Nazwa kategorii

Jak narysować leżącego kota

Jak narysować kota za pomocą ołówka za pomocą schematu fotograficznego?

Chcę narysować pięknego kota, ale do tego potrzebuję fotoreportażu i oczywiście opowiem trochę o tym, kiedy i co narysować, aby uzyskać bardzo pięknego kota.

Aby narysować puszysty, zabawny kotek, będziesz potrzebował dużo cierpliwości, ale twoje wysiłki zostaną nagrodzone, gdy cudowny coteyka pojawi się na papierze.

Więc, przejdźmy do pracy.

Narysuj sześciokąt o nieregularnym kształcie. W tym już i wyciągniemy kotka. określić kształt i pozycję ciała. W naszym przypadku kot będzie leżał prawie na plecach.

Łapy na szczeniątach są nieco szersze niż pień, ostre uszy, duże oczy, mały, zgrabny nos.

Dobrze jest narysować wąsy, kierunek wzrostu wełny, klocki i pazury na łapach, aby podkreślić owalne źrenice, aby zarysować uszy, oczy, kufę z ciemnym frędzlami.

Usuń nadmiar linii, określ kierunek wzrostu wełny w całym ciele kota.

Aby zakończyć niezbędne i ważne szczegóły. Być może praca została zakończona. Kitty przed wami w całej okazałości. Szczęśliwy rysunek!

Aby narysuj kota lub kota za pomocą ołówków w etapach potrzebujemy fotoprogramów.

Załączam kilka fotogramów, żebyś mógł narysować kota, które chcesz.

Jeśli rysujesz schemat numer jeden, na początku musisz narysować 3 okręgi i 2 owalne obrazy.

Z owalnych obrazów zrobimy łapy kota, a z kół trzeba narysować głowę i ciało kota.

Następnie musisz narysuj ogon kota.

Następna potrzeba rysuj oczy, nos, uszy i usta kota.

Na koniec robimy obraz wyraźniej iz nami okazuje się, że taki piękny kot.

Jeśli nie podobał Ci się pierwszy schemat zdjęć, możesz narysuj z innymi schematami zdjęć, które załączam poniżej.

Jestem pewien, że tutaj znajdziesz wszystkie niezbędne schematy fotograficzne, do rysowania kota za pomocą ołówków etapami.

Życzę ci powodzenia.

Dobre i twórcze pytanie. 😉

Oferuję i ich fotogramy rysunków kota. W końcu kot jest tak zabawną i żywą, mobilną istotą, którą można narysować w różnych interpretacjach.

Oto moje schematy fotograficzne. To jest pierwszy numer 1.

W ośmiu etapach będziesz mógł narysować dorosłego i poważnego kota, który siedzi w zamyśleniu.

Oto drugi rysunek z rysunku nr 2.

Dorosły kot wygląda ciężko w dal, prawdopodobnie w nadziei, że złapie latającego ptaszka. W ośmiu etapach otrzymasz kota drapieżnika na polowanie.

Trzeci schemat zdjęć №3.

Kot postaci z kreskówek w 4 etapach sprawi przyjemność nie tylko dzieciom, ale także dorosłym.

Czwarty schemat zdjęć №4.

W sześciu etapach narysujesz uroczego kociaka, który myśli, że jest taki radosny. 😉

Dobroduszny, kolorowy kot. W ośmiu szczegółowych etapach narysujesz podobny urok.

Jestem pewien, że moje plany i moi współpracownicy pomogą ci wybrać udany schemat rysunku, który pasuje do ciebie lub twojego dziecka.

Znajdź czarnego kota w ciemnym pokoju jest skomplikowana, ale nie będziemy go szukać, narysujemy czarnego kota:

Przed losowaniem trzeba pamiętać o anatomii kota. Szczegółowa lekcja ze szczegółowym rysunkiem uszu, łap, oczu i innych szczegółów, patrz ten link.

Zaprezentuję ci krok po kroku:

Możesz przyciemnić obraz. Sukces!

Tak więc nauczymy się rysować kota. Jako wizualna wskazówka, będziemy mieli przed sobą schematy fotograficzne z etapami. Postępując zgodnie z tymi instrukcjami (na diagramach wszystko jest pokazane krok po kroku), koniecznie otrzymasz rysunek kota. Pierwszą fotokartografią jest siedzący kot.

 • Ten schemat pokazuje leżącego kota:

Koty są wdzięcznymi, elastycznymi i plastikowymi zwierzętami, które większość ludzi uwielbia. Aby narysuj kota konieczne jest narysowanie szkicu dwóch połączonych owali - głowy i ciała:

Następnie narysuj uszy kota, narysuj zakrzywione plecy i tylną pełną wdzięku stopę:

Następnie malujemy przednią stopę:

Kończymy wszystkie łapy i ogon kota:

Atrybutuj duże oczy i koloruj obrazek, dodaj jasny księżyc na tle kota i zakończ gałęzie:

Przede wszystkim, aby zacząć rysować kota, musimy wyrysować na arkuszu, gdzie będzie ciało i głowa kota. Aby to zrobić, narysuj owal, jak na diagramie.

Narysujemy koło, które będzie naszą głową.

Tworzymy nogi kotka, zarówno z przodu jak iz tyłu, które powinny wystawać z naszego owalu. Mocowanie uszu.

Przechodzimy do drobnych detali: nos z wąsem, usta i oczy. Usuwamy linie naszych owali i malujemy kota.

Oto ładny kotek, który może rysować, używam tego schematu:

Najpierw narysuj dwa okręgi (przyszłą głowę i pień).

Potem trzy łapy i puszysty ogon. Następne uszy, twarz. oczy, wąsy.

Kończymy rysunek, kolorując kociaka szarym ołówkiem.

Ten kotek syjamski otrzymuje się za pomocą tego schematu:

W przypadku scenicznego przedstawiania współczesnych fotobudek istnieje po prostu ogromna różnorodność. Oto kilka przykładów takich programów, dodam kilka za twoją zgodą.

 1. Rzucamy ogólny zarys kota, a raczej puszystego kotka:

2. Rysowanie oczu i ust:

3. Zaznaczamy liniami wtapiania kierunku wzrostu futra, rysujemy kaganiec i oczy:

 1. Kończymy końcowym rysunkiem wełny i pasków, nie zapominamy o wąsach:

Jak narysować kota i kota ołówkiem

Koty i koty są niezwykle wdzięcznymi i pięknymi zwierzętami, więc ich wyciąganie jest jedną pełną przyjemnością. Dla młodych artystów, którzy niedawno zaczęli opanować grafikę, klasy mistrzowskie będą odpowiednie do rysowania kota ołówkiem krok po kroku.

Tworzenie takich kotów nie wymaga umiejętności, talentu ani artystycznego smaku. Jeśli dziecko prosi o narysowanie kota, a czas jest krótki, możesz ograniczyć się do zabawnych obrazów.

Krok 1: Wyciągnij śpiącego kota z głowy. Aby to zrobić, narysuj okrąg za pomocą solidnego ołówka i zaznacz cienkie linie pomocnicze. Pionowo dzieli kufę wyraźnie na pół, a pozioma przechodzi tak, że w górnej części znajduje się więcej niż połowa koła.

Etap 2: Odnosząc się do linii pomocniczych zaznaczonych na pierwszym etapie, planujemy oczy kotka, nosa i ust.

Etap 3: Zaznacz kontur głowy miękkim ołówkiem. Malujemy uszy, wystające futro i zabawny "wir powietrzny".

Krok 4: Narysuj ciało zwierzęcia i narysuj ogon. Zwróć uwagę, że kociak zwinięty w kłębek, więc ogon pokrywa część kufy.

Etap 5: Na ostatnim etapie rysuje się łapy i wąsy. Delikatnie przetrzyj gumkę dodatkowymi liniami i znacznikami. Kotek jest gotowy. W razie potrzeby można go pomalować kolorami lub kredkami albo pozostawić bez zmian.

To szkolne dziecko polubi każde dziecko. Aby zacząć rysować figlarnego kotka, konieczne jest od głowy. Narysuj okrąg, dodaj trójkątne uszy i narysuj twarz. Następnie następuje rysunek pnia i łap. Baw się emocjami kociaka i pokaż dziecku, że małe części wpływają na nastrój kota przedstawionego na obrazku. Niespodzianka może być przenoszona szerokimi oczami; wysunięcie języka doda psoty i lekko odsuwając źrenice, możesz zrobić smutnego lub smutnego kota.

Taki rysunek kota z kółka za pomocą ołówka może wykonać nawet dziecko, ponieważ jest to jeden z najprostszych sposobów dla początkujących. Zwierzę jest rysowane od tyłu, więc nie ma potrzeby rysowania cech i zachowywania proporcji.

Najpierw dwa arkusze są rysowane na arkuszu, tak aby lekko się przecinały. W takim przypadku średnica dna powinna być około dwa razy większa od górnej. Następnie uszy są malowane do góry, a ogon do dołu. Następnie wąsy są rysowane, a wełna jest arbitralnie oznaczona.

Kolejny jasny przykład, jak łatwo i szybko narysować kota ołówkiem.

Pierwszy rysuje większy okrąg, a następnie rysuje się w nim inny, mały okrąg. Dodajemy uszy, cechy "twarzy" i ogona. Zabawny śpiący kotek spodoba się dzieciom i może szybko odwrócić uwagę dziecka i poprawić mu humor.

Taki szkic to coś pomiędzy prostymi schematycznymi obrazami a realistycznymi rysunkami zwierząt.

Obrysujemy zwierzę za pomocą cienkich linii pomocniczych wykonanych twardym ołówkiem. Szkic głowy wygląda jak ośmiokąt, uszy są trójkątami, pień jest prostokątem lub cylindrem. Następnie wykonujemy oznaczenie dla łap.

Rysujemy poziomą linię pośrodku głowy, oznaczającą poziom oczu. Rysuj szkice jamy ustnej i nosa, okrągłe oczy. Narysuj brodę, wąsy.

Wyraźnie wskaż kaganiec. Szczegółowo rysujemy oczy, nos, wąsy i policzki. Miękki ołówek rysuje kosmki na uszach, na głowie i pysku. Następnie narysuj przednie łapy pazurami i klockami, szczegółowo tylne.

W końcowym etapie wszystkie linie pomocnicze są starannie wymazane. Czas narysować futro. Do tych celów najlepiej nadaje się przewód 2M (lub 2B), ale w zasadzie można użyć dowolnego miękkiego materiału.

Wiele osób uważa, że ​​realistyczne portrety zwierząt domowych nie są łatwym zadaniem dla początkujących, ale w rzeczywistości nie wszystkie szkice są złożone. Możesz to sprawdzić, korzystając z instrukcji krok po kroku dla portretu szkockiego zagięcia.

Narysuj kota Scottish Fold Pennon

Scottish fold jest uwielbiany przez wielu hodowców za ich temperament i czarujący wygląd. Ze względu na charakterystyczne cechy rasy - pochylone do przodu i do dołu uszy, koty te wyglądają tak uroczo, że niemożliwe jest oprzeć się nie ściskaniu takiego wąsika. Oferujemy prostą lekcję krok po kroku dla początkujących, jak rysować kota brytyjskiego ołówkiem krok po kroku.

W pierwszym etapie ołówki pomocnicze są oznaczone ołówkiem: 1 pionowym i 2 poziomymi. W pionie widać środek pyska, dlatego należy lekko przesunąć go w prawo w stosunku do środka strony, gdy kot lekko się obraca.

Pozioma powinna być równoległa do siebie, ponieważ oznaczają wielkość oczu zwierzęcia. Następnie należy rozpocząć rysowanie konturu kufy i oczu.

Ważne! Dla kota była proporcjonalna, odległość między oczami powinna odpowiadać wielkości oka.

Rysując nos, pamiętaj, że jego rozmiar powinien być mniejszy niż (już) odległość między oczami.

Następnie ołów M lub TM przyciemnia oczy i nos. Bardziej doświadczeni artyści, pewni swoich ruchów, do tych celów mogą używać czarnego pióra.

Kocie widok był "żywy", nie zapomnij zostawić niepomalowanych, białych miejsc, jak na zdjęciu.

W trzecim kroku potrzebujesz ołówka 2M (lub B2). Delikatnie, gładkie linie, cieniowanie pociągnięć, przyciemnianie miejsc wokół źrenic. Zwróć uwagę, że kolor zmienia się od najciemniejszego (wokół uczniów) do najlżejszego. Następnie z twardym ołowiem, w kierunku od nosa, znajdują się strzały. Pokazują wskazówki dotyczące wciągania wełny.

Najdelikatniejszy łupek (lepiej użyć B4 lub 4M), skupiając się na strzałach, narysuj najciemniejszy płaszcz. Wierzch i wełna pod uszami powinny być najciemniejsze.

Aby ukończyć zdjęcie, narysuj pozostałą wełnę. Kot jest gotowy

Uwaga, proszę! Kolor kosmków zależy od siły nacisku.

Rysowanie kota krok po kroku

Wraz z psami, koty należą do najpopularniejszych zwierząt domowych. Nawet dwulatek wie, jak wygląda kot i prawdopodobnie będzie chciał go narysować.

Dzięki prostym instrukcjom krok po kroku będzie to bardzo łatwe. Niektóre z nich poradzą sobie z każdym początkującym artystą.

Możesz narysować obrazek z dzieckiem w realistycznym lub kreskówkowym stylu.

Wszystko zależy od twojej wyobraźni i zdolności twojego dziecka do rysowania. Zacznij od prostych lekcji, a następnie przejdź do bardziej złożonych.

Do rysowania lepiej użyć prostego ołówka, aby później można było usunąć niepotrzebne linie pomocnicze. Twój rysunek będzie więc czysty.

 • Najpierw musisz naszkicować całe ciało zwierzęcia. Narysuj duże koło dla głowy. Tuż poniżej i trochę na lewo rysujemy okrąg tego samego rozmiaru co pierwszy. Łączymy je razem dwoma liniami pomocniczymi.
 • Następnie szkicujemy przednie i tylne nogi kotka. Przednie łapy powinny kończyć się nieco niżej niż tylne nogi. Pomoże to stworzyć efekt 3D. Nie zapomnij narysować małego ogona podglądającego od tyłu.
 • Teraz, gdy kontur jest opisany, możesz przejść do szczegółowego przedstawienia obrazu. Na pysku narysuj dwa koła, jeden z nich powinien być nieco większy od drugiego, ponieważ kotek siedzi pół twarzy. Następnie usuń wierzchołek każdego z okręgów do około środka.
 • Następnie narysujemy wylewkę do serca, która nie wygląda bardzo naturalnie, ale pomaga stworzyć ładny efekt kreskówki. Jeśli chcesz, aby kociak wyglądał bardziej realistycznie, narysuj trójkąt lub prosty okrąg.
 • Narysuj mały kubek i połącz go z pozostałymi dwoma, wymaż dodatkową linię i narysuj język kotka. Dodajemy anteny i trójkąty zębów.

Jeśli chcesz, aby kociak wyglądał uroczo i przyjaźnie, możesz zrezygnować z obrazu zębów. Sprawią, że zwierzę będzie bardziej drapieżne i agresywne.

 • Następnie przystąp do rysowania oczu, jak pokazano na rysunku. Możesz dać kotkowi jakikolwiek wyraz oczu. Nad oczami umieszczamy dwa łukowate brwi.
 • Pozostaje narysować trójkąty uszu. Nie zapominaj, że jeden z nich powinien być większy od drugiego. Spraw, aby twoje uszy były tak duże, jak uważasz za stosowne. Możesz dodać kilka małych włosów do uszu. Na głowie kota możesz również narysować rodzaj fryzury.
  • Głowa kota jest gotowa, pozostawia trochę do udoskonalenia torsu. Na każdej z łap rysujemy palce, usuwając wszystkie dodatkowe linie. Zwróć uwagę, że palce lewej łapy nieco zachodzą na siebie. Na każdym z palców można rysować pazury.
  • Kończymy obraz, usuwamy niepotrzebne linie i dokładniej rysujemy szczegóły. Kolorujemy kocię kredkami, pisakami lub farbami.

  • Narysuj linię ucha i przód głowy, jak pokazano na rysunku.
  • Przedstawimy gładką zakrzywioną linię głowy.
  • Szkicujemy tył kota za pomocą dwóch zakrzywionych linii o różnych długościach. Ten mały będzie szyją kota, a ten wielki będzie z tyłu. Linia kończy się tam, gdzie zaczyna się ogon.

  • Narysuj dolną część pyska zwierzęcia, z zakrzywioną linią oznaczającą klatkę piersiową. Narysuj łuk - stanie się tylną łapą kota.
  • Kończymy kontur przednich i tylnych nóg.
  • Dodajemy ogon, rysujemy trójkątne oko i drugie oko, patrząc zza pierwszego.
  • Zastosuj cienie za pomocą prostego ołówka, jak pokazano na rysunku. Stosowanie cieni nadaje zdjęciu bardziej realistyczny wygląd.

  • Oznacz kontur ciała zwierzęcia. Narysuj okrąg na głowę i podziel go na pół za pomocą linii. Trochę niżej i trochę na lewo rysujemy okrąg o większej średnicy. Malujemy zakrzywioną linię tak, jak pokazano na rysunku.
  • Narysuj kontur twarzy kota i pomaluj trójkątne uszy na głowie. Dodajemy dwa małe owale w dolnej części głowy, od dołu łączymy je zakrzywioną linią. Tak więc wyznaczymy nos i usta kota.
  • W dolnej części pnia rysujemy dwa małe owale (przednie nogi) i długi prostokąt (ogon).
  • Narysuj szczegóły twarzy: ułóż oczy w kształcie migdałów, narysuj nos i twarz. Za pomocą małych pociągnięć robimy puszystego kota. Dodajemy brwi i wąsy, używając dłuższych ruchów.
  • Narysuj przednie nogi kotka, jego ogona i pazurów. Nie zapomnij o małych pociągnięciach, dzięki którym kot stanie się puszysty.
  • Za pomocą pociągnięć o różnej długości kończymy obraz. Usuwamy zbędne szczegóły i malujemy kota.

  Szczegółowe instrukcje pomogą ci nauczyć się rysować Smoka Bezubika i wiele innych smoków.

  A dzięki podstawowym rysunkom etap po etapie możesz dowiedzieć się więcej tutaj.

  • Szkicujemy postać kota: narysuj małe kółko i przekreśl je dużym owalem. Staną się głową i pniem zwierzęcia.
  • Przedstawiamy podstawowe szczegóły twarzy: krąg kufy i trójkąty uszu. Aby ułatwić obserwowanie proporcji, podziel koła na pół przez kilka linii.
  • Za pomocą kilku kółek i owali zaznaczamy biodra, ogon i łapy kociaka.
  • Na twarzy narysuj dwa koła dla oczu i trójkąt dla twarzy.
  • Szkic jest już prawie gotowy, przystępujemy do jego szczegółowego opracowania. Za pomocą uderzeń robimy puszyste futro z kotów, usuwamy nadmiar linii i dodajemy koloru. Pokoloruj kota tak, jak lubisz.

  • Narysuj okrąg dla głowy zwierzęcia, prostokąt dla tułowia. Wewnątrz prostokąta umieszczamy owal, który wykracza poza jego granice. Pomoże nam wskazać uda kota. Do tej części prostokąta, która znajduje się bliżej głowy, rysujemy łuk.
  • Do głowy zwierzęcia dodajemy główne cechy twarzy: uszy i kufę. Malujemy trójkątne oko i dziobek.
  • Używając owali o różnych rozmiarach, tworzymy szkic przodu, tylnych nóg i bioder kota. Z tyłu malujemy zakrzywioną linię, wskazującą ogon.
  • Łączymy wszystkie te linie i nakładamy pociągnięcia, aby stworzyć imitację futrzanego futra z kotów.
  • Usuwamy nadmiar linii i dodajemy dodatkowe szczegóły. Nasz kot może być w paski lub wypryskami. Stosując kredki, markery lub kredki woskowe, dodajemy obraz jasności i koloru.

  Dostaliśmy wdzięczną i piękną kotkę!

  Wszystkie dzieci uwielbiają kreskówkę o Smesharikovie. Tutaj dowiesz się, jak je narysować.

  Dodaj komentarz

  6 + 1 =