymi ścianami. Biorąc pod uwagę proporcje wskazane przez producenta suchej mieszanki, wlej wymaganą ilość zimnej wody do pojemnika. Nie zaleca się używania metalowego pojemnika - łopatki mieszające mogą uszkodzić ściany pojemnika, gdy mieszanka zostanie wymieszana, aby cząstki metalu, a nawet rdzy, jeśli są obecne, wpadną do szpachli.

Następnie zacznij stopniowo wylewać suchą kompozycję i mikser delikatnie mieszaj roztwór, aż utworzy się jednorodna masa zbliżona do pasty. Upewnij się, że nie ma już ani jednej bryły. Jeśli kompozycja zostanie przygotowana poprawnie, będzie wyglądać gęsto kwaśną śmietaną zgodnie z jej konsystencją. Kolejny znak jakości - mieszanina powinna pozostawiać zauważalny ślad na łopatach miksera, gdy jest on wyjmowany z pojemnika.

Wymieszaj składniki wypełniacza z gęstym pastowatym stanem

Ważne! Ponieważ mieszanka szpachlowa zawiera wiele składników, które rozpuszczają się w wodzie z różną szybkością, powtórz procedurę 5-7 minut po pierwszym zmieszaniu.

Jeśli jesteś trochę pomylony z proporcjami, nadzór można łatwo skorygować: aby uzyskać bardziej płynną mieszankę, dodać wodę, a dla grubszego - suchą mieszankę. Następnie roztwór należy dokładnie wymieszać za pomocą miksera. I chociaż producenci nie zalecają stosowania takich środków, praktyka pokazuje, że jeśli ostateczne wyrabianie będzie wykonywane kompetentnie, nie wpłynie to w żaden sposób na jakość szpachli z dodatkowych dodatków.

Zwróć uwagę! Po przygotowaniu miksera natychmiast umyj. Najwygodniejszym i najskuteczniejszym sposobem jest umieszczenie go w pojemniku z czystą wodą i krótko go obrócić, aby obrócić ostrza.

Po zakończeniu wszystkich procedur przygotowawczych należy przystąpić do bezpośredniego nakładania masy szpachlowej na powierzchnie robocze. Ale przed tym uczymy się, jak poprawnie wypełnić ściany: wideo i instrukcje krok po kroku pomogą ci zrozumieć szczegółowo subtelności tej pracy.

Na początek powinieneś przygotować wstępną podstawę - jeśli pominiesz ten krok, szpachlówka wykończeniowa nie potrwa długo. Najpierw wyczyść ściany starego wykończenia, podkładu i tynku. Usuń także wszystkie plamy tłuszczu, ślady sadzy i inne zanieczyszczenia. I wreszcie, pozbyć się kurzu: za pomocą konwencjonalnego sprayu, rozpylić powierzchnie i ostrożnie wytrzeć je gąbką. Ta procedura nie tylko oczyści podłoże, ale także poprawi jego przyczepność.

Przed wykonaniem szpachli ściany należy oczyścić z kurzu i brudu

Następnym krokiem jest gruntowanie powierzchni. Celem tej procedury jest zapewnienie wysokiej jakości chwytania mieszanki kitowej z podłożem. Do pracy można użyć zarówno specjalnych kompozycji podkładowych, jak i 10% wodnego roztworu kleju PVA. Ta ostatnia jest przygotowana według takiego przepisu: rozpuść 1 część kleju w 10 częściach wody i dokładnie wymieszaj. Z uwagi na funkcjonalność druga opcja nie jest gorsza od pierwszej, więc wybierz metodę zalewania, biorąc pod uwagę własne finanse.

Zwróć uwagę! Pomijając etap zalewania, ryzykujesz uzyskanie nierównego wykończenia powłoki: jeśli ściana nie zostanie przetworzona, natychmiast pochłania wilgoć z kitu, a druga szybko się chwyci, więc bardzo trudno będzie ją wyrównać.

Jeśli zagruntujesz ściany specjalnym środkiem, najlepiej użyć wałka. Zabieg nie zajmuje dużo czasu i nie wymaga dużego wysiłku: równomiernie nanieść mieszaninę na powierzchnię, rozprowadzić regułę i wygładzić wałkiem. Wystarczy jedna warstwa. Najważniejsze to staranne wygładzenie materiału podkładu, aby nie powodować różnic w poziomie ściany. W przypadku kompozycji klejowej jest jeszcze łatwiej: za pomocą szerokiej szczoteczki zwilżyć powierzchnię przygotowanym roztworem.

Podkład poprawi właściwości użytkowe warstwy szpachlówki wykończeniowej

Ważne! Zniechęcanie do mrożonych ścian jest wysoce zniechęcone - ta powłoka będzie krótkotrwała, dlatego lepiej nie zajmować się traktowaniem podłoża przed początkiem ciepłej pory roku.

Schemat krok po kroku, jak zastosować szpachlówkę do wykończeń na ścianie:

 1. Za pomocą wąskiej szpachelki wybierać niewielką ilość mieszanki i równomiernie w kierunku poprzecznym równomiernie nakładać ją na wybrany obszar roboczy. Zaleca się rozpocząć od dowolnego górnego rogu.

Cienka szpatułka jest nakładana na podstawę

 1. Po zamknięciu danego obszaru roboczego należy wziąć szeroką szpachelkę i wygładzić mieszaninę: przyłożyć narzędzie do ściany i pod minimalnym kątem z lekkim naciskiem rozciągnąć kompozycję na podstawie, aż do uzyskania równej powierzchni. Maksymalna warstwa materiału to 1-1,2 mm. Jeśli grubość powłoki jest większa, po wyschnięciu może zasnąć.

Szeroki szpachelka jest wygładzona na powierzchni roboczej

 1. Podobnie, naprzemiennie aplikację i ciągnięcie, traktuj całą ścianę.

Ważne! Po każdym pociągnięciu wytrzyj szeroką szpachelkę szmatką - narzędzie powinno być czyste: jeśli zatrzyma nawet najmniejsze resztki mieszanki, stwardnieje i pozostawi rowek na wyrównanej podstawie.

 1. Zaczekaj, aż mieszanka szpachlowa zgarnie i wyschnie, a następnie przeszlifuj ściany papierem ściernym lub listwą szlifującą: delikatnie, okrężnymi ruchami usuń wszelkie nieregularności.

Szlifowanie - ostatni etap prac związanych ze szpachlowaniem

Po szlifowaniu można rozpocząć dekorowanie ścian ozdobnym wykończeniem.

Wideo: wykańczanie szpachli własnymi rękami ↑

Technologia i cechy wykończenia szpachli ścian ↑

Jak wybrać wypełniacz wykończeniowy i narzędzia do pracy z nim ↑

Teraz już wiesz, jak własnoręcznie układać ściany, aby uzyskać idealnie gładką, szorstką powierzchnię do wykończenia dowolnego formatu. Najważniejsze - pamiętaj: po dokładnie sprawdzonej technologii i słuchaniu pomocniczego wideo, możesz szybko i skutecznie wyrównać bazę roboczą do późniejszego projektu.

To nie przypadek, że płyta gipsowo-kartonowa zdobyła serca wielu mistrzów, którzy własnoręcznie naprawiają własne mieszkanie lub dom. Przecież pracuj z tym.

Tynkowanie płyt gipsowo-kartonowych: przygotowujemy sufit gipsowo-kartonowy i ściany do malowania

Większość mieszkańców nadal pamięta ściany pokryte farbą o bezpretensjonalnej barwie i wątpliwej jakości i często nie mają odwagi dokonać wyboru na korzyść tego.

Jak malować ściany w kuchni farbą: instrukcje samodzielnego wykonania pracy

Aby odświeżyć wnętrze kuchni, nie trzeba kupować nowych mebli. Bardziej opłacalną opcją jest malowanie starych fasad, szczególnie od nowoczesnych.

Jak nakładać wypełniacz: przygotowanie powierzchni, formułowanie i zastosowanie

Podczas przeprowadzania napraw w mieszkaniu znaczna część prac wykończeniowych, zwłaszcza takich jak malowanie ścian czy tapetowanie, wymaga starannego przygotowania i wyrównania powierzchni. Do tych celów najczęściej nakłada się ściany z późniejszym polerowaniem. Jednak wykonując naprawy w jego mieszkaniu, nie wszyscy lokatorzy wiedzą, jak nakładać kit na ścianę, aby uzyskać gładką i gładką powierzchnię.

Ostateczny wynik wyrównania ścian w dużej mierze zależy nie tylko od jakości kompozycji kitów, ale przede wszystkim od tego, jak kompetentnie zostaną wykonane prace, aby ją zastosować.

Szpachlówka wykończeniowa.

Samopoziomowanie ścian

W tym artykule czytelnik otrzyma instrukcję krok po kroku, w której szczegółowo opisano sposób prawidłowego stosowania szpachli na ścianach podczas wykonywania napraw w domu lub mieszkaniu.

Ponadto, można znaleźć odpowiedzi na pytania, które często pojawiają się podczas naprawy: jakie narzędzia, ile warstw należy nakładać, czas potrzebny do wyschnięcia itp.

Narzędzie do wyrównania ścian.

Przed przystąpieniem bezpośrednio do robót na szpachli konieczne jest odpowiednie przygotowanie powierzchni. Jakość końcowego wyniku i trwałość nałożonej powłoki będą w dużej mierze zależeć od tego, jak dobrze wykonano tę pracę.

W celu uzyskania dobrej przyczepności lub, innymi słowy, silnej przyczepności szpachli do podstawy ściany, jej powierzchnia musi być starannie oczyszczona ze starej powłoki, rozpadającego się tynku, tłustych plam, rdzy, brudu i kurzu.

Lokal przygotowany na roboty kitu.

 1. Metalową szpatułką lub skrobakiem zdejmij ze ścian resztki tapet, starej farby, płytek, rozpadającego się tynku. Przepływ zaprawy cementowej można przecinać za pomocą perforatora.
 2. Wąskie długie pęknięcia w ścianie, aby otworzyć i wyczyścić metalową szpachelką o szerokości do 5 mm.
 3. Usuń wszystkie zanieczyszczenia z gruzu za pomocą stalowej szczotki, a następnie usuń kurz za pomocą odkurzacza. Aby usunąć kurz ze szczelin, wąż należy przełączyć na wylot odkurzacza.
 4. Oczyścić obrobioną ścianę wodą i przykryć jedną warstwą podkładu, której cel powinien odpowiadać materiałowi obrabianej powierzchni.

Zastosowanie gleby zmniejsza porowatość powierzchni, co z kolei zmniejsza jej wchłanianie wody, zapewniając w ten sposób mniejsze zużycie i bardziej równomierną polimeryzację wykończeń.

Przed użyciem grunt należy dokładnie wymieszać i, jeśli to konieczne, rozcieńczyć wodą. Zastosuj go w jednej warstwie w jednym przejściu za pomocą szerokiej szczotki lub wałka malarskiego.

Zdjęcie pokazuje skoncentrowany podkład dla ścian.

Rada! Do leczenia ścian w słabo wentylowanych pomieszczeniach o wysokiej wilgotności zaleca się stosowanie specjalnych gruntów, które zawierają środki antyseptyczne i przeciwgrzybicze.

Przygotowanie kompozycji putty

Mieszanki do drobnych napraw i szpachlowania małych powierzchni sprzedawane są w gotowych opakowaniach i pakowane w różne opakowania. Jednak w przypadku naprawy na pełną skalę w mieszkaniu ich użycie jest ekonomicznie niepraktyczne, ponieważ cena gotowego kitu jest znacznie wyższa niż koszt suchej mieszanki do szpachlowania, więc rozsądniej jest zrobić to sam z odpowiednimi ilościami.

W celu właściwego przygotowania roztworu szpachli należy przestrzegać następujących warunków:

 1. Ilość roboczej mieszaniny musi być wykonana w taki sposób, aby była zużywana w ciągu 30 minut.
 2. Do przygotowania wygodnie jest użyć plastikowego pojemnika o wymaganej objętości ze stosunkiem szerokości i głębokości 3: 1, na przykład dużej miski domowej lub szerokiej łyżki farby.
 3. Mieszanie suchej mieszanki musi być ściśle zgodne z instrukcjami, koniecznie stopniowo dodając proszek do wody, ale nie na odwrót.
 4. Podczas mieszania za pomocą miksera elektrycznego lub dyszy na wiertarce, prace należy wykonywać przy niskiej prędkości narzędzia, aby uniknąć pęcherzyków powietrza i w wyniku spieniania mieszaniny.
 5. Przed użyciem roztworu należy pozostawić go na 5 minut, po czym można rozpocząć pracę.

Mieszanka sucha na bazie cementu.

Wyrównanie ścian odbywa się zwykle w dwóch etapach. Przed nałożeniem masy szpachlowej stosuje się wyjściową mieszankę szpachlową o grubszej strukturze. Dzięki temu wypełnione są duże dziury i pęknięcia, a także wyraźne nierówności ściany.

Po wyschnięciu sprawdza się za pomocą poziomu i reguły lub długiej linijki. Jeśli wynik jest odpowiedni, nakłada się warstwę masy szpachlowej na mieszaninę wyjściową, która wypełnia wszelkie nieregularności i po wyschnięciu tworzy równą powierzchnię odpowiednią do rozdrabniania.

Do wykonywania prac z użyciem kitu wygodnie jest użyć dwóch metalowych łopatek - jednej szerokiej i jednej węższej. Podczas podnoszenia szpachli w małych porcjach, należy ją nakładać na ścianę, dociskając szpachelkę pod pewnym kątem do powierzchni. Regulując kąt nachylenia i siłę nacisku, można równomiernie dozować mieszaninę i kontrolować grubość nakładanej warstwy.

Technika szpachlowania.

Następnie podane zostaną zalecenia dotyczące stosowania szpachli na ścianie podczas dopasowywania.

 1. Na płytkiej tacy, która jest wygodna do trzymania w dłoni, włóż niewielką ilość gotowego roztworu.
 2. Przede wszystkim za pomocą małej szpachelki wszystkie pęknięcia, szczeliny i muszle w ścianie są wypełnione.
 3. Na szerokich pęknięciach i pęknięciach należy nałożyć siatkę wzmacniającą z włókna szklanego, a przy jej braku można zastosować zwykły bandaż z gazy lub medycznego. Ścianę wokół szczeliny należy nasmarować roztworem, pasek siatki należy nanieść od góry, a po jego ustawieniu załatać obszar szeroką szpachelką.
 4. Następnie możesz zacząć poziomowanie ścian. Nałożyć wypełniacz stopniowo rozkładając go na całej powierzchni, krok po kroku, przetwarzając całą ścianę na małe fragmenty.
 5. Możesz kontrolować wynik za pomocą długiej linijki lub reguły metalowej, a także wizualnie obserwować blask światła i cienia na ścianie. W świetle słonecznym wyraźne są wyraźne nieregularności.
 6. Ostateczne szlifowanie powierzchni można wykonać dopiero po całkowitym wyschnięciu warstwy początkowej i końcowej szpachli.

Siatka fasady do wzmacniania pęknięć.

Rada! W przypadku niedostatecznego światła słonecznego można wizualnie monitorować jakość pracy wykonywanej za pomocą lamp elektrycznych, kierując światło równolegle do powierzchni ściany.

Po przeczytaniu tego artykułu możemy wywnioskować, że niezależne poziomowanie ścian jest możliwe do spełnienia każdego mistrza domu. Należy jednak pamiętać, że przed nałożeniem szpachli na ściany. konieczne jest dokładne przygotowanie powierzchni (dowiedz się tutaj, czy można nakładać kit na farbę).

Aby uzyskać więcej informacji, możesz obejrzeć film w tym artykule lub przeczytać powiązane artykuły na naszej stronie internetowej.

Dodaj komentarz

− 1 = 2